Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ ;
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > ΑΕΚ
ashton
Στη Sday διάβαζα για 'καθάρισμα' του Αλεξανδρή.

Αντικαταστάτης ο Πρίφτης (βοηθός) ή ο Σούλης Μαρκόπουλος.
Air Kef
Για τον Πρίφτη δν ξερω..Για Μαρκοπουλο...Ας κρατήσει τον Αλεξανδρή καλύτερα..
Pierce
δεν ξερω ποσο σοφη θα ηταν αυτη η κινηση .μονο αν ειναι να ερθει κατι καπως καλυτερο,που δεν υπαρχει περιπτωση.
thrylos7
Ο Σούλης Μαρκόπουλος είχε την ευθύνη για την περσινή "αναγέννηση" του ΠΑΟΚ(παρόμοια με την φετινή), ο οποίος σταμάτησε ένα βήμα πριν την τετράδα.

Είμαι υπέρ.
kolossos2006
Ρε παιδια ελεος,προσωπικα πιστευω οτι ο μονος που δεν φταιει ειναι ο αλεξανδρης...τι μπορει να κανει ο ανθρωπος???δεν ειναι μαγος?οταν εχει μια τετοια ομαδα.οταν δεν εχει στηριξη απο κανεναν απο την διοικηση,απο πουθενα,οταν παιζει με εναν ξενο το μισο πρωταθλημα,οταν η ομαδα ολη με ελαχιστες εξαιρεσεις αποτελειται απο "τελειωμενους" παικτες που δεν μπορουσαν να βρουν αλλου ομαδα,τι να λεμε τωρα?οτι φταιει ο αλεξανδρης???
αλλωστε ποιος λογικος θα ερθει στην αεκ αυτη την στιγμη??γιατι να ερθει καποιος?για τα λεφτα?για την καταξιωση?μπουρδες.μονο ανεργοι μπορουν να ερθουν,οποτε χιλιες φορες ο αλεξανδρης...
ashton
QUOTE
Τελειώνει ο Αλεξανδρής
21/1/2007
Η ήττα από τον Πανελλήνιο όλα δείχνουν ότι θα κοστίσει στον Βαγγέλη Αλεξανδρή την θέση του στην ΑΕΚ. Η διοίκηση της Ενωσης είναι απογοητευμένη από τις εμφανίσεις της ομάδας, ενώ βαθμολογικά τα περιθώρια στενεύουν. Πλέον, οι όποιες αποφάσεις θα ληφθούν μέσα στην εβδομάδα από την κιτρινόμαυρη ΚΑΕ.

dikefalos.net


QUOTE
Σκουρτόπουλος αντί Αλεξανδρή;

Επιμέλεια: Στέφανος Τριαντάφυλλος
Δημοσίευση: 22 Ιανουαρίου 2007 04:26



Βαρύ είναι το κλίμα στην ΑΕΚ μετά την (νέα) εντός έδρας ήττα, με 92-85 από τον Πανελλήνιο. Ο Βαγγέλης Αλεξανδρής βρίσκεται ήδη προ της εξόδου, με τα σενάρια να θέλουν διάδοχο του τον Θανάση Σκουρτόπουλο!
Πρόκειται για ένα όνομα που είχε απασχολήσει τη διοίκηση της Ένωσης από το περσινό καλοκαίρι, πριν προτιμηθεί ο "Τίγρης". Τώρα ο νεαρός τεχνικός κάθεται στον πάγκο του Αιγάλεω, τον οποίο είναι διατεθειμένος να εγκαταλείψει, προκειμένου να επιστρέψει στον "δικέφαλο", όπου πέρασε πολλά χρόνια ως παίκτης, αλλά κι ως βοηθός προπονητή.

Ως εναλλακτική λύση προβάλεται ο μέχρι πρότινος ασίσταντ κόουτς, Δημήτρης Πρίφτης, ο οποίος όμως δεν είχε ακόμη κάποια επίσημη συνάντηση με τη διοίκηση.

Τέλος το θέμα του ξένου έχει περάσει σε δεύτερη μοίρα, καθώς προέχει αυτό του προπονητή.


sport24.gr
thrylos7
QUOTE
Τέλος το θέμα του ξένου έχει περάσει σε δεύτερη μοίρα, καθώς προέχει αυτό του προπονητή.

Α ρε, τι άλλο θα σκεφτούν για να μην αγοράσουν παίκτη... tongue.gif

Αλλά ποιου ξένου λέει; Δεν αποκτήθηκαν δύο παίκτες; Αναφέρεται σε ενδεχόμενη αλλαγή του Πένλαντ πχ; ohmy.gif
Air Kef
Νομίζω ότι εκτος απο τον Πένλαντ συζητούν και για ακομα έναν παίκτη.
suspect
ερχεται ο μπατ ραλι για να κατακτησουμε το ελληνικο πρωταθλημα
Warrior
Παντως δεν ξερω....Δεν ειναι μπασκετ αυτο παιζει η ΑΕΚ,ουτε ρυθμος που ακολουθει στα παιχνιδια της.
Τωρα αν ειναι ευθυνη του προπονητη ή των παικτων...δεν ξερω!
Pierce
οι παιχτες σαν μοναδες δεν ειναι κακοι τουναντιον...
η αλλαγη προπονητη σχεδον παντα βοηθαει. τωρα τι να πω .πραγματικα δεν ξερω.ας κανουν οτι νομιζουν καλυτερο...
EXPLOITED ARIS
Μην ξεχνατε ομως οτι ο Αλεξανδρης τους μαζεψε ολους και εφοσον επαιζαν απληρωτοι το εκαναν για τον Αλεξανδρη.Αν φυγει τι θα γινει;
dizzy_fingers
QUOTE
και εφοσον επαιζαν απληρωτοι το εκαναν για τον Αλεξανδρη


κακός dizyy:
Μα έπαιζαν μπάσκετ? biggrin.gif
Έτσι όπως έπαιζαν ήταν σαν να ήθελαν να εκδικηθούν τον προπονητή τους biggrin.gif.

Ασφαλώς δεν ισχύει κάτι τέτοιο...ούτε γνωρίζω αν ο Αλεξανδρής θα μπορούσε να κάνει περισσότερα στο θέμα της χημείας της ομάδας.
Είναι κρίμα όμως μία ομάδα με τέτοιο υλικό (που αν το κοιτάξουμε στεγνά και θεωρητικά, αμέσως κατατάσσεται στην εξάδα) να βρίσκεται τόσο χαμηλά και το σημαντικότερο, να αποδίδει τόσο κακό μπάσκετ.
ashton
Από όσο ξέρω δεν είναι και τόοοοσο απλήρωτοι.
dizzy_fingers
Δηλαδή?

Πότε πήραν τον τελευταίο τους μισθό?
ashton
Νομίζω πως έχουν πάρει τρεις δόσεις συμβολαίων.
Σίγουρα πήραν δόσεις Οκτωβρίου (στην ώρα της) και με καμιά 10ριά-15 μέρες καθυστέρηση του Νοεμβρίου.
Του Δεκεμβρίου ήταν να την πάρουν την περασμένη βδομάδα. Θα μάθω και θα γράψω αν τα πήραν.
dizzy_fingers
Χωρίς να λέω ότι όλα είναι ρόδινα κι ωραία....τα πράγματα είναι κάπως καλύτερα απ'ότι τα φανταζόμουν...εγώ πίστευα ότι οι παίχτες είναι απλήρωτοι από την αρχή της σεζόν, ή κάτι παρόμοιο...
nash
Τέλος ο Aλεξανδρής σύμφωνα με το betsmart
nash
Φαβορί ο Μαρκόπουλος πάλι σύμφωνα με το betsmart
grigoris
Σαφώς και το πρόβλημα στη φετινή ΑΕΚ δεν ήταν ο Αλεξανδρής,ο οποίος έχει αποδείξει πως είναι προπονητής για ειδικές αποστολές (ίσως ο κορυφαίος μαζί με τον Καλαφατάκη),όμως σε τέτοιες στιγμές ο προπονητής είναι το εύκολο θύμα.Ίσως το αντίστροφο-να μπορούσε ο Αλεξανδρής να άλλαζε τη διοίκηση-να ήταν δικαιότερο...

Όσο για τον Μαρκόπουλο πάντα θα έχει μια ξεχωριστή θέση σητν καρδιά μου λόγω προσφοράς στον ΠΑΟΚ αλλά μάλλον λίγο παρωχημένος είναι σαν προπονητής... wink.gif wink.gif wink.gif
Warrior
Αναμενομενη εξελιξη νομιζω....Να δουμε αν θα επιφερει αλλαγες προς το καλυτερο..
Pierce
Dum spiro, spero
nikefalin
QUOTE(grigoris @ Jan 29 2007, 02:51 PM) *
Σαφώς και το πρόβλημα στη φετινή ΑΕΚ δεν ήταν ο Αλεξανδρής,ο οποίος έχει αποδείξει πως είναι προπονητής για ειδικές αποστολές (ίσως ο κορυφαίος μαζί με τον Καλαφατάκη),όμως σε τέτοιες στιγμές ο προπονητής είναι το εύκολο θύμα.Ίσως το αντίστροφο-να μπορούσε ο Αλεξανδρής να άλλαζε τη διοίκηση-να ήταν δικαιότερο...

Όσο για τον Μαρκόπουλο πάντα θα έχει μια ξεχωριστή θέση σητν καρδιά μου λόγω προσφοράς στον ΠΑΟΚ αλλά μάλλον λίγο παρωχημένος είναι σαν προπονητής... wink.gif wink.gif wink.gif


O Μαρκόπουλος πρόσφερε στον ΠΑΟΚ & στον Άρη, αλλά είναι ένας βετεράνος των πάγκων.
Θέλω να δω πως (εαν) θα αντιμετωπίσει τον Γκαγκαλούδη....
suspect
θα προτιμουσα τον Πεδουλακη
Pierce
Σούλης Μαρκόπουλους Αργύρης Πεδουλάκης, και ο Κώστας Φλεβαράκης εχουν ακουστει. επισης και ο βοηθος του αλεξανδρη ο Δημήτρης Πρίφτης .

και εγω θεωρωω οτι η καλυτερη επιλογη θα ηταν του πεδουλακη αλλα δεν ξερω ποσο θα ηθελε αυτος να ερθει...
thrylos7
QUOTE
Θέλω να δω πως (εαν) θα αντιμετωπίσει τον Γκαγκαλούδη....


Σωστός!

Θα έρθει και η διοίκηση του ΠΑΟΚ να το λύσει το θέμα... laugh.gif

Εγώ θα προτιμούσα tsops! biggrin.gif
ashton
QUOTE
O Mαρκόπουλος προ των πυλών...
29/1/2007
Λίγο μετά την ανακοίνωση της ΑΕΚ για την αποπομπή του Βαγγέλη Αλεξανδρή, ο Γιάννης Γρανίτσας συμφώνησε σε όλα με τον Σούλη Μαρκόπουλο! Ο Ελληνας τεχνικός αν και είχε πει όχι πριν λίγες ημέρες στον Γρανίτσα, σήμερα (29/01) πείστηκε τελικά και αναλαμβάνει την ΑΕΚ στην πιο κρίσιμη καμπή της ιστορίας της. Η συμφωνία ισχύει μέχρι το καλοκαίρι, ενώ ο Μαρκόπουλος θα έρθει αύριο (30/01) στην Αθήνα για τα τυπικά της συνεργασίας.

Αλεξανδρής: "Νιώθω προδομένος"!
29/1/2007
Στις πρώτες του δηλώσεις μετά την σημερινή (29/01) του αποπομπή από την ΑΕΚ, ο Βαγγέλης Αλεξανδρής μίλησε για όλους και για όλα στο basketblog.gr τονίζοντας "Νιώθω προδομένος. Μου ανακοίνωσε σήμερα το πρωί ο Γιάννης Γρανίτσας ότι θέλει να χωρίσουμε σα φίλοι... Η ζωή συνεχίζεται, έχω μάθει και σε δυσκολότερες καταστάσεις, αλλά η αλήθεια είναι ότι στενοχωρήθηκα πολύ. Δεν θα ήθελα να πω περισσότερα αυτή τη στιγμή. Νιώθω υπόλογος απέναντι στον κόσμο της ΑΕΚ. Σε αυτό τον υπέροχο κόσμο, που με στήριξε από την πρώτη κιόλας στιγμή. Ήταν κοντά μου στα δύσκολα και μου του έδειχνε κάθε τρόπο. Επίσης νιώθω υπόλογος απέναντι στους παίκτες μου. Και αυτοί με στήριξαν όσο μπορούσαν. Πραγματικά θέλω να τους ευχαριστήσω. Έκαναν ότι, περνούσε από το χέρι τους για να με κρατήσουν στην ομάδα, αλλά... Κάτι χρωστάω σε αυτά τα παιδιά, που τους έφερα στην ομάδα και τους είχα αναλύσει την φιλοσοφία μου, αλλά και τα όνειρα μου για την ΑΕΚ. Έτσι όπως φανταζόμουνα εγώ στην ομάδα. Δεν πρόλαβα όμως να ολοκληρώσω το έργο μου, παρά τις εγγυήσεις που είχα πάρει. Γι� αυτό και νιώθω προδομένος. Είχα πει ότι, θα ήταν καλύτερο να μην αγωνιστούμε φέτος στην Ευρώπη. Δεν ήταν καλό για την ομάδα. Είχαμε από την αρχή πάρα πολλά προβλήματα, αλλά ποτέ δεν είπα ότι, τα παρατάω. Δεν θα το έκανα ποτέ αυτό. Ήρθα εδώ για να παλέψω, παρά τα προβλήματα. Θέλω και πάλι να ευχαριστήσω μέσα από την καρδιά μου τους παίκτες μου, αλλά και τον κόσμο. Τίποτα άλλο..."

dikefalos.net
nikefalin
QUOTE(thrylos7 @ Jan 29 2007, 06:47 PM) *
Σωστός!

Θα έρθει και η διοίκηση του ΠΑΟΚ να το λύσει το θέμα... laugh.gif


biggrin.gif biggrin.gif , Να πω και την κακία μου...., Ο Γρανίτσας σήμερα ανακοίνωνε τους χορηγούς του All Star μέσα στην τρελή χαρά..αυτό τον μάρανε...και το πως να απομακρύνει τον Αλεξανδρή.
Ο άνθρωπος που κατεδάφισε 2 γήπεδα (το ποδοσφαιρικό και το κλειστό Γ.Μόσχος) συνεχίζει το θεάρεστο έργο του....
ashton
Mαζί με τον Αλεξανδρή έφυγε και ο Μάγειρας (βοηθός). ο Γρανίτσας του ζήτησε να μείνει, αλλά αυτός θεώρησε ηθικά σωστό να φύγει αφού τον είχε φέρει ο Αλεξανδρής.


QUOTE
Συνέντευξη στην εφημερίδα "Ώρα για Σπορ" παραχώρησε ο Γιάννης Γκαγκαλούδης. Ο Έλληνας πλέι μέικερ μεταξύ άλλων λέει:

«Προς το παρών κάνω υπομονή. Τίποτα δεν είναι σίγουρο. Περιμένω να δω τι διοίκηση και τι προπονητή θα έχουμε. Περισσότερο είναι θέμα προπονητή αν θα μείνω. Με τις κινήσεις του μου δείχνει ότι δεν με θέλει! Αν δεν με θέλει αυτός μια, εγώ δεν τον θέλω δέκα! Ο Μαρκόπουλος με βρήκε στην ομάδα, δεν τον βρήκα εγώ! Αν δεν με θέλει δεν πρόκειται να τον παρακαλέσω κιόλας! Έχω πολλές και καλές προτάσεις Δόξα Τω Θεώ στα χέρια μου. Οι δύο μάλιστα είναι από την Ελλάδα και οι υπόλοιπες από το εξωτερικό.

Είμαι εκνευρισμένος. Όλοι ξέρουν πόσα έχω δώσει για αυτή την ομάδα. Από την μεριά μου ήθελε και θέλω να μείνω στον ΠΑΟΚ.

Πρέπει όλα να ξεκαθαρίσουν μέχρι τις 15-20/6 για να ξέρουμε όλοι τι θα κάνουμε.

Με τον κόσμο του ΠΑΟΚ έχω δεθεί πολύ. Ο κόσμος αποτελεί την μοναδική αναγνώριση για μένα.»


Από betsmart, 31/5/06 για τις αγαστές σχέσεις Γκαγκαλουδη-Μαρκοπουλου
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.