Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Oklahoma City Thunder (4) vs Utah Jazz (5)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Playoffs
aegeansheed
Το πιο δυνατό. Η πρώτη που σκέφτομαι ότι μπορεί να οδηγηθεί στα 7.

Ρασελισμός vs Μιτσελισμός. Τα δυο κινήματα με πιστούς υποστηρικτές.
SG3ptshooter
H καλύτερη σειρά του πρώτου γύρου. Η OKC έχει τους stars, η Utah είναι πιο δεμένο σύνολο. Αν ο Gobert κρατήσει τη ρακέτα αρκετά, πολύ δύσκολο matchup για οποιονδήποτε ο Adams, έχει δυναμική το outsider, αλλά ποιος ακριβώς θα κλείσει το Russell. Εύχομαι να settlάρουν όσο χρειάζεται οι αγαπημένοι μας Thunderοswingmen. Έχουν λέει να παίξουν απ' τις 23 Δεκέμβρη, έχουν αλλάξει τόσα πολλά από τότε.

Playoffική αποτυχία vs playoffική απειρία ή πως ο Donovan δε θα μασήσει. Nιώθω πολύ περίεργα για την postseasonική πρεμιέρα του Φιρικίου όμως. 33.gif
BigTicket22
Ο Mitchell μπαίνει στο παιχνίδι χωρίς ΙΧΝΟΣ φόβου. 4/4 σουτ και 9 πόντοι, και μια απόκρουση σε φαστ-μπρεικ των οκλαχόμα laugh.gif
gate1010
Ο Γκόμπερτ χθες ήταν σε μετριοκακή μέρα ; Εμένα έτσι μου φάνηκε αλλά δεν έχω δει καθόλου Τζαζ στην ρέγκιουλαρ για να συγκρίνω.
Από κει και πέρα , στο παιχνίδι κυριάρχησε απόλυτα ο Paul. Όταν είναι σε φόρμα είναι μάλλον ο καλύτερος παίκτης του nba.
O Aμπρίνες ήταν η ευχάριστη έκπληξη της βραδιάς.

Μακάρι να συνεχίσουν έτσι οι Thunders . Είναι η ομάδα που υποστηρίζω στα φετινά play-offs. Αν περάσουν τους Τζαζ πιστεύω θα βάλουν δύσκολα και στο Χιούστον.
RipCity
QUOTE (gate1010 @ Apr 16 2018, 22:52 ) *
Από κει και πέρα , στο παιχνίδι κυριάρχησε απόλυτα ο Paul. Όταν είναι σε φόρμα είναι μάλλον ο καλύτερος παίκτης του nba.


Χαχαχα ενταξει το εσκισες λιγουλακι!

O Gobert εχει θεμα με physical αντιπαλους κι ο Adams δερνει πολυ.
gate1010
Πραγματικά το πιστεύω. Ο μόνος λόγος που δεν είναι στο τοπ-5 είναι ότι περνάει αρκετές περιόδους πολύ κακής φόρμας.
klow13
Δεν καταλαβαινει τιποτα ο donovan.Με σερι 19-0 περασαν μπροστα 77-67 οι thunder στην τριτη περιοδο και μετα ανελαβε ο μιτσελ,ο οποιος ειχε 7 ποντους 3 λεπτα πριν το τελος της 3ης και τελειωσε με 28.

Κομβικο στο ματς το foul trouble του adams,εν τη απουσια του εκαναν παρτυ στα ριμπς οι γιουταιοι,ειχε 6 επιθετικα ο φειβορς στην πρωτη περιοδο μονο.

Η big3 των θαντερ σε κακη μερα,ειδικα μελο εχασε 2 τριποντα στο τελος που θα πηγαιναν το ματς στον ποντο.

Νομιζω παει ολοταχως για 7 ματς η σειρα.
Firnen
Η Γιουτα εχει καταφερει να κανει ομαδα πρωταγωνιστρια με τον Τζο Ινγκλς, τον Γιονας Γερεμπκο και τον Ρικι Ρουμπιο ;
Ελαχιστα βλεπω NBA, αλλα για θαυμα μου ακουγεται !
gerorge
QUOTE (Firnen @ Apr 19 2018, 16:28 ) *
Η Γιουτα εχει καταφερει να κανει ομαδα πρωταγωνιστρια με τον Τζο Ινγκλς, τον Γιονας Γερεμπκο και τον Ρικι Ρουμπιο ;
Ελαχιστα βλεπω NBA, αλλα για θαυμα μου ακουγεται !



Με τον 1ο και τον τελευταιο να ειναι εξαιρετικοι φετος,και ιδιατερα καθοριστικοι.Ο Ingles βεβαια χτες ηταν λιγο εκτος παιχνιδιου επιθετικα αλλα αμυντικα σταθεροτατος
reignman
Carmellous Antonious Loserus

O Mitchel δειχνει στοφα μεγαλου παιχτου!
RipCity
Playoff Ricky!
gerorge
QUOTE (RipCity @ Apr 22 2018, 10:06 ) *
Playoff Ricky!



Δεν το ψαξα,αλλα παιζει ο Ρουμπιο να σπασε το ρεκορ για το ποσα παιχνιδια πλειοφς χρειαστηκε για να κανει TD?Ανουσιο ρεκορ,αλλα αν το σπασε ισως το βγαζε το ESPN.

Το ματς απ το φοβομουνα λογω της αθλητικοτητας των PG και Westbrook και το πως θα ανταποκριθουν οι Jazz σε αυτα(κυριως Rubio,Ingles).Μεχρι τωρα αν εξαιρεσουμε το πρωτο ματς και με τη ρακετα αβατο,περιοριζονται αρκετα καλα στην περιφερεια.Οσο να'ναι ειναι πολυτελεια για τους περιφερειακους να ξερουν οτι ειτε αν τους περασουν οι παικτες τους θα τρακαρουν στον Gobert ή ακομα και στον Favors ή οτι μετα απο ενα σημειο(οπως γινεται απο την αρχη της σειρας) θα προτιμησουν contested shots.
aegeansheed
QUOTE(gerorge @ Apr 22 2018, 11:03 ) *
Δεν το ψαξα,αλλα παιζει ο Ρουμπιο να σπασε το ρεκορ για το ποσα παιχνιδια πλειοφς χρειαστηκε για να κανει TD?Ανουσιο ρεκορ,αλλα αν το σπασε ισως το βγαζε το ESPN.

Κάποιοι δεν κάνουν ποτέ, γιατί να είναι αυτονόητο ένα triple double στα playoffs; blink.gif O Billups για παράδειγμα se 146 αγώνες playoffs δεν έκανε ποτέ. O Billups ναι, που ως αξία είναι σαγώς μεγαλύτερη τιμή από τον Rubio.
RipCity
O Oscar Robertson είχε 33/13/15 στο δεύτερο παιχνίδι του στην postseason.

Ο Ben Simmons τα κατάφερε χθες στο 4ο του, αν και στα προηγούμενα τρία είχε φτάσει κοντά.
gerorge
QUOTE (aegeansheed @ Apr 22 2018, 12:38 ) *
Κάποιοι δεν κάνουν ποτέ, γιατί να είναι αυτονόητο ένα triple double στα playoffs; blink.gif O Billups για παράδειγμα se 146 αγώνες playoffs δεν έκανε ποτέ. O Billups ναι, που ως αξία είναι σαγώς μεγαλύτερη τιμή από τον Rubio.



Κυριως λογω εμπειριας του Ρουμπιο.Το να φτασεις 7η σεζον στο ΝΒΑ για να παιξεις πλειοφς δεν ειναι και ο,τι πιο τιμητικο,ή τουλαχιστον παιρνει αρκετο μερος της δοξας του να καταφερεις ενα τετοιο ρεκορ

Σωστος για Robertson,επρεπε να ειναι ο πρωτος που θα εψαχνα
T.W.Is.M.
Μεσα στο θαυμασμο μου για το Mitchell πρεπει να αναρωτηθω για αλλη μια φορα πώς γινεται να εχει φτιαξει καλη ομαδα η Γιουτα! Στο ξεκινημα της σεζον χωρις να γνωριζω τι εστι Donovan Mitchell(αρα παραγνωριζοντας μια σημαντικη παραμετρο) θεωρουσα τη Γιουτα χειροτερη απο την ομαδα μου. Ακομα και τωρα ομως μου κανει μεγαλη εντυπωση το γεγονος οτι προηγουνται στη σειρα με τη Θαντερα, εστω με αυτη τη μετρια εως κακη χημεια, που εχει η ΟουΚειΣι. Αξιζουν πολλα μπραβο σε ολη την ομαδα της Τζαζ για αυτο, αν και στο τελος πιστευω οτι θα περασει ο Westbrook.
RipCity
Ε χωρίς τον Mitchell είναι πιθανό να ήταν χειρότερη από την ομάδα σου. Είναι τεράστια η σημασία του αφού μόνο αυτός (κι άντε κι ο Burks που δεν παίζει όμως) μπορούν να φτιάξουν μόνοι τους σουτ. Mιλάμε για ομάδα με 2ο-3ο σκόρερ τους Gobert-Rubio.
back2back
Πολύ καλή ομάδα έχουν φτιάξει οι Τζαζ, παίζουν κανονικό μπάσκετ και όχι συνέχεια 1vs1, πιστεύω θα προκριθούν. Ο Ρούμπιο τρομερός, για εμένα αυτός κάνει τη διαφορά, σαν τον Μίτσελ υπάρχουν αρκετοί στο ΝΒΑ
Andre Miller
QUOTE (back2back @ Apr 22 2018, 16:27 ) *
Πολύ καλή ομάδα έχουν φτιάξει οι Τζαζ, παίζουν κανονικό μπάσκετ και όχι συνέχεια 1vs1, πιστεύω θα προκριθούν. Ο Ρούμπιο τρομερός, για εμένα αυτός κάνει τη διαφορά, σαν τον Μίτσελ υπάρχουν αρκετοί στο ΝΒΑ

Το βλέπεις πως ειμαι δηλωμένος οπαδός του Ρουμπιο, ειμαι πολύ χαρούμενος για τις χθεσινές του επιδόσεις, αλλά χωρίς τον Μιτσελ δεν θα έβρισκε τους χώρους να τα κάνει αυτά που έκανε απέναντι σε μια εξαιρετική άμυνα όπως της okc. Και δεν υπάρχουν και πολλοί σαν τον Μιτσελ, αυτός ο παίκτης είναι φαινόμενο!
Manimal
QUOTE (RipCity @ Apr 22 2018, 16:11 ) *
Ε χωρίς τον Mitchell είναι πιθανό να ήταν χειρότερη από την ομάδα σου. Είναι τεράστια η σημασία του αφού μόνο αυτός (κι άντε κι ο Burks που δεν παίζει όμως) μπορούν να φτιάξουν μόνοι τους σουτ. Mιλάμε για ομάδα με 2ο-3ο σκόρερ τους Gobert-Rubio.


Δεν ξέρουμε μέχρι που μπορούν να φτάσουν στο μέλλον, αλλά ακόμα ούτε ο Μπολ έφτασε σε επίπεδο Ρίκυ ούτε ο Κούσμα στο επίπεδο του Ινγκλς. Ο go to guy είναι απαραίτητος σε κάθε ομάδα, αλλά στην Utah δουλεύουν όλα τόσο υπέροχα που ακόμα και απόντος Μίτσελ θα είχαν τύχη στη σειρά, σε αντίθεση με κάποια πιθανή απουσία Γκομπέρ που θα τελείωνε με σκούπα.

QUOTE (Andre Miller @ Apr 22 2018, 17:43 ) *
Το βλέπεις πως ειμαι δηλωμένος οπαδός του Ρουμπιο, ειμαι πολύ χαρούμενος για τις χθεσινές του επιδόσεις, αλλά χωρίς τον Μιτσελ δεν θα έβρισκε τους χώρους να τα κάνει αυτά που έκανε απέναντι σε μια εξαιρετική άμυνα όπως της okc. Και δεν υπάρχουν και πολλοί σαν τον Μιτσελ, αυτός ο παίκτης είναι φαινόμενο!


Η άμυνα της OKC είναι εξαιρετική όσο βρίσκεται μέσα ο Άνταμς. Μετά το πρώτο παιχνίδι ο Σνάιντερ τον σημάδεψε. Τον φόρτωσε νωρίς με φάουλ και τους τελείωσε. Δεν έχουν άλλο παίχτη που να μπορεί να μαρκάρει τον Γκομπέρ, ούτε και κάποιον που να μπορεί να τον απασχολήσει στην επίθεση, ώστε να ανοίξουν χώροι για drives του Ράσελ που θα οδηγήσουν είτε σε καλάθι είτε σε ασίστ σε κάποιον που θα μείνει ελεύθερος στην περιφέρεια. Σε συνδυασμό με τον Φαβόρς δημιουργούνται τέτοια μις ματς που δίνουν την δυνατότητα στον Ρίκυ να οργιάζει αλλά και τους χώρους στον Ινγκλς να τα στάζει.
RipCity
Δε νομιζω πως θα ειχαν τυχη αν ελειπει ο Μιτσελ, οπως δε θα ειχαβ τυχη αν ελειπει ο Gobert. Ειναι τρομερα σημαντικοι κι οι δυο. Απαντησα στο κομματι χωρις Μιτσελ μονο αφου αυτο αναφερθηκε. Σε μια τετοια λιγκα δεν επιβιωνει ομαδα χωρις εναν σκορερ εστω 20 ποντων. Ποσω μαλλον οταν δεν εχει ουτε καν σκορερ 15 ποντων να πεις οτι θα το επαιζες Σπερς, που κι αυτοι ειχαν παικτες με 15+ παντα. Αμυνα αμυνα, αλλα θες σκορ Ευρωπης για να εχεις τυχη.
Manimal
QUOTE (RipCity @ Apr 22 2018, 19:37 ) *
Δε νομιζω πως θα ειχαν τυχη αν ελειπει ο Μιτσελ, οπως δε θα ειχαβ τυχη αν ελειπει ο Gobert. Ειναι τρομερα σημαντικοι κι οι δυο. Απαντησα στο κομματι χωρις Μιτσελ μονο αφου αυτο αναφερθηκε. Σε μια τετοια λιγκα δεν επιβιωνει ομαδα χωρις εναν σκορερ εστω 20 ποντων. Ποσω μαλλον οταν δεν εχει ουτε καν σκορερ 15 ποντων να πεις οτι θα το επαιζες Σπερς, που κι αυτοι ειχαν παικτες με 15+ παντα. Αμυνα αμυνα, αλλα θες σκορ Ευρωπης για να εχεις τυχη.


Χθες είχε πρόβλημα με φάουλ από νωρίς και αναγκάστηκε μεγάλο μέρος της τρίτης περιόδου να παγκωθεί. Πιέστηκαν αλλά λύσεις βρήκαν στην επίθεση. Σίγουρα είναι σημαντικοί και οι δύο, απλά στην συγκεκριμένη σειρά καταλύτη και στις δυο μεριές του παρκέ θεωρώ τον Γκομπέρ. Είναι ο παίχτης που αλλάζει τις ισορροπίες του παιχνιδιού και είμαι πολύ περίεργος πως θα βρουν λύσεις στην Χώμα.
RipCity
Κοίτα σε μεμονωμένα παιχνίδια πάντα κάτι μπορεί να βρεθεί, αλλά αν μου πεις θα ξεκινούσε τώρα η σειρά στο 0-0 με έναν από τους δύο εκτός θα σου έλεγα ούτε 1% πιθανότητα στους Jazz. Σε βάθος σειράς δεν αντέχουν τέτοια απουσία κατά τη γνώμη μου. Είναι πολύ σημαντικός και στην άμυνα ο Mitchell, γιατί ο Rubio υστερεί πολύ στο ατομικό μαρκάρισμα.
aegeansheed
Τεράστιος Joe πριν το ημίχρονο, βάζει 3/3 συνεχόμενα τρίποντα και κάνει μενόμενο trash talking στον PG, που δεν την παλεύει να το βλέπει να συμβαίνει (λογικό για ντίβα-βέρσιον PG που είναι) και κάνει μπρος-πισω στην επόμενη φάση. laugh.gif
Αν χάσουν και αυτό το ματς από την αδιαφορία τους να δίνουν το τρίποντο στον Τζο θα είναι από τα μεγάλα fails των playoffs, μεγαλύτερο και από το σουήπ που έφαγαν οι μπλέηζερς. Έχει ήδη 8/17 στα τελευταία δύο ματς.


gate1010
Καταστροφή...
RipCity
Εχει πεσει πολυ τσουξιμο μεχρι στιγμης, λογω υποτιμησης των Jazz. τερμα τσιτωμενα νευρα απ το τριο της συμφορας.
gerorge
QUOTE (RipCity @ Apr 24 2018, 09:33 ) *
Εχει πεσει πολυ τσουξιμο μεχρι στιγμης, λογω υποτιμησης των Jazz. τερμα τσιτωμενα νευρα απ το τριο της συμφορας.



Δεν πιστευα οτι για δευτερη συνεχομενη χρονια θα βρεθει ομαδα που θα υποτιμησει τους Jazz.ειδικα μετα τον τερματισμο τους.Το βλεπεις ομως στην αλλαζονεια των Thunder οτι περιμεναν τα πραγματα πολυ πιο ευκολα
SteveNashidis

Θεική αντίδραση Άνταμς στην αγκωνιά του Κράουντ ( η οποία οδήγησε στην άδικη αποβολή του). Πολύ ξύλο το ματσάκι με εκτός φάσεις χτυπήματα κατι που έκανε δύσκολο τον έλεγχο του παιχνιδιού από τους διαιτητές.

Ο Ρούμπιο συνεχίζει ανέλπιστα τα καλά παιχνίδια και ο Μίτσελ εμφανίζει σοβαρότητα 30αρη. Για OKC δεν υπάρχουν πολλά σχόλια. Ο Μέλο δείχνει ότι ξέχασε πως είναι τα παιχνίδια των οφς. Ο Τζορτζ έπεσε στο παιχνίδι του Ινγκλς και βγήκε εκτός ρυθμού. Ο Γουεστμπρουκ έπρεπε να είχε αποβληθεί αλλά του χαρίστηκαν , (δεν) συνειδητοποίησε ότι άλλο να μαζεύεις στατιστικά και άλλο να νικάς playoffs. Μονο ο Ανταμς παλεύει. Ενα ωραίο στατιστικό γεγονός είναι ότι στην 4η περίοδο των πλειοφς, στην Οκλαχόμα ηγείται με 4,7 πόντους, ο Γκραντ laugh.gif

Αλήθεια πόσοι παίκτες με μέσο όρο triple double στην regular season έχουν αποκλεισμούς στον πρώτο γύρο των οφς; 19.gif
RipCity
QUOTE (SteveNashidis @ Apr 24 2018, 15:18 ) *
Αλήθεια πόσοι παίκτες με μέσο όρο triple double στην regular season έχουν αποκλεισμούς στον πρώτο γύρο των οφς; 19.gif


Όλοι όσοι το έχουν καταφέρει tongue.gif
back2back
QUOTE(Andre Miller @ Apr 22 2018, 17:43 ) *
Το βλέπεις πως ειμαι δηλωμένος οπαδός του Ρουμπιο, ειμαι πολύ χαρούμενος για τις χθεσινές του επιδόσεις, αλλά χωρίς τον Μιτσελ δεν θα έβρισκε τους χώρους να τα κάνει αυτά που έκανε απέναντι σε μια εξαιρετική άμυνα όπως της okc. Και δεν υπάρχουν και πολλοί σαν τον Μιτσελ, αυτός ο παίκτης είναι φαινόμενο!


Ο Μίτσελ είναι παικτάρα, αλλά και ο Γουέστμπρουκ παικτάρα είναι, ο Ρούμπιο δεν είναι καλύτερος τους αλλά κάνει τη διαφορά δίνοντας άλλη νότα στο παιχνίδι των Τζαζ
Crash95
δεν τον αντεχω το γουεστμπρουκ καθολου θεωρω πως παιζει πρωτα για τον εαυτο του και μετα για την ομαδα. δεν νομιζω να δει προκοπη η οκλαχομα με αυτον νο1. ολοι οι μεγαλες παικτες ειναι ατομιστες το παρατραβανε πολλες φορες, αλλα οι ηγετες ξερουν ποτε να ηγηθουν και ποτε να ακολουθησουν . ο ρασελ παιζει απλα μονος του σε ενα ομαδικο σπορ. απογοητευση η οκλαχομα , βεβαια δεν τελειωσε τιποτα ακομα αλλα...
Andre Miller
Και με τον Άνταμς χωρίς φάουλ τους διέλυσαν οι Γιούτα τους Τσοουκλαχομα smiley.gif
Crash95
δε βλεπεται η οκλαχομα δε βλεπεται. πολυ συμπαθης ομαδα η γιουτα αν και σαν franchise δεν τους πολυπαω. με γουεστμπρουκ ηγετη δεν μπορεις πολλα πραγματα νομιζω.
Manimal
Ο χελώνας σεληνιάστηκε, το γύρισε και το πήρε κιόλας. Μπορεί να του προσάρτονται πολλά (μαζί κι εγώ) αλλά ο παίχτης έχει εγωϊσμό που συναντάς πολύ σπάνια και σε αθλητές τεράστιας αξίας. Ο Μέλο αν και έβγαλε άμυνες για την ανατροπή, είναι για Κίνα πλέον. Κατά τα λοιπά και σαν εμμονικός που είμαι, φάνηκε και σήμερα πόσο μεγάλη είναι η επιρροή του Γκομπέρ στην σειρά.

Αν καταφέρουν στην UTAH και αποκλειστούν, θα είναι άξιοι της μοίρας τους.
RipCity
Λογικά θα χει μεγάλο ψυχολογικό θέμα η Utah πλέον, δε γίνεται να το φτάνεις στους 25 στην 3η περίοδο και να μην μπαίνεις καν προηγούμενος στην τέταρτη. Μετά δε γυρνούσε με τίποτα, ούτε ο Snyder δεν το πίστευε.
aegeansheed
To 74% περίπου των προσπαθειών εντός πεδιάς και των καλαθιών της ομάδας τους. Δύο παίκτες μόνο. PG και Russ. Πρωτοφανή νούμερα για συμπαίκτες στις μέρες μας.
D-Wade
Και εκεί που ο Russ έχει 5/19 και μπαίνω στο forum να κράξω λίγο βάζει το πρώτο τρίποντο. ''Ας περιμένω λίγο'' λέω.
Και μετά κάνουν αυτό(μαζί με τον PG13). Λίγες φορές βλέπουμε στο 2vs5 να κερδίζουν οι 2.

Δε νομίζω να έχει ψυχολογικό η Utah μετά το σημερινό. Με τον Gobert παρόντα είναι καλύτερη ομάδα. Τον σημάδεψαν σήμερα οι Refs. Όχι πως δικαιολογείσαι να χάνει διαφορά 25 πόντων σε 8 λεπτά αν σου λείψει ένας παίκτης.
Crash95
QUOTE(D-Wade @ Apr 26 2018, 13:30 ) *
Και εκεί που ο Russ έχει 5/19 και μπαίνω στο forum να κράξω λίγο βάζει το πρώτο τρίποντο. ''Ας περιμένω λίγο'' λέω.
Και μετά κάνουν αυτό(μαζί με τον PG13). Λίγες φορές βλέπουμε στο 2vs5 να κερδίζουν οι 2.

Δε νομίζω να έχει ψυχολογικό η Utah μετά το σημερινό. Με τον Gobert παρόντα είναι καλύτερη ομάδα. Τον σημάδεψαν σήμερα οι Refs. Όχι πως δικαιολογείσαι να χάνει διαφορά 25 πόντων σε 8 λεπτά αν σου λείψει ένας παίκτης.


εγω εκραξα πηγα για υπνο και εγινε εφιαλτης μου ο ρασελ χαχα. μπραβο για την ανατροπη. αυτο ειναι ετσι πρεπει χανεις 3-1 και 25 ποντους αλλα πρεπει να παλευεις
aegeansheed
QUOTE(D-Wade @ Apr 26 2018, 13:30 ) *
Και εκεί που ο Russ έχει 5/19 και μπαίνω στο forum να κράξω λίγο βάζει το πρώτο τρίποντο. ''Ας περιμένω λίγο'' λέω.
Και μετά κάνουν αυτό(μαζί με τον PG13). Λίγες φορές βλέπουμε στο 2vs5 να κερδίζουν οι 2.

Δε νομίζω να έχει ψυχολογικό η Utah μετά το σημερινό. Με τον Gobert παρόντα είναι καλύτερη ομάδα. Τον σημάδεψαν σήμερα οι Refs. Όχι πως δικαιολογείσαι να χάνει διαφορά 25 πόντων σε 8 λεπτά αν σου λείψει ένας παίκτης.

Αρκετά με τη διαιτησία. Τρίτη προειδοποίηση δε θα υπάρξει. Δικαιολογία ότι δε διαβάστηκε δεν υπάρχει. Τα topics κλειδώνουν μέχρι το βράδυ για να το δουν και να το καταλάβουν όλοι.
Andre Miller
Απίθανο το come back των Θαντερ εκεί που όλα έμοιαζαν χαμένα για αυτους. Μου θυμησε αυτό που έκαναν οι Ροκετς το '15 με τους Κλιπερς. Ήταν βέβαια στον έκτο αγώνα. Ο επόμενος αγωνας θα κρίνει τη σειρά μιας και το έβδομο παιχνίδι θα είναι στην Οκλαχόμα. Η ανατροπή του 3-1 δεν είναι τόσο ακατόρθωτο να γίνει από ομάδα που έχει τον τελευταίο αγώνα στην έδρα της.
Manimal
Και είναι η στιγμή που λες, ακόμα και ο Πέρκινς θα ήταν χρήσιμος. Την έκανε την μλκ ο Άνταμς με ένα εντελώς αχρείαστο φάουλ εκτός φάσης και έφτασε τα τρία πριν το ημίχρονο. Το θέμα είναι να αντέξει η Χώμα για όσο διάστημα θα χρειαστεί να προστατευτεί ο Άνταμς. Vintage game στο πρώτο. Εκτός από άμυνα ο Άνταμς ήταν και κομβικός στην επίθεση. Αν δεν μπει τουλάχιστον και ο Τζορτζ επιθετικά, που αρκείται στις φάπες με Κράουντερ, θα πάνε άκλαυτοι.
sarounas
Μίτσελ και Ουέστμπρουκ έχουν από 32π και δεν έχει τελειώσει καν η τρίτη περίοδος αλλά η Γιούτα μετά τα πρώτα 20 λεπτά έχει πάρει τον έλεγχο του παιχνιδιού και προηγείτε με 10π.
Manimal
Το σημερινό του Τζορτζ να γίνει μάθημα σε όλους. Ενώ βγάζει την προσποίηση στον Γκομπερ και με έξτρα βήμα βγαίνει στο πέναλντυ, προσπαθεί να εκμαιεύσει το φαόυλ. Τραγικές επιλογές οι Θάντερ στα τελευταία τρία λεπτά που τους στοιχίζουν, ενώ άνετα θα μπορούσαν να το έστελναν σε έβδομο και πιθανόν χωρίς Ρίκυ. Ο μικρός σήμερα πήρε το ματς, σαν να πρόκειται για κάποιον all star βετεράνο.
giorgos14
Ενας Ισπανός, ένας Γάλλος, δύο Αυστραλοί, ένας Βραζιλιάνος, ένας Ουκρανός, ένας Ελβετός, ένας ρούκι, ένας που έφυγε από το Κλίβελαντ και όλοι πίστευαν ότι ξέχασε το μπάσκετ που ξέρει και ένας που θεωρείται παλαίμαχος(μεγάλε Φέιβορς) μαζί με έναν προπονητή που έχει περάσει μερικά χρονάκια στην Ευρώπη προχωράνε στους 4 της πολύ σκληρής Δύσης. Ένας Πόντιος λείπει μόνο από εκεί.

smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
geo82
QUOTE (Manimal @ Apr 28 2018, 08:18 ) *
Το σημερινό του Τζορτζ να γίνει μάθημα σε όλους. Ενώ βγάζει την προσποίηση στον Γκομπερ και με έξτρα βήμα βγαίνει στο πέναλντυ, προσπαθεί να εκμαιεύσει το φαόυλ. Τραγικές επιλογές οι Θάντερ στα τελευταία τρία λεπτά που τους στοιχίζουν, ενώ άνετα θα μπορούσαν να το έστελναν σε έβδομο και πιθανόν χωρίς Ρίκυ. Ο μικρός σήμερα πήρε το ματς, σαν να πρόκειται για κάποιον all star βετεράνο.


Σε ανάλογες περιπτώσεις πάντως οι διαιτητές έχουν δώσει φάουλ. Δε θυμάμαι ούτε έναν αγώνα ΝΒΑ που να μην έχει δοθεί φάουλ αυτό το πράγμα. Κι εμένα δε μ' αρέσει σαν κίνηση αλλά με παραξένεψε που δεν το σφύριξαν. Ο Μίτσελ φοβερός. Μακάρι να μείνει υγιής, το παιδί φαίνεται ότι έχει πολυυυύ μέλλον.
Manimal
QUOTE(geo82 @ Apr 28 2018, 12:45 ) *
Σε ανάλογες περιπτώσεις πάντως οι διαιτητές έχουν δώσει φάουλ. Δε θυμάμαι ούτε έναν αγώνα ΝΒΑ που να μην έχει δοθεί φάουλ αυτό το πράγμα. Κι εμένα δε μ' αρέσει σαν κίνηση αλλά με παραξένεψε που δεν το σφύριξαν. Ο Μίτσελ φοβερός. Μακάρι να μείνει υγιής, το παιδί φαίνεται ότι έχει πολυυυύ μέλλον.


Δεν ισχυρίζομαι αν είναι ή όχι φάουλ, αλλά σαν κίνηση την απεχθάνομαι και βγάζω τα απωθημένα μου που δεν το σφύριξαν. Είναι δε μία κίνηση που θεωρώ ότι τις περισσότερες φορές θα έπρεπε να σφυρίζεται επιθετικό φάουλ. Σε αυτό το σημείο του παιχνιδιού πάντως ο Τζωρτζ έκανε τεράστια πατάτα που ρίσκαρε το φάουλ και δεν πήγε για το σουτ. Είναι ξεκάθαρο ότι από την στιγμή που βλέπει τον Γκομπέρ να σηκώνεται δεν σκέφτεται να τον αδειάσει αλλά πως θα πάρει την επαφή. Θα πρέπει οι παίχτες να κορνιζόσουν την συγκεκριμένη φάση, ωστε να τελειώνουμε με αυτή τη γελειότητα.
geo82
@ Manimal
Οκ, κατάλαβα το σκεπτικό σου. Ούτε κι εμένα μ' αρέσει η συγκεκριμένη ενέργεια και αν ήμουν διαιτητής δεν υπήρχε περίπτωση να σφύριζα φάουλ. Νομίζω ότι οι παίχτες που το έχουν ανάγει σε επιστήμη είναι οι Wade και Love. Όχι ότι δεν το κάνουν κι άλλοι, αλλά αυτούς θυμάμαι πιο πολύ.
SteveNashidis
icon_drunk.gif
Andre Miller
Μόλις τώρα είδα αυτή ματσάρα! Απίθανος ΜΙΤΣΕΛ! Είναι κουφό να μη βγει ρουκι της χρονιάς αυτός ο ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ! Σχεδόν έβαλα τα κλάματα με αυτά που έκανε στην τρίτη περίοδο! Δυο χαζά σφυρίγματα των διαιτητών τον φόρτωσαν με φάουλ και του κόψαν το ρυθμό! Εχει συχνά συγκριθεί με Γουέηντ, Λίλαρντ, Γουέστμπρουκ και άλλους, σήμερα μου θύμισε τον Ιρβινγκ με τα συνεχόμενα πολύ εντυπωσιακά και δύσκολα καλάθια που πέτυχε!
Από την άλλη Γουέστμπουκ σε beast mode! Με τα καλά και άσχημα. Δεν κρύβω πως χάρηκα που γλυτώσαμε γρήγορα από δάυτον και φέτος smiley.gif
QUOTE (Manimal @ Apr 28 2018, 08:18 ) *
Το σημερινό του Τζορτζ να γίνει μάθημα σε όλους. Ενώ βγάζει την προσποίηση στον Γκομπερ και με έξτρα βήμα βγαίνει στο πέναλντυ, προσπαθεί να εκμαιεύσει το φαόυλ. Τραγικές επιλογές οι Θάντερ στα τελευταία τρία λεπτά που τους στοιχίζουν, ενώ άνετα θα μπορούσαν να το έστελναν σε έβδομο και πιθανόν χωρίς Ρίκυ. Ο μικρός σήμερα πήρε το ματς, σαν να πρόκειται για κάποιον all star βετεράνο.



QUOTE (geo82 @ Apr 28 2018, 12:45 ) *
Σε ανάλογες περιπτώσεις πάντως οι διαιτητές έχουν δώσει φάουλ. Δε θυμάμαι ούτε έναν αγώνα ΝΒΑ που να μην έχει δοθεί φάουλ αυτό το πράγμα. Κι εμένα δε μ' αρέσει σαν κίνηση αλλά με παραξένεψε που δεν το σφύριξαν. Ο Μίτσελ φοβερός. Μακάρι να μείνει υγιής, το παιδί φαίνεται ότι έχει πολυυυύ μέλλον.

Συμφωνώ και επαυξάνω! Να μην ξαναδούμε τετοιες αηδίες ποτέ!
Andre Miller
QUOTE(giorgos14 @ Apr 28 2018, 11:59 ) *
Ενας Ισπανός, ένας Γάλλος, δύο Αυστραλοί, ένας Βραζιλιάνος, ένας Ουκρανός, ένας Ελβετός, ένας ρούκι, ένας που έφυγε από το Κλίβελαντ και όλοι πίστευαν ότι ξέχασε το μπάσκετ που ξέρει και ένας που θεωρείται παλαίμαχος(μεγάλε Φέιβορς) μαζί με έναν προπονητή που έχει περάσει μερικά χρονάκια στην Ευρώπη προχωράνε στους 4 της πολύ σκληρής Δύσης. Ένας Πόντιος λείπει μόνο από εκεί.

smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Πόντιος; ο Διαμαντίδης δεν θα ταίριαζε σε αυτή την ομάδα; rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.