Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 2 ΧΡΟΝΙΑ BASKETFORUM!!!
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στο γραφείο του προέδρου > Νέα-ανακοινώσεις
Pages: 1, 2
dizzy_fingers
wav.gif

2 χρόνια λοιπόν...

Δε θα κάνω άλλη μία αναδρομή στο παρελθόν και στο πόσο γρήγορα "ξεπεταχτήκαμε" αλλά και στο τί έχουμε πετύχει...
Αυτά τα έχετε καταλάβει από μόνοι σας όσοι γράφετε εδώ.

Αυτό για το οποίο θα μιλήσω είναι το μέλλον.
Όπως μπορεί να είχατε ήδη καταλάβει, το φόρουμ μας θα αποκτούσε νέο λουκ.
Ιδού λοιπόν τα νέα του ρουχαλάκια, αλλά οι βελτιώσεις δεν σταματάνε εκεί.
Η πλατφόρμα αναβαθμίστηκε και τα πλεονεκτήματά της θα τα ανακαλύψετε εν καιρώ...

Επίσης, μπορεί να έχετε παρατηρήσει δύο νέα λινκ....
Ένα που ακούει στο "Fantasy League" και ένα στο "OverplayBet".
Αυτά είναι τα στοιχήματα που έχουμε βάλει για τη νέα σεζόν και ελπίζουμε να τα κερδίσουμε.
Μην ανησυχείτε που τα λινκ, προς το παρών, δεν οδηγούν πουθενά.
Το πρωτάθλημα δεν έχει αρχίσει, συνεπώς και τα παιχνίδια είναι σε φάση (ανα)σύνθεσης.
Εν καιρώ θα σας πούμε περισσότερα για αυτά.

Επίσης, αλλαγές έγιναν (γίνονται blush.gif ) και θα γίνουν στη δομή του φόρουμ (φόρουμ ΝΒΑ, νέα φόρουμ νεοφώτιστων...).

Ότι απορίες αλλά και παρατηρήσεις έχετε (καθώς σε κάθε αναβάθμιση, πάντοτε υπάρχουν απώλειες-λάθη), μπορείτε και σας παρακαλώ να τις γράψετε εδώ.

Καλή περιήγηση στο νέο basketforum και ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΠΟΛΛΑ!!!
peace.gif
harris
41.gif Χρόνια πολλά στο αγαπημένο μας φόρουμ...

Χρόνια πολλά σε όλους για να μπορούμε να ποστάρουμε μια ζωή...

Συγχαρητήρια στον administrator μας και ευχές για ακόμα καλύτερο μέλλον...

biggrin.gif
morfi
Xρονια πολλα και ευχομαι μεσα απο την καρδια μου η Team USA να τα σαρωσει ολα στο μουντομπασκετ!
Και ελπιζω βαθια μεσα απο την καρδια μου, οσο καιρο γραφω εδω να καταλαβατε επιτελους οτι η λεξη καμενος γραφεται με ενα Μ.Δεν ειναι κομμενος...
sihainas
Πολύ ωραίο το νέο λουκ...μπράβο... (μην ξεχάσεις να αλλάξεις την υπογραφή σου γιατί το soon ήρθε tongue.gif ) Άντε...χρόνια (και ποστ) πολλά... tongue.gif
harris
Ελπίζω και εγω με την σειρά μου η TEAM USA να πάρει το χρυσό στην Ιαπωνία και συμφωνώ με τον Μορφή . . . Αυτό, όμως,είναι συζήτηση για άλλο τόπικ . . .

Σπύρο να ρωτήσω κάτι; Shoutbox δεν θα έχουμε πλέον; Οχι ότι μου είναι μεγάλη απώλεια, απλά ρωτάω . . .
dizzy_fingers
Εν καιρώ....έχουμε άλλα να φτιάξουμε πρώτα wink.gif.
masterjcy
Happy Birthday sto forum!

Poly kalo to neo look!
dizzy_fingers
Ευχαριστώ smile.gif.

Τα downloads, shoutbox, quiz, arcade κλπ θα επανέλθουν τις προσεχείς μέρες.
fragos
χρονια πολλα. ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ και για το νεο look.
Basketomania
Χρονια πολλα!!! wav.gifwav.gif
tsops
Χρόνια Πολλά και από μένα Σπύρο. Συγχαρητήρια και πολλά μπράβο και πάλι για μία ακόμα καταπληκτική προσπάθεια. Σου εύχομαι αυτή εδώ η γωνιά να είναι πάντα το μπασκετικό ακρωτήρι που θα μας μαζεύει όλους και θα περνάμε καλά. Καλή ΝΕΑ αρχή και καλή συνέχεια! 41.gif
Warrior
Χρονια μας πολλα και καλα!! icon_joy.gif


QUOTE(dizzy_fingers @ Jul 24 2006, 02:07 AM) *
Αυτό για το οποίο θα μιλήσω είναι το μέλλον.
Όπως μπορεί να είχατε ήδη καταλάβει, το φόρουμ μας θα αποκτούσε νέο λουκ.
Ιδού λοιπόν τα νέα του ρουχαλάκια, αλλά οι βελτιώσεις δεν σταματάνε εκεί.
Η πλατφόρμα αναβαθμίστηκε και τα πλεονεκτήματά της θα τα ανακαλύψετε εν καιρώ...


41.gif

Περα απο το ομορφο νεο λουκ,εγω ηδη εχω αρχισει να ανακαλυπτω τα πλεονεκτηματα της νεας πλατφορμας! w00t.gif

Πραγματικα η χρηστικοτητα της αυξηθηκε κατακορυφα.. cool.gif

Ειδικα η δυνατοτητα πολλαπλου "quote" ( rolleyes.gif ),View New Posts καικαποια αλλα... 77.gif

Nα υποθεσω πως ακομα δεν εχει ολοκληρωθει η αναβαθμιση,ε??
Live strong
Σπύρο Χρόνια πολλά κι από εμένα. Εύχομαι αυτό το forum να μεγαλώσει, να ενηλικιωθεί αλλά να μη γεράσει!!!! blink.gif
Έχεις κάνει θαυμάσια δουλειά, 41.gif αν και οφείλω να ομολογήσω ότι με το που μπήκα σήμερα έκανα λίγη ώρα μέχρι να το συνηθίσω. rolleyes.gif Μου έλειψαν τα χρώματα της αρχικής σελίδας… w00t.gif
Δεν χρειάστηκε όμως πολύ για να καταλάβω το πόσο πιο καλή είναι η νέα πλατφόρμα 69.gif
dizzy_fingers
QUOTE(Warrior)
Ειδικα η δυνατοτητα πολλαπλου "quote"

Αυτή υπήρχε και στην προηγούμενη έκδοση tongue.gif blech.giflaugh.gif biggrin.gif.
Το βασικό που μου αρέσει είναι όταν κάποιος κάνει ένα post καπάκι στο δικό του, να προστίθεται στο ήδη υπάρχον wink.gif.

Επίσης, το quick edit είναι καλό αλλά προς το παρών δε δουλεύει με την κωδικοποίησή μας (φροντίστε να κάνετε copy-paste το υπάρχον κείμενο στην περιοχή edit και μετά κάντε τις αλλαγές), οπότε πατάτε στο Full Edit.

Και ναι, η αναβάθμιση δεν έχει ολοκληρωθεί...είμαστε στο 60% περίπου...
Το βράδυ θα δουλέψω τα υπόλοιπα.
NBAholic
Χρόνια πολλά κι από εμένα. Ωραίο αισθητικά το φόρουμ.

(Βασικά, ποστάρω για να δω πώς θα είναι η υπογραφή μου εδώ tongue.gif ).
Warrior
QUOTE(dizzy_fingers @ Jul 24 2006, 12:16 PM) *
Αυτή υπήρχε και στην προηγούμενη έκδοση tongue.gif blech.giflaugh.gif biggrin.gif.



Σοβαρα μιλας?? ohmy.gif
Και δεν το ελεγες τοσο καιρο?? 45.gif

Δεν το ειχα φανταστει...blush.gif laugh.gif
Tωρα με υποψιασανε τα δυο quote ...
leonkalf
Ωραία Σπύρο.
Όλα καλά. Μπράβο, καλή δουλειά.

Θέλω να μου λύσει κάποιος απορίες που έχω.

Στο τέλος κάποιου post, το αριστερό quote που έχει ένα + και όταν το πατάς γίνεται - (κόκκινο) σε τι χρησιμεύει? Ποια είναι η λειτουργία του?

Επίσης, τι είναι το strikethrough?

Και τι κάνουμε με το κουμπί code?
Warrior
QUOTE(leonkalf @ Jul 24 2006, 01:01 PM) *
Στο τέλος κάποιου post, το αριστερό quote που έχει ένα + και όταν το πατάς γίνεται - (κόκκινο) σε τι χρησιμεύει? Ποια είναι η λειτουργία του?


Μπορεις να επιλεξεις πολλα ποστ(οταν γινεται - ) και να κανεις quote σε ολα οσα εχεις επιλεξει...

Τα αλλα δεν ξερω...
leonkalf
Τώρα το 'πιασα αυτό.

Όμως χρειάζεται αφού επιλέξεις όσα θες για quote, να πατήσεις μετά add reply (δεν το είχα καταλάβει αυτό και πατώντας το άλλο quote(με το πράσινο +), μου έκανε quote μόνο στο post στο οποίο πατούσα το quote)

Thanks Warrior
αεκτζού
Έλα μπουγαρίνι μου,με γεια το καινούριο look!Χρόνια πολλά και συγχαρητήρια για την καλή σου δουλειά! 41.gif
morfi
Εμενα το νεο skin μου θυμιζει το football manager... ειδικα στην αρχικη σελιδα, ο σχεδιασμος των εικονων στις κατηγοριες (NBA, Ελληνικο Μπασκετ κτλ κτλ) ειναι ολοιδιος! cool.gif
Alexmei
συγγνώμη που άργησα να δώσω και εγώ τα Χρόνια Πολλά στο homepage μου......... wav.gif

Τώρα πρέπει να θημάμε τα χρώματα για τα τόπικ (πορτοκαλί και μάυρα) biggrin.gif
weirdo1977
χρονια πολλά k από εμενα, εύχομαι η παρέα να μεγαλώσει k άλλο... k να μας προσφέρει ακόμη περισσότερες μπασκετικές συζητήσεις, [ανυπομονώ για το overplaybet k το Fantasy League]
qspock
Χρονια πολλα, παντα τετοια! smile.gif
hagi
Χρόνια πολλά και από μένα..Σόρρυ που άργησα να γράψω αλλά είμαι διακοπές και δεν μπαίνω πολύ συχνά...
Πολύ ωραίο το look..Δεν έχω δει τα άλλα ακόμη.Θα τα δούμε εν καιρό..

Μπράβο Σπύρο..Εύχομαι η παρέας μας να μεγαλώνει συνεχώς και να συνεχίζονται οι συζητήσεις μας αλλά και τα basketforum basketball meetings....
dizzy_fingers
QUOTE
Επίσης, τι είναι το strikethrough?

Και τι κάνουμε με το κουμπί code?


Με το strikethrough "σβήνεις" μία λέξη:
strikethrough

Με το code, γράφεις ένα tag (όπως img) και δεν στο βγάζει, δηλαδή:
CODE
[img]eikona[/img]

Κανονικά αυτό θα έβγαζε μία εικόνα, αλλά με τα code tags γύρω του, δε στο κάνει.


Σημείωση:
Προς τους χρήστες internet explorer: Καταλαβαίνω πως το forum έχει μερικά σχεδιαστικά λάθη σε εσάς, αλλά θα προσπαθήσω να το φτιάξω έτσι ώστε να μπορείτε κι εσείς να το βλέπετε σωστά.
Μέχρι τότε, δε θα ήταν κακό να πετάξετε τον IE σας και να κατεβάσετε κάποιον άλλον browser biggrin.gif.
peka
Οντως πολυ καλη δουλεια...και ευκολο να το συνηθισει καποιος το νεο λουκ!
Αντε να τα χιλιασει το φορουμ και ας προσπαθησουμε ολοι να το κανουμε πιο γνωστο!
leonkalf
QUOTE(dizzy_fingers @ Jul 25 2006, 12:42 AM) *
Με το code, γράφεις ένα tag (όπως img) και δεν στο βγάζει, δηλαδή:
CODE
[img]eikona[/img]

Κανονικά αυτό θα έβγαζε μία εικόνα, αλλά με τα code tags γύρω του, δε στο κάνει.


Τότε γιατί να το κάνεις? Δεν το'πιασα.
Απ'τη στιγμή που δεν θες να εμφανίσει π.χ. την εικόνα γιατί να την βάλεις εξ'αρχής?
dizzy_fingers
Για να δείξεις σε κάποιον πως να βάζει εικόνα wink.gif.
lexx
Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους σας. Στον Dizzy, στο staff και στα μέλη. Η προσπάθεια σας (για μένα τουλάχιστον) καταλίγει σε ένα ιδανικό αποτέλεσμα. Συζητήσεις για ότι μπορεί να αφορά έναν μπασκετόφιλο σε κλίμα παρέας!

Ελπίζω να βρω χρόνο να ασχοληθώ πιο ενεργά φέτος!! Καλή συνέχεια!!

(το quick edit έχει πρόβλημα)
dizzy_fingers
QUOTE
(το quick edit έχει πρόβλημα)

Mόλις το έφτιαξα.
Damned unicode..... biggrin.gif
lexx
Χεχε, τέλεια!
suspect
ωραια πλατφορμα, μπραβο Σπυρο παιχταρα!
dizzy_fingers
Thank you!

Να αναφέρω πως μερικά σχεδιαστικά προβλήματα που παρατηρούνταν σε χρήστες που χρησιμοποιούν internet explorer, ξεπεράστηκαν και πλέον το forum λειτουργεί χωρίς πρόβλημα σε όλους τους browser.

Παρ'όλα αυτά, αν θέλετε να έχετε το 100% του νέου skin (διαφορές μερικών pixel και κάποιες χρωματικές αποκλίσεις), τότε θα πρέπει να μπείτε από τον Mozilla Firefox ή από κάποιον άλλον (εκτός του ΙΕ έκδοση 5) browser.
kolossos
Xρόνια πολλά και από εμένα για το πολυαγαπημένο μας φόρουμ. Προσωπικά πάντως εμένα το νέο λουκ δεν με ενθουσιάζει αλλά έχω εμπιστοσύνη στον Ντίζυ ότι κάποιο νόημα θα έχει όλη αυτή η αλλαγή! biggrin.gif 77.gif
dizzy_fingers
Δύο είναι οι βασικοί λόγοι:
1) Το προηγούμενο skin ήταν πολύ βαρύ...ποιό βαρύ κι από τον Σχορτσιανίτη με τον Γκούλιας μαζί σε πρωτοχρωνιάτικο γεύμα.
2) Κάναμε αναβάθμιση στην πλατφόρμα και το παλιό σκιν δε δούλευε...οπότε έπρεπε να κάνουμε καινούριο wink.gif.

Και 3) πιστεύω πως αυτό έχει λιγότερα στυλιστικά λάθη από το προηγούμενο (τα οποία να λέμε την αλήθεια, ήταν κάμποσα)
trefoil 13
Μια χαρά είναι και η νέα μορφή του φόρουμ!(αν και σαν Παναθηναικός που είμαι λέω ότι λίγο πρασινάκι δεν θα έβλαπτε! 69.gif )
Και στα 100 χρόνια οι απόγονοι του dizzy να έχουν γιγαντώσει το φόρουμ και να το έχουν κάνει παγκόσμια υπερδύναμη!

Μόνο κάντε πιο ευδιάκριτο το πως μπορεί να γίνει κάποιος μέλος. Και εγώ όταν ήταν να γραφτώ θυμάμαι ότι δεν έβρισκα που να μπω και αυτό το παρατήρησα και με κάποια παιδιά που τους είπα να γραφτούν και δεν ήξεραν πως...
dizzy_fingers
Σωστή παρατήρηση. wink.gif

Θα σκεφτώ κάποιον τρόπο να το κάνω.
morfi
QUOTE(trefoil 13 @ Jul 26 2006, 03:25 AM) *
Μια χαρά είναι και η νέα μορφή του φόρουμ!

Γιατι η παλια τι ειχε? wink.gif


QUOTE(trefoil 13 @ Jul 26 2006, 03:25 AM) *
(αν και σαν Παναθηναικός που είμαι λέω ότι λίγο πρασινάκι δεν θα έβλαπτε! 69.gif )

Koπελα/αγορι μου, καποιοι καθονται μπροστα στην οθονη και τρωνε... μην τα πετας ετσι... banana.gif

QUOTE(trefoil 13 @ Jul 26 2006, 03:25 AM) *
Μόνο κάντε πιο ευδιάκριτο το πως μπορεί να γίνει κάποιος μέλος. Και εγώ όταν ήταν να γραφτώ θυμάμαι ότι δεν έβρισκα που να μπω και αυτό το παρατήρησα και με κάποια παιδιά που τους είπα να γραφτούν και δεν ήξεραν πως...

Καπως ετσι ας πουμε...
Σου αρεσει το μπασκετ?σου αρεσει το στεφανι?σου αρεσει να ακους την μπαλα να χτυπαει στο παρκε?σου αρεσουν οι τσιρλιντερ?ΚΑΙ ΕΜΑΣ!
ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΕΛΟΣ ΕΔΩ
banana.gif 24.gif
trefoil 13
Χειροκροτήστε το morfi, μας κάνει και ξεκαρδιζόμαστε...
dizzy_fingers
Tώρα έχουμε και Chat!

(σ.σ. αυτό δουλεύει laugh.gif)
morfi
QUOTE(trefoil 13 @ Jul 26 2006, 12:05 PM) *
Χειροκροτήστε το morfi, μας κάνει και ξεκαρδιζόμαστε...

Aυτο ηταν ειρωνικο? οπως και να εχει εγω ξεκαρδιζομαι με αυτα που λεω... banana.gif

QUOTE(dizzy_fingers @ Jul 26 2006, 05:40 PM) *
Tώρα έχουμε και Chat!

(σ.σ. αυτό δουλεύει laugh.gif)

Εγω σου ειπα την γνωμη μου... ειναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ! να μπαινει και κανενας στο ΝΒΑ... μην καθομαι να μιλαω μονος μου...

μονος μου, μονος μου
ενα τραγουδι μονος μου
παραξενο θα πω ενα κρυφο μου στιχο...
trefoil 13
QUOTE(morfi @ Jul 26 2006, 06:29 PM) *
Aυτο ηταν ειρωνικο? οπως και να εχει εγω ξεκαρδιζομαι με αυτα που λεω... banana.gif

Ε, τότε μάλλον χαζοχαρούμενο είσαι...
Alexmei
QUOTE
Koπελα/αγορι μου, καποιοι καθονται μπροστα στην οθονη και τρωνε... μην τα πετας ετσι...


Kαλά μορφή αυτό ήταν κορυφαίο!!!!!! laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif 24.gif 24.gif 24.gif
dizzy_fingers
QUOTE(trefoil_13)
Μόνο κάντε πιο ευδιάκριτο το πως μπορεί να γίνει κάποιος μέλος. Και εγώ όταν ήταν να γραφτώ θυμάμαι ότι δεν έβρισκα που να μπω και αυτό το παρατήρησα και με κάποια παιδιά που τους είπα να γραφτούν και δεν ήξεραν πως...

Τώρα οι φίλοι σου θα δυσκολεύονται λιγότερο.
Δες σαν guest το φόρουμ και θα καταλάβεις (πιό ευδιάκριτο δε μπορούσα να το κάνω biggrin.gif).

Όπως μπορεί να έχετε ήδη παρατηρήσει, έχουμε κάνει μία αναδιάθρωση των κατηγοριών του φόρουμ.
Συγκεκριμένα, έχουμε αλλάξει τη δομή του ΝΒΑ και πλέον περιέχει 8 υποκατηγορίες:
1. Atlantic Division
2. Central Division
3. Southeast Division
4. Southwest Division
5. Northwest Division
6. Pacific Division
7. Γενικά για το ΝΒΑ
8. History

Όπως καταλαβαίνετε, είναι οι έξι περιφέρειες του ΝΒΑ και δύο ακόμα φόρουμ γενικού περιεχομένου.
Στο "Γενικά για το ΝΒΑ" γράφουμε για ότι αφορά το ΝΒΑ αυτή τη χρονική περίοδο.
Στο "History" γράφουμε τα αφιερώματα (retro, best of), τις διαχρονικές συγκρίσεις και ότι έχει να κάνει με παλαιότερα γεγονότα.


Η άλλη αλλαγή έχει να κάνει με το "Ελληνικό μπάσκετ" το οποίο πλέον ονομάζεται πιο σωστά "Ανδρικό μπάσκετ".
Δημιουργήθηκαν δύο κατηγορίες:
Το "γενικές συζητήσεις", το οποίο αφορά το κύπελλο και οτιδήποτε έχει σχέση με την Α1 και το "Υπόλοιπες κατηγορίες" όπου θα γράφουμε για την Α2,Β,Γ και τις αγαπημένες μας ερασιτεχνικές κατηγορίες.

Τέλος, προστέθηκαν τα φόρουμ των νεοφώτιστων: Ολυμπιάδα Πατρών και Αιγάλεω.
Αν κάποιος ξέρει τα εξής:
- Σήμα Ολυμπιάδας
- Επίσημο site Ολυμπιάδας (αν υπάρχει)
- Επίσημο site Αιγάλεω(αν υπάρχει)
Ας μας τα γράψει για τα βάλω στο φόρουμ.


Ευχαριστώ peace.gif.
harris
Επίσημο site Ολυμπιάδας: www.olympiasclub.org

Επίσημο site Αιγάλεω: Δεν υπάρχει... laugh.gif
dizzy_fingers
Γειά σου ρε Χάρη 77.gif!!!
sihainas
Κάποτε το είχα βρει το site της ολυμπιάδας... αν το βρω πάλι θα στο δώσω
dizzy_fingers
Ποιό? Αυτό λες?
QUOTE(harris)
Επίσημο site Ολυμπιάδας: www.olympiasclub.org

biggrin.gif tongue.gif
sihainas
...ναι...αυτό λέω... (νομίζω δλδ γιατί το είχα δει παλιότερα...αλλά έτσι ήταν)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.