Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Brazil Basketball Lovers
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Green_Fan
Σήμερα μπαίνοντας στο msn μου με περίμενε μια έκπληξη μπορώ να πω....Κάποιος που έχει στη Βραζιλία ένα site σαν το basketforum.gr μου μίλησε....Μου είπε οτι με βρήκε μέσα από αυτό το forum...Μου ζήτησε να του γίνω ο αναλυτής του site για τα παιχνίδια της Εθνικής μπάσκετ...Θα στείλω στην αρχή την άποψή μου για το τι θα γίνει στο Eurobasket και μετά θα του στέλνω ύστερα από τα παιχνίδια της Εθνικής της απόψεις και τα σχόλια μου σχετικά με το παιχνίδι...Τα άρθρα θα δημοσιεύονται στην main page και στο τμήμα σχετικά με το Eurobasket...Επίσης θα στέλνω και για τα παιχνίδια του Παναθηναικού στην Euroleague μόλις αρχίσουν...

Πραγματικά μου άρεσε η πρόταση αλλά είμαι κάπως αγχωμένος αφού πρέπει να δώσω αυτό που μπορώ καλύτερα...

Για όποιον θέλει να ρίξει μια ματιά στο site:

http://www.draftbrasil.bs2.com.br/
dizzy_fingers
Να'ξερα και Βραζιλιάνικα φίλε μου...θα καταλαβαίνα κάτι περισσότερο! biggrin.gif

Καλή επιτυχία σου εύχομαι στο νέο σου έργο! 41.gif


Ακόμα πάντως δεν καταλαβαίνω τι θέλεις να μας πεις μέσα από αυτό το τόπικ 39.gif smile.gif.
Green_Fan
Σε καμία περίπτωση δεν άνοιξα το topic για να σας πώ οτι μου είπε ο φίλος από την Βραζιλία αυτό το πράγμα...

Το topic το άνοιξα καθαρά για 2 λόγους:

1)Να πώ οτι το basketforum.gr πλέον είναι γνωστό και στην άλλη πλευρά του Ατλαντικού.
2)Οτι δέχομαι κάθε βοήθεια για σχόλια σχετικά με την εμφάνιση της Εθνικής.Να παρουσιάσω ένα πράγμα καλό.

Τι λέτε;
dizzy_fingers
QUOTE
Σε καμία περίπτωση δεν άνοιξα το topic για να σας πώ οτι μου είπε ο φίλος από την Βραζιλία αυτό το πράγμα...


Δεν είπα κάτι τέτοιο man smile.gif. Στο κάτω κάτω, κάτι τέτοιο θα ήταν ανούσιο δεδομένου ότι και οι δύο στοχεύουμε σε διαφορετικό κοινό (εμείς στο ελληνόφωνο και αυτοί στο δικό τους).

Το υπέθεσα ότι μπορεί να ήθελες τη βοήθειά μας σε κάποιο σημείο wink.gif. Από εμένα δεν πρόκειται όμως να την έχεις tongue.gif γιατί θα λείπω κατά τη διάρκεια του ευρωμπάσκετ και θα χάσω ΟΛΟΥΣ τους αγώνες gdi.gif.

Αλήθεια, πως μας έμαθε ο βραζιλιάνος φίλος μας? blink.gif Είμαι περίεργος να μάθω.
Green_Fan
Μπορεί να μένει ο καθένας σε διαφορετική χώρα και να απευθύνεται σε διαφορετικό κοινό αλλά το θέμα είναι οτι όλους μας η αγάπη για το άθλημα είναι αυτή που μας διακρίνει...

Τι θα πάς να κάνεις Ιαπωνία;Θα γράψω πάντως όλους τους αγώνες της Εθνικής οπότε μπορώ να σου στείλω τα DVD όταν γυρίσεις για να δείς τα παιχνίδια...Τα DVD ελπίζω να είναι πολλά...Μέχρι τον τελικό θα μου χρειαστούν 6 DVD...Σωστά; biggrin.gif

Πάντως εγώ αγχωθεί...Τι θα γράφω κάθε φορά... ohmy.gif

Όσο για το πού έμαθε το basketforum θα τον ρωτήσω και θα σου πώ dizzy...
dizzy_fingers
Ευχαριστώ.

Ταξίδι αναψυχής θα κάνω στην Ιαπωνία (αντί να πήγαινα το καλοκαίρι που έχει και το μουντομπάσκετ, πάω τώρα 45.gif ). Έχω συγγενείς εκεί πέρα.

Αν και έχω βάλει να μου γράψουν τους αγώνες ποτέ δεν ξέρεις τί μπορεί να γίνει, οπότε θα επικοινωνήσουμε όταν γυρίσω biggrin.gif.


QUOTE
Πάντως εγώ αγχωθεί...Τι θα γράφω κάθε φορά...


Μετάφραζε τα άρθρα του contra.gr. Δε θα καταλάβουν τίποτα!!! laugh.gif tongue.gif
Air Kef
Ρε dizzy γιατί δεν πας μια άλλη περίοδο ας πούμε..Η γιατί δεν πας και του χρόνου;;Και είσαι σίγουρος ότι δεν θα δείξουν το Eurobasket εκεί;; tongue.gif tongue.gif
LEFTERIS733
Στο basketforum θα μπαινεις ρε;η μηπως δεν εχουν ιντερνετ οι σχιστοματηδες; biggrin.gif
dizzy_fingers
Άει πνίξου χοντρέ. 33.gif

Εκεί θα είναι το μόνο μέρος όπου θα μπορώ να στη λέω για τη ταχύτητα στο ίντερνετ.
Μπορεί και να μπω από καμία οπτική ίνα άμα λάχει cool.gif.
qspock
Μονη σου ελπιδα καμια δορυφορικη που να πιανει ΕΡΤ...
Καλα βρε αθεοφοβε, παμε για χρυσο και θα τα χασεις??
tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
dizzy_fingers
Έχω να πάω από 7 χρονών εκεί....
qspock
QUOTE(dizzy_fingers @ Sep 10 2005, 10:05 AM)
Έχω να πάω από 7 χρονών εκεί....
*

Καλα να περασεις. Και του χρονου ολοι μαζι εκει! 56.gif
LEFTERIS733
QUOTE(dizzy_fingers @ Sep 10 2005, 01:02 AM)
Άει πνίξου χοντρέ. 33.gif

Εκεί θα είναι το μόνο μέρος όπου θα μπορώ να στη λέω για τη ταχύτητα στο ίντερνετ.
Μπορεί και να μπω από καμία οπτική ίνα άμα λάχει cool.gif.
*


...Τώρα θα σας παρακαλούσαμε να διαβάσετε τα παρακάτω με προσοχή καθώς είναι ο κανονισμός του BasketForum ο οποίος αποσκοπεί αποκλειστικά στην ομαλή διεξαγωγή των συζητήσεων.

Οι κανονισμοί του BasketForum χωρίζονται σε 2 κατηγορίες. Τους κύριους και τους δευτερεύοντες.
Για οποιαδήποτε παραβίαση ενός κύριου κανονισμού, θα γίνεται μία (1) προειδοποίηση στο μέλος. Αν το μέλος δε συμμορφωθεί, στην τρίτη (3) προειδοποίηση θα γίνεται ban από το φόρουμ για χρονικό διάστημα το οποίο θα καθορίζεται από τους mod.
Η παραβίαση των δευτερεύοντων κανονισμών δεν επιφέρει ποινή, μόνο παρατήρηση.

Κύριοι κανονισμοί:

1. Παρακαλείσθε να μην απευθύνεστε στον συνομιλητή σας ή σε οπουδήποτε αλλού (ομάδα, παίχτη) με προσβλητικό τρόπο. Αυτό δε σημαίνει ότι λογοκρίνονται οι βρισιές αλλά ούτε ότι και χαρακτηρισμοί οι οποίοι δεν είναι απαραίτητα υβριστικοί, αλλά είναι προσβλητικοί, θα επιτρέπονται.
Αυτός ο κανονισμός δεν αφορά μόνο τα ποστ αλλά και τα μηνύματα στις υπογραφές των μελών, οι οποίες εφόσον κριθεί απαραίτητο μπορούν να επεξεργαστούν από τους mods, αλλά και στο shoutbox...

Γκουχ γκουχ...Μαλλον καποιος δεν το εχει διαβασει αυτο... icon_wave.gif 19.gif
dizzy_fingers
QUOTE(LEFTERIS733 @ Sep 9 2005, 10:57 PM)
Στο basketforum θα μπαινεις ρε;η μηπως δεν εχουν ιντερνετ οι σχιστοματηδες; biggrin.gif
*


QUOTE
Γκουχ γκουχ...Μαλλον καποιος δεν το εχει διαβασει αυτο...


Ontos... 30.gif

Koita...an den exo to video tou maravic sto mail mou mexri na giriso ellada...oute oi kanonismoi oute tipota de se sozei apo to ksilo pou se perimenei 45.gif

Kai meta tha me ksanaBANaro stelnontas me gia 3 vdomades stin iaponia 19.gif!
LEFTERIS733
Ξεχασα να σου πω οτι ταχυτερη συνδεση απο μενα δεν θα εχεις ουτε στην ιαπωνια...Ποσους υπολογιστες εχεις καψει μεχρι τωρα?

Οσο για το βιντεο δεν μπορω απο το mail...Θα το παρεις σε καμια συναντηση. sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.