Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 2006 ΝΒΑ PLAYOFFS
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
NBAholic
Πλησιάζει η ώρα των τελικών εξετάσεων, οπότε να ανοίξουμε και το τόπικ των πλέι οφ.

Σε απάντηση σε προηγούμενο ερώτημα, οι πιθανότητες που δίνω για τον Τίτλο:

38% Πίστονς
35% Σπερς
8% Μαβς
7% Χιτ
5% Σανς
2% Γκρίζλις
2% Νετς
2% Κλίπερς
0,5% Κόμπις tongue.gif
0,5% Κάποια ομάδα που μόνο με flubber έχει τύχη.




(Mιας και περνάτε από δω, κάντε και μια ευχή για τα 1500 ποστ μου-εκτός απ'το να μηδενιστούν).
Dromeas7
Πολύ λίγες πιθανότητες δίνεις στους Νέτς.Τον τελευταίο καιρό δείχνουν πολύ δυνατοι και έχουν τον Κιντ σε πολύ καλή φόρμα καθώς και τον Κρσιτς.Αλήθεια όταν είχαν φτάσει πάλι στους τελικούς 2004 και 2003 νομίζω πιοί ήταν οι παίχτες που πλαισίωναν τον Κιντ?

Κατέβασα και είδα 2 απο τα τελευταία παιχνίδια τους και με εντυπωσίασαν.Κυρίως με το ομαδικό τους πνεύμα (αν εξαιρέσουμε κάποιες Καρτερικές ενέργειες).Χάνουν λίγο στο 4 βέβαια μιας και ο Κλιφ Ρομπινσον ειναι 39(!!!!) αλλά το κενό καλύπτεται από την απόδοση των υπολοίπων.

Πιστεύω πιό πού στους Νετς από ότι στους Χιτ...Βέβαια στο ματς που παίξανε πρόσφατα έλειπαν 2 βασικοί των Χιτ...Τι θα γίνει με αυτούς(Πόζει,Γουίλλιαμς,Ζο) προλαβαίνουν τα play-off?Γιατι αν δεν παίξουν αυτοί τότε bye-bye Miami icon_wave.gif
NBAholic
QUOTE
Αλήθεια όταν είχαν φτάσει πάλι στους τελικούς 2004 και 2003 νομίζω πιοί ήταν οι παίχτες που πλαισίωναν τον Κιντ?


2002 και 2003, για την ακρίβεια. Είχαν Κιντ, Τζέφερσον και Κένυον Μάρτιν για βασικά όπλα, με τον Τζέισον Κόλινς για 5άρι. Θεωρητικά, η τωρινή ομάδα έχει εξίσου καλό υλικό, αλλά αυτό που με προβληματίζει είναι τι θα γίνει αν ο εύθραυστος Κάρτερ βγει έξω απ'τα νερά του από το σκληρό μαρκάρισμα των Πίστονς.

Ο Κρστιτς είναι εξαιρετικός τον τελευταίο μήνα. Έχει βενζίνη στο ντεπόζιτο; Θα δούμε.

QUOTE
Πιστεύω πιό πού στους Νετς από ότι στους Χιτ...Βέβαια στο ματς που παίξανε πρόσφατα έλειπαν 2 βασικοί των Χιτ...Τι θα γίνει με αυτούς(Πόζει,Γουίλλιαμς,Ζο) προλαβαίνουν τα play-off?Γιατι αν δεν παίξουν αυτοί τότε bye-bye Miami


Έδωσα αυτό το 7% υπό την προϋπόθεση ότι Πόζι-Τζέι Γουιλ θα είναι πίσω (αλλά και γιατί, κακά τα ψέμματα, πιστεύω ότι η διαιτησία θα τους ευνοήσει, ιδίως το Γουέιντ, που θα στήνεται 10-12 φορές το παιχνίδι στη γραμμή). Ο Μούρνινγκ ακούστηκε ότι θα χάσει όλη τη χρονιά.
Όπως και πέρυσι με άλλα λόγια, οι Χιτ στο πιο κρίσιμο σημείο αντιμετωπίζουν προβλήματα τραυματισμών. Καμιά έκπληξη, από τη στιγμή που ήθελαν τόσους βετεράνους...
Alexmei
40% Πίστονς
37% Σπερς
10% Μαβς
5% Χιτ
3% Σανς
3% Νετς
2%Cavaliers


σου ευχομαι NBAχολικ να γεμίσει virus το PCάκι σου tongue.gif και να διαγραφθούν τα πάντα(άχετο με τα 1500 ποστ σου..... 69.gif )
morfi
QUOTE(NBAholic @ Apr 11 2006, 02:35 PM)
2002 και 2003, για την ακρίβεια. Είχαν Κιντ, Τζέφερσον και Κένυον Μάρτιν για βασικά όπλα, με τον Τζέισον Κόλινς για 5άρι.
*

ΕΠ! ο μακκαλοχ ηταν βασικος στο 5.Τουλαχιστον στα πλειοφ....
Ξεχασες τους κερι κιτλς καθως και τον ααρον γουλιαμς, που εκανε πολυ καλη δουλεια, λιουσιους χαρις (ο οποιος ηταν αθλιος στους τελικους 2002) και αντονι τζονσον.Και τοτε ο τζεφερσον δεν ηταν ο παικτης που ειναι τωρα.Δηλαδη και τωρα δεν και κανας παικτης της προκοπης....
Και φυσικα καλα εκανες και αφησες εξω τον κιθ βαν χορν ο οποιος επαιξε πολυ καλα στα τρια πρωτα λεπτα του 4ου τελικου το 2002.

Αλλα και το 2003 ειχανε μουτομπο, ροντνει ροτζερς και κρις τσαιλτς
morfi
Αν ειστε σιγουροι οτι θα το παρει η ομαδαρα σας πηγαιντε να παιξετε καμμια χιλιαρα ευρω στο στοιχημα.ΝΒΑ ειναι, playoffs ειναι, κανεις δεν ξερει τιποτα!

Κατα μαι οι κλιππερς θα το σηκωσουν ανετα.

Υ.Γ. μην ξεγραφεται ιντιανα, σακραμεντο
Dromeas7
QUOTE(morfi @ Apr 12 2006, 08:57 PM)
Αν ειστε σιγουροι οτι θα το παρει η ομαδαρα σας πηγαιντε να παιξετε καμμια χιλιαρα ευρω στο στοιχημα.ΝΒΑ ειναι, playoffs ειναι, κανεις δεν ξερει τιποτα!

Κατα μαι οι κλιππερς θα το σηκωσουν ανετα.

Υ.Γ. μην ξεγραφεται ιντιανα, σακραμεντο
*



Μαζί σου μορφή!!!Προβλέπω να το παίρνει ο Καμαν μόνος του.Τον βλέπω MVP των play-off με 30 πόντους 22 ριμπάουντ μέσο όρο...

Παμε ρε να τους τρελάνουμε όλους ΟΕΟ,,, icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

lac1-sm.gif lac1-sm.gif
NBAholic
Έχουμε οπαδό των Κλίπερς; blink.gif
Alexmei
Δεν πάτε καλά μου φένεται 24.gif 24.gif
nash
Οριστικά οi Sixers εκτός play offs! Κακή χρονιά φέτος για την ομάδα των Iverson - Webber που μάλλον ξεκινήσανε με στοχο κατι καλύτερο από αυτό που πετύχανε τελικά.
Πάντως από τον πρώτο γύρο της Ανατολής νομίζω ότι θα προκριθούν οι 4 ομάδες με το πλεονέκτημα εδρας, αφού δεν θεωρώ τις υπόλοιπες τέσσερις( Chicago, Indiana, Milwaukee, Washington) ικανές να κανουν το break. Ισως μόνο η Indiana με την προυπόθεση να τερματίσει τελικά σε μια εκ των θέσεων 5-6.
NBAholic
Eγώ θέλω να δω τι θα γίνει με το Νας στα πλέι οφ. Χωρίς αυτόν, δεν αποκλείεται τίποτε στον πρώτο γύρο, ιδίως με εμφανίσεις σαν τη χθεσινή, που έβαλε τους Λέικερς στα πλέι οφ. 41.gif
morfi
Ακουσον Ακουσον!
Σημερα οι κλιππερς και οι γκριζλις θα παλεψουν πολυ σκληρα για... την ηττα.Πολυ απλα οποιος κερδισει βγαινει πεμπτος και παιζει με το νταλλας με μειονεκτημα εδρας ενω ο χαμενος βγαινει εκτος και παιζει με το ντενβερ με πλεονεκτημα εδρας! blink.gif
Πως γινεται αυτο?
Μια φορα πριν πολυ πολυ καιρο καποιος στην νεα υορκη σκεφτηκε οτι οι πρωτες ομαδες των περιφερειων (division) τους θα ειναι και οι πρωτες σε ανατολη και δυση αντιστοιχα.Π.χ. φετος πρωταθλητες των περιφερειων τους στην δυση ειναι σαν αντονιο (62 - 19) , φοινιξ (53 - 28) και ντενβερ (44 - 37).Αυτες ειναι οι τρεις πρωτες στην δυση.Και ακολουθει το νταλλας (60 - 21), μεμφις (47 - 33) και κλιππερς (46 - 34)!Οπως διαπιστωσατε το ντενβνερ εχει χειροτερο ρεκος και απο το νταλλας και απο τους αλλους δυο και ομως ειναι τριτο!Και εδω γινεται το μπερδεμα.Οποιος κερδισει σημερα βγαινει πεμπτος και παιζει με το νταλλας με μειονεκτημα εδρας ενω ο αλλος με το ντενβερ και με πλεονεκτημα εδρας!O κρις καμαν των κλιππερς δηλωσε "ο ντανλιβι εχει πολυ περηφανια για να μας αφησει να χασουμε"
Εσεις τι θα κανατε στην θεση τους?
nash
QUOTE(morfi @ Apr 19 2006, 03:16 AM)
Ακουσον Ακουσον!
Σημερα οι κλιππερς και οι γκριζλις θα παλεψουν πολυ σκληρα για... την ηττα.Πολυ απλα οποιος κερδισει βγαινει πεμπτος και παιζει με το νταλλας με μειονεκτημα εδρας ενω ο χαμενος βγαινει εκτος και παιζει με το ντενβερ με πλεονεκτημα εδρας! blink.gif
*


Τελικά τα ζευγάρια θα είναι:

denv1-sm.gif VS lac1-sm.gif
dall2-sm.gif VS memp1-sm.gif

Τελικά οι δυο ομάδες δεν το κυνήγησαν και πολύ το ματσάκι αν κρίνω από τους παίκτες που χρησιμοποιηθηκαν...
nikoleta21
Τελικά οι δυο ομάδες δεν το κυνήγησαν και πολύ το ματσάκι αν κρίνω από τους παίκτες που χρησιμοποιηθηκαν...
*

[/quote]
και εγω το ιδιο πιστευω 41.gif
NBAholic
Morfi, είσαι σίγουρος γι'αυτό που αναφέρεις περί του πλεονεκτήματος έδρας στον πρώτο γύρο;
morfi
QUOTE(NBAholic @ Apr 19 2006, 07:20 PM)
Morfi, είσαι σίγουρος γι'αυτό που αναφέρεις περί του πλεονεκτήματος έδρας στον πρώτο γύρο;
*

Μου φανηκε και εμενα παραξενο αλλα τo διαβασα στο espn.com
Μπες και τσεκαρε το
http://sports.espn.go.com/nba/columns/stor...mark&id=2412483
NBAholic
Τέλος πάντων, θα δούμε αν είναι έτσι, αλλά όπως και να 'χει, το σύστημα αυτό, μόνο εφεύρεση του Μπους θα μπορούσε να είναι. Μπορείς θεωρητικά να είσαι Νο2 και να έχεις μειονέκτημα έδρας (και μόνο για τον πρώτο γύρο).

Προσωπικά, δε θα ήθελα για τα πλέι οφ να παίζουν ρόλο καν τα γεωγραφικά κριτήρια, κι αν συγκρίνει κανείς, πχ, τους Τελικούς Δύσης του 2000 ή του 2002 με τους αντίστοιχους Τελικούς ΝΒΑ, θα καταλάβει το γιατί.
Achilleas13
SAN ANTONIO SPURS spurs1-sm.gif και τα μυαλά στα κάγκελα και φέτος.
77.gif 77.gif spurs1-sm.gif 77.gif 77.gif
Alexmei
παδιά χθές ήταν η πιο γελεία αγωνιστική σε όλο το NBA. laugh.gif laugh.gif

δείτε αποτελέσματα!: (οι νικητές κερδίζουν σημαιούλα της ομάδας τους)

Hawks - Cavaliers 99-100 cavs1-sm.gif
Heat - Celtics 78-84 celtics1-sm.gif
76ers - Bobcats 86-94 bobcats-sm.gif
Spurs - Rockets 89-87 spurs1-sm.gif
Clippers - Mavericks 85-71 lac1-sm.gif blink.gif (τον αγώνα τον είδα και οι Mavs δεν είχαν καθόλου ενδιαφέρον για το ματς)
Warriors - Jazz 102-105 jazz-sm.gif
Hornets - Lakers 95-115 lal1-sm.gif
Magic - Pacers 83-89 ind1-sm.gif
Knicks - Nets 90-83 knicks-sm.gif 24.gif
Wizards - Pistons 96-80 wash1-sm.gif 45.gif
Grizzlies - Timberwolves 102-92 memp1-sm.gif (ρε η σημαία είναι παλιά)
Raptors - Bulls 106-127 bulls1-sm.gif (χωρίς παράταση οι Bulls 127 πόντους!!!)
Suns - Trail Blazers 106-96 suns1-sm.gif
Nuggets - Supersonics 98-109 sonics1-sm.gif

εμένα μου φάνηκαν εντελώς γελία τα αποτελέσματα, αλλά από την άλλη δεν είχαν βαθμολογικό ενδιαφέρον wink.gif
Alexmei
παιδιά μόλις βρήκα τα ζευγάρια των play offs. Here ya go! :

Ανατολή
Ντιτρόιτ Πίστονς-Μιλγουόκι Μπακς
Μαϊάμι Χιτ-Σικάγο Μπουλς
Νιου Τζέρσεϊ Νετς-Ιντιάνα Πέισερς
Κλίβελαντ Κάβαλιερς-Ουάσινγκτον Ουίζαρντς

Δύση
Σαν Αντόνιο Σπερς-Σακραμέντο Κινγκς
Φοίνιξ Σανς-Λος Άντζελες Λέικερς
Ντένβερ Νάγκετς-Λος Άντζελες Κλίπερς
Ντάλας Μάβερικς-Μέμφις Γκρίζλις
NBAholic
Γι'αυτό ήταν γελοία η αγωνιστική, επειδή δεν είχε ενδιαφέρον.

Να κάνω και μια πρώιμη πρόβλεψη για Α΄ Γύρο:

Ανατολή
Ντιτρόιτ Πίστονς-Μιλγουόκι Μπακς 4-0
Μαϊάμι Χιτ-Σικάγο Μπουλς 4-1
Νιου Τζέρσεϊ Νετς-Ιντιάνα Πέισερς 4-2
Κλίβελαντ Κάβαλιερς-Ουάσινγκτον Ουίζαρντς 4-3

Δύση
Σαν Αντόνιο Σπερς-Σακραμέντο Κινγκς 4-1
Φοίνιξ Σανς-Λος Άντζελες Λέικερς 4-2
Ντένβερ Νάγκετς-Λος Άντζελες Κλίπερς 3-4
Ντάλας Μάβερικς-Μέμφις Γκρίζλις 4-2
sarounas
Τα δικά μου σχόλια για τις αναμετρήσεις στα play off:

στην Ανατολή

Ντιτρόιτ-Μιλγουόκι: πιστεύω περνά εύκολα το Ντιτρόιτ (καλά γιατί δεν τραυματίζονται ποτέ αυτοί, τι τους ταύζουν!), τι να κάνουν ο Ρεντ και ο Μανγκλουάρ μόνοι τους; εξάλλου δεν έχει να επιδείξει και τίποτε το ιδιαίτερο σαν ομάδα το Μιλγουόκι, αλλά ίσως να είναι η τελευταία φορά που θα δούμε τον Τόνυ Κούκοτς στα γήπεδα.

Μαϊάμι-Σικάγο: πολύ μου αρέσει αυτό το ζευγάρι, βέβαια θα περάσει το Μαϊάμι αλλά θέλω να δω τον Χάινριχ τι μπορεί να κάνει με αντίπαλο τον Ουέιντ και ελπίζω ο Μπεν Γκόρντον να δείξει την κλάση του για να γίνει μια ενδιαφέρουσα σειρά τουλάχιστον. Τώρα πως θα τα βγάλει πέρα ο Τσάντλερ με τον Σακίλ και τον Ουόκερ, είναι ένα άλλο θέμα.


Νιου Τζέρσεϊ-Ιντιάνα: εδώ είμαστε, εδώ είναι όλα τα λεφτά για την ανατολή στον πρώτο γύρο, αυτές οι δύο ομάδες έχουν πολύ καλές άμυνες φέτος, δηλαδή θα πέσουν κορμιά! αλλά επίσης κοιτάξτε match-up, Κιντ-Σαρούνας(ελπίζω να παίξει τώρα, ίσως η τελευταία του ευκαιρία πριν επιστρέψει στην Ευρώπη, πιστεύω να τα δώσει όλα!) Κάρτερ-Στογιάκοβιτς και ο πολύ βελτιωμένος Κρστιτς με τον Ζερμέν.

Κλίβελαντ-Ουάσινγκτον: πολύ εύκολα πιστεύω θα περάσει το Κλίβελαντ, ο Λεμπρόν θα κάνει πάρτι, θα υπάρξει χαώδης διαφορά μέσα στις ρακέτες και ειδικά στα ριμπάουντ, ο Αρίνας μοιάζει μια μικρογραφία του Άιβερσον, δεν πάνε πουθενά οι Γουίζαρντς!
Ερώτηση για Κλίβελαντ: o Λάρυ Χιουζ είναι καλά; μπορεί να προσφέρει ή όχι;



στην Δύση

Σαν Αντόνιο-Σακραμέντο: ότι και να κάνει το αρκετά καλό στην επίθεση μετά τα Χριστούγεννα Σακραμέντο δεν γίνεται τίποτα, το Σαν Αντόνιο χτυπάει τα παιχνίδια στον ρυθμό και θα πάρει άλλη μια βαρετή-βαρετή πρόκριση ως συνήθως αφού δεν μπορεί να απειληθεί από ομάδες τέτοιου επιπέδου, μάλλον είναι το πιο άνετο ζευγάρι τον play-off…….


Φοίνιξ-Λ.Α. Λέικερς: Το Φοίνιξ κάτι έχει πάθει, έκλεισε πολύ άσχημα την σεζόν, δυστυχώς φαίνεται ότι έχει διαταραχεί η ισορροπία της ομάδας, θεωρώ πολύ πιθανό να μην μπορέσουν να κάνουν καν το παιχνίδι τους στα play-off. Από την άλλη ο Κόμπυ ξέρει ότι δεν πάει πουθενά με αυτούς τους Λέικερς και είμαι σίγουρος ότι θα έχει στο μυαλό του -αφού απέναντί του υπάρχει ομάδα που δεν παίζει άμυνα- να πετύχει ένα εξωπραγματικό ρεκόρ σκοραρίσματος σε μ.ο πόντων που θα μείνει στην ιστορία για τα play-off!


Ντένβερ-Λ.Α. Κλίπερς:μονομαχία που ξεκινά με Κάμπυ εναντίον Μπραντ και από κει και πέρα συνεχίζεται με Άντονι, Κέιμαν, Μίλερ, Κασέλ κ.τ.λ. πάντως είναι ομάδες που δεν εμπνέουν για κάτι περισσότερο, αν σκεφτώ και την περσινή πορεία του Ντένβερ που έκλεισε την σεζόν σαν τρένο και στην πρεμιέρα των play-off σπάει την έδρα του Σαν Αντόνιο αλλά στην συνέχεια δέχθηκε 4 ήττες με κάτω τα χέρια, στα θετικά του είναι ότι κράτησε ακριβώς την ίδια ομάδα με πέρυσι αλλά παρά την καλή επίθεση δεν βελτιώθηκε ιδιαίτερα στην άμυνα……


Ντάλας-Μέμφις: γνώμη μου είναι ότι το Ντάλας δεν θα αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα σε αυτή την σειρά, οι Γκρίζλις μπορεί να έχουν την καλύτερη άμυνα στο NBA –σίγουρα πολύ σημαντικό στοιχείο αυτό-αλλά με την συγκεκριμένο αντίπαλο έχω την εντύπωση ότι θα αντιμετωπίσουν αξεπέραστα προβλήματα μέσα στην ρακέτα στο σετ παιχνίδι που έχουν την τάση να επιβάλουν, ενώ αν αλλάξουν τον τρόπο παιχνιδιού τους και ανοίξουν το παιχνίδι δεν έχουν καμία ελπίδα με αντιπάλους τους Στακχάουζ, Χάουαρντ και Τέρρυ, οπότε μάλλον φαύλος κύκλος είναι. Στα χαρτιά βέβαια όλα αυτά, μέσα στο παιχνίδι μπορεί να ισχύσει το εντελώς αντίθετο, ποτέ δεν ξέρεις……
Alexmei
QUOTE
Ντιτρόιτ Πίστονς-Μιλγουόκι Μπακς 4-0


έτσι μπράβο ρε Χόλικ! 41.gif 41.gif 41.gif
thrylos7
QUOTE
Προσωπικά, δε θα ήθελα για τα πλέι οφ να παίζουν ρόλο καν τα γεωγραφικά κριτήρια, κι αν συγκρίνει κανείς, πχ, τους Τελικούς Δύσης του 2000 ή του 2002 με τους αντίστοιχους Τελικούς ΝΒΑ, θα καταλάβει το γιατί.

Τότε δεν παιζόμασταν... τι ντέρμπι να γίνει.. στους τελικούς της Δύσης είμασταν χαλαροί! Και σε προηγούμενες σειρές... 69.gif
(Να' ναι καλά ο Horry...)

Οι Lakers πάντως έχουν αρκετά εύκολο "πρόγραμμα" σε σχέση με αυτό που θα μπορούσαν να έχουν... Αν περάσουν τους Suns που ναι μεν είναι φαβορί αλλά τελευταία κάτι έχουν πάθει, παίζουν με το νικητή Nuggets - Clippers σωστά; Εντάξει ο Phil τα έχει για πρωινό αυτά.

Όντως ο Κοbe θα πάρει πάρα πολλά σουτ. Αν είναι εύστοχος έχει καλώς.. διαφορετικά...
Dromeas7
ΡΕ μορφή τι λέει ο Holic άκου εκεί 3-4 οι κλίπερς!!!Ρε 0-4 με 15 πόντους τουλάχιστον διαφορά το κάθε ματς..

Σοβαρά τώρα μιας και η philly δεν πέρασε και πλέον υποστιρίζω κλίβελαντ βλέπω εύκολη επικράτηση του Λεμπρόν και της παρέας του και το καλό είναι ότι θα εξοικονομήσουν δυνάμεις για τη συνέχεια..

cavs1-sm.gif cavs1-sm.gif cavs1-sm.gif
Alexmei
QUOTE(Dromeas7 @ Apr 21 2006, 08:39 PM)
ΡΕ μορφή τι λέει ο Holic άκου εκεί 3-4 οι κλίπερς!!!Ρε 0-4 με 15 πόντους τουλάχιστον διαφορά το κάθε ματς..

Σοβαρά τώρα μιας και η philly δεν πέρασε και πλέον υποστιρίζω κλίβελαντ βλέπω εύκολη επικράτηση του Λεμπρόν και της παρέας του και το καλό είναι ότι θα εξοικονομήσουν δυνάμεις για τη συνέχεια..

cavs1-sm.gif  cavs1-sm.gif  cavs1-sm.gif
*



καλά εσύ σε μία άλλη απάντησή σου δεν υποστίριζες τους Κλίπερς;
NBAholic
Ο Λεμπρόν Τζέιμς έκανε εξαιρετικό ντεμπούτο στα πλέι οφ, με ογκώδες τριπλ νταμπλ και οι Καβς έκαναν το 1-0. Το Σαν Αντόνιο απέδειξε για άλλη μια φορά πόσο βαθιά ομάδα έχει, διαλύοντας τους Κινγκς, με τον Ντάνκαν να αγωνίζεται ουσιαστικά ένα ημίχρονο (όπως και κάθε συμπαίχτης του). Οι Σπερς προηγήθηκαν στο ημίχρονο 73-39. laugh.gif
Το Σικάγο, με τον Γκόρντον να σκοράρει ακατάπαυστα. κόντραρε τους Χιτ, αλλά ο κεφάτος Σακίλ και ο θετικός Γουέιντ δεν άφησαν τους Μπουλς να πάρουν τη νίκη.

Και, oh yes, οι Κλίπερς έκαναν το 1-0!
yellow madness
Αποτελεσματα πρωτης μερας Κλιβαλαντ-ουασιγκτον 97-86 (Λεμπρον 32 ποντους 11 ριμπαουντ 11 ασσιστ) Σαν αντονιο-Σακραμεντο 122-88 Μαιαμι-Σικαγο 111-106 Κλιπερς-Ντενβερ 89-87.
Αντε και καλα playoff
fragos
οι chicago εχασαν το ματς οπως ο ολυμπιακος στο ισραηλ.Σκορ109-106. Σηκωνεται ο nocioni για τρεις 16 " πριν τη ληξη αλλα αστοχει. Παιρνει ριμπαουντ ο wade και κερδιζει φαουλ. βεβαια εβαλε και τις 2 βολες. Και εγινε το τελικο αποτελεσμα.
Alexmei
Παίδες όποιος έχει supersport3 είναι και τυχερός!


Ανακοίνωση: Σήμερα, 23/4/06 ώρα 22:30 θα μεταδωθεί ο αγώνας των playoff ανάμεσα στους Phoenix Suns και Los Angeles Lakers!
morfi
QUOTE(sarounas @ Apr 20 2006, 08:02 PM)
Τα δικά μου σχόλια για τις αναμετρήσεις στα play off:

στην Ανατολή

Ντιτρόιτ-Μιλγουόκι: πιστεύω περνά εύκολα το Ντιτρόιτ (καλά γιατί δεν τραυματίζονται ποτέ αυτοί, τι τους ταύζουν!), τι να κάνουν ο Ρεντ και ο Μανγκλουάρ μόνοι τους;
*

Τι λες ρε?πως ειναι μονοι τους? T.J. Ford, Bobby Simmons, Joe Smith, Maurice Williams?Και ετσι και τους βγει και ο Andrew Bogut, γιατι μεχρι τωρα ειναι αθλιος, θα γινουν μεγαλη ομαδα.

QUOTE(sarounas @ Apr 20 2006, 08:02 PM)
εξάλλου δεν έχει να επιδείξει και τίποτε το ιδιαίτερο σαν ομάδα το Μιλγουόκι,
*

Ειναι νεα ομαδα.Ελα και πεσ'το αυτο σε ενα δυο χρονια.


QUOTE(sarounas @ Apr 20 2006, 08:02 PM)
αλλά ίσως να είναι η τελευταία φορά που θα δούμε τον Τόνυ Κούκοτς στα γήπεδα.
*

Και χαιρομαι γι'αυτο. biggrin.gif
Achilleas13
30%Pistons (Θα φτάσουν σίγουρα στους τελικούς) 68.gif
25%Spurs (Είναι oi πρωταθλητές) 77.gif
20%Dallas 68.gif
20%Suns 68.gif
3%Miami 68.gif
1%Lackers 68.gif
1%Αλλη ομάδα που πρέπει να έχει υπερβολική δόση τυχης


Φυσικά προτίμησή μου είναι οι Spurs
dizzy_fingers
Κρίμα για τους Λέηκερς που μπορούσαν χθες να πάρουν το διπλό από τους Σανς...
Τσάμπα χάσανε..
Alexmei
QUOTE(Achilleas13 @ Apr 24 2006, 09:57 PM)
30%Pistons (Θα φτάσουν σίγουρα στους τελικούς) 68.gif
25%Spurs (Είναι oi πρωταθλητές) 77.gif
20%Dallas  68.gif
20%Suns  68.gif
3%Miami  68.gif
1%Lackers  68.gif
1%Αλλη ομάδα που πρέπει να έχει υπερβολική δόση τυχης
 

Φυσικά προτίμησή μου είναι οι Spurs
*



καλά ρε μπροστά μου βάζεις το 68.gif στους Πιστονς; tongue.gif (πλάκα κάνω...) tongue.gif tongue.gif

dizzy ωραίο αβαταρ! 41.gif
sarounas
QUOTE(morfi @ Apr 24 2006, 12:53 AM)
Τι λες ρε?πως ειναι μονοι τους? T.J. Ford,  Bobby Simmons,  Joe Smith,  Maurice Williams?Και ετσι και τους βγει και ο Andrew Bogut, γιατι μεχρι τωρα ειναι αθλιος, θα γινουν μεγαλη ομαδα. 
Ειναι νεα ομαδα.Ελα και πεσ'το αυτο σε ενα δυο χρονια.
Και χαιρομαι γι'αυτο.  biggrin.gif
*


Χεχεχε! από πού ξεφύτρωσες εσύ, οπαδό των Μιλγουόκι στην Ελλάδα πρώτη φορά βρίσκω, μάλλον μπέρδεψες τις εποχές…τα ελάφια ήταν ομαδάρα στην δεκαετία του 80, σε δυο χρόνια πάλι εδώ θα ‘μαι, αν φτιάξουν ομάδα με το υλικό που έχουν σήμερα, εγώ θα γίνω παπάς, ήθελα να γράψω και άλλα, όμως δεν μπορώ να κρατηθώ από τα γέλια, όπως λες και ‘συ 24.gif
The Admiral
Ειχα γραψει στο "ποιος θα παρει το πρωταθλημα" πως μεγαλο ρολο στα πλει οφ κατα τη γνωμη μου θα παιξει ο παγκος των Σπερς και μεχρι στιγμης δικαιωνομαι biggrin.gif !22π. χθες ο Μπαρι με 4/7 τριποντα(και το τριποντο που πηγε στην παραταση),12 ο Φινλει ,11 ο Χορι...και 52 απο τους 122π. ο παγκος συνολικα στο πρωτο παιχνιδι!!Βεβαια με την ψυχη στο στομα πηραμε τη δευτερη νικη,αλλα πλει οφ ειναι αυτα!!

ΕΛΑ ΔΥΝΑΤΑ ΤΟ ΣΑΝ ΑΝΤΟΝΙΟ icon_drunk.gif !!
dizzy_fingers
Αν έπαιζε ο Αρτέστ θα είχατε χάσει tongue.gif 69.gif.

Πότε είναι το δεύτερο παιχνίδι Σανς-Λέηκερς?
The Admiral
Aν επαιζε ο Αρτεστ,θα εριχνε παλι καμια μπουφλα σε κανεναν,θα ετρωγε ντισκαλιφιε και θα νικαγαμε παλι με 40π. διαφορα rolleyes.gif !!
morfi
QUOTE(sarounas @ Apr 26 2006, 06:42 PM)
Χεχεχε! από πού ξεφύτρωσες εσύ, οπαδό των Μιλγουόκι στην Ελλάδα πρώτη φορά βρίσκω, μάλλον μπέρδεψες τις εποχές…τα ελάφια ήταν ομαδάρα στην δεκαετία του 80,
*

Δεν ειμαι οπαδος των Μπακς αλλα προσβαλες την ομαδα που παιζει ο ξαδελφος μου.

QUOTE(sarounas @ Apr 26 2006, 06:42 PM)
σε δυο χρόνια πάλι εδώ θα ‘μαι, αν φτιάξουν ομάδα με το υλικό που έχουν σήμερα, εγώ θα γίνω παπάς,
*

Ετοιμασου να αφησεις μουσι και μαλλι.

QUOTE(sarounas @ Apr 26 2006, 06:42 PM)
ήθελα να γράψω και άλλα, όμως δεν μπορώ να κρατηθώ από τα γέλια, όπως λες και ‘συ  24.gif
*

Τωρα προσβληθηκα...

QUOTE(The Admiral @ Apr 26 2006, 08:08 PM)
Aν επαιζε ο Αρτεστ,θα εριχνε παλι καμια μπουφλα σε κανεναν,θα ετρωγε ντισκαλιφιε και θα νικαγαμε παλι με 40π. διαφορα rolleyes.gif !!
*

Ξεκολα με την ομαδα σου.Ελεεινη ειναι.




ΠΑΜΕ ΡΕ ΚΛΙΠΠΕΡΣ!! 77.gif 41.gif tongue.gif w00t.gif
The Admiral
A,κριμα sad.gif !

Στο τελευταιο καλαθι χασαμε σημερα...Δεν πειραζει...και μεις ειχαμε παει παραταση με εκεινο το τρελο τριποντο του Μπαρι biggrin.gif !

Ο επιθανατιος ρογχος του Σακραμεντο ηταν αυτος παντως rolleyes.gif !Ουτε αυτοι το πιστευαν πως θα παρουν νικη απο τους πρωταθλητες!Αντε,αλλα δυο ματσακια θα μας απολαυσουν στο Σακραμεντο...και γυρναμε με το 4-1 στο Σαν Αντονιο για τους επομενους πελατες icon_drunk.gif !!
NBAholic
Είδατε χθες τη ματσάρα Αρίναζ-Λεμπρόνο;
Ο Μπρον σκόραρε 41, με το νικητήριο καλάθι, αλλά η φάση αυτή ήταν γεμάτη παραβάσεις (βήματα, φάουλ, καλάθι που μπήκε αφότου τα πόδια του είχαν ακουμπήσει στο παρκέ) και δε σφυρίχτηκε καμιά. Όχι ότι μου φαίνεται παράξενο...
The Admiral
Το ζευγαρι Κληβελαντ-Ουασιγκτον μου φαινεται πολυ αμφιρροπο...Το Κληβελαντ ειναι (ακομη) μια ομαδα του ενος παικτη...αν ηταν στα καλα του ο Χιουζ ισως κατι γινοταν...Απο τη στιγμη ομως που ειναι στα πολυ καλα τους οι Αρινας-Τζειμσον-Μπατλερ,μαλλον θα σπασουν εκ νεου την εδρα...
thrylos7
Οι Lakers κάνανε το 1-2!!! Και απ' ότι φαίνεται παίζουν πολύ καλά...!
Alexmei
οι Lakers θα περάσουν! επίσης οι Ταύροι του Σικάγο νίκησαν στην έδρα τους τους Μαϊάμι και έκαναν το 1-2
NBAholic
O Σακίλ είχε το χειρότερο παιχνίδι της πλέι οφ (αν όχι ολόκληρης της) καριέρας του. 8 πόντοι, 4 ριμπάουντ, 7 λάθη. Αίσχος...Αλλά δεν περιμένω να επαναληφθεί.

Δε θεωρώ το Φοίνιξ-Λέικερς τελειωμένο. Αντιθέτως, πιστεύω ότι μπορεί πλέον να πάει και σε 7ο παιχνίδι, αν κάνουν και οι Σανς ένα "μπρέικ".
dizzy_fingers
QUOTE(NBAholic @ Apr 29 2006, 12:39 PM)
Είδατε χθες τη ματσάρα Αρίναζ-Λεμπρόνο;
Ο Μπρον σκόραρε 41, με το νικητήριο καλάθι, αλλά η φάση αυτή ήταν γεμάτη παραβάσεις (βήματα, φάουλ, καλάθι που μπήκε αφότου τα πόδια του είχαν ακουμπήσει στο παρκέ) και δε σφυρίχτηκε καμιά. Όχι ότι μου φαίνεται παράξενο...
*


Το είδα σήμερα βράδυ σε μαγνητοσκόπηση.
Ο Λεμπρόν είχε την ξεδιάντροπη συμπαράσταση της διαιτησίας στις δύο καθοριστικές τελευταίες φάσεις.
Έπρεπε να το βάλει ο Αρίνας το τρίποντο...
sarounas
εντάξει μια εύνοια θα την έχει, όλο το ΝΒΑ πάνω του έχει πέσει αλλά
όποιος είδε το Ουάσιγκτον-Κλίβελαντ 96-97(1-2) ήταν πολύ τυχερός, μεγάλη μονομαχία μεταξύ Λεμπρόν-Αρίνας 41-34. Αυτός ο Λεμπρόν εκτός από το τεράστιο ταλέντο που κουβαλά ως μπασκετμπολίστας, είναι πολύ έξυπνος και έχει μια σωματοδομή που σπάνια συναντάς ποτέ σε παίχτη, μπροστά του τα υπόλοιπα θηρία του ΝΒΑ φαίνονται σαν παιδάκια και εκτός αυτού παρά τους μυς, είναι πολύ γρήγορος και ευλύγιστος σε αντίθεση με άλλους πολύ μυώδεις παίχτες όπως είναι ας πούμε ο Μπεν Ουάλας. Ο Λεμπρόν είναι πραγματικά ασταμάτητος, σε ενέργεια την οποία βγάζει στο παρκέ ίσως ο μόνος που θα συγκρινόταν μαζί του είναι ο Μπάρκλει, αν ήταν ακόμα πιο εύστοχος απ’ έξω δεν ξέρω πραγματικά τι θα γινόταν, ειδικά στο νικητήριο σουτ που πέτυχε στην Ουάσιγκτον όλοι περιμέναν ότι θα το πάρει αυτός και έπεφταν ο ένας μετά τον άλλο πάνω του(οι της Ουάσιγκτον), αλλά εκείνος δεν έπαιρνε χαμπάρι 41.gif
hellenic
Oi Clippers kanan xronia na ksanampoyne sta Play-off omos mias poy mpikan mallon tha perasoyn kai ston 2 giro!O Nowitzki odigei toys Mavericks opos panta kai giafto ton logo h Grizzlies tha perimenoyn gia tin proti toys niki sta Play-off!
morfi
Εχει γραψει κανενας κανα dvd η καμμια κασετα με παιχνιδια απο τα φετινα πλειοφ?Το παιχνιδι που λετε με τον λεμπρον και τον αρενας το εχει κανενας?

ΠΑΜΕ ΡΕ ΚΛΙΠΠΕΡΣ!!! ELTON BRAND ΓΙΑ MVP!!! 77.gif

ΠΑΜΕ ΡΕ REDD!ΣΑΡΑΝΤΑΡΑ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ! 41.gif
dizzy_fingers
QUOTE
στο νικητήριο σουτ που πέτυχε στην Ουάσιγκτον όλοι περιμέναν ότι θα το πάρει αυτός και έπεφταν ο ένας μετά τον άλλο πάνω του(οι της Ουάσιγκτον), αλλά εκείνος δεν έπαιρνε χαμπάρι


Εκεί ήταν που έκανε δύο παραβάσεις σερί tongue.gif.
Δε διαφωνώ πως ο Λεμπρόν είναι ΤΟ φαινόμενο του ΝΒΑ αυτή τη στιγμή, αλλά έτσι όπως τα έφερε το παιχνίδι, αν δινόταν μία από τις δύο πεντακάθαρες παραβάσεις σε εκείνη τη φάση, τώρα αντί για 1-2 θα είχαμε το 2-1 και αντί για να εκθειάζαμε τις εκπληκτικές ικανότητες του Λεμπρον....απλά θα αναφέραμε τη νίκη των Γουίζαρντς tongue.gif (η μειωμένη διαφήμιση του Αρίνας που λέγαμε στο άλλο τόπικ... biggrin.gif tongue.gif).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.