Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ-Μεταγραφές volume 2
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
6stars
ρε παιδιά ,ο Χαν ειναι βασικό στέλεχος της εθνικής ομάδας της Κίνας ?
Ginobili
Ρε Π*^%*(η μου δεν υπάρχει τέτοιος παίκτης στην εθνική Κίνας
http://wuhan2011.fibaasia.net/Team_Details.aspx?id=81

Τι στο διάλο...τόσο προχωρημένο σκάουτινγκ έχει ο Δημητράκης..έψαξε στα βάθυ της Ασίας,στα Ιμαλάια πάνω στα βουνά και τον βρήκε να ρίχνει ριζόμπαλες στον αέρα???

Νατος ο ΠΙΟΥ!!!!
Diesel
QUOTE (6stars @ Jul 9 2012, 18:11 ) *
ρε παιδιά ,ο Χαν ειναι βασικό στέλεχος της εθνικής ομάδας της Κίνας ?

Οχι,στην τελευταια ομαδα της Κινας παντως δεν ηταν...
Για του λογου το αληθες http://en.wikipedia.org/wiki/China_men%27s...basketball_team
Πουθενα δεν αναγραφετε στο ροστερ...
Οποτε βασικοτατο στελεγχος της Εθνικης ομαδας που γραφανε δεν ειναι...
Μας δουλευουν..... rolleyes.gif
6stars
Μακάρι να μας δουλεύει το sentra...
plokamias
Παρεμπιπτόντως,ας μην ξανααναφερθεί ο Μακάλεμπ καλύτερα.Το κασέ του είναι 2 εκ.,χώρια του ότι δεσμεύεται με συμβόλαιο με τη Σιένα και ο Μινούτσι δεν τα σπάει και ιδιαίτερα πρόθυμα και φθηνά....
Diesel
Ενα σας λεω μονο,στην Κινα τον αποκαλουν ο ''Κινεζος Σακ''...

Απολαυστε τον..............
http://www.dailymotion.com/video/xs27h6_ch...t=0&fbc=715

Αχ Θεε μου...
Εδω λεει οτι ο Γι ειναι στην λιστα αλλα απο πανω του ειναι αυτος ο Χαν... 71.gif

Θα εχουμε και 2 Shaq στο ροστερ μας...
Ποιος η χαρη μας... icon_drunk.gif
Ginobili
Σε κανά κινέζικο εστιατόριο θα το ψάρεψε ο Δημητράκης...
A.CAB
QUOTE(Diesel @ Jul 9 2012, 18:28 ) *
Ενα σας λεω μονο,στην Κινα τον αποκαλουν ο ''Κινεζος Σακ''...

Απολαυστε τον..............
http://www.dailymotion.com/video/xs27h6_ch...t=0&fbc=715

Αχ Θεε μου...
Εδω λεει οτι ο Γι ειναι στην λιστα αλλα απο πανω του ειναι αυτος ο Χαν... 71.gif

Θα εχουμε και 2 Shaq στο ροστερ μας...
Ποιος η χαρη μας... icon_drunk.gif


Αυτός είναι Θεός!
Δεν κουνάει, δεν την σκάει, έχει μία κίνηση σε όλο το βιντεάκι και νομίζω πως κάνει βήματα, εκτελώντας αυτή τη μία κίνηση με πλάτη που έχει, στο 50% των προσπαθειών του!
Πραγματικά απίστευτο δίδυμο με Σόφο αν μας κάτσει! Δύο ατραξιόν αμέσως αμέσως. Ο Σάρας πρέπει να ανεβάσει στροφές στην τρέλα του αν θέλει να τους ανταγωνιστεί. Ο Μπράμος μου κάνει κάπως αντιεμπορικός δυστυχώς... smiley.gif
sni79per
Δεν γίνεται να ειναι αληθεια,εκτος αν εχουμε καμια χορηγια απο τις καντινες περιμετρικα του ΟΑΚΑ.


Diesel
Εγω σαν γνησιος Παναθηναικος που θελω το καλυτερο βαση και των οικονομικων δεδομενων εχω να προτεινω στον Δημητρακη την εξης λυση για την θεση 2...



Οχι μονο ανοιγμα στην Κινα αλλα και στο Hollywood...
Σκεψου το Δημητρααααακη μου.....
Gino_Bill
Αν έρθει πάντως αυτός ο Κινέζος, έχοντας και Σόφο, πετυχαίνουμε να διατηρούμε τη βαριά φανέλα μας (λόγω περιεχομένου βέβαια τώρα tongue.gif)
Diesel
Ενα τελευταιο off-topic αλλα βλεποντας τον Χαν απο πανω να κανει προσπαθεια να ντριμπλαρει προσπαθουσα να καταλαβω τι μου θυμιζε...
Και τελικα τα καταφερα...
Να τι μου θυμιζε...
j-kidd13
Με πιανουν τα γελια με αυτον τον τυπο καθε φορα που τον κοιταω...
Ευχομαι να μην ισχυει το δημοσιευμα γιατι θα γινουμε περιγελος....tongue.gif
priest
smiley.gif smiley.gif

εχω πεθανει στο γελιο...μας δουλευει ο δημητρακης...μ θελατε και κινεζο παικταρα...παρτε τον μπουλη σακ τωρα και απολαυστε τον!!!

ε ρε τι κερδη θα εχουν φετος τα γκουντις και τα μακ ντοναλντς...ολε!!!

Manolis2510
Λατρευω το τι λενε τα σαιτ γι αυτον "Οι Κινέζοι πιστεύουν πως ο 23χρονος σέντερ είναι ο επόμενος Γιάο Μινγκ και μπορεί να αγωνιστεί στο άμεσο μέλλον στο ΝΒΑ" "Θεωρείται μία από τις μεγάλες ελπίδες του κινεζικού μπάσκετ, ενώ το παρατσούκλι του είναι "Κινέζος Σακ"
Μιλαμε για την μεταγραφη του καλοκαιριου στην Ευρωπη!!
Flexo
Στο videaki δεν φαίνεται κακός. Έχει και παιχνίδι με πρόσωπο στο καλάθι και γενικα καθόλου άσχημα χαρακτηριστικά.
Το κινέζος Σακ το προσπερνάω, πιο πολύ κινέζος Σερμαντίνι είναι παρά Σακ.

Μαζί με Σόφο, η ομάδα δεν θα ξέρει για πότε θα συμπληρώνει τα 5 ομαδικά και πως στο τέλος του κάθε αγώνα θα μένουμε χωρίς ψηλό.

Προτεραιότητα μας θα πρέπει να είναι η ανανέωση του Μπατίστ, για κινέζους κλπ. έχουμε καιρό.
plokamias
QUOTE(Flexo @ Jul 9 2012, 19:20 ) *
Στο videaki δεν φαίνεται κακός. Έχει και παιχνίδι με πρόσωπο στο καλάθι και γενικα καθόλου άσχημα χαρακτηριστικά.


Kαι?Μόνο καρφώματα κάνει στο βίντεο.... hammer.gif
slok
Πλακα μας κανουνε ε??

μιλαμε ο ορισμος του ατσούμπαλου!
xaris_
μαλλον για τον κινεζο Μαγλο μου μοιαζει
Gidovoskos
Στο παρακάτω site λέει για τον Jianlian Yi ή Sun Yue , ο κινέζος παίκτης που συζητιέται είναι διεθνής και θα παίξει στους ολυμπιακούς αγώνες του Λονδίνου και ως ποιο πιθανές περιπτώσεις έχει τους δυο παραπάνω....για να δούμε.

Behind the scene news
Panathinaikos according to a number of Greek and Chinese Media, is in extended discussions with a Chinese international player who is currently with his National team and will be playing in London's Olympic Games. The two names which were registered as 'more valid' than others are Jianlian Yi (213-F/C-87) ex player of Dallas Mavericks and/or Sun Yue (206-G/F-85) ex player of New York Knicks. At the same time, the Greens seems to be quite close to Haralampos Giannopoulos (206-F-89), a player who is very well known to the new Head Coach of Panathinaikos, Argiris Pedoulakis .

By Chris Mammides
http://www.eurobasket.com/Greece/basketbal...p?NewsID=277913
ALdaperan
QUOTE (Gidovoskos @ Jul 9 2012, 19:41 ) *
Στο παρακάτω site λέει για τον Jianlian Yi ή Sun Yue , ο κινέζος παίκτης που συζητιέται είναι διεθνής και θα παίξει στους ολυμπιακούς αγώνες του Λονδίνου και ως ποιο πιθανές περιπτώσεις έχει τους δυο παραπάνω....για να δούμε.

Behind the scene news
Panathinaikos according to a number of Greek and Chinese Media, is in extended discussions with a Chinese international player who is currently with his National team and will be playing in London's Olympic Games. The two names which were registered as 'more valid' than others are Jianlian Yi (213-F/C-87) ex player of Dallas Mavericks and/or Sun Yue (206-G/F-85) ex player of New York Knicks. At the same time, the Greens seems to be quite close to Haralampos Giannopoulos (206-F-89), a player who is very well known to the new Head Coach of Panathinaikos, Argiris Pedoulakis .

By Chris Mammides
http://www.eurobasket.com/Greece/basketbal...p?NewsID=277913

To site αυτό είναι ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΑΖΑ 68.gif
rchos
δεν εχω ιδεα τι παιχτης ειναι οποτε ας μην βιαστουμε να τον κρινουμε.


παντως εχει πολυ ντεσου το ολο θεμα με τον ελληνα σακ και τον κινεζο σακ να παιζουν στην ιδια ομαδα...
Diesel
Τωρα για να παμε και λιγο περα απ'τη πλακα αν τελικα πραγματοποιηθει η συγκεκριμενη μεταγραφη κατα 80% θα γινει για εξωαγωνιστικους παραγοντες(λογω χωρας καταγωγης του Χαν)και οχι τοσο πολυ γιατι εχουμε αναγκη εναν τετοιον παιχτη...

Τον ανθρωπο δεν τον εχω δει να παιζει,δεν ξερω περι τινος προκειται αλλα ξερω το εξης οτι ειναι εμφανης οτι ειναι ενας κλονος του Σοφοκλη...
Καθαρα αγωνιστικα το μονο που δεν χρειαζομαστε ειναι ενα ακομα βαρυ και....ασηκωτο κορμι!!!

Η ομαδα πρεπει να ριξει το βαρος της στο να ανανεωσει καταρχην τους Σαρας και Μπατιστ...
Και οι 2 απαραιτητοι και ας αφησουν τον Χαν να κανει βολτα στα φαγαδικα του Πεκινου...

Προσωπικα ενας παιχτης που μου ειχε γυαλισει μεσα στην σεζον ηταν ο εξαιρετικο Μαικ Τειλορ της Καβαλας...
Τρομαχτικα καλος σκορερ που ομως ειχε προβληματα στην αμυνα...
Εκλεισε ομως πριν απο λιγο στην Νιμπουργκ...

Ενας παιχτης που ακουστηκε και επειδη τον εχω παρακολουθησει παρα πολλες φορες ευχομαι να τον παρουμε για αντι-Καλαθη ειναι ο Bryan Roberts της Μπαμπεργκ...
Φοβερος παιχτης που θα προσφερε κατα πολυ περισσοτερο πραγματα απ'τον Νικ...
Ευχομαι να ειναι αυτος αντικαταστατης του...
Αυτο το παλικαρι μπορει να ειναι η εκπληξη της χρονιας αν αποκτηθει...

Ο Καιμα χαθηκε,ο Περπε ανανεωνει και ο Ιαν ειναι 50/50...

Στην θεση 4 ειναι δεδομενο πως θα αποκτηθει ενας Αμερικανος,επιλογη του Αρτζι και αυτο μου αναπτερωνει πολυ τις ελπιδες για λαβρακι...
Εγω το ροστερ θα το ηθελα παρα πολυ καπως ετσι...

Δ.Δ-Σαρας
Roberts-Γιαννοπουλος
Περπε-Μπραμος-Πατ
4αρι αμερικανος-Τσαρτσα
Σοφο-Μαικ και καποιος νεαρος εξελιξιμος παιχτης

Και μερικες φορες να κατεβαινει ο Περπε στο 2...οπως και ο Πατ να ειναι back-up στο 4 κ ο Τσαρτσα να ερχεται σαν τριτη επιλογη στο 4 και στο 5...


ΥΓ.Ιδανικη περιπτωση για το 4 θα ηταν ο εξαιρετικος Ike Diogu που αν δεν κανω λαθος ειναι ελευθερος....
sni79per


ΔΙΕΘΝΗΣ smiley.gif
Χορευτης
Ας αλλαξω λιγο θεμα κ ας ασχοληθουμε λιγο στα σοβαρα με την μπασκετικη αγορα της σερβιας.
http://www.sport-fm.gr/article/565404

Η παρτιζαν ψωνιζει συνεχως καθε χρονο τετοια ταλεντακια κανει την δουλεια της κ μετα τα πουλαει στις ευρωπαικες ομαδες. Με αφορμη αυτο το αρθρο θελω να ρωτησω κ να μου απαντησει οποιος γνωριζει. Πριν λιγες μερες διαβασα οτι η παρτιζαν αποκτησε κ αλλον πιτσιρικα Τετοια ταλεντα κυκλοφορουν ελευθερα στην σερβικη αγορα? Αν ναι ειμαστε ηληθιοι που δεν τσιμπαμε τετοια παιδια. Αλλα ακομα κ να μην ειναι ελυθεροι κ να τους αγοραζει. Ποσα δα χρειαζονται για να ψωνισει ολοκληρη παρτιζαν 1-2. Αν δει κανεις τις μικρες εθνικες της Σερβιας θα βρει πολυ καλα ταλεντα ακομα κ ψηλους 2.10 που ειχαν πρωταγωνιστηκο ρολο σε μικρες ομαδες. Μπορει να μου απαντησει καποιος αν ξερει γτ δεν ασχολουμαστε με αυτην την αγορα?
georgee
ρε παιδια οταν λενε τα σαιτ αν τον παρει ο παο θα ειναι για εμπορικους λογους τι εννοει;θα δωσουν χορηγια στην ΚΑΕ κινεζοι;Ξερετε κατι;
Ginobili
QUOTE(georgee @ Jul 9 2012, 20:23 ) *
ρε παιδια οταν λενε τα σαιτ αν τον παρει ο παο θα ειναι για εμπορικους λογους τι εννοει;θα δωσουν χορηγια στην ΚΑΕ κινεζοι;Ξερετε κατι;

Δες Δημοσίευση #2783 laugh.gif
gmalamos
QUOTE(georgee @ Jul 9 2012, 22:23 ) *
ρε παιδια οταν λενε τα σαιτ αν τον παρει ο παο θα ειναι για εμπορικους λογους τι εννοει;θα δωσουν χορηγια στην ΚΑΕ κινεζοι;Ξερετε κατι;



θα μας δωσουν 10 μπαλες ρυζι και δωρεαν κινεζικο σε τιμ και παιχτες.. smiley.gif
Προφανως αν ισχυει θα ναι τιποτα τηλεοπτικα.
Χορευτης
QUOTE(gmalamos @ Jul 9 2012, 13:51 ) *
θα μας δωσουν 10 μπαλες ρυζι και δωρεαν κινεζικο σε τιμ και παιχτες.. smiley.gif
Προφανως αν ισχυει θα ναι τιποτα τηλεοπτικα.


Κοιτα αν τον πληρωνουν κιολας δεν με χαλαει ας ερθει.
kseplenhs
Δεν θέλω να φανώ ερειστικός.Ενδεχομένως να βγεί ο κορυφαίος ψηλός όλων των εποχών στην ευρωλίγκα αλλά όποιος είδε την εξέλιξη της είδησης ( απο τον Yi πήγαμε στον...τζέκινς χαν) και την φωτογραφία του και δέν γέλασε μέχρι να κάνει κοιλιακούς,τότε είναι ξενέρωτος... w00t.gif

Ελά μωρή αρρώστια και μέχρι και διαρκείας παίρνω για να βλέπω τον πεδουλάκη να μιλάει κινέζικα ...
plo koon
Πάντως ο ΠΑΟ με τις κινήσεις του στους ψηλούς νομίζω θέλει να χτυπήσει τους undersized δικούς μας. Και μάλλον αυτές οι επιλογές σημάνουν και το τέλος της pnr era, τουλάχιστον σαν πρωτεύουσα επιλογή.
priest
ανοητη κινηση και αμφιβαλλω αν εχει εμπορικο αντικρισμα...

παντως αν τον παρουμε σιγουρα θα τον δουμε στους ολυμπιακους γτ ειναι μελος της εθνικης τους ομαδας για πρωτη φορα.

τελος σιγουρα ολοι γελασαμε στην αρχη ..η διαφορα ειναι πως οι ολυμπιακοι συνεχιζουν να γελανε ενω εμεις τραβαμε τα μαλλια μας...



Lazeras
Πάντως ένα έχω να πω ρε παίδες....Άκυρο αλλά θα το πω.Δεν γίνεται ο Περπε και ο Πρίντεζης 2 παιχταράδες να δέχονται τα συμβόλαια που τους προτείνονται (που είναι αναντίστοιχα της αξίας τους αντικειμενικά)και να μένουν στην ομάδα τους και ο Καιμακ και ο Καλάθης που τους πήραμε από το χεράκι και έγιναν πρωταθλητές Ευρώπης να πηγαίνουν στον Παοκ και τον Αρη της Ρωσίας(βασικά ούτε καν η Παοκαρα και ο Αρης έχουν τίτλους) για τα φράγκα.Έλεος.Μηδέν όραμα.
Χορευτης
QUOTE(Lazeras @ Jul 9 2012, 16:49 ) *
Πάντως ένα έχω να πω ρε παίδες....Άκυρο αλλά θα το πω.Δεν γίνεται ο Περπε και ο Πρίντεζης 2 παιχταράδες να δέχονται τα συμβόλαια που τους προτείνονται (που είναι αναντίστοιχα της αξίας τους αντικειμενικά)και να μένουν στην ομάδα τους και ο Καιμακ και ο Καλάθης που τους πήραμε από το χεράκι και έγιναν πρωταθλητές Ευρώπης να πηγαίνουν στον Παοκ και τον Αρη της Ρωσίας(βασικά ούτε καν η Παοκαρα και ο Αρης έχουν τίτλους) για τα φράγκα.Έλεος.Μηδέν όραμα.


Ο καιαμακ κανει λογικη μεταγραφη αφου ειναι το καλυτερο συμβολαιο που μπορει να κανει κνα εξασφαλιστει. Βεβαια αν ειχε εινει ο ζοτσ να το βλεπανε καπως διαφορετικα..
Lazeras
Ρε φίλε 700 χιλ είναι λίγα για να σκας μια μπάλα???Αντικειμενικά ρε πούστη μου τι ζωή θελουν να κάνουν???Τεσπα.
Η ιστορία θα γράψει ότι στα δύσκολα την έκαναν.
Χορευτης
QUOTE(Lazeras @ Jul 9 2012, 15:55 ) *
Ρε φίλε 700 χιλ είναι λίγα για να σκας μια μπάλα???Αντικειμενικά ρε πούστη μου τι ζωή θελουν να κάνουν???Τεσπα.
Η ιστορία θα γράψει ότι στα δύσκολα την έκαναν.

δεν ειναι λιγα αλλα δεν ειχε κανει αλλο συβολαιο καλο στο παρελθον κ ειναι στην καλυτερη ηληκια. με αυτο το σκεπτικο να κατακρινουμε κ τον φωτση που προτιμησε παραπανω λεφτα απο την μιλανο.
Lazeras
Κάνεις λάθος.Στον Φώτση δεν έγινε καν πρόταση ανανέωσης.
priest
γιαννοπουλος προς παο:

http://www.pamesports.gr/38813/ypografei-s...-o-giannopoylos


μπατιστ προς φενερ?

http://www.pamesports.gr/38810/h-fener-the...sei-ton-mpatist


υ.γ.καλο βραδυ
Χορευτης
QUOTE(Lazeras @ Jul 9 2012, 16:00 ) *
Κάνεις λάθος.Στον Φώτση δεν έγινε καν πρόταση ανανέωσης.


Εχεις δικιο αλλα γτ? μην μου πεις οτι δεν τον ηθελε η δοιηκηση η ο ζοτς? Τοσο ηλιθιοι ηταν να περιμενουν την καταλληλη στιγμη να του κανουν προταση??? Κ ο φωτσης απο την αρχη της μεταγραφικης περιοδου ειχε αρχισει συζητησεις με συλλογους γτ??? Αν ηθελε πολυ να μεινει θα επρεπε να περιμενει λιγο. Ενταξει δεν του εγινε προταση αλλα μην γελιομαστε για περισσοτερα λεφτα εφυγε..
Ginobili
QUOTE(priest @ Jul 9 2012, 22:04 ) *
γιαννοπουλος προς παο:

http://www.pamesports.gr/38813/ypografei-s...-o-giannopoylos


μπατιστ προς φενερ?

http://www.pamesports.gr/38810/h-fener-the...sei-ton-mpatist


υ.γ.καλο βραδυ

Πρώτη φορά διαβάζω ότι θέλουμε να κρατήσουμε Πατ...καλό αυτό.Βέβαια λέει με μειωμένες αποδοχές,καλά πόσα έπαιρνε? icon_drunk.gif
Το κακό ότι δεν αναφέρει τίποτα για τον Βουγιούκα.Άκου κει..να τα δίνουμε όλα για Μπατίστ και όχι για Βουγιούκα.
Ο Γιαννόπουλος σίγουρα είναι καλή κίνηση στα πλαίσια του ότι θέλουμε στο ρόστερ ταλαντούχους νέους Έλληνες.
A.CAB
QUOTE(Lazeras @ Jul 10 2012, 00:49 ) *
Πάντως ένα έχω να πω ρε παίδες....Άκυρο αλλά θα το πω.Δεν γίνεται ο Περπε και ο Πρίντεζης 2 παιχταράδες να δέχονται τα συμβόλαια που τους προτείνονται (που είναι αναντίστοιχα της αξίας τους αντικειμενικά)και να μένουν στην ομάδα τους και ο Καιμακ και ο Καλάθης που τους πήραμε από το χεράκι και έγιναν πρωταθλητές Ευρώπης να πηγαίνουν στον Παοκ και τον Αρη της Ρωσίας(βασικά ούτε καν η Παοκαρα και ο Αρης έχουν τίτλους) για τα φράγκα.Έλεος.Μηδέν όραμα.


Για τον Καιμακόγλου στα είπαν και οι προηγούμενοι. Για τον Καλάθη σε νοιώθω.

Για τους Περπέρογλου (αν μείνει) και Πρίντεζη δεν είναι όλα αγγελικά. Ο πρώτος ήταν μισή σεζόν και πλέον τραυματίας. Ο Παναθηναικός του έκανε πολύ καλό συμβόλαιο πέρυσι ενώ ήξερε ότι θα αργούσε να γυρίσει. Τώρα λογικό είναι να ανταποδώσει. Ο δεύτερος έχει ολόκληρο παρελθόν την τελευταία φορά που είχε μπει σε συζητήσεις για ανανέωση με τον Ολυμπιακό. Έχει ήδη φύγει για τα λεφτά παλιότερα. Πήγε προς Μάλαγα επειδή ο Ολυμπιακός δεν του έδινε αυτά που ζήταγε. Μετά γύρισε παρακαλώντας και τον πήραν και τον βοήθησαν να αναστηθεί. Πλέον δεν είναι τόσο ηθικό να το παίξει πολύ δύσκολος.
Ginobili
http://www.sport-fm.gr/article/565449

Προσωπικά δεν πιστεύω το νούμερο,αποκλείεται να δίνει η Φενέρ 1.8 για ένα χρόνο στον Μπατίστ...είναι εντελώς γτπ οι "δημοσιογράφοι"
Έδινε 1.2 στον Πρίντεζη...και στον Μπατίστ 1.8??? Δεν τον έχω για τόσο ηλίθιο τον Πιανιντζιάνι
j-kidd13
Eκεινος ο Κριστμας ειναι σε καμπ του nba τωρα?
Θα ηταν πολυ καλη περιπτωση αν δεν εβρισκε συμβολαιο εκει...

Πραγματικα δεν ξερω τι μπορει να εχει στο μυαλο του οποιος πηγε Κινα να βρει παικτη,γιατι οκ,ο Γι ειναι πολυ καλος,γνωστος απο το nba,αλλα αυτος ο Χαν ειναι σαν ανεκδοτο....

Ο Γιαννοπουλος πρεπει να αποκτηθει,Eλληνας,σχετικα μικρος,δεν θα κοστισει πολυ,δεν νομιζω οτι εχουμε να χασουμε κατι,συν οτι τον ξερει ο Πεδουλακης καλα...Για μενα επρεπε να γινει κινηση και για τον Γιανκοβιτς αλλα δεν φαινεται να προκυπτει τιποτα απο το ρεπορταζ.


plokamias
http://www.gazzetta.gr/a1-andron/article/3...i-toy-mayroeidi

Εδώ παρουσιάζεται ως σχεδόν βέβαιη η απόκτηση του Μαυροειδή.Καλό θα έιναι να ισχύει για να γεμίσουμε τη 12δα μας.Καλός παίκτης και Έλληνας,τέτοιους πρέπει να έχει όσο περισσότερους γίνεται το ρόστερ.
giotis1985
Η ανανεωση πριντεζη στον ολυμπιακο εστω και με λιγοτερα χρηματα πρεπει να παραδειγματισει και καποιοιυς στον παο ωστε να ανανεωσουν με την ομαδα...
vastravoud
Για ποιο λόγο ακριβώς;
plokamias
QUOTE(giotis1985 @ Jul 10 2012, 10:28 ) *
Η ανανεωση πριντεζη στον ολυμπιακο εστω και με λιγοτερα χρηματα πρεπει να παραδειγματισει και καποιοιυς στον παο ωστε να ανανεωσουν με την ομαδα...


O Oλυμπιακός,έχοντας λίγο μεγαλύτερη οικονομική άνεση από μας,κατά πάσα πιθανότητα(επειδή δεν έχω μάθει τα ακριβή ποσά) θα προσέφερε στον Πρίντεζη ένα ποσό κοντά στο εκατομμύριο τον χρόνο,κάτι που δεν απέχει και πάρα πολύ από τις προτάσεις που είχε,και άρα τον βοηθάει να πει το ναι.Αν τώρα του έδιναν σχεδόν τα διπλά όπως γίνεται π.χ. με τον Κα'ι'μακόγλου,εκεί δεν λειτουργεί κανένα συναίσθημα,οι άνθρωποι είναι επαγγελματίες
ALdaperan
QUOTE (plokamias @ Jul 10 2012, 11:12 ) *
O Oλυμπιακός,έχοντας λίγο μεγαλύτερη οικονομική άνεση από μας,κατά πάσα πιθανότητα(επειδή δεν έχω μάθει τα ακριβή ποσά) θα προσέφερε στον Πρίντεζη ένα ποσό κοντά στο εκατομμύριο τον χρόνο,κάτι που δεν απέχει και πάρα πολύ από τις προτάσεις που είχε,και άρα τον βοηθάει να πει το ναι.Αν τώρα του έδιναν σχεδόν τα διπλά όπως γίνεται π.χ. με τον Κα'ι'μακόγλου,εκεί δεν λειτουργεί κανένα συναίσθημα,οι άνθρωποι είναι επαγγελματίες

Κανονικά έπρεπε να παίρνει όσα και ο Σπανούλης ή να κόψουν κάτι απο τον δεύτερο και να τα δώσουν στον Πρίντεζη !!
Όσα προσέφερε ο Σπανούλης στην κατάκτηση των τίτλων .. άλλα τόσα και κάτι παραπάνω έκανε και ο Πρίντεζης..
plokamias
QUOTE(ALdaperan @ Jul 10 2012, 11:27 ) *
Κανονικά έπρεπε να παίρνει όσα και ο Σπανούλης ή να κόψουν κάτι απο τον δεύτερο και να τα δώσουν στον Πρίντεζη !!
Όσα προσέφερε ο Σπανούλης στην κατάκτηση των τίτλων .. άλλα τόσα και κάτι παραπάνω έκανε και ο Πρίντεζης..


Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό,αλλά όλα είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης στην αγορά.Κι εγώ αυτό που άκουσα είναι για προσφορά 3,6 εκ. για 3 χρόνια της Φενέρ,που δεν τη λες και εξωπραγματική...Κι εγώ πάντως αν μπορούσα παραπάνω θα του έδινα.
Zephyr
QUOTE(plokamias @ Jul 10 2012, 11:12 ) *
O Oλυμπιακός,έχοντας λίγο μεγαλύτερη οικονομική άνεση από μας,κατά πάσα πιθανότητα(επειδή δεν έχω μάθει τα ακριβή ποσά) θα προσέφερε στον Πρίντεζη ένα ποσό κοντά στο εκατομμύριο τον χρόνο,κάτι που δεν απέχει και πάρα πολύ από τις προτάσεις που είχε,και άρα τον βοηθάει να πει το ναι.Αν τώρα του έδιναν σχεδόν τα διπλά όπως γίνεται π.χ. με τον Κα'ι'μακόγλου,εκεί δεν λειτουργεί κανένα συναίσθημα,οι άνθρωποι είναι επαγγελματίες


Μην ξεχνάμε ότι ο Πρίντεζης έφτιαξε την προίκα του στην Μάλαγα, δεν τον χάλασαν τα ισπανικά ευρώπουλα (από οικονομική άποψη, όχι αγωνιστική). Όταν ο λογαριασμός σου είναι γεμάτος σε παίρνει να βάλεις το συναίσθημα μπροστά, όταν όμως δεν έχεις κάνει μεγάλο συμβόλαιο στην καριέρα σου βάζεις μπροστά την λογική. Αν π.χ. ο Πρίντεζης δεν είχε βγάλει καλό μεροκάματο στην Ισπανία θεωρώ ότι ήδη θα είχε ανακοινωθεί από την Φενέρ.
Τώρα ο Καιμάκ έχει την μοναδική ευκαιρία στην καριέρα του να βγάλει καλά χρήματα, γιατί να μην το κάνει? Εξάλλου δεν θυμάμαι ποτέ να δήλωσε παναθηναικός, όπως επανειλημμένα έχει κάνει ο Πρι για τον Ολυμπιακό.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.