Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
j-kidd13
vs


Η κλήρωση θα στερήσει φέτος τον κλασικό τελικό μεταξύ Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού,αφού οι αιώνοι μετα απο 5 συνεχείς τελικούς θα αναμετρηθούν στον ημιτελικό,σε μονό παιχνίδι στο ΟΑΚΑ.Τελευταία φορά που οι 2 ομάδες αναμετρήθηκαν σε ημιτελικό κυπέλλου,ήταν το 2002 στο ΣΕΦ,με τον Ολυμπιακό να επικρατεί με 83-75.

Οι δυο ομάδες πάνε στο παιχνίδι με εκ διαμέτρου αντίστροφες συνθήκες.Ο Ολυμπιακός αήτηττος σε Ελλάδα και Ευρώπη,και σε αρκετά καλή κατάσταση,αντίθετα ο Παναθηναϊκός προβληματίζει με την απόδοση του,η ομάδα βρίσκεται σε κακή κατάσταση δείχνοντας οτι ακόμα θέλει πάρα πολυ δουλειά.Μέσα σ αυτό το "στραβό" κλίμα,ο Παναθηναϊκός έχει να αντιμετωπίσει τους τραυματισμούς των Μασιούλις,Παππά καθως και τον νέο τραυματισμό του Ούκιτς,ο οποίος έπαθε θλάση πρώτου βαθμού στον δικέφαλο μηριαίο στο ματς με την Μακάμπι,και είναι απίθανο να αγωνιστεί.Απο την άλλη μεριά ο Ολυμπιακός έχει αμφίβολους τους Λο και Πέτγουει,αλλά και για τους δυο υπάρχει αισιοδοξία πως θα είναι στη διάθεση του Μπαρτζώκα.

Δύσκολο ματς για τον Παναθηναϊκό κόντρα σε μια πολύ πιο έτοιμη και σε καλύτερη κατάσταση απο αυτόν ομάδα,δύσκολο ματς για τον Ολυμπιακό μέσα σε μια δύσκολη έδρα,που-απ'οσο τουλάχιστον θυμάμαι-δεν έχει κερδίσει κρίσημο ή νοκ άουτ παιχνίδι απο την εποχή του Ομπραντοβιτς και μετα(δεν αναφέρομαι σε ματς κανονικής περιόδου).Aν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος φίλος.

Ας ελπίσουμε το ενδιαφέρον να μείνει μόνο στο αγωνιστικό μέρος,και να δούμε εναν ωραίο αγώνα απο άποψης θεάματος και ενδιαφέροντος(για το πρώτο δεν έχω ιδιαίτερες ελπίδες...)

Εδώ μπορείτε να κάνετε τα σχόλια σας για το παιχνίδι....


Και εξηγούμαστε για να μην παρεξηγούμαστε,γιατι το παιχνίδι είναι δύσκολο...

οποιοδήποτε ποστ έχει υβριστικό ή/και ειρωνικό περιεχόμενο,είτε γενικό είτε απέναντι σε άλλο μέλος του φόρουμ, και οποιοδήποτε ποστ θεωρηθεί οτι είναι προκλητικό και θα πυροδοτήσει εντάσεις,αυτόματα θα τιμωρείται με ποινή χωρίς πόστ προειδοποίησης.


Η προειδοποίηση γίνεται τώρα.Γι αυτό θα παρακαλέσω όλους να είστε συγκρατημένοι και να ασχοληθείτε με το αγωνιστικό κομμάτι,για το οποίο άλλωστε υπάρχει αυτό το φόρουμ και όχι να μετατρέψουμε το τόπικ σε πεδίο μάχης.Και αν κάτι σας φέρει στο αμην,αφήστε τον υπολογιστή,πάρτε μια βαθιά ανάσα,βγειτε στο μπαλκόνι για τσιγάρο να ηρεμήσετε,και μετα ποστάρετε... 69.gif ...Επίσης,οποιαδήποτε ποστ έχουν ως περιεχόμενο την διαιτησία του αγώνα,θα ποσταριστούν στο ανάλογο τόπικ [/u]http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=11809 και όχι έδω.Όποιοδήποτε ποστ για διαιτησία ανέβει εδώ,θα σβήνεται και θα τιμωρείται.

Καλό παιχνιδι να εχουμε.
sarounas
και για να μην ξεχνιόμαστε, ο Σοφοκλής θα ναι με την Πανάθα smiley.gif

στα του ματς σίγουρα ο Ολυμπιακός δείχνει σε καλύτερη κατάσταση αλλά όπως έχουμε δει μέχρι στιγμής πολλά θα εξαρτηθούν από την ευστοχία-αστοχία των πράσινων στα τρίποντα. Αν δεν υπάρχει καλό ποσοστό τουλάχιστον στο 1ο μέρος κατά την γνώμη μου είναι χαμένος από χέρι
Air Kef
Σαν σωστός μοντεράτορας βάζω πρώτος ΦΩΤΙΑ ( tongue.gif ) στο τόπικ και ρωτάω χωρίς κακεντρέχια και χωρίς να μπορώ να βρω την απάντηση.

Πότε ήταν η τελευταία φορά που ο ΠΑΟ έχασε στην έδρα του (ΟΑΚΑ και Πατήσια) αγώνα εγχώριας διοργάνωσης που σήμαινε αυτόματα αποχώρησή του/τέλος από αυτήν;

Οι πιο επικίνδυνη ήττα που μπορώ να θυμηθώ είναι αυτή από το Περιστέρι το 2004 μέσα στα Πατήσια στον πρώτο ημιτελικό, που τελικά δεν του στοίχησε.

Είμαι περίεργος αν πρέπει να πάμε σε Γλυφάδα για να βρούμε την απάντηση, εκτός αν η μνήμη μου με απατάει συγκλονιστικά.

Βάλτε το αν θέλετε ως ένα αντίβαρο αήττητου στα do or die παιχνίδια που μπορεί να σπάσει, όπως μπορεί να σπάσει το 23-0 του Ολυμπιακού.


Παίκτης κλειδί του ματς ο Λοτζέσκι, κλασσικά όλος ο ΠΑΟ θα κυνηγάει τον Σπανούλη και θα σφραγίσει ρακέτα, οπότε θα έχουμε πολλά ελεύθερα σουτ.
sarounas
QUOTE(Air Kef @ Dec 20 2013, 16:53 ) *
Σαν σωστός μοντεράτορας βάζω πρώτος ΦΩΤΙΑ ( tongue.gif ) στο τόπικ και ρωτάω χωρίς κακεντρέχια και χωρίς να μπορώ να βρω την απάντηση.

Πότε ήταν η τελευταία φορά που ο ΠΑΟ έχασε στην έδρα του (ΟΑΚΑ και Πατήσια) αγώνα εγχώριας διοργάνωσης που σήμαινε αυτόματα αποχώρησή του/τέλος από αυτήν;

Οι πιο επικίνδυνη ήττα που μπορώ να θυμηθώ είναι αυτή από το Περιστέρι το 2004 μέσα στα Πατήσια στον πρώτο ημιτελικό, που τελικά δεν του στοίχησε.

Είμαι περίεργος αν πρέπει να πάμε σε Γλυφάδα για να βρούμε την απάντηση, εκτός αν η μνήμη μου με απατάει συγκλονιστικά.

Βάλτε το αν θέλετε ως ένα αντίβαρο αήττητου στα do or die παιχνίδια που μπορεί να σπάσει, όπως μπορεί να σπάσει το 23-0 του Ολυμπιακού.


Παίκτης κλειδί του ματς ο Λοτζέσκι, κλασσικά όλος ο ΠΑΟ θα κυνηγάει τον Σπανούλη και θα σφραγίσει ρακέτα, οπότε θα έχουμε πολλά ελεύθερα σουτ.


δεν θυμάμαι καλά αλλά νομίζω στα Πατήσια πρέπει να τον πέταξε έξω ο Ντάντε Τζόουνς με την Πάτρα κάπου 2003 πρέπει να ταν
Air Kef
QUOTE(sarounas @ Dec 20 2013, 16:59 ) *
δεν θυμάμαι καλά αλλά νομίζω στα Πατήσια πρέπει να τον πέταξε έξω ο Ντάντε Τζόουνς με την Πάτρα κάπου 2003 πρέπει να ταν



Το ματς ειχε γίνει στο Λουτράκι - λόγο τιμωρίας ΠΑΟ- και πάρα πολύ αρχές σεζόν, απαντάει στο ερώτημά μου αλλά έχει πολλούς αστερίσκους, δεν θα ήθελα να το μετρήσω. smile.gif
sarounas
QUOTE(Air Kef @ Dec 20 2013, 17:09 ) *
Το ματς ειχε γίνει στο Λουτράκι - λόγο τιμωρίας ΠΑΟ- και πάρα πολύ αρχές σεζόν, απαντάει στο ερώτημά μου αλλά έχει πολλούς αστερίσκους, δεν θα ήθελα να το μετρήσω. smile.gif

οπότε μετά πάμε στον ημιτελικό final four του 97 πάλι με την Απολλωνάρα του Χάρολντ Έλις αν πάλι θυμάμαι καλά
Air Kef
QUOTE(sarounas @ Dec 20 2013, 17:11 ) *
οπότε μετά πάμε στον ημιτελικό final four του 97 πάλι με την Απολλωνάρα του Χάρολντ Έλις αν πάλι θυμάμαι καλά


Ρε, επίτηδες το κάνεις;; biggrin.gif tongue.gif

Θεωρείτε ουδέτερο γήπεδο στα Φ4 αλλά τώρα που το λες, δεν θυμάμαι πως είχε χάσει την είσοδο στην 4αδα την ίδια χρονιά, ίσως εκεί ειναι η απάντηση, τρέχω να βρω!

Edit: ΝΑΙ - ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ! Έχασε από τον ΠΑΟΚ με 77-66 μέσα στο ΟΑΚΑ, στον 3ο και τελευταίο προημιτελικό!

Σε περίπτωση που δεν υπάρχει κάτι που ξεχνάμε λοιπόν, ο ΠΑΟ δεν έχει χάσει do or die ματς εγχώριας διοργάνωσης στο γήπεδό του από τον Απρίλη του 1997, να ένα σερί σχεδόν 17 ετών που υπάρχει για τον ΠΑΟ την Δευτέρα.
mixalisgate7
Πιστεύω οτι ματς θα έχει χαμηλό σκορ και νικητής θα είναι αυτός που θα μαζέψει τα περισσότερα ριμπάουντ και θα είναι πιο εύστοχος από τα 6,75.
thanath
@Air Kef
Αυτή η αναζήτηση τί σκοπό έχει? Εννοείς ότι ο Παναθηναικός είναι δυνατός στην έδρα του ή θες να πεις ότι υπάρχουν και άλλοι παράγοντες αυτής της κυριαρχίας?

ΥΓ Εκφράζω αυτή την απορία γιατί τονίζεις το εγχώριες...
manj13
Μετα απ αυτα που ειδα ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ με Μακαμπι -και δεν εννοω ΜΟΝΟ αγωνιστικα- θεωρω οτι αν ΔΕΝ μπουν -μετα και τον τραυματισμο του Ουκιτς- τα σουτ τη Δευτερα ειμαστε στα δυσκολα σαν ΠΑΟ...
Μακαρι αυτη η διπλη αλλαγη απελπισιας Αρτζι(αρον-αρον μεσα Διαμαντιδη-Μπατιστ σαν Ελ Σιντ να γυρισουν το ματς)στο ματς με τη Μακαμπι, να τη βγαλουν οι ΔΥΟ ΤΟΥΣ απο μονοι τους τη Δευτερα...Σαν την τελευταια φορα που ειπε ο Μπατιστ ΟΧΙ ΕΔΩ και φιλησε στο τελος το παρκε ΜΕ ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ βεβαια wink.gif ...
Νομιζω οτι ο Αρτζι την εχει ''βραχυκυκλωσει'' λιγο την ομαδα...
Ντερμπι ειναι βεβαια αλλα νομιζω οτι ο Ολυμπιακος ειναι σε καλυτερο μομεντουμ....
louie
τα πραγματα ειναι απλα: ο παναθηναικος ειναι τραγικος και ο ολυμπιακος πεταει, τοσο απλα ομως...
οποτε η ευκολη απαντηση ειναι οτι ο ολυμπιακος ειναι φαβορι. απο εκει και περα ομως. οσο κλισε και αν ειναι, τα ντερμπι ειναι ντερμπι και ειναι αλλη ιστορια. αν προσθεσουμε και το γεγονος οτι ο παναθηναικος παιζει εντος εδρας, οτι περσι στον αντιστοιχο αγωνα(που ηταν βεβαια τελικος) γυρισε τον διακοπτη και φυσικα οτι απο ολες τις ομαδες που εχει κερδισει ο ολυμπιακος σε αυτο το σερι του ο παναθηναικος ειναι ποιοτικα ανωτερος τοτε η απαντηση παει προς το "ασφαλες" 50-50 κι ας ειναι ο ολυμπιακος εμφανως καλυτερος αυτη τη στιγμη. καθαρα αγωνιστικα αν προσπαθησω να το απλοποιησω εντελως, αν ο παναθηναικος ειναι καλος απο το 3ποντο μπορει να ειναι ισοπεδωτικος οπως πχ απεναντι στην λαμποραλ και στη ρωσια με την κουμπαν, αν ειναι αστοχος δεν εχει καμια απολυτως τυχη.

τα σημεια κλειδια της αναμετρησης ειναι παρα πολλα στο μυαλο μου:
-τι αλχημειες θα κανει ο παναθηναικος για να καλυψει το γεγονος οτι εχει μολις 2 γκαρντ!
-το πως θα αντιδρασουν οι καινουριοι παιχτες του ολυμπιακου(που γενικοτερα ειναι εκπληκτικοι) στον 1ο τους αγωνα που κρινει τιτλο
-θα συνεχισει ο περπερογλου, οπως στους τελευταιους αγωνες, να μοιαζει με τον κλωνο του λαρυ μπερντ;
-θα κανει ο διαμαντιδης αλλον ενα μεγαλο αγωνα εναντια στον ολυμπιακο παρολη την κατασταση που βρισκεται και ο σπανουλης που σχεδον παντα εμφανιζεται σκια του εαυτου εναντια στον παναθηναικο θα ειναι διαφορετικος αυτη τη φορα;
-ο φωτσης που κι αυτος εχει κανει μεγαλους αγωνες σε ντερμπι θα ειναι ο φωτσης απο το κρασνονταρ ή ο χτεσινος;
-ο λο που στον περσινο τελικο κυπελλου ηταν εκπληκτικος θα ειναι ο τραγικος λο που εμφανιζεται μεχρι τωρα και αν ειναι θα περασει απαρατηρητη η "απουσια" του οπως γινεται μεχρι τωρα ή θα στοιχισει αυτη τη φορα;
-ο γκιστ που εχει κανει φετος τεραστιους αγωνες στα εως τωρα κρισιμα παιχνιδια πως θα ειναι;
-ο μπαρτζωκας θα παρει εκδικηση απεναντι στον αρτζι που τον ειχε παγιδευσει τακτικα στους περσινους τελικους;
-θα παει ο αγωνας σε χαμηλο σκορ οπως η πρεμιερα της α1(ενταξει τοσο χαμηλο δεν ξαναγινε αλλα λεμε) ή για μια φορα μετα απο καιρο θα ανοιξει ο ρυθμος σε ντερμπι;

πολλα τα ερωτηματα. αντε καλο ντερμπι να εχουμε, χωρις επεισοδια(αυτο κι αν ειναι κλισε)...
Quincy
70-30 υπέρ του ΠΑΟ. Δεν νομίζω ότι γίνεται να κριθεί τίτλος στο ΟΑΚΑ και οι πράσινοι να είναι μιρκότερο φαβορί. Ειδικά αν μπουν τα σου θα κερδίσουν και μάλιστα σχετικά εύκολα.

Ενδιαφέρον πάντως θα χει και το τι στάση θα χει η εξέδρα σε τυχόν άσχημο ξεκίνημα του ΠΑΟ και τίποτα γιούχες, ίσως να γυρίσει μπούμερανγκ η έδρα. Χλωμό βέβαια, αλλά ήδη ακούστηκαν κάτι ψιλά χτες
shtarkws
o Ολυμπιακος ειναι το ακλονητο φαβορι λογω της φορμας των 2 ομαδων και λογω απουσιων,θα εδινα 70-30 στις 2 ομαδες.Αν ο Οσφπ δεν παρει αυτο το ματς θα προκειται για τρομερη εκπληξη
manj13
QUOTE(Quincy @ Dec 20 2013, 17:43 ) *
70-30 υπέρ του ΠΑΟ. Δεν νομίζω ότι γίνεται να κριθεί τίτλος στο ΟΑΚΑ και οι πράσινοι να είναι μιρκότερο φαβορί. Ειδικά αν μπουν τα σου θα κερδίσουν και μάλιστα σχετικά εύκολα.

Ενδιαφέρον πάντως θα χει και το τι στάση θα χει η εξέδρα σε τυχόν άσχημο ξεκίνημα του ΠΑΟ και τίποτα γιούχες, ίσως να γυρίσει μπούμερανγκ η έδρα. Χλωμό βέβαια, αλλά ήδη ακούστηκαν κάτι ψιλά χτες



''70-30 υπέρ του ΠΑΟ.''!!!!

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ!!!!Ο Μπαρτζωκας πρεπει να εισαι!!! 69.gif smiley.gif
pinkfloyd
Χαλαρα ο Ολυμπιακος όπως στην πρωτη αγωνιστικη του πρωταθλήματος να μην κρυβομαστε
Quincy
QUOTE(manj13 @ Dec 20 2013, 15:57 ) *
''70-30 υπέρ του ΠΑΟ.''!!!!

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ!!!!Ο Μπαρτζωκας πρεπει να εισαι!!! 69.gif smiley.gif



24.gif 24.gif

Με τιμάς. Αλλά όχι smiley.gif

Αν ήμουν σίγουρος ότι δεν θα παίξουν οι τραυματίες θα έδινα 65-35 rolleyes.gif
A.CAB
Αν ο Ολυμπιακός (που λένε ότι πετάει και δεν πιάνεται) δεν κερδίσει το πτώμα του Παναθηναικού που περιφέρεται συχνά πυκνά στα παρκέ τότε ο Μπαρτζώκας θα πρέπει να αισθάνεται χειρότερα από τον Πεδουλάκη. Θα του γίνει κόμπλεξ.
Απ' την άλλη ναι ντέρμπι είναι ποτέ δεν ξέρεις αλλά με 2 33άρηδες στα γκαρντ μόνο που να πας και τι να κάνεις; Τουλάχιστον υπάρχει και ο Λο απ' την άλλη μπας και ισσοροπήσει λίγο το πράγμα.
Μακάρι να έχω λάθος αλλά είναι 30-70 το ματσάκι.
Quincy
QUOTE(A.CAB @ Dec 20 2013, 16:04 ) *
Αν ο Ολυμπιακός (που λένε ότι πετάει και δεν πιάνεται) δεν κερδίσει το πτώμα του Παναθηναικού που περιφέρεται συχνά πυκνά στα παρκέ τότε ο Μπαρτζώκας θα πρέπει να αισθάνεται χειρότερα από τον Πεδουλάκη. Θα του γίνει κόμπλεξ.
Απ' την άλλη ναι ντέρμπι είναι ποτέ δεν ξέρεις αλλά με 2 33άρηδες στα γκαρντ μόνο που να πας και τι να κάνεις; Τουλάχιστον υπάρχει και ο Λο απ' την άλλη μπας και ισσοροπήσει λίγο το πράγμα.
Μακάρι να έχω λάθος αλλά είναι 30-70 το ματσάκι.



Διαφωνώ !!!

Η δουλειά που γίνεται στον Ολυμπιακό, και το μπάσκετ που αποδίδει η ομάδα είναι υπεράνω αποτελεσμάτων (για την χρονική περίοδο προφανώς) Ειδικά με έναν Παναθηναικό που παίζει στην έδρα του και έχει χτιστεί με κύριο στόχο να "ματσάρει" τον Ολυμπιακό και να κερδίζει νοκ άουτ παιχνίδια.

Αν ήταν σειρά παιχνιδιών τότε θα είχες δίκιο. Σε ένα παιχνίδι μια κι έξω, με το σκορ στους 60-65 πόντους όλα γίνονται
TakeshyKurosawa
Το ματς είναι ντέρμπι. Αν παίξουν καλά Σπανούλης και Πέρπε και κυρίως ο πρώτος δεν το χάνει το ματς ο Ολυμπιακός όπως είναι οι ομάδες στην παρούσα φάση. Αν είναι κακός ο Σπανούλης τότε όλα παίζονται.
bbplayer
Η γνώμη μου είναι ότι το παιχνίδι δεν εξαρτάται από εμάς. Δε θυμάμαι κι εγώ πόσα χρόνια έχει να γίνει αυτό.

Η 4άδα των γκαρντ του Ολυμπιακού που στην Ευρώπη φαίνεται ασταμάτητη θα κρίνει το ματς. Εάν βρούμε απάντηση το ματς θα πάει στα ίσα. Εάν όχι , χαιρετάμε.

Εξωαγωνιστικά περιμένω τα γνωστά καραγκιοζιλίκια. Deja vu
giotis1985
πραγματικα δεν μπορω να βρω τροπο που μπορουμε να κερδισουμε τον ολυμπιακο κ μαλιστα το πιο πιθανο ειναι να κυνηγαμε διαφορα απο την αρχη μεχρι το τελος.νοσει ασχημα η ομαδα και αυτο εχει επιπτωσεις κ στην ψυχολογια των παικτων
Air Kef
QUOTE(thanath @ Dec 20 2013, 17:36 ) *
@Air Kef
Αυτή η αναζήτηση τί σκοπό έχει? Εννοείς ότι ο Παναθηναικός είναι δυνατός στην έδρα του ή θες να πεις ότι υπάρχουν και άλλοι παράγοντες αυτής της κυριαρχίας?

ΥΓ Εκφράζω αυτή την απορία γιατί τονίζεις το εγχώριες...


Δεν θέλω να πω κάτι απαραίτητα, αλλά είναι ένα στοιχείο το οποίο ειναι αδύνατον να μην υπολογίσεις για το ματς της Δευτέρας.

Άποψή μου είναι οτι ισχύουν και τα 2 που αναφέρεις, και έχουν βοηθήσει σε αυτό το σερί.


Άσχετο, γνωρίζουμε αν οι Αγγελόπουλοι θα πανε στο ΟΑΚΑ τελικα;
Quincy
Μπορεί να ανοιχτεί ένα αντίστοιχο τόπικ στα παρασκηνιακά μιας και ξεκίνησαν ήδη τα παρατράγουδα smile.gif
T.W.Is.M.
Λοιπον, αφου ολοι οι πρασινοι λενε οτι φαβορι ειναι ο Ολυμπιακος και ολοι οι κοκκινοι οτι φαβορι ειναι ο Παναθηναικος, εγω θα διαφοροποιηθω. Θα κερδισουμε ευκολα! Τουλαχιστον με 12 ποντους διαφορα για να μην πω οτι θα ξεπερασουμε και τους 15. Αντε, γιατι μας εφαγε το πολυ fair play εδω μεσα... smiley.gif


Πλακα κανω φυσικα. Δεν πιστευω σε ευκολη νικη σε καμια περιπτωση. Ακομα κι αν βρεθουμε μπροστα με διψηφια διαφορα, θεωρω σχεδον βεβαιο οτι ο Παναθηναικος θα επιστρεψει. Πιθανον να το κανει και ο Ολυμπιακος, αν τη διψηφια διαφορα την παρει ο ΠΑΟ. Τις πιθανοτητες νικης παντως τις βλεπω μοιρασμενες αυτη τη στιγμη χωρις να ξερω αν θα παιξουν ο Λο και ο Πετγουει. Αν τελικα παιξουν, θεωρω ελαφρυ φαβορι τον Ολυμπιακο λογω των πολλων ελλειψεων του ΠΑΟ στις θεσεις των γκαρντ. Αν δεν παιξουν, η εδρα θα παιξει σημαντικο ρολο για να καλυψει τη διαφορα φορμας και λυσεων στην περιφερεια.
Αν βεβαια αληθευουν οι φημες οτι ο Κομπι Μπραιαντ δεν ειναι τραυματιας, αλλα εχει υπογραψει 2μηνο συμβολαιο με τον Ολυμπιακο φορωντας το παλιο του νουμερο, τοτε δεν ξερω τι σωζει τον ΠΑΟ... 69.gif
j-kidd13
Διαιτησια οχι εδω.Δεν θα το ξαναπω.Εχει γινει μια διευκρινηση στην πρωτη σελιδα στο αρχικο ποστ, στο τελος του.Καλο ειναι να το διαβασετε ολοι.
D-Wade
Αν δεν παίξει κανένας από τους τραυματίες του ΠΑΟ(Ούκιτς,Παππά,Μασιούλις) δεν ξέρω τι πρέπει να γίνει για να πάρει το παιχνίδι ο Παναθηναικός.Πως να βγει ένα ματς όταν έχεις στην περιφέρεια μόνο τους ΔΔ-Κάρρυ-Μπράμος-Γιάνκοβιτς? (Τον Αποστολίδη δεν τον βάζω γιατί είναι επιπέδου αναπληρωματικού στον Ηλυσιακό ) 39.gif Και ειδικά όταν παίζεις με αντίπαλους περιφερειακούς που τρέχουν λες και τους έβαλες νέφτι στον κώλο . . .
Πάντως στον Πέδουλα έχω εμπιστοσύνη. . . Πιστεύω ότι Ούκιτς-Μασιούλις θα παίξουν κανονικά και ο Παππάς μπορεί να πάρει κανα πεντάλεπτο tongue.gif
Κακά τα ψέμματα το ΟΑΚΑ είναι το δυσκολότερο γήπεδο για τον Ολυμπιακό στην Ευρώπη και αυτό μπορεί να παίξει το ρόλο του.Συν το γεγονός ότι είναι σε κακή κατάσταση οι παίχτες του ΠΑΟ και δεν υπάρχει καλύτερο παιχνίδι από αυτό ώστε να συσπειρωθούν και να βγάλουν αντίδραση.Είναι αρνητικό για μας που η πλειοψηφία του κόσμου θεωρεί τον Ολυμπιακό φαβορί(έστω και οριακό) Πως το λένε. . . .ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ TO OUTSIDER biggrin.gif biggrin.gif
rchos
QUOTE
Αν δεν παίξει κανένας από τους τραυματίες του ΠΑΟ(Ούκιτς,Παππά,Μασιούλις) δεν ξέρω τι πρέπει να γίνει για να πάρει το παιχνίδι ο Παναθηναικός.


Παππάς Ματσιούλις θα παίξουν σίγουρα.

Αν δεν είχε συμβεί η ζημιά με Ούκιτς ο Παναθηναικός θα έπαιζε με όλη την ομάδα.

Πάντως και για οϋκιτς επίσημα ότι θα λείπει δεν έχει πει κανείς.
rakos
ο καρυδας ειπε οτι θα παιξει ο Μασιουλις και ο Αυγουλης οτι θα παιξει ο Παππας
μενει αλλος ενας για τον ουκιτς
D-Wade
QUOTE(rchos @ Dec 21 2013, 00:34 ) *
Παππάς Ματσιούλις θα παίξουν σίγουρα.

Αν δεν είχε συμβεί η ζημιά με Ούκιτς ο Παναθηναικός θα έπαιζε με όλη την ομάδα.

Πάντως και για οϋκιτς επίσημα ότι θα λείπει δεν έχει πει κανείς.

Ωρε φίλε με πήρε ο ύπνος . . .Κοιμήθηκα 1,5 μήνα και ξύπνησα τώρα ακριβώς στην επιστροφή του Παππά tongue.gif Αυτοί οι γιατροί του ΠΑΟ πως και δεν έχουν βρει ακόμα κανα φάρμακο για το HIV?
spysta
QUOTE(rakos @ Dec 20 2013, 23:43 ) *
ο καρυδας ειπε οτι θα παιξει ο Μασιουλις και ο Αυγουλης οτι θα παιξει ο Παππας
μενει αλλος ενας για τον ουκιτς

μας εξηγει καποιος για ΠΟΙΟ λογο ο ΠΑΟ ακολουθει αυτη την ''και καλα τακτικη παραπλανησης'' με τους τραυματιες του που λιγες μερες πριν σχεδον ολοι δεν θα παιξουν ..αλλα εν τελλει την ημερα τους ματς συμπεριλαμβανονται κανονικα στην 12αδα??

ειναι λιγο αστειο γιατι νταξει τωρα μην γελιομαστε .. δεν τρομαζει και κανεναν biggrin.gif
Quincy
Δεν ξέρω κατά πόσο είναι τακτική παραπλάνησης. Ή απλά τους βάζει ανέτοιμους γιατί δεν μπορεί να κάνει αλλιώς. Εκτός αν κατεβεί με ΔΔ-Κάρυ στο 1, και Μπράμο στο 2 και Ματσιούλις στο 3, για 40 λεπτά. rolleyes.gif
louie
δεν ειναι τακτικη παραπλανησης νομιζω. ειναι η γνωστη τακτικη "καιγεται ο πισινος μου οποτε θα τους βαλω και ετοιμοθανατους αν χρειαστει"...

παντως αν ειναι οντως τεχνικη παραπλανησης ειναι πολυ βλαχοπονηρια δηλαδη. και πολυ σκηνοθετημενη γιατι οι παππας-ματσιουλις εχασαν απο 2-3 αγωνες στην ευρωλιγκα ο καθενας και ο ουκιτς ξεκινησε τον αγωνα και μετα σε καποια φαση επιανε το ποδι του και δεν μπορουσε να τρεξει. αν εχει κανει τετοια σκηνοθεσια ο αρτζι μπραβο του.
thanath
Καλα λεω οτι ψαχνουμε παντου φαντασματα! Δηλαδη δεν σας παει στο μυαλο οτι ειναι τοσο απελπισμενος που αν δεν πονανε πολυ τους πατανε μια ενεση και τους βαζει μεσα κ οτι γινει.... Την παριμοια ο πνιγμενος απ τα μαλλια πιανεται δεν την εχετε ακουσει?
sni79per
QUOTE(thanath @ Dec 21 2013, 11:51 ) *
Καλα λεω οτι ψαχνουμε παντου φαντασματα! Δηλαδη δεν σας παει στο μυαλο οτι ειναι τοσο απελπισμενος που αν δεν πονανε πολυ τους πατανε μια ενεση και τους βαζει μεσα κ οτι γινει.... Την παριμοια ο πνιγμενος απ τα μαλλια πιανεται δεν την εχετε ακουσει?


δεν τα ξερεις καλα...παιξαμε το ματς-προκριση με τον ερυθρο αστερα χωρις τον παππα μπας κ αποκλειστουμε αλλα δεν μας εκατσε.
επισης στον αγωνα με την λοκομοτιβ που μας εδινε πιθανοτητες εκεινη τη στιγμη για την 3 θεση κ αποφυγη του ομιλου που τελικα πεσαμε προστεθηκε η απουσια του ματσιουλης αλλα παλι ατυχησαμε κ νικησαμε. icon_drunk.gif
bbplayer
QUOTE (louie @ Dec 21 2013, 10:28 ) *
δεν ειναι τακτικη παραπλανησης νομιζω. ειναι η γνωστη τακτικη "καιγεται ο πισινος μου οποτε θα τους βαλω και ετοιμοθανατους αν χρειαστει"...

παντως αν ειναι οντως τεχνικη παραπλανησης ειναι πολυ βλαχοπονηρια δηλαδη. και πολυ σκηνοθετημενη γιατι οι παππας-ματσιουλις εχασαν απο 2-3 αγωνες στην ευρωλιγκα ο καθενας και ο ουκιτς ξεκινησε τον αγωνα και μετα σε καποια φαση επιανε το ποδι του και δεν μπορουσε να τρεξει. αν εχει κανει τετοια σκηνοθεσια ο αρτζι μπραβο του.


+1

an κάτι έχει παίξει, είναι στην περίπτωση του Ούκιτς , που βγήκε με τις πλερέζες η "Π" και έλεγε ούτε λίγο ούτε πολύ ότι τερματίζεται η καριέρα του
D-Wade
QUOTE(thanath @ Dec 21 2013, 11:51 ) *
Καλα λεω οτι ψαχνουμε παντου φαντασματα! Δηλαδη δεν σας παει στο μυαλο οτι ειναι τοσο απελπισμενος που αν δεν πονανε πολυ τους πατανε μια ενεση και τους βαζει μεσα κ οτι γινει.... Την παριμοια ο πνιγμενος απ τα μαλλια πιανεται δεν την εχετε ακουσει?

Σε τι να κάνουν ένεση? Στην θλάση του Ούκιτς?Μακάρι να ξεπερνούσαν οι αθλητές τις θλάσεις τους μέσα σε 3 μέρες με ενέσεις . . .Δε θα φοβόταν οι ομάδες μη χάσουν τους παίχτες τους στα σημαντικά παιχνίδια.
Ο Μασιούλις τραυματίστηκε 15 μέρες πριν(και αυτός θλάση δεν είχε?).Είναι πιθανό να έχει προλάβει να αποθεραπευτεί και είτε είναι στο 100% είτε όχι ο αγώνας είναι αρκετά σημαντικός για να τον αφήσουν εκτός.
Τώρα για τον Παππά τι να πω. . .Τέλη Ιανουαρίου έλεγαν επιστρέφει,πριν μια εβδομάδα έλεγαν ότι γλύτωσε το χειρουργειο. Τι στο καλό βάζετε στις ενέσεις και επιστρέφουν οι τραυματισμένοι ένα μήνα πριν? smile.gif
louie
QUOTE (D-Wade @ Dec 21 2013, 12:33 ) *
Σε τι να κάνουν ένεση? Στην θλάση του Ούκιτς?Μακάρι να ξεπερνούσαν οι αθλητές τις θλάσεις τους μέσα σε 3 μέρες με ενέσεις . . .Δε θα φοβόταν οι ομάδες μη χάσουν τους παίχτες τους στα σημαντικά παιχνίδια.
Ο Μασιούλις τραυματίστηκε 15 μέρες πριν(και αυτός θλάση δεν είχε?).Είναι πιθανό να έχει προλάβει να αποθεραπευτεί και είτε είναι στο 100% είτε όχι ο αγώνας είναι αρκετά σημαντικός για να τον αφήσουν εκτός.
Τώρα για τον Παππά τι να πω. . .Τέλη Ιανουαρίου έλεγαν επιστρέφει,πριν μια εβδομάδα έλεγαν ότι γλύτωσε το χειρουργειο. Τι στο καλό βάζετε στις ενέσεις και επιστρέφουν οι τραυματισμένοι ένα μήνα πριν? smile.gif


αρα μονο για τον παππα ειναι το περιεργο, που στην περιπτωση του παππα οι αρχικες εκτιμησεις ηταν χειροτερες απο τι ζημια που ειχε. νομιζαν οτι μπορει να χρειαστει χειρουργειο και τελικα οταν πηγε στο μιλανο και εξεταστηκε ειδαν οτι δεν χρειαζεται, τοσο απλα.

για τον ματσιουλις και τον ουκιτς τα εξηγεις κι ο ιδιος οτι ειναι αυτο που λεμε πως τους βαζει κι ας μην ειναι εντελως καλα.
T.W.Is.M.
Στο παιχνιδι του πρωταθληματος παντως ειδαμε πως μπηκε ξαφνικα ο Ουκιτς και ποσο δεν μπορουσε να προσφερει. Ενδεχομενως κατι τετοιο να γινει και τη Δευτερα με τον Παππα και με τον Ουκιτς, αν τελικα παιξει. Θυμηθειτε και το Λο στον τελικο της Κωνσταντινουπολης. Το Ματσιουλις δεν τον βαζω γιατι πιστευω οτι αν παρει χρονο(και δεν παιξει μονο για να ξεκουρασει το Μπραμο) θα ειναι ετοιμος.
D-Wade
QUOTE(louie @ Dec 21 2013, 12:46 ) *
αρα μονο για τον παππα ειναι το περιεργο, που στην περιπτωση του παππα οι αρχικες εκτιμησεις ηταν χειροτερες απο τι ζημια που ειχε. νομιζαν οτι μπορει να χρειαστει χειρουργειο και τελικα οταν πηγε στο μιλανο και εξεταστηκε ειδαν οτι δεν χρειαζεται, τοσο απλα.

για τον ματσιουλις και τον ουκιτς τα εξηγεις κι ο ιδιος οτι ειναι αυτο που λεμε πως τους βαζει κι ας μην ειναι εντελως καλα.

Εντάξει για τον Παππά είναι πολύ περίεργο αλλά και για τον Ούκιτς είναι πιθανό ότι θα είχε κανα σφίξιμο ή μικροτραβηγμα και έβγαλαν προς τα έξω ότι έχει θλάση.Δε λέω ότι έκανε θέατρο με την Μακάμπι


QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 21 2013, 12:54 ) *
Στο παιχνιδι του πρωταθληματος παντως ειδαμε πως μπηκε ξαφνικα ο Ουκιτς και ποσο δεν μπορουσε να προσφερει. Ενδεχομενως κατι τετοιο να γινει και τη Δευτερα με τον Παππα και με τον Ουκιτς, αν τελικα παιξει. Θυμηθειτε και το Λο στον τελικο της Κωνσταντινουπολης. Το Ματσιουλις δεν τον βαζω γιατι πιστευω οτι αν παρει χρονο(και δεν παιξει μονο για να ξεκουρασει το Μπραμο) θα ειναι ετοιμος.

Κανείς( πιστεύω ) δε λέει ότι οι παίχτες του ΠΑΟ είναι στο 100% και τους κρύβουν για να τους παρουσιάσουν ξαφνικά τη Δευτέρα.Οι άνθρωποι έχουν προβλήματα τραυματισμών.Ότι ''φουσκώνουν'' λίγο τα γεγονότα λέμε. . .
Είναι διαφορετικό να παίζεις με διάστρεμμα όπως ο Λο και διαφορετικό με θλάση(με θλάση δεν παίζεις καθόλου)
Marciulionis
Το θέμα δεν είναι ποιοι θα παίξουν, αλλά πως θα παίξουν. Καίγεται για τη νίκη η ομάδα (για πολλούς περισσότερους λόγους από ότι του Ολυμπιακού) και σκοπεύουν και πεθαμένους να βάλουν μέσα... Αυτό δεν σημαίνει ότι θα βγεί γιατί ανέτοιμοι παίκτες είναι μάλλον απίθανο να παίξουν καλά...

Το σενάριο ότι έχουν την ομάδα να σέρνεται 3-4 μήνες, τους παίκτες να πηγαινοέρχονται στα νοσοκομεία εσωτερικού και εξωτερικού, να φτάσει η ομάδα να κινδυνεύει με αποκλεισμό από τη 1η φάση της Ευρωλίγκας και να μην έχει παίξει ούτε μια φορά χωρίς κάποιο πρόβλημα, για να μπερδέψουν τον Ολυμπιακό και να κερδίσουν το... Κύπελο Ελλάδας, είναι πέρα για πέρα γελοίο και δεν αντέχει κριτικής.

Η πρόβλεψή μου είναι εύκολη νίκη Ολυμπιακού στα χαρτιά, μετά τη διακοπή του αγώνα με τη διαφορά στους 15-20 πόντους...
asotos
QUOTE(Marciulionis @ Dec 21 2013, 13:37 ) *
Η πρόβλεψή μου είναι εύκολη νίκη Ολυμπιακού στα χαρτιά, μετά τη διακοπή του αγώνα με τη διαφορά στους 15-20 πόντους...


Όσο πιθανό είναι να βγει η Ελλάδα από την κρίση αλλό τόσο πιθανό είναι να διακοπεί ματς Παναθηναϊκού-Ολυμπιακού στο ΟΑΚΑ... 69.gif
vastravoud
Καθαρά αγωνιστικά, το παιχνίδι πάει για νίκη Ολυμπιακού. ΌΜΩΣ αυτά τα παιχνίδια είναι πολύ "ειδικών" συνθηκών και περίεργης ψυχολογίας - συνεπώς δε θα εκπλαγώ καθόλου αν γίνει και ντέρμπι.
T.W.Is.M.
Οχι οτι εχει σημασια για την εξελιξη του αγωνα, αλλα τα γραφεια στοιχηματων ριχνουν την αποδοση του Ολυμπιακου. Ενδεικτικα λεω οτι την Πεμπτη το βραδυ ειχα βρει τον Ολυμπιακο στο 2,15 και σημερα στο ιδιο γραφειο δινεται 1,80. Σε αλλο γραφειο μαλιστα τον βρισκω στο 1,72. Καταλαβαινω βεβαια οτι το μονο που λεει αυτο το στοιχειο ειναι η ταση του κοσμου να πονταρει και τιποτα παραπανω, αλλα ετσι για να αναφερθει και αυτο και να φανει οτι ο κοσμος κλινει προς τη νικη του Ολυμπιακου. Επαναλαμβανω οτι αυτο δεν επηρεαζει καθολου τις πιθανοτητες.
D-Wade
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 21 2013, 17:22 ) *
Οχι οτι εχει σημασια για την εξελιξη του αγωνα, αλλα τα γραφεια στοιχηματων ριχνουν την αποδοση του Ολυμπιακου. Ενδεικτικα λεω οτι την Πεμπτη το βραδυ ειχα βρει τον Ολυμπιακο στο 2,15 και σημερα στο ιδιο γραφειο δινεται 1,80. Σε αλλο γραφειο μαλιστα τον βρισκω στο 1,72. Καταλαβαινω βεβαια οτι το μονο που λεει αυτο το στοιχειο ειναι η ταση του κοσμου να πονταρει και τιποτα παραπανω, αλλα ετσι για να αναφερθει και αυτο και να φανει οτι ο κοσμος κλινει προς τη νικη του Ολυμπιακου. Επαναλαμβανω οτι αυτο δεν επηρεαζει καθολου τις πιθανοτητες.

Ακριβώς την ίδια πορεία ακολούθησε και το ζευγάρι Αρη-Πανιωνίου
thanath
QUOTE (D-Wade @ Dec 21 2013, 14:33 ) *
Σε τι να κάνουν ένεση? Στην θλάση του Ούκιτς?Μακάρι να ξεπερνούσαν οι αθλητές τις θλάσεις τους μέσα σε 3 μέρες με ενέσεις . . .Δε θα φοβόταν οι ομάδες μη χάσουν τους παίχτες τους στα σημαντικά παιχνίδια.
Ο Μασιούλις τραυματίστηκε 15 μέρες πριν(και αυτός θλάση δεν είχε?).Είναι πιθανό να έχει προλάβει να αποθεραπευτεί και είτε είναι στο 100% είτε όχι ο αγώνας είναι αρκετά σημαντικός για να τον αφήσουν εκτός.
Τώρα για τον Παππά τι να πω. . .Τέλη Ιανουαρίου έλεγαν επιστρέφει,πριν μια εβδομάδα έλεγαν ότι γλύτωσε το χειρουργειο. Τι στο καλό βάζετε στις ενέσεις και επιστρέφουν οι τραυματισμένοι ένα μήνα πριν? smile.gif

Ενεσεις εννοω για τον πονο, οχι για θεραπεια! Δηλαδη αν ειναι τοσο χαζος ο Πεδουλακης ν αφηνει τους παικτες απρποπονητους για να πιασει απροετοιμαστους τους αντιπαλους τοτε ειναι επικινδυνος! Και επιμενω ας μην ειμαστε τοσο καχυποπτοι...

Υγ συγγνωμη αν ειναι κακογραμενο το ποστ αλλα γραφω απο κινητο...
yorgos
Θεωρώ σχεδόν σίγουρο ότι το ματς θα πάει σε χαμηλό σκορ, αυτό θα το καταφέρει ο Πέδου. Εκεί έχει σοβαρές πιθανότητες ο Παναθηναϊκός, στον οποίο δίνω ένα 55-45, θεωρώ πως θα πάρει και τη μάχη των ριμπάουντ. Τώρα το τι θα κάνει επιθετικά, ο Θεός και η ψυχή του...
bbplayer
QUOTE (louie @ Dec 22 2013, 12:22 ) *
αν περιμενεις να κερδισεις τον ολυμπιακο και να μην φταιει κατι(διαιτησια, επιστημονες, βασιλακοπουλος ετσι γενικα κι αοριστα, τραυματισμοι, γαστρεντεριτιδες, δημοσιογραφοι που λενε για ντοπες και τους στεναχωρουνε, ο αναδρομος ερμης και ο διας στον τοξοτη κτλ) τοτε θα πεθανεις περιμενοντας... εμενα μου φτανει που ακομα και τωρα που αυτοι ειναι στο 23-0 κι εμεις ειμαστε οπως ειμαστε ψαχνουν δικαιολογιες εκ των προτερων. εδω εχτες οι αγγελοπουλοι φωναζαν επειδη δεν θα τους σφυριζει ο πηλοιδης και ο φουφης! για τους διαιτητες που παραπονιοντουσαν επειδη τους σφυρανε τωρα παραπονιουνται επειδη δεν τους σφυρανε!!! και ψαχνεις εσυ να βρεις ακρη; πες τπτ για μπασκετακι να εχουμε να συζητησουμε γιατι με τα αλλα σε πιανει παρανοια αν κατσεις να ασχοληθεις.

τελικα ο ουκιτς ουτε μερος της προπονησης δεν εβγαλε οποτε παρα πολυ χλωμο να τον δουμε. παππας και ματσιουλις εβγαλαν ενα μερος αλλα του παππα το προβλημα δεν ειναι για να διακινδυνευει. κατα την γνωμη μου καλυτερα να μην παιξει κανεις και στην χειροτερη να χασουμε το κυπελλο απο οτι να κινδυνευσουν οι παιχτες, να παιξουν και χαλια στην κατασταση που ειναι και να χασουμε μετα και ευρωλιγκα και τα παντα.


ένα ματς είναι που στην τελική πέρα από το γόητρο δεν διακυβεύεται και τίποτα το σημαντικό. Καλύτερα να φυλάξει τους ανέτοιμους γιατί από 2 Γεναρη ξυρίζουν το γαμπρό.
Ο Ούκιτς και θλάση 1ου βαθμού να μην είχε που είπαν αλλά ένα απλό τραβηγματάκι καλό θα είναι να μην ρισκάρει
louie
QUOTE (bbplayer @ Dec 22 2013, 13:03 ) *
ένα ματς είναι που στην τελική πέρα από το γόητρο δεν διακυβεύεται και τίποτα το σημαντικό. Καλύτερα να φυλάξει τους ανέτοιμους γιατί από 2 Γεναρη ξυρίζουν το γαμπρό.
Ο Ούκιτς και θλάση 1ου βαθμού να μην είχε που είπαν αλλά ένα απλό τραβηγματάκι καλό θα είναι να μην ρισκάρει


αν καθισεις και το σκεφτεις ψυχραιμα τοτε ναι δεν διακυβευεται κατι τοσο σημαντικο. γιατι ναι μεν ειναι και το κυπελλο ενας τιτλος αλλα αν τελικα παρουμε το κυπελλο και θυσιασουμε γι αυτο την υπολοιπη χρονια τοτε κανεις δεν θα θυμαται το κυπελλο στην τελικη. απλα αυτο ειναι αν το σκεφτεις ψυχραιμα. αν παιζεται η καρεκλα σου ομως δεν εχεις αυτην την πολυτελεια να σκεφτεσαι ετσι. και εμενα μου φαινεται οτι η καρεκλα του αρτζι αν δεν εξαρταται απολυτα απο αυτον τον αγωνα, σιγουρα τριζει εντονα.
bbplayer
QUOTE (louie @ Dec 22 2013, 13:14 ) *
αν καθισεις και το σκεφτεις ψυχραιμα τοτε ναι δεν διακυβευεται κατι τοσο σημαντικο. γιατι ναι μεν ειναι και το κυπελλο ενας τιτλος αλλα αν τελικα παρουμε το κυπελλο και θυσιασουμε γι αυτο την υπολοιπη χρονια τοτε κανεις δεν θα θυμαται το κυπελλο στην τελικη. απλα αυτο ειναι αν το σκεφτεις ψυχραιμα. αν παιζεται η καρεκλα σου ομως δεν εχεις αυτην την πολυτελεια να σκεφτεσαι ετσι. και εμενα μου φαινεται οτι η καρεκλα του αρτζι αν δεν εξαρταται απολυτα απο αυτον τον αγωνα, σιγουρα τριζει εντονα.


σωστά. αυτό το είχα ξεχάσει.
ioannisbasket
Σιγουρη νικη ΠΑΟ.
ο Θρυλος παιζει εδω και 40 μερες παιχνιδια χωρις πίεση.
Ο ΠΑΟ μέσα στη γκρίνια και την αμφισβήτηση,μπαίνει να κερδίσει δια πυρός και σιδήρου.
Ευκολη -σχετικά- νίκη για ΠΑΟ.Ο ΟΣΦΠ δεν είναι ψυχολογικά έτοιμος για τέτοιο παιχνίδι.
Θυμηθείτε το!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.