Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Κορυφαιος Ευρωπαιος αμυντικος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
a bullet for your head
Ποιον θεωρειτε κορυφαιο Ευρωπαιο αμυντικο την τελευταια 20ετια?
Τοποθετησα 15 επιλογες συν το ''Αλλος''...(επειδη παντοτε προκυπτουν ''θεματα''... rolleyes.gif ..)..
Η ψηφοφορια ειναι ΠΟΛΛΑΠΛΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ...
kolokotronis
Για τον ΔΔ μιλάνε οι 5? σερί χρονιές που βγαίνει 1ος.
Για τον Στόγιαν μιλάει η επική τάπα που έβαλε την ομάδα μου στην κορυφή της ευρώπης παρά την προσπάθεια του τριμέγιστου Γιαννάκη. (ΟΚ, λίγη χολή καλό είναι να τη βγάζουμε που και που...) peace.gif
a bullet for your head
QUOTE(kolokotronis @ Jan 19 2010, 19:05 ) *
Για τον ΔΔ μιλάνε οι 5? σερί χρονιές που βγαίνει 1ος.
Για τον Στόγιαν μιλάει η επική τάπα που έβαλε την ομάδα μου στην κορυφή της ευρώπης παρά την προσπάθεια του τριμέγιστου Γιαννάκη. (ΟΚ, λίγη χολή καλό είναι να τη βγάζουμε που και που...) peace.gif

Ο Διαμαντιδης οντως ολα αυτα τα τελευταια χρονια ψηφιζεται ως κορυφαιος αμυντικος της Ευρωλιγκα..
Και ο Στογιαν ηταν ενας πραγματικος σουπερ-μαν των αιθερων..
Γενικα παντως πιστευω, πως σχεδον ολα τα ονοματα της λιστας ειναι παρα πολυ ''δυνατα''..
Αν για π.χ.στο συγχρονο Ευρωπαικο(συλλογικο) μπασκετ επαιζαν οι Ζντοβτς,Στογιαν,Σιγαλας,ο Διαμαντιδης θα ειχε αυτο το φοβερο ομολογουμενως σερι?
Εντωμεταξυ ο Κιριλενκο,προτου ακομη μετακομισει στους Τζαζ,ειχε προλαβει & αφησει τα αμυντικα του δειγματα γραφης..ενω & στο ΝΒΑ η' ακομη & με την Εθνικη του,εχει αποδειξει οτι ειναι ικανοτατος αμυντικος..
Giorgos#4
Ενδιαφερον τοπικ , ψήφισα Διαμαντίδη,Βράνκοβιτς,Φασούλα,Ζντοβτς και Σισκαουσκας
colonel gomelsky
Ψήφισα τέσσερις: Σιγάλας, Ζντοβτς, Βρανκοβιτς, Διαμαντίδης
a bullet for your head
QUOTE(Giorgos#4 @ Jan 19 2010, 19:35 ) *
Ενδιαφερον τοπικ , ψήφισα Διαμαντίδη,Βράνκοβιτς,Φασούλα,Ζντοβτς και Σισκαουσκας

Η σειρα ειναι τυχαια η' οχι?(ολες οι επιλογες σου ειναι πολυ καλες)..
Κατ'εμε παντως,ο καλυτερος ''αμυντικος εξολοθρευτης'' που εχω δει ειναι ο Γιουρι Ζντοβτς...οποιον & αν αναλαμβανε στην αμυνα,σχεδον παντα τον ''εσβηνε''...και δευτερευοντος ο Σιγαλας...ειχαν φοβερη ικανοτητα,προσηλωση & συγκεντρωση σ'αυτο το κομματι-ρολο..
Ο Διαμαντιδης ειναι πραγματικα πολυ καλος & προικισμενος, ομως αυτους τους 2 δεν του φτανει.
Giorgos#4
μαλλον τυχαια παντως ο Ζντοβτς απο μερικους αγωνες που εχω δει ηταν κορυφαιος στην πιεση της τριπλας στο κατεβασμα στον αντιπαλο
a bullet for your head
QUOTE(Giorgos#4 @ Jan 19 2010, 19:58 ) *
μαλλον τυχαια παντως ο Ζντοβτς απο μερικους αγωνες που εχω δει ηταν κορυφαιος στην πιεση της τριπλας στο κατεβασμα στον αντιπαλο




Θυμαμαι πολυ καλα τον Ζντοβτς στο Ευρωμπασκετ του 89'..οταν μαρκαρε τον Γιαννακη,ο οποιος υποτιθεται πως ηταν τοτε, ενας απ τους καλυτερους PG στην Ευρωπη... rolleyes.gif
Και στο μουντομπασκετ της Αργενινης το 90',οταν ειχε εκμηδενισει τον παρα πολλα υποσχομενο τοτε, Κενι Αντερσον...ο οποιος ηταν διαβοητος ντριμπλερ..& ερχοταν αν δεν κανω λαθος και απ τη συμμετοχη του στο φαιναλ 4 του NCAA..με το Τζορτζια-Τεκ..πραγματικα τον ειχε σκισει..
Οπως βεβαια & στη κορυφαια αμυντικη ομαδα τη Λιμοζ των Μαλκοβιτς,Ντακουρι,Μπιλμπα..
Ηταν τεραστιος αμυντικος το ''ξανθο σκυλι''..
il postino
χωρις σειρα προτεραιοτητας:

δδ , φασουλας , στοικο , χιμενεθ , ζντοβτς.

για δδ και στοικο δε θα πω κατι. πιστευω αναμφισβητητα ανηκουν στους κορυφαιους αμυντικους.

οσον αφορα τον φασουλα , παροτι δε σου γεμιζε το ματι , τη δουλεια του την εκανε και με το παραπανω! θυμαμαι μαλιστα σε ενα τελικο με τον παο ειχε πιασει τον αμοιρο τον οικονομου και τον ειχε σβησει! μεχρι και εκει εφθανε η μαγκια του! ωραιος ο πανυ!

στα χρονια που βλεπω εγω μπασκετ , ο ζντοβτς ηταν απο τους πρωτους που ανηγαγαν την αμυνα σε κορυφαιο και απαραιτητο μελημα ενος παικτη στο παρκε , χωρις να υστερει και στους υπολοιπους τομεις του παιχνιδιου.

θα ηθελα να σταθω ομως σε εναν απο τους πιο υποτιμημενους παικτες της ευρωπης την τελευταια δεκαετια , τον χιμενεθ! τον θεωρω καταπληκτικο παικτη , απιστευτο αμυντικο και εναν παικτη εργαλειο που κολλαει σε οποιαδηποτε ομαδα! ισως το προφιλ του , ισως το οτι επαιζε παντα σε ομαδα οχι πρωτου μεγεθους , ισως οτι δεν τον ενοιαζε να βαζει 20αρια μπροστα εχουν οδηγησει το κοινο να μη του δινει την πρεπουσα σημασια. το βασικο τριαρι της καλυτερης , ισως , εθνικης ομαδας στην ευρωπη ever εχει τη δικη μου , τουλαχιστον , αμεριστη μπασκετικη αναγνωριση!


δεν εβαλα το σιγαλα γιατι ναι μεν καλος αμυντικος , αλλα ειδικα με τους εγχρωμους παικτες ειχε προβλημα! κατι ο μαικλ γιανγκ , κατι ο μαγιερς ολο κηδειες του εφτιαχναν! για να μην πλατιασω και αναφερθω σε πεταρ ναουμοσκι ,μουλαομεροβιτς (ρουκυ στη τσιμπονα) και σια! αρκετα καλος αμυντικος αλλα ολιγον μονοκομματος να ακολουθησει παικτες εκρηκτικους. αν ειχαμε βεβαια ενα poll για τους πιο δουλευταραδες παικτες (με τη μεγαλυτερη βελτιωση) θα ηταν σιγουρα απο τις πρωτες μου επιλογες!
a bullet for your head
QUOTE(ilpostino @ Jan 19 2010, 20:16 ) *
θα ηθελα να σταθω ομως σε εναν απο τους πιο υποτιμημενους παικτες της ευρωπης την τελευταια δεκαετια , τον χιμενεθ! τον θεωρω καταπληκτικο παικτη , απιστευτο αμυντικο και εναν παικτη εργαλειο που κολλαει σε οποιαδηποτε ομαδα! ισως το προφιλ του , ισως το οτι επαιζε παντα σε ομαδα οχι πρωτου μεγεθους , ισως οτι δεν τον ενοιαζε να βαζει 20αρια μπροστα εχουν οδηγησει το κοινο να μη του δινει την πρεπουσα σημασια. το βασικο τριαρι της καλυτερης , ισως , εθνικης ομαδας στην ευρωπη ever εχει τη δικη μου , τουλαχιστον , αμεριστη μπασκετικη αναγνωριση!

Δεν θα διαφωνησω σ'αυτα που αναφερεις για τον Χιμενεθ...και οπως βλεπεις τον εχω στη λιστα με τους καλυτερους αμυντικους της τελευταιας 20ετιας.
Τα ιδια παντως δεν ισχυουν & για τον Φανη...ο οποιος παρα τα κιλακια του,εχει μαρκαρει στη καριερα του απ τον Γκαλη,εως τον Ταρπλει..?
Απ τους λιγους αμυντικους που μπορουσαν να μαρκαρουν πολυ καλα,τουλαχιστον παικτες απο 4 θεσεις της 5αδας..(ειδικα στα χρονια που αυτος επαιζε,πρεπει να ηταν & ο μοναδικος).
il postino
QUOTE(a bullet for your head @ Jan 19 2010, 20:25 ) *
Δεν θα διαφωνησω σ'αυτα που αναφερεις για τον Χιμενεθ...και οπως βλεπεις τον εχω στη λιστα με τους καλυτερους αμυντικους της τελευταιας 20ετιας.
Τα ιδια παντως δεν ισχυουν & για τον Φανη...ο οποιος παρα τα κιλακια του,εχει μαρκαρει στη καριερα του απ τον Γκαλη,εως τον Ταρπλει..?
Απ τους λιγους αμυντικους που μπορουσαν να μαρκαρουν πολυ καλα,τουλαχιστον παικτες απο 4 θεσεις της 5αδας..(ειδικα στα χρονια που αυτος επαιζε,πρεπει να ηταν & ο μοναδικος).

σαφεστατα!

απλα οταν ακουω ή διαβαζω για ΦΑΝΗ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ το μυαλο μου παει μονο σε αυτα που μπορουσε να πετυχει και οχι στο οτι εχει κανει αυτος ο αθλητης.

a bullet for your head
QUOTE(ilpostino @ Jan 19 2010, 20:35 ) *
απλα οταν ακουω ή διαβαζω για ΦΑΝΗ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ το μυαλο μου παει μονο σε αυτα που μπορουσε να πετυχει και οχι στο οτι εχει κανει αυτος ο αθλητης.

Νομιζω οτι κανεις δεν θα διαφωνησει μ'αυτο..
Ομως σ'αυτο το poll,θα μιλησουμε για τους καλυτερους αμυντικους της τελευταιας 20ετιας & οχι γι'αυτους που θα μπορουσαν να προσφερουν περισσοτερα,αλλα τελικα για χ,ψ,ω, λογους δεν το καταφεραν.
Ως αμυντικος ο Φανης ηταν σουπερ...
il postino
στην επιλογη "αλλος" θα μπορουσαμε να βαλουμε :

ρεμπρατσα

παπαλουκας

κολντεμπελα

σαβιτς (οπωσδηποτε)

πανοφ

γιαννακης

χολντεν

αλβερτης (πολυ μεγαλη βελτιωση απο ενα σημειο και μετα)
a bullet for your head
QUOTE(ilpostino @ Jan 19 2010, 21:13 ) *
στην επιλογη "αλλος" θα μπορουσαμε να βαλουμε :

ρεμπρατσα

παπαλουκας

κολντεμπελα

σαβιτς (οπωσδηποτε)

πανοφ

γιαννακης

χολντεν

αλβερτης (πολυ μεγαλη βελτιωση απο ενα σημειο και μετα)

Tους Ρεμπρατσα,Κολντεμπελα,Σαβιτς,Χολντεν,Πανοφ τους σκεφτομουν και εγω προκειμενου να τους χωσω στη 15αδα..
Γενικα ειχα καποια διλληματακια απ την μια..& απ την αλλη,15 επιλογες ηταν ηδη αρκετες.
Για τους αλλους που λες:
-Ο Γιαννακης απ τα 90' & επειτα ειχε χασει τη ''φρεσκαδα'' του & σιγουρα δεν ηταν ο αμυντικος των 80'.
-Τον Παπαλουλα οπως & τον Αλβερτη δεν θα τους χαρακτηριζα ως κατεξοχην αμυντικους η' αν θελεις κορυφαιους αμυντικους..σε καμια περιπτωση.Ηταν αξιοπιστοι..μεχρι εκει..
Ασε που στις 15 υποψηφιοτητες,εχω βαλει ηδη 5 Ελληνες... smiley.gif
Hakeem Olajuwon
Ο καλυτερος αμυντικος νομιζω οτι ηταν ο βρανκοβιτς.Φοβιζε τους αντιπαλους και πολλες φορες ματαιωναν η δισταζαν να παρουν επιθεσεις γεγονος που οδηγουσε σε κακες επιλογες στην επιθεση.Ολα αυτα δεν καταγραφονταν στην στατιστικη αλλα βοηθουσαν την ομαδα να παιξει καλη αμυνα.Γενικως ο βρανκοβιτς ηταν ο κορυφαιος αμυντικος σεντερ στην ευρωπη την τελευταια 20ετια αλλα η προσφορα και η αξια του ηταν και ειναι πολυ υποτιμημενη.
a bullet for your head
Η δικη μου ψηφος ηταν 8πλη...

-Ζντοβτς
-Βρανκοβιτς
-Σιγαλας
-Διαμαντιδης
-Φασουλας
-Κιριλενκο
-Φανης
-Μπιλμπα

Ενα video του σουπερ-μαν.... 77.gif 77.gif 77.gif



QUOTE(Hakeem Olajuwon @ Jan 19 2010, 22:12 ) *
Ο καλυτερος αμυντικος νομιζω οτι ηταν ο βρανκοβιτς.Φοβιζε τους αντιπαλους και πολλες φορες ματαιωναν η δισταζαν να παρουν επιθεσεις γεγονος που οδηγουσε σε κακες επιλογες στην επιθεση.Ολα αυτα δεν καταγραφονταν στην στατιστικη αλλα βοηθουσαν την ομαδα να παιξει καλη αμυνα.Γενικως ο βρανκοβιτς ηταν ο κορυφαιος αμυντικος σεντερ στην ευρωπη την τελευταια 20ετια αλλα η προσφορα και η αξια του ηταν και ειναι πολυ υποτιμημενη.

Συμφωνω σ'ολα...
Μονο που για μενα ειναι το Νο2 μετα τον Γιουρι Ζντοβτς.
Αν επαιζαν & οι 2 τους στη συγχρονη Ευρωλιγκα(οπως & ο Σιγαλας),δεν νομιζω οτι θα ειχε ο Διαμαντιδης αυτο το σερι..
il postino
εκανα ενα σχολιο για τον σιγαλα πριν. ποια η γνωμη σας? το βρισκετε εντελως ατοπο?
Air and King
Διαμαντιδης:Μοναδικη περιπτωση αμυντικου!Εισαι ισως ειναι και ειναι η μοναδικη φορα που θα διαλεγα περιφερειακο Αμυντικο απο ψηλο!Απιστευτη συνεπεια για πολλα χρονια δεν αποκλειεται οταν σταματησει να θεωρειται ο κορυφαιος περηφερειακος Αμυντικος της Ιστοριας του Ευρωπαικου Μπασκετ

Βρανκοβιτς:Επιθετικα δεν ηταν ποτε τιποτα το ιδιαιτερο!Ηταν ομως ενα αμυντικο Monster!Tρομερος Μπλοκερ και ενας απο τους καλυτερους αμυντικους ψηλους στην Ευρωπη Ever!Σκεπαζε τα καλαθια!

Φασουλας:Τα ιδια με τον Στοικο!Αν και ηταν λιγο καλυτερος επιθετικα στην Αμυνα η "Αραχνη" ηταν και αυτος εξαιρετικος!

Ζντοβτς:Αν και δεν γεμιζε το ματι ηταν ο Ζντοβτς ηταν "σκυλι" στην επιθεση και εχινε τονους ιδρωτα στα παρκε κανοντας τους επιτιθεμενους να βλεπουν εφιαλτες!Παραμενει γενικα υποτιμημενος ισως επειδη επαιξε με τους Γιουγκους(πριν την διασπαση) το 1989 που ειχαν πολλους Ευρωπαιους Σταρ και αυτος ηταν πιο "Low Profile" οπως σε ολη του την καριερα...Μεγαλος αμυντικος και παιχτης με μικροτερη αναγνωριση απο οσο του αξιζει!


Αντει Κιριλενκο:Αυτος αν εμενε στην Ευρωπη θα μπορουσε να ειναι το #1 ευκολα!Ακομα πιο "Τιραμολα" απο τον Διαμαντιδη!Εξαιρετικος αμυντικος το εδειξε για λιγο στην Ευρωπη αλλα και για χρονια στο ΝΒΑ!
Air and King
QUOTE(Air and King @ Jan 19 2010, 23:25 ) *
Διαμαντιδης:Μοναδικη περιπτωση αμυντικου!Εισαι ισως ειναι και ειναι η μοναδικη φορα που θα διαλεγα περιφερειακο Αμυντικο απο ψηλο!Απιστευτη συνεπεια για πολλα χρονια δεν αποκλειεται οταν σταματησει να θεωρειται ο κορυφαιος περηφερειακος Αμυντικος της Ιστοριας του Ευρωπαικου Μπασκετ

Βρανκοβιτς:Επιθετικα δεν ηταν ποτε τιποτα το ιδιαιτερο!Ηταν ομως ενα αμυντικο Monster!Tρομερος Μπλοκερ και ενας απο τους καλυτερους αμυντικους ψηλους στην Ευρωπη Ever!Σκεπαζε τα καλαθια!

Φασουλας:Τα ιδια με τον Στοικο!Αν και ηταν λιγο καλυτερος επιθετικα στην Αμυνα η "Αραχνη" ηταν και αυτος εξαιρετικος!

Ζντοβτς:Αν και δεν γεμιζε το ματι ηταν ο Ζντοβτς ηταν "σκυλι" στην επιθεση και εχινε τονους ιδρωτα στα παρκε κανοντας τους επιτιθεμενους να βλεπουν εφιαλτες!Παραμενει γενικα υποτιμημενος ισως επειδη επαιξε με τους Γιουγκους(πριν την διασπαση) το 1989 που ειχαν πολλους Ευρωπαιους Σταρ και αυτος ηταν πιο "Low Profile" οπως σε ολη του την καριερα...Μεγαλος αμυντικος και παιχτης με μικροτερη αναγνωριση απο οσο του αξιζει!


Αντει Κιριλενκο:Αυτος αν εμενε στην Ευρωπη θα μπορουσε να ειναι το #1 ευκολα!Ακομα πιο "Τιραμολα" απο τον Διαμαντιδη!Εξαιρετικος αμυντικος το εδειξε για λιγο στην Ευρωπη αλλα και για χρονια στο ΝΒΑ!

Ζντοβτς:οπου σκυλι στην "Επιθεση" γραψτε αμυνα...Εκανα λαθος!
Air and King
QUOTE(ilpostino @ Jan 19 2010, 20:16 ) *
δεν εβαλα το σιγαλα γιατι ναι μεν καλος αμυντικος , αλλα ειδικα με τους εγχρωμους παικτες ειχε προβλημα! κατι ο μαικλ γιανγκ , κατι ο μαγιερς ολο κηδειες του εφτιαχναν! για να μην πλατιασω και αναφερθω σε πεταρ ναουμοσκι ,μουλαομεροβιτς (ρουκυ στη τσιμπονα) και σια! αρκετα καλος αμυντικος αλλα ολιγον μονοκομματος να ακολουθησει παικτες εκρηκτικους. αν ειχαμε βεβαια ενα poll για τους πιο δουλευταραδες παικτες (με τη μεγαλυτερη βελτιωση) θα ηταν σιγουρα απο τις πρωτες μου επιλογες!

Ο Σιγαλας παρολο που δεν το ψηφισα ηταν "βαρυ σκαρι" και λογικα δεν μπορουσε να ακολουθησει πιο εκρηκτικους παιχτες αλλα σαν καριερα συνολικα ηταν εξαιρετικος αμυντικος!
Δουλευταρας μπορει να ηταν αλλα για μενα υπερτιμηθηκε παραπανω σαν παιχτης απο οτι αξιζε!
Green Warrior
1. ΔΔ!3

2. Στόγιαν

3. "Ξανθό σκυλί"
6-0
Αν έπρεπε να διαλέξω έναν από τους παραπάνω κορυφαίους αμυντικούς θα διάλεγα χωρίς αμφιβολία τον Βράνκοβιτς.

Ήταν ίσως ο μοναδικός από τους παραπάνω που προβλημάτιζε με την παρουσία του σε τέτοιο βαθμό την αντίπαλη επίθεση που έπρεπε πάντα να βρίσκει έναν τρόπο να τον αντιμετωπίσει.

Οι υπόλοιποι κατά σειρά:

Ζντοβτς
Σιγάλας
Διαμαντίδης
PARISINOS
διαμαντιδης για μενα . Ο μοναδικος παιχτης που μπορει να μαρκαρει μεχρι και 4 θεσεις blink.gif blink.gif blink.gif

Δεν ειναι για μενα ο καλυτερος στην ατομικη αμυνα ( που και εκει ειναι απο τους καλυτερους) αλλα ειναι ΜΑΚΡΑΝ του δευτερου ο καλυτερος στην ομαδικη.

polympoumpounas
Επειδη νομισα οτι ψηφιζουμε γενικα για τον κορυφαιο Ευρωπαιο αμυντικο ανεξατητως του αν εκανε καριερα στη Ευρωπη ή στην Αμερικη ψηφισα Κιριλενκο αφου θεωρω οτι ειναι καλυτερος στα μπλοξοτς(respect στον Χατζηγεωργιου 77.gif ) απ οτι ο Βρανκοβιτς, καλυτερος στα κλεψιματα απ οτι ο Διαμαντιδης αφου εχει μεγαλυτερα πλοκαμια(respect στον Σκουντη 77.gif ) και καλυτερος one-on-one lock-on defender (νταξει, τωρα τους μαμησα και τους δυο ομως... shot.gif ) απ οτι ο Ζντοβντς.
Απ οτι βλεπω ομως ψηφιζουμε μονο για το τι εκανε ο καθενας στην Ευρωπη οποτε θα εδινα την ψηφο μου σε αυτους τους τρεις που ειπα...
a bullet for your head
QUOTE(polympoumpounas @ Jan 20 2010, 01:20 ) *
Επειδη νομισα οτι ψηφιζουμε γενικα για τον κορυφαιο Ευρωπαιο αμυντικο ανεξατητως του αν εκανε καριερα στη Ευρωπη ή στην Αμερικη ψηφισα Κιριλενκο αφου θεωρω οτι ειναι καλυτερος στα μπλοξοτς(respect στον Χατζηγεωργιου 77.gif ) απ οτι ο Βρανκοβιτς, καλυτερος στα κλεψιματα απ οτι ο Διαμαντιδης αφου εχει μεγαλυτερα πλοκαμια(respect στον Σκουντη 77.gif ) και καλυτερος one-on-one lock-on defender (νταξει, τωρα τους μαμησα και τους δυο ομως... shot.gif ) απ οτι ο Ζντοβντς.
Απ οτι βλεπω ομως ψηφιζουμε μονο για το τι εκανε ο καθενας στην Ευρωπη οποτε θα εδινα την ψηφο μου σε αυτους τους τρεις που ειπα...

Δεν εχει τεθει καποιος περιορισμος...το poll αναφερεται για τον καλυτερο Ευρωπαιο αμυντικο..και οχι απαραιτητα τους αγωνιζομενους μονο στην Ευρωπη.
Τον Κιριλενκο στη δικη μου λιστα τον εχω 6ο.
Βεβαια αν αγωνιζοταν αποκλειστικα στην Ευρωπη,οι αναμφισβητητες αμυντικες του ικανοτητες,ισως και να εκτιμονταν καλυτερα..ενω σιγουρα θα ηταν ακομη πιο αποτελεσματικος..
Air Kef
Ο Στόικο ηταν ο μόνος για τον οποίον ο Γκάλης είχε δηλώσει οτι του κρύβει το καλάθι, πριν ακόμα γίνουν συμπαίκτες, γιαυτό κι ολας τον ειχαν αποκτήσει στον Άρη.

Κατα τ'άλλα όντως ο ΔΔ ειναι μάλλον ο καλύτερος στην ομαδική, οι βοήθειες που δίνει κι οι μπάλες που κερδίζει για την ομάδα του είναι τρομερές, ενώ στην ατομική, νομίζω ότι ο Σιγάλας έχει τα περισσότερα σκαλπ αντιπάλων επιθετικών από τον καθένα.


Τέλος, bullet, αν θες, μην ποστάρεις τα λεγόμενα κάθε πόστερ ξεχωριστά κάθε φορά που κάποιος γράφει 2 γραμμές, είναι κάπως κουραστικό.
Ευχαριστώ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.