Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Washington Wizards
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2
sacarame
Washington Wizards




Εκπαιδεύοντας τους μάγους vol 2




Προηγούμενο Ρεκόρ (2010-11): 23-59
Leaders (2010-11):



Πόντοι: Nick Young (17,4), Gilbert Arenas (17,3), Andray Blatche (16,8)
Ριμπάουντ: Andray Blatche (8,2), Javale McGee (8,0), Rashard Lewis (5,8)
Ασσίστ: John Wall, (8,3), Gilbert Arenas ( 5,6), Kirk Hinrich (4,4)

Πιθανή 5άδα:
PG: John Wall
SG: Jordan Crawford
SF:Rashard Lewis
PF: Andray Blatche
C: Javale McGee

Πάγκος:
PG’s: Shelvin Mack,
SG’s: Nick Young, Maurice Evans, Roger Mason Jr, Larry Owens
SF’s: Jan Vesely, Chris Singleton, Othyus Jeffers (restricted)
PF’s: Trevor Booker, Kevin Seraphin
C’s: Hamady N'Diaye, , Ronny Turiaf

Offseason moves

Ήρθαν ή ανανέωσαν: Ronnie Turiaf (trade), Maurice Evans (re-signed), Nick Young (re-signed), Hamady N'Diaye (re-signed), Roger Mason Jr (FA)
Draft Picks: Jan Vesely (no 6) , Chris Singleton (no 18), Shelvin Mack (no 34)


Έφυγαν: Josh Howard (FA to Utah)


Προπονητής:

Flip Saunders...Μετά το πολύ μέτριο περυσινό ρεκόρ, ο Saunders θέλει σίγουρα να δει κάποια βελτίωση στους μάγους του. Το θέμα είναι τι επιλογές θα κάνει για το βασικό σχήμα και πως θα κατανείμει την πιτα ανάμεσα σε Wall, Crawford και Young με σκοπό να πάρει το 100% και από τους τρεις.

Σχόλιο:

Κάθε χρόνο έχουμε περίπου την ίδια κουβέντα για τους Wizards. Στην αρχή κάθε σεζόν λέμε ότι το υλικό τους είναι καλό,φερέλπιδο και ότι φέτος θα κάνουν την break-out season. Και κάθε χρόνο καταλήγουμε να τους κράζουμε για το πόσο μέτριοι είναι και ότι δεν θα κάνουν ποτέ το βήμα παραπάνω. Έτσι λοιπόν φέτος δεν θα κάνουμε κανένα σχόλιο για το πως θα πάνε οι φετινοί Wizards. Αυτό που περιμένουμε να δούμε είναι πόσο θα βελτιώσουν το παιχνίδι τους οι Wall (ειδικά αν θα περιορίσει τα λάθη), Young και Crawford. Από την άλλη, αναμένουμε με χαλαρότητα αν ο Lewis έχει ακόμα όρεξη για μπάσκετ καθως και αν το δίδυμο Blatche-McGee έχει να προσφέρει κάτι διαφορετικό από την μετριότητα τόσων χρόνων. Κατα τα άλλα θα παρακολουθήσουμε μια κλασική ομάδα Ανατολής που δύσκολα θα ξεφύγει από το πλάνο του προπονητή της.


Πρόβλεψη: 20-46
Conference rank: 13th
Division rank: 5th



Επίσης σε συνεργασία με τον Sheed
j-kidd13
Στελιο δεν θελω να σε στεναχωρησω.....αλλα μαλλον ξεχασες να βαλεις στο ροστερ τον Young............. smiley.gif
rchos
μαρεσει η αλλαγη στα χρωματα και τις εμφανισεις.

απο εκει και περα αναμενω με αγωνια την εξελιξη του "τοιχου".ελπιζω φετος να μην εχει τραυματισμο να μας τα δειξει ολα.
sacarame
QUOTE(j-kidd13 @ Dec 22 2011, 11:12 ) *
Στελιο δεν θελω να σε στεναχωρησω.....αλλα μαλλον ξεχασες να βαλεις στο ροστερ τον Young............. smiley.gif



Μου τα έσκασε χοντρά ο Crawford για να θάψω τον Nick... smiley.gif
benchwarmer
Κατά τη γνώμη μου αυτή τη στιγμή περισσότερο βάρος είναι ο Ρασάρντ παρά καλό. Μπορούν να χτίσουν μια πολύ καλή νεανική ομάδα πάντως, δίνοντας εξ ολοκλήρου τα κλειδιά πλέον στον Γουόλ. Με 2 από τις μεγαλύτερες εκπλήξεις της περσινής χρονιάς στο 2 (Γιανγκ και Κροφορντ) και ένα από τα καλύτερα νέα δίδυμα ψηλών, κάτι καλό μπορεί να βγει στο μέλλον σίγουρα. Για φέτος πάντως, η είσοδος στα πλέι οφ θα είναι σίγουρα δύσκολη.
baskethood
Οι Γουίζαρντς απέσυραν την Qualifying Offer που είχαν καταθέσει στον Τζέφερς και τον έκαναν Unrestricted free agent. Αυτό είναι το τελευταίο νέο που έχω ακούσει, ο παίκτης ήταν τραυματίας από το καλοκαίρι και αναμενόταν να επιστρέψει με το νέο χρόνο.
pantaloni
Τα σπαει η εμφανιση, θυμιζει Μπουλετς
SG3ptshooter
QUOTE(SG3ptshooter @ Jun 24 2011, 13:56 ) *
Οπότε παρότι συμφωνώ πως και φέτος είναι ομάδα που μπορεί να βρεθεί σίγουρα ψηλά, ψηλότερα έστω, δεν αντέχω να το πιστέψω άλλη μια φορά και να είναι πάλι αδιάφοροι... smiley.gif

0-6 icon_drunk.gif
Πραγματικά δεν αντέχω άλλο αυτήν την ομάδα, λιγότερο κι απ' τους δικούς μου τους ταλεντιάρηδες μιλάμε.
Nuntius
QUOTE (SG3ptshooter @ Jan 5 2012, 13:22 ) *
0-6 icon_drunk.gif
Πραγματικά δεν αντέχω άλλο αυτήν την ομάδα, λιγότερο κι απ' τους δικούς μου τους ταλεντιάρηδες μιλάμε.


Τουλάχιστον οι Pistons νικούν όποτε παίζει καλά ο Jerebko και δείχνουν και μία α' μαχητικότητα. Αυτοί εδώ χάνουν με κάτω τα χέρια tongue.gif
pantaloni
Χαλι μαυρο λεμε......κραζει και το γηπεδο ολο στο 4ο 12αλεπτο χαχα απιστευτα πραγματα
spursforthe5
πολυ κακη ομαδα με εκαψε κιολας
JR_Swish

Πάρτι κάνει η Μινεσότα 20 πόντους μπροστά με τον Ρούμπιο να έχει ήδη double-double 13 πόντους και 13 ασίστ,αλλά πραγματικά οι Μάγοι είναι τραγικότατοι νομίζω έρχεται σιγά σιγά και η σειρά του Σόντερς μετά τον Γουέστφολ!
Μου φαινέται αν και είναι μόλις το δεύτερο παιχνίδι που τους βλέπω πως αυτός ο Μπλατς τελικά είναι μεγάλη απάτη.
pantaloni
QUOTE (spursforthe5 @ Jan 8 2012, 22:08 ) *
πολυ κακη ομαδα με εκαψε κιολας

Παιχτους υπερ φιλε μου στο επομενο με ραπτορς στην εδρα τους παλι. Δεν μπορει να χασουν και απο αυτους
T.W.Is.M.
Αν και ειχα την τυχη να μη δω το ματς, καταλαβα απο την περιγραφη που ακουγα κατα διαστηματα στο δευτερο ημιχρονο οτι ηταν για την Επιδαυρο! Τραγικοι...

QUOTE(pantaloni @ Jan 8 2012, 22:19 ) *
Παιχτους υπερ φιλε μου στο επομενο με ραπτορς στην εδρα τους παλι. Δεν μπορει να χασουν και απο αυτους


Μην το λες. Ειναι ικανοι μετα το Ρουμπιο να κανουν ηρωα και τον Καλντερον.
Ευτυχως που δεν παιζουν ακομα στο ΝΒΑ ο Σερχιο Ροντριγκεθ και ο Ραουλ Λοπεθ... tongue.gif
pantaloni
QUOTE (redasterix7 @ Jan 8 2012, 22:14 ) *
Πάρτι κάνει η Μινεσότα 20 πόντους μπροστά με τον Ρούμπιο να έχει ήδη double-double 13 πόντους και 13 ασίστ,αλλά πραγματικά οι Μάγοι είναι τραγικότατοι νομίζω έρχεται σιγά σιγά και η σειρά του Σόντερς μετά τον Γουέστφολ!
Μου φαινέται αν και είναι μόλις το δεύτερο παιχνίδι που τους βλέπω πως αυτός ο Μπλατς τελικά είναι μεγάλη απάτη.

Ο Ρουμπιο που εχει συνηθισει σε πολεμικα παιχνδια στην Ευρωλιγκα και στην Ισπανια με την Μπαρτσελονα, οταν θα βρισκει περιφερειακες αμυνες με αμυντικους οπως ο Γουολ και ο Γιανγκ θα τους κανει με τα κρεμμυδακια
Nuntius
Αν δεν νικήσουν τους Raptors στις 11 είναι πολύ πιθανό να ξεκινήσουν 0-17 πριν πάρουν την πρώτη τους νίκη. Και δεν θεωρώ και πολύ πιθανό να νικήσουν τους Raptors, οι οποίοι δεν δείχνουν και πολύ κακή ομάδα, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Ορίστε το πρόγραμμα τους μέχρι το 18ο παιχνίδι τους εναντίων των Bobcats:

9ο: Εντός με Τορόντο.

10ο: Εκτός με Σικάγο.

11ο: Εκτός με Sixers.

12ο: Εντός με Sixers.

13ο: Εντός με Rockets.

14o: Εντός με Thunder.

15ο: Εντός με Ντένβερ.

16ο: Εντός με Celtics.

17ο: Εκτός με Sixers.

Το Τορόντο μπορούν να το νικήσουν αλλά δεν πείθουν. Σικάγο και Thunder είναι εκτός συζήτησης. Οι Rockets, οι Nuggets και οι Sixers δείχνουν αρκετά καλοί για να χάσουν από τους Wizards. Θα το συζήταγα για Celtics μιας και δείχνουν αρκετά γερασμένοι αλλά νομίζω πως έχουν την εμπειρία να πάρουν αυτόν τον αγώνα (τους έχουν ήδη κερδίσει δύο φορές άλλωστε).

Οπότε αν χάσουν και από το Τορόντο μάλλον πάνε για πρώτη νίκη την 18η αγωνιστική.

Βέβαια, στο NBA ποτέ δεν ξέρεις. Και κάποτε πρέπει να νικήσουν και αυτοί. Δεν πείθουν όμως.
pantaloni
Χμμμ blink.gif μεγαλη βελτιωση θελει ο Γουωλ στα οργανωτικα του καθηκοντα στο σετ παιχνιδι που υστερει, για να μπορεσει στο μελλον η ομαδα να χτισει γυρω του. Ο Βεσελι δε μου γεμιζει το ματι. Ο Σινγκλετον ειναι υποσχομενος, ο Σεραφεν χειροτερος απο περσι. Δυσκολα τα πραγματα εκει
Nuntius
Επιτέλους κέρδισαν. Rejoice όσο προλαβαίνετε γιατί θα νικήσουν ξανά σε 9 αγώνες από τώρα tongue.gif
morfi
Όπως προανέφερε και ο προαναφερθείσας Nuntius το πρόγραμμα των Γουίζαρντς αναμένεται αρκετά δύσκολο. Έχουν τρία παιχνίδια στην έδρα τους και το μόνο που μπορούν να χτυπήσουν είναι αυτό με τους Σέλτικς λόγω του ντεφορμαρίσματος της Βοστόνης. Ακόμα και μετά από αυτούς τους αγώνες το πρόγραμμα παραμένει βαρύ. Ίσως πάρουν μία ανάσα από 20 Φεβρουαρίου μέχρι και τις 5 Μαρτίου οπού αναμένω να δω όσο το καλύτερο μπάσκετ γίνεται από μία ομάδα όσο η Ουάσινγκτον.
JR_Swish

Μας χαιρέτησε κι ο Saunders! icon_wave.gif
Ψιλοαναμενόμενο μετά το 2-15 και τις κακές εμφανίσεις.

http://basketball.realgm.com/wiretap/21853...e_Flip_Saunders
Nuntius
Να και ένα καλό νέο για τον Flip smile.gif
aegeansheed
Τα πρώτα 17 παιχνίδια "θανατωμένα" σε μία στιγμή...

Nuntius
Πάντως, πρέπει να παραδεχθώ πως με διέψευσαν και νίκησαν τους Thunder. Δεν νομίζω να το περίμενε και κανείς πάντως tongue.gif
Flash
QUOTE(Nuntius @ Jan 24 2012, 21:05 ) *
Πάντως, πρέπει να παραδεχθώ πως με διέψευσαν και νίκησαν τους Thunder. Δεν νομίζω να το περίμενε και κανείς πάντως tongue.gif


Όλοι καρφωτό Wizards το είχαμε παίξει ρε icon_drunk.gif

Μα που να πας με προπονητή που λέγεται Flip. Μα Flip? (βασικά ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι ψέμμα ή οχι ο τύπος μετά από τόσα χρόνια).
Nuntius
Ναι, ο προπονητής τους φταίει tongue.gif
baskethood
“I call ’em the Bullets, ’cause I want to shoot ’em.”

Zoys


Μα πού πήγαινε; Μερικοί σέντερ είναι τόσο αφελείς. smiley.gif
koutsou10
δεν μπορω να καταλαβω στους γουιζαρντς γιατι δεν παιζουν οι ροτζερ μεησον κ μορις εβανς,αλλα κ ο ρονι τουριαφ ειναι εκτος δωδεκαδας?η ειναι τραυματιας?

κ αντιθετα παιζουν 20λεπτα ο τζορνταν κροφορντ που ειναι τραγικος κ ο κρις σιγκλεντον που ειναι μετριος κ κατω...

κατι πρεπει να παιζει εκει πολυ περιεργο 68.gif 68.gif 68.gif
aegeansheed
stupidity continues...

Tobias Funke
QUOTE (aegeansheed @ Feb 25 2012, 20:17 ) *
stupidity continues...


A tribute for his Highness
Air Kef
Javale - Javale.. Hope you'll never change που λέει και το άρθρο!
Flash
Τον θέλω για coauthor...
koutsou10
μονο οι λεηκερς μπορουν να τα κανουν αυτα!!!

κερδιζαν με 21 ποντους κ μεσα σε ενα 5λεπτο η διαφορα πηγε στους 2κ ο μπραουν κοιμαται στον παγκο...

ο τρεβορ μπουκερ κανει πλακα στον γκασολ κ μαλιστα ο γουολ εχει βαλει μολις ενα καρφωμα κ εχει 1-4,απο ολου το περιμεναμε κ απο αλλου μας ηρθε...ΕΛΕΟΣ!!!

κ οχι τιποτα αλλο αλλα θα παιξει ο κομπι κ ο γκασολ παλι 40λεπτα κ θα παρουν κ σουταρες υπο κακες προυποθεσεις(ειδικα ο κομπι)

τωρα χανουμε κ ολας!!!ενταξει η ομαδα ειναι τραγικοτατη στα εκτος εδρας!!!
captain charisma


ακομα κλαιω...πλακα εχουν αυτοι οι γουιζαρντς με τοσα fail που εχουν κανει μεχρι τωρα..
Iverson_3
Ο Nick Young 6 ασίστ?? blink.gif Οι Μάγιας είχαν δίκιο, ο κόσμος θα καταστραφεί φέτος.
Nuntius
QUOTE (captain charisma @ Mar 8 2012, 15:18 ) *


ακομα κλαιω...πλακα εχουν αυτοι οι γουιζαρντς με τοσα fail που εχουν κανει μεχρι τωρα..


Είπαμε. Το πόσταρε νωρίτερα κι ο baskethood. Ο Sir Charles τα λέει όλα:

Badass
QUOTE (Iverson_3 @ Mar 8 2012, 16:30 ) *
Ο Nick Young 6 ασίστ?? blink.gif Οι Μάγιας είχαν δίκιο, ο κόσμος θα καταστραφεί φέτος.



smiley.gif

Σωστό! Μου έκανε και εμένα εντύπωση
Iverson_3
To έπος συνεχίζεται
Nuntius
Το περίμενα πως και πως 77.gif 77.gif 77.gif
j-kidd13
Η πιο γκαφατζιδικη ομαδα του πρωταθληματος!!!
Δεν υπαρχει τελος και οριο!!!
captain charisma
εκει που τελειωνει η λογικη αρχιζουν οι γουιτζαρντς smiley.gif
captain charisma


θεουλης ο μαγκι
pantaloni
Μεγαλη πατα αυτ0ς 0 Βεσελι......για τα μπαζα 0 τυπ0ς παιρνει ανετα τ0 βραβει0 της πι0 μ0υφας ρ0υκι
Nuntius
Απαίσια εμφάνιση από τους Pacers στο Verizon Center. Στο ημίχρονο διασύρονται 51 - 31 από τους Washington Wizards.

Οι Wizards ήταν εύστοχοι στην αρχή και έβγαλαν προσήλωση στην άμυνα τους και πήραν ένα γρήγορο lead το οποίο δεν έχασαν και ποτέ.

Για να δούμε αν μπορεί να αλλάξει κάτι.
morrison
Παρακαλώ κάποιον που βλέπει να μου πει
τι διάολο κάνει ο Κόλισον 13 λεπτά πάνω στο παρκέ. hammer.gif

Ευχαριστώ...
Nuntius
QUOTE (morrison @ Mar 23 2012, 02:17 ) *
Παρακαλώ κάποιον που βλέπει να μου πει
τι διάολο κάνει ο Κόλισον 13 λεπτά πάνω στο παρκέ. hammer.gif

Ευχαριστώ...


Τίποτα ιδιαίτερο. Αλλά υπάρχουν και χειρότερα tongue.gif
duncan21
QUOTE(Nuntius @ Mar 23 2012, 02:21 ) *
Αλλά υπάρχουν και χειρότερα tongue.gif

Όπως?Ο Γκρέιντζερ?
Nuntius
QUOTE (duncan21 @ Mar 23 2012, 02:25 ) *
Όπως?Ο Γκρέιντζερ?


Ή ο Hansbrough. In reality, everyone but Lou Amundson and maybe a bit of D. West smiley.gif

Άντε και λίγο ο Paul George.
morrison
Λεαντρίνιο πώς πάει?
Nuntius
QUOTE (morrison @ Mar 23 2012, 02:29 ) *
Λεαντρίνιο πώς πάει?


Υπέροχα προχθές, άσχημα σήμερα.

Τραυματίστηκε και ο West sad.gif

Τουλάχιστον, το πήγαμε στους 10.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.