Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α' ΕΣΚΑΝΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2007 - 2008
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
VAGELIS N
1ος όμιλος
Ατρόμητος-Κρόνος 86-53 (44-24)
Ατρόμητος (Γιαννόπουλος-Νικολουδάκος): Ρωκά, Δρακοπούλου 2, Σαλπέα 6, Ηλιοπούλου 8(2), Χατζηνικολάου 18, Αρχοντάκη 25, Αθανασίου 20(5), Ζεβαχιργιάν 7(1)
Κρόνος (Χατζηδάκης-Κότσυφα): Ευαγγελίδη, Τσαγγαράκη 10, Βροχίδου 2, Μουζούκη 3, Κωνσταντίνου, Βλάχου 8(2), Τσιοπούλου 6(1), Πλαβούκου 2, Γεβοντιάν 17(1), Μπότου, Δουκάκη 4

Κυρίαρχοι-Φοίνικας Πειρ 52-38 (20-18)
Κυρίαρχοι (Λειβάδης): Κωνσταντοπούλου 15, Λοίζου Αλ 14(2), Καστανιουδάκη 2, Καρέλλα 2, Λιοντή 9(1), Μάντη 4, Ξύλου, Ψωράκη, Μιχαήλου 6
Φοίνικας Πειρ (Κατσίγρας): Βράκα Μ 7(1), Βορλόκα 2, Σταθάκη, Κωστάκη, Μούλτση 4, Λαουλάκου 5, Ζαχαροπούλου 12, Κασιδιάρη 6(2), Τσότρα 2

Πειραϊκός-ΓΑΣ Μάνδρας 40-56 (19-26)
Πειραϊκός (Κόμης-Διαλυνάς): Καψή, Ξηρογιάννη 5, Τουρνατζή 3, Καββαδία 6(2), Εξουζίδου 4, Τσαχάλη Ε 16(2), Καρακλή 6(2), Παπακωνσταντίνου, Σωτηριάδη, Χατζηχαραλάμπους, Χατζημιχάλη
ΓΑΣ Μάνδρας (Διολέτης): Καραπαναγιώτη 3(1), Πανούση, Τακίδη 5(1), Διαμαντοπούλου 1, Ραμαντάνη 8(2), Λάτσιου, Σωτηρίου, Καμπόλη 17(1), Πεφάνη, Τσίρμπα Σουσ 5, Χαλατσιάδη 17, Σούρμπα

Τερψιθέα-Καλαμάκι 34-59 (11-35)
Τερψιθέα (Παπασπυριδάκος): Κρασσά 6, Τζώρτζη 7(1), Καπινιάρη, Χάλαρη, Πουλή, Γεωργιάδου, Χρυσάνθη, Παπαδημητροπούλου, Αλεξοπούλου 12(1), Μπασιαδάκη Ι 7(1), Μπασιαδάκη Σ 2
Καλαμάκι (Χατζηδάκη-Κασσοπούλου): Κρεούζη, Σωτηρίου 5(1), Καναβούρα 12(3), Νικητίδου 6(1), Κανελλοπούλου, Μπαλταγιάν, Κωλλέτη 3, Γιακείμη 11, Μαρίνου 20, Παυλοπούλου 2

2ος όμιλος
Πέρα-Ευρυάλη 34-47 (14-32)
Πέρα (Πούγγουρας): Θεοχάρη, Λάππα 8(2), Σωτηροπούλου 7, Αργέντου 4, Καβάσμι, Καρυδάκη 14, Πετροπούλου, Ευαγγελινού, Αλεξάνδρου 1, Γκρίελα
Ευρυάλη (Φελεκίδης): Γκίκα 5(1), Ηλιοπούλου 2, Φασουλά 8(1), Κιούση, Δαγτζή 2, Αντωνοπούλου, Γαλιατσάτου Α 17(4), Διδαγγέλου 11, Παππά, Γαλιατσάτου Α 2

Πορφύρας-Προοδευτική 35-37 (13-22)
Πορφύρας (Δέδε): Μαυροδάκου, Κάππου, Βροχίδου 9(1), Δημακογιάννη 4, Κοντοδιού 4, Σαρίκου 16, Ζαχαρίου, Αλφιέρη Σ 2, Αλφιέρη Ν
Προοδευτική (Κλαδούχος): Καστρινού 4, Γκαράτσα, Λεντούδη 2, Μισαήλα 5(1), Καλπαδάκη 12, Τσακίρη 2, Κλαδούχου 10(2), Παπαδογιαννάκη, Μπελεχρή 2

Αστέρας Αγ.Δημ-Ελληνικό 45-54 (21-27)
Αστέρας Αγ.Δημ (Δοντάς): Ταγαρούλια 8, Μπαρκονίκου 6(1), Ράσκου 13, Ιωάννου 8(1), Κολοβού 5, Μωϋσιάδου 2, Βελουδίου, Κουζήλου 3
Ελληνικό (Κουκουζέλης-Λουλουδάκης): Αργυροπούλου 5, Ταμπή 14, Λιβανού Ισμ 4, Ψυχογιού 3, Βασιλάτου 11(3), Νικηφόρου 3, Σπυροπούλου 14

Ιωνικός Νικ-Φάρος 51-62 (25-26)
Ιωνικός Νικ (Γεωργάκης): Αρβανίτη 17, Βασιλείου, Πάτρωνα 15(3), Κάρλε 5(1), Θεοφίλου 1, Παπαστεφανάτου, Λειβαδά 13, Κουτσουδάκη
Φάρος (Μελέτης): Στεφανάκη, Εμμανουηλίδου 18(2), Χατζηχαραλαμπίδου 2, Μπιλίνη, Οικονομίδη 11(1), Γιαννοπούλου 10, Σαρέλλα 4, Ρίζου 1, Βρούσιο, Αρατσοπούλου 16(3), Νταγιούκλα 3

απο το womba
VAGELIS N
ενα καλο final four κυπελου γυναικων εκανε και αυτη η Εσκανα και φετος καταφερε να το διαλυσει εγω δεν λεω να κατεβει ο Φαρος χωρις την Εμανουηλιδη αλλα θα ηθελα να τους πω οτι εχουν ανακαλυφτει τα ημερολογια οποτε περνω ενα και λεω τι εχω να κανω στης 20 απριλιου αγωνα με την μικτη αρα δεν βαζω τελικο κυπελου ή το αναποδο
τωρα βαλανε Σαββατο απογευμα (5 μ.μ) οπως ειπε και καποιος γνωστος κοουτς ουτε να χωνεψουμε δεν θα προλαβουμε και απο τι μαθαινω την ιδια μερα και ωρα η πρωταθλητρια ομαδα της Α1 γυναικων θελει να κανει φιεστα οποτε οτι κοσμο θα μαζευε ο τελικος εκτος απο συγγενεις και φιλους θα ερθει ο μισος να μην πω
για τους ημιτελικους πρεπει να ειναι παγκοσμιο φαινομενο αυτο την ιδια ωρα οι 2 ημιτελικοι σε 2 γηπεδα αρα αυτο δεν λεγετε final four αλλα καπως αλλιως
αντε υπομονη τελειωνει και το κυπελο και θα σταματησω να γκρινιαζω blove.gif
WATCHER
Κατά τη γνώμη μου το Καλαμάκι ήταν η ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος. Κατάφερε να καταλάβει την 4η θέση και προβλημάτισε όσες ομάδες αντιμετώπισε, ακόμη και τις τρεις πρώτες, ενώ έχει μπροστά του και το final four στο οποίο του εύχομαι καλή επιτυχία. Ο πρόεδρος είναι πολύ αξιόλογος και αγαπάει το γυναικείο μπάσκετ και εύχομαι να συνεχίσει την πολύ καλή προσπάθεια ενώ και η έδρα του καλαμακίου ήταν από τις πιο "ζεστές".
Σε όλη αυτή όμως την καλή χρονιά υπήρχαν κάποιες συμπεριφορές που θα πρέπει να προσεχτούν για να γίνει το Καλαμάκι εκτός από καλή ομάδα και μεγάλη ομάδα.
Για παράδειγμα είναι παγκόσμια πρωτοτυπία να μην επιτρέπουν στην αντίπαλη να φωνάξει στο κέντρο του γηπέδου μετά είτε από νίκη, είτε από ήττα. Και μάλιστα με άσχημο τρόπο. Η αναγνώριση του αντιπάλου και η γεναιοδωρία είναι χαρακτηριστικό μεγάλων ομάδων.
Όσο για τη συμπεριφορά παίχτριας - διαιτήτριας καλύτερα να μη το σχολιάσω. Αρκεί κάποιος να είχε δει το παιχνίδι που διαιτητές ήταν από την ΕΣΚΑ και όχι οι "γνωστοί" από ΕΣΚΑΝΑ... Το "γνώθεις εαυτόν" είναι ακόμη μια αρετή όπως και η μετριοφροσύνη.
Ας κρατήσουν τον φετινό ενθουσιασμό και ας μετριάσουν κάποιες υπερβολικές συμπεριφορές.
Όλα τα παραπάνω τα γράφω και κάθε καλή προέραιση και εύχομαι να συνεχίσουν την πολύ καλή προσπάθεια.
Συγχαρητήρια για άλλη μια φορά! : 41.gif
Rea
QUOTE(berry the truth @ Apr 14 2008, 19:01 ) *
λοιπόν για να μπαίνουν τα πραγματάκια στην θέση τους. το καλαμάκι έκανε περίπατο στον άγιο τρύφωνα γιατί βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση λόγω και κυπέλλου ενώ στην τερψιθέα βαράνε διάλυση και σκέφτονται τα του χρόνου. η διαφορά ήταν μεγάλη για τις δύο ομάδες. επειδή ήμουν στο πρώτο ματς και από δω ξέρουν πολλοί τα στοιχεία μου και τα δίνω σε όποιον τα χρειάζεται, οφείλω να πω ότι η τερψιθέα είχε κερδίσει επίσης καθαρά και όντως δεν έγινε τίποτα. αυτό οφείλεται και στην συμπεριφορά του νικητή, που πάντα παίζει ρόλο σε αυτή την περίπτωση. επειδή λοιπόν έχω την δυνατότητα να βλέπω τα φύλλα των αγώνων λόγω της δουλειάς μου, πρέπει να πω ότι ο κόουτς της τερψιθέας όταν το παιχνίδι είχε κριθεί, δεν πήρε κανένα τάιμ άουτ για να πικάρει τον αντίπαλο, αντίθετα στο τελευταίο λεπτό μπήκαν όλες οι μικρές παίκτριες, όπως γίνεται σε όλα τα ματς της τερψιθέας ανεξαιρέτωςαποτελέσματος φέτος. το τάιμ άουτ το πήρε με το σκορ στο 37-41 πολύ πριν τελειώσει το ματς.

αντίθετα, είδα ότι η κόουτς του καλαμακίου με την διαφορά στους 20 πήρε το τάιμ άουτ απλά για να πικάρει τον συνάδελφο. αυτό ήταν unfair και πείραξε πολύ όλους στο γήπεδο. επειδή ξέρω ότι γράφει εδώ οφείλει μια εξήγηση γιατί να ξέρει ότι αυτά μεταξύ συναδέλφων είναι πολύ άσχημα και δεν τιμούν όσους κάνουν το επάγγελμα αυτό.

για την συμπεριφορά των παικτριών. επειδή γράφτηκαν τα ονόματα. η γιακείμη του καλαμακίου όντως έφτυσε την κρασσά αφού οι δυο παίκτριες αντάλλασσαν από την αρχή μεταξύ τους "διάφορα". το φτύσιμο το είδαν οι συνάδελφοί της διαιτητές και το άφησαν ατιμώρητο ενώ το είδαν και από την κερκίδα του καλαμακίου απ' ότι γνωρίζω...εκεί που πρέπει όμως να στιγματίσουμε την συμπεριφορά της γιακείμη είναι ότι στο τέλος του αγώνα σουτάροντας δυο βολές, τις εκτέλεσε ανάποδα προς το καλάθι για να κάνει πλάκα. αυτό σχολιάστηκε πολύ άσχημα και απ' ότι ξέρω δεν είναι η πρώτη φορά που το κάνει. σαν διαιτητής θα έπρεπε να ξέρει ότι ο σεβασμός είναι πάνω απ' όλα μταξύ παικτών. κρίμα γιατί σαν διαιτητής τέτοιες συμπεριφορές τις στηλιτεύει. φαίνεται ότι τα κριτήρια δεν είναι ίδια.

για τον κόσμο πρέπει να πω ότι δεν είναι κακό να υπάρχει φανατισμένη ατμόσφιρα αρκεί να μην ξεφεύγει από τα όρια. θεωρώ εξαιρετικά απίθανο ο πρόεδρος του καλαμακίου να έχει προβεί σε τέτοια χειρονομία. έχουμε βρεθεί πολλές φορές σε συζητήσεις στην εσκανα και ξέρω τις απόψεις του για το γυναικείο μπάσκετ και το πάθος που έχει. αυτό που έχω όμως να κατηγορήσω σε αυτόν είναι ότι όταν δίπλα του οι υπόλοιποι της κερκίδας του καλαμακίου έκαναν αυτές τις χειρονομίες προς τις παίκτριες και φώναζαν βρισιές που ακούγονταν στην απέναντι κερκίδα, ο ίδιος δεν έκανε τίποτα για να σταματήσουν. εκεί του χρεώνω άδικο. έπρεπε να παρέμβει, όπως έπρεπε να το κάνουν και οι ίδιοι οι διαιτητές. το λέω αυτό γιατί σε τουλάχιστον δύο αγώνες που έχω δει με την γιακείμη διαιτητή, σταμάτησε τον αγώνα και ζήτησε την απομάκρυνση αυτού που έβριζε για να συνεχίσει το ματς.

αυτά που λέω είναι απόλυτα διασταυρωμένα και τα καταγράφω είτε με την προσωπική μου εμπειρία είτε μαθαίνοντας από παρόντες και από διάφορες πλευρές τα γεγονότα. για τον λόγο αυτό άργησα μια μέρα να γράψω. περιμένω από τον πρόεδρο του καλαμακίου, τον οποίο θεωρώ άνθρωπο που αγαπάει πολύ το γυναικείο μπάσκετ και στον οποίο οφείλεται εν πολλοίς η δουλειά που γίνεται στο καλαμάκι, να πάρει θέση και περιμένω και να επικοινωνήσει μαζί μου για να συζητήσουμε και να συμφωνήσουμε όπως έχουμε κάνει στο παρελθόν. και περιμένω και μια εξήγηση από την κόουτς του καλαμακίου για το unfair σε προπονητή. τέτοιες συμπεριφορές, ξαναλέωλ, μεταξύ συναδέλφων πολλές φορές δυστυχώς πυροδοτούν...


Είσαι πολύ σωστός σε αυτά που λες.
Απλώς να προσθέσω ότι προσωπικά, δεν πήρα θέση προς κάποια πλευρά, αντιθέτως, θεωρώ και τις δύο συμπεριφορές απλά απαράδεκτες.
Το σχόλιο το έκανα γιατί η παίκτρια της Τερψιθέας, ακόμα και δίκιο να έχει, απέκρυψε το γεγονός και το διαβάσαμε από άλλη παίκτρια (?) του Καλαμακίου. Και δεν μπήκε καν στον κόπο να απαντήσει..
Rea
QUOTE(WATCHER @ Apr 15 2008, 10:36 ) *
Κατά τη γνώμη μου το Καλαμάκι ήταν η ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος. Κατάφερε να καταλάβει την 4η θέση και προβλημάτισε όσες ομάδες αντιμετώπισε, ακόμη και τις τρεις πρώτες, ενώ έχει μπροστά του και το final four στο οποίο του εύχομαι καλή επιτυχία. Ο πρόεδρος είναι πολύ αξιόλογος και αγαπάει το γυναικείο μπάσκετ και εύχομαι να συνεχίσει την πολύ καλή προσπάθεια ενώ και η έδρα του καλαμακίου ήταν από τις πιο "ζεστές".
Σε όλη αυτή όμως την καλή χρονιά υπήρχαν κάποιες συμπεριφορές που θα πρέπει να προσεχτούν για να γίνει το Καλαμάκι εκτός από καλή ομάδα και μεγάλη ομάδα.
Για παράδειγμα είναι παγκόσμια πρωτοτυπία να μην επιτρέπουν στην αντίπαλη να φωνάξει στο κέντρο του γηπέδου μετά είτε από νίκη, είτε από ήττα. Και μάλιστα με άσχημο τρόπο. Η αναγνώριση του αντιπάλου και η γεναιοδωρία είναι χαρακτηριστικό μεγάλων ομάδων.
Όσο για τη συμπεριφορά παίχτριας - διαιτήτριας καλύτερα να μη το σχολιάσω. Αρκεί κάποιος να είχε δει το παιχνίδι που διαιτητές ήταν από την ΕΣΚΑ και όχι οι "γνωστοί" από ΕΣΚΑΝΑ... Το "γνώθεις εαυτόν" είναι ακόμη μια αρετή όπως και η μετριοφροσύνη.
Ας κρατήσουν τον φετινό ενθουσιασμό και ας μετριάσουν κάποιες υπερβολικές συμπεριφορές.
Όλα τα παραπάνω τα γράφω και κάθε καλή προέραιση και εύχομαι να συνεχίσουν την πολύ καλή προσπάθεια.
Συγχαρητήρια για άλλη μια φορά! : 41.gif


Δε νομίζω ότι επρόκειτο για έκπληξη. Εγώ από την αρχή τους υπολόγιζα. Πολύ καλή ομάδα.
basketa15
1ος ΟΜΙΛΟΣ Τελευταία αγωνιστική
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ –ΚΡΟΝΟΣ 86-53, ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. 52-38, ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ - ΓΑΣ ΜΑΝΔΡΑΣ 40-56, ΤΕΡΨΙΘΕΑ – ΚΑΛΑΜΑΚΙ 34-59

1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ –ΚΡΟΝΟΣ86-53

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: 44-24

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ζαγοράκης, Φασόλης

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιαννόπουλος, Νικολουδάκος): Ρωκά, Δρακοπούλου 2, Σαλπέα 6, Ηλιοπούλου 8(2), Χατζηνικολάου 18, Αρχοντάκη 25, Αθανασίου 20(5), Ζεβαχιργιάν 7(1)

ΚΡΟΝΟΣ (Χατζηδάκης, Κότσυφα): Ευαγγελίδη, Τσαγγαράκη 10, Βροχίδου 2, Μουζούκη 3, Κωνσταντίνου, Βλάχου 8(2), Τσιοπούλου 6(1), Πλαβούκου 2, Γεβοντιάν 17(1), Μπότου, Δουκάκη 4





ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ.52-38

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: 20-18

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μαραβέλιας, Μπερσίμης

ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ (Λειβάδης): Κωνσταντοπούλου 15, Λοίζου Αλ. 14(2), Καστανιουδάκη 2, Καρέλλα 2, Λιοντή 9(1), Μάντη 4, Ξύλου, Ψωράκη, Μιχαήλου 6

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. (Κατσίγρας): Βράκα Μ. 7(1), Βορλόκα 2, Σταθάκη, Κωστάκη, Μούλτση 4, Λαουλάκου 5, Ζαχαροπούλου 12, Κασιδιάρη 6(2), Τσότρα 2





ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ - ΓΑΣ ΜΑΝΔΡΑΣ40-56

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: 19-26

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γαβριήλ

ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ (Κόμης -Διαλυνάς): Καψή, Ξηρογιάννη 5, Τουρνατζή 3, Καββαδία 6(2), Εξουζίδου 4, Τσαχάλη Ε. 16(2), Καρακλή 6(2), Παπακωνσταντίνου, Σωτηριάδη, Χατζηχαραλάμπους, Χατζημιχάλη

ΓΑΣ ΜΑΝΔΡΑΣ (Διολέτης): Καραπαναγιώτη 3(1), Πανούση, Τακίδη 5(1), Διαμαντοπούλου 1, Ραμαντάνη 8(2), Λάτσιου, Σωτηρίου, Καμπόλη 17(1), Πεφάνη, Τσίρμπα Σουσ. 5, Χαλατσιάδη 17, Σούρμπα





ΤΕΡΨΙΘΕΑ – ΚΑΛΑΜΑΚΙ34-59

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: 11-35

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Φραγκιαδάκης, Στεργίου

ΤΕΡΨΙΘΕΑ(Παπασπυριδάκος): Κρασσά 6, Τζώρτζη 7(1), Καπινιάρη, Χάλαρη, Πουλή, Γεωργιάδου, Χρυσάνθη, Παπαδημητροπούλου, Αλεξοπούλου 12(1), Μπασιαδάκη Ι. 7(1), Μπασιαδάκη Σ. 2

ΚΑΛΑΜΑΚΙ (Χατζηδάκη, Κασσοπούλου): Κρεούζη, Σωτηρίου 5(1), Καναβούρα 12(3), Νικητίδου 6(1), Κανελλοπούλου, Μπαλταγιάν, Κωλλέτη 3, Γιακείμη 11, Μαρίνου 20, Παυλοπούλου 2


1ος ΟΜΙΛΟΣ

Tελική Βαθμολογία: Κρόνος Αγ. Δημ. 28, Ατρόμητος 26, Κυρίαρχοι 25, Καλαμάκι 20, ΓΑΣ Μάνδρας 20, Πειραϊκός 18, Τερψιθέα 16, Φοίνικας Πειρ. 16
basketa15
2ος ΟΜΙΛΟΣ Τελευταία αγωνιστική
Αστέρας Αγ. Δημ. – Ελληνικό45-54 ,Ιωνικός Νικ. –Φάρος51-62 , Πέρα –Ευρυάλη34-47 ,Πορφύρας -Προοδευτική35-37

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΠΕΡΑ – ΕΥΡΥΑΛΗ34-47

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: 14-32

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπερσίμης, Οικονομίδης

ΠΕΡΑ (Πούγγουρας): Θεοχάρη, Λάππα 8(2), Σωτηροπούλου 7, Αργέντου 4, Καβάσμι, Καρυδάκη 14, Πετροπούλου, Ευαγγελινού, Αλεξάνδρου 1, Γκρίελα

ΕΥΡΥΑΛΗ (Φελεκίδης): Γκίκα 5(1), Ηλιοπούλου 2, Φασουλά 8(1), Κιούση, Δαγτζή 2, Αντωνοπούλου, Γαλιατσάτου Α. 17(4), Διδαγγέλου 11, Παππά, Γαλιατσάτου Α. 2





ΠΟΡΦΥΡΑΣ –ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ35-37

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: 13-22

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γαρδέλης, Ντζαμάρας

ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Δέδε): Μαυροδάκου, Κάππου, Βροχίδου 9(1), Δημακογιάννη 4, Κοντοδιού 4, Σαρίκου 16, Ζαχαρίου, Αλφιέρη Σ. 2, Αλφιέρη Ν.

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλαδούχος): Καστρινού 4, Γκαράτσα, Λεντούδη 2, Μισαήλα 5(1), Καλπαδάκη 12, Τσακίρη 2, Κλαδούχου 10(2), Παπαδογιαννάκη, Μπελεχρή 2





ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. –ΕΛΛΗΝΙΚΟ45-54

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: 21-27

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Νεστορίδης, Βρέντας

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Δοντάς): Ταγαρούλια 8, Μπαρκονίκου 6(1), Ράσκου 13, Ιωάννου 8(1), Κολοβού 5, Μωϋσιάδου 2, Βελουδίου, Κουζήλου 3

ΕΛΛΗΝΙΚΟ (Κουκουζέλης, Λουλουδάκης): Αργυροπούλου 5, Ταμπή 14, Λιβανού Ισμ. 4, Ψυχογιού 3, Βασιλάτου 11(3), Νικηφόρου 3, Σπυροπούλου 14





ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ. – ΦΑΡΟΣ51-62

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: 25-26

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τσελεπίδης, Λάτσης

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ. (Γεωργάκης): Αρβανίτη 17, Βασιλείου, Πάτρωνα 15(3), Κάρλε 5(1), Θεοφίλου 1, Παπαστεφανάτου, Λειβαδά 13, Κουτσουδάκη

ΦΑΡΟΣ (Μελέτης): Στεφανάκη, Εμμανουηλίδου 18(2), Χατζηχαραλαμπίδου 2, Μπιλίνη, Οικονομίδη 11(1), Γιαννοπούλου 10, Σαρέλλα 4, Ρίζου 1, Βρούσιο, Αρατσοπούλου 16(3), Νταγιούκλα 3



2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ, Ελληνικό 25, Πορφύρας 23, Φάρος 22, Ιωνικός Νικ. 21, Αστέρας Αγ. Δημ. 20, Προοδευτική 20, Ευρυάλη 19, Πέρα 15,

*Δεν υπολογίζεται ο διακοπείς αγώνας Φάρος – Πέρα


Επόμ. >
basketa15
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ Τ΄ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΑ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟ SITE ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ. wub.gif wub.gif
addy
[/quote]
ο Κιτσος ειναι κοντα με φοινικα
terp01
REA
Νόμιζα πως σε είχα καλύψει με την απάντηση που έδωσα για τη συμπαίκτριά μου. Συγνώμη αν δεν ήμουν ξεκάθαρη. Δεν ήμουν μπροστά στη φάση, ήμουν στον πάγκο. Αλλά το θεωρώ σχεδόν σίγουρο ότι όταν η αντίπαλη παίκτρια της ζήτησε το λόγο για τη φάση του ριμπάουντ, η μία έβρισε την άλλη. Όπως θα έκανε κι όποιος άλλος πιστεύω. Σε ένα τέτοιο παιχνίδι και με τέτοιες συνθήκες. Δε ξέρω ποια έβρισε πρώτη την άλλη. Δεν υποννόησα σε καμία περίπτωση ότι η αντίπαλη τσακωνόταν μόνη της. Ελπίζω να ειναι πιο ξεκάθαρο τώρα. Το θέμα είναι ότι δεν μου έχει ξανατύχει ποτέ να δω να φτύνει μια παίκτρια την αντίπαλη πανω σε λογομαχία. Πάντα υπάρχουν νεύρα. Κι ειδικά σε παιχνίδια που έχουν σημασία για κάποια από τις 2 ομάδες στο γήπεδο.
VAGELIS N
λοιπον για να το παιξω λιγο κακος και ο Νικολουδακος παει Α1 μονο που το ξερει μονο αυτος κατι τετοια πυροτεχνιματα καλο ειναι να αποφευγονται γιατι α) ειναι φιλοι οι 2 coach συν οτι θα το ξερα σαν φιλος και των 2 και
β) και αλλος\η ειχε πει κατι για Πειραικο και Νανακο αλλα μετα αφαντος\η
καντε λιγο υπομονη οτι ειναι να αλλαξει θα αλλαξει μετα το πασχααφηστε τους ανθρωπους να φανε ενα αρνι ποια
mpalla
QUOTE(terp01 @ Apr 15 2008, 15:40 ) *
REA
Νόμιζα πως σε είχα καλύψει με την απάντηση που έδωσα για τη συμπαίκτριά μου. Συγνώμη αν δεν ήμουν ξεκάθαρη. Δεν ήμουν μπροστά στη φάση, ήμουν στον πάγκο. Αλλά το θεωρώ σχεδόν σίγουρο ότι όταν η αντίπαλη παίκτρια της ζήτησε το λόγο για τη φάση του ριμπάουντ, η μία έβρισε την άλλη. Όπως θα έκανε κι όποιος άλλος πιστεύω. Σε ένα τέτοιο παιχνίδι και με τέτοιες συνθήκες. Δε ξέρω ποια έβρισε πρώτη την άλλη. Δεν υποννόησα σε καμία περίπτωση ότι η αντίπαλη τσακωνόταν μόνη της. Ελπίζω να ειναι πιο ξεκάθαρο τώρα. Το θέμα είναι ότι δεν μου έχει ξανατύχει ποτέ να δω να φτύνει μια παίκτρια την αντίπαλη πανω σε λογομαχία. Πάντα υπάρχουν νεύρα. Κι ειδικά σε παιχνίδια που έχουν σημασία για κάποια από τις 2 ομάδες στο γήπεδο.


Όπα.... όποιος και αν ξεκίνησε, σε ότι παιχνίδι και να συνέβη, ντέρμπυ ή σούπα, και οι δύο συμπεριφορές είναι απαράδεκτες!!
Δεν είμαστε ζώα, αθλήτριες είμαστε και τέτοιες συμπεριφόρές και καφρίλες δεν αρμόζουν πουθενά! Και δε μιλάω μόνο για φτυσίματα κλπ, μιλάω και για το να βρίζεις ασύστολα τον αντίπαλό σου. Αν είσαι τόσο καλύτερός του απόδειξέ το μέσα στο γηπεδάκι.. wink.gif
Δέχομαι πως κάποιες φορές οι συνθήκες είναι τεταμένες και εύκολο να παρεκτραπείς, αλλά στις περιπτώσεις αυτές καλό είναι να επεμβαίνουν οι ψυχραιμότεροι και να τις τελειώνουν, όχι να δίνουμε άλλοθι. Και από τη στιγμή που στις φανέλες γράφει το όνομα της ομάδας μας και όχι το επίθετό μας, ας σκεφτόμαστε λίγο περισσότερο πριν αντιδράσουμε. peace.gif
STAR 32
καλησπερα. ενας μικρος απολογισμος για το πρωταθλημα που μολις τελειωσε. συγχαρητηρια στη ομαδα του κρονου για την ανοδο. πολλα μπραβο και στον ατρομητο αφου καταφερε να κερδισει τον κρονο 2 φορες σε 3 συνολυκα αναμετρησεις για πρωταθλημα και κυπελλο. η παρουσια των κυριαρχων ηταν πολυ καλη οπως επισεις και του καλαμακιου. οι υπολοιπες ομαδες θεωρω οτι δεν καταφεραν να ξεφυγουν απο την μετριοτητα. τελειωνοντας νομιζω οτι ομαδες οπως περα,ευρυαλη, ιωνικος, κτλ θα πρεπει να το δουν λιγο πιο σοβαρα για να εχουμε πιο δυνατο πρωταθλημα. αυτα για τωρα ευχαριστω
VAGELIS N
ΚΥΠΕΛΟ ΕΣΚΑΝΑ
ομαδες κατα αλφαβητικη σειρα
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ
ΚΑΛΑΜΑΚΙ
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
Α ημ\κος ΓΗΠΕΔΟ ΑΛΙΜΟΥ 21:00 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ(Α)
Β ημ\κος ΓΗΠΕΔΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 21:00 ΚΑΛΑΜΑΚΙ-ΦΑΡΟΣ(Β)


ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΗΠΕΔΟ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 18:00[b]ΝΙΚΗΤΗΣ Α- ΝΙΚΗΤΗΣ Β
kogolino13
Καλησπέρα!Ηταν αδιαφορο το παιχνιδι για τον Κρονο και ηταν ολοφανερο,και κατα την διαρκεια αλλα και στο τελος.Συγχαρητηρια για την ανοδο στους προπονητες,στις παικτριες πανω απ'ολα,αλλα και στην διοικηση που ειναι ΚΥΡΙΟΙ!
FIVOS9
QUOTE(kogolino13 @ Apr 15 2008, 22:02 ) *
Καλησπέρα!Ηταν αδιαφορο το παιχνιδι για τον Κρονο και ηταν ολοφανερο,και κατα την διαρκεια αλλα και στο τελος.Συγχαρητηρια για την ανοδο στους προπονητες,στις παικτριες πανω απ'ολα,αλλα και στην διοικηση που ειναι ΚΥΡΙΟΙ!

μαλλον μονο εσυ υποστιριζεις αυτη την αποψη νομιζω! δεν εχω ξαναδει αητητη ομαδα που ειναι πρωταθλητρια να κατεβαινει σε παιχνιδι για να μη κρατησει καν ουτε τα προσχηματα! μη τα ισοπεδωνουμε ολα παιδια! αν ηταν τοσο αδιαφοροι να μην κατεβαζανε το γυναικειο αλλα τις κορασιδες... ειμαι ουδετερος απλα τυχαινε να ειμαι μεσα στο παιχνιδι και δεν νομιζω να ηταν ετσι οπως τα λες τα πραγματα! μια πρωταθλητρια ομαδα θα πρεπει να στεκεται παντα στο υψος των περιστασεων! και πιστευω πως ο κρονος το προσπαθησε αλλα απλα δεν μπορουσε...
coach13
QUOTE(VAGELIS N @ Apr 15 2008, 19:09 ) *
ΚΥΠΕΛΟ ΕΣΚΑΝΑ
ομαδες κατα αλφαβητικη σειρα
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ
ΚΑΛΑΜΑΚΙ
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
Α ημ\κος ΓΗΠΕΔΟ ΑΛΙΜΟΥ 21:00 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ(Α)
Β ημ\κος ΓΗΠΕΔΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 21:00 ΚΑΛΑΜΑΚΙ-ΦΑΡΟΣ(Β)
ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΗΠΕΔΟ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 18:00ΝΙΚΗΤΗΣ Α- ΝΙΚΗΤΗΣ Β


Nα διορθώσω...

β ημ\κος ΓΗΠΕΔΟ [b]ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ (ΠΕΡΑ)
[i] 21:00 ΚΑΛΑΜΑΚΙ-ΦΑΡΟΣ(Β)
coach13
[b]ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΟΣΑ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΡΨΙΘΕΑ, ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΤΕ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΜΕΤΑ ΤΟ ΦΑΙΝΑΛ ΦΟΡ...
gasol#4#
QUOTE(VAGELIS N @ Apr 15 2008, 21:09 ) *
ΚΥΠΕΛΟ ΕΣΚΑΝΑ
ομαδες κατα αλφαβητικη σειρα
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ
ΚΑΛΑΜΑΚΙ
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
Α ημ\κος ΓΗΠΕΔΟ ΑΛΙΜΟΥ 21:00 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ(Α)
Β ημ\κος ΓΗΠΕΔΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 21:00 ΚΑΛΑΜΑΚΙ-ΦΑΡΟΣ(Β)
ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΗΠΕΔΟ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 18:00ΝΙΚΗΤΗΣ Α- ΝΙΚΗΤΗΣ Β

[b]να διορθώσω
bball.gif
Η αλφαβητική σειρά έχει ως εξής:
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΚΑΛΑΜΑΚΙ
ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
Καλή επιτυχία σε όλους σας! icon_wave.gif
Rea
Εντάξει, νομίζω αρκέτα είπαμε περί Τερψιθέας-Καλαμακίου..το θέμα έληξε.
Πάμε να δούμε ένα ωραίο κύπελλο! Πρόκειται περί γιορτής, καλό θα είναι οι κόντρες να μείνουν απ' έξω και να παρακολουθήσουμε ωραίο μπασκετάκι!
Καλή επιτυχία σε όλους 41.gif
basketa15
QUOTE(Rea @ Apr 16 2008, 10:05 ) *
Εντάξει, νομίζω αρκέτα είπαμε περί Τερψιθέας-Καλαμακίου..το θέμα έληξε.
Πάμε να δούμε ένα ωραίο κύπελλο! Πρόκειται περί γιορτής, καλό θα είναι οι κόντρες να μείνουν απ' έξω και να παρακολουθήσουμε ωραίο μπασκετάκι!
Καλή επιτυχία σε όλους 41.gif


ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ...ΟΛΟΙ ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΟΥ ΑΛΙΜΟΥ,ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΚΑΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ!!!
ΑΣ ΔΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ ΩΣ ΓΙΟΡΤΗ...ΝΑ Τ΄ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΜΕ!!! wub.gif wub.gif
basketa15
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!
ΤΙ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ;
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΛΛΑ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥ ΤΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙ...ΔΙΝΩ ΠΟΛΛΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΣΤΟΝ ΦΑΡΟ.ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΓΧΟΣ,ΕΝΩ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΕΙΝΑΙ " ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ " (ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟ ΚΟΣΜΟ) ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ.
ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΤΩΝ ΤΕΣΣΑΡΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΩΣ ΜΙΑ ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ BASKET ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΟΥΝ!!! ΧΑΡΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ,ΓΙΑ Ν΄ΑΠΟΛΑΥΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΕΙ ΘΕΑΜΑ!!!
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΤΕΣΣΕΡΕΙΣ ΟΜΑΔΕΣ!!! wub.gif wub.gif
gasol#4#
QUOTE(basketa15 @ Apr 16 2008, 10:21 ) *
ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ...ΟΛΟΙ ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΟΥ ΑΛΙΜΟΥ,ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΚΑΙ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ!!!
ΑΣ ΔΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΑΚΙΑ ΩΣ ΓΙΟΡΤΗ...ΝΑ Τ΄ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΜΕ!!! wub.gif wub.gif

Μία διόρθωση.Στο γήπεδο του Αλίμου,στο Βυζαντινό που έχει έδρα το ΠΕΡΑ και το Σαββάτο στην Δραπετσώνα.
gasol#4#
QUOTE(basketa15 @ Apr 16 2008, 10:32 ) *
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!
ΤΙ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ;
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΛΛΑ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥ ΤΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙ...ΔΙΝΩ ΠΟΛΛΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΣΤΟΝ ΦΑΡΟ.ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΓΧΟΣ,ΕΝΩ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΕΙΝΑΙ " ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ " (ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟ ΚΟΣΜΟ) ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ.
ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΤΩΝ ΤΕΣΣΑΡΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΩΣ ΜΙΑ ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ BASKET ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΟΥΝ!!! ΧΑΡΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ,ΓΙΑ Ν΄ΑΠΟΛΑΥΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΕΙ ΘΕΑΜΑ!!!
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΤΕΣΣΕΡΕΙΣ ΟΜΑΔΕΣ!!! wub.gif wub.gif

Πιστεύω πως σε έναν τέτοιο θεσμό παίζει ρόλο η ψυχολογία και το καθαρό μυαλό!Καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες! 41.gif
Rea
QUOTE(basketa15 @ Apr 16 2008, 10:32 ) *
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!
ΤΙ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ;
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΛΛΑ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥ ΤΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙ...ΔΙΝΩ ΠΟΛΛΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΣΤΟΝ ΦΑΡΟ.ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΓΧΟΣ,ΕΝΩ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ ΕΙΝΑΙ " ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ " (ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟ ΚΟΣΜΟ) ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ.
ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΤΩΝ ΤΕΣΣΑΡΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΩΣ ΜΙΑ ΓΙΟΡΤΗ ΤΟΥ BASKET ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΟΥΝ!!! ΧΑΡΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ,ΓΙΑ Ν΄ΑΠΟΛΑΥΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΕΙ ΘΕΑΜΑ!!!
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΤΕΣΣΕΡΕΙΣ ΟΜΑΔΕΣ!!! wub.gif wub.gif


Ο Ατρόμητος σίγουρα είναι η πιο δυνατή ομάδα από τους 4 φιναλίστ. Το Καλαμάκι-Φάρος πιστεύω θα είναι καλό παιχνίδι, από τη μία έχουμε μια δυνατή ομάδα με εμπειρία και από την άλλη μία κατά βάση νεανική ομάδα.
Αλλά και στο Ατρόμητος-Πειραϊκός θα γίνει καλό παιχνίδι πιστεύω.
Πραγματικά νιώθω να μη μπορώ να δώσω προγνωστικό, όλα τα αποτελέσματα είναι πιθανά για μένα smile.gif
berry the truth
α ρε εσκανα με τις αποφάσεις σου, ούτε ένα final-4 δεν μπορείς να διοργανώσεις.
τα έκανες πάλι θάλασσα. δυστυχώς αποδείχτηκε και πάλι ότι το συμβούλιο των γυναικείων πρωταθλημάτων στην εσκανα είναι ανίκανο. έλεος πια! το έχουμε ξαναπει! αν δεν μπορείτε, φύγετε, αφού δεν σέβεστε καθόλου τις κοπέλες και τις ομάδες που παλεύουν σε αυτό το ρημαδο-πρωτάθλημα σηκωθείτε και φύγετε!
έχετε ξεπεράσει κάθε προηγούμενο φέτος. παίξατε με την σωματική ακεραιότητα των αθλητριών την ημέρα με τα χιόνια γιατί δεν υπήρχε ένας από σας να πει ότι αναβάλλονται οι αγώνες παρά το γεγονός ότι σας έπαιρναν τα σωματεία και σας παρακαλούσαν για αυτό.

και τώρα δεν μπορείτε να βρείτε ένα γήπεδο για να κάνετε τρεις αγώνες. και τους βάζετε την ίδια ώρα σε διαφορετικά γήπεδα λόγω αναπτυξιακού. τα ημερολόγια και οι ατζέντες χάθηκαν φαντάζομαι στα γραφεία σας! α ρε τι θα ακούσετε το καλοκαίρι στην συνάντηση!
leonkalf
ohmy.gif
Μα τι πράγματα είναι αυτά????
Είναι δυνατόν????

Να γίνονται ίδια ώρα οι 2 ημιτελικοί σε 2 γήπεδα??? Που ξανακούστηκε??? Τι πρωτοπορία πάλι από την εσκανα!!!!

Απαράδεκτο!! 68.gif
VAGELIS N
QUOTE(gasol#4# @ Apr 16 2008, 05:39 ) *
να διορθώσω bball.gif
Η αλφαβητική σειρά έχει ως εξής:
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΚΑΛΑΜΑΚΙ
ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
Καλή επιτυχία σε όλους σας! icon_wave.gif

tongue.gif δικιο εχεις σορυ
basketa15
QUOTE(addy @ Apr 15 2008, 15:13 ) *
ο Κιτσος ειναι κοντα με φοινικα


KAI ΕΣΥ ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ; ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΑΛΛΕΣ ΜΕΤΑΓΡΑΦΟΛΟΓΙΕΣ ΓΙΑ ΠΑΙΧΤΡΙΕΣ Η΄ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ; wub.gif wub.gif
dimonos
QUOTE(basketa15 @ Apr 17 2008, 15:39 ) *
KAI ΕΣΥ ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ; ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΑΛΛΕΣ ΜΕΤΑΓΡΑΦΟΛΟΓΙΕΣ ΓΙΑ ΠΑΙΧΤΡΙΕΣ Η΄ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ; wub.gif wub.gif


15/05/2008 ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΟΥΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΣ.............................




ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ !!!!!!!
basket4
bball.gif Basketa15 και dimonos,
να γραφετε με μικρα γραμματα γιατι στη γλωσσα του ιντερνετ τα κεφαλαια σημαινει οτι φωναζετε.. bball.gif
smiley.gif smiley.gif smiley.gif

καλη επιτυχια στις ομαδες του κυπελλου!


εγω υποστηριζω και θελω να το παρει το καλαμακι... 77.gif 77.gif 77.gif smiley.gif smiley.gif
gasol#4#
bball.gif Καλημέρα σε όλους σας!
Γιορτή σήμερα και αύριο στο γυναικείο της ΕΣΚΑΝΑ ήρθε η ώρα του Κυπέλλου.Εύχομαι πραγματικά να υπάρξουν εκπλήξεις στα αποτελέσματα..Κι αν γίνει η έκπληξη τότε θα τα πίνουν μέχρι πρωίας κάποιοι! icon_drunk.gif Καλή επιτυχία και ελπίζω να γεμίσουν τα γήπεδα των ημιτελικών από ένθερμους οπαδούς! peace.gif 41.gif
basketa15
QUOTE(basket4 @ Apr 18 2008, 11:15 ) *
bball.gif Basketa15 και dimonos,
να γραφετε με μικρα γραμματα γιατι στη γλωσσα του ιντερνετ τα κεφαλαια σημαινει οτι φωναζετε.. bball.gif
smiley.gif smiley.gif smiley.gif


Συγγνώμη δεν το ήξερα αύτο!!!Σ΄ευχαριστώ που μ΄ενημέρωσες!! wub.gif wub.gif
addy
QUOTE(gasol#4# @ Apr 18 2008, 08:43 ) *
bball.gif Καλημέρα σε όλους σας!
Γιορτή σήμερα και αύριο στο γυναικείο της ΕΣΚΑΝΑ ήρθε η ώρα του Κυπέλλου.Εύχομαι πραγματικά να υπάρξουν εκπλήξεις στα αποτελέσματα..Κι αν γίνει η έκπληξη τότε θα τα πίνουν μέχρι πρωίας κάποιοι! icon_drunk.gif Καλή επιτυχία και ελπίζω να γεμίσουν τα γήπεδα των ημιτελικών από ένθερμους οπαδούς! peace.gif 41.gif

πες μας και εμας να ξερουμε ποιους εννοεις να γελασουμε μαζι. smiley.gif
mpalla
ΚΟΥΙΖ.... Ποιος/ποια προπονητής/τρια, περιμένει με ανυπομεσία το δώρο των γενεθλίων του/της από την ομάδα του/της σε μορφή... κούπας να το πω?? tongue.gif tongue.gif tongue.gif
C05
QUOTE(mpalla @ Apr 18 2008, 14:58 ) *
ΚΟΥΙΖ.... Ποιος/ποια προπονητής/τρια, περιμένει με ανυπομεσία το δώρο των γενεθλίων του/της από την ομάδα του/της σε μορφή... κούπας να το πω?? tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Να απαντήσω? biggrin.gif
mpalla
QUOTE(C05 @ Apr 18 2008, 15:11 ) *
Να απαντήσω? biggrin.gif

χεχεχεχεχε!! Εγώ λέω απλά να ευχηθούμε... και για τα γενέθλια και για.... wink.gif
C05
QUOTE(mpalla @ Apr 18 2008, 15:51 ) *
χεχεχεχεχε!! Εγώ λέω απλά να ευχηθούμε... και για τα γενέθλια και για.... wink.gif

Καλά λες... Coach13 ευχόμαστε τα καλύτερα!!! 41.gif
coach13
smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές παιδάκια!

Εύχομαι σήμερα οι παίχτριές μου να μου κάνουν το δωράκι που περιμένω... rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
C05
QUOTE(coach13 @ Apr 18 2008, 16:21 ) *
smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές παιδάκια!

Εύχομαι σήμερα οι παίχτριές μου να μου κάνουν το δωράκι που περιμένω... rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif

Εχει ζητήσει μια κρουαζιέρα... tongue.gif smiley.gif
C05
Και το ζευγάρι του Αυριανού ΤΕΛΙΚΟΥ:
ΚΑΛΑΜΑΚΙ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ή ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ-ΚΑΛΑΜΑΚΙ 41.gif
Μπράβο στις 2 ομάδες που πέρασαν, αλλά και στον Πειραϊκό και τον Φάρο που δεν τα κατάφεραν...
jsoiler
Εγώ πάντως λέω ότι και μόνο που το παιχνίδι Ατρόμητος - Πειραικός έγινε είναι μεγάλη επιτυχία!!Ούτε ο χρόνος στον ηλεκτρονικό πίνακα δεν υπήρχε.....

Ελπίζω CO5 το παιχνίδι που πήγες να ηταν καλό γιατί το άλλο......σούπα τελείως.......
Rea
Το Καλαμάκι-Φάρος ήταν αγχωτικό και νευρικό παιχνίδι. Πιο έμπειρο το Καλαμάκι, πήρε το παιχνίδι. Η διαιτησία έχω να πω ότι ήταν άψογη.
Καλή επιτυχία στους δύο φιναλιστ για σήμερα! 41.gif
stef
QUOTE(Rea @ Apr 19 2008, 10:26 ) *
Το Καλαμάκι-Φάρος ήταν αγχωτικό και νευρικό παιχνίδι. Πιο έμπειρο το Καλαμάκι, πήρε το παιχνίδι. Η διαιτησία έχω να πω ότι ήταν άψογη.
Καλή επιτυχία στους δύο φιναλιστ για σήμερα! 41.gif

Οντως το παιχνιδι ηταν αγχωτικο και νομιζω οτι ηταν γενικα καλο.... 77.gif
παντως νομιζω πως η ομαδα μου επιαξε πολυ καλα και κοιταξε τον αντιπαλο στα ματια!! tongue.gif 41.gif
η διαιτησια ηταν καλη μονο που θεωρειται αδικη η αποβολη του playmaker μας απο το τριτο δεκαλεπτο.απο εκει και περα παλεψαμε οσο μπορουσαμε!!
ευχαριστουμε τον κοσμο που ηρθε... smiley.gif

Καλη επιτυχια στους φιναλιστ! wav.gif
μακαρι να εχουμε ενα καλο παιχνιδι με αρκετο κοσμο!! blove.gif
C05
QUOTE(jsoiler @ Apr 19 2008, 04:42 ) *
Εγώ πάντως λέω ότι και μόνο που το παιχνίδι Ατρόμητος - Πειραικός έγινε είναι μεγάλη επιτυχία!!Ούτε ο χρόνος στον ηλεκτρονικό πίνακα δεν υπήρχε.....

Ελπίζω CO5 το παιχνίδι που πήγες να ηταν καλό γιατί το άλλο......σούπα τελείως.......

Το άλλο ματσάκι jsoiler έγινε σε πολύ ωραίο γήπεδο, είχε πολύ κόσμο και το ευχαριστηθήκαμε.. Το παιχνίδι ήταν μέτριο...
Όσο για τον πίνακα, τον έψαχνα στην αρχή γύρω γύρω και μετά είδα οτι είναι ένα μικρό πινακάκι μπροστά στη γραμματεία... blink.gif
VAGELIS N
ο ατρομητος πηρε το κυπελο νικωντας το καλαμακι 60-47.Συγχαρητηρια στην πρωην ομαδα μου!στον προπονητη και στις παικτριες. 77.gif 41.gif
4 ΡΩΚΑ
5 ΔΡΑΚΟΛΟΥΛΟΥ
7 ΣΑΛΠΕΑ
10 ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ
11 ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ
12 ΑΡΧΟΝΤΑΚΗ
13 ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
14 ΖΕΒΑΧΙΡΓΙΑΝ
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΕΦΟΥΛΑ smiley.gif
tatr6
Συγχαρητήρια κοριτσάρες!!!!! 41.gif

Άντε και καλό ξεφάντωμα το βράδυ... icon_drunk.gif wink.gif
(θα λείπω φυσικά εγώ πάνω από τα τραπέζια ή έστω την μπάρα... tongue.gif)
MPAMPIS_21
καλημερα κατι ακουσα οτι η κοτσυφα παει αλλου ισχυει??
Tom&Jerry5
smilie_schal1.gif smilie_schal1.gif smilie_schal1.gif smilie_schal1.gif smilie_schal1.gif smilie_schal1.gif
bball.gif ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 2008 ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ ΕΣΚΑΝΑ bball.gif

Η ιστορία γράφει κάτοχος για 4η φορά, μοναδική ομάδα στην ΕΣΚΑΝΑ. Χίλια μπράβο στα κορίτσια, γιατί
έτσι κάνουν οι ΟΜΑΔΕΣ, παίζουν για να κερδίζουν σε όποια κατάσταση κι αν βρίσκονται.
77.gif 41.gif banana.gif 77.gif 41.gif banana.gif

Ελπίζω να γλεντήσατε με την ψυχή σας γιατί σας αξίζει.

wos_sport5.gif wav.gif
peja
Ανέκαθεν στον θεσμό του κυπέλλου δινόταν η δυνατότητα σε ομάδες που ήταν εκτός στόχων στο πρωτάθλημα, που προερχόντουσαν από μικρότερες κατηγορίες, που είχαν μικρότερη δυναμική, να διακριθούν. Ο τελικός της ΕΣΚΑΝΑ, πιστεύω πως φέτος ήταν ακριβώς η αποτύπωση της μιζέριας του γυναικείου μπάσκετ. Δεν θέλω να μειώσω τον ηρωισμό των 7 κοριτσιών του Ατρομήτου, ούτε την αξιέπαινη προσπάθεια του Καλαμακίου. Αλλά το όλο σκηνικό είναι για κλάματα, όχι για γέλια. Το γυναικείο μπάσκετ δεν μπορεί πλέον να προσελκύσει αξιόλογους προπονητές, δεν μπορεί να διατηρήσει αξιόλογες πάικτριες σε μεγάλη ηλικία, δεν μπορεί να παράγει νέα ταλέντα, δεν μπορεί να πείσει νέους επενδυτές, δεν μπορεί να διεκδικήσει την δημοσιότητα που θα μπορούσε να έχει. Ελπίζω τα κέντρα λήψης αποφάσεων να προβληματιστούν περισσότερο φέτος στην μεταβατική περίοδο και από του χρόνου να δούμε νέα ξεκινήματα, γιατί από υπομονή όσο και εάν κάνει ο καθένας αποό εμάς τίποτα δεν αλλάζει μαγικά!

Συγχαρητήρια σε όλες λοιπόν τις ομάδες που συμμετείχαν εφέτος στο πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΝΑ (....και ας ηξέραν εξ αρχής τον πρωταθλητή...)...Καλή Ανάσταση!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.