Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναγιώτης Γιαννάκης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34
ΒΑΡΔΙΝΟΛΑΤΣΗΣ
QUOTE(Red or dead @ May 28 2009, 01:44 ) *
Αν θίχτηκες ξιδάκι.Και κόψε τα off topic επιτέλους.


Βλέπω η αντιπαράθεση αρχίζει από εδω.... Μην ανησυχείτε,μπορείτε να λυσετε τις διαφορές σας αυριο κατά τις 12.15 εξω από την 212 στο Σεφ. Εκεί θα αρχίσει το πανηγύρι : shot.gif ninja.gif wub.gif ph34r.gif ugly1.gif ugly_tocktock.gif torture.gif ugly_tocktock.gif ugly1.gif ugly8.gif shot.gif
anton70
Αν ο Γιαννάκης είχε κάνει την πατάτα του Ζέλικο με τον Σάκοτα χθες, τότε οι Λύκοι, Κογιότ, Τσακάλια και το υπόλοιπο ζωικό βασίλειο θα απαιτούσαν το δημόσιο απαγχονισμό του. Αυτό δείχνει πόσο επιδερμικά πολλές φορές αντιμετωπίζουμε κάποια πρόσωπα όταν συζητάμε ρίχνοντας εξυπνάδες.
Εγώ θέλω να σταθώ σε δυο πράγματα.
1) Πράγματι ο Ολυμπιακός δεν πείθει. Λειτουργεί πολύ περισσότερο με αυτοσχεδιασμούς παρά με σχέδιο απέναντι σε μια ομάδα που παίζει οργανωμένα σε άμυνα και επίθεση μέχρι βαρεμάρας.
2) Όμως, η μία είναι ομάδα 1,5 χρόνου και η άλλη 9 (και αναφέρομαι στους προπονητές και τον σχεδιασμό που αυτοί κάνουν). ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΦΥΣΙΚΟ να μη διακρινόταν αυτό.
Ουσιαστικά η ένστασή μου για τον Γιαννάκη αφορά περισσότερο στο ότι θα έπρεπε ο ίδιος στην αρχή της περιόδου να θέσει τα πράγματα στη σωστή τους διάσταση και να μην παρουσιάζεται η φετινή χρονιά ως η χρονιά που θα σαρώσει ο ΟΣΦΠ τα πάντα (βέβαια, μιλάει συνέχεια για υπομονή και αυτό ίσως να σημαίνει ακριβώς αυτό το πράγμα).
ΥΓ. Το budget δε βγάζει πρωταθλητή. Όποιος το πιστεύει αυτό, δεν έχει ιδέα όχι μόνο από μπάσκετ αλλά και από αθλητισμό γενικά. Ας κάνει λοιπόν ο κυρ-Παύλος τον coach αντί του Ζέλικο).
a bullet for your head
QUOTE(anton70 @ May 29 2009, 14:25 ) *
Αν ο Γιαννάκης είχε κάνει την πατάτα του Ζέλικο με τον Σάκοτα χθες, τότε οι Λύκοι, Κογιότ, Τσακάλια και το υπόλοιπο ζωικό βασίλειο θα απαιτούσαν το δημόσιο απαγχονισμό του. Αυτό δείχνει πόσο επιδερμικά πολλές φορές αντιμετωπίζουμε κάποια πρόσωπα όταν συζητάμε ρίχνοντας εξυπνάδες.

Νομιζω οτι στο συγκεκριμμενο χρονικα σημειο,ο Ζοτς ηθελε καλο περιφερειακο σουτ,ειδικα απ τη θεση 4.
Γι'αυτο εριξε στο παιχνιδι τον Σακοτα,μηπως εστω απ'αυτον βρει καποιες λυσεις,που τελικα δεν βγηκαν.
Το σκεπτικο ηταν καλο & συγκεκριμμενο,ο παικτης ομως δεν μπορεσε να κανει αυτη τη δουλεια και βγηκε σχετικα γρηγορα.
j-kidd13
QUOTE(a bullet for your head @ May 29 2009, 13:36 ) *
Νομιζω οτι στο συγκεκριμμενο χρονικα σημειο,ο Ζοτς ηθελε καλο περιφερειακο σουτ,ειδικα απ τη θεση 4.
Γι'αυτο εριξε στο παιχνιδι τον Σακοτα,μηπως εστω απ'αυτον βρει καποιες λυσεις,που τελικα δεν βγηκαν.
Το σκεπτικο ηταν καλο & συγκεκριμμενο,ο παικτης ομως δεν μπορεσε να κανει αυτη τη δουλεια και βγηκε σχετικα γρηγορα.

Noμίζω οτι έβαλε τον Σάκοτα κυρίως γιατι δεν ήθελε να διακινδυνεύσει να βάλει τον Φώτση και να χρεωθεί κάποιo φάουλ γιατι αν θυμαμαι καλα εκείνη τη στιγμή είχε 3...
Μετά μπορώ να συμφωνήσω για το σουτ που αναφέρεις...
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(anton70 @ May 29 2009, 14:25 ) *
Αν ο Γιαννάκης είχε κάνει την πατάτα του Ζέλικο με τον Σάκοτα χθες, τότε οι Λύκοι, Κογιότ, Τσακάλια και το υπόλοιπο ζωικό βασίλειο θα απαιτούσαν το δημόσιο απαγχονισμό του. Αυτό δείχνει πόσο επιδερμικά πολλές φορές αντιμετωπίζουμε κάποια πρόσωπα όταν συζητάμε ρίχνοντας εξυπνάδες.
Εγώ θέλω να σταθώ σε δυο πράγματα.
1) Πράγματι ο Ολυμπιακός δεν πείθει. Λειτουργεί πολύ περισσότερο με αυτοσχεδιασμούς παρά με σχέδιο απέναντι σε μια ομάδα που παίζει οργανωμένα σε άμυνα και επίθεση μέχρι βαρεμάρας.
2) Όμως, η μία είναι ομάδα 1,5 χρόνου και η άλλη 9 (και αναφέρομαι στους προπονητές και τον σχεδιασμό που αυτοί κάνουν). ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΦΥΣΙΚΟ να μη διακρινόταν αυτό.
Ουσιαστικά η ένστασή μου για τον Γιαννάκη αφορά περισσότερο στο ότι θα έπρεπε ο ίδιος στην αρχή της περιόδου να θέσει τα πράγματα στη σωστή τους διάσταση και να μην παρουσιάζεται η φετινή χρονιά ως η χρονιά που θα σαρώσει ο ΟΣΦΠ τα πάντα (βέβαια, μιλάει συνέχεια για υπομονή και αυτό ίσως να σημαίνει ακριβώς αυτό το πράγμα).
ΥΓ. Το budget δε βγάζει πρωταθλητή. Όποιος το πιστεύει αυτό, δεν έχει ιδέα όχι μόνο από μπάσκετ αλλά και από αθλητισμό γενικά. Ας κάνει λοιπόν ο κυρ-Παύλος τον coach αντί του Ζέλικο).

Τον Σακοτα τον εβαλε γιατι ο Τσαρτσαρης ειχε 4 και ο Φωτσης 3 φαουλ.
Ας ειχε παρει το ευρωπαικο ή εστω το πρωταθλημα εφηβων ο Γιαννακης
και ας εβαζε οποιον ηθελε να παιξει.

Αν μετα απο 1,5 χρονο δεν εχεις καταφερει σαν προπονητης να περασεις στην ομαδα
τον τροπο που θελεις να παιζει η ομαδα, τοτε τραβα κανε αλλη δουλεια.

Ας μην εδινε καθε χρονο τοσα λεφτα ο Γιαννακοπουλος
και θα βλεπαμε αν το μπατζετ κανει την διαφορα ή οχι.
a bullet for your head
QUOTE(j-kidd13 @ May 29 2009, 14:47 ) *
Noμίζω οτι έβαλε τον Σάκοτα κυρίως γιατι δεν ήθελε να διακινδυνεύσει να βάλει τον Φώτση και να χρεωθεί κάποιo φάουλ γιατι αν θυμαμαι καλα εκείνη τη στιγμή είχε 3...
Μετά μπορώ να συμφωνήσω για το σουτ που αναφέρεις...

Σωστη και η επισημανση σου για τους φορτωμενους με φαουλ παικτες.


QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ May 29 2009, 14:57 ) *
Αν μετα απο 1,5 χρονο δεν εχεις καταφερει σαν προπονητης να περασεις στην ομαδα
τον τροπο που θελεις να παιζει η ομαδα, τοτε τραβα κανε αλλη δουλεια.

Νομιζω οτι 1.5 χρονος,ειναι πολυς χρονος δουλειας,που θα επρεπε να αποτυπωνονται με εμφανη τροπο στο γηπεδο,καποιοι η' περισσοτεροι αμυντικοι & επιθετικοι αυτοματισμοι.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(a bullet for your head @ May 29 2009, 15:05 ) *
Νομιζω οτι 1.5 χρονος,ειναι πολυς χρονος δουλειας,που θα επρεπε να αποτυπωνονται με εμφανη τροπο στο γηπεδο,καποιοι η' περισσοτεροι αμυντικοι & επιθετικοι αυτοματισμοι.

Και ιδιαιτερως οταν εχεις κρατησει 6 παιχτες απο την περσινη ομαδα
εχεις παρει 2 (Παπαλουκας-Πελεκανος) που ξερουν τι παιζεις σαν προπονητης
και τον Βουισιτς που εχει τεραστια εμπειρια.

Μονο ο Τσιλντρες και ο Χαλπεριν στην ουσια επρεπε να μαθουν νεα πραγματα.
score
Ο Ζοτς την ώρα που χρησιμοποίησε τον Σάκοτα είχε 3 ευκαιρίες να πάρει το πρωτάθλημα (3 παιχνίδια-ευκαιρίες) ενώ ο Γιαννάκης 1. Με 3/1 μπορείς να ρισκάρεις στο μπάσκετ. Είπε λοιπόν να δει αν μπορεί να ματσάρει τον Πρίντεζη ο Σάκοτα. Ο Πρίντεζης όμως εχθές τα είχε βάλει με τους εχθρούς, με τους δικούς του, με τις μαζορέτες, με όλους και είχε καταφέρει να κυριαρχίσει στις 2 ρακέτες... στον σάκοτα θα κώλονε?
Εκεί πήρε τα πάνω του ο ΟΣΦΠ και νίκησε. Τώρα όμως ο Ζοτς ξέρει ότι ο Σάκοτα δεν πρόκειται να σπρώξει άνθρωπο και έχει ακόμα 2/1 ευκαιρίες...
Και ναι ο Γιαννάκης δεν είχε το περιθώριο να κάνει ένα αντίστοιχο "λάθος"...
PAKMAN
Μάλλον η πιό σπουδαία μεταγραφη των αδελφών τα τελευταία 4 χρόνια και του Ολυμπιακού τα τελευταία 10..... icon_drunk.gif

http://www.goalday.gr/article.asp?catid=10...p;pubid=2865386
prezonautis
πλεον ειναι και θεμα ψυχολογιας-μεγαλο point στ οποιο πρεπει οι αγγελοπουλοι να απομακρυνουν τον γιαννακη.
σε 1,5 χρονο απεναντι στ μεγαλο του αντιπαλο,εχει χασει οτι τιτλο εχει διεκδικησει,εχοντας 5-10 νικες υπερ-κατα..και οποιον κρισιμο αγωνα χρειαστηκε(2 τελικους κυπελλου,ημιτελικος βερολινο,πρωτος τελικος στ σεφ φετος)τους εχασε παταγωδως..συν της αλλης εχει μια 3 βαριες ηττες πλατη του(φετος στ οακα σε 2ο τελικο και κανονικη διαρκεια και περσυ στ σεφ στ κανονικη διαρκεια) και οποτε μπορεσε να βρεθει κοντα στ νικη 'η και να την παρει κιολας,μαλλον τις περισσοτερες φορες τον καναν μαγκα οι παιχτες και οχι οι καθε αυτο επιλογες του!

καπως ετσι εχω την αισθηση οτι χτιζεται η ομαδα πατοντας πανω σε μια νωοτροπια LOOSER η οποια πρωτα απο ολα πηγαζει απο τον προπονητη και αυτο καθε αλλο παρα καλο ειναι!

οπως και να το κανουνε εχει 5/5 ηττες το τελευταιο 1,5 χρονο απεναντι στ παναθηναικο,σε οποιον θεσμο και αν αγωνιστηκε!
αρνουμαι να το πιστεψω..δεδομενου οτι σε ολα τα αθληματα,μια ομαδα ειναι αδυνατο να σαρωνει τα παντα απεναντι σε μια αλλη συνεχεια..του πουστη πια(sorry rolleyes.gif)..εστω σε ενα παιχνιδι απο θεμα τυχης ρε αδερφε επρεπε να ειχε νικησει καπου!

επιπλεον δν υπαρχει σχεδον κανενα στοιχειο πανω στ ομαδα που να ειναι δημαδι προπονητη!δν εχει εκμεταλλευτει ουτε κατα διανυα τις δυνατοτητες κορυφαιων παικτων(γκριρ,τσιλι)..και αν δν ειχε και τον δολιο τον παπαλουκα να κανει αυτος τον προπονητη εντος γηπεδου και τους μπουρουση,βουισιτς,γκριρ κα να τον ξελασπωνουν με υπερεμφανισεις..φοβαμαι οτι τα πραματα θα ητανε πολυ χειροτερα!
PrasiniThyella
Aπλά στο μπάσκετ κερδίζει κατα 99 τοις εκατό αυτός που είναι έστω και ελάχιστα καλύτερος μέσα στον αγώνα.

Δεν είναι ποδόσφαιρό που βάζεις ένα γκολ και κλείνεσαι πίσω ενώ οι άλλοι σπάνε τα δοκάρια. blove.gif
filippos7
QUOTE(PAKMAN @ May 30 2009, 01:58 ) *
Μάλλον η πιό σπουδαία μεταγραφη των αδελφών τα τελευταία 4 χρόνια και του Ολυμπιακού τα τελευταία 10..... icon_drunk.gif

http://www.goalday.gr/article.asp?catid=10...p;pubid=2865386


Σόρρυ..Δεν το είχα δει..Σίγουρα συμφωνώ σε αυτό που λες..Βάσει πορείας και τίτλων..
PrasiniThyella
QUOTE(PAKMAN @ May 31 2009, 19:46 ) *
Οι τελευταιες 24 ώρες του Γιαννάκη ως προπονητής του Ολυμπιακού.....


Φάε την γλώσσα σου... Είμαι σίγουρος οτι αν το παιχνίδι στο ΟΑΚΑ ήταν και αυτό κεκλεισμένων των θυρών, ο Ομπράντοβιτς θα άφηνε τον Γιαννάκη να κερδίσει για να του το πάρει στο 5ο παιχνίδι το πρωτάθλημα οπότε με σκορ 3-2 να σκεφτούν οι Αγγελόπουλοι σοβαρά να μην τον διώξουν.

Επειδή όμως το ΟΑΚΑ θα είναι κατάμεστο, όντως σε λίγες ώρες θα μπούμε στο τελευταίο 24ωρο. sad.gif
thrylos7
Το τόπικ έπιασε πάτο... Τα σχετικά ποστ σβήστηκαν.
basketikos
Δηλαδη αν ο Δασκαλος Γιαννακης παει σημερα χωρις Παπαλουκα και παρει το παιχνιδι, και αφου σας οδηγησε ξανα σε Φ-4 (που δεν ηταν και πολυ συχνο για να λεμε την αληθεια..) και αφου σας εβγαλε πρωτους στην κανονικη περιοδο (και αυτο βλεπεις δεν ειναι και πολυ συχνο για να λεμε αλλη μια μεγαλη αληθεια) και μαλιστα με ρεκορ νικων (=αυτο δεν εχει ξαναγινει ποτε των ποτων) τι θα πειτε???

Μου εχει κανει γενικά εντυπωση ενα πραγμα: Τετοιο "χτισιμο" προπονητη (καποιος βιαστικός ανοιξε και τοπικ φερνοτας τον Ζουρο στον Ολυμπιακο.... ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ?) παραμονη του πιο κρισιμου αγωνα των τελευταιων χρονων ειναι απιστευτο....

Διπλο μεσ' το ΟΑΚΚΑ Δασκαλε... να χαρει ολη η Κοκκινια για παρτη σου και μονο...
PrasiniThyella
Απο τη μία θα ήθελα να πάρει κι άλλη νίκη ο Γιαννάκης μπας και τον κρατήσουν οι Αγγελόπουλοι (και εξασφαλίσουμε το double στην Ελλάδα τουλάχιστον απο τώρα) αλλά επειδή δεν προβλέπεται ούτε μία στο εκατομμύριο να γίνει κάτι τέτοιο μέσα στο ΟΑΚΑ σε ματς που καίει τον Παναθηναϊκό, θα συμβιβαστούμε με τον Ετόρε Μεσίνα που αν μη τι άλλο απολαμβάνει του σεβασμού μας.Τον ίδιο σεβασμό είχαμε κάποτε και για τον πρώην ομοσπονδιακό προπονητή που κατάφερε μόνος του να αποκαθηλωθεί.
apkat
QUOTE(PrasiniThyella @ Jun 1 2009, 05:29 ) *
Απο τη μία θα ήθελα να πάρει κι άλλη νίκη ο Γιαννάκης μπας και τον κρατήσουν οι Αγγελόπουλοι (και εξασφαλίσουμε το double στην Ελλάδα τουλάχιστον απο τώρα) αλλά επειδή δεν προβλέπεται ούτε μία στο εκατομμύριο να γίνει κάτι τέτοιο μέσα στο ΟΑΚΑ σε ματς που καίει τον Παναθηναϊκό, θα συμβιβαστούμε με τον Ετόρε Μεσίνα που αν μη τι άλλο απολαμβάνει του σεβασμού μας.Τον ίδιο σεβασμό είχαμε κάποτε και για τον πρώην ομοσπονδιακό προπονητή που κατάφερε μόνος του να αποκαθηλωθεί.


Πιστεψε με σε περιπτωση που ερθει ο Μεσινα σε μια εβδομαδα κατα την Πρασινη θα εχει γινει χειροτερος του Γιαννακη τοσο αγωνιστικα οσο και εξωαγωνιστικα.Μεχρι τα Χριστουγεννα θα εχει περασει και στην πλειοψηφεια του κοσμου.Ενω στους τελικους του χρονου λογικα η ΚΑΕ θα εχει ετοιμασει και αντιστοιχο βιντεακι που θα τον γελιοποιει οπως παραδοσιακα κανει.
lakersdynasty
QUOTE(apkat @ Jun 1 2009, 11:48 ) *
Πιστεψε με σε περιπτωση που ερθει ο Μεσινα σε μια εβδομαδα κατα την Πρασινη θα εχει γινει χειροτερος του Γιαννακη τοσο αγωνιστικα οσο και εξωαγωνιστικα.Μεχρι τα Χριστουγεννα θα εχει περασει και στην πλειοψηφεια του κοσμου.Ενω στους τελικους του χρονου λογικα η ΚΑΕ θα εχει ετοιμασει και αντιστοιχο βιντεακι που θα τον γελιοποιει οπως παραδοσιακα κανει.


Φυσικα και θα το κανει...ενω η αληθεια ειναι οτι ο Μεσινα και ο Γιαννακης χανουν απο τον Παναθηναϊκο επειδη εχει στον παγκο τον "Γκαστονε".

19.gif

Marciulionis
Κορυφαίος προπονητής ο Μεσίνα αδιαμφισβήτητα. Μόνη μου ένσταση είναι ότι άμα από τους βασικούς λόγους που διώχνεις το Γιαννάκη είναι επειδή "δε μας αρέσει το μπάσκετ που παίζει ο Ολυμπιακός" δεν νομίζω ότι είναι η καλύτερη επιλογή. Προβλέπω κάτι 50-51 βαρβάτα του χρόνου στα ΠΑΟ-ΟΣΦΠ και μακάρι να διαψευστώ!
lakersdynasty
QUOTE(Marciulionis @ Jun 1 2009, 14:33 ) *
Κορυφαίος προπονητής ο Μεσίνα αδιαμφισβήτητα. Μόνη μου ένσταση είναι ότι άμα από τους βασικούς λόγους που διώχνεις το Γιαννάκη είναι επειδή "δε μας αρέσει το μπάσκετ που παίζει ο Ολυμπιακός" δεν νομίζω ότι είναι η καλύτερη επιλογή. Προβλέπω κάτι 50-51 βαρβάτα του χρόνου στα ΠΑΟ-ΟΣΦΠ και μακάρι να διαψευστώ!


Αυτο αποκλειεται. (Θα) Ειναι τοσο το ταλεντο των παικτων των 2 ομαδων που ποτε δεν "αφηναν" το σκορ να πεσει τοσο χαμηλα.
Boom Dizzle
Εγω πιστευω οτι ο Γιαννακης πρεπει να φυγει.Δεν κανει για ομαδα επιπεδου ΟΣΦΠ.Για κανα Μαρουσι ή κανεναν Αρη
ισως αλλα για Ολυμπιακο μαλλον οχι.Οι Αγγελοπουλοι ομως θεωρω οτι θα του δωσουν μια ακομη ευκαιρια.

ΥΓ:Αν φυγει ο Παναης παιρνει και αποζημιωση??
Sokos
Αν δώσουν δεύτερη ευκαιρία στον Παναή, να σαι σίγουρος ότι θα χουν ένα -25% ως -30% στα διαρκείας. Είμαι στο εξωτερικό και δεν ξέρω πως ακριβώς είναι τα πράγματα στην Ελλάδα, αλλά απ ότι καταλαβαίνω υπάρχει μεγάλη δυσαρέσκεια...

Όπως έχω πει κι άλλες φορές. Εντάξει να μην βλέπεται το μπάσκετ μας και να χουμε αποτελέσματα. Αλλά και να μην βλέπεται το μπάσκετ μας και να μην παίρνουμε και τίποτα.... Παραπάει....
kseplenhs
γιαννάκη ψυχάρα ολυμπιακάρα...

προτείνω νέο 10ετές συμβόλαιο.η ομάδα προοδευει πάντως...έστω και βήμα βήμα...

πέρσυ 3-2,φέτος 3-1 με διπλάσιο μπάτζετ και του χρόνου 3-0 με διπλάσιο απο το φετινό και του παραχρόνου πάλι σκούπα με μπάτζετ γύρω στα 120 εκ. και με ρεκόρ διαφοράς πόντων....

σε κάποια φάση δεν θα περάσουμε καν στους τελικούς αλλά θέλει...ΥΠΟΜΟΝΗ.πρώτα θα φτάσουμε στον πάτο του βαρελιού και μετά θα ανέβουμε...έτσι λέει το σχέδιο του παναή....

αγγελό έτσι για το χιούμορ κράτα τον....πραγματικά θα είναι η πιο απρόβλεπτη και χιουμοριστική κίνηση στην επιχειρηματική σου καριέρα....

και κάνε την ευγενία assistant coach....muppet show το σεφ απο του χρόνου...ανοίξαμε και σας περιμένουμε...

chronis
Συνεχιζουμε ειπε και εκραξε διαιτησια.Α,εγλυψε και τον αγγελο
kseplenhs
υπάρχουν βιντεάκια με τις σημερινές δηλώσεις του?θέλω να τις κάνω favourite....tongue.gif
a bullet for your head
QUOTE(basketikos @ Jun 1 2009, 05:04 ) *
Δηλαδη αν ο Δασκαλος Γιαννακης παει σημερα χωρις Παπαλουκα και παρει το παιχνιδι, και αφου σας οδηγησε ξανα σε Φ-4 (που δεν ηταν και πολυ συχνο για να λεμε την αληθεια..) και αφου σας εβγαλε πρωτους στην κανονικη περιοδο (και αυτο βλεπεις δεν ειναι και πολυ συχνο για να λεμε αλλη μια μεγαλη αληθεια) και μαλιστα με ρεκορ νικων (=αυτο δεν εχει ξαναγινει ποτε των ποτων) τι θα πειτε???

Διπλο μεσ' το ΟΑΚΚΑ Δασκαλε... να χαρει ολη η Κοκκινια για παρτη σου και μονο...

Θα μου επιτρεψεις να σε ρωτησω κατι?
Ο Γιαννακης σε τι ειναι δασκαλος?
Απ τη φωτο-σου,διακρινω ενα ταιμ-αουτ του Ιωνικου Νικαιας(αν δεν κανω λαθος).
Αν υπηρξε καποιος δασκαλος,αυτος ηταν ο Λακης Αναστασιαδης..
chronis
Ας΄τα σου λεω.Επικη ομιλία για διατησία ,και οι πρόεδροι που αγαπανε τον ολυμπιακο και δεν τους αφήνουνε κτλ κτλ
colonel gomelsky
QUOTE(kseplenhs @ Jun 2 2009, 00:11 ) *
υπάρχουν βιντεάκια με τις σημερινές δηλώσεις του?θέλω να τις κάνω favourite....tongue.gif



Πλάκα φαντάζομαι κάνεις για να αποφορτίσεις το κλίμα.
sir-elric
τελικα και ο σχορτσιανιτης και ο ερτσεγκ μπορουν να προσφερουν!!

τα μονο ελαφρυντικα οι απουσιες
O.B.C
αντίο κύριε γιαννακη....
πλάκα στην πλάκα ο διαιτητής.... που σφύριξε την τεχνική ποινή στον μανουσελη ΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΕ????????
Johnnys
Λοιπον παιζει χωρις τον Βασιλοπουλο(βασικοτατος)μηνες τωρα...Οπως επαιζε και χωρις Τσιλντρες η Πριντεζη κατα καιρους..Παιζει χωρις τον Παπαλουκα σε δυο κρισιμοτατους αγωνες..Φτανει φαιναλ4..Βγαινει πρωτος στην κανονικη περιοδο με ρεκορ..Χανει τον τελικο ευρωπης για ενα σουτ που στην τελικη ο μπουρουσης το χασε...Και στους τελικους ελλαδας χανει δυο παιχνιδια οπως τα χασε(πρωτο και σημερινο) νικαει ενα και χανει ενα καθαρα...Νταξ ας φυγει ισως δεν κανει αλλα δεν μπορειτε να μην εκτιματε και τιποτα...
chronis
QUOTE(Johnys @ Jun 2 2009, 00:18 ) *
Λοιπον παιζει χωρις τον Βασιλοπουλο(βασικοτατος)μηνες τωρα...Οπως επαιζε και χωρις Τσιλντρες η Πριντεζη κατα καιρους..Παιζει χωρις τον Παπαλουκα σε δυο κρισιμοτατους αγωνες..Φτανει φαιναλ4..Βγαινει πρωτος στην κανονικη περιοδο με ρεκορ..Χανει τον τελικο ευρωπης για ενα σουτ που στην τελικη ο μπουρουσης το χασε...Και στους τελικους ελλαδας χανει δυο παιχνιδια οπως τα χασε(πρωτο και σημερινο) νικαει ενα και χανει ενα καθαρα...Νταξ ας φυγει ισως δεν κανει αλλα δεν μπορειτε να μην εκτιματε και τιποτα...

Φίλε μου ο ίδιος ειχε πει παμε για 3 τίτλους.Ας πει απο την αρχη της χρονιας,μάγκες φέτος δύσκολα τα πράγματα απο του χρόνου.
kseplenhs
αφού τα έφερε η τύχη να διεκδικεί και τους 3 τίτλους με τον μεγάλο του αντίπαλο και το αποτέλεσμα να δείχνει πως ο αντίπαλος έκανε triple crown,τι βελτιώσεις μου λέτε τώρα και τί υπομονές και τι απουσίες...

σαν να χάνει ο φέρκγιουσον όλους τους τίτλους σε ευρώπη και αγγλία απο την τσέλσι....θα βγεί κανείς και θα πει πως έκανε "πετυχημένη χρονιά"??

sir-elric
QUOTE(Johnys @ Jun 2 2009, 00:18 ) *
Λοιπον παιζει χωρις τον Βασιλοπουλο(βασικοτατος)μηνες τωρα...Οπως επαιζε και χωρις Τσιλντρες η Πριντεζη κατα καιρους..Παιζει χωρις τον Παπαλουκα σε δυο κρισιμοτατους αγωνες..Φτανει φαιναλ4..Βγαινει πρωτος στην κανονικη περιοδο με ρεκορ..Χανει τον τελικο ευρωπης για ενα σουτ που στην τελικη ο μπουρουσης το χασε...Και στους τελικους ελλαδας χανει δυο παιχνιδια οπως τα χασε(πρωτο και σημερινο) νικαει ενα και χανει ενα καθαρα...Νταξ ας φυγει ισως δεν κανει αλλα δεν μπορειτε να μην εκτιματε και τιποτα...

θα φυγει γιατι :
α) η ομαδα δεν απεκτησε ποτε επιθετικη ταυτοτητα, το συστημα σταυρος (που λενε τα παιδια εδω μεσα) μονο σε Δ εσκα. χωρις πλανο, με ντροπη προς το isolation, χωρις αποστασεις. πρεπει να ειμαστε οι χειροτεροι ομαδα επιθετικα στην ευρωπη που εφτασε τοσο ψηλα (η μπαρτσελονα του newbie ηταν σαφως ποιο δουλεμενη) βαζελος και ΤΣΚΑ σε αλλο level
β) Γιατι 7 παιχνιδια και ακομα δεν μας εδειξε οτι ξερει αλλη αντιμετωπιση στο πικ ν ρολ! λες και εχουμε τα ποιο βαρια 4-5 στην ευρωπη.
γ) γιατι μαζι του καποιοι κυριοι εγιναν μεγαλοι αιμοδοτες μπουζουκιων και RnB των νοτιων προαστιων (πριντεζης, τεοντοσιτσ και ο σχορτσιανιτης).
δ) γιατι ποτε δεν καταλαβε τι εστι childress


μπορει να εχασε 2 πολυ σημαντικους παικτες! αλλα δεν εδειξε κατι καλο.
chronis
Παντως στις δηλωσεις εδειξε σιγουρος για παραμονη.Θελω να πιστευω οτι δεν εχει παρει εγγυησεις για την επόμενη χρονιά




Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στους παίκτες μου για την προσπάθεια. Στο προηγούμενο ματς στο ΟΑΚΑ, είχα πει, πως δεν ήμασταν εδώ και χάσαμε. Συμβαίνουν ανεξήγητα πράγματα όλο το χρόνο και δε θέλω να ασχολούμαι. Αλλά με κοιτούν οι παίκτες μου και δεν καταλαβαίνουν... Υπάρχουν άλλα μέτρα κι άλλα σταθμά. Πρέπει αυτό να σταματήσει κάποτε. Ο Παναθηναϊκός πήρε σήμερα το πρωτάθλημα. Αλλά δεν πρέπει να συνεχιστεί αυτή η κατάσταση. Παίζουμε μπάσκετ και με διάφορους τρόπους κάθε φορά δεν μπορεί να μπορεί να παιχτεί μπάσκετ. Και πάντα εις βάρος Ολυμπιακού» δήλωσε αρχικός ο προπονητής των «ερυθρολεύκων» και συνέχισε:

«Θα συνεχίσουμε γιατί οι πρέοδροι δουλεύουν κ θέλιυν να προσδώσον άλλο ύφος για να δημιουργήσουν σοβαρές ομάδες και στελέχη. Θα συνεχίσουμε τη σκληρή δουλειά. Ο κόσμος μας χρειάζεται σεβασμό.

Σε όσα παιχνίδια παίζαμε μπάσκετ τα παιχνίδια κρίθηκαν με τη μπάλα στα χέρια μας. Ο καθένας μπορεί να δει το παιχνίδι και να το "διαβάσει".

Μέχρι σήμερα δεν είχα πει τίποτα. Είχε βγει τις προάλλες μια ανακοίνωση, άσχετα από το αν ερμηνεύτηκε μόνο από την πλευρά ότι ο κόσμος πρέπει να αγαπά το μπάσκετ και να χαίρεται γι αυτό. Αλλά υπήρχε και μια παράγραφος που μιλούσε και για αλλοίωση του ματς».
Air and King
QUOTE(basketikos @ Jun 1 2009, 05:04 ) *
Δηλαδη αν ο Δασκαλος Γιαννακης παει σημερα χωρις Παπαλουκα και παρει το παιχνιδι, και αφου σας οδηγησε ξανα σε Φ-4 (που δεν ηταν και πολυ συχνο για να λεμε την αληθεια..) και αφου σας εβγαλε πρωτους στην κανονικη περιοδο (και αυτο βλεπεις δεν ειναι και πολυ συχνο για να λεμε αλλη μια μεγαλη αληθεια) και μαλιστα με ρεκορ νικων (=αυτο δεν εχει ξαναγινει ποτε των ποτων) τι θα πειτε???

Μου εχει κανει γενικά εντυπωση ενα πραγμα: Τετοιο "χτισιμο" προπονητη (καποιος βιαστικός ανοιξε και τοπικ φερνοτας τον Ζουρο στον Ολυμπιακο.... ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΔΟΥΜΕ?) παραμονη του πιο κρισιμου αγωνα των τελευταιων χρονων ειναι απιστευτο....

Διπλο μεσ' το ΟΑΚΚΑ Δασκαλε... να χαρει ολη η Κοκκινια για παρτη σου και μονο...

Μπορει την ομαδα του Ιωνικου ο Παναγιωτης Γιαννακης να την εχει σημαδεψει και να ειναι Θρυλος αλλα οταν μιλαμε για Ολυμπιακο και την επιτυχια της ομαδας δεν μας απασχολει τι εχει κανει ο Γιαννακης ως παιχτης οπουδηποτε αγωνιστηκε ειτε ως προπονητης οπουδηποτε αλλου αλλα το τι κανει στον Ολυμπιακο!
Στον Ολυμπιακο πηρε μια ευκαιρεια να κοουτσαρει μια πανακριβη ομαδα για 1-1/2 χρονο και απετυχε να της χαρησει Τιτλους και χανοντας συνεχως απο τον αιωνιο αντιπαλο.
Στον Ολυμπιακο δεν υπαρχει Υπομονη που επιζητα ο Γιαννακης.Ειναι Ηλεκτρικη η καρεκλα για οποιονδηποτε προπονητη.Ουτε ειναι κανενας Ομπραντοβιτς που εχει σαρωσει καθε τιτλο στο περααμα του για να δικαουται και μια κακη χρονια μετα απο 10 καλες!

Απο εκει και περα η αποστολη του ολοκληρωθηκε με αποτυχια.Αν εχει την καλοσυνη εκτος απο το να παραιτηθει ας μας πει την λεξη ΥΠΟΜΟΝΗ ως προς την ανεφερε συνεχεια καθολη την χρονια?Ως προς τους Τιτλους?Δεν πηρε κανενα!Ως προς το ωραιο μπασκετ που θα επαιζε καποια στιγμη η ομαδα?Δεν νομιζω οτι επαιξε κανα μπασκετ της προκοπης ειδικα επιθετικα η ομαδα ηταν σαν σκαφος που προσπαθει να πλαναρει και το πιανει τρικυμια.
Ως προς τι υπομονη λοιπον να μας πει ο Παναγιωτης Γιαννακης?
Εγω εχω να πω οτι αρκετη υπομονη καναμε εμεις μαζι του.Αν εχει φιλοτιμο ας παραιτηθει και ας βγαλει απο την δυσκολη θεση και τους Αδερφους Αγγελοπουλος οι οποιοι ειναι Κυριοι με Κ κεφαλαιο!


themis7
Kατα την γνωμη μου ο Γιαννακης εκτος απο ενα ακομη κακο κοουτσαρισμα κανει παλι λαθος με το να μιλαει στην συνεντευξη τυπου για διαιτησια....
Καποιος θα περιμενε να αναλαβει τις ευθυνες για την μετρια εως κακη παρουσια της ομαδας του Πειραια στους τελικους των play off...Οποιος παρακολουθει μπασκετ χωρις παροπιδες αντιλαμβανετα οτι ο παο ειναι καλυτερη μπασκετικη ομαδα...
Ομως ο Γιαννακης δεν καταφερε να παρουσιασει κατι που θα εκανε περηφανους τους φιλους του ΟΣΦΠ ....
Μια αυτοκριτικη θα ηταν πιο πρεπουσα συμπεριφορα ακομη και στην ιστορια του στο μπασκετ που φαινετε οτι την εχει ξεχασει απο τοτε που ανελαβε τον ΟΣΦΠ................
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
κ. Γιαννακη, σημερα ειχατε απολυτο δικιο να διαμαρτυρεστε για την διαιτησια
και το γεγονος οτι πηγε την διαφορα απο το +2 στο +10 αλλα.............

.........για πειτε μας

1. Τι κανατε ολη την χρονια για να αντιμετωπισετε το πιο απλο πικ-εν-ρολ στον κοσμο???
2. Ειναι δυνατον σε καθε απλο σκριν, ακομα και στα 8 μετρα να αλλαζουν οι παιχτες???
στην Γ'Εσκα αν θα ερθετε θα δειτε, οτι οι προπονητες ξερουν το χεντς-αουτ.
Εχετε ακουσει ποτε αυτην την λεξη??
3. Εχετε μιλησει ποτε στους παιχτες σας για τις αποστασεις στην επιθεση???
ειναι δυνατον να κανει ενας παιχτης ντραιβ και να μην υπαρχουν στις 2 γωνιες
παιχτες ετοιμοι για το τριποντο, αλλα να ειναι και αυτοι μεσα στην ρακετα??
4. Εχετε δειξει στους παιχτες σας, ποιος παει που, οταν περιστρεφεται η αμυνα??
Σαν πλανοδιο θεατρικο μπουλουκι στην δεκαετια του '60 τρεχουν οι παιχτες σας στην αμυνα.
5. Σας αρεσε που σας εξεθεσε τοσο πολυ ο Σοφο σημερα, που για πλακα καταπιε τον Πεκοβιτς???
ειναι δυνατον να ξερετε εσεις καλυτερα απο 10.000 κοσμο που ηθελε να παιξει ο Σοφο???
εγωιστης μπορειτε πολυ ευκολα να το παιξετε στο σπιτι σας και στους φιλους σας.
Εδω πληρωνεστε για να κερδιζει η ομαδα και οχι για να το παιζετε αφεντικο.


Θα μπορουσα να πω και καμια δεκαρια ακομα, αλλα θα κουρασω τους φιλους που με διαβαζουν.

ΥΓ. Δειξε λιγο φιλοτιμο, ανελαβε την ευθυνη και παραιτησου.
και φυσικα παρε και τους μακεδονομαχους που μας κουβαλησες μαζι σου.
jimol34
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jun 1 2009, 22:01 ) *
κ. Γιαννακη, σημερα ειχατε απολυτο δικιο να διαμαρτυρεστε για την διαιτησια
και το γεγονος οτι πηγε την διαφορα απο το +2 στο +10 αλλα.............

.........για πειτε μας

1. Τι κανατε ολη την χρονια για να αντιμετωπισετε το πιο απλο πικ-εν-ρολ στον κοσμο???
2. Ειναι δυνατον σε καθε απλο σκριν, ακομα και στα 8 μετρα να αλλαζουν οι παιχτες???
στην Γ'Εσκα αν θα ερθετε θα δειτε, οτι οι προπονητες ξερουν το χεντς-αουτ.
Εχετε ακουσει ποτε αυτην την λεξη??
3. Εχετε μιλησει ποτε στους παιχτες σας για τις αποστασεις στην επιθεση???
ειναι δυνατον να κανει ενας παιχτης ντραιβ και να μην υπαρχουν στις 2 γωνιες
παιχτες ετοιμοι για το τριποντο, αλλα να ειναι και αυτοι μεσα στην ρακετα??
4. Εχετε δειξει στους παιχτες σας, ποιος παει που, οταν περιστρεφεται η αμυνα??
Σαν πλανοδιο θεατρικο μπουλουκι στην δεκαετια του '60 τρεχουν οι παιχτες σας στην αμυνα.
5. Σας αρεσε που σας εξεθεσε τοσο πολυ ο Σοφο σημερα, που για πλακα καταπιε τον Πεκοβιτς???
ειναι δυνατον να ξερετε εσεις καλυτερα απο 10.000 κοσμο που ηθελε να παιξει ο Σοφο???
εγωιστης μπορειτε πολυ ευκολα να το παιξετε στο σπιτι σας και στους φιλους σας.
Εδω πληρωνεστε για να κερδιζει η ομαδα και οχι για να το παιζετε αφεντικο.


Θα μπορουσα να πω και καμια δεκαρια ακομα, αλλα θα κουρασω τους φιλους που με διαβαζουν.

ΥΓ. Δειξε λιγο φιλοτιμο, ανελαβε την ευθυνη και παραιτησου.
και φυσικα παρε και τους μακεδονομαχους που μας κουβαλησες μαζι σου.


Έτσι είναι. Το ότι η ομάδα ποτέ δεν παρουσίασε βελτίωση στα παραπάνω είναι θέμα προπονητή. Όποτε μπούκαρε ένας παίκτης του ΠΑΟ του έβγαιναν όλοι οι δικοί μας βοήθεια. Στην επίθεση συνέχεια ο ένας παίκτης κουτούλαγε πάνω στον άλλον. Αν είχαμε χάσει το πρωτάθλημα και είχαμε δει μια βελτίωση τότε ίσως λέγαμε να μείνει ο κόουτς. Από τη στιγμή όμως που χάνουμε όλους τους τίτλους από τον αιώνιο και κάθε φορά με τα ίδια λάθη, καλύτερα από μακριά και αγαπημένοι.
kseplenhs
πάντως ο γιαννάκης δήλωσε πως "συνεχίζουμε ακάθεκτοι"....tongue.gif


PrasiniThyella
Σε παρακαλώ, Θεέ μου, μακάρι να μείνει... icon_joy.gif

Ήμουν γήπεδο και δεν έχω δει τις φάσεις για να μιλήσω για διαιτησία.Απο το γήπεδο δεν φάνηκε να αδικείται ο Ολυμπιακός εκτός κι αν εννοούν την τεχνική ποινή στον Τεόντοσιτς.Θα τα δω και θα μιλήσω άλλη στιγμή.

Απλά είναι κρίμα για τον Γιαννάκη... Έχω έναν ξάδερφο που μένει στην... Ζιμπάμπουε...Όντας εκτός ελληνικής πραγματικότητας, αναρωτιόταν γιατί βρίζαμε τον Γιαννάκη όλη τη χρονιά καθώς όπως έλεγε ήταν πρώην προπονητής της Εθνικής και τον εκτιμούσε πολύ. Σήμερα τον πήρα μαζί μου στο γήπεδο και κατάλαβε πόσο μικρός έχει γίνει ο... Δράκος.Πολύ ωραίες οι δηλώσεις του Δράκου...Να μείνει και να τα ρίχνει στη διαιτησία.
spysta
QUOTE(PrasiniThyella @ Jun 1 2009, 22:33 ) *
Σε παρακαλώ, Θεέ μου, μακάρι να μείνει... icon_joy.gif

Ήμουν γήπεδο και δεν έχω δει τις φάσεις για να μιλήσω για διαιτησία.Απο το γήπεδο δεν φάνηκε να αδικείται ο Ολυμπιακός εκτός κι αν εννοούν την τεχνική ποινή στον Τεόντοσιτς.Θα τα δω και θα μιλήσω άλλη στιγμή.

Απλά είναι κρίμα για τον Γιαννάκη... Έχω έναν ξάδερφο που μένει στην... Ζιμπάμπουε...Όντας εκτός ελληνικής πραγματικότητας, αναρωτιόταν γιατί βρίζαμε τον Γιαννάκη όλη τη χρονιά καθώς όπως έλεγε ήταν πρώην προπονητής της Εθνικής και τον εκτιμούσε πολύ. Σήμερα τον πήρα μαζί μου στο γήπεδο και κατάλαβε πόσο μικρός έχει γίνει ο... Δράκος.Πολύ ωραίες οι δηλώσεις του Δράκου...Να μείνει και να τα ρίχνει στη διαιτησία.

Για τον Ζελικο που κοπανιεται και κοκκινιζει φωναζοντας στους διαιτητες ..κουβεντα ?? ή μονο ο Δρακος σας ενοχλει ??
Γιατι και γω απο τη μερια μου αν θες μπορω να πω πολλα για τον Ζελικο και αντιστοιχες,ολοιδιες αντιδρασεις που εχει ..
Timemaster
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jun 2 2009, 01:01 ) *
κ. Γιαννακη, σημερα ειχατε απολυτο δικιο να διαμαρτυρεστε για την διαιτησια
και το γεγονος οτι πηγε την διαφορα απο το +2 στο +10 αλλα.............

.........για πειτε μας

1. Τι κανατε ολη την χρονια για να αντιμετωπισετε το πιο απλο πικ-εν-ρολ στον κοσμο???
2. Ειναι δυνατον σε καθε απλο σκριν, ακομα και στα 8 μετρα να αλλαζουν οι παιχτες???
στην Γ'Εσκα αν θα ερθετε θα δειτε, οτι οι προπονητες ξερουν το χεντς-αουτ.
Εχετε ακουσει ποτε αυτην την λεξη??
3. Εχετε μιλησει ποτε στους παιχτες σας για τις αποστασεις στην επιθεση???
ειναι δυνατον να κανει ενας παιχτης ντραιβ και να μην υπαρχουν στις 2 γωνιες
παιχτες ετοιμοι για το τριποντο, αλλα να ειναι και αυτοι μεσα στην ρακετα??
4. Εχετε δειξει στους παιχτες σας, ποιος παει που, οταν περιστρεφεται η αμυνα??
Σαν πλανοδιο θεατρικο μπουλουκι στην δεκαετια του '60 τρεχουν οι παιχτες σας στην αμυνα.
5. Σας αρεσε που σας εξεθεσε τοσο πολυ ο Σοφο σημερα, που για πλακα καταπιε τον Πεκοβιτς???
ειναι δυνατον να ξερετε εσεις καλυτερα απο 10.000 κοσμο που ηθελε να παιξει ο Σοφο???
εγωιστης μπορειτε πολυ ευκολα να το παιξετε στο σπιτι σας και στους φιλους σας.
Εδω πληρωνεστε για να κερδιζει η ομαδα και οχι για να το παιζετε αφεντικο.


Θα μπορουσα να πω και καμια δεκαρια ακομα, αλλα θα κουρασω τους φιλους που με διαβαζουν.

ΥΓ. Δειξε λιγο φιλοτιμο, ανελαβε την ευθυνη και παραιτησου.
και φυσικα παρε και τους μακεδονομαχους που μας κουβαλησες μαζι σου.

77.gif
PrasiniThyella
QUOTE(spysta @ Jun 2 2009, 01:40 ) *
Για τον Ζελικο που κοπανιεται και κοκκινιζει φωναζοντας στους διαιτητες ..κουβεντα ?? ή μονο ο Δρακος σας ενοχλει ??
Γιατι και γω απο τη μερια μου αν θες μπορω να πω πολλα για τον Ζελικο και αντιστοιχες,ολοιδιες αντιδρασεις που εχει ..


Ο Ζέλικο κοπανιέται και φωνάζει στους παίκτες του πρώτα και έπειτα στους διαιτητές.Προφανώς και ο Γιαννάκης έχει δικαίωμα να παραπονιέται στους διαιτητές.Αλλά απο ένας παίκτης-θρύλος να καταντάει γραφικός και είναι κρίμα.Τέλοσπάντων, πρόβλημα του Ολυμπιακού είναι.Βλέπω ένα Ζέλικο που σέβεται πάντα τον αντίπαλο και μιλάει με καλά λόγια για τον Ολυμπιακό, τον ονομάζει εξαιρετική ομάδα και απο την άλλη ... δηλώσεις για άλλοθι ενώ και ο ίδιος γνωρίζει οτι με το σύστημα σταυρός δεν μπορείς να περιμένεις πολλά απέναντι στον πρωταθλητή Ευρώπης.
Ilias7
QUOTE(PrasiniThyella @ Jun 2 2009, 01:57 ) *
Ο Ζέλικο κοπανιέται και φωνάζει στους παίκτες του πρώτα και έπειτα στους διαιτητές.Προφανώς και ο Γιαννάκης έχει δικαίωμα να παραπονιέται στους διαιτητές.Αλλά απο ένας παίκτης-θρύλος να καταντάει ένας γραφικός των πάγκων είναι κρίμα.Τέλοσπάντων, πρόβλημα του Ολυμπιακού είναι.Βλέπω ένα Ζέλικο που σέβεται πάντα τον αντίπαλο και μιλάει με καλά λόγια για τον Ολυμπιακό, τον ονομάζει εξαιρετική ομάδα και απο την άλλη ... δηλώσεις για άλλοθι ενώ και ο ίδιος γνωρίζει οτι με το σύστημα σταυρός δεν μπορείς να περιμένεις πολλά απέναντι στον πρωταθλητή Ευρώπης.


Ο Ζελικο ειναι που σεβεται τον Ολυμπιακο και μιλαει παντα με καλα λογια γι αυτον?Ξεχνας που πριν απο τρια χρονια σε συντευξη τυπου στο Οακα μετα απο παιχνιδι Παο-Οσφπ δεν ηξερε το ονομα του προπονητη του Ολυμπιακου?(Καζλαουσκας)Αυτος ειναι ο σεβασμος?

Οταν αδικειται ο Ζελικο ξερει πολυ καλα να διαμαρτηρεται..Το εδειξε στη συντευξη τυπου μετα το τελικο του Βερολινου..Γι αυτο ας αφησουμε αυτα που ξερετε..Δεν αδικειται και δεν εχει λογω να μιλαει...Απλο ειναι...
PrasiniThyella
Δεν θυμάμαι αυτό με τον Καζλάουσκας αλλά έχω την εντύπωση οτι μάλλον κάτι προσωπικό θα είχε με τον ίδιο παρά με τον Ολυμπιακό.Πάντα τον ακούω να λέει οτι πρέπει να σεβόμαστε τον Ολυμπιακό που είναι εξαιρετική ομάδα και το επανέλαβε και σήμερα.

Το πρόβλημα με τις δηλώσεις του Γιαννάκη είναι οτι φαίνεται πως ο άνθρωπος είναι εκτός πραγματικότητας.Και αυτό πρέπει να απασχολήσει τον Ολυμπιακό, όχι τον Παναθηναϊκό.
spysta
QUOTE(PrasiniThyella @ Jun 2 2009, 00:18 ) *
Το πρόβλημα με τις δηλώσεις του Γιαννάκη είναι οτι φαίνεται πως ο άνθρωπος είναι εκτός πραγματικότητας.Και αυτό πρέπει να απασχολήσει τον Ολυμπιακό, όχι τον Παναθηναϊκό.

Eγω παλι τον βλεπω εντος πραγματικοτητας .. οπως εχω δει τα ιδια ακριβως να λενε τοσο ο Πινι οσο και ο Καζλαουκας ..
δεν μπορω να δεχθω οτι ολοι λεγανε ψεματα και ψαχνανε δικαιολογιες .
kseplenhs
στην εθνική που χτυπιόταν ο γιαννάκης δεν θυμάμαι να έκραζε κανένας απο εσάς...μάλλον τότε αποθεώνατε τον "δράκο"....

βέβαια μετά έπεσε η γραμμή και ανακαλύψαμε οτι "έπαιζε τα συστήματα του ομπράντοβιτς","είναι ανίκανος",έβγαινε μετά ο παυλος και τον έλεγε απροκάλυπτα καραγκιόζη και διάφορα άλλα...τον πρώην προπονητή της εθνικής υπενθυμίζω....

και για τον επόμενο κάτι άλλο θα ανακαλύψετε....

υ.γ:δεν χρειάζεται να πάτε μακριά για να δείτε τον ομπράντοβιτς να κλαίγεται για την διαιτησία.απλά δείτε μετά τις 2 εμφατικές ήττες απο την μπάρτσα φέτος.βέβαια το συνδύασε και με ντου του δημητράκη στα γραφεία της euroleague και έδωσε ένα τόνο γέλιου σαν διαμαρτυρία.... smiley.gif
a bullet for your head
QUOTE(Ilias7 @ Jun 2 2009, 02:02 ) *
Ο Ζελικο ειναι που σεβεται τον Ολυμπιακο και μιλαει παντα με καλα λογια γι αυτον?Ξεχνας που πριν απο τρια χρονια σε συντευξη τυπου στο Οακα μετα απο παιχνιδι Παο-Οσφπ δεν ηξερε το ονομα του προπονητη του Ολυμπιακου?(Καζλαουσκας)Αυτος ειναι ο σεβασμος?

Οταν αδικειται ο Ζελικο ξερει πολυ καλα να διαμαρτηρεται..Το εδειξε στη συντευξη τυπου μετα το τελικο του Βερολινου..Γι αυτο ας αφησουμε αυτα που ξερετε..Δεν αδικειται και δεν εχει λογω να μιλαει...Απλο ειναι...

Φετος δεν νομιζω οτι εχει αναφερει κατι μεμπτο η' κατι που θα πυροδοτουσε το κλιμα.
Αν παρουμε διαχρονικα ολες τις δηλωσεις του Ζοτς,σιγουρα υπαρχουν και καποιες που ηταν πιο ''πολεμικου χαρακτηρα''.
Τελος δεν ειναι τοσο απλο οσο λες..και ο ΠΑΟ αδικειται καποιες φορες..
giannis_
QUOTE(Ilias7 @ Jun 2 2009, 02:02 ) *
Ο Ζελικο ειναι που σεβεται τον Ολυμπιακο και μιλαει παντα με καλα λογια γι αυτον?Ξεχνας που πριν απο τρια χρονια σε συντευξη τυπου στο Οακα μετα απο παιχνιδι Παο-Οσφπ δεν ηξερε το ονομα του προπονητη του Ολυμπιακου?(Καζλαουσκας)Αυτος ειναι ο σεβασμος?

Οταν αδικειται ο Ζελικο ξερει πολυ καλα να διαμαρτηρεται..Το εδειξε στη συντευξη τυπου μετα το τελικο του Βερολινου..Γι αυτο ας αφησουμε αυτα που ξερετε..Δεν αδικειται και δεν εχει λογω να μιλαει...Απλο ειναι...

Aυτο ηταν ενα σκηνικο π ειχε παιχτει μεταξυ των 2 προπονητων οι ομαδες δεν εχουν σχεση!Κ αν θυμαμαι καλα π θυμαμαι, ο καζλαουσκας οταν ειχε παει να του δωσει ο ζοτς το χερι αυτος αρνηθηκε!Αλλα τεσπα δεν ειναι εκει το θεμα!

Το θεμα ειναι οτι οκ λογικο οι προπονητες να εκνευριζονται να κοκκινιζουν να πιανουν κουβεντουλα με τους διαιτητες αλλα ολα μεχρι ενα οριο!Οταν χοροπηδας πιο πολυ κ απο την καλομοιρα και κουνας τα χερια σου επιδεικτικα προς τους διαιτητες δεν ειναι το ιδιο με το μελιτζανι χρωμα του ζοτς...

Τεσπα αυτη τη συζητηση την εχουμε κανει εκατομμυρια φορες και λογικο ειναι ολυμπιακοι και παναθηναικοι να εχουν διαφορετικες αποψεις!Αλλα οταν δημοσιογραφοι (και κοκκινοι κ πρασινοι αλλα κ αντικειμενικοι) αναφερουν αυτο περι κλαψας κατι σημαινει..

Οπως κ να εχει εγω αλλου θελω να σταθω!Οταν ενας προπονητης δεν κανει σωστες επιλογες βλεπε χρησιμοποιηση σοφο και τεοντοσιτς κτλ κτλ και αυτο το βλεπει ολη η ελλαδα πρωτα φροντιζεις να διορθωσεις τα δικα σου λαθη και να παραδεχτεις οτι εχεις ενα μεριδιο ευθυνης και μετα να κανεις καθαρση στο ελληνικο μπασκετ....

QUOTE(kseplenhs @ Jun 2 2009, 02:23 ) *
υ.γ:δεν χρειάζεται να πάτε μακριά για να δείτε τον ομπράντοβιτς να κλαίγεται για την διαιτησία.απλά δείτε μετά τις 2 εμφατικές ήττες απο την μπάρτσα φέτος.βέβαια το συνδύασε και με ντου του δημητράκη στα γραφεία της euroleague και έδωσε ένα τόνο γέλιου σαν διαμαρτυρία.... smiley.gif

Με την διαφορα οτι ο ζοτς το κανει κ οταν χανει κ οταν κερδιζει.....Δεν τα θυμαται οταν εχει αποτυχει,και επισης παντα λεει οτι η ομαδα του κ ο ιδιος φταινε πρωτα κ μετα οι διαιτητες αρα συγκρινε και καταλαβε....αυτο π λεω κ πιο πανω!Πρωτα κανεις αυτοκριτικη κ μετα κραζεις τους αλλους

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.