Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός-Επικαιρότητα 2014-2015
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38
lakersdynasty
QUOTE(manj13 @ Feb 8 2015, 22:13 ) *
Συμφωνω οτι μπορει να τα βρει...Mε μια μικρη διευκρινηση φιλε Μποντι....Τα κρατη που πληρωνονται αυτοι οι παικτες δεν ειναι στα προθυρα της χρεοκοπιας....


Ούτε αυτός που πληρώνει τον Διαμαντίδη είναι. Και αυτοί που πληρώνουν είναι που έχουν σχέση με αυτή τη συζήτηση. smile.gif

Όχι η όλη οικονομική κατάσταση της εκάστοτε χώρας.
επαθα λαστιχο
QUOTE(manj13 @ Feb 8 2015, 22:13 ) *
Συμφωνω οτι μπορει να τα βρει...Mε μια μικρη διευκρινηση φιλε Μποντι....Τα κρατη που πληρωνονται αυτοι οι παικτες δεν ειναι στα προθυρα της χρεοκοπιας....

Δεν έχει σχέση η δημοσιονομική κατάσταση της χώρας.Δες μισθούς αθλητών σε Ρωσία-Τουρκία που έχουν χαμηλότερο βιοτικό επίπεδο και από εμάς.Άλλο πράγμα είναι η οικονομική ευρωστία των ιδιωτών.Οι Σουηδοί-Δανοί-Νορβηγοί με υψηλό βιοτικό επίπεδο έχουν ας πούμε στο ποδόσφαιρο πολύ χαμηλούς μισθούς γιατί η χρόνια σοσιαλδημοκρατία με τον ασφυκτικό κρατικό έλεγχο και την υψηλή φορολογία δεν επιτρέπει την δημιουργία ομάδων-κολοσσών.

*Στην Ελλάδα της ύφεσης,είχαμε από το 2010 +207 ΝΕΟΥΣ εκατομμυριούχους
natouralistis
Ο Σόνι Ουίμς από τη μέρα που πάτησε το πόδι του στη Ρωσία για λογαριασμό της ΤΣΣΚΑ μάγεψε την Ευρώπη. 30 πόντοι, 35 πόντοι, 40 πόντοι, 8 στα 8, 10 στα 10 σουτ και ούτω καθεξής.

Όλα αυτά όμως με ένα μικρό αστερίσκο. Οι τρομακτικές αυτές επιδόσεις του, έλαβαν χώρα στη κανονική διάρκεια της Ευρωλίγκας. Στα 2 F4 που έλαβε μέρος, βαράει ακόμα σίδερο και οι τίτλοι κατέληξαν στον Ολυμπιακό και τη Μακάμπι.

Ωραία η υπεραπλουστευμένη λογική πως τα νούμερα του Μήτσου θα μπορούσε να τα δώσει κάποιος με μικρότερο συμβόλαιο, η αλήθεια όμως είναι πως την προσωπικότητα και το winning spirit του Διαμαντίδη δεν τα βρίσκεις ούτε σε παίχτη με τριπλάσιο από αυτόν συμβόλαιο...

shtarkws
QUOTE(doctorjekil @ Feb 8 2015, 20:26 ) *
Κανονικα ο μπατιστα θα πρεπει να ναι το 3ο μας 5αρι,για να μην πω το 4ο,πισω κι απ τον διαμαντακο


Τον αδικεις τον Μπατιστα,μεχρι τωρα εχει προσφερει απροσμενα περισσοτερο απο το αναμενομενο
doctorjekil
QUOTE(shtarkws @ Feb 9 2015, 12:56 ) *
Τον αδικεις τον Μπατιστα,μεχρι τωρα εχει προσφερει απροσμενα περισσοτερο απο το αναμενομενο

Συμφωνω οτι εχει προσφερει περισσοτερα απο τα αναμενομενα αλλα δεν παει να πει οτι μπορει να ειναι βασικο 5αρι σε ομαδα που θελει να φτασει εστω μεχρι τους 8 της ευρωλιγκας...ουτε καν 2ο 5αρι
manj13
QUOTE(natouralistis @ Feb 9 2015, 02:19 ) *
Ο Σόνι Ουίμς από τη μέρα που πάτησε το πόδι του στη Ρωσία για λογαριασμό της ΤΣΣΚΑ μάγεψε την Ευρώπη. 30 πόντοι, 35 πόντοι, 40 πόντοι, 8 στα 8, 10 στα 10 σουτ και ούτω καθεξής.

Όλα αυτά όμως με ένα μικρό αστερίσκο. Οι τρομακτικές αυτές επιδόσεις του, έλαβαν χώρα στη κανονική διάρκεια της Ευρωλίγκας. Στα 2 F4 που έλαβε μέρος, βαράει ακόμα σίδερο και οι τίτλοι κατέληξαν στον Ολυμπιακό και τη Μακάμπι.

Ωραία η υπεραπλουστευμένη λογική πως τα νούμερα του Μήτσου θα μπορούσε να τα δώσει κάποιος με μικρότερο συμβόλαιο, η αλήθεια όμως είναι πως την προσωπικότητα και το winning spirit του Διαμαντίδη δεν τα βρίσκεις ούτε σε παίχτη με τριπλάσιο από αυτόν συμβόλαιο...



''η αλήθεια όμως είναι πως την προσωπικότητα και το winning spirit του Διαμαντίδη δεν τα βρίσκεις ούτε σε παίχτη με τριπλάσιο από αυτόν συμβόλαιο...''

AΠΟΛΥΤΑ συμφωνος....Απλα βαζοντας τον εαυτο μου στην θεση του Μητσου-γιατι φανταζομαι κι ο ιδιος θα ειναι αυστηρος με τον εαυτο του- θα σκεφτομουν αν θα επρεπε να θυσιασω ενα μερος του φετινου κασε μου για να καρπωθω ισως μια Ευρωλιγκα ακομη...Αυτο θα κανα ισως εγω αλλα αυτο ειναι μια πολυ μεγαλη ακαδημαικη συζητηση ειδικα οταν εκφραζω μια αποψη για ''ξενα κολυβα''.....

QUOTE(doctorjekil @ Feb 9 2015, 13:32 ) *
Συμφωνω οτι εχει προσφερει περισσοτερα απο τα αναμενομενα αλλα δεν παει να πει οτι μπορει να ειναι βασικο 5αρι σε ομαδα που θελει να φτασει εστω μεχρι τους 8 της ευρωλιγκας...ουτε καν 2ο 5αρι


Σεβομαι την αποψη σου...ΑΛΛΑ κρινοντας απο τα φετινα ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ στανταρ της ΚΑΕ -πλην Λουκα shot.gif 800.000- ΠΟΙΟΝ σεντερ που να ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ εστω τα πεπραγμενα του Μπατιστα με ΑΥΤΟ το κασε εχεις υποψη σου???
Boom Dizzle
QUOTE(doctorjekil @ Feb 9 2015, 13:32 ) *
Συμφωνω οτι εχει προσφερει περισσοτερα απο τα αναμενομενα αλλα δεν παει να πει οτι μπορει να ειναι βασικο 5αρι σε ομαδα που θελει να φτασει εστω μεχρι τους 8 της ευρωλιγκας...ουτε καν 2ο 5αρι

Συμφωνώ έν μέρει...μου την δίνει κυρίως ότι κάνει όλη τν ώρα βήματα ανεπίτρεπτο γ επαγγελματία παίκτη...τον αδικείς ομως λίγο...ο Μπατιστα γ αυτόν τον Παναθηναϊκό τ μειωμένου μπατζετ κ σε μεταβατική φάση ειναι καλός...κ μενα δν μ αρέσει ιδιαίτερα αλλα ετσι εχν τα δεδομένα π παίκτες όπως τομιτς μαριανοβιτς δν έρχονται σε μας...στν πορεία παντως κ αν ικανοποιήσει ο λαουαλ βλέπω τν τελευταίο να ανεβαίνει πρώτος στο 5
j-kidd13
Kανονικα ο Μπατιστα πρεπει να βγει εκτος ομαδας,δεν γινεται να κοβει χρονο απο τον Παπαγιαννη... laugh.gif
manj13
QUOTE(j-kidd13 @ Feb 9 2015, 14:04 ) *
Kανονικα ο Μπατιστα πρεπει να βγει εκτος ομαδας,δεν γινεται να κοβει χρονο απο τον Παπαγιαννη... laugh.gif



Κλαιω... 24.gif .Αλλα νομιζω αδικεις τον Παπαγιαννη...Ο Διαμαντακος ομως,ναι,προσφερεται.... smiley.gif
doctorjekil
QUOTE(manj13 @ Feb 9 2015, 14:01 ) *
''η αλήθεια όμως είναι πως την προσωπικότητα και το winning spirit του Διαμαντίδη δεν τα βρίσκεις ούτε σε παίχτη με τριπλάσιο από αυτόν συμβόλαιο...''

AΠΟΛΥΤΑ συμφωνος....Απλα βαζοντας τον εαυτο μου στην θεση του Μητσου-γιατι φανταζομαι κι ο ιδιος θα ειναι αυστηρος με τον εαυτο του- θα σκεφτομουν αν θα επρεπε να θυσιασω ενα μερος του φετινου κασε μου για να καρπωθω ισως μια Ευρωλιγκα ακομη...Αυτο θα κανα ισως εγω αλλα αυτο ειναι μια πολυ μεγαλη ακαδημαικη συζητηση ειδικα οταν εκφραζω μια αποψη για ''ξενα κολυβα''.....



Σεβομαι την αποψη σου...ΑΛΛΑ κρινοντας απο τα φετινα ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ στανταρ της ΚΑΕ -πλην Λουκα shot.gif 800.000- ΠΟΙΟΝ σεντερ που να ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ εστω τα πεπραγμενα του Μπατιστα με ΑΥΤΟ το κασε εχεις υποψη σου???

Πες μου ποσα παιρνει ο μπατιστα και θα σου πω
manj13
QUOTE(Boom Dizzle @ Feb 9 2015, 14:03 ) *
Συμφωνώ έν μέρει...μου την δίνει κυρίως ότι κάνει όλη τν ώρα βήματα ανεπίτρεπτο γ επαγγελματία παίκτη...τον αδικείς ομως λίγο...ο Μπατιστα γ αυτόν τον Παναθηναϊκό τ μειωμένου μπατζετ κ σε μεταβατική φάση ειναι καλός...κ μενα δν μ αρέσει ιδιαίτερα αλλα ετσι εχν τα δεδομένα π παίκτες όπως τομιτς μαριανοβιτς δν έρχονται σε μας...στν πορεία παντως κ αν ικανοποιήσει ο λαουαλ βλέπω τν τελευταίο να ανεβαίνει πρώτος στο 5



''...μαριανοβιτς δν έρχονται σε μας''....

ΓΙΑΤΙ μου σκοτωνεις την ψυχολογια??? tongue.gif Ποσα πια θα ζητησουν αν πας ΤΩΡΑ που ειναι ΑΚΟΜΗ ΝΩΡΙΣ??? wink.gif
Boom Dizzle
QUOTE(manj13 @ Feb 9 2015, 14:09 ) *
''...μαριανοβιτς δν έρχονται σε μας''....

ΓΙΑΤΙ μου σκοτωνεις την ψυχολογια??? tongue.gif Ποσα πια θα ζητησουν αν πας ΤΩΡΑ που ειναι ΑΚΟΜΗ ΝΩΡΙΣ??? wink.gif

Υποθέτω ότι με τη χρόνια π κάνει θα έχει ανεβεί το κασέ τ...μεγάλο πουλεν ο μπομπαν...μακάρι να τον έβλεπα στα πράσινα του χρονου shot.gif
manj13
QUOTE(doctorjekil @ Feb 9 2015, 14:08 ) *
Πες μου ποσα παιρνει ο μπατιστα και θα σου πω


Προσωπικα νομιζω γυρω στα 600.000....


QUOTE(Boom Dizzle @ Feb 9 2015, 14:15 ) *
Υποθέτω ότι με τη χρόνια π κάνει θα έχει ανεβεί το κασέ τ...μεγάλο πουλεν ο μπομπαν...μακάρι να τον έβλεπα στα πράσινα του χρονου shot.gif


Με Μαριανοβιτς φιλε -δεν ξερω αν θα το σηκωναμε- αλλα σε φ4 θα προκαλουσαμε τρομερες διαρροιες....Μπατιστα-Μαριανοβιτς-Γκιστ-Λαβαλ.... w00t.gif w00t.gif 77.gif .....Ι'M DREAMING....
doctorjekil
QUOTE(manj13 @ Feb 9 2015, 14:21 ) *
Προσωπικα νομιζω γυρω στα 600.000....

Και τα θεωρεις λιγα για τον μπατιστα??ο παραχουσκι της νιζνι δεν πρεπει να παιρνει ουτε τα μισα,το ιδιο κι λαβαλ της σασαρι κι ο νορελ της σαραγοσα...αυτοι μου ρχονται προχειρα στο μυαλο μου,αν ψαξω θα βρω καμια 10αρια ακομα...
manj13
QUOTE(doctorjekil @ Feb 9 2015, 14:34 ) *
Και τα θεωρεις λιγα για τον μπατιστα??ο παραχουσκι της νιζνι δεν πρεπει να παιρνει ουτε τα μισα,το ιδιο κι λαβαλ της σασαρι κι ο νορελ της σαραγοσα...αυτοι μου ρχονται προχειρα στο μυαλο μου,αν ψαξω θα βρω καμια 10αρια ακομα...


Aντε και να συμφωνησω...Το μεγαλο ζητημα ειναι ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΚΙ Ο ΠΑΙΚΤΗΣ...Υπαρχουν παικτες που πανε και στην..Κολοπετεινιτσα για τα λεφτα πχ. Μαρμπουρι κι υπαρχουν κι αλλοι που δεν ερχονται με τιποτε...Νομιζω οτι γι αυτα τα 600 ο Μπατιστα παιζει ΥΠΕΡ του δεοντος καλα, αν σκεφτουμε τι παλτα εχουμε πληρωσει σε εποχες παχιων αγελαδων...
CG.
Με την ευκαιρια για να περασουμε στον σημερινο αγωνα με τον κολοσσο, θα ναι κορυφαιο τρολαρισμα να βγει σημερα ο ΔΓ και να αναφερει με ανακοινωση τυπου το νεο επειδικτικο γραψιμο του ιβανοβιτς στους νεαρους smiley.gif
Skonokinis
bodiroga10
Για την εκτός έδρας νίκη με την Άλμπα: "Μακάρι να παίζαμε πάντα μπάσκετ με τους Γερμανούς! Το πρώτο διπλό δεν είναι κάτι απλό. Πρέπει να δεις με ποιους παίζεις, τον όμιλο που έχεις. Στην κανονική περίοδο αν ήμασταν σε άλλο όμιλο θα είχαμε τέσσερα διπλά. Οι νίκες έχουν διαφορετική σημασία.

Δεν είναι το ίδιο να κερδίζω τη Σάσαρι στην έδρα της με το να κερδίζω τη Μπαρτσελόνα στη Βαρκελώνη. Όπως έχουμε πει από την αρχή είναι μια μεταβατική περίοδος για τον Παναθηναϊκό τώρα. Θέλουμε να δούμε το μέλλον και να το συνδυάσουμε με αποτελέσματα. Είμαστε σε καλό δρόμο και θα γίνει αυτό. Θέλω να πιστεύω πως θα είμαστε στην πρώτη τετράδα και πως έρθουν κι άλλα διπλά".

και νομιζω εχει απολυτο δικιο ο προεδρος....o παναθηναικος εχει χασει στην μαδριτη και στην φενερ με μισο ροστερ,εχει χασει με 4 και με 9 ποντους στην βαρκελωνη και εχει χασει σε αδιαφορο ματς απ τη αρμανι στο μιλανο με δυο χαμενες βολες του διαμαντιδη στο τελος και απ την μπαγερν στο μοναχο 2η αγωνιστικη με 6 ποντους και την ομαδα ακομα ανετοιμη...

ουσιαστικα στην βαρκελωνη,μαδριτη και κωνσταντινουπολη χανεις ακομα και αν εισαι φαβορι για ευρωπαικο.
j-kidd13
Πηγε κανεις γηπεδο σημερα??Πριν την εναρξη εγινε ενα τρομερο περιστατικο,κατεβηκε μια "τυπισσα" πισω απο τη μια μπασκετα,και αρχιζε να ουρλιαζει προς τον παγκο,κατι του στυλ "ησασταν(η ησουν,δεν καταλαβα) 2 το μεσημερι στα coffee island,και μας κοροιδευετε" και κατι τετοια σε κατασταση επιεικως ζουρλιας,αλλα δεν καταλαβα ακριβως σε ποιον απευθυνοταν...Διπλα της ηταν ο γνωστος Κολλημενος ο οποιος την ειδε σε αμοκ και αρχισε να την κραζει κι αυτος για να σταματησει,και δημιουργηθηκε μια ατμοσφαιρα once in a lifetime...Ολο το γηπεδο επεσε κατω απο τα γελια...
Bodiroga87
Ο Κόνιαρης μου φάνηκε πολύ κοντρολαρισμένος παίχτης. Πολύ καλός στο κατέβασμα στη μπάλα, και γενικά γρήγορες αντιδράσεις στην άμυνα. Δεν τον είχα ξαναδεί. Μου έκανε καλή εντύπωση. Ελπίζω μόνο να μην έχει την εξέλιξη του Βεργίνη. Εσείς τον έχετε δει καθόλου??
gkamared
Μέχρι το 2017 η ΚΑΕ παναθηναϊκός στην nova/forthnet. To ανακοίνωσαν στην εκπομπή η ώρα των πρωταθλητών και στην ηλεκτρονική τοποθεσία του novasport.
tReason
QUOTE (Bodiroga87 @ Feb 10 2015, 00:04 ) *
Ο Κόνιαρης μου φάνηκε πολύ κοντρολαρισμένος παίχτης. Πολύ καλός στο κατέβασμα στη μπάλα, και γενικά γρήγορες αντιδράσεις στην άμυνα. Δεν τον είχα ξαναδεί. Μου έκανε καλή εντύπωση. Ελπίζω μόνο να μην έχει την εξέλιξη του Βεργίνη. Εσείς τον έχετε δει καθόλου??


O Koniaris ειναι το μεγαλυτερο ταλεντο της ελλαδας στα γκαρντ(απο την ηλικια του και πανω δεν ξερω για νεοτερους).
Καμια σχεση με βεργινη.
qspock
QUOTE(gkamared @ Feb 10 2015, 02:01 ) *
Μέχρι το 2017 η ΚΑΕ παναθηναϊκός στην nova/forthnet. To ανακοίνωσαν στην εκπομπή η ώρα των πρωταθλητών και στην ηλεκτρονική τοποθεσία του novasport.

Αναμενεται αντοιστιχη συμφωνια με Ολυμπιακο? Η αυτος θα παει στον ΟΤΕ ετσι για την κοντρα?

Καλα τα παιδακια του ΠΑΟ, αλλα αμα θελει να τα βαλει να παιξουν στην ομαδα πρεπει να τα στειλει δανεικα για 1-2 χρονια και μετα να τα προωθησει στην ομαδα. Εδω Παππας Γιανκοβιτς που ειναι πολυ μεγαλυτεροι και τωρα αρχιζουν να προσφερουν ουσιαστικα. Τι περιμενει να κανει του χρονου με τα τσικο?
Δηλαδη τον Γκιστ θα τον διωξουν, ο ΔΔ ισως σταματησει, ο Λαβαλ εκλεισε μονο για τη μιση σεζον, ο Μαυροκεφαλισης φευγει (αυτος δικαιως) ο Μπατιστα ισως μεινει αν εχει διετες αν και παιζει μειωση, ο Σλοτερ θα ανεβασει το κασε του με τις εμφανισεις του, τι γινεται ρε παιδια?
Dred11
Mετά τη χρονιά που κάνει φέτος ο Γκιστ γιατί πιστεύετε ότι θα τον διώξουν; Άλλο είναι αν θα του γίνει κάποια εξωφρενική πρόταση από το εξωτερικό και δεν μπορούμε να την ματσάρουμε. Πάντως φέτος η θέση 4 είναι η καλύτερή μας και νομίζω ανάμεσα στις 3 καλύτερες στην Ευρώπη.
A.CAB
QUOTE(Dred11 @ Feb 10 2015, 17:10 ) *
Mετά τη χρονιά που κάνει φέτος ο Γκιστ γιατί πιστεύετε ότι θα τον διώξουν; Άλλο είναι αν θα του γίνει κάποια εξωφρενική πρόταση από το εξωτερικό και δεν μπορούμε να την ματσάρουμε. Πάντως φέτος η θέση 4 είναι η καλύτερή μας και νομίζω ανάμεσα στις 3 καλύτερες στην Ευρώπη.


Καταρχήν το τι χρονιά κάνει ο Γκιστ δεν έχει καμία σημασία. Μπορούμε να ρωτήσουμε και τους Λάσμε-Μασιούλις περί αυτού οι οποίοι είχαν και συμβόλαιο, δεν έμεναν ελεύθεροι. Οπότε θέμα απόδοσης δεν τίθεται παρά το γεγονός πως ο Γκιστ είναι εξαιρετικός και φέτος.
Από 'κει και έπειτα μιας και μένει ελεύθερος προβλέπεται να του έρθουν προτάσεις που δεν μπορούμε ν' ακολουθήσουμε πλέον. Νομίζω αυτό εννοούν όλοι. Με τόσο καλή χρονιά και σε τόσο καλή ηλικία κάποιος θα ενδιαφερθεί.
bodiroga10
QUOTE (A.CAB @ Feb 10 2015, 17:14 ) *
Καταρχήν το τι χρονιά κάνει ο Γκιστ δεν έχει καμία σημασία. Μπορούμε να ρωτήσουμε και τους Λάσμε-Μασιούλις περί αυτού οι οποίοι είχαν και συμβόλαιο, δεν έμεναν ελεύθεροι. Οπότε θέμα απόδοσης δεν τίθεται παρά το γεγονός πως ο Γκιστ είναι εξαιρετικός και φέτος.
Από 'κει και έπειτα μιας και μένει ελεύθερος προβλέπεται να του έρθουν προτάσεις που δεν μπορούμε ν' ακολουθήσουμε πλέον. Νομίζω αυτό εννοούν όλοι. Με τόσο καλή χρονιά και σε τόσο καλή ηλικία κάποιος θα ενδιαφερθεί.

καλα ο γκιστ δεν κανει καλυτερη χρονια απο περυσι παρομοια κανει μην πω και χειροτερη, ο φωτσης κανει καλυτερη χρονια απ τον γκιστ.

G-arenas
QUOTE (bodiroga10 @ Feb 10 2015, 17:50 ) *
καλα ο γκιστ δεν κανει καλυτερη χρονια απο περυσι παρομοια κανει μην πω και χειροτερη, ο φωτσης κανει καλυτερη χρονια απ τον γκιστ.

με την καμια δεν κανει ο Φωτσης καλυτερη χρονια απο τον Γκιστ!οταν μπαινει μεσα ο Γκιστ η ομαδα γινεται πολυ πιο σκληρη σε αμυνα και ριμπαουντ,βγαζει πολυ περισσοτερη ενεργεια και γενικα ανεβαινει ενα επιπεδο σε ολους τους τομεις!σε αυτην την φροντ λαιν ο γκιστ ειναι μακραν ο πιο σημαντικος μας παικτης...και τα περισσοτερα που κανει ο Γκιστ δεν φαινονται στις στατιστικες...
bodiroga10
QUOTE (G-arenas @ Feb 10 2015, 18:02 ) *
με την καμια δεν κανει ο Φωτσης καλυτερη χρονια απο τον Γκιστ!οταν μπαινει μεσα ο Γκιστ η ομαδα γινεται πολυ πιο σκληρη σε αμυνα και ριμπαουντ,βγαζει πολυ περισσοτερη ενεργεια και γενικα ανεβαινει ενα επιπεδο σε ολους τους τομεις!σε αυτην την φροντ λαιν ο γκιστ ειναι μακραν ο πιο σημαντικος μας παικτης...και τα περισσοτερα που κανει ο Γκιστ δεν φαινονται στις στατιστικες...

αμα δεν ειχαμε το σχεδον 50% στα 3ποντα που εχει ο φωτσης τοτε θα ημασταν η λιγοτερη απειλητικη ομαδα απ τα 6,75... ακομα και στον τομεα των ριμπαουντ ο φωτσης υπερεχει του γκιστ.
και επειδη τελευταια εχει γινει πολυ η μοδα βασικα απ τον πεδουλακη και μετα η ενεργεια εγω που το μπασκετ που αγαπησα ηταν αυτο του ζοτς με 5αδες με διαμαντιδη,καλαθη,περπερογλου,τσαρτσαρη και βουγιουκα προτιμω την ποιοτητα απ την ενεργεια πχ προτιμω τον σλοτερ απ τον πολυδιαφημισμενο νελσον
A.CAB
QUOTE(bodiroga10 @ Feb 10 2015, 17:50 ) *
καλα ο γκιστ δεν κανει καλυτερη χρονια απο περυσι παρομοια κανει μην πω και χειροτερη, ο φωτσης κανει καλυτερη χρονια απ τον γκιστ.


Μα δεν έκανα σύγκριση των σεζόν του Γκιστ.
Αν πρέπει να πω την άποψή μου τότε θεωρώ πως είναι τουλάχιστον στα ίδια. Απλά φέτος, εκτός του ότι έχει βελτιώσει το σουτ και την παλεύει κάπως καλύτερα στο ποστ παιχνίδι, "φαινεται" περισσότερο γιατί δεν υπάρχει ο Λάσμε δίπλα του. Έτσι όλο το αμυντικό βάρος πέφτει πάνω του πολλές φορές.
Ο Φώτσης συνολικά δεν κάνει καλύτερη χρονιά. Έχει πολλά σκαμπανεβάσματα. Απλά αυτή την εποχή βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα.
Όπως και να 'χει από πέρυσι φαίνεται πως η θέση 4 είναι πολύ δυνατή και αλληλοσυμπληρώνεται καλά.
bodiroga10
QUOTE (A.CAB @ Feb 10 2015, 18:35 ) *
Μα δεν έκανα σύγκριση των σεζόν του Γκιστ.
Αν πρέπει να πω την άποψή μου τότε θεωρώ πως είναι τουλάχιστον στα ίδια. Απλά φέτος, εκτός του ότι έχει βελτιώσει το σουτ και την παλεύει κάπως καλύτερα στο ποστ παιχνίδι, "φαινεται" περισσότερο γιατί δεν υπάρχει ο Λάσμε δίπλα του. Έτσι όλο το αμυντικό βάρος πέφτει πάνω του πολλές φορές.
Ο Φώτσης συνολικά δεν κάνει καλύτερη χρονιά. Έχει πολλά σκαμπανεβάσματα. Απλά αυτή την εποχή βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα.
Όπως και να 'χει από πέρυσι φαίνεται πως η θέση 4 είναι πολύ δυνατή και αλληλοσυμπληρώνεται καλά.

εχεις δικιο ισως δεν το εθεσα σωστα κυριως εννουσα πως δεν βλεπω λογω να εκτοξευθει η τιμη του στην αγορα δηλαδη εγω δεν βλεπω μεγαλη διαφορα με τον παικτη που ανανεωσε πριν 1,5 χρονο...
τωρα με την αγορα της τουρκιας και της ρωσιας ποτε δεν ξερεις αλλα χρηματιστηριακα σε φυσιολογικες αγορες δεν νομιζω πως μπορει να βρει συμβολαιο πολυ μεγαλυτερο του παναθηναικου.
paodynasty
QUOTE(Bodiroga87 @ Feb 10 2015, 01:04 ) *
Ο Κόνιαρης μου φάνηκε πολύ κοντρολαρισμένος παίχτης. Πολύ καλός στο κατέβασμα στη μπάλα, και γενικά γρήγορες αντιδράσεις στην άμυνα. Δεν τον είχα ξαναδεί. Μου έκανε καλή εντύπωση. Ελπίζω μόνο να μην έχει την εξέλιξη του Βεργίνη. Εσείς τον έχετε δει καθόλου??


όχι, αλλά την ίδια άποψη έχω κι εγώ για χθες, εντύπωση ειδικότερα μου κάναν τα πόδια του στην προσωπική άμυνα
thalys
Ο Κόνιαρης ήταν 8ος στα κλεψίματα στο Ευρωμπάσκετ U18 με 1.7 κλεψίματα ανά αγώνα και 9ος στο παγκόσμιο U17 με 1.9 ανά αγώνα. Και με το μάτι όσες φορές τον έχω δει είναι πολύ καλός στο να καταλαβαίνει πού θα πάει η μπάλα.
qspock
Μα ο Γκιστ περσυ ειχε κλειστο συμβολαιο και γιαυτο εμεινε. Ξεχνατε το ξεκαθαρισμα του καλοκαιριου που εφευγαν απαντες? Και ο Γκιστ εμεινε αναγκαστικα γιατι δε μπορουσαν να σπασουν το συμβολαιο του?
Καποιοι νομιζαν πως η χρονια θα βγει με τα 18χρονα...

Το καλοκαιρι ο πρωτος που θα φυγει θα ειναι ο Γκιστ. Παγια τακτικη του προεδρου να φευγουν οι καλυτεροι ξενοι. Ο Γκιστ βεβαια θα επρεπε να αποτελεσει εξεραιση...

Ο ΠΑΟ του ΔΓ μπορει να ειναι μια ομαδα που εκπλησει, ομως ειναι ματαιο καποιος να ελπιζει πως η επομενη χρονια θα ειναι καλυτερη...

Ηδη η κατακτηση της Ευρωλιγκας δεν αποτελει πλεον στοχο της ομαδας. Παρα μονο η συμετοχη στους 16 και η προκριση στους 8.
Για ποια ομαδα μιλαμε? Για τον Παναθηναικο!

Και αλλοι κανανε μειωση μπατζετ αλλα στοχευουν στην κατακτηση της Ευρωλιγκας. Και για αυτο και μονο ειναι αξιοι συγχαρητηριων

Τωρα τα περι χασαμε το final four για ενα σουτ περσυ και προπερσυ ειναι για τις εντυπωσεις. Η ουσια ειναι πως final four εχει να παει ο ΠΑΟ απο εποχη Ομπραντοβιτς. Και ηδη φετος, χαθηκε χρονος με την μη αποκτηση του Λαβαλ νωριτερα.

Αλλα ετσι ειναι οταν εχεις μειωση στη μειωση και καπακι μειωση.

Και απο του χρονου ερχεται και η ΑΕΚ! Οταν σταματησει ο Διαμαντιδης βλεπω τριτο μπατζετ της Α1 τον ΠΑΟ χαλαρα...
Boom Dizzle
Συμφωνώ σε όλα...το καλοκαίρι ειναι δεδομένο ότι ο Γκιστ θα φύγει...θελουμε δν θελουμε ετσι λειτουργεί ο πρόεδρος...εδώ θα μαστε κ θα τ δουμε...δυστυχώς όσο εχμ διοίκηση που δν σκέφτεται λγκ(δν εχμ ομως αλλη επιλογή εκτός από Γιαννακόπουλο οποτε πάλι κλ να λέμε) ετσι θα μαστε...κ εμείς ο Παναθηναϊκός με τα έξι ευρωπαϊκά...Κ να λέγα ότι δν ειναι στ οικονομικά μας δεδομένα...ψίχουλα έπαιρνε ο Μασιουλις αν τν είχες φέτος χτυπαγες ευρωπαϊκό....κ τα ίδια θα Χμ με τν γκιστ
j-kidd13
QUOTE(Boom Dizzle @ Feb 11 2015, 12:58 ) *
Συμφωνώ σε όλα...το καλοκαίρι ειναι δεδομένο ότι ο Γκιστ θα φύγει...θελουμε δν θελουμε ετσι λειτουργεί ο πρόεδρος...εδώ θα μαστε κ θα τ δουμε...δυστυχώς όσο εχμ διοίκηση που δν σκέφτεται λγκ(δν εχμ ομως αλλη επιλογή εκτός από Γιαννακόπουλο οποτε πάλι κλ να λέμε) ετσι θα μαστε...κ εμείς ο Παναθηναϊκός με τα έξι ευρωπαϊκά...Κ να λέγα ότι δν ειναι στ οικονομικά μας δεδομένα...ψίχουλα έπαιρνε ο Μασιουλις αν τν είχες φέτος χτυπαγες ευρωπαϊκό....κ τα ίδια θα Χμ με τν γκιστ


Ρε αδερφε,σορυ κι ολας,αλλα μας εβγαλες τα ματια με τα δν,εχμ,λγκ,κλ, κλπ που στελνουν τα γυμνασιοπαιδα στα τσατ laugh.gif ....
Γραφε κανονικα αν δεν σου κανει κοπο... smile.gif
Manolis2510
Αντι να ψαχνουμε καποιον φερελπι μικρο να αρχισει σιγα σιγα να αντικαταστα τον Φωτση,θα ψαχνουμε αντικαταστατη για τον πιο σταθερο παιχτη μας φετος...Για μενα εγκλημα μεγαλυτερο και απο του Ματσιουλις,αμα φυγει ο Γκιστ...
qspock
QUOTE(j-kidd13 @ Feb 11 2015, 13:11 ) *
Ρε αδερφε,σορυ κι ολας,αλλα μας εβγαλες τα ματια με τα δν,εχμ,λγκ,κλ, κλπ που στελνουν τα γυμνασιοπαιδα στα τσατ laugh.gif ....
Γραφε κανονικα αν δεν σου κανει κοπο... smile.gif


Ή παρε μας τηλεφωνο τελως παντων... smiley.gif
Boom Dizzle
Γράφω μέσω κινητού παίδες γ αυτο και συντομογραφω...
τέλοσπαντων δεν θα ξαναγίνει!
giorgos14
Δικαιωθηκε ο Παο απο το ΑΣΕΑΔ για το κυπελλο ,το οποιο εριξε το 1243234039ό πρόστιμο στον DPG. Σωστό να μην κρίνονται τα ματς στα δικαστήρια αλλά φτάνει πιά με τα πρόστιμα,κοροιδία καταντάνε..
SEF7
QUOTE (giorgos14 @ Feb 13 2015, 11:36 ) *
Δικαιωθηκε ο Παο απο το ΑΣΕΑΔ για το κυπελλο ,το οποιο εριξε το 1243234039ό πρόστιμο στον DPG. Σωστό να μην κρίνονται τα ματς στα δικαστήρια αλλά φτάνει πιά με τα πρόστιμα,κοροιδία καταντάνε..


Δικαιωθηκε? Παλι καλα γιατι τετοια αδικια ουτε η Μαρθα Βουρτση δεν την αντεχε smiley.gif Ελλαδισταν το μεγαλειο σου.
Dreamerpanos
Τελικα θα μεινει στην ανεργια ο Μπαρτζι...τοσος αγωνας να δικαιωθει...κριμα....τελικα δεν καρφωσε ο ΔΓ αλλα ο Μπατιστα...
SEF7
QUOTE (Dreamerpanos @ Feb 13 2015, 11:54 ) *
Τελικα θα μεινει στην ανεργια ο Μπαρτζι...τοσος αγωνας να δικαιωθει...κριμα....τελικα δεν καρφωσε ο ΔΓ αλλα ο Μπατιστα...



Μηπως εγραψες αναποδα τα ονοματα? Γιατι κατι δεν κολλαει σε αυτο που γραφεις σε συναρτηση με την εξελιξη της υποθεσης..
Anyway εχουν γινει αλλα κιαλλα,αυτο θα μας κανει εντυπωση?... Βεβαια αν ηταν στην θεση του ΔΓ οι Αγγελοπουλοι θα ειχαμε εκδικαση υπερ της αλλης πλευρας και -2 στο πρωταθλημα αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια..

Συγχαρητηρια στο δικηγορικο τιμ του Παναθηναικου.Δικαια στον ημιτελικο με τον Παοκ.
shtarkws
QUOTE(SEF7 @ Feb 13 2015, 12:06 ) *
Μηπως εγραψες αναποδα τα ονοματα? Γιατι κατι δεν κολλαει σε αυτο που γραφεις σε συναρτηση με την εξελιξη της υποθεσης..
Anyway εχουν γινει αλλα κιαλλα,αυτο θα μας κανει εντυπωση?... Βεβαια αν ηταν στην θεση του ΔΓ οι Αγγελοπουλοι θα ειχαμε εκδικαση υπερ της αλλης πλευρας και -2 στο πρωταθλημα αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια..

Συγχαρητηρια στο δικηγορικο τιμ του Παναθηναικου.Δικαια στον ημιτελικο με τον Παοκ.


Δεν νομιζω οτι το δικηγορικο τιμ του Παναθηναικου κερδισε καθαρα και ξαστερα στο παρκε αλλα το αγωνιστικο τιμ. Εκει πανε δικαιως τα συγχαρητηρια. Αν εσφαλε ο ΔΓ να τιμωρηθει αυτος και οχι η ομαδα
SteveNashidis
Πολύ σωστά δικαιώθηκε (ηθικά/αγωνιστικά και όχι νομικά) το μπασκετικό τμήμα της ΚΑΕ Παναθηναικός για να παίξει στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.
Για άλλη μια φορά είδαμε όμως το χάιδεμα στον ΔΓ ο οποίος απέδειξε ότι μπορεί να κάνει ότι θέλει σε αυτήν την χώρα . Λογικό όμως μου φαίνεται από τη στιγμή που έχει την στήριξη και από τους οπαδούς του , παρόλο που κάνει αίσχη . Όχι από όλους το τονίζω, αλλά από ότι φαίνεται είναι ένα σεβαστό ποσό μιας και αποτελεί ειδιαίτερα μεγάλο μοχλό πίεσης προς τα εκτελεστικά/πειθαρχικά όργανα αυτής της χώρας .

Τέλος ενώ θαυμάζω την συγχαρητήρια δήλωση της ΚΑΕ ΠΑΟ , για τη κίνηση του Ολυμπιακού να βάλει στο γήπεδο τον μικρό άρρωστο Σπύρο Καββαδά, μου φαίνεται πολύ υποκριτικό να χωρέσει σε μια ανακοίνωση που έχει σχέση με τον εξευτελισμό του ελληνικού μπάσκετ ( και είμαι σίγουρος ότι θα έρθει εξίσου τραγική ανακοίνωση από ολυμπιακό όπως τόσο καλά ξέρουν να κάνουν οι δύο ομάδες ).
Βγάλε ξεχωριστή ανακοίνωση μόνο με το θέμα του μικρού σπύρου και δείξε με πράξεις ότι προωθείς τα σωστά πρότυπα συμπεριφοράς μέσω του μπάσκετ.
Darryl13
Με μια ατάκα… όλα τα λεφτά ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος σχολίασε στο leoforos.gr την απόφαση του ΑΣΕΑΔ

Από την ώρα που έγινε γνωστή η απόφαση του ΑΣΕΑΔ, οποία απορρίπτει την απόφαση του Αθλητικού Δικαστή και δίνει στον Παναθηναϊκό την πρόκριση στον ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας, όπως άλλωστε είχε συμβεί και μέσα στις τέσσερις γραμμές του παρκέ, όλοι ανέμεναν την τοποθέτηση του Δημήτρη Γιαννακόπουλου.

Το leoforos.gr επικοινώνησε με τον κύριο Γιαννακόπουλο και του ζήτησε το σχόλιό του για την απόφαση αυτή και εκείνος τα είπε… όλα, με μια λιτή και ξεκάθαρη δήλωση. «Για τις γαργάρες… hexalen» είπε ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος και ο νοών… νοείτο.

laugh.gif 24.gif

http://www.onsports.gr/basket/A1-Andrwn/it...argares-Hexalen
A.CAB
Δικαιώτατη απόφαση. Και ηθικά και αγωνιστικά και πλέον και νομικά.
Κρίμα για τα συγχαρητήρια στη νομική ομάδα της ΚΑΕ Ολυμπιακός που παρά λίγο να πετύχει σπουδαία νίκη. Είμαι σίγουρος πως θα βρουν ευκαιρία να πάρουν ρεβάνς. Είναι καλοπροπονημένοι.
Ο ΔΓ είτε το θέλει είτε όχι δεν πρέπει να ρίχνει την ομάδα στο επίπεδό του. Έχει δώσει πολλές αφορμές και έχει κάνει πολλές προσπάθειες στο να τη χαντακώσει. Ευτυχώς καθαρά αγωνιστικά τα θετικά υπερσκελίζουν τ' αρνητικά έστω κι αν έχει χάσει την ευκαιρία για ακόμα μεγαλύτερα πράγματα. Εξωαγωνιστικά έχει προ πολλού πιάσει πάτο και αν υπάρχει δικαιοσύνη πρέπει να πληρώσει ο ίδιος (και όχι η ομάδα) τα όποια ατοπήματά του.
doctorjekil
Απ οτι διαβαζω,ο λαβαλ εχει προβλημα στο ομω του,εκανε ατομικο προγραμμα και δεν υπολογιζεται για σημερα...να δουμε που θα παει αυτο με τους τραυματισμους
Dred11
Tί μπορεί να έκανε ο Ιβάνοβιτς στον Λαβάλ για να έχει πρόβλημα με τον ώμο του. Push ups τους βάζει να κάνουν αλά marines; laugh.gif
qspock
Κι ο Διαμαντακος εκτος.
Καλα, ο Λαβαλ ας παιξει τουλαχιστο με Μακαμπι, τι να πει κανεις...

Ο ΔΓ πρεπει να τριβει τα χερια του, θα δει τα ψαρακια να σπαρταρανε στα 2 ελληνικα ντερμπι με ΑΕΚ και ΠΑΟΚ.
Εγινε πραγματικοτητα το ονειρο του! Ετσι ειναι, οποιος προκαλει την τυχη του χαρακτηριζεται και γκαντεμης στο τελος.
manosnismo
Αν εχει βρει καποιος κανα λινκ ας μου στειλει ενα πμ bball.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.