Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague Top16 - Oλυμπιακός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Weekendman
Λίγο πιο εύκολα περίμενα την νίκη σήμερα αλλά σημασία έχει η νίκη αν νικήσουν την Ταού τότε θα αποκτήσει ο Ολυμπιακός πραγματικά ψυχολογία νικητή.
Καλό είναι που έχουμε και στην πράξη καλή γραμμή ψηλών και όχι μόνο στα λόγια, αλλά αμά κάνει αυτά τα όργια ο Χώλ σήμερα τι θα μας κάνει ο Τελέτοβιτς την επόμενη αγωνιστική και μάλλον δεν θα υπάρχει Πρίντεζης να περιορίσει τον Τελέτοβιτς όπως στον πρώτο γύρο, ας κατεβεί για αυτό το παιχνίδι ο Βασιλόπουλος στο 4...
Air Kef
Τελικά, έτσι οπως ήρθαν τα πράγματα, η ήττα με την Αρμάνι δεν πόνεσε καθόλου. Και 5-0 να είχαμε, θα πηγαίναμε Βιτώρια να υπερασπιστούμε 3 πόντους διαφορα.. biggrin.gif
Σαν να ξεκινούσαμε με 3π δλδ..
saou
Υπάρχει περίπτωση να παίξει ρόλο η ήττα στο Μιλάνο και τότε θα τραάμε τα μαλλιά μας. Αν το ματς στη Βιτόρια είναι τόσο κλειστό που κριθεί στο τελευταίο σουτ σε βάρος μας με διαφορά 1 ή 2 πόντων... Λιγάκι απίθανο, ας ελπίσουμε να μην επαληθευτεί.

Κατά τα άλλα το σημερινό ήταν δύσκολο ματς από την άποψη ότι η ομάδα πρερχόταν από 2 ντέρμπι και την όλη πίεση και στη συνέχεια αποφόρτιση που δημιούργησε το δεύτερο θετικό αποτέλεσμα. Οπότε φυσιολογικό το να ζοριστεί κάπως, αλλά η νωθρότητα στην άμυνα και η κοιμισμένη περιφέρεια το έκανε ακόμα πιο ζόρικο.
tzagasdog
θα παιζει ο Πριντεζης λογικα την επομενη αγωνιστικη
reignman
Ο Πριντεζης ειναι το μοναδικο ΚΑΘΑΡΟΤΑΤΟ 4αρι στην ομαδα μας.
Ο Ερτσεγκ ειναι κορμι 5αριου με μπασκετικη παστα 3αριου.
Ο Μπουρουσης ειναι 4αρι στο στυλ (βεβαια πλεον φαινεται πως μετατρεπεται σε ΤΟΠ σεντερ) σε κορμι 5αριου.
Ο Βασιλοπουλος ειναι κλασσικος twiner ... sad.gif
Θελουμε ενα κανονικο 4αρι .
T.W.Is.M.
QUOTE(reignman @ Mar 6 2009, 00:25 ) *
Ο Πριντεζης ειναι το μοναδικο ΚΑΘΑΡΟΤΑΤΟ 4αρι στην ομαδα μας.
Ο Ερτσεγκ ειναι κορμι 5αριου με μπασκετικη παστα 3αριου.
Ο Μπουρουσης ειναι 4αρι στο στυλ (βεβαια πλεον φαινεται πως μετατρεπεται σε ΤΟΠ σεντερ) σε κορμι 5αριου.
Ο Βασιλοπουλος ειναι κλασσικος twiner ... sad.gif
Θελουμε ενα κανονικο 4αρι .


Να παρουμε πρωτα ενα 3αρι σε σωμα 4αριου? 19.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
Δεν βλεπω τον τροπο με τον οποιο η ομαδα θα παει να κανει το διπλο στην Ταου.

Αν σου βαζουν απο 25 ποντους 2 αμερικανοι της πλακας,
τοτε οι μπομπερ της Ταου τι θα σου κανουν???
Αν σου παιρνουν τοσα επιθετικα ριμπαουντς οι ανυπαρκτοι ψηλοι των Ιταλων,
τοτε ο Σπλιτερ και οι λοιποι τι θα κανουν???

Ο Παργκο επαιξε 19,30 λεπτα σημερα και εκανε μονο 2 σουτ.
Μηπως πρεπει να τον βαλει ο Γιαννακης πιο γρηγορα μεσα στα συστηματα της ομαδας
και να του δωσει μερικες προσπαθειες???
spysta
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Mar 5 2009, 23:16 ) *
Δεν βλεπω τον τροπο με τον οποιο η ομαδα θα παει να κανει το διπλο στην Ταου.

Αν σου βαζουν απο 25 ποντους 2 αμερικανοι της πλακας,
τοτε οι μπομπερ της Ταου τι θα σου κανουν???
Αν σου παιρνουν τοσα επιθετικα ριμπαουντς οι ανυπαρκτοι ψηλοι των Ιταλων,
τοτε ο Σπλιτερ και οι λοιποι τι θα κανουν???

Ο Παργκο επαιξε 19,30 λεπτα σημερα και εκανε μονο 2 σουτ.
Μηπως πρεπει να τον βαλει ο Γιαννακης πιο γρηγορα μεσα στα συστηματα της ομαδας
και να του δωσει μερικες προσπαθειες???

με αντιστοιχο με το σημερινο παιχνιδι θα μετραμε τριποντα μεχρι να βαρεθουμε ..
αν παιξει ομως οπως την Κυριακη και δεν δωσει πολλα ελευθερα σουτ και ελεγξει ως ενα βαθμο τα ριμπαουντ ωστε να μην δωσει δευτερες επιθεσεις τοτε μπορουμε να κερδισουμε ..

για τον Παργκο .. πραγματικα το ιδιο σκεφτομουνα.Ενα μπιπ ελευθερο τριποντο δεν του εχουν βγαλει ..
Πρεπει να παρει πρωτοβουλιες στα επιθετικα συστηματα και να τον βαλουν στο κολπο οι συμπαικτες του.
Εχει μια εκρηξη παντως .. αλλο πραγμα ρε παιδι μου icon_drunk.gif
koufos7
ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω γιατι σημερα ο κοσμος μας δεν γεμισε το γηπεδο και παραλιγο να χασουμε και την προκριση.οι οργανωμενοι χωρις παλμο και στο καθε χαμενο ριμπαουντ και απιθανο τριποντο γκρινια στον προπονητη και σε βασιλοπουλο,ερτζεγκ.εαν δεν υπαρχει υπομονη και στηριξη δυστυχως παλι δεν θα καταφερουμε κατι.δεν φταινε αυτοι οι παιχτες για την αποχη μας απο τους τιτλους πρεπει να το θυμομαστε αυτο.παρατηρησα οτι ο αγγελοπουλος αποχωρησε απο την θεση του 2 λεπτα πριν την ληξη,ισως για γουρι.πολυ ωραιο το νεο video wall στο σεφ,ευχομαι να το καλυψουμε με νεα λαβαρα.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(koufos7 @ Mar 6 2009, 03:15 ) *
ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω γιατι σημερα ο κοσμος μας δεν γεμισε το γηπεδο και παραλιγο να χασουμε και την προκριση.οι οργανωμενοι χωρις παλμο και στο καθε χαμενο ριμπαουντ και απιθανο τριποντο γκρινια στον προπονητη και σε βασιλοπουλο,ερτζεγκ.εαν δεν υπαρχει υπομονη και στηριξη δυστυχως παλι δεν θα καταφερουμε κατι.δεν φταινε αυτοι οι παιχτες για την αποχη μας απο τους τιτλους πρεπει να το θυμομαστε αυτο.παρατηρησα οτι ο αγγελοπουλος αποχωρησε απο την θεση του 2 λεπτα πριν την ληξη,ισως για γουρι.πολυ ωραιο το νεο video wall στο σεφ,ευχομαι να το καλυψουμε με νεα λαβαρα.

Ο κοσμος δεν γεμισε το γηπεδο γιατι ο τροπο που παιζει η ομαδα
δεν τον κανει να θελει να παει στο γηπεδο.

Μια ομαδα χωρις παθος, χωρις νευρο, χωρις τσαμπουκα, χωρις ξυλο.
Ειναι τυχαιο οτι ο Γουντς εγινε τοσο αγαπητος μετα τις μπουνιες στον Τομασεβιτς???

Δεν φτιαχνει τον κοσμο αυτη η ομαδα.
Και δεν φταιει το μετριο μπασκετ που παιζει, αλλα ο τροπος που το παιζει.
Αυτη η νωθροτητα, η μαλθακοτητα που εχουν ολοι οι παιχτες.
Εχουν περασει 6 μηνες και δεν εχει γινει ουτε ενας τσαμπουκας σε καποιο παιχνιδι.
Να σπρωχτουν, να βριστουν, να πεσει μια φαπα, να αναψουν τα αιματα.
apkat
Δεν πισττευα οτι θα το ελεγα αλλα συμφωνω με τον Λυκο..Οχι γιατι δικαιολογω τον κοσμο που δεν πηγε στο γηπεδο(που δεν ηταν και τοσο λιγος τελικα) αλλα γιατι ειναι γεγονος οτι η ομαδα παραειναι σοφτ..Λιγος τσαμπουκας δεν πειραζει..Για την ακριβεια επιβαλεται..Μονο ο Μπουρουσης ο παπαλουκας και σε εξαρσεις του ο Σοφο τον παρουσιαζουν τον ζητουμενο τσαμπουκα.Πιθανολογω οτι αν επαιζε το ιδιο θα ισχυε και για τον τεοντοσιτς..Κατα τα αλλα πολλα καλα παιδια μαζεμενα που στα δυσκολα δεν θα ειναι εκει να κανουν μια φασαρια να αλλαξει η ροη του αγωνα..

Και αυτο κακα τα ψεμματα επιβαλλεται..
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
Που ειναι οι παλιες καλες εποχες που πηγαινες σε καθε σημαντικο ματς
και ηξερες οτι ή ο Σιγαλας, ή ο Τομιτς, ή ο Ζαρκο, ή ο Φασουλας, ή ο Ροι,
ή ο Ταρλατς, θα εριχναν και καμια φαπα???
Που ειναι οι εποχες που ο Ιωαννιδης με μια του κινηση σηκωνε το ΣΕΦ στον αερα??

Τοτε και να ηθελες να κατσεις ησυχος στην θεση σου και να μην φωναξεις
κατι θα γινοταν και θα επαιρνε φωτια το γηπεδο.

Τωρα πας και περιμενεις ποτε θα βγει και η Ντενιση να κανει την Αννα Καρενινα με το τρενο.
stefan
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Mar 6 2009, 03:19 ) *
Που ειναι οι παλιες καλες εποχες που πηγαινες σε καθε σημαντικο ματς
και ηξερες οτι ή ο Σιγαλας, ή ο Τομιτς, ή ο Ζαρκο, ή ο Φασουλας, ή ο Ροι,
ή ο Ταρλατς, θα εριχναν και καμια φαπα???
Που ειναι οι εποχες που ο Ιωαννιδης με μια του κινηση σηκωνε το ΣΕΦ στον αερα??

Τοτε και να ηθελες να κατσεις ησυχος στην θεση σου και να μην φωναξεις
κατι θα γινοταν και θα επαιρνε φωτια το γηπεδο.

Τωρα πας και περιμενεις ποτε θα βγει και η Ντενιση να κανει την Αννα Καρενινα με το τρενο.


Ποιο εργο ειναι αυτο που βγαινει η Ντενιση ως Αννα Καρενινα με το τρενο??? rolleyes.gif

ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(stefan @ Mar 6 2009, 04:24 ) *
Ποιο εργο ειναι αυτο που βγαινει η Ντενιση ως Αννα Καρενινα με το τρενο??? rolleyes.gif

Το Αννα Καρενινα ρε αστοιχειωτε tongue.gif
saou
QUOTE
ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω γιατι σημερα ο κοσμος μας δεν γεμισε το γηπεδο και παραλιγο να χασουμε και την προκριση.οι οργανωμενοι χωρις παλμο και στο καθε χαμενο ριμπαουντ και απιθανο τριποντο γκρινια στον προπονητη και σε βασιλοπουλο,ερτζεγκ.εαν δεν υπαρχει υπομονη και στηριξη δυστυχως παλι δεν θα καταφερουμε κατι.δεν φταινε αυτοι οι παιχτες για την αποχη μας απο τους τιτλους πρεπει να το θυμομαστε αυτο.παρατηρησα οτι ο αγγελοπουλος αποχωρησε απο την θεση του 2 λεπτα πριν την ληξη,ισως για γουρι.πολυ ωραιο το νεο video wall στο σεφ,ευχομαι να το καλυψουμε με νεα λαβαρα.


Θα συμφωνήσω απόλυτα. Απαράδεκτοι. Μετά από νίκη-πρωτιά με τον ΠΑΟ και μόνο 3-4 χιλιάδες εδέησαν να πάνε να τους χειροκροτήσουν. Και έτσι στη ζούλα παραλίγο και η Αρμάνο να κάνει τη ζημιά της. Από την τηλεόραση έβγαινε η παγωμάρα του γηπέδου.

Κατά τα άλλα άλλο το -μέτριο όντως- θέαμα της ομάδας και άλλο το ροντέο που προφανώς ευελπιστεί να βλέπει ο Λύκος σε κάθε ματς. Σιγά τώρα που δεν πάει ο κόσμος στο ΣΕΦ επειδή δεν παίζουμε σαν τα bad boys των Πίστονς. Τι γίναμε ξαφνικά, αιμοσταγείς κανίβαλοι? Δηλαδή χθες θα πήγαινε κόσμος αν ήξερε ότι θα τις φάνε ο Ρόκα και ο Χολ έτσι και παίζανε καλά?

Για να μην παρεξηγούμαι, και γω συμφωνώ ότι χρειάζεται περισσότερο τσαμπουκά η ομάδα αλλά το θεωρώ δευτερεύον
ζήτημα. Και σίγουρα όχι την αιτία για τη χθεσινή μικρή προσέλευση.
rankin
Σήμερα δεν θα μιλήσω για μπάσκετ! Υπάρχει κάτι πιο σημαντικό, τουλάχιστον για εμένα...

Όπως θα παρατήρησε κανείς, μπροστά από το τμήμα 226 κάθονταν χθες καμιά 20αριά Ιταλοί.
Καλώς ή κακώς, κάπου στην 2η περίοδο, κάποιος από το τμήμα 227 πέταξε ένα χαρτί, που είχε κάνει μπαλάκι, στους ιταλούς.. Αφενός λανθασμένη πράξη, αφετέρου, δεν ήταν δα και κανένα φονικό όπλο..
Εκεί λοιπόν εμφανίστηκαν και οι οργανωμένοι. Βγαλμένοι από φτηνή αντιγραφή χούλιγκανς βρετανικών γηπέδων. Με τα καπελάκια τους και τα φουτεράκια τους, και ενεργώντας ως επίσημη ασφάλεια του ΣΕΦ (!) επιτέθηκαν αρχικά φραστικά στον τύπο που πέταξε το χαρτί. Αφού εκείνος ζήτησε συγγνώμη και εκείνοι δεν σταματούσαν το μπινελίκωμα, κάποιος άλλος από την κερκίδα "τόλμησε" να τους ζητήσει να φύγουν, για να δούμε και το υπόλοιπο παιχνίδι. Τότε, ο κύριος που μίλησε, άκουσε από εκπροσώπους του Ολυμπιακού (διότι τέτοιος είναι ο οποιοσδήποτε υπάλληλος) ότι είναι "Μαλάκας" και θα πρέπει "να το βουλώσει"..
Ο αμέσως επόμενος που διαμαρτυρήθηκε, ανακάλυψε και αυτός πόσο μαλάκας είναι και η αλυσίδα συνεχίστηκε.
Κάποιος άλλος κύριος ζήτησε να μας αντιμετωπίσουν καλύτερα, διότι είμαστε πελάτες (χρόνια τώρα) και αφήνουμε τον οβολό μας.. Τότε, ανακαλύψαμε πως "γαμούν τα λεφτά μας, και μας έχουν γραμμένους στα παπάρια τους"
Στην συνέχεια, κάποιος είπε στον διπλανό μου, που από την αρχή του αγώνα έτρωγε πασατέμπο, ότι "τον προσέχει απο την αρχή του αγώνα" και ότι "πάει γυρεύοντας"!!!!!
Μετά διάφορα 20χρονα παιδάκια, που μόνα τους (και τους προκαλώ και όλας) δεν θα έκαναν μαγκιές ούτε σε παιδάκια του δημοτικού, κοιτούσαν διάφορους γύρω μου και τους έκαναν χειρονομίες και νοήματα του τύπου "σε βλέπω εσένα" και "θα τα πούμε" ..

Δε θα με ενδιέφεραν όλα τα προηγούμενα, αν είχαν να κάνουν με ένα μάτσο καθυστερημένων της "7". Δυστυχώς όμως όλοι αυτοί οι καταπληκτικοί τύποι, ήταν έμμισθοι υπάλληλοι της ΚΑΕ, γεγονός που με θλίβει και με απογοητεύει διότι πίστευα ότι οι Κοι Αγγελόπουλοι δεν θα ακολουθούσαν Κοκκαλικές τακτικές με δημιουργία στρατών από ανεγκέφαλα όντα. Οι ίδιοι μας μιλούν για μια κατάσταση όπου το γήπεδο θα είναι για οικογένειες, και έχουν βάλει τους λύκους να φυλάνε τα πρόβατα, αφού η κερκίδα 227 είναι από τις πιο ήσυχες και οικογενειακές στο γήπεδο...
Μπορεί το χθεσινό να οφείλεται σε σφάλμα. Δεν ξέρω. Μπορεί επίσης να συνέβη καθότι οι τραμπουκόμαγκες έχουν καιρό να βρεθούν στον ίδιο χώρο με τους "οχτρούς" και έτσι είναι έτοιμοι για καυγά με τον οποιονδήποτε. Μπορεί απλά να έχουν φτωχή σεξουαλική ζωή. Δεν με ενδιαφέρει όμως τίποτα από όλα αυτά και ιδίως τα προβλήματα τους.. Με ενδιαφέρει που υπάλληλοι της ομάδας αποκάλεσαν μια ολόκληρη κερκίδα "μαλάκες" και τους ευχαριστώ για αυτό, διότι, μπορεί και να είμαστε τελικά!
Προσωπικά, θα το σκεφτώ πολύ περισσότερο για το αν θα ξαναπάρω διαρκείας (μετά από 4 χρόνια) του χρόνου.. Σαν καλός μαλάκας που είμαι, προτιμώ να βλέπω το παιχνίδι από το σπίτι μου και την τηλεόραση μου, και να αφήσω του θεματοφύλακες της μαγκιάς και της ασφάλειας, τα παλικάρια της "7", να καίνε πάγκους, να πετάνε φωτοβολίδες και να βγάζουν μάτια, αλλά να τσαμπουκαλεύονται με μια ολόκληρη κερκίδα γιατί κάποιος πέταξε μια μπάλα από χαρτί !!!

Συγγνώμη για την φρασεολογία. Αν οι admins δεν συμφωνούν με τα γραφόμενα, μπορούν να διαγράψουν το σχόλιο μου...
Ευχαριστώ πολύ.
kseplenhs
ένας τύπος που προς το τέλος του παιχνιδιού κετευθύνθηκε προς τον πάγκο του ολυμπιακού και τον μάζεψαν οι σεκιουριτάδες,τί ρόλο βάραγε?
να λιντζάρει τον παναή ήθελε??.. smiley.gif
LFO
εχει δίκιο ο rankin, έχει αρχισει και ξεφευγει η κατάσταση λιγο. Κατι παρομοιο έγινε και στο 223 στο ματς με τον Παο....αλλα να σταματήσεις το γήπεδο δεν ειναι λύση. Θα μου πείς έσυ θα βρεις λυση για το ποιος δουλευει στην ΚΑΕ? όχι, αλλα αν φύγει ο υγιης & σκεπτομενος φίλος της ομάδας και μεινουν οι καφροι, πως βοηθάς την ομάδα σου έτσι?

Δεν θα έρθουν τα αγρια να διωξουν τα ήμερα
NikRag15
Και δυστυχώς ειδικά φέτος έχουν γίνει πάρα πολλά τετοια σκηνικά...!!! Και εγώ με διαρκείας είμαι και ξενερώνω πολύ με όλα αυτά..!! Αλλά συμφωνώ με LFO
koufos7
QUOTE(rankin @ Mar 6 2009, 09:38 ) *
Σήμερα δεν θα μιλήσω για μπάσκετ! Υπάρχει κάτι πιο σημαντικό, τουλάχιστον για εμένα...

Όπως θα παρατήρησε κανείς, μπροστά από το τμήμα 226 κάθονταν χθες καμιά 20αριά Ιταλοί.
Καλώς ή κακώς, κάπου στην 2η περίοδο, κάποιος από το τμήμα 227 πέταξε ένα χαρτί, που είχε κάνει μπαλάκι, στους ιταλούς.. Αφενός λανθασμένη πράξη, αφετέρου, δεν ήταν δα και κανένα φονικό όπλο..
Εκεί λοιπόν εμφανίστηκαν και οι οργανωμένοι. Βγαλμένοι από φτηνή αντιγραφή χούλιγκανς βρετανικών γηπέδων. Με τα καπελάκια τους και τα φουτεράκια τους, και ενεργώντας ως επίσημη ασφάλεια του ΣΕΦ (!) επιτέθηκαν αρχικά φραστικά στον τύπο που πέταξε το χαρτί. Αφού εκείνος ζήτησε συγγνώμη και εκείνοι δεν σταματούσαν το μπινελίκωμα, κάποιος άλλος από την κερκίδα "τόλμησε" να τους ζητήσει να φύγουν, για να δούμε και το υπόλοιπο παιχνίδι. Τότε, ο κύριος που μίλησε, άκουσε από εκπροσώπους του Ολυμπιακού (διότι τέτοιος είναι ο οποιοσδήποτε υπάλληλος) ότι είναι "Μαλάκας" και θα πρέπει "να το βουλώσει"..
Ο αμέσως επόμενος που διαμαρτυρήθηκε, ανακάλυψε και αυτός πόσο μαλάκας είναι και η αλυσίδα συνεχίστηκε.
Κάποιος άλλος κύριος ζήτησε να μας αντιμετωπίσουν καλύτερα, διότι είμαστε πελάτες (χρόνια τώρα) και αφήνουμε τον οβολό μας.. Τότε, ανακαλύψαμε πως "γαμούν τα λεφτά μας, και μας έχουν γραμμένους στα παπάρια τους"
Στην συνέχεια, κάποιος είπε στον διπλανό μου, που από την αρχή του αγώνα έτρωγε πασατέμπο, ότι "τον προσέχει απο την αρχή του αγώνα" και ότι "πάει γυρεύοντας"!!!!!
Μετά διάφορα 20χρονα παιδάκια, που μόνα τους (και τους προκαλώ και όλας) δεν θα έκαναν μαγκιές ούτε σε παιδάκια του δημοτικού, κοιτούσαν διάφορους γύρω μου και τους έκαναν χειρονομίες και νοήματα του τύπου "σε βλέπω εσένα" και "θα τα πούμε" ..

Δε θα με ενδιέφεραν όλα τα προηγούμενα, αν είχαν να κάνουν με ένα μάτσο καθυστερημένων της "7". Δυστυχώς όμως όλοι αυτοί οι καταπληκτικοί τύποι, ήταν έμμισθοι υπάλληλοι της ΚΑΕ, γεγονός που με θλίβει και με απογοητεύει διότι πίστευα ότι οι Κοι Αγγελόπουλοι δεν θα ακολουθούσαν Κοκκαλικές τακτικές με δημιουργία στρατών από ανεγκέφαλα όντα. Οι ίδιοι μας μιλούν για μια κατάσταση όπου το γήπεδο θα είναι για οικογένειες, και έχουν βάλει τους λύκους να φυλάνε τα πρόβατα, αφού η κερκίδα 227 είναι από τις πιο ήσυχες και οικογενειακές στο γήπεδο...
Μπορεί το χθεσινό να οφείλεται σε σφάλμα. Δεν ξέρω. Μπορεί επίσης να συνέβη καθότι οι τραμπουκόμαγκες έχουν καιρό να βρεθούν στον ίδιο χώρο με τους "οχτρούς" και έτσι είναι έτοιμοι για καυγά με τον οποιονδήποτε. Μπορεί απλά να έχουν φτωχή σεξουαλική ζωή. Δεν με ενδιαφέρει όμως τίποτα από όλα αυτά και ιδίως τα προβλήματα τους.. Με ενδιαφέρει που υπάλληλοι της ομάδας αποκάλεσαν μια ολόκληρη κερκίδα "μαλάκες" και τους ευχαριστώ για αυτό, διότι, μπορεί και να είμαστε τελικά!
Προσωπικά, θα το σκεφτώ πολύ περισσότερο για το αν θα ξαναπάρω διαρκείας (μετά από 4 χρόνια) του χρόνου.. Σαν καλός μαλάκας που είμαι, προτιμώ να βλέπω το παιχνίδι από το σπίτι μου και την τηλεόραση μου, και να αφήσω του θεματοφύλακες της μαγκιάς και της ασφάλειας, τα παλικάρια της "7", να καίνε πάγκους, να πετάνε φωτοβολίδες και να βγάζουν μάτια, αλλά να τσαμπουκαλεύονται με μια ολόκληρη κερκίδα γιατί κάποιος πέταξε μια μπάλα από χαρτί !!!

Συγγνώμη για την φρασεολογία. Αν οι admins δεν συμφωνούν με τα γραφόμενα, μπορούν να διαγράψουν το σχόλιο μου...
Ευχαριστώ πολύ.

εχει καταντησει απιστευτα κουραστικο αυτο με τους οργανωμενους steward.ειμαι και εγω σε συνδεσμο αλλα δεν θεωρω τον ευατο μου πιο ολυμπιακο ουτε θα τολμαγα να προπυλακισω καποιον ανθρωπο παιζοντας το μπραβος του γηπεδου,μιμουμενος δηλαδη οτι κοροιδευαμε τοσα χρονια.
leonkalf
Έχει απόλυτο δίκιο ο rankin σε όσα αναφέρει! Κάτι πρέπει να γίνει με αυτό το πράγμα..
Απαιτούμε καλύτερη συμπεριφορά και καλύτερη εξυπηρέτηση από εκείνους που είναι εκεί για να κάνουν κάποια δουλειά (έτσι υποτίθεται τουλάχιστον).

Είχε γράψει κι εγώ μετά το ματς με ΠΑΟ, όταν ενώ ο εκφωνητής έλεγε ότι η διοίκηση, οι προπονητές και οι παίκτες παρακαλούν να μην καπνίζουν οι θεατές, τα παιδιά με τα κίτρινα μπλουζάκια (που πληρώνονται από την διοίκηση που παρακαλεί) το έκαναν πρώτοι!!
Βέβαια, αυτό είναι πολύ μικρότερο από το περιστατικό που αναφέρει ο rankin, είναι όμως σημείο αναφοράς για τη νοοτροπία..

Όμως, να πω ότι δεν είναι λύση να φύγουν από το γήπεδο οι σωστοί (όπως εμείς το θέτουμε). Καλό είναι να μεγαλώσει η λίμνη των υγιώς σκεπτόμενων φιλάθλων και τέτοια περιστατικά να φτάνουν στα γραφεία της διοίκησης ώστα να τα μαθαίνουν οι υπεύθυνοι.
Θέλω να πιστεύω ότι η κορυφή της διοίκησης είναι αντίθετη με τέτοια γεγονότα κι αν το ήξεραν κάτι θα έκαναν ώστε να αλλάξει...




QUOTE (koufos7 @ Mar 6 2009, 02:15 ) *
παρατηρησα οτι ο αγγελοπουλος αποχωρησε απο την θεση του 2 λεπτα πριν την ληξη,ισως για γουρι.

Νομίζω ότι το κάνει σε πολλά παιχνίδια αυτό. Μερικά δευτερόλεπτα πριν τη λήξη ανεβαίνει στα επίσημα (από τη θέση του δίπλα στο παρκέ), και βλέπει από εκεί όρθιος το τέλος.
rankin
Και πως να κάτσει στο γήπεδο ο "υγιείς και σκεπτόμενος" φίλαθλος;
Προσωπικά εγώ χθες ένοιωσα ξένο σώμα και όταν νοιώθω ξένο σώμα, την κάνω..
Δυστυχώς, ο κοτσαμπασισμός κάποιων έχει επεκταθεί και πέρα από το πέταλο που τους αναλογεί, και το άσχημο είναι πως αυτό συμβαίνει με την σύμφωνη γνώμη της ΚΑΕ !!! Πραγματικά, ή η ΚΑΕ θα κλείσει τους τραμπούκους στο χρονοντούλαπο της ιστορίας, ή ο τραμπουκισμός θα επεκταθεί σε ολόκληρο το τοπίο.. Πρέπει να διαλέξουν και δεν πρέπει να επιτρέψουν να κάνουν κουμάντο με το ζόρι, 500 τυχάρπαστοι που προκαλούν με την χαμηλή νοημοσύνη και την ψευτομαγκιά τους.
koufos7
QUOTE(rankin @ Mar 6 2009, 11:34 ) *
Και πως να κάτσει στο γήπεδο ο "υγιείς και σκεπτόμενος" φίλαθλος;
Προσωπικά εγώ χθες ένοιωσα ξένο σώμα και όταν νοιώθω ξένο σώμα, την κάνω..
Δυστυχώς, ο κοτσαμπασισμός κάποιων έχει επεκταθεί και πέρα από το πέταλο που τους αναλογεί, και το άσχημο είναι πως αυτό συμβαίνει με την σύμφωνη γνώμη της ΚΑΕ !!! Πραγματικά, ή η ΚΑΕ θα κλείσει τους τραμπούκους στο χρονοντούλαπο της ιστορίας, ή ο τραμπουκισμός θα επεκταθεί σε ολόκληρο το τοπίο.. Πρέπει να διαλέξουν και δεν πρέπει να επιτρέψουν να κάνουν κουμάντο με το ζόρι, 500 τυχάρπαστοι που προκαλούν με την χαμηλή νοημοσύνη και την ψευτομαγκιά τους.

Δυστυχως η ομαδα μας δεν εχει μπασκετικο κοινο,το εχω συνειδητοποιησει εδω και καιρο σε αντιθεση με τον προεδρο μας που ειναι φανατικος θαυμαστης του αθληματος και αρρωστος Ολυμπιακος.
Marciulionis
QUOTE(rankin @ Mar 6 2009, 11:34 ) *
Και πως να κάτσει στο γήπεδο ο "υγιείς και σκεπτόμενος" φίλαθλος;
Προσωπικά εγώ χθες ένοιωσα ξένο σώμα και όταν νοιώθω ξένο σώμα, την κάνω..
Δυστυχώς, ο κοτσαμπασισμός κάποιων έχει επεκταθεί και πέρα από το πέταλο που τους αναλογεί, και το άσχημο είναι πως αυτό συμβαίνει με την σύμφωνη γνώμη της ΚΑΕ !!! Πραγματικά, ή η ΚΑΕ θα κλείσει τους τραμπούκους στο χρονοντούλαπο της ιστορίας, ή ο τραμπουκισμός θα επεκταθεί σε ολόκληρο το τοπίο.. Πρέπει να διαλέξουν και δεν πρέπει να επιτρέψουν να κάνουν κουμάντο με το ζόρι, 500 τυχάρπαστοι που προκαλούν με την χαμηλή νοημοσύνη και την ψευτομαγκιά τους.


Μια έγγραφη και επώνυμη επιστολή διαμαρτυρίας στη ΚΑΕ ίσως έχει αποτελέσματα. Αυτό με τη "περιφρούρηση" και "αστυνόμευση" των οργανωμένων έχει παραγίνει και δυστυχώς οι δημοσιογράφοι το παρουσιάζουν και ως θετικό!!!! Δεν αντιλαμβάνονται ότι κάποια στιγμή θα τη κάνουν τη βλακεία τους και θα σπάσουν στο ξύλο κάποιον μη Ολυμπιακό/Παναθηναϊκό κλπ που θα έχει τολμήσει να πάει να δει μπάσκετ απλά...
Nik7
απ την αλλη βρε παιδια, πώς θα αντιμετωπισθει η βια στα γηπεδα;
με συστασεις απο το μεγαφωνο;
εχετε παει σε γηπεδο στο εξωτερικο;
αν καποιος κουνηθει εστω και λιγο αναρμοστα (με τον τροπο που αυτο ερμηνευεται απο τον φρουρο παντα), τοτε τον μπαγλαρωνουνε ζουπιτο και κλωτσιδον εξω.
αμα λαχει του ριχνουν και καμια ψιλη αν δε βλεπει κανεις.
βεβαια αυτο στην ελλαδα ειναι αδυνατο να γινει, μιας και ειναι τοσοι πολλοι οι παραβατικοι, που ποιον θα πρωτοπιασουν;
θα γινει κανονικη συρραξη.
επισης να πω οτι ειναι γελοιο να 'αστυνομευεις' τις καλες θεσεις και να αφηνεις τα πεταλα να πετανε κροτιδες και αντικειμενα.
rankin
Κανείς δεν είναι ενάντια στην ύπαρξη ιδιωτικής ασφάλειας στα γήπεδα.
Να είναι όμως εκπαιδευμένο προσωπικό και όχι κοινοί τραμπούκοι συνδεσμίτες.
Ο Πέτρος Κόκκαλης έλεγε ότι δεν μπορούν να πάνε κόντρα στους τραμπούκους, γιατί αν θέλουν θα σπάσουν το γήπεδο.
Προφανώς το ίδιο θα ισχύει και για τους Αγγελόπουλους.
Αυτό όμως σημαίνει πως η ομάδα είναι έρμαιο μιας αγέλης που κάνει ότι γουστάρει και τσαμπουκαλεύεται σε όποιον γουστάρει.
Επίσης, κάπου εδώ κολλάει και το παλιό καλό τραγούδι του Μηλιώκα "να δεις που κάποτε, θα μας πούνε και μ*****ς.."
Ε! Μας είπαν και μαλάκες (και πολλά άλλα) και ησυχάσαμε!
Πραγματικά, θα ήθελα να κάνω παράπονα στην ΚΑΕ αλλά φοβάμαι πως μετά θα με κυνηγούν καμιά 200 άτομα (γιατί ένας-ένας δεν πάνε ποτέ.. )
Επίσης, γιατί να κάνω παράπονα; Αφού ίσως να είχαν δίκιο τα καλόπαιδα! Ίσως όντως να είμαστε μαλάκες! Διότι, αν περιμένουμε ότι πάμε γήπεδο, για να έχουμε πολιτισμένη ατμόσφαιρα και πολιτισμένο κόσμο γύρω μας, τότε έχουμε μπερδέψει τις χώρες.. Ας πάμε στο ΝΒΑ αν θέλουμε να λέμε αστεία και να τρώμε πασατέμπο την ώρα του αγώνα.. Εδώ είναι ελλάδα, και τα γήπεδα είναι ιδιοκτησία της "ΤΡΑΜΠΟΥΚΟΙ Α.Ε." και προφανώς όποιος δεν το καταλαβαίνει αυτό είναι όντως μ*****ς και δη με περικεφαλαία!
Marciulionis
QUOTE(Nik7 @ Mar 6 2009, 12:18 ) *
απ την αλλη βρε παιδια, πώς θα αντιμετωπισθει η βια στα γηπεδα;
με συστασεις απο το μεγαφωνο;
εχετε παει σε γηπεδο στο εξωτερικο;
αν καποιος κουνηθει εστω και λιγο αναρμοστα (με τον τροπο που αυτο ερμηνευεται απο τον φρουρο παντα), τοτε τον μπαγλαρωνουνε ζουπιτο και κλωτσιδον εξω.
αμα λαχει του ριχνουν και καμια ψιλη αν δε βλεπει κανεις.
βεβαια αυτο στην ελλαδα ειναι αδυνατο να γινει, μιας και ειναι τοσοι πολλοι οι παραβατικοι, που ποιον θα πρωτοπιασουν;
θα γινει κανονικη συρραξη.
επισης να πω οτι ειναι γελοιο να 'αστυνομευεις' τις καλες θεσεις και να αφηνεις τα πεταλα να πετανε κροτιδες και αντικειμενα.


Με το να δίνεις εξουσία και ρόλο αστυνόμευσης στους τραμπούκους δεν αντιμετωπίζεις τη βία. Την επιβραβεύεις και τη θεσμοθετείς.

Η σύσταση μπορεί να είναι σε ευγενικό τόνο και ύφος, όπως και με τον ίδιο τρόπο μπορείς να πετάξεις και κάποιον έξω από το γήπεδο.

Είναι από κάθε άποψη απαράδεκτο να μπορούν οι καθυστερημένοι τραμπουκίζουν ελεύθερα και από θέση ισχύος όσο αποτελεσματικό κι αν είναι σε ορισμένες περιπτώσεις.
spysta
QUOTE(rankin @ Mar 6 2009, 07:38 ) *
Σήμερα δεν θα μιλήσω για μπάσκετ! Υπάρχει κάτι πιο σημαντικό, τουλάχιστον για εμένα...

Όπως θα παρατήρησε κανείς, μπροστά από το τμήμα 226 κάθονταν χθες καμιά 20αριά Ιταλοί.
Καλώς ή κακώς, κάπου στην 2η περίοδο, κάποιος από το τμήμα 227 πέταξε ένα χαρτί, που είχε κάνει μπαλάκι, στους ιταλούς.. Αφενός λανθασμένη πράξη, αφετέρου, δεν ήταν δα και κανένα φονικό όπλο..
Εκεί λοιπόν εμφανίστηκαν και οι οργανωμένοι. Βγαλμένοι από φτηνή αντιγραφή χούλιγκανς βρετανικών γηπέδων. Με τα καπελάκια τους και τα φουτεράκια τους, και ενεργώντας ως επίσημη ασφάλεια του ΣΕΦ (!) επιτέθηκαν αρχικά φραστικά στον τύπο που πέταξε το χαρτί. Αφού εκείνος ζήτησε συγγνώμη και εκείνοι δεν σταματούσαν το μπινελίκωμα, κάποιος άλλος από την κερκίδα "τόλμησε" να τους ζητήσει να φύγουν, για να δούμε και το υπόλοιπο παιχνίδι. Τότε, ο κύριος που μίλησε, άκουσε από εκπροσώπους του Ολυμπιακού (διότι τέτοιος είναι ο οποιοσδήποτε υπάλληλος) ότι είναι "Μαλάκας" και θα πρέπει "να το βουλώσει"..
Ο αμέσως επόμενος που διαμαρτυρήθηκε, ανακάλυψε και αυτός πόσο μαλάκας είναι και η αλυσίδα συνεχίστηκε.
Κάποιος άλλος κύριος ζήτησε να μας αντιμετωπίσουν καλύτερα, διότι είμαστε πελάτες (χρόνια τώρα) και αφήνουμε τον οβολό μας.. Τότε, ανακαλύψαμε πως "γαμούν τα λεφτά μας, και μας έχουν γραμμένους στα παπάρια τους"
Στην συνέχεια, κάποιος είπε στον διπλανό μου, που από την αρχή του αγώνα έτρωγε πασατέμπο, ότι "τον προσέχει απο την αρχή του αγώνα" και ότι "πάει γυρεύοντας"!!!!!
Μετά διάφορα 20χρονα παιδάκια, που μόνα τους (και τους προκαλώ και όλας) δεν θα έκαναν μαγκιές ούτε σε παιδάκια του δημοτικού, κοιτούσαν διάφορους γύρω μου και τους έκαναν χειρονομίες και νοήματα του τύπου "σε βλέπω εσένα" και "θα τα πούμε" ..

Δε θα με ενδιέφεραν όλα τα προηγούμενα, αν είχαν να κάνουν με ένα μάτσο καθυστερημένων της "7". Δυστυχώς όμως όλοι αυτοί οι καταπληκτικοί τύποι, ήταν έμμισθοι υπάλληλοι της ΚΑΕ, γεγονός που με θλίβει και με απογοητεύει διότι πίστευα ότι οι Κοι Αγγελόπουλοι δεν θα ακολουθούσαν Κοκκαλικές τακτικές με δημιουργία στρατών από ανεγκέφαλα όντα. Οι ίδιοι μας μιλούν για μια κατάσταση όπου το γήπεδο θα είναι για οικογένειες, και έχουν βάλει τους λύκους να φυλάνε τα πρόβατα, αφού η κερκίδα 227 είναι από τις πιο ήσυχες και οικογενειακές στο γήπεδο...
Μπορεί το χθεσινό να οφείλεται σε σφάλμα. Δεν ξέρω. Μπορεί επίσης να συνέβη καθότι οι τραμπουκόμαγκες έχουν καιρό να βρεθούν στον ίδιο χώρο με τους "οχτρούς" και έτσι είναι έτοιμοι για καυγά με τον οποιονδήποτε. Μπορεί απλά να έχουν φτωχή σεξουαλική ζωή. Δεν με ενδιαφέρει όμως τίποτα από όλα αυτά και ιδίως τα προβλήματα τους.. Με ενδιαφέρει που υπάλληλοι της ομάδας αποκάλεσαν μια ολόκληρη κερκίδα "μαλάκες" και τους ευχαριστώ για αυτό, διότι, μπορεί και να είμαστε τελικά!
Προσωπικά, θα το σκεφτώ πολύ περισσότερο για το αν θα ξαναπάρω διαρκείας (μετά από 4 χρόνια) του χρόνου.. Σαν καλός μαλάκας που είμαι, προτιμώ να βλέπω το παιχνίδι από το σπίτι μου και την τηλεόραση μου, και να αφήσω του θεματοφύλακες της μαγκιάς και της ασφάλειας, τα παλικάρια της "7", να καίνε πάγκους, να πετάνε φωτοβολίδες και να βγάζουν μάτια, αλλά να τσαμπουκαλεύονται με μια ολόκληρη κερκίδα γιατί κάποιος πέταξε μια μπάλα από χαρτί !!!

Συγγνώμη για την φρασεολογία. Αν οι admins δεν συμφωνούν με τα γραφόμενα, μπορούν να διαγράψουν το σχόλιο μου...
Ευχαριστώ πολύ.

και θα αφησεις ενα ματσο απο μ*****ςψευτομαγκες να σου χαλασουν μια ομορφη συνηθεια χρονων ...???

Το ειδα και εγω το σκηνικο που ημουν πανω στην 7 .. δεν καταλαβα πολυ τι εγινε αλλα ειδα τα καπελακια τα φουτερακια και εναν με κοκκινη μπλουζα που οριωταν και φωναζε στους καπελοφορους ''ναι ρε ειμαι μαγκας''

Ηταν σιγουρα επισημοι υπαλληλοι της ομαδας ??Υπηρχε καποιο διακριτικο ??Γιατι πραγματικα φαινοντουσαν σαν ενα συνηθισμενο ματσο καθυστερημενων φανατισμενων που πηγε να καθαρισει και να πουλησει μαγκια ..
Δεν εχω λογο να μην σε πιστεψω αλλα μονο για υπαλληλους δεν φαινοντουσαν .. κι αν οντως ισχυει ειναι τραγικο.


btw ασχετο αλλα .. εχθες η 7 που ητανε ??Πρεπει παντα να παιζουμε με τον ΠΑΟ για να ερχονται .. ??Φυσικα και ναι .. γιατι απλα ΚΑΝΕΝΑΣ τους δεν εχει ιδεα απο μπασκετ .. πολυ λιγοι ειναι αυτοι.
Γενικα εχω να πω οτι ωρες ωρες με εκνευριζει και μενα το κλιμα μεσα στο ΣΕΦ .. ο καθε τυπακος απο μπροστα ,απο δεξια απο αριστερα απο πισω.. ΠΑΝΑΣΧΕΤΟΣ απο μπασκετ που ειδε φως και μπηκε .. εχει λογο,ουρλιαζει ολη την ωρα στον Παναη .. λεει ο,τι αρλουμπα του κατεβει και αυτο που με εκνευριζει περισσοτερο ειναι οτι οταν παιζαμε με τον Μαρκι Περι και τον Λαβορ Ποστελ δεν εβλεπα κανενα απ αυτους στο γηπεδο ..
τσπ ευχομαι σε 3-4 χρονια απο τωρα .. ενας κορμος απο 6-7 χιλιαδες φιλαθλων να παραμεινει ιδιος παιρνοντας καθε χρονο διακρειας μπας και αποκτησουμε ξανα αυθεντικο μπασκετικο κοινο .. και δεν μου αναβουν τα λαμπακια μ αυτα που ακουω

γι αυτο rankin πλιζ ειναι αναγκαιο να ΜΗΝ ΦΥΓΕΙΣ !!!Παρε και του χρονου διαρκειας !!!!!!!!! biggrin.gif
leonkalf
Πολύ καλά τα λέει, κατά τη γνώμη μου, και ο spysta.

Να σας καταθέσω το κορυφαίο που άκουσα χθες...
Θεατής που καθόταν στην 1η σειρά στις πτυσσόμενες (κάτω από τα VIP), αφού γενικά δυσανασχετούσε με τον Γιαννάκη και τις επιλογές του, πετάει σε κάποια στιγμή στις αρχές του 3ου δεκαλέπτου το αμίμητο (εγώ προσωπικά δε το είχα ξανακούσει)...
"Το Γιαννάκη τον έχουν βάλει οι Γιαννακόπουλοι να μας διαλύσει"

Πως είπατε?? Εγώ έμεινα κάγκελο...

Γενικά ακούγονται διάφορα στη διάρκεια του παιχνιδιού για τον coach.. Tο θεωρώ απαράδεκτο!!! 68.gif
Την ώρα της μάχης όλοι πρέπει να βοηθάμε την ομάδα με την φωνή μας (θετική!!) αφού με αυτά που ακούγονται μόνο καλό δεν κάνουν.
Εγώ φώναζα για καλή άμυνα κλπ. και είχες τον άλλο να λεει αυτά τα πράγματα από κάτω σου..

OΛΟΙ ΜΑΖΙ κοντά στην ομάδα!!


bball.gif
kseplenhs
αυτές οι ομορφιές περί γιαννάκη και παο ακούγονται καιρό τώρα.

δεν ξέρω ποιός είχε την αρχική (φαεινή) ιδέα και πως διαδοθηκε αλλά ακούγεται έντονα μεταξύ σοβαρού και αστείου.

να'χαμε να λέγαμε.κάνουμε μέχρι στιγμής την καλύτερη χρονιά των τελευταίων χρόνων(με ατα όποια αρνητικά της) και δηλήτηριαζόμαστε με βλακείες...
rankin
QUOTE(spysta @ Mar 6 2009, 14:14 ) *
Ηταν σιγουρα επισημοι υπαλληλοι της ομαδας ??Υπηρχε καποιο διακριτικο ??Γιατι πραγματικα φαινοντουσαν σαν ενα συνηθισμενο ματσο καθυστερημενων φανατισμενων που πηγε να καθαρισει και να πουλησει μαγκια ..
Δεν εχω λογο να μην σε πιστεψω αλλα μονο για υπαλληλους δεν φαινοντουσαν .. κι αν οντως ισχυει ειναι τραγικο.

Οι μισοί ήταν με διακριτικά και οι άλλοι μισοί ξεφύτρωσαν σαν μανιτάρια μόλις είδαν φασαρία.. Ενδεχομένως να μην ήταν όλοι υπάλληλοι, αλλά σίγουρα όλοι ήταν μέλη μια κοινής "παρέας" που γουστάρει τσαμπουκάδες και κινείται σε αγέλη.
χαρακτηριστικά θα σας πω, πως όταν στο ημίχρονο η κατάσταση είχε εκτονωθεί, υπήρχε τύπος με διακριτικά στον οποίο είπα: "παιδιά, με τα λόγια σας εξαγριώσατε μια ολόκληρη κερκίδα. δε μπορεί να έρχεστε και να βρίζεται αδιακρίτως.."
η απάντηση του ήταν: "δε με νοιάζει τι κάνουν τα μ**πανα. Τους γ**ω τα σπίτια όλων!" Αυτός ο κύριος λοιπόν, εκπροσωπούσε την ΚΑΕ εκείνη την ώρα!
Όσο για την δήλωση "γράφω στα παπαρια μου τα λεφτά που δίνεται για διαρκείας" έγινε από τον καραφλό χοντρό σεκιουριτά (κλασική μορφή)
Οι ίδιοι λοιπόν, που παραλίγο να κάψουν την κυριακή τον φροντιστή του παο, ήρθαν και έκαναν τσαμπουκάδες με μια ολόκληρη κερκίδα, γιατί κάποιος πέταξε ένα χαρτάκι στους ιταλούς!!! Και έκαναν τον τσαμπουκά γιατί, όχι μόνο δεν υπάρχει σεκιούριτι στο γήπεδο, αλλά γιατί σεκιούριτι είναι οι ίδιοι οι τραμπούκοι που κάνουν τα επεισόδια!

Από εκεί και πέρα, εγώ είπα. Αγαπώ την ομάδα και ψοφάω για μπασκετάκι. Αλλά εκείνο που εγώ θεωρούσα "σπίτι μου" μέχρι χθες, καταλήφθηκε από τραμπούκους με διακριτικά της ομάδας μου..
όταν είπα σε κάποιον άλλο (αυτόν με το κόκκινο φούτερ) ότι εμείς ήμασταν στο γήπεδο ακόμα και όταν η ομάδα έπαιζε στον κορυδαλλό, τότε που όλοι την είχαν ξεχάσει, μου είπε ότι ακολουθεί την ομάδα 35 χρόνια, και κανείς δεν είναι τόσο ολυμπιακός όσο είναι αυτός! τι να του απαντήσεις μετά;
Γενικά, όσο η "7" θα έχει ενεργό ρόλο στην ΚΑΕ και στο ΣΕΦ, δεν είναι δυνατό ο κόσμος που αγαπάει στα αλήθεια την ομάδα και το μπάσκετ, να μπορέσει να είναι κοντά στην ομάδα. Αυτοί μας διώχνουν, γιατί είναι "μάγκες και πιο ολυμπιακοί απο εμάς" και εμείς, όπως είπα και πριν, είμαστε μαλάκες!

Ή ο πρόεδρος θα πάρει την σκούπα και θα καθαρίσει τους κόπρους του Αυγεία, ή ο ενθουσιασμός του κόσμου σιγά σιγά θα πέσει και το όραμα του για μπασκετικό γήπεδο και μπασκετικό κοινό δεν θα ολοκληρωθεί ποτέ..
lamar
QUOTE(spysta @ Mar 6 2009, 14:14 ) *
και θα αφησεις ενα ματσο απο μ*****ςψευτομαγκες να σου χαλασουν μια ομορφη συνηθεια χρονων ...???

Το ειδα και εγω το σκηνικο που ημουν πανω στην 7 .. δεν καταλαβα πολυ τι εγινε αλλα ειδα τα καπελακια τα φουτερακια και εναν με κοκκινη μπλουζα που οριωταν και φωναζε στους καπελοφορους ''ναι ρε ειμαι μαγκας''

Ηταν σιγουρα επισημοι υπαλληλοι της ομαδας ??Υπηρχε καποιο διακριτικο ??Γιατι πραγματικα φαινοντουσαν σαν ενα συνηθισμενο ματσο καθυστερημενων φανατισμενων που πηγε να καθαρισει και να πουλησει μαγκια ..
Δεν εχω λογο να μην σε πιστεψω αλλα μονο για υπαλληλους δεν φαινοντουσαν .. κι αν οντως ισχυει ειναι τραγικο.


btw ασχετο αλλα .. εχθες η 7 που ητανε ??Πρεπει παντα να παιζουμε με τον ΠΑΟ για να ερχονται .. ??Φυσικα και ναι .. γιατι απλα ΚΑΝΕΝΑΣ τους δεν εχει ιδεα απο μπασκετ .. πολυ λιγοι ειναι αυτοι.
Γενικα εχω να πω οτι ωρες ωρες με εκνευριζει και μενα το κλιμα μεσα στο ΣΕΦ .. ο καθε τυπακος απο μπροστα ,απο δεξια απο αριστερα απο πισω.. ΠΑΝΑΣΧΕΤΟΣ απο μπασκετ που ειδε φως και μπηκε .. εχει λογο,ουρλιαζει ολη την ωρα στον Παναη .. λεει ο,τι αρλουμπα του κατεβει και αυτο που με εκνευριζει περισσοτερο ειναι οτι οταν παιζαμε με τον Μαρκι Περι και τον Λαβορ Ποστελ δεν εβλεπα κανενα απ αυτους στο γηπεδο ..
τσπ ευχομαι σε 3-4 χρονια απο τωρα .. ενας κορμος απο 6-7 χιλιαδες φιλαθλων να παραμεινει ιδιος παιρνοντας καθε χρονο διακρειας μπας και αποκτησουμε ξανα αυθεντικο μπασκετικο κοινο .. και δεν μου αναβουν τα λαμπακια μ αυτα που ακουω

γι αυτο rankin πλιζ ειναι αναγκαιο να ΜΗΝ ΦΥΓΕΙΣ !!!Παρε και του χρονου διαρκειας !!!!!!!!! biggrin.gif

Δεν ειναι ο μονος φιλε μου. Εγω επισης μετα απο 7 συνεχομενα χρονια διαρκειας φετος το τελευταιο μου ματς ηταν με την Αβελινο. Σε εκεινο το ματς αν θυμαστε ειχαν ερθει περιπου 30 Ιταλοι ακριβως απο πανω που καθομουν διπλα στα δημοσιογραφικα, και επειδη φωναζαν υπερ της ομαδας τους, στο ημιχρονο γυρω στους 150 ανεγκεφαλους τους την επεσαν να τους κοπανησουν, και οταν ρωτησα εναν απο αυτους, ο οποιος παρεπιμπτωντος ηταν γυρω στα 40, γιατι το κανουνε, η απαντηση αποστομωτικη. ΓΙΑΤΙ ΦΟΡΑΝΕ ΠΡΑΣΙΝΑ!!! Οπως καταλαβαινεις πηρα το μπουφανακι μου εφυγα και δεν ξαναπηγα και δεν προκειται να ξαναπατησω στο γηπεδο και χαλαλι τους τα λεφτα που εδωσα. Ηταν το ματς που ο Παπαλουκας κλωτσησε την μπαλα στην κερκιδα.

Αν θελουν εμας οι Αγγελοπουλοι στο γηπεδο και οχι αυτους πρεπει να το δειξουνε με πραξεις , διωχνοντας τους επιτελους.
koufos7
QUOTE(lamar @ Mar 6 2009, 15:17 ) *
Δεν ειναι ο μονος φιλε μου. Εγω επισης μετα απο 7 συνεχομενα χρονια διαρκειας φετος το τελευταιο μου ματς ηταν με την Αβελινο. Σε εκεινο το ματς αν θυμαστε ειχαν ερθει περιπου 30 Ιταλοι ακριβως απο πανω που καθομουν διπλα στα δημοσιογραφικα, και επειδη φωναζαν υπερ της ομαδας τους, στο ημιχρονο γυρω στους 150 ανεγκεφαλους τους την επεσαν να τους κοπανησουν, και οταν ρωτησα εναν απο αυτους, ο οποιος παρεπιμπτωντος ηταν γυρω στα 40, γιατι το κανουνε, η απαντηση αποστομωτικη. ΓΙΑΤΙ ΦΟΡΑΝΕ ΠΡΑΣΙΝΑ!!! Οπως καταλαβαινεις πηρα το μπουφανακι μου εφυγα και δεν ξαναπηγα και δεν προκειται να ξαναπατησω στο γηπεδο και χαλαλι τους τα λεφτα που εδωσα. Ηταν το ματς που ο Παπαλουκας κλωτσησε την μπαλα στην κερκιδα.

Αν θελουν εμας οι Αγγελοπουλοι στο γηπεδο και οχι αυτους πρεπει να το δειξουνε με πραξεις , διωχνοντας τους επιτελους.

συμφωνω ητανε τραγικο γεγονος αλλα επειδη ημουνα και τοτε μεσα οι Ιταλοι φτυνανε και προκαλουσανε,απο εκει και περα οτι κανανε οι δικοι μας ειναι περα για περα αδικαιολογητο.
Anaz
Eλειπα ενα διαστημα και τωρα μπηκα στο φορουμ και διαβασα τα ποστ του rankin.
Rankin ελπιζω αυτα που γραφεις να τα εχεις ηδη στειλει με mail στην ΚΑΕ..
Consultant
Tελικα εγινε αυτο που κανεις δεν φανταζοτανε..Κερδισαμε τον παιχτη Βουισιτς!Για την ακριβεια τον παιχταρα

Δεν φαινοτανε πουθενα οτι μπορει ο Νικολα να πιασει τετοια στανταρντ αποδοσης..Ακομα και ο πιο αισιοδοξος Ολυμπιακος δεν το προεβλεψε..

Τωρα πραγματικα ο Ολυμπιακος εχει την πιο γεματη και παραγωγικη front line της Ευρωπης..Στη θεωρια και στη πραξη

As a matter of fact,μην ξεχναμε οτι στην Ευρωλιγκα παιζουν μαζι Τσιλντρες-Παργκο-Γκριρ.Ε,λοιπον συμφωνα με τις τελευταιες αγωνιστικες εξελιξεις δεν βλεπω γιατι να μη φτασει ο Ολυμπιακος Βερολινο και να το σηκωσει κιολας.Η εξελιξη Βουισιτς ειναι κλειδι..Δυστυχως για μενα,μια και το σημειωνα,αυτο το πιστωνεται ο Γιαννακης,που δεν σταματησε να τον στηριζει και να τον χρησιμοποιει εις βαρος του Σχορτσανιτη.

Ο χρονος για τον Ολυμπιακο στην Ευρωλιγκα ειναι συμμαχος.Οσο πιο πολυ περναει τοσο πιο πολυ ποναει (για τους αντιπαλους).Ωρε και να δεσει η τριπλετα των Nbaer..

Τη ποιοτητα του Ολυμπιακου ουτε η CSKA την εχει μετα την προσθηκη Παργκο.Ειναι η κορυφαια ομαδα της Ευρωπης σε ποιοτητα
Sokos
Consultant κάνε υπομονή μια βδομάδα και θα καταλάβεις γιατί ο Ολυμπιακός είναι πραγματικά απίθανο να πάει Βερολίνο, πόσο μάλλον να το σηκώσει. Χτες με την Armani ευχαριστήθηκες? Σου γέμισε το μάτι η ομάδα. Το ότι 3 παίκτες έβαλαν το 80% των πόντων δεν σε ανησύχησε? Μακάρι να χεις δίκιο κι εγώ άδικο, αλλά έχουμε πολύ δρόμο ακόμα. Υπάρχουν ομάδες που παίζουν πολύ καλύτερο μπάσκετ και που είναι πολύ πιο αξιόπιστες. Έτσι όπως είδα την ομάδα χτες δεν πιστεύω ότι μπορούμε να κερδίσουμε ούτε την TAU ούτε την Barcelona. Μην σου πω ότι βλέπω κηδείες....
Consultant
QUOTE(Sokos @ Mar 7 2009, 02:03 ) *
Consultant κάνε υπομονή μια βδομάδα και θα καταλάβεις γιατί ο Ολυμπιακός είναι πραγματικά απίθανο να πάει Βερολίνο, πόσο μάλλον να το σηκώσει. Χτες με την Armani ευχαριστήθηκες? Σου γέμισε το μάτι η ομάδα. Το ότι 3 παίκτες έβαλαν το 80% των πόντων δεν σε ανησύχησε? Μακάρι να χεις δίκιο κι εγώ άδικο, αλλά έχουμε πολύ δρόμο ακόμα. Υπάρχουν ομάδες που παίζουν πολύ καλύτερο μπάσκετ και που είναι πολύ πιο αξιόπιστες. Έτσι όπως είδα την ομάδα χτες δεν πιστεύω ότι μπορούμε να κερδίσουμε ούτε την TAU ούτε την Barcelona. Μην σου πω ότι βλέπω κηδείες....

Kαταρχην μην ξεχναμε οτι με Αρμανι παιζαμε χωρις Σοφο-Πριντεζη και Τσιλντρες(ουσιαστικα).

Φιλε μου,δεν ειναι τυχαιο οτι και ο Παναθηναικος επαιξε χαλια.Οι εμφανισεις των δυο ομαδων ειναι αποτελεσματος του ''αδειασματος'' τους απο το ντερμπι.

Επισης,ο Ολυμπιακος απο εδω και περα θα βελτιωνεται συνεχως καθως θα προσαρμοζεται και ο Τσιλντρες.Δεν θα μου κανει αισθηση αν αποκλεισουμε τη Μπαρτσελονα με μειονεκτημα εδρας και παμε Final-4.Θεωρω κλειδι της φετινης επιτυχιας της ομαδας τη μεταμορφωση Βουισιτς.Ενα επιπεδο πανω ο Ολυμπιακος!
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Consultant @ Mar 7 2009, 00:52 ) *
Τη ποιοτητα του Ολυμπιακου ουτε η CSKA την εχει μετα την προσθηκη Παργκο.Ειναι η κορυφαια ομαδα της Ευρωπης σε ποιοτητα

Χωρις 2ο ασο και χωρις 4αρι δεν γινεται να ειμαστε καλυτεροι απο την ΤΣΣΚΑ.
Ουτε απο τον ΠΑΟ εχουμε καλυτερο ροστερ.
Ασε που την δεδομενη στιγμη ειμαστε στην ουσια και χωρις 3αρι, μεχρι να συνελθει ο αφανας.

Μακαρι να βγουμε ψευτες, αλλα το ματσακι την Πεμπτη θα ειναι πολλα με λιγα.
vastravoud
Πάντως ρε παιδιά σε τόσο υψηλό επίπεδο, υπάρχουν 4-5 ομάδες στην Ευρώπη που λίγο πολύ είναι στα ίδια. Δεν είναι εύκολο να μετρήσεις την "πχιότητα".
Anaz
QUOTE
Δεν θα μου κανει αισθηση αν αποκλεισουμε τη Μπαρτσελονα με μειονεκτημα εδρας και παμε Final-4.Θεωρω κλειδι της φετινης επιτυχιας της ομαδας τη μεταμορφωση Βουισιτς.Ενα επιπεδο πανω ο Ολυμπιακος!
Συμφωνω απολυτα!
Sokos
Έλεος πια με τον Σόφο ρε παιδιά. Μάγια σας έχει κάνει? Έχει βαλθεί να αποδείξει σε όλον τον κόσμο ότι δεν κάνει το παιδί. Τόσες ευκαιρίες και όλες στα σκουπίδια. Σε οποιαδήποτε άλλη ομάδα θα τον είχαν στείλει σπίτι του. Το ότι δεν είχαμε τον Σόφο δεν επηρεάζει και τόσο πολύ νομίζω. Αφού ποτέ δεν τον έχουμε. Άμα κάτσει και κάνει κανένα καλό παιχνίδι ας το θεωρούμε λαχείο. Δεν μπορεί να βασιστεί κανείς πάνω του. Για τον Πρίντεζη μαζί σου. Παίζει καλά τελευταία και προχθές φάνηκε πολύ ότι έλειπε. Αυτά που θέτεις ως προϋποθέσεις κατά την γνώμη μου είναι λίγο εκτός πραγματικότητας. Το να παίξουν όλοι μας οι παίκτες καλά είναι απίθανο. Και αν γίνει, άντε να γίνει σε ένα ματς. Δεν γίνεται να παίζουν όλοι καλά σε μια τόσο μεγάλη σειρά σημαντικών αγώνων. Για να πάμε final 4 και να το σηκώσουμε πρέπει να κάνουμε παιχνίδια σαν αυτό της Εθνικής απέναντι στην Αμερική το 2006. Να παίζουν όλοι σαν δαιμονισμένοι, να τα στάζουν από παντού και να μην κάνουν ούτε λάθος. Και x6-7 φορές.... Να πάμε να παίξουμε και Τζόκερ μετά...
Anaz
QUOTE
Για να πάμε final 4 και να το σηκώσουμε πρέπει να κάνουμε παιχνίδια σαν αυτό της Εθνικής απέναντι στην Αμερική το 2006. Να παίζουν όλοι σαν δαιμονισμένοι, να τα στάζουν από παντού και να μην κάνουν ούτε λάθος. Και x6-7 φορές....Να πάμε να παίξουμε και Τζόκερ μετά...
Πλακα μας κανεις ρε Σοκο? Για τον Ολυμπιακο μιλαμε, οχι για..την Προκομ. Μηπως -λεω μηπως- υπερβαλλεις λιγακι? huh.gif
Igor
QUOTE(Consultant @ Mar 6 2009, 23:52 ) *
Tελικα εγινε αυτο που κανεις δεν φανταζοτανε..Κερδισαμε τον παιχτη Βουισιτς!Για την ακριβεια τον παιχταρα

Δεν φαινοτανε πουθενα οτι μπορει ο Νικολα να πιασει τετοια στανταρντ αποδοσης..Ακομα και ο πιο αισιοδοξος Ολυμπιακος δεν το προεβλεψε..

Τωρα πραγματικα ο Ολυμπιακος εχει την πιο γεματη και παραγωγικη front line της Ευρωπης..Στη θεωρια και στη πραξη

As a matter of fact,μην ξεχναμε οτι στην Ευρωλιγκα παιζουν μαζι Τσιλντρες-Παργκο-Γκριρ.Ε,λοιπον συμφωνα με τις τελευταιες αγωνιστικες εξελιξεις δεν βλεπω γιατι να μη φτασει ο Ολυμπιακος Βερολινο και να το σηκωσει κιολας.Η εξελιξη Βουισιτς ειναι κλειδι..Δυστυχως για μενα,μια και το σημειωνα,αυτο το πιστωνεται ο Γιαννακης,που δεν σταματησε να τον στηριζει και να τον χρησιμοποιει εις βαρος του Σχορτσανιτη.

Ο χρονος για τον Ολυμπιακο στην Ευρωλιγκα ειναι συμμαχος.Οσο πιο πολυ περναει τοσο πιο πολυ ποναει (για τους αντιπαλους).Ωρε και να δεσει η τριπλετα των Nbaer..

Τη ποιοτητα του Ολυμπιακου ουτε η CSKA την εχει μετα την προσθηκη Παργκο.Ειναι η κορυφαια ομαδα της Ευρωπης σε ποιοτητα


1. Ποια ειναι η τριπλετα των ΝΒΑaer ? Childress, Pargo και Greer ?

2. "Τη ποιοτητα του Ολυμπιακου ουτε η CSKA την εχει μετα την προσθηκη Παργκο.Ειναι η κορυφαια ομαδα της Ευρωπης σε ποιοτητα" - E ?

3."Τωρα πραγματικα ο Ολυμπιακος εχει την πιο γεματη και παραγωγικη front line της Ευρωπης..Στη θεωρια και στη πραξη" - Απο ποτε τρεις παιχτες [Βουισιτς, Μπουρουσης και ..αντε Πριντεζης] συνθετουν την πιο γεματη front line της Ευρωπης.. Tι να πει η Μπαρτσα που εχει Αντερσεν, Σαντιαγκο, Ιλιασοβα, Βασκεζ ?


Δεν λεω ο Ολυμπιακος εχει δημιουργησει μια πολυ γερη ομαδα, που πιθανως να παρει το πρωταθλημα Ελλαδας και να προκριθει και να μονομαχησει για το Φαιναλ Φορ της Ευρωλιγκα. Παρολ'αυτα δεν εγινε μεσα σε μια εβδομαδα η καλυτερη ομαδα της Ευρωπης επειδη κερδισε σε ενα παιχνιδι τον Παναθηναικο...
Οσο για τον Βουισιτς, θεωρω οτι η μεταμορφωση του εχει οδηγησει στους δημιοσιογραφους και φιλους του ΟΣΦΠ να βλεπουν το μελλον πιο αισιοδοξα, και αυτο το δεχομαι και το συμμεριζομαι. Το θεμα ειναι για ποσο θα αντεξει ο Βουισιτς να βρισκεται σε αυτη τη φορμα. Θα αντεξει δηλαδη μεχρι τον Μαιο που θα κρινεται η Ευρωλιγκα ή ακομα πιο πολυ μεχρι τον Ιουνιο που θα κρινεται το πολυποθητο πρωταθλημα. Γιατι αν δεν τα βγαλει περα, μονος του ο Μπουρουσης δεν μπορει να κερδισει τους ψηλους του ΠΑΟ
Sokos
Ρε Anaz προχθές με την Armani κέρδισαν οι δύο ψηλοί. Παίξανε καλά, δεν λέω αλλά δεν είχαν και κανέναν αντίπαλο φόβητρο.... Η περιφέρεια ήταν νεκρή. Ο Hall έκανε ρεκόρ καριέρας. Κόντεψε να μας κλείσει το σπίτι μόνος του. Σίγουρα δεν είμαστε η Prokom, αλλά σε ποιο όνειρο βλέπεις εσύ να κερδίζουμε ομάδες όπως η TAU και η Barcelona (3 φορές κιόλας)? Θα πρέπει να έρθουν τα πάνω κάτω. Μπορεί σαν ρόστερ να μαστε καλύτεροι και από τις δύο. Αυτοί όμως παίζουν στο 80% των δυνατοτήτων τους κατά μέσο όρο κι εμείς στο 30-40. Το να αρχίζουμε να παίζουμε ξαφνικά στο 70-80 και εμείς για μια ολόκληρη σειρά αγώνων μου φαίνεται τουλάχιστον απίθανο.

Για την Πέμπτη, συμφωνώ με τον Λύκο. Πολλά με λίγα θα ναι το ματς πιστεύω...

Μακάρι να κάνω λάθος. Πέμπτη βράδυ εδώ θα μαστε...
Anaz
QUOTE
αλλά σε ποιο όνειρο βλέπεις εσύ να κερδίζουμε ομάδες όπως η TAU και η Barcelona (3 φορές κιόλας)
Μεσα στο Σεφ εχουμε κερδισει μεγαλες ομαδες επιπέδου Final Four (Ταου, Παο.) και ανετα μπορουμε να το ξανακανουμε. Η μόνη υπερβαση που χρειαζεται ειναι ΜΙΑ νίκη στην Ισπανια. Κι αυτη όχι φυσικά στον βαθμο που το θέτεις "Να παίζουν όλοι σαν δαιμονισμένοι, να τα στάζουν από παντού και να μην κάνουν ούτε λάθος."
benchwarmer
Ειναι απλα τα πραγματα.
Για να παμε Βερολινο, χρειαζεται να κερδισουμε 2 η 3 μεγαλα ματς στο ΣΕΦ, και να κανουμε μια υπερβαση στην Ισπανια. Ειτε με την Ταου, ειτε με την Μπαρτσελονα, ειτε με τη Ρεαλ. Δυσκολο σαφως, αλλα ιδου η Ροδος Ισπανια, ιδου και το πηδημα.
saou
Απλά είναι τα πράγματα. Δε δικαιούσαι να θέλεις final 4 αν δεν κάνεις όλη τη χρονιά και 1-2 καλές εκτός έδρας νίκες. Και αφού δεν κατάφερες να περάσεις από καυτές έδρες μεν, μετρίων ομάδων δε όπως η Μακάμπι και η Μάλαγα, θα χρειαστεί να κάνεις την υπέρβασή σου σε δύσκολα γήπεδα και με πολύ καλύτερους αντιπάλους.

Αν στο τέλος δεν καταφέρεις τίποτα, τότε δε δικαιούσαι να αισθάνεσαι και αδικημένος... Πάντως εγώ είμαι αισιόδοξος, πιστεύω ότι οι best of five σειρές μας ταιριάζουν καλύτερα..

kotzito
Εγω παντως θεωρω οτι ο Ολυμπιακος μπορει να παρει καποια νικη μεσα στην Βαρκελωνη.Ειναι δυνατη εδρα,αλλα σε καμια περιπτωση τοσο καυτη οσο της Ταου.Η αποδοση του Μπουρουση,του Βουισιτς και γενικα ολων των ψηλων μας ισως να κρινει την σειρα.Μεσα στην ρακετα ο Ολυμπιακος μπορει να εκμεταλλευτει τους ψηλους του,ειδικα τον Μπουρουση ο οποιος θα ειναι ασταματητος.Προβλημα ομως πως θα αντιμετωπισουμε τον Αντερσεν στην αμυνα.Ο Βουισιτς ειναι αργος και ετσι ο Αντερσεν οταν βγαινει ψηλα μπορει να βαλει τα σουτακια του,ενω αν τον παρει ο Μπουρουσης δεν θα εχουμε ριμπαουντ μεσα στην ρακετα.Οποτε μαλλον προς Πριντεζη βλεπω για αυτο το μαρκαρισμα.Ας ελπισουμε οτι ο Πριντεζης θα ειναι φορμαρισμενος γιατι απο τον Ερτσεγκ δεν μπορουμε περιμενουμε κατι σπουδαιο.Βεβαιως και ενας τραυματισμος δεν θα μας κακοπεφτε 71.gif .Επισης καποιος απο τους Παργκο-Γκριρ πρεπει να περιοριστει λιγο ο ρολος του,μιας και ο Ναβαρο θα κανει αρκετες διεισδυσεις και ο μονος που μπορει να αντιμετωπισει τις <<μπομπιτες>> απο τα γκαρντ ειναι ο Τζος.Ας ελπισουμε κιολας οτι ο Πινι θα μας βοηθησει και θα κερδισει την Μπαρτσα για να πεσουμε με την Ρεαλ.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
Οπως βλεπω παντως ολοι το εχουμε σιγουρο το ματσακι την Πεμπτη.
Ουτε ενας δεν ειπε εστω οτι μπορει να κερδισουμε.

Δυστυχως αυτη η ομαδα δεν εμπνεει καμια εμπιστοσυνη σε κανεναν.
enypnio
καλά μπάσκετ είναι ποτέ δεν ξέρεις ... αλλά η ΤΑΟΥ μου μάλλον είναι σε πολύ καλή κατάσταση
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.