Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Best ατάκες
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3
peja
Για το μπάσκετ είναι και διασκέδαση.....ας θυμηθούμε ατάκες.....επώνυμα ή ανώνυμα.....σίγουρα υπάρχουν πολλά μαργαριτάρια.....
ball
QUOTE(peja @ Aug 29 2007, 10:06 ) *
Για το μπάσκετ είναι και διασκέδαση.....ας θυμηθούμε ατάκες.....επώνυμα ή ανώνυμα.....σίγουρα υπάρχουν πολλά μαργαριτάρια.....


smiley.gif

mmmmmmmmm... πολυ ενδιαφερον... laugh.gif

θα θυμηθω και θα σου πω...
tsops
QUOTE(peja @ Aug 29 2007, 07:06 ) *
Για το μπάσκετ είναι και διασκέδαση.....ας θυμηθούμε ατάκες.....επώνυμα ή ανώνυμα.....σίγουρα υπάρχουν πολλά μαργαριτάρια.....


Πολύ καλό τόπικ! laugh.gif

Άμα ξεκινήσω εγώ με τα δικά μου μαργαριτάρια, δε θα τελειώσουμε ούτε αύριο! Ένα από τα πολλά καλά πάντως, είναι το ακόλουθο :

Παίζουμε εκτός έδρας, 3ο δεκάλεπτο και το σκορ είναι "ευρείας διαφοράς" υπέρ μας, όπου γίνεται το εξής απίστευτο : ο αντίπαλος coach καλεί time και δίνει οδηγίες (φωναχτά) στις παίκτριές του λέγοντας χαρακτηριστικά στην καλύτερη του παίκτρια "δε σου είπα να παίξεις το 11 από δεξιά ρε γκασμά?". Η (καλύτερη) του παίκτρια ξεσπάει με κορυφαία ατάκα : "Πως να τη παίξω από δεξιά ρε coach? αφού αυτή είναι αριστερά!!!" laugh.gif
so10
Γειά σας κ από μένα..είμαι καινούρια εδώ!!
Πολύ καλό το τόπικ biggrin.gif


Ας πώ κ εγώ ενα μαργαριτάρι..
Κάνουμε προπόνηση κ παίζουμε διπλό...είμαι αμυντικός κ μιά συμπαίχτριά μου θέλει να με ενημερώσει για ενα σκριν..αρχιζει κ φωνάζει λοιπόν.."δεξιά νερόοοοοο".
Το τι ακολούθησε ήταν απερίγραπτο!! Είχα πέσει κάτω κ γελούσα!!
B for Basketball
QUOTE(so10 @ Aug 29 2007, 09:20 ) *
Γειά σας κ από μένα..είμαι καινούρια εδώ!!
Πολύ καλό το τόπικ biggrin.gif
Ας πώ κ εγώ ενα μαργαριτάρι..
Κάνουμε προπόνηση κ παίζουμε διπλό...είμαι αμυντικός κ μιά συμπαίχτριά μου θέλει να με ενημερώσει για ενα σκριν..αρχιζει κ φωνάζει λοιπόν.."δεξιά νερόοοοοο".
Το τι ακολούθησε ήταν απερίγραπτο!! Είχα πέσει κάτω κ γελούσα!!

δεξια νερο...αριστερα αναψηκτικα....κατω χυμοι...πανω μπυρες...
Tatubasketfan
QUOTE(B for Basketball @ Aug 29 2007, 08:32 ) *
δεξια νερο...αριστερα αναψηκτικα....κατω χυμοι...πανω μπυρες...

laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
B for Basketball
QUOTE(Tatubasketfan @ Aug 29 2007, 11:21 ) *
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

πιρσι σε προλαβαινω...μην το κραξεις πολυ το κοριτσι...δεν ξερει πως τα ποστ μονο με ενα η χιλια εμοτς δεν επιτρεπονται tongue.gif
dolly12
ας πω και εγω ενα:

ειμαστε σε αγωνα σχολικο και χανουμε με 10 ποντους οπου εχει καλεσει ο προπονητης μας ταιμ αουτ και μας τα χωνει κανονικα!!!! (παιδακια εμεις 3η γυμνασιου) δε μιλαει καμια μας και εχουμε κατεβασμενα κεφαλια. Πεταγεται μια μαμα απο την εξεδρα και του λεει "καλα ντε μη κανεις ετσι. Πως τους μιλας ετσι δεν εγινε και τιποτα" και γυρναει με τρομερη ηρεμια και μας ρωταει " κοριτσια σας πειραζει που σας μιλαω ετσι?" απανταμε εμεις οχι φυσικα και γυρναει και της λεει " αντε κυρα μου φτιαξε κανα παστιτσιο και ασε το μπασκετ σε μας!!!!"

φυσικα πεθαναμε στα γελια οπως καταλαβαινετε και κερδισαμε και το ματς με 10 ποντους διαφορα!!!!

smiley.gif
tsops
QUOTE(B for Basketball @ Aug 29 2007, 11:23 ) *
πιρσι σε προλαβαινω...μην το κραξεις πολυ το κοριτσι...δεν ξερει πως τα ποστ μονο με ενα η χιλια εμοτς δεν επιτρεπονται tongue.gif


Δεν ξέρω που αναφέρεσαι B, αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα smile.gif
B for Basketball
QUOTE(tsops @ Aug 29 2007, 11:33 ) *
Δεν ξέρω που αναφέρεσαι B, αλλά δεν υπάρχει πρόβλημα smile.gif

αναφερομαι στον πιρσι και στο ποστ μονο με εμοτς...
κ να σου εξηγησω να καταλαβεις....
πριν λιγο καιρο εκανα ενα ποστ οπου ειχα μονο εμοτικονς...κ ο πιρσι μου απαντησε οτι δεν επιτρεπεται κατι τετοιο...οταν εχω χρονο θα ψαξω και τις αποδειξεις... smiley.gif
Gravedigger
Λοιπόν να γράψω και εγώ μια ατάκα...Κάναμε προπόνηση στο παιδικό και συγκεκριμένα άσκηση 2 vs 2.Ήμουν ζευγάρι με έναν συμπαίχτη μου ύψους περίπου 1.80.Εγώ ήμουν γύρω στο 1.82 τότε.Αντίπαλοι μας ήταν ο center της ομάδας και ο point guard ο οποίος ήταν και πιο μικρός από εμάς με ύψος γύρω στο 1.67.Ξεκινάμε λοιπόν την άσκηση και ο Center ανέβηκε στο κέντρο για να κλέψει την μπάλλα.Τον αποφύγαμε εύκολα και φτάσαμε κοντά στο καλάθι με αντίπαλο τον pg.Κάνει ο συμπαίχτης μου την προσπάθεια αστοχεί,παίρνω rebound,αστοχώ και εγώ (δεν ξέρω πως έγινε αυτό!!) και από πίσω ακούγεται μία φωνή από τον center :Πήδα Ηλία!.....Όπως καταλάβατε Ηλίας ήταν ο κοντούλης και ο ψηλός τον προέτρεπε να πηδήξει για rb ενώ αυτός καθόταν πίσω και δεν έμπαινε στην φάση!Περιττό να πω ότι η προπόνηση διακόπηκε! biggrin.gif

ΥΓ.Τώρα πήρα χαμπάρι ότι το τόπικ αναφέρεται στο γυναικέιο μπάσκετ.Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα!
Pierce
QUOTE(B for Basketball @ Aug 29 2007, 14:35 ) *
αναφερομαι στον πιρσι και στο ποστ μονο με εμοτς...
κ να σου εξηγησω να καταλαβεις....
πριν λιγο καιρο εκανα ενα ποστ οπου ειχα μονο εμοτικονς...κ ο πιρσι μου απαντησε οτι δεν επιτρεπεται κατι τετοιο...οταν εχω χρονο θα ψαξω και τις αποδειξεις... smiley.gif

o,τι να ναι rolleyes.gif cool.gif
so10
QUOTE(B for Basketball @ Aug 29 2007, 13:23 ) *
πιρσι σε προλαβαινω...μην το κραξεις πολυ το κοριτσι...δεν ξερει πως τα ποστ μονο με ενα η χιλια εμοτς δεν επιτρεπονται tongue.gif




τι έκανα βρε παιδιά?????? sad.gif
Pierce
τπτ δεν εκανες. μην του δινεις σημασια αλληλοπειραζομαστε εγω με τον bforb... smile.gif
so10
QUOTE(pierce21 @ Aug 29 2007, 14:09 ) *
τπτ δεν εκανες. μην του δινεις σημασια αλληλοπειραζομαστε εγω με τον bforb... smile.gif


α οκ, ανησύχησα για λίγο!! cool.gif
tsops
QUOTE(so10 @ Aug 29 2007, 12:13 ) *
α οκ, ανησύχησα για λίγο!! cool.gif


Και καλώς ήλθες στη παρέα μας και καλά posts wink.gif
so10
QUOTE(tsops @ Aug 29 2007, 14:24 ) *
Και καλώς ήλθες στη παρέα μας και καλά posts wink.gif


Ευχαριστώ πάρα πολύ..κ καλή σεζόν να έχουμε!!
VAGELIS N
σε παιχνιδι εχει περασει τη παιχτρια σαν σταματημενη εχει κοψει απο την αντιθετη μερια χωρις ουτε μια αντισταση οποτε μια μαμα coach (δεν εχει πιασει ποτε μπαλα) φωναζει αμυνα μωρε μονο που η παιχτρια που εχει χασει στην αρχη την αντιπαλο ειναι η κορη της οποτε ο προπονητης κοιταζοντας στην εξεδρα φωναζει αμυνα βρε το ονομα της μικρης
στο ιδιο παιχνιδι ειναι η ομαδα επιθεση + η ιδια μαμα coach φωναζει πολυ δυνατα το οποιο γινεται σε ολα ταπαιχνιδια αμυνα αμυνα πιεσε οποτε η πιο μικρη της ομαδας φωναζει τη αμυνα επιθεση ειμαστε
B for Basketball
QUOTE(pierce21 @ Aug 29 2007, 12:00 ) *
o,τι να ναι rolleyes.gif cool.gif



QUOTE(pierce21 @ Aug 29 2007, 12:09 ) *
τπτ δεν εκανες. μην του δινεις σημασια αλληλοπειραζομαστε εγω με τον bforb... smile.gif

το ειπαμε...καπου θα σε πετυχω εσενα... tongue.gif
VAGELIS N
αν και θα με torture.gif φευγει μια ομαδα αιφνιδιασμο ξαφνικα ακουγεται ενα σφυριγμα σταματανε ολες οι παιχτριες και κοιτανε το διατητη οποτε αυτος λεει μου εφυγε οποτε ο προπονητης που του κοψανε των αιφνιδιασμο μονο η κ....... μπορει να σου φυγει οχι το σφυριγμα
pepe
αν και δεν ειναι ατακα εντος γηπεδου,εφοσον την ειπε παιχτρια α1,πιστευω να πιανεται...η εν λογω,ζητησε οδηγιες πως θα παει σε ενα κομμωτηριο στην Καλλιθεα..της ειπαν:'θα κατεβεις την Θησεως,δεξια στην Σιβιτανιδου και μολις περασεις την swaroski,στο δεξι σου χερι'..Παει την επομενη μερα στην προπονηση,την ρωτανε,το βρηκες ευκολα και απανταει:"Τι ευκολα;!!Τοσους περαστικους ρωτησα,κανεις δεν ηξερε την ΟΔΟ SWAROSKI..."
womanplayer
QUOTE(pepe @ Aug 31 2007, 10:01 ) *
αν και δεν ειναι ατακα εντος γηπεδου,εφοσον την ειπε παιχτρια α1,πιστευω να πιανεται...η εν λογω,ζητησε οδηγιες πως θα παει σε ενα κομμωτηριο στην Καλλιθεα..της ειπαν:'θα κατεβεις την Θησεως,δεξια στην Σιβιτανιδου και μολις περασεις την swaroski,στο δεξι σου χερι'..Παει την επομενη μερα στην προπονηση,την ρωτανε,το βρηκες ευκολα και απανταει:"Τι ευκολα;!!Τοσους περαστικους ρωτησα,κανεις δεν ηξερε την ΟΔΟ SWAROSKI..."


χαχα εχω μια πολυ καλυτερη ιστορια αλλα δεν ξερω αν πρεπει να την πω....
Air Kef
QUOTE(digger)
ακούγεται μία φωνή από τον center :Πήδα Ηλία!.....Όπως καταλάβατε Ηλίας ήταν ο κοντούλης και ο ψηλός τον προέτρεπε να πηδήξει για rb ενώ αυτός καθόταν πίσω και δεν έμπαινε στην φάση!Περιττό να πω ότι η προπόνηση διακόπηκε!


24.gif
Μου θυμηζει το "ΠΝΙΞΤΟΝ ΜΗΤΣΟ" που φωναζαν τα μυρμηγκια για τον ελεφαντα!
athina
λοιπον πριν 3-4 χρονια παιζαμε αγωνα οι κορασιδες και ηταν μια κοπελα που μπηκε αλλαγη..της λεει η coach οτι θα παιζει αμυνα το 11..καποια στιγμη το 11 βγαινει εξω...η coach λοιπον εβλεπε την παιχτρια μας να μην ξερει ποιον παιζει και της φωναζει απο απεξω : μπορεις να μου πεις ποιον παιζεις αμυνα? και λεει η κοπελα αυτη : κανεναν η παιχτρια που παιζω ειναι εξω..το τι γελιο επεσε δεν το συζηταμε μην σας πω για την καζουρα που εφαγε μετα..
leonkalf
QUOTE(womanplayer @ Sep 2 2007, 12:20 ) *
χαχα εχω μια πολυ καλυτερη ιστορια αλλα δεν ξερω αν πρεπει να την πω....

Να την πεις, να την πεις... smile.gif
Tatubasketfan
εγώ αυτό που θα σας πω δεν είναι και τόσο αστείο...περισσότερο αξιοπερίεργο...αλλά τώρα που το θυμάμαι γελάω...λοιπόν...ήμασταν κορασίδες και παίζαμε εναντίον της ΜΕΝΤ προκριματικούς αγώνες για το final 4...η προπονήτρια που είχαμε τότε μας ήξερε όλες αρκετά χρόνια και γενικά ήταν πολύ αθυρόστομη...οπότε δε ντρεπότανε να εκφραστεί ελεύθερα μπροστά μας 69.gif σ'όλο το παιχνίδι μας ζητούσε να περάσουμε τη μπάλα μέσα στη ρακέτα...πράγμα το οποίο δε κάναμε...οπότε παίρνει νευριασμένη ένα τάιμ άουτ, καθόμαστε εγώ και οι υπόλοιπες 4 που παίζαμε, στο πάγκο και τη βλέπουμε να γράφει κάτι στο πινακάκι...κάποια στιγμή τη βλέπουμε να το γυρνάει προς το μέρος μας και είχε γράψει: "Βάλτε την καρ$@&@ τη μπάλα μέσα στη ρακέτα" blink.gif blink.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Air Kef
Απο τετοια νομιζω ολοι εχουμε κατι.
Κατι αστειο που μπορω να θυμηθω, σε παμπαιδικο:

Ειμαστε στο ημιχρονο στα αποδυτηρια ενω κανουμε ενα κακο ματς.
Ο coach εχει φορτωσει και γυριζει σε ενα παιδι και του λεει προσωπικα,φωναζοντας,εχοντας κοκκινισει απο τις φωνες:

"Αυτο εδω το στρογγυλο ,Χ****ς, το πορτοκαλι, οταν το πιανουμε,σηκωνουμε κεφαλι και βλεπουμε τι γινεται γυρω μας".

Το αστειο δν ειναι τι του ειπε.

Το αστειο ειναι οτι ο Χ****ς δν ειχε παιξει καθολου!!!!!! 24.gif
Προσωπικα γελαγα μεσα απο τη φανελα εκεινη τη στιγμη. biggrin.gif
trefoil 13
Τις καλύτερες ατάκες τις ακούς από αυτούς που δεν παρακολουθούν πολύ! Έτσι και η μητέρα μου που σήμερα παρακολούθησε την εθνική (αυτό συνιστά είδηση!) είπε κάτι πετυχημένα...
Αν και νόμιζα ότι το θέμα με το πόσοι παίζουν της το είχα ξεκαθαρίσει σε παλαιότερη κουβέντα, σήμερα επανήλθε δυναμικά!
Βγαίνει για τους Σέρβους ο Γκούροβιτς με 5 φάουλ. Και ακολουθεί διάλογος:
Μ:-Τώρα που βγήκε αυτός παίζουνε με 5;(νόμιζε ότι κανονικά παίζουν 6)
Εγώ:-Γιατί, πριν με τι παίζανε;
Μ:-Α, ναι. Δηλαδή τώρα παίζουνε με 4;

και βλέποντας τους παίκτες αλλά και τους προπονητές στους πάγκους να κοιτάζουν το ταμπλό (που δεν πιάνει η κάμερα) προς τα πάνω λέει "καλά, τι κάνουν, τον θεό παρακαλάνε;" tongue.gif

Για όλα αυτά βέβαια δεν φταίω εγώ. Αρνείται πεισματικά να με ακολουθήσει στα γήπεδα. Της το έχω προτείνει άπειρες φορές... Εδώ ούτε αγώνα μου δεν έχει δει και παίζω 4 χρόνια...

Ψάχνω γονιό να με υιοθετήσει. Κατά προτίμηση Παναθηναικό με διαρκείας σε όλα τα αθλήματα... Δέχομαι προσφορές σε πμ.
Live strong
QUOTE(trefoil 13 @ Sep 4 2007, 21:01 ) *
Τις καλύτερες ατάκες τις ακούς από αυτούς που δεν παρακολουθούν πολύ! Έτσι και η μητέρα μου που σήμερα παρακολούθησε την εθνική (αυτό συνιστά είδηση!) είπε κάτι πετυχημένα...
Αν και νόμιζα ότι το θέμα με το πόσοι παίζουν της το είχα ξεκαθαρίσει σε παλαιότερη κουβέντα, σήμερα επανήλθε δυναμικά!
Βγαίνει για τους Σέρβους ο Γκούροβιτς με 5 φάουλ. Και ακολουθεί διάλογος:
Μ:-Τώρα που βγήκε αυτός παίζουνε με 5;(νόμιζε ότι κανονικά παίζουν 6)
Εγώ:-Γιατί, πριν με τι παίζανε;
Μ:-Α, ναι. Δηλαδή τώρα παίζουνε με 4;

και βλέποντας τους παίκτες αλλά και τους προπονητές στους πάγκους να κοιτάζουν το ταμπλό (που δεν πιάνει η κάμερα) προς τα πάνω λέει "καλά, τι κάνουν, τον θεό παρακαλάνε;" tongue.gif

Για όλα αυτά βέβαια δεν φταίω εγώ. Αρνείται πεισματικά να με ακολουθήσει στα γήπεδα. Της το έχω προτείνει άπειρες φορές... Εδώ ούτε αγώνα μου δεν έχει δει και παίζω 4 χρόνια...

Ψάχνω γονιό να με υιοθετήσει. Κατά προτίμηση Παναθηναικό με διαρκείας σε όλα τα αθλήματα... Δέχομαι προσφορές σε πμ.



χα χα χα laugh.gif σου κάνω εγώ για θετή μαμά; blink.gif tongue.gif smiley.gif smiley.gif
mpalla
Λοιπόν.. ατάκες πολλές, αλλά επειδή συνήθως εντάσσονται σε κάποιο πλαίσιο αναφοράς-περιστατικών που μπορούν να καταλάβουν λίγα άτομα και εφόσον γνωρίζονται, θα λυπηθώ, προς το παρόν(!) συμπαίκτριες και προπονητές και θα "δώσω" δύο άλλα άτομα tongue.gif

Ατάκα #1:
Παίκτρια σε παράγοντα με αφορμή την καθυστέρηση της μισθοδοσίας: "Συγγνώμη κύριε ..... μήπως ξέρετε πότε θα πληρωθούμε;"
Παράγοντας: "Άστα παιδί μου.. πέθανε η Κούλα!"
Η παίκτρια σαστισμένη, ντροπιασμένη που εκείνη συζητά για χρήματα όταν κάποιος άνθρωπος μόλις πέθανε, τολμά ωστόσο να εκφράσει την απορία της: "Λυπάμαι πάρα πολύ και χίλια συγγνώμη, αλλά ποιά είναι η Κούλα;;"
Παράγοντας:"Η τρύπια η σακούλα!!!" shot.gif shot.gif shot.gif


Ατάκα #2:
Εσωτερικό τουρνουά της ομάδας μου για τις ακαδημίες. Σε ειδικό ματς για τους "μπαμπάδες-μαμάδες" (πρώτος από δύο αγώνες). Εγώ γραμματεία. Τελειώνει λοιπόν το παιχνίδι και με πλησιάζει ο ανυποψίαστος-ποδοσφαιρόφιλος πατέρας, που μόλις είχε αγωνιστεί: "Συγγνώμη τα φάουλ μεταφέρονται και στο αυριανό παιχνίδι;;;"
Μετά το πρώτο σοκ, γυρίζω και του απαντώ με φοβερό ύφος: "Φάουλ είναι δεν είναι κάρτες!!!"
Περιττό να σας πω ότι είχαν πέσει κάτω από τα γέλια όλοι ...
trefoil 13
QUOTE(Live strong @ Sep 5 2007, 09:08 ) *
χα χα χα laugh.gif σου κάνω εγώ για θετή μαμά; blink.gif tongue.gif smiley.gif smiley.gif

χαχα! Γιατί όχι; tongue.gif
basket4
QUOTE(trefoil 13 @ Sep 5 2007, 00:01 ) *
Ψάχνω γονιό να με υιοθετήσει. Κατά προτίμηση Παναθηναικό με διαρκείας σε όλα τα αθλήματα... Δέχομαι προσφορές σε πμ.


δεχεσαι τη δικη μου μητερα???απο την εκτη δημοτικου μεχρι και γυμνασιο μαζι πηγαιναμε γηπεδο ποδοσφαιρο και μπασκετ!!να βλεπεις τη μητερα μου με κασκολ του παο και να φωναζει συνθηματα.χαχα..πολυ γελιο!!
ελα βρε..θα γινεις και αδερφουλα μου..χααχαχαχα biggrin.gif
diama13
QUOTE(basket4 @ Sep 5 2007, 12:16 ) *
δεχεσαι τη δικη μου μητερα???απο την εκτη δημοτικου μεχρι και γυμνασιο μαζι πηγαιναμε γηπεδο ποδοσφαιρο και μπασκετ!!να βλεπεις τη μητερα μου με κασκολ του παο και να φωναζει συνθηματα.χαχα..πολυ γελιο!!
ελα βρε..θα γινεις και αδερφουλα μου..χααχαχαχα biggrin.gif



Για καλο της το λες της κοπελας αυτο?? blink.gif 69.gif peace.gif

Βασικα εχω κ εγω ενα περιστατικο...σ εναν αγωνα,που παιζαμε χαλια μας λεει στο ημιχρονο στα αποδυτηρια ο προπονητης μας,αν εχετε ****** να το αποδειξετε......και γυρναει και λεει μια κοπελα ψιθυριστα......coach,κοριτσια ειμαστε,ειναι λογικο να μην εχουμε........ smiley.gif
trefoil 13
QUOTE(basket4 @ Sep 5 2007, 15:16 ) *
θα γινεις και αδερφουλα μου..χααχαχαχα biggrin.gif

Όντως... για καλό το είπες αυτό;;; rolleyes.gif
trefoil 13
Τελευταίος φετινός αγώνας των γυναικών του ΠΑΟ.
Μετά από μια άσχημη προσπάθεια της Νικολαίδου (διευκρίνηση: από τις ελάχιστες ή μάλλον η μοναδική όλη τη σεζόν, στον συγκεκριμένο αγώνα μάλιστα είχε και νταμπλ-νταμπλ) γυρνάνε κάποιες κοπέλες με τις οποίες ήμουν και βλέπαμε τον αγώνα (ονόματα δεν λέω γιατί θα υπάρξει κυνηγητό..) με ένα υποτιμητικό-σαρκαστικό ύφος προς το μέρος μου για να με πειράξουν (λες και το έκανα εγώ tongue.gif ) και τότε τους λέω "Ουδείς αλάνθαστος" και πετάγεται η αδερφή μου και κάνει "ακόμα και ο θεός έφτιαξε την Π****" (δηλαδή εννοούσε εμένα).
Ακόμα τρώω καζούρα για αυτό... rolleyes.gif
lakersdynasty
H μοναδικη ατακα που θυμαμαι την ειχε ακουσει ενας ξαδελφος μου σε αγωνα του Παναθηναϊκου οταν δυο καθαρα ποδοσφαιροφιλοι οπαδοι του Παναθηναϊκου (φαινοταν και απτις φανελες ποδοσφαιρου που φοραγανε) συζηταγανε για τον αγωνα και λεει ο ενας:

-Ρε φιλε αυτος ο μαυρος (Μπατιστ) εχει καλο σουτ ε?

-Και απανταει ο αλλος τι λες ρε ηλιθιε αυτος ειναι παικτης ΜΠΑΣΚΕΤΑΣ! 19.gif
tsops
QUOTE(lakersdynasty @ Sep 6 2007, 11:29 ) *
-Ρε φιλε αυτος ο μαυρος (Μπατιστ) εχει καλο σουτ ε?

-Και απανταει ο αλλος τι λες ρε ηλιθιε αυτος ειναι παικτης ΜΠΑΣΚΕΤΑΣ! 19.gif


laugh.gif Θεϊκό!!! laugh.gif
man10
Να πω και εγω ενα περιστατικο λοιπον...
Σε αγωνα παιδικου πρωταθληματος,ειχαμε παρει αρκετα μεγαλη διαφορα και ειχαμε βγει οι βασικοι εξω,και παιζαν καποια παιδια που κανονικα ειχαν λιγοτερο χρονο...

Σε καποια φαση λοιπον και ενω καναμε αμυνα,παει ο center της αντιπαλης ομαδας να δωσει ενα σκριν στο 3αρι τους αν δεν κανω λαθος,και φωναζουμε εμεις απο τον παγκο στον δικο μας τον center(o oποιος ειναι κολλητος μου,και δεν φημιζεται παντως για την εξυπναδα του) ''Γιαννη,αλλαγη'' προτρεποντας τον να βγει να μαρκαρει το 3αρι τους και να μαρκαρει ο παικτης μας που ειχε το 3αρι πριν το σκριν τον δικο τους ψηλο...


Και τι κανει ο αθεοφοβος???
Ενω ο αγωνας συνεχιζοταν κανονικα,αρχιζει και κατευθυνεται προς τον παγκο μας ο οποιος ηταν απο την αλλη μερια του γηπεδου(δευτερο ημιχρονο),νομιζοντας οτι το αλλαγη που του ειπαμε,σημαινε οτι θα αντικατασταθει...
Αλλα ακομη και ετσι,ειναι δυνατον μεσα στον αγωνα και ενω η φαση συνεχιζεται αυτος να αφηνει το γηπεδο και να πηγαινει στον παγκο???
Κορυφαια στιγμη,αν και δεν ειναι ακριβος ατακα,αλλα την θυμηθηκα και γελαω ακομη... smile.gif
sharky
μια ατάκα μου εχει μείνει τοσα χρονια στα γήπεδα.παίζουμε πριν χρόνια στις εσπερίδες και χάνουμε με πολλά αφού πηγαίναμε για την Α2 χωρίς πολύ προσπάθεια.Πέρνει λοιπόν ο προπονητής μας time out και λέει τη θεική ατάκα!!!!!ΚΑΛΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΝΟΥΜΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΟΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ....ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΝΟΥΜΕΡΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ::::::
Ονόματα δε λέμε οικογένειες δε θίγουμε.....
Wilkinson
Παίζαμε στο εφηβικό πέρυσι με την ομάδα μου και σε έναν αγώνα ο προπονητής μου να μας λέει συνεχεια να δίνουμε την μπάλα στον ψιλό γιατί όπως μας έλεγε ο αντίπαλος ψηλός που μάρκαρε τον δικό μας ήταν από τους πιο μπούφους παίχτες που είχε δει.Σε κάποια φάση μετά από ένα time out (είχαμε εμείς επαναφορά από το κέντρο) μπαίνει η αντίπαλη ομάδα στο γήπεδο και περνούν όλοι θέση άμυνας εκτος από τον ψιλό τους ο οποιος έτρεχε κατά το άλλο καλάθι μονος του icon_drunk.gif tongue.gif (εκεί που έκαναν επίθση) και να τον φωνάζει ο προπονητής του".....άμυνα παίζουμε όχι επίθεση γυρνα γρήγορα πίσω" αλλα αυτός τίποτα...πάλι καλά που δώσαμε εμείς την μπάλα από έξω στον ψιλό μας που ήταν ελεύθερος γιατί αλλιώς ο προπονητής μας θα είχε πεθάνει. tongue.gif
center
QUOTE(sharky @ Oct 5 2007, 02:35 ) *
μια ατάκα μου εχει μείνει τοσα χρονια στα γήπεδα.παίζουμε πριν χρόνια στις εσπερίδες και χάνουμε με πολλά αφού πηγαίναμε για την Α2 χωρίς πολύ προσπάθεια.Πέρνει λοιπόν ο προπονητής μας time out και λέει τη θεική ατάκα!!!!!ΚΑΛΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΝΟΥΜΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΟΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ....ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΝΟΥΜΕΡΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ::::::
Ονόματα δε λέμε οικογένειες δε θίγουμε.....




θεϊκό!!!! 41.gif icon_drunk.gif smiley.gif
center
να πω και εγω μια φάση...ήμασταν με την ομάδα και παίζαμε εντός έδρας ματς.. Πριν την έναρξη του αγώνα κάναμε την καθιερωμένη προθέρμανση..Αφού κάναμε μπασίματα πήγαμε όλες και στήσαμε ένα πηγαδάκι κουβεντιάζοντας τις αντίπαλες...Σε μια στιγμή το νούμερο 11 (ονόματα δεν λέω) αφού κοιτάζει το νούμερο 4 των αντίπαλων γυρνάει και λέει στην play maker μας (η οποία έχει ύψος 1.52) ¨Επιτέλους σου βρήκαμε αντίπαλο στα μέτρα σου για να μην μένεις στενοχωρημένη για κοίτα το νούμερο 4 σου κάνει;¨.. Γυρνάμε τότε όλες και κοιτάμε την αντίπαλο η οποία ήταν ένα κοριτσάκι του δημοτικού γύρω στο 1.50... Το τι ακολούθησε δεν περιγράφεται.. Πέσαμε όλες κάτω από τα γέλια, ακόμη και οι διαιτητές που ήταν δίπλα και παρακολουθούσαν την όλη φάση δεν μπόρεσαν να συγκρατηθούν.. Και η συγκεκριμένη συμπαίχτρια ακόμη τρώει καζούρα γι αυτό!!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif tongue.gif tongue.gif
Spap
loipon na pw kai egw tin istoria mou.
proponisi A2 persi. exoume ena pitsirika apo efibiko pou distixws h eutixws ton krazoume sinexeia giati den exei k megali sxesi me to athlima. telos pantwn exei mpei sto diplo se kapoia fasi kai exei parei ola ta shout! kai tis dikis tou omadas kai tis antipalis den exei akoupisi tin mpala kaneis. ta exei spasei fisika kai fantoume sto simeio opou o coach den antexei kai tou leei.
"re megale poios nomizeis oti eisai?o masigiaouskas pou paizei ston olympiako?o kolobaraouskas eisai kai paizeis ston M-----a!"
perito na pw oti pesame katw apo ta gelia kai pigame gia ntous sta apoditiria!

alli fasi pou mou irthe twra einai h eksis
den tin exw zisei alla mou tin exoun pei kai einai 100% alithini.
omada tis eparxias paizei me ton panathinaiko prin 6-7 xronia.oi omada exei mazeutei na dei to kathieromeno video to scouting kai ta loipa.exoun arxisei loipon kai blepoun kai sto penatlepto panw o proponitis(o opoios den itan kai poli tis proponisis poso mallon tou video twra kai tou scouting) sikwnete kai leei
"kleisto mwre me ta tsoutsekia pame na tous mamisoume aurio"fisika xasan me 30 tin epomeni...!akoma gelaw opote thimame tin istoria
vangelitsa
σε εναν επισημο αγωνα κλεβει η ψηλη κ δινει πασα στο 3αρι.παει μονη της για αιφνιδιασμο κ επιλεγει να κανει δεξι μπασιμο με σπασιμο μεσης(η συγκεκριμενη το κατεχει).δυστυχως ομως το εχασε κ μετα απο λιγο που την εβγαλε ο coach(οχι γ αυτο το λογο βεβαια)τη ρωταει:καλα ρε ****** τι το ηθελες το σπασιμο μεσης?κ απανταει με απολυτη ειλικρινια:μου βγηκε... 38.gif 69.gif
TSAKITSAN4
παιχνίδι σ πέρσυ στο μοσχάτο...Α2 γυναικών...2 διαιτητές μία γυναίκα και ένας άντρας...!!!
πολυ ξύλο χαμός και οι διαιτητές απαράδεκτοι ειδικά ο άντρας πανάσχετο...!!
έτσι όταν τέλειωσε το ματσ πάει μια παίχτρια από την άλλη ομάδα στην γυναίκα διαιτητή και της λέει...
κάλα που τον βρήκατε αυτόν τον πανάσχετο Μ....Α??? έλεος"
οπότε γυρνάει εκείνη(η διαιτητής) και λέει..."συγνώμη αλλά αυτός ο Μ....ΑΣ..τυχαίνει να είναι ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ....!!!
basket4
QUOTE(TSAKITSAN4 @ Oct 11 2007, 13:13 ) *
παιχνίδι σ πέρσυ στο μοσχάτο...Α2 γυναικών...2 διαιτητές μία γυναίκα και ένας άντρας...!!!
πολυ ξύλο χαμός και οι διαιτητές απαράδεκτοι ειδικά ο άντρας πανάσχετο...!!
έτσι όταν τέλειωσε το ματσ πάει μια παίχτρια από την άλλη ομάδα στην γυναίκα διαιτητή και της λέει...
κάλα που τον βρήκατε αυτόν τον πανάσχετο Μ....Α??? έλεος"
οπότε γυρνάει εκείνη(η διαιτητής) και λέει..."συγνώμη αλλά αυτός ο Μ....ΑΣ..τυχαίνει να είναι ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ....!!!


τι???????????????????????????
σοβαρα μιλας τωρα????????????????ελεος!!τι εκανε η παιχτρια μετα απο αυτο?? shot.gif
ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif 71.gif 71.gif 24.gif 24.gif 24.gif 21.gif 21.gif
trefoil 13
QUOTE(basket4 @ Oct 11 2007, 14:12 ) *
τι???????????????????????????
σοβαρα μιλας τωρα????????????????ελεος!!τι εκανε η παιχτρια μετα απο αυτο?? shot.gif
ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif 71.gif 71.gif 24.gif 24.gif 24.gif 21.gif 21.gif

Την συμβούλεψε να τον χωρίσει! tongue.gif
trefoil 13
Την χρονιά του Παπαπέτρου στον ΠΑΟ, μαύρα χάλια η ομάδα, η μία ήττα πίσω από την άλλη, παίζουμε με την αγία εκτός. Οπότε έρχεται ο φυσιοθεραπευτή της ομάδας και πετάει την ατάκα: "αν δεν κερδίσουν και σήμερα θα τις πάω στο survivor και θα τις αφήσω εκεί!"
Τελικά οι κοπέλες γλύτωσαν...!


(μην σχολιάσει κανείς την ώρα του ποστ..! Τι να κάνω... Αμερική παίζουμε... έχει διαφορά ώρας... Να το έχανα μήπως..wink.gif
TSAKITSAN4
QUOTE(sharky @ Oct 5 2007, 00:35 ) *
μια ατάκα μου εχει μείνει τοσα χρονια στα γήπεδα.παίζουμε πριν χρόνια στις εσπερίδες και χάνουμε με πολλά αφού πηγαίναμε για την Α2 χωρίς πολύ προσπάθεια.Πέρνει λοιπόν ο προπονητής μας time out και λέει τη θεική ατάκα!!!!!ΚΑΛΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΝΟΥΜΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΕΙ ΟΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ....ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΝΟΥΜΕΡΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ::::::
Ονόματα δε λέμε οικογένειες δε θίγουμε.....


αυτές τισ ατάκεσ μόνο ένας προπονητής τις λέει...
TSAKITSAN4
QUOTE(trefoil 13 @ Oct 11 2007, 15:12 ) *
Την συμβούλεψε να τον χωρίσει! tongue.gif


παιδιά τι να κένει η κοπέλα...ήθελε σίγουρα να ανοίξει η γη και να την καταπιεί...!!!
εντάξει και για να μην κρυβόμαστε..εγώ ήμουν αυτή...!!!
ναι το παραδέχομαι..το έκανα αλλά δεν ήξερα 'οτι ήταν άντρας της..!!
απλά μετά με δούλευε όλη η ομάδα..με την καλή έννοια...και φυσικά...έγινα βούκινο...σε μπασκετικές μόνο φίλες μου..!!!

αν και αυτή δεν ήταν και καλύτερη εδώ που τα λέμε!!!
χαχαχαχα.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.