Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA Live 2013
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
HLR CENATION
http://www.sport-fm.gr/article/574836

Μου αρεσε πολυ αυτο το βιντεακι με το ΝΒΑ lIVE και λεω μαλλον να παρω αυτο φετος.

Στο 2κ12 μου την εχει σπασει που ακομα και στο pro δεν μπορω να τριπλαρω ευκολα και να ποσταρω.

Αντιθετα μετα τα καταπληκτικα Fifa που εχει βαλει η EA SPORTS λεω να την εμπιστευτω και στο ΝΒΑ φετος.
Nuntius
Βασικά, το 2K12 έχει υπέροχο παιχνίδι στο post tongue.gif
HLR CENATION
QUOTE(Nuntius @ Aug 28 2012, 00:57 ) *
Βασικά, το 2K12 έχει υπέροχο παιχνίδι στο post tongue.gif

Εγω εχω παρει τους Σανς και ο Γκορτατ δεν βαζει ποτε πλατη.Πιο πολυ συχνα το κανει ο Λοπεζ.Ασε που εβαλα 5 στα 5 3ποντα με τον τσιλντερς. blink.gif
Nuntius
Α, παίζεις association. Δεν μ' αρέσει καθόλου το association. MyPlayer παίζω.

Οι ίδιοι χειρισμοί είναι βέβαια αλλά στο MyPlayer έχεις πολύ καλύτερη κάμερα που σου επιτρέπει να βλέπεις πως να κάνεις τις κινήσεις που θες.
lakersdynasty
QUOTE(HLR CENATION @ Aug 28 2012, 00:59 ) *
Εγω εχω παρει τους Σανς και ο Γκορτατ δεν βαζει ποτε πλατη.Πιο πολυ συχνα το κανει ο Λοπεζ.Ασε που εβαλα 5 στα 5 3ποντα με τον τσιλντερς. blink.gif


To κουμπί για το ποστ το χρησιμοποιείς ή περιμένεις να γίνει επαφή με τον αντίπαλο για να γυρίσει ο παίκτης πλάτη? πρέπει να υπάρχει κουμπί που το πατάς και ο πάικτης γυρνά πλάτη προστατεύει την μπάλα και ακόμη και αν δεν υπάρχει πάικτης κοντά του κινείται πλάγια σαν καβούρι tongue.gif



HLR CENATION
QUOTE(lakersdynasty @ Aug 28 2012, 02:03 ) *
To κουμπί για το ποστ το χρησιμοποιείς ή περιμένεις να γίνει επαφή με τον αντίπαλο για να γυρίσει ο παίκτης πλάτη? πρέπει να υπάρχει κουμπί που το πατάς και ο πάικτης γυρνά πλάτη προστατεύει την μπάλα και ακόμη και αν δεν υπάρχει πάικτης κοντά του κινείται πλάγια σαν καβούρι tongue.gif

A ναι?Δεν το εχω ανακαλυψει. smiley.gif

Μονο πικ εν ρολ ξερω να παιζω με Νας και Γκορτατ.Ο Νας τελειωνει τα ματς με 20 ασιστ περιπου.

4-9 ειναι το ρεκορ μου με τους Σανς.8λεπτα παιζω.Στο xbox 360 το παιζω.

ΥΓ Αν μπορει ενας μοντ να βαλει στον τιτλο του θεματος το i που εχω φαει.Ευχαριστω. wink.gif
lakersdynasty
QUOTE(HLR CENATION @ Aug 28 2012, 02:14 ) *
A ναι?Δεν το εχω ανακαλυψει. smiley.gif

Μονο πικ εν ρολ ξερω να παιζω με Νας και Γκορτατ.Ο Νας τελειωνει τα ματς με 20 ασιστ περιπου.

4-9 ειναι το ρεκορ μου με τους Σανς.8λεπτα παιζω.Στο xbox 360 το παιζω.

ΥΓ Αν μπορει ενας μοντ να βαλει στον τιτλο του θεματος το i που εχω φαει.Ευχαριστω. wink.gif


λογικά εαν έφτιαξες εσύ το τόπικ πρέπει να έχεις δικαίωμα να κάνεις έντιτ. Η μήπως λέω ότι θέλω?

Πριν μπείς όπουδήποτε (Myplayer Association κτλ) κοίτα στα options κάπου πρέπει να λέει για controler setup. Δες στα κουμπιά που είναι ρυθμισμένα στην επίθεση ποίο κουμπί είναι για το ποστ. Μπορεί να μην το έχεις κάν ενεργοποιημένο.
HLR CENATION
QUOTE(lakersdynasty @ Aug 28 2012, 02:20 ) *
λογικά εαν έφτιαξες εσύ το τόπικ πρέπει να έχεις δικαίωμα να κάνεις έντιτ. Η μήπως λέω ότι θέλω?

Πριν μπείς όπουδήποτε (Myplayer Association κτλ) κοίτα στα options κάπου πρέπει να λέει για controler setup. Δες στα κουμπιά που είναι ρυθμισμένα στην επίθεση ποίο κουμπί είναι για το ποστ. Μπορεί να μην το έχεις κάν ενεργοποιημένο.

Ωραια ευχαριστω.θα το κοιταξω.Μην αλλαξω παιχνιδι χωρις λογο δηλαδη.Αν και η EA Sports μου φαινεται οτι εχει κανει καλη δουλεια.

ΥΓ Μου φαινεται οτι δεν μπορω να αλλαξω εγω μονος μου τιτλο στο τοπικ.
Nuntius
QUOTE (HLR CENATION @ Aug 28 2012, 02:14 ) *
το i που εχω φαει.


Ήταν νόστιμο? tongue.gif
sacarame
QUOTE(HLR CENATION @ Aug 28 2012, 02:14 ) *
ΥΓ Αν μπορει ενας μοντ να βαλει στον τιτλο του θεματος το i που εχω φαει.Ευχαριστω. wink.gif



Νταν και αρνταν...
HLR CENATION
QUOTE(sacarame @ Aug 28 2012, 16:11 ) *
Νταν και αρνταν...

Eυχαριστω... smile.gif
sacarame
Ομολογώ πως δεν είχα δει το βιντεο για το Live 2013 οποτε δεν ειχα αποψη..Τωρα που το είδα τολμώ να πω ότι το 2κ12 είναι ήδη πααααρα πολυ πιο μπροστα απο το Live 2013 της ΕΑ...

Τι ακριβώς σε εντυπωσίασε ρε συ ΧΛΡ σε αυτό το βιντεο;; Και αυτό το Live εμφανίζει τα γνωστά προβλήματα που έχουν δώσει τόσο μεγάλο προβάδισμα στο 2κ..

Το παίχνιδι κόβεται άμεσα.Εκτός από την θολούρα που εμφανίζεται στα γραφικά, ο τρόπος που ντριμπλάρουν οι παίκτες, η δυσκολία στο τρέξιμο, η αγαρμποσύνη στο σουτ είναι σημαντικά μειονεκτήματα...

Γενικά δεν θυμίζει και πάλι προσομοίωση αγώνα, όσο ένα καλό video game..Οπότε από αυτό το δείγμα δεν μπορω να το θεωρήσω καλύτερο από το 2κ12...
HLR CENATION
QUOTE(sacarame @ Aug 29 2012, 01:55 ) *
Ομολογώ πως δεν είχα δει το βιντεο για το Live 2013 οποτε δεν ειχα αποψη..Τωρα που το είδα τολμώ να πω ότι το 2κ12 είναι ήδη πααααρα πολυ πιο μπροστα απο το Live 2013 της ΕΑ...

Τι ακριβώς σε εντυπωσίασε ρε συ ΧΛΡ σε αυτό το βιντεο;; Και αυτό το Live εμφανίζει τα γνωστά προβλήματα που έχουν δώσει τόσο μεγάλο προβάδισμα στο 2κ..

Το παίχνιδι κόβεται άμεσα.Εκτός από την θολούρα που εμφανίζεται στα γραφικά, ο τρόπος που ντριμπλάρουν οι παίκτες, η δυσκολία στο τρέξιμο, η αγαρμποσύνη στο σουτ είναι σημαντικά μειονεκτήματα...

Γενικά δεν θυμίζει και πάλι προσομοίωση αγώνα, όσο ένα καλό video game..Οπότε από αυτό το δείγμα δεν μπορω να το θεωρήσω καλύτερο από το 2κ12...

Εναξει φιλε ομως και το ΝΒΑ 2κ12 εχει καποια προβληματα.Δεν μπορω να σουταρω για παραδειγμα με τον Τσιλντρες 5 στα 5 3ποντα.

Φταει επεισης που επειδη ειναι δυσκολο το ΝΒΑ 2κ12 και επειδη το μολογω οτι δεν ειμαι καλος παικτης μου φαινεται φανταστικα δυσκολο.Δεν μπορω να παιξω καθλου ενας με ενα δεν πα να εχω τον Λεμπρον.Δεν μπορω να τριπλαρω.Βεβαια δεν φταει το παιχνιδι γι αυτο αλλα οτι δεν ειμαι τοσο καλος παικτης εγω αλλα στο pro επιπεδο θα περιμενα να μπορω να τριπλαρω.Τουλαχιστον το LIVE παντα ηταν πιο φιλικο ως προς το χειρισμο στον μεσο παικτη.

Τωρα δεν ξερω αλλα τα γραφικα του λαιβ μου φανηκαν ωραια.Και αν δεν κανω λαθος δεν ειναι ακομα ετοιμο το παιχνιδι. wink.gif
lakersdynasty
Τελικά το κουμπί το βρήκες? tongue.gif

Και εγώ πιστεύω ότι το 2k13 θα είναι καλήτερο απο το live 13.

Δεν ξέρω με έχουν εντυπωσιάσει τα γραφικά της 2K. Το gameplay θέλει δουλειά αρκετή και είναι πράγματα που δεν είναι και τόσο ρεαλιστικά. Υπάρχει ένα τεράστιο θέμα με την ταχύτητα των παικτών πχ που είναι εκνευριστική.

Και τα 2 παιχνίδια έχουν "τα δικά τους" η 2k για μένα όμως υπερέχει σταθερά. Τα βίντεο όντως είναι νωρίς να κριθούν. Αλλα και απο περσινά βίντεο που έβλεπα τα live δεν έχουν βελτιωθεί και πολύ σε σχέση με 2-3 χρόνια πριν.

HLR CENATION
QUOTE(lakersdynasty @ Aug 30 2012, 16:27 ) *
Τελικά το κουμπί το βρήκες? tongue.gif

Και εγώ πιστεύω ότι το 2k13 θα είναι καλήτερο απο το live 13.

Δεν ξέρω με έχουν εντυπωσιάσει τα γραφικά της 2K. Το gameplay θέλει δουλειά αρκετή και είναι πράγματα που δεν είναι και τόσο ρεαλιστικά. Υπάρχει ένα τεράστιο θέμα με την ταχύτητα των παικτών πχ που είναι εκνευριστική.

Και τα 2 παιχνίδια έχουν "τα δικά τους" η 2k για μένα όμως υπερέχει σταθερά. Τα βίντεο όντως είναι νωρίς να κριθούν. Αλλα και απο περσινά βίντεο που έβλεπα τα live δεν έχουν βελτιωθεί και πολύ σε σχέση με 2-3 χρόνια πριν.

Nαι ευχαριστω. wink.gif

Ειναι το πορτοκαλι στο xbox η το τριγωνο στο πλευστεσιον.

Ανικητος ο Γκορτατ χαμηλα...
Zephyr
Είμαι λάτρης της σειράς NBA LIVE από το μακρινό ( gdi.gif μεγαλώνουμε...) 1997 και δεν έχω χάσει παιχνίδι της σειράς (ειδικά το 2000 με τις ρετρό ομάδες είχε λιώσει, παίζει να μου ανέβηκε από αυτό η μυωπία biggrin.gif )

Επειδή επίσης είμαι pc gamer, χρησιμοποιώντας αποκλειστικά πληκτρολόγιο (νa ναι καλά κάτι CS και κάτι Dota που γέμισαν τα φοιτητικά μου χρόνια) με ξένισε υπερβολικά η σειρά 2Κ. Προφανώς πρέπει να φτιάχτηκε για gamers κονσόλας, δεν εξηγείται διαφορετικά. Ειδικά το τελευταίο μου έσπασε τα νεύρα, έκανα μια μέρα να το κατεβάσω και μου χρειάστηκε μόνο μισή ώρα για να αποφασίσω να το διαγράψω!



Καλό δείχνει το gameplay, αναμονή για την ανακοίνωση από την EA !
hagi
και γω ξεκίνησα με το NBA LIVE όμως η 2K είναι πολύ μπροστά.. Δυστυχώς ούτε το NBA LIVE 2013 αν βγει είναι διαφορετικό από τα προηγούμενα.. Με λίγα λόγια το ένα είναι απλό παιχνίδι και το άλλο είναι κανονικό μπάσκετ (2Κ)
Nuntius
QUOTE (Zephyr @ Sep 6 2012, 19:25 ) *
Επειδή επίσης είμαι pc gamer, χρησιμοποιώντας αποκλειστικά πληκτρολόγιο (νa ναι καλά κάτι CS και κάτι Dota που γέμισαν τα φοιτητικά μου χρόνια) με ξένισε υπερβολικά η σειρά 2Κ. Προφανώς πρέπει να φτιάχτηκε για gamers κονσόλας, δεν εξηγείται διαφορετικά.


Κι εγώ με πληκτρολόγιο παίζω 2K. Δεν είναι εύκολο αλλά βγαίνει wink.gif
PanosIlio
QUOTE(Zephyr @ Sep 6 2012, 19:25 ) *
Είμαι λάτρης της σειράς NBA LIVE από το μακρινό ( gdi.gif μεγαλώνουμε...) 1997 και δεν έχω χάσει παιχνίδι της σειράς (ειδικά το 2000 με τις ρετρό ομάδες είχε λιώσει, παίζει να μου ανέβηκε από αυτό η μυωπία biggrin.gif )

Επειδή επίσης είμαι pc gamer, χρησιμοποιώντας αποκλειστικά πληκτρολόγιο (νa ναι καλά κάτι CS και κάτι Dota που γέμισαν τα φοιτητικά μου χρόνια) με ξένισε υπερβολικά η σειρά 2Κ. Προφανώς πρέπει να φτιάχτηκε για gamers κονσόλας, δεν εξηγείται διαφορετικά. Ειδικά το τελευταίο μου έσπασε τα νεύρα, έκανα μια μέρα να το κατεβάσω και μου χρειάστηκε μόνο μισή ώρα για να αποφασίσω να το διαγράψω!



Καλό δείχνει το gameplay, αναμονή για την ανακοίνωση από την EA !


Υπάρχουν ωραιότατα (και φθηνά) χειριστήρια για PC, σαθρό το επιχείρημα, πες την αλήθεια, τα παίρνεις από την ΕΑ tongue.gif

το 2000 με τις ρετρό ομάδες Kareem και τα μυαλά στα κάγκελα, LA vs BOSTON με Magic & Bird κτλ κτλ τι μου θύμισες τώρα...

Από τότε όμως έχουν περάσει χρόνια. Απλά το 2010 η ΕΑ παραδέχθηκε την ήττα της και σταμάτησε τη σειρά, τώρα γιατί αποφάσισαν να ξαναβγάλουν τώρα ένας θεός ξέρει.

Η σειρά 2Κ είναι πολύ μπροστά σε όλα τα επίπεδα, gameplay, γραφικά, επιλογές, Modes, κινήσεις, σε όλα καλύτερη. Και από τα trailer* του ΝΒΑ Live 2013 μάλλον θα παραμείνει καλύτερη. tongue.gif

To video που έχεις Zephyr δείχνει το NBA Elite 2011 και όχι το NBA Live 2013, ακόμα trailer επίσημο δεν υπάρχει, υπάρχουν screenshots https://www.youtube.com/watch?v=P2tzy7JLRHY

και αυτό αν είναι αληθινό https://www.youtube.com/watch?v=INjIDFM0lTM...feature=related
Zephyr
QUOTE(PanosIlio @ Sep 7 2012, 11:09 ) *
Υπάρχουν ωραιότατα (και φθηνά) χειριστήρια για PC, σαθρό το επιχείρημα, πες την αλήθεια, τα παίρνεις από την ΕΑ tongue.gif


Ρε μαν έχω παίξει τόσο πολύ με πληκτρολόγιο που δεν μπορώ να παίξω με χειριστήριο, ένας πολύ βασικός λόγος που ποτέ δεν έμαθα Pro!
Αν δεν μπορώ να βολέψω το config σε πληκτρολόγιο απλά δεν ασχολούμαι 33.gif (και το ρίχνω στο Call of Duty για να ξεχαστώ laugh.gif )
PanosIlio
QUOTE(Zephyr @ Sep 7 2012, 12:42 ) *
Ρε μαν έχω παίξει τόσο πολύ με πληκτρολόγιο που δεν μπορώ να παίξω με χειριστήριο, ένας πολύ βασικός λόγος που ποτέ δεν έμαθα Pro!
Αν δεν μπορώ να βολέψω το config σε πληκτρολόγιο απλά δεν ασχολούμαι 33.gif (και το ρίχνω στο Call of Duty για να ξεχαστώ laugh.gif )


Το μόνο που μπορώ να απαντήσω σε αυτό είναι απλά... ΜΑΘΕ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ ΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΟ laugh.gif

Δηλαδή πραγματικά, χάνεις τα μισά σε κινήσεις και gameplay όταν παίζεις με πληκτρολόγιο παιχνίδια που είναι σχεδιασμένα να παίζονται με ΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΟ tongue.gif
Zephyr
QUOTE(PanosIlio @ Sep 10 2012, 10:32 ) *
Το μόνο που μπορώ να απαντήσω σε αυτό είναι απλά... ΜΑΘΕ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ ΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΟ laugh.gif

Δηλαδή πραγματικά, χάνεις τα μισά σε κινήσεις και gameplay όταν παίζεις με πληκτρολόγιο παιχνίδια που είναι σχεδιασμένα να παίζονται με ΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΟ tongue.gif


Κοίτα, εξαρτάται από το παιχνίδι. Στην περίπτωση των ΝΒΑ 2K/ Live και των συναφών, πιθανότατα έχεις δίκιο, οι περισσότεροι εξάλλου για να παίζουν με χειριστήριο κάτι θα ξέρουν biggrin.gif
Απλά, η θεματολογία των games που έχω ασχοληθεί και ασχολούμαι, "εξαντλείται" στα rpg και στα 1st person shooter, παιχνίδια που απαιτούν συγχρονισμό σε πληκτρολόγιο και ποντίκι, και τόσα χρόνια έχω συνηθίσει στο στυλ αυτό. Πλέον λόγω δουλειάς δεν μπορώ να αφιερώνω και πολύ χρόνο σε games οπότε... άστα καλύτερα sad.gif
PanosIlio
QUOTE(Zephyr @ Sep 10 2012, 23:33 ) *
Κοίτα, εξαρτάται από το παιχνίδι. Στην περίπτωση των ΝΒΑ 2K/ Live και των συναφών, πιθανότατα έχεις δίκιο, οι περισσότεροι εξάλλου για να παίζουν με χειριστήριο κάτι θα ξέρουν biggrin.gif
Απλά, η θεματολογία των games που έχω ασχοληθεί και ασχολούμαι, "εξαντλείται" στα rpg και στα 1st person shooter, παιχνίδια που απαιτούν συγχρονισμό σε πληκτρολόγιο και ποντίκι, και τόσα χρόνια έχω συνηθίσει στο στυλ αυτό. Πλέον λόγω δουλειάς δεν μπορώ να αφιερώνω και πολύ χρόνο σε games οπότε... άστα καλύτερα sad.gif


Κοίτα κι εγώ έτσι έλεγα, δηλαδή σαν να ακούω τον εαυτό μου ένα πράγμα, μέχρι που αποφάσισα να πάρω XBOX. Το XBOX το πήρα, και καλά, 1) για πιο οικονομία αφού δεν χρειάζεται κάθε λίγο και λιγάκι αναβάθμιση η κάρτα γραφικών, πάρε άλλη οθόνη, βάλε λίγο RAM ακόμα κτλ κτλ και 2) επειδή έλεγα πως με το XBOX δεν θα παίζω και τόσο πολύ...

στο 1) μέσα έπεσα αφού έχω το ίδιο PC εδώ και 5 χρόνια και κάνω τη δουλειά μου άψογα στο 2) όμως την πάτησα... "αναγκάστηκα" να μάθω να παίζω με χειριστήριο και απλά κατάλαβα τι έχανα +δεν σταμάτησα να παίζω όσο νόμιζα, άλλοι λόγοι με έχουν κάνει να παίζω λιγότερο και σίγουρα όχι το γεγονός ότι άλλαξα από PC σε κονσόλα tongue.gif

Αλλά σε νιώθω, το ποντίκι +πληκτρολόγιο σε ότι αφορά παιχνίδια τύπου CoD είναι άλλη αίσθηση και ομολογώ μου έχει λείψει biggrin.gif
lakersdynasty
Χωρίς χειριστήριο δεν απολαμβάνω παιχνίδι πια. Αθλητικής φύσεως εννοώ αφού με αυτά ασχολούμαι. Ουδέποτε μπηκα στην διαδικασία να μάθω χιλιάδες κινήσεις ντριμπλες κτλ αλλά ακόμη και έτσι η διαφορά ειναι μεγάλη.

Χειριστήρια υπάρχουν φθηνά και ανθεκτικά. Μερικές φορές έχεις πρόβλημα με τα καλώδια γιατι χαλάνε και το πληκτρολόγιο παίζει μόνο του αλλά σε γενικές γραμμές είναι η καλύτερη επιλογή.

ΥΓ Η λέξη "ανθεκτικό" αναφέρεται σε πέταγμα σε τοίχο και πάτωμα. laugh.gif
PanosIlio
QUOTE(lakersdynasty @ Sep 11 2012, 15:25 ) *
ΥΓ Η λέξη "ανθεκτικό" αναφέρεται σε πέταγμα σε τοίχο και πάτωμα. laugh.gif


Έχω χαλάσει έτσι 3 χειριστήρια XBOX και είναι και πανάκριβα τα άτιμα, αλλά αντέχουν... tongue.gif

Παίζοντας PRO και NBA 2K!!
Zephyr
QUOTE(PanosIlio @ Sep 12 2012, 10:13 ) *
Έχω χαλάσει έτσι 3 χειριστήρια XBOX και είναι και πανάκριβα τα άτιμα, αλλά αντέχουν... tongue.gif

Παίζοντας PRO και NBA 2K!!


Xα χα χα 19.gif
Το τίμιο πληκτρολόγιο και το τίμιο ποντίκι δεν παθαίνουν τίποτα από οποιοδήποτε μπουνίδι, κλωτσίδι, σκάσιμο σε τοίχο (εε, οκ όταν έπαιζα CS σε public server ήταν τα νεύρα κρόσια από τους cheaters). Και να φύγει και κανα κουμπί από το πληκτρολόγιο, ξαναμπαίνει! (κύριοι να και κάτι θετικό του να παίζεις με πληκτρολόγιο σε καιρούς οικονομικής κρίσης cool.gif )
PanosIlio
QUOTE(Zephyr @ Sep 12 2012, 11:18 ) *
Xα χα χα 19.gif
Το τίμιο πληκτρολόγιο και το τίμιο ποντίκι δεν παθαίνουν τίποτα από οποιοδήποτε μπουνίδι, κλωτσίδι, σκάσιμο σε τοίχο (εε, οκ όταν έπαιζα CS σε public server ήταν τα νεύρα κρόσια από τους cheaters). Και να φύγει και κανα κουμπί από το πληκτρολόγιο, ξαναμπαίνει! (κύριοι να και κάτι θετικό του να παίζεις με πληκτρολόγιο σε καιρούς οικονομικής κρίσης cool.gif )


Έχω πιάσει τον εαυτό μου πολλές φορές να είναι έτοιμος να εκσφενδονίσει το χειριστήριο προς τη μεριά της τηλεόρασης wub.gif

Ευτυχώς ακόμα δεν το έχω κάνει unsure.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.