Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός-Επικαιρότητα 2014-2015
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38
patissiotis
QUOTE (manj13 @ Apr 23 2015, 10:38 ) *
Προς "ρομαντικους" να φυγει με καθε κοστος ο
ΔΓ....Ειστε κολλητοι με τιποτε αεκτζηδες η εξιταρεστε να σηκωσουμε και κανα πρωταθλημα.....Α2?? tongue.gif ....O πλανητης ειναι ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΟΣ και οι αφραγκοι ψοφανε γρηγορα......

Εδω δεν διαλυθηκε ο χρεωκοπημενος ποδοσφαιρικος Παναθηναϊκος με ανοιγμα 50.000.000, με αποκλεισμο απο την ευρωπη και μερικο αποκλεισμο μεταγραφων. Με φυγη ολων των "Παναθηναϊκαρων" (και των Γιαννακοπουλων!!!) και εν μεσω της μεγαλυτερης οικονομικης κρισης που γνωρισε η Ελλαδα μετα το Β' ΠΠ. Θα διαλυθει ο μπασκετικος? Με τα πολυ μικρα ανοιγματα ή ακομα και ισοσκελισμενους προϋπολογισμους? Με τον κοσμο πραγματικα στο πλευρο του? Δηλαδη ειμαστε ικανοποιημενοι που εχουμε γινει Προκομ Τρεφλ και χανουμε με 20-30αρες απο τα φαβορι? Θα ειχατε καποια επιχειρηματα αν ειχαμε ομαδαρα και πηγαιναμε στα f4 για πλακα - για μενα οι τραμπουκισμοι ακομα και 10 σερι ευρωλιγκες να παιρναμε δεν δικαιολογουνται. Ο ΔΓ εχει διαλυσει τα παντα σε λιγοτερο απο 3 χρονια. Θα μου πειτε πηραμε 2 νταμπλ. Ενταξει να με συγχωρειτε, ειμαι 39 χρονων, η ομαδα εχει 6 αστερια, δεν με ενδιαφερει να την λεω στους κολλητους μου. Με ενδιαφερει η καλυτερη ομαδα της 20ετιας στην ευρωπη να εχει σωστες μπασκετικες αρχες και να σεβεται την ιστορια της. Η συμπεριφορα του ΔΓ εξετευλιζει τον Παναθηναϊκο και τον μικραινει. Επιπεδο παραγοντικο οχι Α2 αλλα ερασιτεχνικου Ρουαντας εχουμε. Το ξαναλεω: Να απομακρυνθει ο ΔΓ απο την ομαδα με ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ κοστος... Δεν θα γινω στα γεραματα οπαδος μεθοδων Μαρινακη και ΔΓ - παει πολυ...

Υ.Γ.: Ο Ολυμπιακος των Αγγελοπουλων (με ολα τα απαραδεκτα που εχουν κανει και αυτοι) τι παραπανω εχει απο μας και ειναι ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΟΣ στην ευρωλιγκα? Μηπως εχει προπονητη τον Ντουντα? Μηπως εχει το φοβερο μπατζετ? Μηπως εχει το μπασκετικο κοσμο? Μηπως εχει τους φοβερους παιχταραδες βγαλμενους απο τα σπλαχνα του? Αυτα να σκεφτουμε μπας και καταλαβουμε τα χαλια μας...
manj13
QUOTE(bul_69 @ Apr 23 2015, 10:55 ) *
Εμείς οι "ρομαντικοί" ζούμε για την πραγματοποίηση του παγκόσμιου σοσιαλισμού. Κολεκτιβοποίηση και αυτοδιαχείρηση της KAE!!!


24.gif 24.gif 77.gif 77.gif
katharop
QUOTE (patissiotis @ Apr 23 2015, 11:07 ) *
Εδω δεν διαλυθηκε ο χρεωκοπημενος ποδοσφαιρικος Παναθηναϊκος με ανοιγμα 50.000.000, με αποκλεισμο απο την ευρωπη και μερικο αποκλεισμο μεταγραφων. Με φυγη ολων των "Παναθηναϊκαρων" (και των Γιαννακοπουλων!!!) και εν μεσω της μεγαλυτερης οικονομικης κρισης που γνωρισε η Ελλαδα μετα το Β' ΠΠ. Θα διαλυθει ο μπασκετικος? Με τα πολυ μικρα ανοιγματα ή ακομα και ισοσκελισμενους προϋπολογισμους? Με τον κοσμο πραγματικα στο πλευρο του? Δηλαδη ειμαστε ικανοποιημενοι που εχουμε γινει Προκομ Τρεφλ και χανουμε με 20-30αρες απο τα φαβορι? Θα ειχατε καποια επιχειρηματα αν ειχαμε ομαδαρα και πηγαιναμε στα f4 για πλακα - για μενα οι τραμπουκισμοι ακομα και 10 σερι ευρωλιγκες να παιρναμε δεν δικαιολογουνται. Ο ΔΓ εχει διαλυσει τα παντα σε λιγοτερο απο 3 χρονια. Θα μου πειτε πηραμε 2 νταμπλ. Ενταξει να με συγχωρειτε, ειμαι 39 χρονων, η ομαδα εχει 6 αστερια, δεν με ενδιαφερει να την λεω στους κολλητους μου. Με ενδιαφερει η καλυτερη ομαδα της 20ετιας στην ευρωπη να εχει σωστες μπασκετικες αρχες και να σεβεται την ιστορια της. Η συμπεριφορα του ΔΓ εξετευλιζει τον Παναθηναϊκο και τον μικραινει. Επιπεδο παραγοντικο οχι Α2 αλλα ερασιτεχνικου Ρουαντας εχουμε. Το ξαναλεω: Να απομακρυνθει ο ΔΓ απο την ομαδα με ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ κοστος... Δεν θα γινω στα γεραματα οπαδος μεθοδων Μαρινακη και ΔΓ - παει πολυ...

Υ.Γ.: Ο Ολυμπιακος των Αγγελοπουλων (με ολα τα απαραδεκτα που εχουν κανει και αυτοι) τι παραπανω εχει απο μας και ειναι ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΣΤΑΤΟΣ στην ευρωλιγκα? Μηπως εχει προπονητη τον Ντουντα? Μηπως εχει το φοβερο μπατζετ? Μηπως εχει το μπασκετικο κοσμο? Μηπως εχει τους φοβερους παιχταραδες βγαλμενους απο τα σπλαχνα του? Αυτα να σκεφτουμε μπας και καταλαβουμε τα χαλια μας...


σωστός είσαι. Και δεν ανέφερες το κυριότερο. Για να φθάσει η παε ενα βήμα απο την καταστροφή οι γιαννακόπουλοι έβαλαν το χέρι τους.
stoust
QUOTE (manj13 @ Apr 23 2015, 10:38 ) *
Προς "ρομαντικους" να φυγει με καθε κοστος ο
ΔΓ....Ειστε κολλητοι με τιποτε αεκτζηδες η εξιταρεστε να σηκωσουμε και κανα πρωταθλημα.....Α2?? tongue.gif ....O πλανητης ειναι ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΟΣ και οι αφραγκοι ψοφανε γρηγορα......

Σεβαστή η άποψή σου να δικαιολογείς τα πάντα στον βωμό των χρημάτων, όμως τον Ομπράντοβιτς τον ήθελες να μείνει με χαμηλότερο μπάτζετ, του καταλογίζεις ότι έφυγε μόλις είδε ότι τα λεφτά δεν φτάνουν για ανταγωνιστικό ρόστερ. Αυτός γιατί έπρεπε να μείνει «ρομαντικός» δηλαδή; Όπως έγραψες κι εσύ προηγουμένως KAI το σκυλο ΚΑΙ την πιτα παντα εμεις οι Ελληνες….
ΥΓ. Πραγματικά θέλω να δω ποιός σοβαρός προπονητής θα θελήσει να δουλέψει στον ΠΑΟ με αυτές τις συνθήκες.
ΥΓ1. Συγνώμη για το επιθετικό ποστ, αλλά πραγματικά μ΄έχεις μπερδέψει. Την μία ημέρα γράφεις για βίαιες επαναστάσεις για να πέσει το σύστημα και την επόμενη στηρίζεις τον καπιταλισμό....
NikBot
QUOTE (bbplayer @ Apr 23 2015, 01:14 ) *
"..Είναι μια ακόμα προσφορά, μετά την ανανέωση του Τζέιμς Γκιστ, του Δημήτρη Γιαννακόπουλου στους φίλους της ομάδας.."


Μπερδεύτηκα.... Αφού δεν έχει καμία σχέση με την ΚΑΕ, και είναι φίλαθλος, κάνει μεταγραφές? Πολύ large...
bbplayer
QUOTE(NikBot @ Apr 23 2015, 11:44 ) *
Μπερδεύτηκα.... Αφού δεν έχει καμία σχέση με την ΚΑΕ, και είναι φίλαθλος, κάνει μεταγραφές? Πολύ large...


XXΧL κάτι σαν το νούμερο του Σταρόβα ένα πράμα smiley.gif


QUOTE(stoust @ Apr 23 2015, 11:29 ) *
για βίαιες επαναστάσεις για να πέσει το σύστημα και την επόμενη στηρίζεις τον καπιταλισμό....


αυτά τα...βίαια είναι passez δεν είναι politically correct. Το θέμα είναι να πολεμάς το "σύστημα" , από "μέσα", κάτι σαν τον ΓΑΠ που παλεύεει ενάντια στον καπιταλισμό απο 5άστερα ξενοδοχεία icon_drunk.gif 19.gif
o_theioulis
συμφωνα με την πρασινη τα καλυτερα θα ερθουν το 2018
bbplayer
QUOTE(o_theioulis @ Apr 23 2015, 12:06 ) *
συμφωνα με την πρασινη τα καλυτερα θα ερθουν το 2018


εμένα το 2020 μου βγάνει στο μέτρημα. Τότε δεν είναι που θα σηκώσει την Κούπα ο Χαραλαμπό? (αν δε μας έχει..σηκώσει και δε μας έχει πάρει μέχρι τότε...)
manj13
QUOTE(stoust @ Apr 23 2015, 11:29 ) *
Σεβαστή η άποψή σου να δικαιολογείς τα πάντα στον βωμό των χρημάτων, όμως τον Ομπράντοβιτς τον ήθελες να μείνει με χαμηλότερο μπάτζετ, του καταλογίζεις ότι έφυγε μόλις είδε ότι τα λεφτά δεν φτάνουν για ανταγωνιστικό ρόστερ. Αυτός γιατί έπρεπε να μείνει «ρομαντικός» δηλαδή; Όπως έγραψες κι εσύ προηγουμένως KAI το σκυλο ΚΑΙ την πιτα παντα εμεις οι Ελληνες….
ΥΓ. Πραγματικά θέλω να δω ποιός σοβαρός προπονητής θα θελήσει να δουλέψει στον ΠΑΟ με αυτές τις συνθήκες.
ΥΓ1. Συγνώμη για το επιθετικό ποστ, αλλά πραγματικά μ΄έχεις μπερδέψει. Την μία ημέρα γράφεις για βίαιες επαναστάσεις για να πέσει το σύστημα και την επόμενη στηρίζεις τον καπιταλισμό....


Δε σε μπερδευω...Στις επαναστασεις παλι απανω βγαινουν οι λεφταδες...Εξου κι ο ΔΓ πουλαει τσαμπουκα και καλα κανει.. Οι Αλαφουζοι γινονται τροφη για τα κανονια(....Μαρινακης)...Αν ο ΔΓ φυγει ποιος θα παιζει στην ΚΑΕ το ρολο Αλαφουζου??H οκταδα τοτε θα ειναι θριαμβοςκαι το πρωταθλημα επιτευγμα.....
Για τον Ζοτς εχω πει και παλιοτερα οτι αν ηθελε να μην τον κριτικαρω να εφευγε χωρις τις "λαικιστικες" κορωνες του Kαραβελ....
PARISINOS
QUOTE(manj13 @ Apr 23 2015, 09:26 ) *
Δε σε μπερδευω...Στις επαναστασεις παλι απανω βγαινουν οι λεφταδες...Εξου κι ο ΔΓ πουλαει τσαμπουκα και καλα κανει.. Οι Αλαφουζοι γινονται τροφη για τα κανονια(....Μαρινακης)...Αν ο ΔΓ φυγει ποιος θα παιζει στην ΚΑΕ το ρολο Αλαφουζου??


Αυτο που λεει ειναι οτι πρωτον αυτα που κανει ο ΔΓ δεν δικαιολογουνται ουτε με κατακτηση ευρωλιγκας. Αλλα αν ηταν τουλαχιστον να την κατακτας, αντε να το συζητησουμε.
Τωρα που στο τιμονι ειναι καποιος που στην ουσια ειναι διαχειριστης (μιας και λεφτα απο την τσεπη του δεν βαζει πολλα πλεον) ποιος ο λογος να ανεχτεις τα καμωματα του?

bbplayer
QUOTE(manj13 @ Apr 23 2015, 12:26 ) *
Δε σε μπερδευω...Στις επαναστασεις παλι απανω βγαινουν οι λεφταδες...Εξου κι ο ΔΓ πουλαει τσαμπουκα και καλα κανει.. Οι Αλαφουζοι γινονται τροφη για τα κανονια(....Μαρινακης)...Αν ο ΔΓ φυγει ποιος θα παιζει στην ΚΑΕ το ρολο Αλαφουζου??H οκταδα τοτε θα ειναι θριαμβοςκαι το πρωταθλημα επιτευγμα.....


ναι δεν είδες? ...σκιάχτηκε ...ο Μπερτομέου από τα περσινά(?) υβριστικά πρωτοσέλιδα της "Π¨ και γι αυτό μας προκύπτουν διαιτησίες σαν τη χτεσινή
manj13
QUOTE(PARISINOS @ Apr 23 2015, 12:29 ) *
Αυτο που λεει ειναι οτι πρωτον αυτα που κανει ο ΔΓ δεν δικαιολογουνται ουτε με κατακτηση ευρωλιγκας. Αλλα αν ηταν τουλαχιστον να την κατακτας, αντε να το συζητησουμε.
Τωρα που στο τιμονι ειναι καποιος που στην ουσια ειναι διαχειριστης (μιας και λεφτα απο την τσεπη του δεν βαζει πολλα πλεον) ποιος ο λογος να ανεχτεις τα καμωματα του?


To ειπα ΗΔH.....Για να μην γινω αναλογικα Πανιωνιος ΠΡΟ και ΜΕΤΑ Λιανου...............
Skonokinis
QUOTE (bbplayer @ Apr 23 2015, 12:32 ) *
ναι δεν είδες? ...σκιάχτηκε ...ο Μπερτομέου από τα περσινά(?) υβριστικά πρωτοσέλιδα της "Π¨ και γι αυτό μας προκύπτουν διαιτησίες σαν τη χτεσινή


δεν νομίζω ότι τα έκανε για να σκιαχτεί κανείς, τα έκανε επειδή είναι νευρικός και επειδή μπορούσε να τα κάνει


PARISINOS
QUOTE(manj13 @ Apr 23 2015, 09:36 ) *
To ειπα ΗΔH.....Για να μην γινω αναλογικα Πανιωνιος ΠΡΟ και ΜΕΤΑ Λιανου...............


Μα βρε φιλε manj χωρις να θελω να υποτιμησω τον πανιωνιο η την ΑΕΚ, εδω μιλαμε για διαφορετικα μεγεθη.

Ο ΠΑΟ μεχρι και χωρις ΔΓ εσοδα της ταξεως των 7-8 εκ ευρω μπορει να τα εχει για να διατηρησει μια αξιοπρεπη ομαδα.
Ναι δεν θα εχεις ομαδαρα αν την κανει ο ΔΓ, αλλα μια ομαδα εστω τοπ 16 ευρωλιγκας θα την εχεις .

Μονο με νεαρους ελληνες επιπεδου παππα και γιανκοβιτς στο πρωτο τους συμβολαιο και μερικους ξενους επιπεδου σλοτερ , ομαδα επιπεδου τοπ 16 θα εχεις.

Η μονη περιπτωση να μην την εχεις, ειναι να την παρατησει εκτος του ΔΓ και ο κοσμος την ομαδα. Ναι αν απο εκει που εχουμε 10-12 χιλιαδες εισιτηρια Μ.Ο στην ευρωλιγκα, εχουμε 2 , τοτε ναι θα εχουμε θεμα. Γιατι εκει θα μειωθουν τα εισοδα ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ αλλα και απο τα τηλεοπτικα (αφου δεν θα σε βλεπει κανεις).

Στην Ελλαδα γενικα πρεπει να καταλαβουμε οτι για να παρεις πρεπει πρωτα να δωσεις, να επενδυσεις.
Εμεις θελουμε το αντιθετο, πρωτα να εξασφαλισουμε οτι θα παρουμε και μετα να δωσουμε.

Ετσι ειναι και οι φιλαθλοι. Αν γινοταν σε ΚΑΘΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ sold out (οπως κανουν οι λιθουανοι πχ ανεξαρτητως μπαντζετ ομαδας, επειδη λατρευουν το μπασκετ) ο ΠΑΟ θα εχει τετοια εσοδα που δεν θα χρειαζομασταν ΚΑΝΕΝΑ γονο οικογενειας να αναλαβει τη προστασια μας.

Πραγματικα φαντασου ομαδα με 18 χιλιαδες εισιτηρια σε καθε παιχνιδι , ποσα εσοδα θα ειχε απο εισιτηρια και εν τελη απο υψηλοτερα τηλεοπτικα συμβολαια. Ανετα θα ειχαμε 15 εκ εσοδα το χρονο και ουτε ΔΓ θα χρειαζομασταν ουτε τιποτα.

Ο ελληνας θελει ομως πρωτα να φτιαχτει η ομαδαρα (αληθεια με ποια λεφτα?) και μετα να παει στο γηπεδο. Και αν παει και εκει, γιατι στην πρωτη αναποδια θα αρχισει να κραζει...
Dwyane ''the flash'' Wade
μετα τη νικη επι της τσσκα:

http://www.sportday.gr/%CE%91%CE%A1%CE%98%...%89%CF%81%CE%AD!


μετα το χτεσινο αποτελεσμα:

http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...enos-kathreftis


Αρθρογραφος ειναι ο ιδιος δημοσιογραφος. Τα συμπερασματα δικα σας. 65.gif 65.gif 65.gif
bbplayer
QUOTE(Skonokinis @ Apr 23 2015, 12:46 ) *
δεν νομίζω ότι τα έκανε για να σκιαχτεί κανείς, τα έκανε επειδή είναι νευρικός και επειδή μπορούσε να τα κάνει


εγώ σου λέω ότι είναι έτσι.

το θέμα είναι ότι την πληρώνει η ομάδα όμως. αυτό που γίνεται με την ΤΣΣΚΑ παραείναι εξόφθαλμο για να είναι τυχαίο

QUOTE(Dwyane ''the flash'& @ Apr 23 2015, 12:49 ) *
Αρθρογραφος ειναι ο ιδιος δημοσιογραφος. Τα συμπερασματα δικα σας. 65.gif 65.gif 65.gif


το δικό μου συμπέρασμα το έχω πει : όσοι δεν είναι εξαρτώμενοι/κατευθυνόμενοι είναι πουθενάδες. Δεν έχουν μπέσα
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(bbplayer @ Apr 23 2015, 12:50 ) *
το δικό μου συμπέρασμα το έχω πει : όσοι δεν είναι εξαρτώμενοι/κατευθυνόμενοι είναι πουθενάδες. Δεν έχουν μπέσα


μου το εξηγεις λιγο σε παρακαλω?
salonikatasos
αλαφουζοβγενόπουλους ονειρεύονται ορισμένοι. ευτυχώς βέβαια για την ομάδα μπάσκετ στο τιμόνι παραμένει ένα γιαννακόπουλος,με τα καλά του και τα κακά του και κρατάει την ομάδα πρωταγωνίστρια σε ελλάδα και ευρώπη.
και για να απαντήσω σε ένα σχόλιο για τον ποδοσφαιρικό παναθηναϊκό ότι καμιά σωτηρία δεν έχει έρθει στην ομάδα. εκτός αν ξέρετε πολλές σωτηρίες να έρχονται με το ένα δάνειο πίσω από το άλλο,όπως γίνεται στο ποδόσφαιρο από το tweety.

από δω και πέρα μας έμεινε το πρωτάθλημα και ο στόχος αρχικά είναι να πάρουμε το παιχνίδι με τον ολυμπιακό και τη διαφορά των 7 πόντων για το πλεονέκτημα έδρας στους τελικούς. κανονικά ο αγώνας ήταν για μεθαύριο,ξέρουμε πότε θα οριστεί τώρα?
bbplayer
QUOTE(Dwyane ''the flash'& @ Apr 23 2015, 13:00 ) *
μου το εξηγεις λιγο σε παρακαλω?


πουθενάδες=άσχετοι με το μπάσκετ

κατευθυνόμενοι/εξαρτώμενοι= γράφουν ότι τους υπαγορεύουν


Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(bbplayer @ Apr 23 2015, 13:24 ) *
πουθενάδες=άσχετοι με το μπάσκετ

κατευθυνόμενοι/εξαρτώμενοι= γράφουν ότι τους υπαγορεύουν


ενταξει δεν νομιζω πως ολοι ειναι ειτε το ενα ειτε το αλλο. Αλλα ο συγκεκριμενος κανει φοβερες κωλοτουμπες κατα καιρους.
bbplayer
QUOTE(Dwyane ''the flash'& @ Apr 23 2015, 13:27 ) *
ενταξει δεν νομιζω πως ολοι ειναι ειτε το ενα ειτε το αλλο. Αλλα ο συγκεκριμενος κανει φοβερες κωλοτουμπες κατα καιρους.


οκ! για τον συγκεκριμένο δεν εχω γνώμη, έχω σταματήσει να το παρακολουθώ από το θέμα του Μήτσου με την ΕΟ
katharop
QUOTE (PARISINOS @ Apr 23 2015, 12:47 ) *
Μα βρε φιλε manj χωρις να θελω να υποτιμησω τον πανιωνιο η την ΑΕΚ, εδω μιλαμε για διαφορετικα μεγεθη.

Ο ΠΑΟ μεχρι και χωρις ΔΓ εσοδα της ταξεως των 7-8 εκ ευρω μπορει να τα εχει για να διατηρησει μια αξιοπρεπη ομαδα.
Ναι δεν θα εχεις ομαδαρα αν την κανει ο ΔΓ, αλλα μια ομαδα εστω τοπ 16 ευρωλιγκας θα την εχεις .

Μονο με νεαρους ελληνες επιπεδου παππα και γιανκοβιτς στο πρωτο τους συμβολαιο και μερικους ξενους επιπεδου σλοτερ , ομαδα επιπεδου τοπ 16 θα εχεις.

Η μονη περιπτωση να μην την εχεις, ειναι να την παρατησει εκτος του ΔΓ και ο κοσμος την ομαδα. Ναι αν απο εκει που εχουμε 10-12 χιλιαδες εισιτηρια Μ.Ο στην ευρωλιγκα, εχουμε 2 , τοτε ναι θα εχουμε θεμα. Γιατι εκει θα μειωθουν τα εισοδα ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ αλλα και απο τα τηλεοπτικα (αφου δεν θα σε βλεπει κανεις).

Στην Ελλαδα γενικα πρεπει να καταλαβουμε οτι για να παρεις πρεπει πρωτα να δωσεις, να επενδυσεις.
Εμεις θελουμε το αντιθετο, πρωτα να εξασφαλισουμε οτι θα παρουμε και μετα να δωσουμε.

Ετσι ειναι και οι φιλαθλοι. Αν γινοταν σε ΚΑΘΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ sold out (οπως κανουν οι λιθουανοι πχ ανεξαρτητως μπαντζετ ομαδας, επειδη λατρευουν το μπασκετ) ο ΠΑΟ θα εχει τετοια εσοδα που δεν θα χρειαζομασταν ΚΑΝΕΝΑ γονο οικογενειας να αναλαβει τη προστασια μας.

Πραγματικα φαντασου ομαδα με 18 χιλιαδες εισιτηρια σε καθε παιχνιδι , ποσα εσοδα θα ειχε απο εισιτηρια και εν τελη απο υψηλοτερα τηλεοπτικα συμβολαια. Ανετα θα ειχαμε 15 εκ εσοδα το χρονο και ουτε ΔΓ θα χρειαζομασταν ουτε τιποτα.

Ο ελληνας θελει ομως πρωτα να φτιαχτει η ομαδαρα (αληθεια με ποια λεφτα?) και μετα να παει στο γηπεδο. Και αν παει και εκει, γιατι στην πρωτη αναποδια θα αρχισει να κραζει...

Απο τις λίγες λογικές φωνές στο φόρουμ. Επίσης να προσθέσω οτι όλα αυτά χωρίς κάποιον ιδιοκτήτη. Και ποιος γνωρίζει αν ενδιαφερόταν κάποιος η όχι? Μην μου πείτε δεν ενδιαφέρθηκε κανείς όταν δήθεν πουλούσαν οι γιαννακόπουλοι. Ποτέ δεν πουλούσαν όλα επικοινωνιακά τρικ ήταν. Πως θα πλησιάσει κάποιος κάτι το οποίο έχει ταμπέλα δεν πωλείται. Ο μπασκετικός παναθηναικός έχει άλλο μέγεθος σε σχέση με τον ποδοσφαιρικό. Πολύ πιο εύκολα θα ενδιαφερόταν κάποιος. Μερικοί είστε σε σύγχυση σχετικά με το τι μέγεθος είναι ο παναθηναικός στο μπάσκετ. Προσωπικά θέλω να απομακρυνθεί ο η υπάρχουσα διοίκηση με οποιοδήποτε κόστος. Αυτά που βλέπω και κράζω στο ποδόσφαιρο δεν θα τα ενστερνίζομαι στο μπάσκετ. Κωλοτούμπας δεν θα γίνω όπως πολλοί ούτε με ενδιαφέρει αν πάρω το πρωτάθλημα απο τον ολυμπιακό σε 1.5 μήνα. Αν μερικοί παναθηναικοί ο μόνος τους καημός είναι πως θα πάρουν το πρωτάθλημα απο τον ολυμπιακό μετά τα 20 τελευταία χρόνια του τμήματος πραγματικά λυπάμαι για αυτούς.
bbplayer
QUOTE(katharop @ Apr 23 2015, 13:48 ) *
Ποτέ δεν πουλούσαν όλα επικοινωνιακά τρικ ήταν. Πως θα πλησιάσει κάποιος κάτι το οποίο έχει ταμπέλα δεν πωλείται.


ε καλά. αυτό είναι το μόνο σίγουρο. τέτοια μαγαζιά δεν τα πουλάς
katharop
Επίσης πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πόσο μυαλό πρέπει να κουβαλάει κανείς για να καταλάβει οτι ο "επώνυμος φίλαθλος" τον δουλεύει ψιλό γαζί.
Ειδού το πόσο διαλυτικό στοιχείο ήταν ο ιτούδης και αυτό το γνωρίζαμε προφανώς αλλά φάνηκε και απο τις αγκαλιές με θανάση και το υπολοιπο team κατα την διάρκεια της σειράς. Ανθρωπος που κρατάει μια ζημιογόνο εφημερίδα μόνο και μόνο για να γράφει αυτά που θέλει και να βλέπει ο κόσμος καθημερινά τι σκέφτεται ο ίδιος. Ανθρωπος που έβγαλε φήμες δημοσίως για τον θείο του και οτι αυτός φταίει που έφυγε ο ζοτς καθώς και οτι είχε πολλά χρέη η ομάδα και θα έφευγε ο ίδιος. Ανθρωπος που θέλει να κάνει κουμάντο οχι μόνο στα διοικητικά αλλά και στα αγωνιστικά. Ανθρωπος που δήθεν θα έφερνε επιχειρηματίες να αγοράσουν την παέ μαζί το καλοκαίρι. Μπορώ να γράφω μέχρι αύριο. Και διάφορα άλλα που πολλοί δεν γνωρίζετε. Δεν καταλαβαίνω απλά τι περιμένετε. Οτι θα βάλει μυαλό ξαφνικά? Οτι θα κοιτάξει το συμφέρον της ομάδος? Καθε χρόνο και χειρότεροι θα παρουσιαζόμαστε. Και θα έρθει η ώρα που θα χάσουμε και την πρωτοκαθεδρία στην ελλάδα απο τον ολυμπιακό και μετά να δω ποιες δικαιολογίες θα ανακαλύψουν αυτοί που επαναπαύονται στο μαξιλαράκι του πρωταθλήματος.
NikBot
QUOTE (salonikatasos @ Apr 23 2015, 13:16 ) *
αλαφουζοβγενόπουλους ονειρεύονται ορισμένοι. ευτυχώς βέβαια για την ομάδα μπάσκετ στο τιμόνι παραμένει ένα γιαννακόπουλος,με τα καλά του και τα κακά του και κρατάει την ομάδα πρωταγωνίστρια σε ελλάδα και ευρώπη.


Σόρρυ αλλά δεν συμφωνώ. Έχουμε την τάση να συσπειρωνόμαστε δουλικά πίσω από ένα οικογενειακό όνομα (παντού και στην πολιτική πχ) και να νομίζουμε οτι πέρα από κει δεν υπάρχει σωτηρία. Ο ΠΑΟ όμως είναι μαγαζί γωνία. Έχει κόσμο, έχει εισιτήρια, έχει τηλεοπτικά αξίας, έχει μάρκετινγκ. Εγώ θεωρώ οτι και με μικρότερο μπάτζετ αλλά πιο ορθολογική διαχείριση (όχι μεταγραφή Λουκά για σπάσιμο π.χ.) και πιο εύστοχες επιλογές οικονομικών ξένων θα μπορούσε να έχει και καλύτερη πορεία στην μετά Ζοτς εποχή.

QUOTE (katharop @ Apr 23 2015, 13:48 ) *
Απο τις λίγες λογικές φωνές στο φόρουμ. Επίσης να προσθέσω οτι όλα αυτά χωρίς κάποιον ιδιοκτήτη. Και ποιος γνωρίζει αν ενδιαφερόταν κάποιος η όχι? Μην μου πείτε δεν ενδιαφέρθηκε κανείς όταν δήθεν πουλούσαν οι γιαννακόπουλοι. Ποτέ δεν πουλούσαν όλα επικοινωνιακά τρικ ήταν. Πως θα πλησιάσει κάποιος κάτι το οποίο έχει ταμπέλα δεν πωλείται. Ο μπασκετικός παναθηναικός έχει άλλο μέγεθος σε σχέση με τον ποδοσφαιρικό. Πολύ πιο εύκολα θα ενδιαφερόταν κάποιος. Μερικοί είστε σε σύγχυση σχετικά με το τι μέγεθος είναι ο παναθηναικός στο μπάσκετ. Προσωπικά θέλω να απομακρυνθεί ο η υπάρχουσα διοίκηση με οποιοδήποτε κόστος. Αυτά που βλέπω και κράζω στο ποδόσφαιρο δεν θα τα ενστερνίζομαι στο μπάσκετ. Κωλοτούμπας δεν θα γίνω όπως πολλοί ούτε με ενδιαφέρει αν πάρω το πρωτάθλημα απο τον ολυμπιακό σε 1.5 μήνα. Αν μερικοί παναθηναικοί ο μόνος τους καημός είναι πως θα πάρουν το πρωτάθλημα απο τον ολυμπιακό μετά τα 20 τελευταία χρόνια του τμήματος πραγματικά λυπάμαι για αυτούς.


Α μπράβο. Ούτε εγώ νομίζω οτι δεν θα βρισ΄κοταν σοβαρός επιχειρηματίας να ενδιαφερθεί για μια ομάδα σαν τον μπασκετικό Παναθηναικό. Και δεν μιλάμε για μεγάλη επένδυση. Ορισμένα έξτρα χρήματα σε σχέση με τα έσοδα, που μπορεί και να σου γυρίσουν εν μέρει αν δημιουργήσεις ελκυστικό σύνολο και έχεις φούλ κόσμο κλπ...

Τα γράφω όλα αυτά γιατί δεν μπορώ να καταλάβω πως μερικοί άνθρωποι λενε οκ δεν πειράζει ας ανεχτούμε το οτιδήποτε γιατί αλλιώς χαθήκαμε. Ο ΠΑΟ είναι Α.Ε., εταιρεία. Δεν είναι ρομαντισμός. Έχει δικά του έσοδα και μπορεί άνετα να σταθεί με ισοσκελισμένο προυπολογισμό.
louie
QUOTE (Dwyane ''the flash'& @ Apr 23 2015, 12:49 ) *
μετα τη νικη επι της τσσκα:

http://www.sportday.gr/%CE%91%CE%A1%CE%98%...%89%CF%81%CE%AD!


μετα το χτεσινο αποτελεσμα:

http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...enos-kathreftis


Αρθρογραφος ειναι ο ιδιος δημοσιογραφος. Τα συμπερασματα δικα σας. 65.gif 65.gif 65.gif


παπαδογιαννης

enough said
manj13
QUOTE(PARISINOS @ Apr 23 2015, 12:47 ) *
Μα βρε φιλε manj χωρις να θελω να υποτιμησω τον πανιωνιο η την ΑΕΚ, εδω μιλαμε για διαφορετικα μεγεθη.

Ο ΠΑΟ μεχρι και χωρις ΔΓ εσοδα της ταξεως των 7-8 εκ ευρω μπορει να τα εχει για να διατηρησει μια αξιοπρεπη ομαδα.
Ναι δεν θα εχεις ομαδαρα αν την κανει ο ΔΓ, αλλα μια ομαδα εστω τοπ 16 ευρωλιγκας θα την εχεις .

Μονο με νεαρους ελληνες επιπεδου παππα και γιανκοβιτς στο πρωτο τους συμβολαιο και μερικους ξενους επιπεδου σλοτερ , ομαδα επιπεδου τοπ 16 θα εχεις.

Η μονη περιπτωση να μην την εχεις, ειναι να την παρατησει εκτος του ΔΓ και ο κοσμος την ομαδα. Ναι αν απο εκει που εχουμε 10-12 χιλιαδες εισιτηρια Μ.Ο στην ευρωλιγκα, εχουμε 2 , τοτε ναι θα εχουμε θεμα. Γιατι εκει θα μειωθουν τα εισοδα ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ αλλα και απο τα τηλεοπτικα (αφου δεν θα σε βλεπει κανεις).

Στην Ελλαδα γενικα πρεπει να καταλαβουμε οτι για να παρεις πρεπει πρωτα να δωσεις, να επενδυσεις.
Εμεις θελουμε το αντιθετο, πρωτα να εξασφαλισουμε οτι θα παρουμε και μετα να δωσουμε.

Ετσι ειναι και οι φιλαθλοι. Αν γινοταν σε ΚΑΘΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ sold out (οπως κανουν οι λιθουανοι πχ ανεξαρτητως μπαντζετ ομαδας, επειδη λατρευουν το μπασκετ) ο ΠΑΟ θα εχει τετοια εσοδα που δεν θα χρειαζομασταν ΚΑΝΕΝΑ γονο οικογενειας να αναλαβει τη προστασια μας.

Πραγματικα φαντασου ομαδα με 18 χιλιαδες εισιτηρια σε καθε παιχνιδι , ποσα εσοδα θα ειχε απο εισιτηρια και εν τελη απο υψηλοτερα τηλεοπτικα συμβολαια. Ανετα θα ειχαμε 15 εκ εσοδα το χρονο και ουτε ΔΓ θα χρειαζομασταν ουτε τιποτα.

Ο ελληνας θελει ομως πρωτα να φτιαχτει η ομαδαρα (αληθεια με ποια λεφτα?) και μετα να παει στο γηπεδο. Και αν παει και εκει, γιατι στην πρωτη αναποδια θα αρχισει να κραζει...


Ακριβως!!!!Τωρα μαλιστα!!!!Οι μπασκετικοι φιλαθλοι του ΠΑΟ ειναι αυτοι που ειμαστε στο γηπεδο με τον ΚΑΟΔ,τονΑρη κτλ.....Οι υπολοιποι ΔΕΚΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ειναι οι στερημενοι του Μπουρμπου και του Τριανταφυλλοπουλου
που ερχονται ν ανακαλυψουν πως ειναι η νικη....Γι αυτο και ΔΕΝ ηρθαν τη Δευτερα που περιμεναν ΗΤΤΑ κι ηρθαν την Πεμπτη ως μυρωδιαδες μη γνωριζοντας οτι ΧΘΕΣ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ....Ολοι αυτοι λοιπον μολις φυγει ο ΔΓ και θα ρχεται οχι ο Μπλουμς αλλα ο.... ΜΠΑΤΗΣ θα κοψουν ροδα μυρωμενα..Γιατι καψουρα τους ειναι το ποδοσφαιρο και ΜΕΤΑΞΥ ΗΤΤΩΝ θα προτιμησουν το κλωτσοσκουφι....Οι Λιθουανοι του Νοβγκοροντ γεμιζουν το γηπεδο,της Νεπτουνας,της Σαουλιαι,της Πιενο Ζβαιντεζ....ΓΙΑΤΙ ΖΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ...Στην Ελλαδα οι μπασκετικοι ειμαστε 3 κι ο κουκος...Οι αλλοι ειναι αλεξιπτωτιστες...Αν φυγει ο ΔΓ οχι 15000 δεν θα χει το ΟΑΚΑ αλλα λογω αφραγκιας θα γυρισουμε στον Ταφο και θα φωναζουμε και τα σχολεια των Αμπελοκηπων για να γεμιζει το γηπεδο.....
yorgos
QUOTE
Μερικοί είστε σε σύγχυση σχετικά με το τι μέγεθος είναι ο παναθηναικός στο μπάσκετ.

ζημιογόνο μέγεθος. Ο ΔΓ, όπως και οι γέροι, βάζουν από την τσέπη τους, αυτό είναι δεδομένο. Κανείς ποτέ δεν έβγαλε λεφτά από το μπάσκετ καθαρά στην Ελλάδα. Το όποιο κέρδος είναι παράπλευρο: έχεις προβολή, έχεις ασυλία για τις άλλες σου δραστηριότητες και μπορείς να αποκτήσεις και έναν δυνατό στρατό ορκ, που καλα-καλά δε χρειάζεται να τον πληρώνεις. Αλλά σοβαρός επιχειρηματίας να μπει σε ζημιογόνο εταιρεία στη ζούγκλα του ελληνικού επαγγελματικού αθλητισμού με τους Τσουκαλάδες, τους Κοντονήδες, τους Βασιλακό και τους Μαρινάκηδες πρέπει να είναι πολυ΄μαζόχας.

Το ότι ο Παναθηναϊκός είναι ζημιογόνος εταιρεία δεν το συζητάμε. Τη χρονιά που ο ΔΓ μας ανακοίνωσε ότι είχε ισοσκελισμένο προϋπολογισμό έβαλε συνολικά έξοδα 8 μύρια... όταν τόσοι ήταν μόνο οι μισθοί και χωρίς την εφορία, αφού δήλωνε μηδενικά συμβόλαια ή κάτι σουρεάλ ότι ο Ούκιτς έπαιρνε 150 χιλιάρικα κλπ.

Μην περιμένουμε να εμφανιστούν επενδυτές. Αν υπήρχαν, όπως ήταν ο Βγενό με τα λεφτά των άλλων, θα έκαναν ήδη κλίμα και μανούρα για να δημιουργήσουν δυσαρέσκεια, ακριβώς όπως το έκανε ο Βγενό, θα υπόσχονταν μεταγραφάρες, θα παίρνανε κάποιους οργανωμένους από κοντά να τους στείλουν στο γήπεδο με πανώ "Τράκη φύγε" κλπ κλπ. Δεν υπάρχει τέτοιος άνθρωπος και με τέτοιες συνθήκες δε θα υπάρξει. Το μπάσκετ πέρασε μια φάση νεοπλουτισμού που όλοι θέλανε να μπούνε μέσα και κάποιοι (βλέπε Εμφιετζόγλου) είδαν να τους τρώνε τα λεφτά, άλλοι αποφάσισαν ότι δεν κάνουν για το πανηγύρι των ζουρλών κι έφυγαν αφήνοντας και κάτι χρέη ΝΑ (βλέπε Φιλίππου) κι άλλοι ήταν πιο λαμ'ογια κι από λαμόγια (Ψωμιάδηδες, Δρόσοι, εκείνος ο απίθανός με το Φυρογένη στην ΑΕΚ, Μητρούδηδες κλπ). Σοβαρός άνθρωπος δεν επενδύει στο μαγαζί "γωνία" γιατί αυτή η γωνία του επαγγελματικού αθλητισμού στην Ελλάδα είναι δίπλα στον υπόνομο και βρωμάει και ζέχνει.

Οι Αγγελό είναι μοναδική περίπτωση ανθρώπων που όχι απλά γουστάρουν μπάσκετ, αλλά πάνε και προπονούνται κιόλας. Όπως ήταν ο Παυλάρας που βασικά πήρε το μπάσκετ γιατί δεν τον άφηναν να πάρει το ποδόσφαιρο και όσοι τον ζήσαμε στις αρχές του 90 που μας κερνούσε σουβάκια στο Μετς και μας φώναζε "παιδιά του" πεθαίναμε στο γέλιο με την απίστευτη άγνοιά του επί του αθλήματος. Ακόμη όπως και οι Αγγελό και ο Παυλάρας, σε αυτά τα δεδομένα κρίσης δεν έχουν όρεξη να τα σπρώχνουν όπως πριν. Η εποχή των παχιών αγελάδων τέλειωσε. Κι όπως πάμε, ούτε κοκκαλιάρες δε θα χουμε.

Δε λέω να ανεχόμαστε το ΔΓ, ο τύπος θέλει τρελό κράξιμο. Αλλά μη νομίζουμε ότι σρπώχνονται και οι λεφτάδες έξω από τα γραφεία της ΚΑΕ για το ποιος θα πάρει την ομάδα. Πιο πολλούς μαζεύει ο Βενιζέλος στις κομματικές του πια...
manj13
QUOTE(yorgos @ Apr 23 2015, 14:53 ) *
ζημιογόνο μέγεθος. Ο ΔΓ, όπως και οι γέροι, βάζουν από την τσέπη τους, αυτό είναι δεδομένο. Κανείς ποτέ δεν έβγαλε λεφτά από το μπάσκετ καθαρά στην Ελλάδα. Το όποιο κέρδος είναι παράπλευρο: έχεις προβολή, έχεις ασυλία για τις άλλες σου δραστηριότητες και μπορείς να αποκτήσεις και έναν δυνατό στρατό ορκ, που καλα-καλά δε χρειάζεται να τον πληρώνεις. Αλλά σοβαρός επιχειρηματίας να μπει σε ζημιογόνο εταιρεία στη ζούγκλα του ελληνικού επαγγελματικού αθλητισμού με τους Τσουκαλάδες, τους Κοντονήδες, τους Βασιλακό και τους Μαρινάκηδες πρέπει να είναι πολυ΄μαζόχας.

Το ότι ο Παναθηναϊκός είναι ζημιογόνος εταιρεία δεν το συζητάμε. Τη χρονιά που ο ΔΓ μας ανακοίνωσε ότι είχε ισοσκελισμένο προϋπολογισμό έβαλε συνολικά έξοδα 8 μύρια... όταν τόσοι ήταν μόνο οι μισθοί και χωρίς την εφορία, αφού δήλωνε μηδενικά συμβόλαια ή κάτι σουρεάλ ότι ο Ούκιτς έπαιρνε 150 χιλιάρικα κλπ.

Μην περιμένουμε να εμφανιστούν επενδυτές. Αν υπήρχαν, όπως ήταν ο Βγενό με τα λεφτά των άλλων, θα έκαναν ήδη κλίμα και μανούρα για να δημιουργήσουν δυσαρέσκεια, ακριβώς όπως το έκανε ο Βγενό, θα υπόσχονταν μεταγραφάρες, θα παίρνανε κάποιους οργανωμένους από κοντά να τους στείλουν στο γήπεδο με πανώ "Τράκη φύγε" κλπ κλπ. Δεν υπάρχει τέτοιος άνθρωπος και με τέτοιες συνθήκες δε θα υπάρξει. Το μπάσκετ πέρασε μια φάση νεοπλουτισμού που όλοι θέλανε να μπούνε μέσα και κάποιοι (βλέπε Εμφιετζόγλου) είδαν να τους τρώνε τα λεφτά, άλλοι αποφάσισαν ότι δεν κάνουν για το πανηγύρι των ζουρλών κι έφυγαν αφήνοντας και κάτι χρέη ΝΑ (βλέπε Φιλίππου) κι άλλοι ήταν πιο λαμ'ογια κι από λαμόγια (Ψωμιάδηδες, Δρόσοι, εκείνος ο απίθανός με το Φυρογένη στην ΑΕΚ, Μητρούδηδες κλπ). Σοβαρός άνθρωπος δεν επενδύει στο μαγαζί "γωνία" γιατί αυτή η γωνία του επαγγελματικού αθλητισμού στην Ελλάδα είναι δίπλα στον υπόνομο και βρωμάει και ζέχνει.

Οι Αγγελό είναι μοναδική περίπτωση ανθρώπων που όχι απλά γουστάρουν μπάσκετ, αλλά πάνε και προπονούνται κιόλας. Όπως ήταν ο Παυλάρας που βασικά πήρε το μπάσκετ γιατί δεν τον άφηναν να πάρει το ποδόσφαιρο και όσοι τον ζήσαμε στις αρχές του 90 που μας κερνούσε σουβάκια στο Μετς και μας φώναζε "παιδιά του" πεθαίναμε στο γέλιο με την απίστευτη άγνοιά του επί του αθλήματος. Ακόμη όπως και οι Αγγελό και ο Παυλάρας, σε αυτά τα δεδομένα κρίσης δεν έχουν όρεξη να τα σπρώχνουν όπως πριν. Η εποχή των παχιών αγελάδων τέλειωσε. Κι όπως πάμε, ούτε κοκκαλιάρες δε θα χουμε.

Δε λέω να ανεχόμαστε το ΔΓ, ο τύπος θέλει τρελό κράξιμο. Αλλά μη νομίζουμε ότι σρπώχνονται και οι λεφτάδες έξω από τα γραφεία της ΚΑΕ για το ποιος θα πάρει την ομάδα. Πιο πολλούς μαζεύει ο Βενιζέλος στις κομματικές του πια...


Ενα ΠΟΥΛΙΤΖΕΡ με ACS στο.....συνοριακο φυλακιο Νικαραγουας ΑΜΕΣΑ παρακαλω!!! 41.gif 41.gif
j-kidd13
Σωστος ο yorgos,αλλα και οι Αγγελο που δεν τα σπρωχνουν,εχουν φτιαξει ομαδα που ειναι ενα βημα απο το f4,και γενικα βρισκεται σε απειρως καλυτερη βαση απο εμας.Δεν χρειαζεται λευκη επιταγη για να φτιαξεις καλη ομαδα,αλλα σωστη διαχειριση,και να εχεις τα ποδια και το μυαλο στη γη,και οχι να ξυπνας ενα πρωι και να λες ελληνοποιηση εδω και τωρα.
manj13
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 23 2015, 15:32 ) *
Σωστος ο yorgos,αλλα και οι Αγγελο που δεν τα σπρωχνουν,εχουν φτιαξει ομαδα που ειναι ενα βημα απο το f4,και γενικα βρισκεται σε απειρως καλυτερη βαση απο εμας.Δεν χρειαζεται λευκη επιταγη για να φτιαξεις καλη ομαδα,αλλα σωστη διαχειριση,και να εχεις τα ποδια και το μυαλο στη γη,και οχι να ξυπνας ενα πρωι και να λες ελληνοποιηση εδω και τωρα.


O Oλυμπιακος βρισκεται στην απατηλη στιγμη τη δικια μας το 2011....Το πολυ το δικο του 2015 να βρισκεται μαξιμουμ το 2017...Η αποχωρηση Σπανουλη ευνουχιζει ΕΝΤΕΛΩΣ ηγετικα ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ σε ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΜΑΣ, ΣΕ ΣΚΟΡ την ομαδα...Ο Μητσος εδω και δυο χρονια δεν σκοραρει καταλυτικα για την ομαδα , ο Σπανουλης αντιθετα ειναι σταθερα σχεδον παντα πανω απο τους 15π......Αν αφαιρεσεις απο την εξισωση το Σπανουλη η ομαδα του Ολυμπιακου χανει απο τον ΤΩΡΙΝΟ Παναθηναικο σε ευκολο βαθμο....
RipCity
ε εντάξει με τα 2 εκατ. αυτής της αφαίρεσης θα κοιτάξει να αναπληρώσει κάπως το κενό, δε θα μείνει έτσι.

άσε που κόντρα στον Παναθηναικό πιο πολύ πρόβλημα αποτελεί ο Σπανούλης biggrin.gif
NikBot
QUOTE (manj13 @ Apr 23 2015, 16:40 ) *
O Oλυμπιακος βρισκεται στην απατηλη στιγμη τη δικια μας το 2011....Το πολυ το δικο του 2015 να βρισκεται μαξιμουμ το 2017...Η αποχωρηση Σπανουλη ευνουχιζει ΕΝΤΕΛΩΣ ηγετικα ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ σε ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΜΑΣ, ΣΕ ΣΚΟΡ την ομαδα...Ο Μητσος εδω και δυο χρονια δεν σκοραρει καταλυτικα για την ομαδα , ο Σπανουλης αντιθετα ειναι σταθερα σχεδον παντα πανω απο τους 15π......Αν αφαιρεσεις απο την εξισωση το Σπανουλη η ομαδα του Ολυμπιακου χανει απο τον ΤΩΡΙΝΟ Παναθηναικο σε ευκολο βαθμο....


Τα παραλές.. Ο Σπανούλης είναι μια τεράστια απώλεια σίγουρα αλλά με την αποχώρησή του ελευθερώνει ένα τεράστιο ποσό. Αμερικανοί κόμπο γκαρντ με τα χαρακτηριστικά του Σπανούλη βρίσκεις με τέτοια λεφτά εκπληκτικούς. Και δεν χρειάζεται να τα σπρώξεις όλα σε έναν. Γεμίζεις και άλλες θέσεις αν μοιράσεις το ποσό. Επίσης, δεν ξέρουμε αν δοθεί στον Σλούκα ο χρόνος και ο ρόλος του Σπανούλη, τι θα μπορέσει να βγάλει. Δεν τους εξισώνω προς θεού. Αλλά πρέπει κάποια στιγμή να πάρει την ευκαιρία να πρωταγωνιστήσει.

Γενικά είναι νομίζω δυσκολότερο να αντικαταστήσεις έναν παίχτη-ορχήστρα με πολυδιάστατη συνεισφορά και μοναδικά χαρακτηριστικά όπως τον ΔΔ. Ποτέ δεν τον είχε για αρχισκόρερ η ομάδα (όχι οτι δεν έβαζε βέβαια) αλλά η επίδρασή του στο παιχνίδι ήταν καταλυτική. Και ακόμα δεν έχουμε δει την μετά ΔΔ-εποχή. Σκόρερ που δημιουργεί και λίγο (ή αρκετά) βρίσκεις γενικά πιο εύκολα αν δεν ζητάς πολλά παραπάνω από αυτόν.
RipCity
Καλά ούτε παίκτες με 15 πόντους και 6 ασίστ βρίσκει κανείς. Μην υποτιμάς τη δημιουργία του Σπανούλη, λίγοι τα κάνουν αυτά στην Ευρώπη.

Τον παλιό Διαμαντίδη πράγματι δεν θα μπορούσες να τον αντικαταστήσεις με κανέναν. Αυτόν τον Διαμαντίδη που δε σκοράρει πολύ και αμυντικά δεν έχει πολλά κουράγια να ακολουθεί γρήγορους παίκτες δεν είναι τόσο θέμα. Δηλαδή αυτή τη στιγμή με αλλαγή Καλάθη-Διαμαντίδη ο Παναθηναικός είναι μια χαρά. Σίγουρα και με τους δύο παράλληλα και τον Διαμαντίδη να παίρνει ένα ποιοτικό 20λεπτο θα είναι πολύ καλά, τη στιγμή μάλιστα που σκορ φαίνεται πως θα παίρνει από τον Παππά.
NikBot
Κάπως έτσι είναι, γενικά δεν έρχεται το τέλος με την αποχώρηση ενός παίκτη, λύσεις υπάρχουν.

Σίγουρα 15/6 δεν θα βρεις έυκολα όμως μπορείς να μοιράσεις τον ρόλο σε παραπάνω παίκτες και να έχεις περισσότερες πηγές κινδύνου. Η να καλύψεις ένα μέρος του 15/6 απο αυξημένο χρόνο του Σλούκα (αν βγει) και το υπόλοιπο από μεταγραφή και να ενισχύσεις και το βάθος άλλων θέσεων, ώστε να μην έχεις ένα τόσο ξεκάθαρα πρώτο βιολί που σε κάνει προβλέψιμο.

Γενικά όσο οι ομάδες χτίζονται με ισορροπία στο ρόστερ, καλές επιλογές, ξεκάθαρο πλάνο και τακτικό μπάσκετ (όχι να πάμε να φορτώσουμε με 100 τη Ρεαλ..), κάτι που το έχει η σχολή μας και πρέπει να το εκμετλλευτούμε, υπάρχει μέλλον και συνέχεια.
bbplayer
Ο ολυμπιακός εχςι δομηθεί εται ώστε να αντέξει σστη

μετά Σπανούλη εποχή .δε θελω να φαντάζομαι τι θα γινόταν έτσι και πηγαίναμε εμείς.στη Μόσχα να παίξουμε την πρωτιά του ομίλου χωρις το Μήτσο. Ουτε.στους.χειρότερους εφιάλτες μου. Ο ολυμπιακός.στάθηκε και πήγε να παρει το ματς χωρις το.Σπανούλη. Και αυτό ςιναι ενα μόνο παράδειγμα.


Οι πραγματικές ομαδες, δε χρειάζονται κάποιον να.τόύς.κάνει βρέξει χιονίσει 25αρες. Εμείς.στις καλές μιας ποιον είχαμε να ΚΑΣ τραβάει το σκορ? Κανέναν. Απλώς ανά πάσα στιγμή μπορούσαμε να εχουμε 6-7 παίχτες που να σου κανουν διψήφιο αριθμό πόντων. Αυτό παει να κάνει και Τώρα ο Ολυμπιακός και φαίνεται οτι βρίσκεται σε καλό δρόμο χωρις βέβαια ΝΣ πλησιάζει καν εκείνες.τις ομάδες. Αλλα πλέον δεν.ειναι και τοσο απαιτητικό το άθλημα
shtarkws
QUOTE(bbplayer @ Apr 22 2015, 23:24 ) *
Εκείνο το...κερί...δεν καταλαβαίνω που κολλαει. Με κερια παει στό γήπεδο? Έκανε αποτρίχωση η σύζυγοςστα επίσημα του ΟΑΚΑ? Μπας και εννοούν τέτοιο κερί? Κανει τιποτα βουντού και το ειχε καβατζωσει? ...άκου κερί!! ohmy.gif ohmy.gif


χαχα οντως, μα ποιος παει σε αγωνα με κερι!

QUOTE(manj13 @ Apr 23 2015, 01:56 ) *
Yorgos KAI το σκυλο ΚΑΙ την πιτα παντα εμεις οι Ελληνες.....


Το οτι ανεχομαστε την συμπεριφορα του δεν σημαινει οτι θα εθελοτυφλουμε κι ολας. Σε καμια περιπτωση δεν πρεπει να μπερδεψουμε το σωστο με το λαθος στο βωμο του αποτελεσματος. Θα θυμισουμε αλλο σωματειο σε αλλο αθλημα

QUOTE(PARISINOS @ Apr 23 2015, 12:47 ) *
Μα βρε φιλε manj χωρις να θελω να υποτιμησω τον πανιωνιο η την ΑΕΚ, εδω μιλαμε για διαφορετικα μεγεθη.

Ο ΠΑΟ μεχρι και χωρις ΔΓ εσοδα της ταξεως των 7-8 εκ ευρω μπορει να τα εχει για να διατηρησει μια αξιοπρεπη ομαδα.
Ναι δεν θα εχεις ομαδαρα αν την κανει ο ΔΓ, αλλα μια ομαδα εστω τοπ 16 ευρωλιγκας θα την εχεις .

Μονο με νεαρους ελληνες επιπεδου παππα και γιανκοβιτς στο πρωτο τους συμβολαιο και μερικους ξενους επιπεδου σλοτερ , ομαδα επιπεδου τοπ 16 θα εχεις.

Η μονη περιπτωση να μην την εχεις, ειναι να την παρατησει εκτος του ΔΓ και ο κοσμος την ομαδα. Ναι αν απο εκει που εχουμε 10-12 χιλιαδες εισιτηρια Μ.Ο στην ευρωλιγκα, εχουμε 2 , τοτε ναι θα εχουμε θεμα. Γιατι εκει θα μειωθουν τα εισοδα ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΑ αλλα και απο τα τηλεοπτικα (αφου δεν θα σε βλεπει κανεις).

Στην Ελλαδα γενικα πρεπει να καταλαβουμε οτι για να παρεις πρεπει πρωτα να δωσεις, να επενδυσεις.
Εμεις θελουμε το αντιθετο, πρωτα να εξασφαλισουμε οτι θα παρουμε και μετα να δωσουμε.

Ετσι ειναι και οι φιλαθλοι. Αν γινοταν σε ΚΑΘΕ ΠΑΙΧΝΙΔΙ sold out (οπως κανουν οι λιθουανοι πχ ανεξαρτητως μπαντζετ ομαδας, επειδη λατρευουν το μπασκετ) ο ΠΑΟ θα εχει τετοια εσοδα που δεν θα χρειαζομασταν ΚΑΝΕΝΑ γονο οικογενειας να αναλαβει τη προστασια μας.

Πραγματικα φαντασου ομαδα με 18 χιλιαδες εισιτηρια σε καθε παιχνιδι , ποσα εσοδα θα ειχε απο εισιτηρια και εν τελη απο υψηλοτερα τηλεοπτικα συμβολαια. Ανετα θα ειχαμε 15 εκ εσοδα το χρονο και ουτε ΔΓ θα χρειαζομασταν ουτε τιποτα.

Ο ελληνας θελει ομως πρωτα να φτιαχτει η ομαδαρα (αληθεια με ποια λεφτα?) και μετα να παει στο γηπεδο. Και αν παει και εκει, γιατι στην πρωτη αναποδια θα αρχισει να κραζει...


Το καλυτερο μοντελο θα ηταν τα εκατομμυρια φιλων του παναθηναικου με μια οικονομικη συμμετοχη να διαμορφωσουν το μπατζετ της ομαδας και να το διαχειριζεται ενα προσωπο καθολικης αποδοχης περιτριγυρισμενος απο παλαιμαχους(Αλβερτη,τσαρτσα,χατζηβρεττα κτλ) Δυστυχως στην Ελλαδα οτι θελει σχεδιο,προγραμματισμο και υπομονη δεν περπαταει με αποτελσμα να περιμενουμε καποιον να βγει μπροστα και μονο να γκρινιαζουμε

QUOTE(yorgos @ Apr 23 2015, 14:53 ) *
ζημιογόνο μέγεθος. Ο ΔΓ, όπως και οι γέροι, βάζουν από την τσέπη τους, αυτό είναι δεδομένο. Κανείς ποτέ δεν έβγαλε λεφτά από το μπάσκετ καθαρά στην Ελλάδα. Το όποιο κέρδος είναι παράπλευρο: έχεις προβολή, έχεις ασυλία για τις άλλες σου δραστηριότητες και μπορείς να αποκτήσεις και έναν δυνατό στρατό ορκ, που καλα-καλά δε χρειάζεται να τον πληρώνεις. Αλλά σοβαρός επιχειρηματίας να μπει σε ζημιογόνο εταιρεία στη ζούγκλα του ελληνικού επαγγελματικού αθλητισμού με τους Τσουκαλάδες, τους Κοντονήδες, τους Βασιλακό και τους Μαρινάκηδες πρέπει να είναι πολυ΄μαζόχας.

Το ότι ο Παναθηναϊκός είναι ζημιογόνος εταιρεία δεν το συζητάμε. Τη χρονιά που ο ΔΓ μας ανακοίνωσε ότι είχε ισοσκελισμένο προϋπολογισμό έβαλε συνολικά έξοδα 8 μύρια... όταν τόσοι ήταν μόνο οι μισθοί και χωρίς την εφορία, αφού δήλωνε μηδενικά συμβόλαια ή κάτι σουρεάλ ότι ο Ούκιτς έπαιρνε 150 χιλιάρικα κλπ.

Μην περιμένουμε να εμφανιστούν επενδυτές. Αν υπήρχαν, όπως ήταν ο Βγενό με τα λεφτά των άλλων, θα έκαναν ήδη κλίμα και μανούρα για να δημιουργήσουν δυσαρέσκεια, ακριβώς όπως το έκανε ο Βγενό, θα υπόσχονταν μεταγραφάρες, θα παίρνανε κάποιους οργανωμένους από κοντά να τους στείλουν στο γήπεδο με πανώ "Τράκη φύγε" κλπ κλπ. Δεν υπάρχει τέτοιος άνθρωπος και με τέτοιες συνθήκες δε θα υπάρξει. Το μπάσκετ πέρασε μια φάση νεοπλουτισμού που όλοι θέλανε να μπούνε μέσα και κάποιοι (βλέπε Εμφιετζόγλου) είδαν να τους τρώνε τα λεφτά, άλλοι αποφάσισαν ότι δεν κάνουν για το πανηγύρι των ζουρλών κι έφυγαν αφήνοντας και κάτι χρέη ΝΑ (βλέπε Φιλίππου) κι άλλοι ήταν πιο λαμ'ογια κι από λαμόγια (Ψωμιάδηδες, Δρόσοι, εκείνος ο απίθανός με το Φυρογένη στην ΑΕΚ, Μητρούδηδες κλπ). Σοβαρός άνθρωπος δεν επενδύει στο μαγαζί "γωνία" γιατί αυτή η γωνία του επαγγελματικού αθλητισμού στην Ελλάδα είναι δίπλα στον υπόνομο και βρωμάει και ζέχνει.

Οι Αγγελό είναι μοναδική περίπτωση ανθρώπων που όχι απλά γουστάρουν μπάσκετ, αλλά πάνε και προπονούνται κιόλας. Όπως ήταν ο Παυλάρας που βασικά πήρε το μπάσκετ γιατί δεν τον άφηναν να πάρει το ποδόσφαιρο και όσοι τον ζήσαμε στις αρχές του 90 που μας κερνούσε σουβάκια στο Μετς και μας φώναζε "παιδιά του" πεθαίναμε στο γέλιο με την απίστευτη άγνοιά του επί του αθλήματος. Ακόμη όπως και οι Αγγελό και ο Παυλάρας, σε αυτά τα δεδομένα κρίσης δεν έχουν όρεξη να τα σπρώχνουν όπως πριν. Η εποχή των παχιών αγελάδων τέλειωσε. Κι όπως πάμε, ούτε κοκκαλιάρες δε θα χουμε.

Δε λέω να ανεχόμαστε το ΔΓ, ο τύπος θέλει τρελό κράξιμο. Αλλά μη νομίζουμε ότι σρπώχνονται και οι λεφτάδες έξω από τα γραφεία της ΚΑΕ για το ποιος θα πάρει την ομάδα. Πιο πολλούς μαζεύει ο Βενιζέλος στις κομματικές του πια...


41.gif
manj13
QUOTE(bbplayer @ Apr 23 2015, 19:06 ) *
Ο ολυμπιακός εχςι δομηθεί εται ώστε να αντέξει σστη

μετά Σπανούλη εποχή .δε θελω να φαντάζομαι τι θα γινόταν έτσι και πηγαίναμε εμείς.στη Μόσχα να παίξουμε την πρωτιά του ομίλου χωρις το Μήτσο. Ουτε.στους.χειρότερους εφιάλτες μου. Ο ολυμπιακός.στάθηκε και πήγε να παρει το ματς χωρις το.Σπανούλη. Και αυτό ςιναι ενα μόνο παράδειγμα.


Οι πραγματικές ομαδες, δε χρειάζονται κάποιον να.τόύς.κάνει βρέξει χιονίσει 25αρες. Εμείς.στις καλές μιας ποιον είχαμε να ΚΑΣ τραβάει το σκορ? Κανέναν. Απλώς ανά πάσα στιγμή μπορούσαμε να εχουμε 6-7 παίχτες που να σου κανουν διψήφιο αριθμό πόντων. Αυτό παει να κάνει και Τώρα ο Ολυμπιακός και φαίνεται οτι βρίσκεται σε καλό δρόμο χωρις βέβαια ΝΣ πλησιάζει καν εκείνες.τις ομάδες. Αλλα πλέον δεν.ειναι και τοσο απαιτητικό το άθλημα


''Εμείς.στις καλές μιας ποιον είχαμε να ΚΑΣ τραβάει το σκορ? Κανέναν. Απλώς ανά πάσα στιγμή μπορούσαμε να εχουμε 6-7 παίχτες που να σου κανουν διψήφιο αριθμό πόντων''


Συμφωνω bb!!!Tους KATΩΘΙ...6-7 ''πατσαβουροπαικτες".....που το διψηφιο αριθμο ποντων τον εκαναν στο...ημιχρονο...Βεβαια ειναι και τα ΜΗΔΕΝΙΚΑ ΠΟΛΛΑ....Κακουργα κενωνια που αλλους τους ανεβαζεις κι αλλους τους ριχνεις στα πιτ μπουλ Μπανκς και Νελσονες.....


Σαρας:300000000 Εuros
ΔΔ :200000000 ''
Σπαν :150000000 ''
Νικολας:1200000
Περπε: 800000
Φωτση: 1200000
Τσαρτσαρης:1500000
Πεκοβιτς: 1500000
Μπατιστ:1500000

Με τους πανω λοιπον ΔΕΝ θες παικτη να φορτωνει τον αντιπαλο....Αν η ομαδα σου 100% αξιοπιστο σκορερ εχει το Λοτζεσκι και τον Πριντ πρεπει κατα διαστηματα να το βαζεις στην ''κατα ριπας''....Ο Μητσος δεν μπορει ΠΙΑ ,ο Σπαν το χει....ΑΚΟΜΗ....
bbplayer
QUOTE(manj13 @ Apr 23 2015, 19:29 ) *
Σαρας:300000000 Εuros
ΔΔ :200000000 ''
Σπαν :150000000 ''
Νικολας:1200000
Περπε: 800000
Φωτση: 1200000
Τσαρτσαρης:1500000
Πεκοβιτς: 1500000
Μπατιστ:1500000


gia des kai ligo to 2007 gia paradeigma. mpas kai irthe o Voujianic me ena podi kai sxedon ekrine ton teliko? mpas kai sou pire to protathlima o Dimitrakis o Papanikolaou? mpas kai fao kanena faoul me ta gamogkreeklis?

poso kostize i omada tis Bologna kai poso oi adipaloi pou kerdise?
manj13
QUOTE(bbplayer @ Apr 23 2015, 19:32 ) *
gia des kai ligo to 2007 gia paradeigma. mpas kai irthe o Voujianic me ena podi kai sxedon ekrine ton teliko? mpas kai sou pire to protathlima o Dimitrakis o Papanikolaou? mpas kai fao kanena faoul me ta gamogkreeklis?


ANETA!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΠΑΟ:Αλβέρτης icon_workout.gif , Ντελκ wacko.gif , Μπετσίροβιτς 56.gif , Μπατίστ kill.gif , Σισκάουσκας 48.gif , Χατζηβρέττας icon_workout.gif , Ντικούδης icon_workout.gif , Τσαρτσαρής 77.gif , Διαμαντίδης w00t.gif , Τομάσεβιτς icon_joy.gif , Βούγιανιτς shot.gif , Γιαβτόκας blink.gif

ΤΣΣΚΑ:Παπαλουκάς shot.gif , Κουρμπανόφ tongue.gif , Σμόντις 41.gif , Χόλντεν 77.gif 77.gif , Πασούτιν blink.gif , Άντερσεν kill.gif , Ζεβροσένκο 68.gif , Τόρες blink.gif , Πονκρασόφ 68.gif , Λάνγκντον 77.gif 77.gif , Βαν Ντεν Σπίγκελ 68.gif


ΦΑΟΥΛ???Εδω σου χουν βγει τα...ματια να ποσταρεις απ το κινητο ρε αδερφε!!!!!!!!Να σου βγαλουν πρεπει!!!! smiley.gif




ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΚΙΝΤΕΡ 89-83

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ζέλικο Ομπράντοβιτς): Μουλαομέροβιτς 6 , Κουτλουάι 22 (3/5δ., 4/7τρ., 4/6β., 5ρ.), Μποντιρόγκα 21 (7/12δ., 1/2τρ., 4/4β., 7ρ., 4ασ., 1κλ., 2λ.), Αλβέρτης 11 (3/4δ., 1/3τρ., 2/2β., 3ρ., 3κλ.), Μίντλετον 10 (2/4δ., 6/8β.), Καλαϊτζής, Ρότζερς 7, Παπαδόπουλος 12 (4/7δ., 4/4β., 5ρ., 3λ.), Σάντσεζ. Κόουτς: Ομπράντοβιτς

ΚΙΝΤΕΡ ΜΠΟΛΟΝΙΑ (Ετόρε Μεσίνα): Γιάριτς 11 (4/7δ., 0/5τρ., 3/8β., 5ρ., 5ασ., 3κλ., 2λ.), Τζινόμπιλι 27 (3/5δ., 3/5τρ., 12/13β., 5ρ., 2ασ., 3κλ., 3λ.), Ριγκοντό 3, Σμόντις 23 (6/7δ., 2/4τρ., 5/7β., 6ρ., 2κλ., 2λ.), Γκρίφιθ 2, Μπετσίροβιτς 4, Άντερσεν 3, Γκρέιντζερ 10 (2/2δ., 2/4τρ.,0/2β.), Φρόζινι 8. Κόουτς: Μεσίνα

Μποντιρογκα-Κουτλουαι-Αλβερτης-Μιντλετον-Ροτζερς-Παπαδοπουλος
Σμοντις -Τζινομπιλι-Γιαριτς-Σμοντις κι οι αλλοι....κοκοΛευτερηδες....ΠΟΙΟΣ ειχε πιο πολλους με....γαστρεντεριτιδα τυπου...''Τσιλντρες'' tongue.gif στο ματς...Καλα ο Ριγκοντο ειχε γενικο...ντεκαντανς smiley.gif
bbplayer
QUOTE(manj13 @ Apr 23 2015, 19:49 ) *
ANETA!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΠΑΟ:Αλβέρτης icon_workout.gif , Ντελκ wacko.gif , Μπετσίροβιτς 56.gif , Μπατίστ kill.gif , Σισκάουσκας 48.gif , Χατζηβρέττας icon_workout.gif , Ντικούδης , Τσαρτσαρής 77.gif , Διαμαντίδης w00t.gif , Τομάσεβιτς icon_joy.gif , Βούγιανιτς shot.gif , Γιαβτόκας blink.gif

ΤΣΣΚΑ:Παπαλουκάς shot.gif , Κουρμπανόφ tongue.gif , Σμόντις 41.gif , Χόλντεν 77.gif 77.gif , Πασούτιν blink.gif , Άντερσεν kill.gif , Ζεβροσένκο 68.gif , Τόρες blink.gif , Πονκρασόφ 68.gif , Λάνγκντον 77.gif 77.gif , Βαν Ντεν Σπίγκελ 68.gif



Ωραία. Βάλε και της Bologna τώρα.

Πάμε στο 2007 και να θυμηθούμε οτι ο Κωστάκης δεν έπαιζε, ο φουκαράς ο Τόμο λογω των προβλημάτων δεν μπορούσε να ξεκολλήσει από το παρκέ καιβπηραμε σημαντική βοήθεια από Δήμο, Νικόλα και Βουγιανιτς που επίσης έπαιζε με ενα πόδι

Παναθηναϊκός: Αλβέρτης, Ντελκ, Μπετσίροβιτς 6, Μπατίστ 12, Σισκάουσκας 12, Χατζηβρέττας 10(2), Ντικούδης 2, Τσαρτσαρής, Διαμαντίδης 15(2), Τομάσεβιτς 16, Βούγιανιτς 12(1)

6 paixtes me dipsifio. akrivos oti mporei na kanei tora o Olybiakos alla oxi emeis ( O kostakis osei paron eixe traumatismo stin plati)
manj13
QUOTE(bbplayer @ Apr 23 2015, 19:55 ) *
Ωραία. Βάλε και της Bologna τώρα.

Πάμε στο 2007 και να θυμηθούμε οτι ο Κωστάκης δεν έπαιζε, ο φουκαράς ο Τόμο λογω των προβλημάτων δεν μπορούσε να ξεκολλήσει από το παρκέ καιβπηραμε σημαντική βοήθεια από Δήμο, Νικόλα και Βουγιανιτς που επίσης έπαιζε με ενα πόδι

Παναθηναϊκός: Αλβέρτης, Ντελκ, Μπετσίροβιτς 6, Μπατίστ 12, Σισκάουσκας 12, Χατζηβρέττας 10(2), Ντικούδης 2, Τσαρτσαρής, Διαμαντίδης 15(2), Τομάσεβιτς 16, Βούγιανιτς 12(1)

6 paixtes me dipsifio. akrivos oti mporei na kanei tora o Olybiakos alla oxi emeis ( O kostakis osei paron eixe traumatismo stin plati)



Σε προλαβα ΗΔΗ 69.gif ...Συμπληρωσα στο προηγουμενο...Α ο Σμοντις μ ειχε αρρωστησει τοσο που τον εβαλα...ΔΙΠΛΟ smiley.gif
Εχει στο ροστερ ο Ολυμπιακος Σισκαουσκας,Μπατιστ,Τομασεβιτς με...το 1/4 του ποδιου ακομη κιαν πουμε τον Πριντ =Τσαρτσα???

Ξαναλεω λοιπον οτι ειπα χθες...Ο Παναθηναικος θελει-μην αρχισετε που θα το βρει tongue.gif -διδυμο ''Χολντεν/ Λανγκτον''στα γκαρντ,''Σισκαουσκας'' στο 3,Βεζενκοφ στο 3-4 και τον Μαριανοβιτς στο 5...Βουρ για φ4....Τι... σχημα βρηκα ρε ο...επιστημονας??? icon_tomato.gif icon_tomato.gif Να βρω και τα λεφτα τωρα..... sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif
bbplayer
Οχι δεν έχει γιατί δε.χρειάζεται να έχει. Ειναι άλλο το.μπασκετ. Αυτό που προσπαθώ να πω ειναι οτι μια ομάδα για να πρωταγωνιστεί δε.χρειάζεται κάποιον να.βάζει 20αρες+ αρκεί να εισαι ομάδα. Στα δύσκολα Π.χ έβαλε 12 Π Σισκαουσκας που κόστιζε.τηίση ΒΙΑΝΕΞ και άλλους τόσους ο Βουγιανιτς που κόστιζε κατι χιλιάρικα
manj13
QUOTE(bbplayer @ Apr 23 2015, 20:17 ) *
Οχι δεν έχει γιατί δε.χρειάζεται να έχει. Ειναι άλλο το.μπασκετ. Αυτό που προσπαθώ να πω ειναι οτι μια ομάδα για να πρωταγωνιστεί δε.χρειάζεται κάποιον να.βάζει 20αρες+ αρκεί να εισαι ομάδα. Στα δύσκολα Π.χ έβαλε 12 Π Σισκαουσκας που κόστιζε.τηίση ΒΙΑΝΕΞ και άλλους τόσους ο Βουγιανιτς που κόστιζε κατι χιλιάρικα



Αν ο Σισκα με την αποδοση του ΔΕΝ φωτιζε τους ''ΕΤΕΡΟΦΩΤΟΥΣ'' παικτες ΣΑΝ το Βουγιανιτς οπως ο Σπανουλης η ο ΔΔ τους αντιστοιχους τωρινους ''Βουγιανιτς'' τοτε αυτοι -αν δεν ειχαν αποδοση οι ηγετες- θα βλεπαν το καλαθι δαχτυληθρα....Το χορο του πολεμου τον σερνουν οι ηγετες...Αν αυτοι κολωσουν οι αλλοι λουφαζουν...Χθες και σε ολη τη σειρα ο Μητσος σερνοταν...Ενας απ τους λιγους που δε δειλιασαν σ αυτη ΤΗΝ ΣΚΛΗΡΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ηταν ο Παππας...Αλλιως δεν θα παιρναμε ουτε το ματς της Δευτερας....
bbplayer
Οταν ο Μητσος ηταν στην ηλικία του Παπά το μόνο που δεν έκανε ηταν να.σκουπίζει το παρκέ του ΟΑΚΑ. Ήθελε 10 Παπάδες για πλάκα. Τελείωνε το πρωτάθλημα και έκανε ατομικές προπονήσεις. Στό ΟΑΚΑ όχι στό " ολα ελληνικά" . Έχεις την τάση να ισοπεδώνεις το σύμπαν μερικές φορές.. Ένας 35αρης δε μπορεί να παίζει μέρα παρά μέρα κατι που μπορεί να ΚΑΝΕΙ ένας 25Άρης πιο εύκολα. Ασε που στό ματς που κερδίσαμε ηταν πολύ καλός

P.S ..peri skliris pramatikotitas o logos : 2 X20 + 1X30 ,me ton Papa na einai o korifaios tis seiras. Eisai euxaristimenos me auto? ayrio mporei na valei 30 kai na fame alli mia 20ara. Tha eimaste ok?
Quincy
QUOTE(manj13 @ Apr 23 2015, 17:22 ) *
Αν ο Σισκα με την αποδοση του ΔΕΝ φωτιζε τους ''ΕΤΕΡΟΦΩΤΟΥΣ'' παικτες ΣΑΝ το Βουγιανιτς οπως ο Σπανουλης η ο ΔΔ τους αντιστοιχους τωρινους ''Βουγιανιτς'' τοτε αυτοι -αν δεν ειχαν αποδοση οι ηγετες- θα βλεπαν το καλαθι δαχτυληθρα....Το χορο του πολεμου τον σερνουν οι ηγετες...Αν αυτοι κολωσουν οι αλλοι λουφαζουν...Χθες και σε ολη τη σειρα ο Μητσος σερνοταν...Ενας απ τους λιγους που δε δειλιασαν σ αυτη ΤΗΝ ΣΚΛΗΡΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ηταν ο Παππας...Αλλιως δεν θα παιρναμε ουτε το ματς της Δευτερας....


Αυτο που περιγραφεις φιλε manj δεν ειναι ομαδα, αλλα η εθνικη γερμανιας που αν δεν βαλει 45 ο ντιρκ χανουνε smiley.gif

Δεν κερδιζουν οι ομαδες μονο οταν παιζουν πολυ καλα οι ηγετες τους (απλως τοτε ειναι πιο ευκολα ολα και παιρνουν και τα περισσοτερα credits). Ποσες φορες εχουν ξελασπωσει διαφοροι τον ολυμπιακο με κακο σπανουλη, η τη μπαρτα με κακο ναβαρο? και δεν χρειαζεται να πας τοσο μακρυα. Θυμισου παιχνιδια που εχουν κερδισει για τον παναθηναικο παικτες οπως ο ματσιουλης,ο γκιστ, ο μπραμος ´η ο λασμε με κακο τον διαμαντιδη.

Γι αυτο νομιζω οτι μιλαει ο bbplayer αλλα με περισσοτερη συνεπεια ´η με περισσοτερους πιθανους x factors στο ροστερ
manj13
QUOTE(bbplayer @ Apr 23 2015, 20:40 ) *
Οταν ο Μητσος ηταν στην ηλικία του Παπά το μόνο που δεν έκανε ηταν να.σκουπίζει το παρκέ του ΟΑΚΑ. Ήθελε 10 Παπάδες για πλάκα. Τελείωνε το πρωτάθλημα και έκανε ατομικές προπονήσεις. Στό ΟΑΚΑ όχι στό " ολα ελληνικά" . Έχεις την τάση να ισοπεδώνεις το σύμπαν μερικές φορές.. Ένας 35αρης δε μπορεί να παίζει μέρα παρά μέρα κατι που μπορεί να ΚΑΝΕΙ ένας 25Άρης πιο εύκολα. Ασε που στό ματς που κερδίσαμε ηταν πολύ καλός

P.S ..peri skliris pramatikotitas o logos : 2 X20 + 1X30 ,me ton Papa na einai o korifaios tis seiras. Eisai euxaristimenos me auto? ayrio mporei na valei 30 kai na fame alli mia 20ara. Tha eimaste ok?



Μα δεν ειπα κατι αντιθετο....Ο Παππας εχει να φαει μια... αρτοποιια ψωμια ακομη και καμμια χιλιαδα Βελιγραδια και ΟΑΚΑ..Δευτερας για να φθασει ΚΑΝ ΝΑ ΣΥΖΗΤΙΕΤΑΙ διπλα στο Μητσο...Το αν θα το κανει θα πρεπει να το δειξει, αν οχι εντελως του χρονου, του παραχρονου wink.gif ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ....Αλλιως τα χω πει....Διαμαντοπουλος,Λιαδελης κτλ,κτλ....
Ουτε με σενα διαφωνω εντονα Quincy...Iσχυει αυτο που λες διαφορετικα θα χαναν ΠΑΝΤΑ οι ομαδες οταν δεν τραβουσαν οι ηγετες τους...Απλα ειναι ΣΥΧΝΟ το γεγονος της ηττας οταν ο ηγετης κολλαει στη λασπη...Χαρακτηριστικοτερο παραδειγμα ο κακος Σπανουλης στα ματς με ΠΑΟ ειδικα με Αρτζι.....
SG3ptshooter
QUOTE(manj13 @ Apr 23 2015, 20:22 ) *
Αν ο Σισκα με την αποδοση του ΔΕΝ φωτιζε τους ''ΕΤΕΡΟΦΩΤΟΥΣ'' παικτες ΣΑΝ το Βουγιανιτς οπως ο Σπανουλης η ο ΔΔ τους αντιστοιχους τωρινους ''Βουγιανιτς'' τοτε αυτοι -αν δεν ειχαν αποδοση οι ηγετες- θα βλεπαν το καλαθι δαχτυληθρα....Το χορο του πολεμου τον σερνουν οι ηγετες...Αν αυτοι κολωσουν οι αλλοι λουφαζουν...Χθες και σε ολη τη σειρα ο Μητσος σερνοταν...Ενας απ τους λιγους που δε δειλιασαν σ αυτη ΤΗΝ ΣΚΛΗΡΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ηταν ο Παππας...Αλλιως δεν θα παιρναμε ουτε το ματς της Δευτερας....

O Vujanic το τελευταίο πράγμα που ήταν, ήταν ετερόφωτος. Άτυχος, μπορεί. Αλλά αυτό είναι το λιγότερο...

Ο Διαμαντίδης στο δεύτερο παιχνίδι της σειράς ήταν +1 σε λίγο λιγότερο από 34 λεπτά και κατ' επέκταση ο Παναθηναϊκός έχασε 21 πόντους σε 6,1 λεπτά που έλειψε, με το Λούντζη να ήταν -11 και άλλο τόσο εικάζω σε εκείνο το διάστημα ο Nelson. Το ότι δεν τράβηξε στο σκορ δε σημαίνει ότι σερνόταν, ούτε ότι λούφαξε και αρνούμαι να γράφετε τέτοια πράγματα με μια ευκολία που συγγνώμη αλλά προσβάλλει την κλάση του σπουδαιότερου παίκτη του σύγχρονου ΠΑΟ. Όλη τη χρονιά είναι ο ηγέτης του Παναθηναϊκού στη διοργάνωση όσο βρισκόταν στο παρκέ, όσο έλειψε πλην του αγώνα με τη Real δε λειτουργούσε τίποτα, έχει υπερδιπλάσιο +/- απ' όλους τους υπόλοιπους και σχεδόν απόλυτα ολόκληρη τη σεζόν(!) όσο έπαιζε σε πεντάδες μαζί του κάποιος τόσο καλύτερος "φαινόταν". Δεν παίζει να υπήρχε ως εδώ πιο επιδραστικός παίκτης για την ομάδα του καν. Στη διοργάνωση! Και το ότι βγαίνει ο προς σύνταξη Διαμαντίδης που έλεγαν κάποιοι το καλοκαίρι πως θα παίζει κανά τέταρτο τιμητικό φέτος και διαλύονται τα πάντα γύρω του, δε μας τιμά και δείχνει πως ομάδα γύρω του δεν υπήρξε φέτος. Και φταίει και το roster και ο προπονητής και ότι δεν ξοδέψαμε. Γιατί όλα λειτούργησαν μεσοβέζικα φέτος. Αυτή είναι η δική μου αλήθεια.

Γι' αυτό και βρίσκω κάπως άστοχη σε οποιαδήποτε βάση τη συζήτησή σας για το 2007. Πλην των παλιών της ομάδας, πες ο Gist θα έπαιζε σε εκείνη την ομάδα κάποια λεπτά. Οι άλλοι θα έκαναν το Ξανθόπουλο ή το Δημήτρη τον Παπανικολάου. Κράτησα 2-3 πράγματα απ' τα λόγια του Μάνου Παπαδόπουλου που μου έκαναν μεγάλη εντύπωση ως σύνολο πραγμάτων ειπωμένων απ' τον ίδιο παράγοντά μας στην ίδια συνομιλία. "Λεφτά για De Colo δεν υπάρχουν" - "Έπρεπε να παίξουν ακόμα περισσότερο οι μικροί" - "Ο Παναθηναϊκός πρέπει να κερδίζει". Sorry και τα 3 μαζί χλωμό. Ειδικά με αυτούς τους ξένους που δε σώζουν την κατάσταση όποτε ταβανιάζει ο Γιάνκοβιτς ή όποτε καλείται να παίξει με top αντιπάλους η πλειοψηφία της frontline, χλωμότατο.
manj13
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 23 2015, 21:21 ) *
O Vujanic το τελευταίο πράγμα που ήταν, ήταν ετερόφωτος. Άτυχος, μπορεί. Αλλά αυτό είναι το λιγότερο...

Ο Διαμαντίδης στο δεύτερο παιχνίδι της σειράς ήταν +1 σε λίγο λιγότερο από 34 λεπτά και κατ' επέκταση ο Παναθηναϊκός έχασε 21 πόντους σε 6,1 λεπτά που έλειψε, με το Λούντζη να ήταν -11 και άλλο τόσο εικάζω σε εκείνο το διάστημα ο Nelson. Το ότι δεν τράβηξε στο σκορ δε σημαίνει ότι σερνόταν, ούτε ότι λούφαξε και αρνούμαι να γράφετε τέτοια πράγματα με μια ευκολία που συγγνώμη αλλά προσβάλλει την κλάση του σπουδαιότερου παίκτη του σύγχρονου ΠΑΟ. Όλη τη χρονιά είναι ο ηγέτης του Παναθηναϊκού στη διοργάνωση όσο βρισκόταν στο παρκέ, όσο έλειψε πλην του αγώνα με τη Real δε λειτουργούσε τίποτα, έχει υπερδιπλάσιο +/- απ' όλους τους υπόλοιπους και σχεδόν απόλυτα ολόκληρη τη σεζόν(!) όσο έπαιζε σε πεντάδες μαζί του κάποιος τόσο καλύτερος "φαινόταν". Δεν παίζει να υπήρχε ως εδώ πιο επιδραστικός παίκτης για την ομάδα του καν. Στη διοργάνωση! Και το ότι βγαίνει ο προς σύνταξη Διαμαντίδης που έλεγαν κάποιοι το καλοκαίρι πως θα παίζει κανά τέταρτο τιμητικό φέτος και διαλύονται τα πάντα γύρω του, δε μας τιμά και δείχνει πως ομάδα γύρω του δεν υπήρξε φέτος. Και φταίει και το roster και ο προπονητής και ότι δεν ξοδέψαμε. Γιατί όλα λειτούργησαν μεσοβέζικα φέτος. Αυτή είναι η δική μου αλήθεια.

Γι' αυτό και βρίσκω κάπως άστοχη σε οποιαδήποτε βάση τη συζήτησή σας για το 2007. Πλην των παλιών της ομάδας, πες ο Gist θα έπαιζε σε εκείνη την ομάδα κάποια λεπτά. Οι άλλοι θα έκαναν το Ξανθόπουλο ή το Δημήτρη τον Παπανικολάου. Κράτησα 2-3 πράγματα απ' τα λόγια του Μάνου Παπαδόπουλου που μου έκαναν μεγάλη εντύπωση ως σύνολο πραγμάτων ειπωμένων απ' τον ίδιο παράγοντά μας στην ίδια συνομιλία. "Λεφτά για De Colo δεν υπάρχουν" - "Έπρεπε να παίξουν ακόμα περισσότερο οι μικροί" - "Ο Παναθηναϊκός πρέπει να κερδίζει". Sorry και τα 3 μαζί χλωμό. Ειδικά με αυτούς τους ξένους που δε σώζουν την κατάσταση όποτε ταβανιάζει ο Γιάνκοβιτς ή όποτε καλείται να παίξει με top αντιπάλους η πλειοψηφία της frontline, χλωμότατο.


Δεν προσβαλλουμε εμεις το Μητσο φιλε SG3ptshooter....Ο κερατας ο χρονος το κανει....Προσβολη θα ειναι επιπλεον να του ζηταμε ΑΚΟΜΗ να τα κανει....Ολα τα αλλα για συγκριση της ομαδας με το 2007 οπως και η συνυπαρξη αυτων των τριων ΕΝΤΕΛΩΣ αντιφατικων δηλωσεων του Μανου ειναι απολυτα σωστες....
SG3ptshooter
Δεν παριστάνω πως βρίσκεται στην ακμή του ή κάτι τέτοιο. Λέω πως ακόμα και τώρα ήταν η μισή ομάδα και μπορεί να είμαι κι ευγενικός. Και με βάση τα νούμερα, που δε μ' αρέσει καν να επικαλούμαι τόσο συστηματικά αλλά κάπως πρέπει να συνεννοούμαστε, και με βάση τα μάτια μας.

Το ότι δεν έχει τις αντοχές να βγάλει 4 40λεπτα απέναντι στην CSKA μαρκάροντας για 2 απ' τη μία πλευρά και βάζοντας 20 πόντους ανά αγώνα απ' την άλλη όμως ΔΕ σημαίνει πως λούφαξε. ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΚΕΡΑΤΑ(sic) ΛΟΓΟ! Aυτό είναι το πρόβλημά μου με το αρχικό σου post, οκ, πάμε παρακάτω.

Καλή η ανανέωση του Παππά, καλό που έσπασε τα ατομικά του ρεκόρ προχτές, αλλά προφανώς και έχει πολύ δρόμο σε πολλούς τομείς για να μπει έστω στην ίδια σελίδα, ποια ίδια πρόταση. Προσωπικά ακόμα βαρύς μου φαίνεται σε σχέση με το στυλ παιχνιδιού του και οφείλει να το βελτιώσει χρόνια τώρα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.