Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕΣΚΑΒΔΕ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ερασιτεχνικά Υπόλοιπης Ελλάδας
Pages: 1, 2, 3
spyrosvon
ΚΑΙ ΣΤΗΝ Γ ΕΘΝΙΚΗ Η ΕΣΚΑΒΔΕ ΜΑΣ ΚΥΝΗΓΑ ΑΦΟΥ ΜΑΣ ΤΙΜΩΡΗΣΕ ΜΕ 4 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ. ΕΤΣΙ Η ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ (ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ) ΞΕΚΙΝΑ ΜΕ 4 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΕΝΤΟΣ ΧΩΡΙΣ ΘΕΑΤΕΣ. ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ Η ΕΣΚΑΒΔΕ ΗΘΕΛΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΠΕΡΥΣΙ ΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΑΔΥΝΑΤΑ ΔΥΝΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΑΛΛΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΒΟΝΙΤΣΑ. ΤΟΥΣ ΧΑΛΑΣΑΜΕ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ. ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΚΤΗΣΑΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΑΝΑΝΕ ΟΥΤΕ ΑΠΟΝΟΜΗ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΟΥ. ΣΑΣ ΦΕΝΕΤΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΤΟ ΚΥΠΕΛΟ ΤΟ ΠΗΡΑΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ. ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΣΚΑΒΔΕ. ΣΤΟΧΟΣ ΤΗΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΠΟΤΕ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΕΣΚΑΒΔΕ ΣΤΗΝ ΜΥΖΕΡΙΑ.
dream-player
QUOTE(spyrosvon @ Jun 24 2009, 21:09 ) *
ΚΑΙ ΣΤΗΝ Γ ΕΘΝΙΚΗ Η ΕΣΚΑΒΔΕ ΜΑΣ ΚΥΝΗΓΑ ΑΦΟΥ ΜΑΣ ΤΙΜΩΡΗΣΕ ΜΕ 4 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ. ΕΤΣΙ Η ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ (ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ) ΞΕΚΙΝΑ ΜΕ 4 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΕΝΤΟΣ ΧΩΡΙΣ ΘΕΑΤΕΣ. ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ Η ΕΣΚΑΒΔΕ ΗΘΕΛΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΠΕΡΥΣΙ ΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΑΔΥΝΑΤΑ ΔΥΝΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΑΛΛΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΒΟΝΙΤΣΑ. ΤΟΥΣ ΧΑΛΑΣΑΜΕ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ. ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΚΤΗΣΑΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΑΝΑΝΕ ΟΥΤΕ ΑΠΟΝΟΜΗ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΟΥ. ΣΑΣ ΦΕΝΕΤΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΤΟ ΚΥΠΕΛΟ ΤΟ ΠΗΡΑΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ. ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΣΚΑΒΔΕ. ΣΤΟΧΟΣ ΤΗΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΠΟΤΕ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΕΣΚΑΒΔΕ ΣΤΗΝ ΜΥΖΕΡΙΑ.



Φίλε, μακάρι να έχεις δίκιο.. Όμως να ξέρεις ότι οι περισσότερες , αν όχι όλες , ομάδες που ανεβαίνουν από τη συγκεκριμένη ένωση είναι "ασανσέρ". Βλέπε Κρόνο, Πρέβεζα, Άρτα. Μόνο η Λευκάδα πάει να το σώσει λίγο...
Επίσης, κατα τη γνώμη μου, η Εσκαβδέ είναι μακράν η χειρότερη ένωση σε όλες τις κατηγορίες (παιδικά, εφηβικά, αντρικά)
taraboura
QUOTE(spyrosvon @ Jun 24 2009, 21:09 ) *
ΚΑΙ ΣΤΗΝ Γ ΕΘΝΙΚΗ Η ΕΣΚΑΒΔΕ ΜΑΣ ΚΥΝΗΓΑ ΑΦΟΥ ΜΑΣ ΤΙΜΩΡΗΣΕ ΜΕ 4 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ. ΕΤΣΙ Η ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ (ΑΟ ΒΟΝΙΤΣΑΣ) ΞΕΚΙΝΑ ΜΕ 4 ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΕΝΤΟΣ ΧΩΡΙΣ ΘΕΑΤΕΣ. ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ Η ΕΣΚΑΒΔΕ ΗΘΕΛΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΠΕΡΥΣΙ ΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΑΔΥΝΑΤΑ ΔΥΝΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΑΛΛΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΒΟΝΙΤΣΑ. ΤΟΥΣ ΧΑΛΑΣΑΜΕ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ. ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΟΤΑΝ ΚΑΤΑΚΤΗΣΑΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΑΝΑΝΕ ΟΥΤΕ ΑΠΟΝΟΜΗ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΟΥ. ΣΑΣ ΦΕΝΕΤΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΤΟ ΚΥΠΕΛΟ ΤΟ ΠΗΡΑΜΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ. ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΕΣΚΑΒΔΕ. ΣΤΟΧΟΣ ΤΗΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΠΟΤΕ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΕΣΚΑΒΔΕ ΣΤΗΝ ΜΥΖΕΡΙΑ.

Καλά φίλε σοβαρά μιλάς; Απίστευτα πράγματα... 68.gif
trias
ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΣΑΣ ΤΙΜΩΡΗΣΑΝΕ...ΣΑ ΒΑΡΙΔΙ ΘΑ ΠΕΣΕΤΕ!
dream-player
QUOTE(trias @ Jun 25 2009, 22:40 ) *
ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΣΑΣ ΤΙΜΩΡΗΣΑΝΕ...ΣΑ ΒΑΡΙΔΙ ΘΑ ΠΕΣΕΤΕ!


Για πες φίλε να ακούσουμε και την άλλη πλευρά....
trias
ΚΑΝΑΝΕ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΣΕ ΜΑΤΣ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΜΩΡΗΘΗΚΑΝΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕ 3 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΗ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΚΑΙ ΕΚΕΝΩΘΗΚΕ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΙΜΩΡΗΘΗΚΑΝΕ 4 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΙΜΩΡΗΘΟΥΝ ΠΙΟ ΠΟΛΥ...ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΕΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΜΥΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΟΥΤΕ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΟΥΤΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ!
taraboura
QUOTE(trias @ Jun 26 2009, 08:05 ) *
ΚΑΝΑΝΕ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΣΕ ΜΑΤΣ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΜΩΡΗΘΗΚΑΝΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕ 3 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΗ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΚΑΙ ΕΚΕΝΩΘΗΚΕ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΙΜΩΡΗΘΗΚΑΝΕ 4 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΙΜΩΡΗΘΟΥΝ ΠΙΟ ΠΟΛΥ...ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΕΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΜΥΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΟΥΤΕ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΟΥΤΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ!

Καλά ρε παιδιά γίνονται επεισόδεια και στα τοπικά πρωταθλήματα;;; blink.gif blink.gif blink.gif
spyrosvon
QUOTE(trias @ Jun 25 2009, 22:40 ) *
ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΣΑΣ ΤΙΜΩΡΗΣΑΝΕ...ΣΑ ΒΑΡΙΔΙ ΘΑ ΠΕΣΕΤΕ!

περαστικα φιλε
ckatos
QUOTE(dream-player @ Jun 24 2009, 23:00 ) *
Φίλε, μακάρι να έχεις δίκιο.. Όμως να ξέρεις ότι οι περισσότερες , αν όχι όλες , ομάδες που ανεβαίνουν από τη συγκεκριμένη ένωση είναι "ασανσέρ". Βλέπε Κρόνο, Πρέβεζα, Άρτα. Μόνο η Λευκάδα πάει να το σώσει λίγο...
Επίσης, κατα τη γνώμη μου, η Εσκαβδέ είναι μακράν η χειρότερη ένωση σε όλες τις κατηγορίες (παιδικά, εφηβικά, αντρικά)


ΜΑΚΑΡΙ Η ΒΟΝΙΤΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ,
ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ.ΑΝ ΚΡΙΝΩ ΠΑΝΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
(ΠΑΠΑΓΟΥ,ΑΛΙΜΟ,ΠΕΙΡΑΙΚΟ) ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΡΓΟ.ΑΠΛΑ ΟΙ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ
ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΥΚΑΔΑ ΠΕΡΣΙ ΕΜΕΙΜΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΥΚΟΛΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.
ΜΑΚΡΑΝ Η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΝΩΣΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΣΚΑ ΕΧΟΥΝΕ ΕΝΑ ΚΑΡΟ
ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΟΥΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ.
ΑΥΤΟ ΣΤΟ ΛΕΩ ΕΚ ΠΕΙΡΑΣ.
kaukasios
ο παναιτολικος φετος βλεπω να ειναι το φαβορι.εχει παρει 3-4 παικτες απο την πατρα.στα γιαννενα κινειται τιποτα?
πιστευω οτι δυσκολα θα σωθει η βονιτσα.
il postino
με βαγγελη κουσουλα ο παναιτωλικος δεν εχει να φοβηθει τιποτα! σορρυ για τη διαφημιση αλλα ειναι φιλαρακι και ειπα να τον εμψυχωσω λιγο!!!!
akatalhlos
QUOTE(ilpostino @ Jul 31 2009, 16:01 ) *
με βαγγελη κουσουλα ο παναιτωλικος δεν εχει να φοβηθει τιποτα! σορρυ για τη διαφημιση αλλα ειναι φιλαρακι και ειπα να τον εμψυχωσω λιγο!!!!

πρεβεζα κρονος παναι τωλικος για ανοδο
billg.4
QUOTE(trias @ Jun 26 2009, 08:05 ) *
ΚΑΝΑΝΕ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΣΕ ΜΑΤΣ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΜΩΡΗΘΗΚΑΝΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΕ 3 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΤΗ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΚΑΙ ΕΚΕΝΩΘΗΚΕ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΙΜΩΡΗΘΗΚΑΝΕ 4 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΙΜΩΡΗΘΟΥΝ ΠΙΟ ΠΟΛΥ...ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΕΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ ΚΑΙ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ...ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΜΥΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΟΥΤΕ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΟΥΤΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ!

ειμαι πρωην αθλητης μπασκετ και νυν αξιολογημενος διαιτητης.εχω παιξει μπασκετ στις μισες ομαδες τις εσκαβδε.η χειροτερη εμπειρια που ειχα ειναι η ομαδα της βονιτσας.εκανα δρομολογιο 100 χλμ τη μερα να κανω προπονηση και στα μεσα εφυγα.ο λογος???δεν πηρα φραγκο αν και επαιζα με το 100% των δυνατοτητων και τραυματιας.οι ανθρωποι εκει ειναι τοπικιστες ψευτες και φασαριοζοι.μακρυα.ειμαι σιγουρος οτι και στη γ εθνικη θακανουν φασαριες.μικρη η τιμωρια τους.

οσον αφορα το τοπικο,γεα αγρινιου ακλονητο φαβορι.ο κοουτς του παναιτωλικου ειναι ασχετος και σε οσες ομαδες παει την κανει στη μεση της χρονιας,ειναι ασχετος και χεστης.αντιθετα πολυ καλοσ ο κοουτς της γεα.δυσκολο για κρονο.

η εσκαβδε ειναι οντως χαλια.μηδεν οργανωση,καθολου συνεπεια παρα μονο στην πληρωμη διαιτητων ποθ και αυτοι λιγοστευουν.
center
QUOTE(billg.4 @ Oct 14 2009, 17:53 ) *
ειμαι πρωην αθλητης μπασκετ και νυν αξιολογημενος διαιτητης.εχω παιξει μπασκετ στις μισες ομαδες τις εσκαβδε.η χειροτερη εμπειρια που ειχα ειναι η ομαδα της βονιτσας.εκανα δρομολογιο 100 χλμ τη μερα να κανω προπονηση και στα μεσα εφυγα.ο λογος???δεν πηρα φραγκο αν και επαιζα με το 100% των δυνατοτητων και τραυματιας.οι ανθρωποι εκει ειναι τοπικιστες ψευτες και φασαριοζοι.μακρυα.ειμαι σιγουρος οτι και στη γ εθνικη θακανουν φασαριες.μικρη η τιμωρια τους.

οσον αφορα το τοπικο,γεα αγρινιου ακλονητο φαβορι.ο κοουτς του παναιτωλικου ειναι ασχετος και σε οσες ομαδες παει την κανει στη μεση της χρονιας,ειναι ασχετος και χεστης.αντιθετα πολυ καλοσ ο κοουτς της γεα.δυσκολο για κρονο.

η εσκαβδε ειναι οντως χαλια.μηδεν οργανωση,καθολου συνεπεια παρα μονο στην πληρωμη διαιτητων ποθ και αυτοι λιγοστευουν.

Ο coach του Παναιτωλικού είναι μια χαρά! Καλύτερος από τον προηγούμενο. Δεν είναι καθόλου άσχετος ούτε χέστης. Μια χαρά είναι! Στο άλλο συμφωνώ ότι έχει χάλια οργάνωση, αλλά διαφωνώ για τους διαιτητές. Έχουν έρθει πολλά νέα πρόσωπα που είναι πολύ καλοί διαιτητές. Φαβορί είναι η ΓΕΑ και ο Παναιτωλικός. Για τους άλλους δν ξέρω αλλά ο ΠΑΣ Ναυπάκτου είναι πολύ καλύτερος από ότι πέρσυ, σήμερα που έπαιζε με τον κρόνο έχασε για 5 που υπό άλλες συνθήκες ο διαιτητές θα το έληγε από το ημίχρονο..

edit: Αυτό που λές κάνε προσευχή μην σας σφυρίξω, μπράβο συγχαρητήρια, τέτοιους διαιτητές θέλουμε! 68.gif 68.gif
nikefalin
Είχατε δεν είχατε δώσατε μια αφορμή να μάθουμε και αυτό το τόπικ.

Οι petza13 & gunclub θα ξαναδιαβάσουν τον κανονισμό λειτουργίας που αποδέχτηκαν με την εγγραφή τους και τότε θα κατανοήσουν οτί ο λόγος που χρησιμοποίησαν ήταν απαράδεκτος. Γι αυτό και εξάλλου αφαιρέθηκαν τα πόστ τους , πήραν φάουλ + μια πολυήμερη απαγόρευση δημοσιεύσεων. Αν έχουν απορίες ας μας στείλουν ΠΜ.



kupseliakos
[quote name='center' date='Oct 24 2009, 23:26 ' post='352552']
Για τους άλλους δν ξέρω αλλά ο ΠΑΣ Ναυπάκτου είναι πολύ καλύτερος από ότι πέρσυ, σήμερα που έπαιζε με τον κρόνο έχασε για 5 που υπό άλλες συνθήκες ο διαιτητές θα το έληγε από το ημίχρονο..


γιατί θα το έληγε από το ημίχρονο?
jorhe
QUOTE(billg.4 @ Oct 14 2009, 16:53 ) *
ειμαι πρωην αθλητης μπασκετ και νυν αξιολογημενος διαιτητης.εχω παιξει μπασκετ στις μισες ομαδες τις εσκαβδε.η χειροτερη εμπειρια που ειχα ειναι η ομαδα της βονιτσας.εκανα δρομολογιο 100 χλμ τη μερα να κανω προπονηση και στα μεσα εφυγα.ο λογος???δεν πηρα φραγκο αν και επαιζα με το 100% των δυνατοτητων και τραυματιας.οι ανθρωποι εκει ειναι τοπικιστες ψευτες και φασαριοζοι.μακρυα.ειμαι σιγουρος οτι και στη γ εθνικη θακανουν φασαριες.μικρη η τιμωρια τους.

οσον αφορα το τοπικο,γεα αγρινιου ακλονητο φαβορι.ο κοουτς του παναιτωλικου ειναι ασχετος και σε οσες ομαδες παει την κανει στη μεση της χρονιας,ειναι ασχετος και χεστης.αντιθετα πολυ καλοσ ο κοουτς της γεα.δυσκολο για κρονο.

η εσκαβδε ειναι οντως χαλια.μηδεν οργανωση,καθολου συνεπεια παρα μονο στην πληρωμη διαιτητων ποθ και αυτοι λιγοστευουν.

Mπράβο μεγάλε το μέλλον σου στη διαιτησία θα είναι 68.gif λαμπρό! 68.gif
Amores_Perros
QUOTE(jorhe @ Oct 25 2009, 20:14 ) *
Mπράβο μεγάλε το μέλλον σου στη διαιτησία θα είναι 68.gif λαμπρό! 68.gif


Φίλε μου χρησιμοποίησε λίγο την κριτική σου σκέψη.Θα ήταν πότε δυνατόν διαιτητής να βγεί να πεί τέτοια πράγματα σε forum,ανεξάρτητα προσωπικών αντεγκλίσεων που είναι φανερό ότι υπάρχουν?Εγώ πιστεύω ότι κάποιος χρησιμοποιεί τα στοιχεία του εσκεμένα προφανώς για να του προξενίσει προβλήματα.

Δές και http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...&start=5340
center
QUOTE(kupseliakos @ Oct 25 2009, 17:18 ) *
γιατί θα το έληγε από το ημίχρονο?

Εντάξει πλάκα κάνω, χρησιμοποίησα ποδοσφαιρική έκφραση, είναι εντελώς διαφορετική η ομάδα περσυ από ότι φέτος! Φέτος είναι πιο δουλεμένη και πιο δεμένη τουλάχιστον έτσι λένε όλοι!! smiley.gif
roverest
QUOTE(center @ Oct 25 2009, 02:26 ) *
Ο coach του Παναιτωλικού είναι μια χαρά! Καλύτερος από τον προηγούμενο. Δεν είναι καθόλου άσχετος ούτε χέστης. Μια χαρά είναι! Στο άλλο συμφωνώ ότι έχει χάλια οργάνωση, αλλά διαφωνώ για τους διαιτητές. Έχουν έρθει πολλά νέα πρόσωπα που είναι πολύ καλοί διαιτητές. Φαβορί είναι η ΓΕΑ και ο Παναιτωλικός. Για τους άλλους δν ξέρω αλλά ο ΠΑΣ Ναυπάκτου είναι πολύ καλύτερος από ότι πέρσυ, σήμερα που έπαιζε με τον κρόνο έχασε για 5 που υπό άλλες συνθήκες ο διαιτητές θα το έληγε από το ημίχρονο..

edit: Αυτό που λές κάνε προσευχή μην σας σφυρίξω, μπράβο συγχαρητήρια, τέτοιους διαιτητές θέλουμε! 68.gif 68.gif


paidia prwth mou epafh sto forum... kserei kaneis to apotelesmata twn agwnwn tou sabbatou? uparxei website gia thn plhroforhsh twn agwnwn/omadwn? ematha oti h GEA kerdise aneta thn Nikopolh sthn premiera to prwtathhmatos. poia h diafora dunamikou metaksu twn duo omadwn (GEA & Panaitwlikos).
center
QUOTE(roverest @ Oct 26 2009, 05:42 ) *
paidia prwth mou epafh sto forum... kserei kaneis to apotelesmata twn agwnwn tou sabbatou? uparxei website gia thn plhroforhsh twn agwnwn/omadwn? ematha oti h GEA kerdise aneta thn Nikopolh sthn premiera to prwtathhmatos. poia h diafora dunamikou metaksu twn duo omadwn (GEA & Panaitwlikos).

η ιστοσελιδα της EΣΚΑΒΔΕ
bane boone
QUOTE(jorhe @ Oct 25 2009, 19:14 ) *
Mπράβο μεγάλε το μέλλον σου στη διαιτησία θα είναι 68.gif λαμπρό! 68.gif

φιλε πραγματικα καποιος εχει μπει με το νικ του παιδιου και τον χρισιμοποιει λεγοντας ασχημιες εις βαρος του.ειναι δυνατον να γραφει τετοια πραγματα διαιτητης?οχι,απλως καποιος θελει να του κανει ζημια.καλη επιτυχια και στις 4 ομαδες της αιτωλ/νιας
GOLD
QUOTE(bane boone @ Oct 30 2009, 17:19 ) *
φιλε πραγματικα καποιος εχει μπει με το νικ του παιδιου και τον χρισιμοποιει λεγοντας ασχημιες εις βαρος του.ειναι δυνατον να γραφει τετοια πραγματα διαιτητης?οχι,απλως καποιος θελει να του κανει ζημια.καλη επιτυχια και στις 4 ομαδες της αιτωλ/νιας

Καλα ποση βρωμια μπορει να υπαρχει??? 68.gif 68.gif 68.gif
gunclub
QUOTE(GOLD @ Dec 9 2009, 01:25 ) *
Καλα ποση βρωμια μπορει να υπαρχει??? 68.gif 68.gif 68.gif

Οχι βρόμα,μπόχα απο διαιτητές,μέχρι την ίδια την ΕΣΚΑΒΔΕ.
oymperto eko
QUOTE(gunclub @ Dec 11 2009, 00:16 ) *
Οχι βρόμα,μπόχα απο διαιτητές,μέχρι την ίδια την ΕΣΚΑΒΔΕ.

Οπως έμαθα σήμερα ένα μέλος της επιτροπής πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΒΔΕ στο σημερινό ντέρμπι της ΓΕΑ με τον Παναιτωλικό, αποβλήθηκε απο τον πάγκο της ΓΕΑ για ανάρμοστη συμπεριφορά και όποτε του κάπνιζε έμπαινε στον αγωνιστικό χώρο και ζήταγε το λόγο από τους διαιτητές. Άραγε αυτόν ποιός θα τον τιμωρήσει?
Το ωραίο είναι πως το παίζει κι αυτός τιμητής του ήθους και του καθωσπρεπισμού του αθλήματος. Φέτος ο κύριος αυτός έχει τιμωρήσει αρκετους προπονητές και παράγοντες. Για να δούμε... icon_wave.gif
trias
QUOTE(oymperto eko @ Jan 9 2010, 23:58 ) *
Οπως έμαθα σήμερα ένα μέλος της επιτροπής πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΒΔΕ στο σημερινό ντέρμπι της ΓΕΑ με τον Παναιτωλικό, αποβλήθηκε απο τον πάγκο της ΓΕΑ για ανάρμοστη συμπεριφορά και όποτε του κάπνιζε έμπαινε στον αγωνιστικό χώρο και ζήταγε το λόγο από τους διαιτητές. Άραγε αυτόν ποιός θα τον τιμωρήσει?
Το ωραίο είναι πως το παίζει κι αυτός τιμητής του ήθους και του καθωσπρεπισμού του αθλήματος. Φέτος ο κύριος αυτός έχει τιμωρήσει αρκετους προπονητές και παράγοντες. Για να δούμε... icon_wave.gif



ΑΠΟΒΛΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΙΜΩΡΗΘΕΙ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΑΡΜΟΖΕΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ...ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΟΣ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΦΑΝΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΙΜΩΡΗΘΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ,ΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΙΜΩΡΗΘΟΥΝ ΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΑΠΟ ΚΑΤΕΥΘΥΝΟΜΕΝΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΗΣΑΝ ΣΤΗ ΕΚΕΝΝΩΣΗ ΤΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥ....ΝΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΦΕΡΟΥΝ ΤΙΣ ΑΘΛΙΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ........ΝΑ ΦΥΓΕΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΑΛΟΥ!!!!!!!!!!!!
gunclub
QUOTE(trias @ Jan 10 2010, 20:52 ) *
ΑΠΟΒΛΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΙΜΩΡΗΘΕΙ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΑΡΜΟΖΕΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ...ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΟΣ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΦΑΝΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΙΜΩΡΗΘΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ,ΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΙΜΩΡΗΘΟΥΝ ΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΑΠΟ ΚΑΤΕΥΘΥΝΟΜΕΝΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΗΣΑΝ ΣΤΗ ΕΚΕΝΝΩΣΗ ΤΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥ....ΝΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΦΕΡΟΥΝ ΤΙΣ ΑΘΛΙΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ........ΝΑ ΦΥΓΕΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΑΛΟΥ!!!!!!!!!!!!

Μην αυταπατάσε φίλε μου,κανένας δε θα τιμωρηθεί και κανένας οπαδός του ποδοσφαίρου δε πρόκειτε να πάει αλλού! Η αυστηρότητα ορισμένων shot.gif μικρόψυχων εξαντλείται σε ομαδούλες σα τη Βόνιτσα.
oymperto eko
QUOTE(trias @ Jan 10 2010, 20:52 ) *
ΑΠΟΒΛΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΙΜΩΡΗΘΕΙ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΑΡΜΟΖΕΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ...ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΟΣ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΦΑΝΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΙΜΩΡΗΘΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ,ΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΙΜΩΡΗΘΟΥΝ ΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΑΠΟ ΚΑΤΕΥΘΥΝΟΜΕΝΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΗΣΑΝ ΣΤΗ ΕΚΕΝΝΩΣΗ ΤΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥ....ΝΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΦΕΡΟΥΝ ΤΙΣ ΑΘΛΙΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ........ΝΑ ΦΥΓΕΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΑΛΟΥ!!!!!!!!!!!!

Το αν θα τιμωρηθεί θα το δούμε.Επέτρεψε μου να είμαι λίγο δύσπιστος .Από την άλλη δεν νομίζω να υπάρχει κανένας που κάνει επείσόδια εντός αγωνιστικού χώρου στα κρυφά.Γνωστός χούλιγκαν ο συγκεκριμμένος.Και τον έχουν και υπεύθυνο να εφάρμόζει το αθλητικό δίκαιο. Σα δε ντρεπόμαστε.Και κάτι άλλο φίλε μου.Εκεί στη ΓΕΑ όλο φαντάσματα και κατευθυνόμενους που σας κυνηγάνε βλέπετε.Ξυπνήστε λίγο το παληκάρι που έχετε στον πάγκο γιατι κοιμάται από πέρυσι και δε λέει να ξυπνήσει ακομα και αν του φέρετε οχι το Σταυρόπουλο αλλά τον τζόρνταν.Ξυπνήστε τον γιατι το χει η μοίρα του να χάνει πρωταθλήματα από πρεβεζάνους προπονητές και μεθαύριο έρχεται η Νικόπολη.

QUOTE(gunclub @ Jan 10 2010, 22:53 ) *
Μην αυταπατάσε φίλε μου,κανένας δε θα τιμωρηθεί και κανένας οπαδός του ποδοσφαίρου δε πρόκειτε να πάει αλλού! Η αυστηρότητα ορισμένων shot.gif μικρόψυχων εξαντλείται σε ομαδούλες σα τη Βόνιτσα.

Πάντως ότι και αν έκαναν δεν κατάφεραν να στερήσουν το πρωτάθλημα από τη Βόνιτσα όσο και αν προσπάθησαν. Πόνεσε περισσότερο εκεί στη φωλια του κούκου.Η Βονιτσα απέδειξε πωσ είναι ομαδούλα με μεγάλα όμως... 77.gif
gunclub
QUOTE(oymperto eko @ Jan 12 2010, 02:05 ) *
Το αν θα τιμωρηθεί θα το δούμε.Επέτρεψε μου να είμαι λίγο δύσπιστος .Από την άλλη δεν νομίζω να υπάρχει κανένας που κάνει επείσόδια εντός αγωνιστικού χώρου στα κρυφά.Γνωστός χούλιγκαν ο συγκεκριμμένος.Και τον έχουν και υπεύθυνο να εφάρμόζει το αθλητικό δίκαιο. Σα δε ντρεπόμαστε.Και κάτι άλλο φίλε μου.Εκεί στη ΓΕΑ όλο φαντάσματα και κατευθυνόμενους που σας κυνηγάνε βλέπετε.Ξυπνήστε λίγο το παληκάρι που έχετε στον πάγκο γιατι κοιμάται από πέρυσι και δε λέει να ξυπνήσει ακομα και αν του φέρετε οχι το Σταυρόπουλο αλλά τον τζόρνταν.Ξυπνήστε τον γιατι το χει η μοίρα του να χάνει πρωταθλήματα από πρεβεζάνους προπονητές και μεθαύριο έρχεται η Νικόπολη.


Πάντως ότι και αν έκαναν δεν κατάφεραν να στερήσουν το πρωτάθλημα από τη Βόνιτσα όσο και αν προσπάθησαν. Πόνεσε περισσότερο εκεί στη φωλια του κούκου.Η Βονιτσα απέδειξε πωσ είναι ομαδούλα με μεγάλα όμως... 77.gif

To παρελθόν είναι παρελθόν και το τώρα Olyberto,είναι η Αμαλιάδα που πρέπει να κερδίσεις!
trias
ΠΑΝΤΩΣ ΕΣΕΙΣ ΣΤΗ ΒΟΝΙΤΣΑ ΠΕΣΑΤΕ ΠΡΙΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑΤΕ ΤΟΥΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΥΣ ΑΛΗΤΕΣ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΑΤΕ...ΚΑΙ ΣΤΗΡΙΞΤΕ ΤΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΣΑΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΠΕΣΕΤΕ ΜΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΣΑΣ ΕΦΤΑΣΕ ΩΣ ΕΔΩ...ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΑ ΤΑ ΞΥΠΝΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ...
oymperto eko
QUOTE(trias @ Jan 18 2010, 14:49 ) *
ΠΑΝΤΩΣ ΕΣΕΙΣ ΣΤΗ ΒΟΝΙΤΣΑ ΠΕΣΑΤΕ ΠΡΙΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑΤΕ ΤΟΥΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΥΣ ΑΛΗΤΕΣ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΑΤΕ...ΚΑΙ ΣΤΗΡΙΞΤΕ ΤΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΣΑΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΠΕΣΕΤΕ ΜΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΣΑΣ ΕΦΤΑΣΕ ΩΣ ΕΔΩ...ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΑ ΤΑ ΞΥΠΝΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ...

Ετσι ακριβώς ειναι φίλε. Πέσαμε πριν αρχίσει το πρωτάθλημα.Αφού μας καταδίκασε πρώτα εις θάνατον η ίδια μας η Ενωση.
Γιατι όπως Ξέρεις τις 4 αγωνιστικές μας τις έριξε η ΕΣΚΑΒΔΕ(τρία μάτς χάσαμε στον πόντο κι ενα που κερδίσαμε). Στη Λευκάδα με Ξυλοδαρμό διαιτητή(ένας από αυτους που μας τιμώρησαν , στη Λευκάδα έριχνε ξύλο τότε ) αντιστοιχα 2 αγωνιστικές και όχι στη Γ Εθνική.Αυτά τα ξέρεις μεγάλε αλλά δε θες να τα πεις.Αλλά ας μη λέμε όσα εχουν χιλιοειπωθεί.Όσον αφορά τον Παπίρη από ότι ξέρω παραιτήθηκε και η διοίκηση δεν την έκανε δεκτή(για τη στήριξη που λές) και να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω αν έκανε και σωστά η διοίκηση . Και εδώ δεν μας έφτασε μόνος του.Μας έφτασε και αυτός και οι σωστές επιλογές παιχτών και η διοίκηση που σε αυτά που συμφώνησε ήταν εντάξει.
Και κοίτα να ανέβεις φέτος γιατι αν πέσει η Βόνιτσα θα βρείς παλι μπελά.Η Βόνιτσα θα ξανανέβει.Μια ευκαιρια έχεις , εκμεταλεύσου τη. Και πές στον υπνο προπονητή της ΓΕΑ , να είναι πιο ευπρεπής όταν σχολιάζει αθλητές της Βόνιτσας , δίπλα από Βονιτσάνους φιλάθλους γιατι ειναι λιγάκι επικίνδυνο και αν αρπάξει καμμία θα φταινε οι αλήτες της Βόνιτσας μετά. Καλη συνέχεια στο πρωτάθλημα.icon_drunk.gif
gunclub
QUOTE(trias @ Jan 18 2010, 14:49 ) *
ΠΑΝΤΩΣ ΕΣΕΙΣ ΣΤΗ ΒΟΝΙΤΣΑ ΠΕΣΑΤΕ ΠΡΙΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑΤΕ ΤΟΥΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΥΣ ΑΛΗΤΕΣ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΛΗΡΩΣΑΤΕ...ΚΑΙ ΣΤΗΡΙΞΤΕ ΤΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΣΑΣ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΠΕΣΕΤΕ ΜΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΣΑΣ ΕΦΤΑΣΕ ΩΣ ΕΔΩ...ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΑ ΤΑ ΞΥΠΝΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΛΛΟΥΣ...

Mε όλες αυτές τις ανακρίβειες για αλήτες,που λέτε συνέχεια ,θα το πιστέψετε και σεις.Η τακτική Gebels είναι γνωστή. Αφού λοιπόν οι οπαδοί των άλλων ομάδων είναι αμόλυντα λουλούδια ,αποφασίσαμε μερικοί μετά απ ΄όλα αυτά και το πόλεμο που μας έγινε,να τα κόβουμε απ τη ρίζα.Για χάρη λοιπόν ,αυτής της ένωσης θα γίνω κιεγώ ΑΛΗΤΗΣ.
oymperto eko
QUOTE(trias @ Jan 10 2010, 20:52 ) *
ΑΠΟΒΛΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΘΑ ΤΙΜΩΡΗΘΕΙ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΑΡΜΟΖΕΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ...ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΟΣ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΦΑΝΕΡΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΙΜΩΡΗΘΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ,ΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΙΜΩΡΗΘΟΥΝ ΟΙ ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΑΠΟ ΚΑΤΕΥΘΥΝΟΜΕΝΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ ΚΑΙ ΟΔΗΓΗΣΑΝ ΣΤΗ ΕΚΕΝΝΩΣΗ ΤΟΥ ΓΗΠΕΔΟΥ....ΝΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΦΕΡΟΥΝ ΤΙΣ ΑΘΛΙΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΣΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ........ΝΑ ΦΥΓΕΤΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΑΛΟΥ!!!!!!!!!!!!

Φίλε μου στα είχα πεί. Έμαθα πως ο παράγοντας και μέλος του Δ.Σ. της ΕΣΚΑΒΔΕ έφαγε ένα μήνα εκτός αγωνιστικών χώρων.Και δεν είχε το σθένος τουλάχιστον να μην παρευρεθεί στο εν λόγω συμβούλιο. Καλα ο άλλος από την Πρέβεζα απόπειρα δολοφονίας στο διαιτητή έκανε και έφαγε ένα χρόνο?Καλό θα ήταν η ένωση εκτός απο τις αποφάσεις να δημοσίευει και τις εκθέσεις των διαιτητων.βέβαια η τηλεόραση είναι αδιάψευστος μάρτυρας για τη συμπεριφορά του Αγρινιώτη.Δίκαιη η τιμωρία για τον Παναιτωλικο. Η υποτροπή όμως δεν ισχύει? Υποκριτές γραμματείς και Φαρισαίοι.







trias
Ο ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΠΟΥ ΛΕΣ ΤΙΜΩΡΗΘΗΚΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΠΟΙΝΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ ΣΥΜΦΩΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΕΚΘΕΣΗ ΤΩΝ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ ΠΟΥ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗ ΖΗΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΕΣΚΑΒΔΕ..ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΤΙΜΩΡΙΑ ΤΟΥ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ ΜΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΤΡΟΠΟΣ ΔΕ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΤΗ ΦΕΤΙΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ...ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΑΠΟ ΤΗ ΠΡΕΒΕΖΑ ΠΟΥ ΤΙΜΩΡΗΘΗΚΕ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΣΩΣΤΗ Η ΤΙΜΩΡΙΑ ΤΟΥ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ...ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΒΕΒΑΙΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΙΜΩΡΗΘΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ ΑΛΗΤΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ!
oymperto eko
QUOTE(trias @ Jan 19 2010, 21:50 ) *
Ο ΠΑΡΑΓΟΝΤΑΣ ΠΟΥ ΛΕΣ ΤΙΜΩΡΗΘΗΚΕ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΠΟΙΝΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ ΣΥΜΦΩΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΕΚΘΕΣΗ ΤΩΝ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ ΠΟΥ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗ ΖΗΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΕΣΚΑΒΔΕ..ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΤΙΜΩΡΙΑ ΤΟΥ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΗ ΜΙΑ ΚΑΙ ΥΠΟΤΡΟΠΟΣ ΔΕ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΤΗ ΦΕΤΙΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ...ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ ΑΠΟ ΤΗ ΠΡΕΒΕΖΑ ΠΟΥ ΤΙΜΩΡΗΘΗΚΕ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΣΩΣΤΗ Η ΤΙΜΩΡΙΑ ΤΟΥ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ...ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΒΕΒΑΙΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΙΜΩΡΗΘΕΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ ΑΛΗΤΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ!

φαίνεται φίλε ότι εσύ τελικά έχεις μεγάλη πρόσβαση στο να διαβάζεις τις εκθέσεις των διαιτητών για όλες τις περιπτώσεις.
Εμείς δεν έχουμε αυτό το προνόμιο.Οπότε καταλαβαίνω και την ανησυχία σου όταν μιλάμε για τους διοικούντες.Μήπως όμως όλοι εσείς απλά τον περιμένατε στη γωνία(τον Πρεβεζάνο) και με την πρώτη ευκαιρία κοντέψατε να του κόψετε το μπάσκετ? Και αυτα περι αλητειών επιτέλους κόψτα (όλους αλήτες τους λες)γιατι θα καταντήσεις γραφικός.Υπάρχουν κι άλλες λέξεις στην Ελληνική γλώσσα για να σπιλώνεις και να συκοφαντείς κόσμο.
Και μιας και έχεις πρόσβαση στις εκθέσεις αληθεύει πως το μπουκάλι σύμφωνα με τον κομισάριο έπεσε απο την κερκίδα καταλάθος και δεν εκτοξευθηκε? Αυτό θυμίζει λίγο την περίπτωση της ζαρτινιέρας αν έχεις ακουστά.Γελάει ο κόσμος με τα χάλια σας.Κι επειδή μας έχετε κουράσει δεν θα σας κανουμε το χατήρι να ξανασχοληθούμε με σας . Ο κόσμος τα συμπεράσματά του τα έχει βγάλει.
trias
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΛΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΤΑ ΕΓΓΡΑΦΑ ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΛΗΡΕΣΤΕΡΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ...ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΝΑ ΕΚΤΟΞΕΥΟΥΝ ΛΑΣΠΗ ΚΑΙ ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΕΣ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΒΡΟΥΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ...ΖΗΤΑ ΑΚΡΟΑΣΗ ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΑΘΟΣ Η ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΜΗ ΓΙΝΕΣΑΙ ΤΙΜΗΤΗΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ..
anagno99
QUOTE(dream-player @ Jun 24 2009, 23:00 ) *
Φίλε, μακάρι να έχεις δίκιο.. Όμως να ξέρεις ότι οι περισσότερες , αν όχι όλες , ομάδες που ανεβαίνουν από τη συγκεκριμένη ένωση είναι "ασανσέρ". Βλέπε Κρόνο, Πρέβεζα, Άρτα. Μόνο η Λευκάδα πάει να το σώσει λίγο...
Επίσης, κατα τη γνώμη μου, η Εσκαβδέ είναι μακράν η χειρότερη ένωση σε όλες τις κατηγορίες (παιδικά, εφηβικά, αντρικά)

φίλε η ΕΣΚΑΒΔΕ είναι από τις χειρότερες ενώσεις στον παράγωντα οργάνωσης και αντρικού συμφωνώ απολύτως αλλά είναι κάποιες ομάδες που δουλεύουν στις μικρές ηλικίες και θα διαφωνίσω για τα παιδικά και εφηβικά πχ ομάδες σαν τον ΑΓΣΙ κατα κύριο λογο που βρίσκεται σχεδόν κάθε χρόνο στο πανελλήνιο στα παιδικοεφηβικά (με ποιο πρόσφατο την πέμπτη θέση το καλοκαίρι που μας περάσε στην καβάλα) αλλά και τον Κρόνο και τον Φαίακα και την Πρέβεζα.

blove.gif
dream-player
QUOTE(anagno99 @ Feb 11 2010, 23:04 ) *
φίλε η ΕΣΚΑΒΔΕ είναι από τις χειρότερες ενώσεις στον παράγωντα οργάνωσης και αντρικού συμφωνώ απολύτως αλλά είναι κάποιες ομάδες που δουλεύουν στις μικρές ηλικίες και θα διαφωνίσω για τα παιδικά και εφηβικά πχ ομάδες σαν τον ΑΓΣΙ κατα κύριο λογο που βρίσκεται σχεδόν κάθε χρόνο στο πανελλήνιο στα παιδικοεφηβικά (με ποιο πρόσφατο την πέμπτη θέση το καλοκαίρι που μας περάσε στην καβάλα) αλλά και τον Κρόνο και τον Φαίακα και την Πρέβεζα.

blove.gif


Και αφού δουλεύουν εξαιρετικά εκεί στον ΑΓΣΙ και τον Κρόνο, θα ήθελα να μου απαντήσεις μια ερώτηση.
Έχουν βγάλει κανένα παίχτη .....?
oymperto eko
Με απόφαση του Δ.Σ. του Συλλόγου, η Νικόπολη δεν θα πάρει μέρος στα πλεϊ οφ , για την διεκδίκηση της ανόδου στην Γ΄Εθνική Κατηγορία. Η απόφαση του Συμβουλίου λήφθηκε μετά από διεξοδική συζήτηση για το αν θα ωφελήσει ή όχι το άθλημα και το σωματείο η συμμετοχή σαυτή την διαδικασία. Κρίθηκε ομόφωνα ότι η συμμετοχή δεν θα είναι υπέρ της Νικόπολης και του αθλήματος. Η παρουσία της ομάδας στα πλεϊ οφφ θα νομιμοποιούσε τις διφορούμενες αποφάσεις της διοργανώτριας ΕΣΚΑΒΔΕ και πολύ περισσότερο την "ερμηνεία" που δόθηκε στην από 22 Ιουνίου 2009 Ειδική Προκήρυξη, με την από 5 Ιανουαρίου 2010 "Συμπλήρωση προκήρυξης" .
Από το : nikopolibasket.blogspot.com

07 Απριλίου 2010 7:52 π.μ.

Tι έγινε πάλι;;;
Πέρυσι η τρελή η Βόνιτσα που φώναζε! Φέτος η Νικόπολη. Τι γίνεται εκεί στην ΕΣΚΑΒΔΕ; Διφορούμενες αποφάσεις το Βατικανό; Αποκλείεται! Δεν το πιστεύω! ο Πάπας τι λέει; icon_drunk.gif
trias
ΠΑΛΙ Η ΕΣΚΑΒΔΕ ΤΟΥΣ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ...ΓΝΩΣΤΟ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΝΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ...ΟΤΙ ΔΙΑΛΥΣΑΝΕ ΤΗ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΚΑΝΑΝΕ ΠΕΡΙΚΟΠΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΔΕ ΤΟΥΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ..ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΧΑΝΕ ΤΗ ΟΜΑΔΑ ΣΤΟ 1-1 ΜΕ ΤΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ...ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΝΑΝΕ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΠΟΥ ΔΕ ΚΑΤΕΒΗΚΕ Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΣΤΑ ΠΛΕΙ-ΟΦ...ΑΣ ΚΟΙΤΑΞΟΥΝΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΚΑΙ ΚΡΙΤΙΚΗ..
kaukasios
μπορει καποιος φιλος να μας γραψει βαθμολογια,ποια ειναι τα ζευγαρια των πλειοφ και πως ειναι οι νικες?
oymperto eko
QUOTE(trias @ Apr 8 2010, 23:22 ) *
ΠΑΛΙ Η ΕΣΚΑΒΔΕ ΤΟΥΣ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ...ΓΝΩΣΤΟ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΝΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ...ΟΤΙ ΔΙΑΛΥΣΑΝΕ ΤΗ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΚΑΝΑΝΕ ΠΕΡΙΚΟΠΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΣΤΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΔΕ ΤΟΥΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ..ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΧΑΝΕ ΤΗ ΟΜΑΔΑ ΣΤΟ 1-1 ΜΕ ΤΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ...ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΝΑΝΕ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΠΟΥ ΔΕ ΚΑΤΕΒΗΚΕ Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΣΤΑ ΠΛΕΙ-ΟΦ...ΑΣ ΚΟΙΤΑΞΟΥΝΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΚΑΙ ΚΡΙΤΙΚΗ..

επειδη φαίνεται πως μάλλον παιζεις το ρόλο του νομικού συμβούλου της ΕΣΚΑΒΔΕ και επειδή προσπαθείς να αποπροσανατολίσεις τους αναγνώστες του φόρουμ θα σου θυμίσω (αν και είμαι σίγουρος πως ξέρεις) πως το σύστημα των πλέι οφ τότε ήταν διαφορετικό.Τότε λοιπόν οι τέσσερις πρώτες ομάδες έμπαιναν στα πλέι οφ εκτός αν η μία ομάδα είχε διαφορά από την επόμενη τρείς βαθμούς, και συνέχιζε να ισχύει η βαθμολογία της κανονικής περιόδου. Τότε λοιπόν πήγαν στα πλέι οφ οι τρείς πρώτες ομάδες : ΛΕΥΚΑΔΑ-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΔΟΞΑ ΑΡΤΑΣ Τέταρτη δεν υπήρχε καθως η ΝΙΚΟΠΟΛΗ είχε τρεις βαθμούς διαφορά απο την προηγούμενη.Επαιξε λοιπόν ενα παιχνίδι η Αρτα με τον Παναιτωλικό όπου κέρδισε ο Παναιτωλικός και αμέσως μετα παραιτήθηκε αφού στέρησε το βαθμό από από την Αρτα και έκανε δωράκι στη Λευκάδα. Αυτό αγαπητέ ειναι αλλόιωση πρωταθλήματος και τότε φώναξε η Αρτα, αλλά δεν καταφερε τίποτα όπως συνήθως γίνεται. Πέρυσι τιμωρημένος ο Παναιτωλικός στα πλέι οφ κεκλεισμένων των θυρών,ορίζεται το παιχνίδι του με τον Κερκυραικό που ήταν 1-1 στις νίκες και με το νέο πλέον σύστημα μετράνε οι τρείς νίκες και όχι η βαθμολογία , παραιτείται ο Κερκυραϊκος και ξετειμωρείται ο Παναιτωλικός για να παίξει με τη Βόνιτσα με κόσμο χωρίς καν να έχει γίνει παιχνίδι.Αυτό αγαπητέ είναι αλλοίωση πρωταθλήματος.Φέτος παραιτήθηκε η Νικόπολη χωρις να επηρεάζει την κατάσταση αφου στον τελικό θα είναι και δίκαια οι δυο ομάδες του Αγρινίου. Μη σκαλίζεις λοιπόν τα σκ...ά γιατι βρωμάνε περισσότερο εκπροσωπε τύπου των...απίθανων, που εκτός από τους δύο μάγειρες ( ξέρεις εσύ) οι άλλοι έχουν μαύρα μεσάνυχτα για το τι γίνεται στην Ενωση.

QUOTE(kaukasios @ Apr 9 2010, 01:18 ) *
μπορει καποιος φιλος να μας γραψει βαθμολογια,ποια ειναι τα ζευγαρια των πλειοφ και πως ειναι οι νικες?

Πρώτη είναι η ΓΕΑ ,δεύτερος ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ , τρίτη η ΝΙΚΟΠΟΛΗ και τέταρτος ο ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ.
θα παίξει ο πρωτος με τον τέταρτο που είναι τυπική διαδικασία καθως είναι 2-0 στις νίκες και η ΓΕΑ θέλει μια νίκη για τον τελικό. Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ με τη ΝΙΚΟΠΟΛΗ δεν θα παίξει καθως η ΝΙΚΟΠΟΛΗ παραιτήθηκε από τη διαδικασία αν και ήταν 1-1 στις νίκες αφού δεν είχε καμία τύχη. Ετσι ο τελικός θα γινει μεταξυ ΓΕΑ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ που είναι 1-1 στις νίκες.
trias
ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕ ΠΑΙΖΩ ΤΟ ΡΟΛΟ ΚΑΝΕΝΟΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥ..ΑΛΛΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ..ΑΣ ΜΑΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΙ Η ΠΡΕΒΕΖΑ ΠΩΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΜΕ 16 ΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΑ ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΜΕΙΝΕ ΜΕ 7-8 ΠΑΙΚΤΕΣ..ΟΧΙ ΝΑ ΦΤΑΙΝΕ ΟΛΟ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΤΕ...ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΝΩΣΗ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ..ΟΠΟΤΕ ΑΣ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ ΠΩς ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΩς ΘΑ ΔΙΑΛΥΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ..
oymperto eko
QUOTE(trias @ Apr 9 2010, 19:15 ) *
ΣΩΣΤΑ ΤΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕ ΠΑΙΖΩ ΤΟ ΡΟΛΟ ΚΑΝΕΝΟΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥ..ΑΛΛΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ..ΑΣ ΜΑΣ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΚΑΙ Η ΠΡΕΒΕΖΑ ΠΩΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΜΕ 16 ΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΑ ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΜΕΙΝΕ ΜΕ 7-8 ΠΑΙΚΤΕΣ..ΟΧΙ ΝΑ ΦΤΑΙΝΕ ΟΛΟ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΤΕ...ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΝΩΣΗ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ..ΟΠΟΤΕ ΑΣ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ ΠΩς ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΩς ΘΑ ΔΙΑΛΥΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ..

Kαταρχήν το ότι μια ομάδα μπορεί να ξεκινήσει και με 16 παίχτες με στόχο πρωτάθλημα και στην πορεία να διαλυθεί έχει συμβεί σε πολλές ομάδες και όχι μόνο στη Νικόπολη.Σε αυτό πιστεύω ότι συμφωνούμε.Ο Παναιτωλικός στο παρελθόν έχει φτασει πολλές φορές σε αυτό το σημείο. Η Λευκάδα σήμερα κάνει αξιόλογη προσπάθεια και αυτό λογω ενός αξιόλογου προέδρου που είναι τυχερή που έχει ,στο παρελθόν ήταν σωματείο που πάλευε με 5-6 παιχτες στη Γ Εθνική απλήρωτους και απλήρωτο προπονητή ενω δεν πάταγε κανένας στο γήπεδο από τους παράγοντες και χρώσταγε της μιχαλούς. Αυτά συμβαίνουν στα ερασιτεχνικά σωματεία. Πιστεύω να συμφωνείς.Όπως πιστεύω πως είναι δύσκολο να σταθείς στα πόδια σου εύκολα μετά από μια αποτυχημένη προσπάθεια στη Γ Εθνική, αφου έχεις ξετιναχτεί οικονομικά.Αυτό νομίζω πως έχει πάθει και η Πρέβεζα.Οπως πιστεύω ότι θα συνέρθει γιατι γίνεται δουλειά στο σωματείο.
Τώρα για τα παράπονα που λές απο την Ενωση όντως αυτά πάντα θα υπάρχουν,αλλά για να γίνουν τα πράγματα καλύτερα πρέπει να βοηθήσουν και αυτοί που διοικούν και αυτοι δεν το κάνουν.
Όσα και να χαν με τη Βόνιτσα όσο και αν τους χάλασε τα σχέδια δεν την είδαν σαν ομάδα της ένωσης τους.Εσπευσαν να την τιμωρήσουν.Ε αυτό δεν συμβαίνει σε άλλη ένωση.Ο γνωστός θείος Τάκης της ΕΣΚΑΗ κάνει τα πάντα να κρατήσει τις ομάδες της Πάτρας στη Γ Εθνική.Και τουτοι αν μπορούσαν τη Βόνιτσα θα τη διέλυαν.Μη μου μιλάς λοιπόν γι αυτούς που κοιτάνε μόνο το προσωπικό τους συμφέρον. Ας φύγουν κάποια στιγμή να μπει και κανένας άλλος . Με τη φυγή τους μόνο θα βοηθήσουν το άθλημα.Κούρασαν πια.
Και μιας και φαίνεται πως τους ξέρεις καλά και τους στηριζεις να σε ρωτήσω κάτι;
Υπάρχει μέλος του Δ.Σ. που δεν έχει πάει ούτε σε ένα συμβούλιο;
Τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις;
Μήπως εκπίπτει του αξιώματος;
Αν ναι ποιός τον αντικαθιστά ; Μηπως αυτός που πριν λίγο καιρό τον τιμώρησαν ένα χρόνο εκτος αγωνιστικών χώρων;
Για ρώτα το κονκλάβιο και τον αλάθητο Πάπα!!! icon_drunk.gif
lefkadian
QUOTE(oymperto eko @ Apr 9 2010, 21:43 ) *
Kαταρχήν το ότι μια ομάδα μπορεί να ξεκινήσει και με 16 παίχτες με στόχο πρωτάθλημα και στην πορεία να διαλυθεί έχει συμβεί σε πολλές ομάδες και όχι μόνο στη Νικόπολη.Σε αυτό πιστεύω ότι συμφωνούμε.Ο Παναιτωλικός στο παρελθόν έχει φτασει πολλές φορές σε αυτό το σημείο. Η Λευκάδα σήμερα κάνει αξιόλογη προσπάθεια και αυτό λογω ενός αξιόλογου προέδρου που είναι τυχερή που έχει ,στο παρελθόν ήταν σωματείο που πάλευε με 5-6 παιχτες στη Γ Εθνική απλήρωτους και απλήρωτο προπονητή ενω δεν πάταγε κανένας στο γήπεδο από τους παράγοντες και χρώσταγε της μιχαλούς. Αυτά συμβαίνουν στα ερασιτεχνικά σωματεία. Πιστεύω να συμφωνείς.Όπως πιστεύω πως είναι δύσκολο να σταθείς στα πόδια σου εύκολα μετά από μια αποτυχημένη προσπάθεια στη Γ Εθνική, αφου έχεις ξετιναχτεί οικονομικά.Αυτό νομίζω πως έχει πάθει και η Πρέβεζα.Οπως πιστεύω ότι θα συνέρθει γιατι γίνεται δουλειά στο σωματείο.
Τώρα για τα παράπονα που λές απο την Ενωση όντως αυτά πάντα θα υπάρχουν,αλλά για να γίνουν τα πράγματα καλύτερα πρέπει να βοηθήσουν και αυτοί που διοικούν και αυτοι δεν το κάνουν.
Όσα και να χαν με τη Βόνιτσα όσο και αν τους χάλασε τα σχέδια δεν την είδαν σαν ομάδα της ένωσης τους.Εσπευσαν να την τιμωρήσουν.Ε αυτό δεν συμβαίνει σε άλλη ένωση.Ο γνωστός θείος Τάκης της ΕΣΚΑΗ κάνει τα πάντα να κρατήσει τις ομάδες της Πάτρας στη Γ Εθνική.Και τουτοι αν μπορούσαν τη Βόνιτσα θα τη διέλυαν.Μη μου μιλάς λοιπόν γι αυτούς που κοιτάνε μόνο το προσωπικό τους συμφέρον. Ας φύγουν κάποια στιγμή να μπει και κανένας άλλος . Με τη φυγή τους μόνο θα βοηθήσουν το άθλημα.Κούρασαν πια.
Και μιας και φαίνεται πως τους ξέρεις καλά και τους στηριζεις να σε ρωτήσω κάτι;
Υπάρχει μέλος του Δ.Σ. που δεν έχει πάει ούτε σε ένα συμβούλιο;
Τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις;
Μήπως εκπίπτει του αξιώματος;
Αν ναι ποιός τον αντικαθιστά ; Μηπως αυτός που πριν λίγο καιρό τον τιμώρησαν ένα χρόνο εκτος αγωνιστικών χώρων;
Για ρώτα το κονκλάβιο και τον αλάθητο Πάπα!!! icon_drunk.gif



Mαγκες χαλαρωστε λιγο... peace.gif
Μην μας παρασυρουν τα παθη και λεμε ανακριβειες! Η Λευκαδα οταν ανεβαινε απο ΕΣΚΑΒΔΕ ηταν μακραν η καλυτερη και αυτο φαινεται και απο τις παρουσιες της στη Γ' εθνικη. Η μοναδικη ομαδα απο ΕΣΚΑΒΔΕ που δεν ειναι ασανσερ. Δεν νομιζω οτι εχει χασει κανεις τα λεφτα του απο την Λευκαδα. Βεβαια τα 2 τελευταια χρονια η ομαδα εχει οργανωθει καλυτερα, αυτο ειναι η αληθεια. Αλλα η εμπειρια και σε διοικητικο επιπεδο ερχεται με τα χρονια...
Φιλε απο την Βονιτσα εγω δεν γνωριζω απο παρασκηνια. Αμφιβαλεις ομως οτι ΕΑΠ και Εσπερος ειναι καλυτεροι απο Σπαρτιατικο, Βονιτσα, Εθνικο, Τηρωνα, Παπαγο και Αλιμο? Δεν θα μεινουν δικαια στην κατηγορια? Η Βονιτσα φετος εκανε φοβερη προσπαθεια αλλα εχασε την κατηγορια στην εδρα της και με κοσμο (ηττες απο Μιλωνα, Εσπερο, Σπαρτιατικο). Και για να μην παραξηγηθω δεν λεω πως ολα ειναι αγγελικα πλασμενα αλλα αμα εχεις καλη οναδα ολα τα αλλα ειναι δευτερα...
oymperto eko
QUOTE(lefkadian @ Apr 9 2010, 21:30 ) *
Mαγκες χαλαρωστε λιγο... peace.gif
Μην μας παρασυρουν τα παθη και λεμε ανακριβειες! Η Λευκαδα οταν ανεβαινε απο ΕΣΚΑΒΔΕ ηταν μακραν η καλυτερη και αυτο φαινεται και απο τις παρουσιες της στη Γ' εθνικη. Η μοναδικη ομαδα απο ΕΣΚΑΒΔΕ που δεν ειναι ασανσερ. Δεν νομιζω οτι εχει χασει κανεις τα λεφτα του απο την Λευκαδα. Βεβαια τα 2 τελευταια χρονια η ομαδα εχει οργανωθει καλυτερα, αυτο ειναι η αληθεια. Αλλα η εμπειρια και σε διοικητικο επιπεδο ερχεται με τα χρονια...
Φιλε απο την Βονιτσα εγω δεν γνωριζω απο παρασκηνια. Αμφιβαλεις ομως οτι ΕΑΠ και Εσπερος ειναι καλυτεροι απο Σπαρτιατικο, Βονιτσα, Εθνικο, Τηρωνα, Παπαγο και Αλιμο? Δεν θα μεινουν δικαια στην κατηγορια? Η Βονιτσα φετος εκανε φοβερη προσπαθεια αλλα εχασε την κατηγορια στην εδρα της και με κοσμο (ηττες απο Μιλωνα, Εσπερο, Σπαρτιατικο). Και για να μην παραξηγηθω δεν λεω πως ολα ειναι αγγελικα πλασμενα αλλα αμα εχεις καλη οναδα ολα τα αλλα ειναι δευτερα...

φίλε δεν ειχα ούτε έχω σκοπό να θίξω την ομάδα της Λευκάδας. φυσικά και πάντα ανέβαινε γιατι αγωνιστικά ήταν η καλύτερη. Η προσπάθεια που γίνεται όπως και εσυ λες ( τα τρία τελευταια χρόνια λέω εγώ )μετά από την είσοδο στην ομάδα του νυν προέδρου είναι αξιολογότατη.Αλλά να μην ξεχνάμε και το παρελθόν.Τώρα αν έχει χάσει κάποιος τα λεφτά του ρώτα πρώην προπονητή που πέρασε από την ομάδα στην Γ Εθνική και για τις προσπάθειες που έκανε μόνος του για να κρατήσει τους απλήρωτους παίχτες (με τα πράγματα στο αυτοκίνητο)για να τελειώσει το πρωτάθλημα και να σωθει η ομάδα όντας απλήρωτος κι αυτός.Ονόματα δεν μπορώ αυτή τη στιγμη να δώσω για ευνόητους λόγους, αλλά όσοι ξέρουν κατάλαβαν.Για να μην τρελαθουμε κιολας.Η Βόνιτσα έκανε προσπάθεια και κόντρα στην ένωσή της γιατι αυτή την τιμώρησε. Κάτι που στο παρελθόν στη Λευκάδα δεν το είχε κάνει ,όταν ο διαιτητής έφυγε με το ασθενοφόρο.Αυτά τα γνωρίζεις ελπίζω.Αν δεν τα γνωρίζεις ρώτα τον κύριο με τα γυαλιά που δεν γνωρίζω πως τον λένε να σου πει.Αυτός ήταν και τότε , αυτός και τώρα. Όλα αυτά ανήκουν βέβαια στο παρελθόν αλλά εμείς που παρακολουθούμε το πρωταθλημα της ΕΣΚΑΒΔΕ χρόνια τώρα δεν μπορούμε να τα ξεχνάμε. Καλή επιτυχιά στην ομάδα σας γιατι η άνοδος αγωνιστικά και μόνο σας αξίζει.
baskethools7
οσον αφορα τι τιμωρια τησ βονιτσας υπηρχαν και ατομα απο τισ γειτονικεσ περιοχεσ που βοηθησαν η εστω υπονομευσαν στο να γινει πραξη αυτη η τιμωρια...οποτε καλωσ η κακωσ καποια πραγματα δεν μπορουν να μενουν στα καθαρα αγωνιστικο κομματι...γιατι σε καποιους ειχε εξαλιφθει η τιμωρια οντασ μεσα στο παρασκηνιο,ενω καποιοι αλλοι που δεν εχουν τισ πλατες που πρεπει αναγκαστηκαν να παιξουν 4 αγωνιστικεσ χωρισ κοσμο...ουτε καν να μειωθει η ποινη...αυτα τα ολιγα τα υπολοιπα μετα τη κυριακη που θα παραμιλαει ο κοσμοσ ολος....
lefkadian
QUOTE(oymperto eko @ Apr 9 2010, 23:47 ) *
φίλε δεν ειχα ούτε έχω σκοπό να θίξω την ομάδα της Λευκάδας. φυσικά και πάντα ανέβαινε γιατι αγωνιστικά ήταν η καλύτερη. Η προσπάθεια που γίνεται όπως και εσυ λες ( τα τρία τελευταια χρόνια λέω εγώ )μετά από την είσοδο στην ομάδα του νυν προέδρου είναι αξιολογότατη.Αλλά να μην ξεχνάμε και το παρελθόν.Τώρα αν έχει χάσει κάποιος τα λεφτά του ρώτα πρώην προπονητή που πέρασε από την ομάδα στην Γ Εθνική και για τις προσπάθειες που έκανε μόνος του για να κρατήσει τους απλήρωτους παίχτες (με τα πράγματα στο αυτοκίνητο)για να τελειώσει το πρωτάθλημα και να σωθει η ομάδα όντας απλήρωτος κι αυτός.Ονόματα δεν μπορώ αυτή τη στιγμη να δώσω για ευνόητους λόγους, αλλά όσοι ξέρουν κατάλαβαν.Για να μην τρελαθουμε κιολας.Η Βόνιτσα έκανε προσπάθεια και κόντρα στην ένωσή της γιατι αυτή την τιμώρησε. Κάτι που στο παρελθόν στη Λευκάδα δεν το είχε κάνει ,όταν ο διαιτητής έφυγε με το ασθενοφόρο.Αυτά τα γνωρίζεις ελπίζω.Αν δεν τα γνωρίζεις ρώτα τον κύριο με τα γυαλιά που δεν γνωρίζω πως τον λένε να σου πει.Αυτός ήταν και τότε , αυτός και τώρα. Όλα αυτά ανήκουν βέβαια στο παρελθόν αλλά εμείς που παρακολουθούμε το πρωταθλημα της ΕΣΚΑΒΔΕ χρόνια τώρα δεν μπορούμε να τα ξεχνάμε. Καλή επιτυχιά στην ομάδα σας γιατι η άνοδος αγωνιστικά και μόνο σας αξίζει.



Στο μονο που διαφωνω απο αυτα που γραφεις ειναι οτι ο συγκεκριμενος δεν πηρε τα λεφτα του. Σιγουρα δεν τα πηρε στην ωρα του, σιγουρα εκεινη την χρονια ειχαν γινει τραγελαφικα πραγματα, αλλα ακομα και ετσι ολοι πηραν τα λεφτα τους. Γι' αυτο και η Λευκαδα ειναι περιζητητος προορισμος για παικτες-προπονητες και γι 'αυτο ερχονται και καλοι παικτες. Γιατι καλα λεφτα υποσχονται πολλοι, τα δινουν ομως λιγοι...
Η Βονιτσα δεν ειχε την ΕΣΚΑΒΔΕ απεναντι της, απλα ειναι μια νεα (σχετικα) ομαδα με απειρους παραγοντες και αυτο στοιχιζει αγωνιστικα (σε επιλογη παικτων) και εξωαγωνιστικα (στα κεντρα αποφασεων). Αυτη η χρονια θα σας δωσει την απαραιτητη εμπειρια για την επομενη χρονια ειτε η ομαδα μεινει κατηγορια ειτε υποβιβαστει...
Οσο για μας αν ειμαστε οι καλυτεροι αγωνιστικα ας το αποδειξουμε στο γηπεδο κανοντας 5 νικες...
trias
ΑΡΚΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ..ΑΛΛΑ ΜΗ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΑ ΒΟΗΘΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΤΗ ΕΝΩΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ Η ΕΝΩΣΗ ΤΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥΣ...ΚΑΙ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΦΕΥΓΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕ ΠΑΝΕ ΣΤΑ ΣΥΜΒΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΔΕ ΚΟΙΤΑΝΕ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΣΤΗ Γ ΕΘΝΙΚΗ...ΠΟΙΟΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΔΙΟΙΚΗΣΕΙ..Ο ΚΥΡΙΟΣ ΠΟΥ ΤΙΜΩΡΗΘΗΚΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΚΤΟΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΧΩΡΩΝ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΝΔΡΑΓΑΘΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΛΟ ΒΑΖΕΙ ΤΡΙΚΛΟΠΟΔΙΕΣ ΣΤΟ ΑΘΛΗΜΑ...Η ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ Η ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΟΤΗΤΑ ΚΕΡΔΙΖΟΝΤΑΙ...ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΜΑΣ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ..
oymperto eko
QUOTE(trias @ Apr 10 2010, 08:10 ) *
ΑΡΚΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ..ΑΛΛΑ ΜΗ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΑ ΒΟΗΘΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΤΗ ΕΝΩΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ Η ΕΝΩΣΗ ΤΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥΣ...ΚΑΙ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΦΕΥΓΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΕ ΠΑΝΕ ΣΤΑ ΣΥΜΒΟΥΛΙΑ ΚΑΙ ΔΕ ΚΟΙΤΑΝΕ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΣΤΗ Γ ΕΘΝΙΚΗ...ΠΟΙΟΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΔΙΟΙΚΗΣΕΙ..Ο ΚΥΡΙΟΣ ΠΟΥ ΤΙΜΩΡΗΘΗΚΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΚΤΟΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΧΩΡΩΝ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΑΝΔΡΑΓΑΘΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΛΟ ΒΑΖΕΙ ΤΡΙΚΛΟΠΟΔΙΕΣ ΣΤΟ ΑΘΛΗΜΑ...Η ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ Η ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΟΤΗΤΑ ΚΕΡΔΙΖΟΝΤΑΙ...ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΜΑΣ ΣΕ ΟΠΟΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ..

Δεν ξέρω αν το γνωρίζεις αλλά γενικές συνελεύσεις τα δύο τελευταία χρόνια δεν γίνονται όπως γίνονταν παλιότερα.Γίνεται μόνο ένας οικονομικός απολογισμός κάθε Γενάρη.Τον Ιούνιο που γινονταν κόπηκε.Προφανώς δεν τους ενδιαφέρουν οι απόψεις αλλά και οι κριτικές ισως των σωματείων.Κι αυτό γιατι το Βατικανό είναι αλάθητο.Έτσι τους συνέστησε ο Πάπας που τους εγκατέλειψε για να ξεφτιλίζονται και γελάει με τα χάλια τους.
Τώρα αν φύγουν αυτοί που δεν έχουν πάει σε συμβούλιο , γιατι αυτό λέει ο νόμος που δεν τηρούν,να πάει όποιον εξέλεξαν τα σωματεία σε αυτή τη θέση.Αλλά μάλλον ο άφαντος και ανύπαρκτος που ίσως και να θέλει να συμβεί ,να μην τολμάει απο τον Αλάθητο Πάπα γιατι φοβάται μήπως δεν τον ξαναεκλέξει.Βλέπεις ο Πάπας είναι και αλάθητος και ...παντοδύναμος!
Καλές οι ευχές σου για τις ομάδες της ένωσης αλλά σου θυμίζω πως σε παλιότερο ποστ έλεγες για τη Βόνιτσα:ΣΑ ΒΑΡΙΔΙ ΘΑ ΠΕΣΕΤΕ. Οπότε φίλε...τουλάχιστον δε γίνεσαι πιστευτός.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.