Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Πανιώνιος - Άρης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
hagi
Μπορούμε να το χτυπήσουμε το παιχνίδι..Ο Πανιώνιος δεν έχει καλή ψυχολογία σε αντίθεση με μας.
Αυτή η νίκη μας χρειάζεται όπως βέβαια και όλες οι άλλες biggrin.gif

Σκέφτομαι να πάω στο παιχνίδι μιας και κατεβαίνει Αθήνα πρώτη φορά ο ΑΡΗΣ για φέτος.
Warrior
Να δουμε αν θα ρεφαρουμε(εστω σε καποιο βαθμο) την ηττα απο τον
Πανελληνιο...

Και γω θα παω,αν ειναι να κανονισουμε...wink.gif

Χτες εν τω μεταξυ επεστρεψε στην Θεσσαλονικη και ο Παντιους.Τωρα αν
θα αγωνιστει και σε τι κατασταση θα ειναι,θα δουμε.
Παντως ειναι πολυ πιθανο στον αγωνα του Σαββατου να ντεμπουταρει και
ο Πετροβιτς.
dizzy_fingers
Κι ο Πανιώνιος, πάντως, διάβασα ότι θα παίξει πλήρης ενάντια στον Άρη....καλό ματσάκι θα γίνει πιστεύω σε μία πανέμορφη έδρα.

Αξίζει να πάτε παιδιά (εγώ θα λείπω σε άσκηση υπαίθρου όλη μέρα sad.gif ).
Green_Fan
Άσκηση υπαίθρου... tongue.gif

ΓΕΩΛΟΓΕ ΜΟΥ ΕΣΥ... wink.gif
emperor
Δύσκολο παιχνίδι.Ο Πανιώνιος πρέπει να κερδίσει αλλιώς βλέπω πολλές αλλαγές στην ομάδα.Πάντως ψάχνει και για κοινοτικό

Τώρα για εμάς τι να πω.Η ομάδα με έστειλε αδιάβαστο την Τρίτη και έτσι θα περιμένω να δω.
Το Ελληνικό δεν είναι και μια καυτή έδρα μαζεύει δεν μαζεύει 1000 άτομα πάντως ο Πανιώνιος .Άρα άνετα καμμιά 300 δική μας θα είναι σίγουρα και χωρίς αντίπαλο δέος

Άντε με το διπλό
chinaski
Ο κοσμος απαιτει βεντουζα.Βεντουζα Βεντουζα Βεντουζα, αντε και το εχω παιξει και 2+.Βεντουζα.......

Χωρις βλακιες τωρα, ελπιζω να δουμε/δειτε ενα ωραιο ματσακι.
weirdo1977
ξέρετε αν το δείχνει η tv ? θα είμαι αθηνα το σάββατο, θα προσπαθήσω να πάω αλλα λίγο δύσκολο.
Warrior
To δειχνει η ΕΤ1 στις 7μμ. το Σαββατο..

Emperor,δεν βλεπω να μας δινει εισητηρια ο Πανιωνιος για να εχουμε κερκιδα.
Μαλλον μεμονομενα θα ειμαστε..

Λετε να κανουμε baketforumικη-αρειανη κερκιδα...?? w00t.gif laugh.gif
chinaski
Γεια να δουμε ποσα απιδια ποιανει ο σακος.Η ομαδα εδω και 2 χρονια εχει αρχισει και ανεβενει στα εκτος εδρας. Να δουμε τι θα κανουμε με εναν αξιολογο αντιπαλο.ΑΡΗ ΓΕΡΑ ΓΕΡΑ βεντουζιασε ξανα tongue.gif tongue.gif tongue.gif
dizzy_fingers
Γεια σου ρε Chinaski!!! laugh.gif
chinaski
Μα τι ανωμαλια ειναι αυτη......Θα Βρει επιτελους ρυθμο ο Μπουερ? Θα σταματησουμε τα παιδικα λαθοι? Θα παιξουμε επιτελους 40 λεπτα? Θα παντρευτει η Τζολι τον Μπραντ Πητ?
chinaski
Πειτε μου ειναι καλυτερος ο Πανιωνιος χωρις τον Ηλιαδη και ουσιαστικα χωρις τον Οικονομου καλυτερος απο την Εστουντιαντες?


Τα πραματα μου φαινετε ειναι απλα.Ο Αρης κερδιζει μονο εφωσον τραβηξουν ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΝΤΕ σκορερ που εχει. Στακ,Παντιους,Μπρουερ,Καστλ,Ουιλκισον. Ποιοι δεν τραβηξαν σημερα? Καστλ και Ουιλκισον. Γκαμε οβερ.

Η ομαδα ειχε ρυθμο συνολικα για 10 λεπτα σημερα. 5 λεπτα στο δευτερο δεκαλεπτο και 5 λεπτα στο τεταρτο.Δεν νομιζω να αλλαξει κατι στην συνεχεια του Πρωταθληματος εκτος και αμα ο Πετροβιτς αποδειχτει λαβρακι.

Τωρα καλιστιτα μπορει να πει καπιος να πει μην τα αναγουμε ολα στο σκοραρισμα.Οκ. Ας δουμε τον παγκο και τη συνεσφερε ο καθενας. Περαν του Σιγαλα το χαος. Ο καμπεριδης απο οσο θυμαμε εκανε 2-3 παιδαριωδη λαθοι. Ο Κουλ μπηκε εκανε τα επιθετικα του και βγηκε. Τουλαχιστον να μπορεις να πεις οτι εχεις καποιους παικτες στον παγκο στους οποιους μπορεις να βασηστεις για καποια λεπτα και να κανουν καλα καποια συγκεκριμενα πραματα.Εφωσον αυτο δεν συμβενει πρεπει να τραβηξουν οι 5 σκορερ. Αν θυμαμε παιδες καλα τα στατιστικα ο Αρης κερδιζει αμα εχει 4 παικτες με δηψιο αριθμο ποντων και εναν 8-9 ποντους.Αισιως εχουμε φτασει στις 3 ηττες.

Συγχαρητηρια στον Πανιωνιο και στους φιλαθλους του για τη νικη.
Warrior
Kαι ξανα ξανα ξανα ξανα ξανα.....

Τα ιδια Παντελακη μου,τα ιδια Παντελη μου!!!

Δεν λεω...δεν εχουμε παγκο,αλλα σημερα δεν χρειαζοταν να εχεις τοσο
πληρη παγκο για να παρεις τον Πανιωνιο χωρις Ηλιαδη και Οικονομου
(ουσιαστικα)!!

Αλιμονο σε μας που πηγαινουμε και ξελαρυγγιαζομαστε καθε φορα...
Μια βδομαδα να μας αφησουν να ηρεμησουμε δεν γινεται..

Σημερα λοιπον,για την ηττα,εχει ευθυνη ο προπονητης.Πρωτη φορα μιλαω
για τον Ζουρο,αλλα δεν γινεται να μην μιλησω...

Και ενα μικρο παιδι εβλεπε οτι ο Μπρουερ εχει προβλημα στο κατεβασμα
της μπαλας και στο να οργανωσει την ομαδα.Δεν μπορω να το καταλαβω..

Μου αρεσε που ο Σιγαλας επαιζε 30+ λεπτα επειδη ηταν τραυματιας ο Καμπεριδης...

Υποψιες ειχαμε οτι ο Μπρουερ ειναι περισσοτερο δυαρι και σημερα βεβαιωθηκαμε!!
Και πηραμε αλλο ενα δυαρο-τριαρι....

Με ενα πλευ-μακερ(Καστλ) δεν παμε πουθενα!
Ξυπνηστε ρεεεεεεε!!!!!!!!!

Μας κουρασατε πια........
Green_Fan
Εγώ τα έλεγα μάγκες αλλά είχαμε μια ολόκληρη εβδομάδα που τσακωνόσασταν.. biggrin.gif

Πριν αρχίσετε να ονειρεύεστε την Ευρωλίγκα του χρόνου σκεφτείτε πρώτα μήπως πρέπει να φτιάξετε καλύτερη ομάδα γιατί η ομάδα αυτή πέραν από κάποιους καλούς βασικούς δεν έχει καθόλου πάγκο..

Αυτό..

Και δεν λέω τίποτα ειρωνικά.. wink.gif
chinaski
Ρε Γκριν, τι ακριβως μας ειπες τωρα?


Δευτερη φορα που το κανεις αυτο.Καρφωνεσε.Κατι παρομοιο εγραφες και μολις χασαμε εκτος εδρας στο Ουλεβ καπ. Θελεις η δεν θελεις να βγει ο Αρης Ευρωλιγκα?Αν η απαντηση ειναι "δεν με πολυ νοιαζει " τοτε σε παρακαλω μην ερχεσε να μας πικαρεις καθευθειαν κατανταει σπαστικο. Εχουμε την πικρα μας να εχουμε και εσενα να ερχεσε να μας ειρωνευεσε απο πανω.Αν η απαντηςη ειναι "Ναι θελω να παει ο Αρης στην Ευρωλιγκα", τοτε μαλλον λαθος με λαθος τροπος το εκφραζεις.
Warrior
Green Fan,εμεις απλα θετουμε τους στοχους....παιρνουμε διαρκειας,στηριζουμε
την ομαδα οπως μπορουμε.

Δεν κανουμε μεταγραφες,ουτε κανουμε το σχεδιασμο της ομαδας!!Αλλοι το
κανουν αυτο..

Εμεις κριτικη κανουμε.

Και δεν περιμεναμε να χασουμε τα παιχνιδια για να βγουμε να πουμε καποια
πραγματα.Και το καλοκαιρι τα λεγαμε και οταν καναμε νικες στην αρχη
τα λεγαμε,αν θυμασαι...

Αν δεν πρεπει να ονειρευομαστε εμεις την Ευρωλιγκα και να την εχουμε ως
στοχο,τοτε ποιος??
dizzy_fingers
Μόνο ο Παναθηναϊκός μάλλον και κανείς άλλος...

Green είσαι τυχερός που τα παιδιά εδώ έχουν υπομονή και δεν αρπάζονται αμέσως όπως θα γινόταν είτε σε άλλες περιπτώσεις φόρουμ είτε ακόμη και στην περίπτωσή σου...

Εφόσον αυτό δε βοηθάει στην εξέλιξη μίας συζήτησης, μην ξαναδώ άλλο ποστ σου που να πικάρει στο άσχετο τους οπαδούς άλλης ομάδας (είναι άλλο πράγμα να πειράζεις μέσα στη συζήτηση τους συνομιλητές και άλλο πράγμα να έρχεσαι στο ξεκάρφωτο, να πετάς τη μπηχτή σου και μετά να φεύγεις).

Σημ: Επειδή μπορεί να έχεις πάλι απορία για το "τί έκανες πάλι", το "η ομάδα αυτή πέραν από κάποιους καλούς βασικούς δεν έχει καθόλου πάγκο.." ήταν το μοναδικό σημείο σε όλο το ποστ όπου συνέβαλλες κάπως στη συζήτηση (αναφέροντας ασφαλώς το προφανές...)
Warrior
Σπυρο δεν ρωτησα ποιος αξιζει να παιζει στην Ευρωλιγκα.. wink.gif

Εγω θεωρω πως εχουμε δικαιωμα να οραματιζομαστε την συμμετοχη στην
Ευρωλιγκα για πολλους και διαφορους λογους.

Και η ερωτηση απευθυνοταν περισσοτερο προς την ιδια μας την διοικηση,
η οποια φαινεται οτι ειναι πολυ "λιγη" για να κανει αυτο που πρεπει.

Φωναζουμε συνεχως τα τελυταια χρονια...και κανενας δεν ακουει!Ορισμενα
πραγματα φαινονται τοσο απλα...Φαινονται λεω,γιατι αν ειναι ετσι τελικα...
θα μας μεινει η απορια...
hagi
Παιδιά και γω απογοητεύτικα αλλά θέλει ηρεμία.Νομίζω ότι θα κάνουμε ταμείο στο τέλος της χρονιάς.
Ποτέ δεν ξέρεις πως μπορούν να εξελιχθούν τα πράγματα.
Πιστεύω ότι μας λείπουν Έλληνες παίχτες.Αν είχαμε πάρει περισσότερους και καλύτερους θα ήταν διαφορετικά.
Πέρα όμως από όλα αυτά δεν έχουμε και άσχημη ομάδα.
Για να δούμε λοιπόν στο τέλος..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.