Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3
enypnio
kala enas titlos paizete gia olous to aghos einai megalo einai proti fora pou to aghos einai idio
Chandler M. Bing
QUOTE(Igor @ Jun 17 2007, 09:23 PM) *
** Ακουστηκαν ρατσιστικα συνθηματα κατα του Μπατιστ ειμαι λαθος ακουσα. Μιλαω για τη φαση της κοκκορομαχιας με τον Μπουρουση....

Ακουστηκαν μερικα ουγκ ουγκ (οχι συνθημα) και ηταν το λιγοτερο για τον "κυριο" Μπατιστ που σε καθε αγωνα προκαλει, τη μια με τη μπαλα στα μουτρα του Βασιλοπουλου, την αλλη με αγκωνιες κοκ.
Δε το χω δει ακομα το ματς γιατι ημουν μεσα αλλα χθες πρεπει να εκανε και ο Αλβερτης μια πιθηκια (χωρια απο τις καθιερωμενες αγκωνιες) που και αυτη περασε ατιμωρητη.
Ποσο θα κρατησει αυτη η ασυλια των παικτων του παναθηναικου;
Παναθηναικος=Διαμαντιδης+βολες (ολυμπιακοκεντρικη αποψη)
(14 απο τους 17 τελευταιους ποντους με βολες)

Καλημερα σας.
apkat
QUOTE
Ακουστηκαν μερικα ουγκ ουγκ (οχι συνθημα) και ηταν το λιγοτερο για τον "κυριο" Μπατιστ που σε καθε αγωνα προκαλει, τη μια με τη μπαλα στα μουτρα του Βασιλοπουλου, την αλλη με αγκωνιες κοκ.


Τι λες ρε φιλε;;;; blink.gif blink.gif Δηλαδη το περισσοτερο πιο θα ηταν;;;να τον πιασουμε και να τον σκοτωσουμε;;;Η να τον κανουμε σαπουνι;;Παλι καλα που δεν το ακουσα γιατι θα εξαγριωνομουν..Αυτα τα αισχη εξω απο τα γηπεδα επιτελους.. 68.gif 68.gif
reignman
ειδικα στη φαση που διαμαρτηρετε στο διαιτητη και παει ο διαιτητης να του παρει τη μπαλα και οχι μονο ο μπατιστ δε του τη δινει αλλα τον αποθει κιολας. φυσικα και δεν τιμωρηθηκε .. ειναι πολυ προκλητικος ωρες ωρες παντως..
Chandler M. Bing
Ασε τα σαπουνια εκει που ειναι γιατι πεφτεις πολυυυυυυυ εξω wink.gif Απλα και ωραια.
Ρωτησε το παιδι αν ακουστηκε κατι και απαντησα.
Και γω θα εξαγριωνομουν αν ακουγονταν πχ για τον καλοκαγαθο και συμπαθητικο Ντελκ, αλλα δεν ακουστηκαν για αυτον. Ουτε καν για τον Σκειλς, ουτε για τον Μασει, ουτε για τον Χαισλιπ ουτε ουτε.
Ακουστηκαν για το προκλητικο ατομακι που με την ανοχη των διαιτητων χτυπαει κοσμο αβερτα καιρο τωρα.
Ας του εριχναν οι διαιτητες τις τεχνικες ποινες που του αναλογουν και δε θα ασχολουνταν κανεις μαζι του.
Τεσπα, στο θεμα μας:
Παναθηναικος
3ο δεκαλεπτο:
2/4 βολες, 0/3 διποντα, 2/8 τριποντα
4ο δεκαλεπτο:
9/12 βολες, 2/4 διποντα, 1/3 τριποντα
AZ1980
Ωχ άρχισαν πάλι οι ασυναρτησίες sad.gif
*GrimReaper*
πολυ απλα.... smiley.gif

http://www.sportime.gr/articles_inside.asp?article_id=52102
soz
Τελικά θα το κόψω το γήπεδο,με χαλάει αρκετά.

Το καταλαβαίνω απο κάτι καφρο-ποστς που διάβασα εδω μετά το παιχνίδι.Κάπως έτσι υποθέτω θα φαινόμουν κ εγω μετά τα παιχνίδια στο ΟΑΚΑ.

Ειλικρινά δεν ξαναπηγαίνω γήπεδο σε ντέρμπυ!!!Μια χαρά απτην τηλεορασίτσα και διατηρώ και την ψυχραιμία μου,και δεν λέω οτι μαλ**κία μου κατέβει μετά εδω στο φόρουμ biggrin.gif biggrin.gif



Όσο για το ματσάκι τώρα,το πόσο ΑΘΛΙΑ έπαιξε ο παναθηναικός το καταλάβανε όλοι σχεδόν.

Εμένα αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι οτι ακόμα και σε σημεία που φορτσάρει κατά κάποιο τρόπο,δεν σου δείχνει καμμία σιγουριά οτι μπορεί να ξεφύγει.

Ενω ο ολυμπιακός,με το που θα ξεφύγει έστω και λίγο στο σκορ,βγαίνει η εντύπωση προς τον θεατή οτι το παιχνίδι δεν γυρνάει με καμμία παναγία!!!

Εγω θα δώσω περισσότερο βάση στην ψυχολογία στα μέχρι τώρα παιχνίδια,εκεί πιστεύω ήταν το κλειδί και οχι στην φυσική κατάσταση.
Άλλωστε τα 3 αεροπλανικά μπασίματα του Πεν ήταν καθαρά θέμα τσαμπουκά και θέλω να το βάλω,όπως και κάποια μακρυνά τρίποντα ή το τρελό καλάθι του ντόμερκατ στο τέλος.
Μας πήραν τον αέρα,έτσι απλά.Δεν χρειάζονται βαθύτερες αναλύσεις...
Pierce
μια ερωτηση μονο θελω να κανω. ο ντελκ με τα τοσα ελευθερα τριποντα που βγαζει ο παο δεν θα ηταν χρησιμοτατος σε αυτα τα παιχνιδια που τα ποσοστα του παο ειναι τραγικα?
Nik7
QUOTE(pierce21 @ Jun 18 2007, 10:03 AM) *
μια ερωτηση μονο θελω να κανω. ο ντελκ με τα τοσα ελευθερα τριποντα που βγαζει ο παο δεν θα ηταν χρησιμοτατος σε αυτα τα παιχνιδια που τα ποσοστα του παο ειναι τραγικα?

λυπάμαι, αλλά θα διαφωνήσω.
πρώτον ο Ντελκ ήταν ιδιαίτερα άστοχος απο το τρίποντο, ειδικά στα τελευταία παιχνίδια που έπαιξε, και δεύτερον, ο ΠΑΟ δε χρειάζεται ευστοχία στο τρίποντο (42% είχε χθες), χρειάζεται ένα PG με ΓΡΗΓΟΡΑ πόδια για σκληρή και αποτελεσματική άμυνα.
εκει ξεκινάνε όλα...
Pierce
μονο χθες ομως. στα αλλα ηταν απογοητευτικα αστοχος απο τα 6.25 και ο ντελκ θα τους εδεινε ενα ξεμαρκαριστο σουτ παραπανω με πολυ καλες προυποθεσεις κατα την αποψη μου
Igor
Eλαβα και την απαντηση για τα ρατσιστικα "συνθηματα" προς τον Μπατιστ.

Μπραβο ρε παιδια επειδη τσακωθηκε με τον Μπουρουση ( λογω νευρων ) πρεπει να ακουγονται ρατσιστικα συνθηματα ??

Και μην ξεχναμε ο ΟΣΦΠ εχει 4 παιχτες του ιδιου χρωματος με τον Μπατιστ. Πως θα ενοιωσαν αυτοι ??


Συμφωνω απολυτα με τον Νικ7 που λεει οτι υπαρχει ελλειψη 2ου PG με γρηγορα ποδια. Ο Πεν απομονωνε τον Βουγιανιτς και επαιζε isolation game. Ετσι επαιρνε φαουλ ή σκοραρε.
NBAer
QUOTE(apkat @ Jun 18 2007, 11:08 AM) *
Τι λες ρε φιλε;;;; blink.gif blink.gif Δηλαδη το περισσοτερο πιο θα ηταν;;;να τον πιασουμε και να τον σκοτωσουμε;;;Η να τον κανουμε σαπουνι;;


24.gif 24.gif

Οπως παντα το επιπεδο αγριοτητας διατηρειται ψηλα.... smile.gif
Παροτι ο Μπατιστ εκανε χαζομαρες και επρεπε να φαει τεχνικη ποινη στην φαση με τον διαιτητη, αλλα αυτο βεβαια δεν δικαιολογει τις πραξεις και τις αποψεις για τα περι το λιγοτερο που μπορουσε να παθει ηταν αυτο....κλπ.....
Nik7
QUOTE(Igor @ Jun 18 2007, 10:17 AM) *
Συμφωνω απολυτα με τον Νικ7 που λεει οτι υπαρχει ελλειψη 2ου PG με γρηγορα ποδια. Ο Πεν απομονωνε τον Βουγιανιτς και επαιζε isolation game. Ετσι επαιρνε φαουλ ή σκοραρε.

μήπως θα'πρεπε ο ζοτς να ρισκάρει και βάλει τον ξανθόπουλο για 5-10 λεπτα απάνω του; πάντως καλύτερος απ τον βουγιανιτς θα τανε...
σκέψου απελπισία... να ποντάρεις στον ξανθόπουλο όντας ο ΠΑΟ....
*GrimReaper*
Ρε παιδια τωρα τι προσπαθητε να κανετε?..να αναλυσετε να συνθηματα που ακουγονται απο οπαδους μιας ομαδας πανω στην τρελα τους?....Η μηπως θα το διορθωσετε εσεις?....Δεν λεω..φυσικα και ειναι κακο....Αλλα οταν εισαι μεσα σε ενα γηπεδο κολαση και η ομαδα σου νικαει μια μεγαλη ομαδα οπως ειναι ο Παναθηναικος..και επισης εχεις και εναν παικτη του Παναθηναικου να προκαλει εναν παικτη της ομαδος σου μεσα στο γηπεδο σου....Τι περιμενεις μετα?....Ουτε που ξες τι λες εκεινη την στιγμη μεσα στην κ@@λα.... icon_drunk.gif
dizzy_fingers
QUOTE(AZ1980 @ Jun 18 2007, 09:08 AM) *
Ωχ άρχισαν πάλι οι ασυναρτησίες sad.gif

Δε θα συνεχιστούν όμως 19.gif!
Είπαμε, zero tolerance στους τελικούς... wink.gif

Για το ματς...δεν έχω να πω δυστυχώς τίποτα γιατί ελέω δουλειάς το έχασα ΚΑΙ αυτό.
Το ωραίο ποστ του saou πάντως μου έδωσε μία εικόνα του τί συνέβη.
Ευτυχώς που το επόμενο γίνεται 21:15 γιατί θα τρελαινόμουν αν το έχανα(μόνο το μισό του πρώτου αγώνα έχω προλάβει).

EDIT: Καλό θα είναι επίσης, να μη συνεχιστεί (δημόσια) η συζήτηση για το σύνθημα ώστε να μην ξεφύγουμε από το κεντρικό θέμα.
Igor
QUOTE(*GrimReaper* @ Jun 18 2007, 01:35 PM) *
Ρε παιδια τωρα τι προσπαθητε να κανετε?..να αναλυσετε να συνθηματα που ακουγονται απο οπαδους μιας ομαδας πανω στην τρελα τους?....Η μηπως θα το διορθωσετε εσεις?....Δεν λεω..φυσικα και ειναι κακο....Αλλα οταν εισαι μεσα σε ενα γηπεδο κολαση και η ομαδα σου νικαει μια μεγαλη ομαδα οπως ειναι ο Παναθηναικος..και επισης εχεις και εναν παικτη του Παναθηναικου να προκαλει εναν παικτη της ομαδος σου μεσα στο γηπεδο σου....Τι περιμενεις μετα?....Ουτε που ξες τι λες εκεινη την στιγμη μεσα στην κ@@λα.... icon_drunk.gif



Ενταξει δεν πρεπει να σχολιασω αυτο. Μπορουσαν να τον γιουχαρουν οσο ηθελαν, να τον εβριζαν στα αγγλικα αλλα οχι ρατσιστικα συνθηματα.

ΕΛΕΟΣ !!! Αυτο ηταν χειροτερο απο καθε υβριστικο συνθημα που ακουγεται.

Τελως παντων σεβομαι τον dizzy και σταματω την κουβεντα για το συνθημα.
azannetop
Dizzy μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις σε ποιο site είδες οτι ο αγώνας την Τετάρτη θα είναι 21:15. Σε όλα τα site που έχω ψάξει λένε για 18:45.
dizzy_fingers
Το είχε γράψει ο thrylos7 κάπου στα τόπικ των τελικών (πού στο καλό είναι και δεν το βρίσκω τώρα? 7.gif ).

Κάτσε να το ψάξω στο ίντερνετ και θα έρθω με νέα...
Pierce
o esake μια φορα παντως λεει 18:45 και μου φαινεται πιο λογικο , για να μπορεσουν να φυγουν οι οπαδοι του ολυμπιακου μερα απο το γηπεδο
dizzy_fingers
thryle περιμένω να ρίξεις φως στην υπόθεση γιατί κι εγώ στον εσακε (αλλά κι όπου ψάξω) 18:45 το βρίσκω και μου φαίνεται ότι θα ξενερώσω άσχημα.....
grigoris
Σχετικά με το παιχνίδι έχουν γραφτει πολλά σε προηγούμενα ποστ οπότε δε θα επεκταθώ άλλο.Απλά να προσθέσω τις δικές μου εντυπώσεις:

1)Στο χτεσινό ματς είχαμε την πιο εύκολη επικράτηση ομάδας στη σειρά αυτή

2)Μου κάνει μεγάλη εντύπωση η πολύ κακή κατάσταση του Σισκάουσκας ο οποίος έχει εξελιχθεί στην πρώτη του κιόλας χρονιά σε βαρόμετρο για τον Παναθηναϊκό.

3)Πραγματικά σκασμένος ο Παναθηναϊκός,αν τελικά το πάρει μάλλον θα πρόκειται για υπέρβαση δυνάμεων.

Ελπίζω σε έναν πέμπτο τελικό ανάλογο των προηγούμενων και το κυριότερο χωρίς ανεπιθύμητες καταστάσεις
chinaski
Παντως η κουραση δεν ειναι σωματικη αλλα ψυχικη.

Ευρωλιγκα ο Παναθηναικος εδωσε 2 παραπανω παιχνιδια απο τον Ολυμπιακο

Κυπελλο Εδωσε 2 παραπανω ο Παναθηναικος (δεν θυμαμε καλα)

Πρωταθλημα τον ιδιο αριθμο παιχνιδιων

Πλει οφ τρια παραπανω ο Ολυμπιακος.

Δηλαδι ο Παο εδωσε 1 παιχνιδι παραπανω (αν δεν ξεχνω κατι) +10 μερες για να ξεκουραστει και να προετοιμαστει για τους τελικους. Απλα εχει αδειασει ψυχικα και νοητικα. Οπως ειχε δηλωσει(προ μηνων) και ο Ομπραντοβιτς ο Παο δεν εχει χασει παιχνιδι do or die φετος. Δεν ειχε κανει κοιλια φετος (δεν θυμαμε χρονια που να μην εχει κανει καποια κοιλια στην αποδοση του). 50-50 το παιχνιδι.
Air Kef
Ξανά.Ειναι και σωματική.

Απο την αρχή ο ΠΑΟ προετοιμαζόταν για το Φ4.Στο Φ4 απέδωσε τα μέγιστα.Στο πρόγραμμα του Ζοτς ήταν
"100% στο Φ4,και στην Α1 τα καταφέρνουμε και με λιγοτερες δυνάμεις".Δυστυχώς γιαυτον φέτος έχει αντιπαλο.
Αυτο μπορώ να σκεφτώ. smile.gif
chinaski
Αν ο Ομπραντοβιτς το ειχε σχεδιασει ωστε να κανει την κοιλια τωρα στα πλει οφ ο Παο, πασο. Εγω συνεχιζω να πιστευω οτι ειναι ψυχικη κουραση. Το να κυνηγας τους τρεις τιτλους μεσα στην χρονια σημαινει οτι δεν επιτρεπετε να κανεις κοιλια σε χρονικο σημειο που μπορει να σου στοιχισει, πρεπει να εισαι συνεχως σε εγρηγορση.

Στο μοναδικο που μπορει να στηριχτει οτι ο Παο ειναι περισσοτερο καταπονημενος σωματικα ειναι οτι οι Ελληνες παικτες του ειναι βασικα γραναζια της Εθνικης Ελλαδος (που σημαινει οτι παιζουν σερι και εγω δεν θυμαμε απο ποτε) εν αντιθεση με τους διεθνεις του Ολυμπιακου που ειναι ποιο φρεσκοι καθως εχουν δευτερευων ρολο στην Εθνικη.

Αλλα και παλι βλεπωντας συνολικα την ομαδα βλεπεις οτι δεν ειναι μεμονομενα καποιοι παικτες που δεν τραβανε. Ως συνολο διχνει οτι δεν τραβαει (συμπεραλβανομενου και του τεχνικου team).

Δεν νομιζω ο Ομπραντοβιτς να το ειχε προγραματισει. Θα ηταν μεγαλη αφελεια απο μερος του, οταν ο Ολυμπιακος εδειξε κατα την διαρκεια της χρονιας οτι μπορει να τον κοντραρει. Ειναι ο πρωτος απο ολους μας που ηξερε οτι καποια στιγμη θα ερχοταν η κοιλια.

Προς θεου δεν λεω οτι δεν ειναι κουρασμενος, αλλα η ψυχικη κουραση παιζει μεγαλυτερο ρολο. Αλλα βλεπωντας τις δυο ομαδες ο Ολυμπαικος διχνει να εχει το eye of the tiger, τωρα αν πιστευετε οτι αυτο συμβαινει επειδη εχει ποιο φρεσκα ποδια, ενω απο την αρχη των πλει οφ παιζει ανα τρεις μερες, πασο.
enypnio
ayto einai profanes oti egine ... kai kata tin gnomi mou oxi kai toso kakws ... poses fores tha exei tin eykairia o panathinaikos na sikosei ena europaiko mesa stin edra tou?

e kai den ftaiei kai 100 tis 100 pou tin patise (an kai kanonikos tha eprepe na ypospiasti meta tin itta sto OAKA kai tin trelo theo kolfardi itta sto sef) alla kai pali kai na to xere kai na to xe ypopsiastei i akoma kai na tan sigouros oti i omada den tha antexei kai oti o olympiakos tha afiniasei stin forma... den nomizo na eperne diaforetiki apofasi?
Air Kef
Σιγουρα ρε chinaski ειναι και ψυχολική-πνευματική η κούραση.Δν λεω οτι ειχε προγραμματισει κοιλιά,αλλα δν ειναι δυνατον νομιζω μια ομάδα να ειναι ολο το χρονο 100%.Και ο ΠΑΟ ολο το χρονο στο 90% με 100% ηταν,ασχετα που αυτο δν φαινόταν-τα εχει πει ο ΑΖ αυτά.

Και εχεις πολυ δικιο,εσυ και οσοι το λεμε,οτι οι παικτες τις Εθνικής ειναι ολοι τουλάχιστον κουρασμενοι.Μην τα ξαναλέμε,τα βλεπουμε ολοι. smile.gif




ενυπνιο:

Τι να υποψιαστει απο την ηττα στο ΟΑΚΑ και απο την νικη τελευταιας στιγμής στο ΣΕΦ.Εδώ μονο οτι δν μας τα εδωσαν τα ματς δν έλεγαν.smile.gif
hagi
Δεν είδα το παιχνίδι αλλά μου άρεσει αυτή η εξέλιξη..Θέλω να πω ότι δεν περίμενα να πάει έτσι η σειρά αλλά τώρα έχει πάρει φωτιά.Ο Παναθηναϊκός είναι κουρασμένος και αυτό το εκμεταλεύεται με τον καλύτερο τρόπο ο Ολυμπιακός..

Έτσι όπως έχει εξελιχθεί η σειρά πραγματικά δεν ξέρω αν ο Παναθηναϊκός είναι πλέον το φαβορί..

Χαίρομαι όμως που βλέπουμε ξανά σειρά 5 αγώνων..
enypnio
sou leo oti kai akoma ki an pou ... den... to eixe ypopsiastei, pou hlomo to vlepo, den nomizo kanenas proponitis ston kosmo tha dialege to protathlima apo to Final 4 stin edra tou eidika otan katalave, oti den tha nai kai o gerson pou ton komplarei, smiley.gif

ayto thelo na po

kai eidika otan aytos o proponitis einai o obradovic kai exei na parei koupa apo to 2002
thrylos7
Ρε παιδιά, χθες στην Μπασκετούπολη 21:15 είπαν...

Μη μου λέτε τέτοια τώρα... ohmy.gif
Germany96
QUOTE(pierce21 @ Jun 18 2007, 01:03 PM) *
μια ερωτηση μονο θελω να κανω. ο ντελκ με τα τοσα ελευθερα τριποντα που βγαζει ο παο δεν θα ηταν χρησιμοτατος σε αυτα τα παιχνιδια που τα ποσοστα του παο ειναι τραγικα?


Ο Delk φυσικά και θα μπορούσε να προσφέρει κάποια πράγματα στο παρκέ, ειδικά στις τρικυμίες που τραβά κατα διαστήματα ο Παναθηναϊκός σε αυτούς τους τελικούς. Ο Delk είναι ο μόνος με εμπειρία στό άναρχο παιχνίδι. Μόνο που το άναρχο παιχνίδι, που προκύπτει σε κάποια κρίσιμα σημεία, δεν είναι το σχέδιο του Obradovic οπότε δικαιολογημένα δεν τον έχει στο roster του. Η αίσθησή μου είναι ότι χωρίς τον Tomasevic, ο οποίος τον αντεκατέστησε, ο Παναθηναϊκός θα είχε ήδη χάσει το πρωτάθλημα.

Με θλίψη διαπιστώνω ότι μετά από ένα μικρό χρονικό διάστημα στο οποίο είχαν λουφάξει, επανεμφανίζονται στους αθλητικούς χώρους τα ανθρωποειδή με πανό και ρατσιστικά παραληρήματα.
Air Kef
......τα οποια ειναι ντροπή να που τους επιτρέπονται να τα ξεδιπλώνουν.
Anaz
QUOTE
Και ο ΠΑΟ ολο το χρονο στο 90% με 100% ηταν
ohmy.gif ΟΛΟ το χρονο ο Παο στο 90-100%???Απο που προκυπτει αυτο?? 33.gif Εγω δεν ειδα τον Παο να κανει αλλες εμφανισεις επιπεδου final four,κ συνολικα δεν τον ειδα να κανει πανω απο 3-4 παιχνιδια κοντα στο μαξιμουμ της αποδοσης του!Ισα ισα τον εβλεπα πολυ νωθρο σε βαθμο αμφισβητησης της αξιας του ως ομαδα..Καμμια σχεση πχ με περσι που μεχρι το τοπ16 πηγαινε τρενο!

Γενικα όλη αυτη τη κουβεντα περι ΣΩΜΑΤΙΚΗΣ κουρασης του Παο την θεωρω εντελως λάθος.. Πριν τους τελικους λέγαμε ποσο θα έχει κουραστει ο Οσφπ απ'τα δυσκολα πλει οφ κ το γεγονος οτι δεν προλαβε να ξεκουραστει σε αντιθεση με τον αντιπαλο του,κ τωρα ξαφνικα ο Παο ειναι ο κουρασμενος.. rolleyes.gif Αν οι παιχτες του δειχνουν μια ταχυτητα κατω σε σχεση με του Οσφπ αυτο ειναι καθαρα θεμα παθους κ ψυχολογιας..


Σε ποια πανω αναφερεστε???
Air Kef
Προσωπικά,επειδη εκανα και το αφιέρωμα για το Φ4,ειδα τον ΠΑΟ οτι εκανε καλο ματς οποτε ηθελε.Και καλό ματς=20 ποντους σε οποιονδήποτε αντιπαλο.Η μονη ομαδα που "γλιτωσε" ηταν η Μακάμπι στο ΟΑΚΑ και ο Ολυμπιακός στο ΣΕΦ.Και δν μπορεις να κανεις καλα ματς απο την μια μερα στην αλλη.
Ισως ημουν υπερβολικός,αλλα καπως ετσι το ειδα.Αν δν ηταν 100%,ηταν 80-90 και στο Φ4 εφτασε στο οριο.Και οτι ανεβαίνει κατεβαινει.
Ο Ολυμπιακος δν πηγε στο Φ4 και φτανει τα ορια του τώρα.
Anaz
QUOTE
Προσωπικά,επειδη εκανα και το αφιέρωμα για το Φ4,ειδα τον ΠΑΟ οτι εκανε καλο ματς οποτε ηθελε.
Συμφωνω!Αλλα αυτο δεν ερχεται σε αντιφαση με αυτο που λες οτι ΟΛΟ το χρονο επαιζε στο 90%..?? rolleyes.gif

Γενικα θεωρω εξωφρενικα λάθος τον τροπο που μετρατε την κουραση και την αποδοση μιας ομαδας. Τα παιχνιδια γενικα ειναι η μικροτερη σωματικη καταπόνηση για εναν παιχτη που κανει πολυωρες προπονησεις καθημερινα! Αναλυσεις καμπυλων επιδοσης με ακροτατα κ μονοτονιες οπως παρουσιαζονται,εγω δεν τις συμμεριζομαι..
Air Kef
QUOTE(Αιρ Κεφ)
Ειδα τον ΠΑΟ οτι εκανε καλο ματς οποτε ηθελε...........Και δν μπορεις να κανεις καλα ματς απο την μια μερα στην αλλη.



Δεν ειπα "ΟΛΟ το χρονο επαιζε στο 90%".Εννοώ ολο το χρονο μπορουσε να αποδώσει σχεδόν σε αυτο το ποσοστό,όπως και οι περισσοτερες ομάδες,που θα έφταναν στην κορύφωση τους στο Φ4.Τι πιο τρανταχτό παράδειγμα απο τα 3 ματς με Εφες-ΟΣΦΠ-Μπαρτσα στο ΟΑΚΑ όλα.Και η Ταού ολο το χρονο τραίνο,αλλα την Μπάρτσα που δν πηγε Φ4,την έχασε απο το πρωτο ματς των ημιτελικών.Μαλαγα ουτε στους 4.Η ΤΣΣΚΑ ειναι κατι σαν την Μακάμπι στη Ρωσσία και ισως ηταν τυχερή που οι δικοι της τελικοι εγιναν κοντά στο Φ4.


QUOTE
Γενικα θεωρω εξωφρενικα λάθος τον τροπο που μετρατε την κουραση και την αποδοση μιας ομαδας. Τα παιχνιδια γενικα ειναι η μικροτερη σωματικη καταπόνηση για εναν παιχτη που κανει πολυωρες προπονησεις καθημερινα!


Μα τα παιχνιδια ειναι τα ιδια σε αριθμό..Λιγα ποστ παραπάνω ο chinaski:
Ευρωλιγκα ο Παναθηναικος εδωσε 2 παραπανω παιχνιδια απο τον Ολυμπιακο
Κυπελλο Εδωσε 2 παραπανω ο Παναθηναικος (δεν θυμαμε καλα)
Πρωταθλημα τον ιδιο αριθμο παιχνιδιων
Πλει οφ τρια παραπανω ο Ολυμπιακος.

Παρενθεση σε αυτο:
(Η ενταση που υπαρχει παντως σε μεγάλους αγωνες,οπως το Φ4 ειναι απίστευτη.Νομιζω παιζεις-δν παιζεις,η κούραση ειναι τεράστια.Εισαι σε εγρήγορση,ζεις τον αγώνα κτλ.Δεν ειναι απλά δύο αγώνες παραπάνω.Ειναι πως για 3 μέρες εισαι ετοιμος να δώσεις τα παντα για εναν τεράστιο στοχο)


Νομίζω ειμαι ξεκαθαρος ρε συ Αναζ τι εννοω με την κούραση του ΠΑΟ.
enypnio
ontos to triple crown eidika se protathlimata opos i ACB pou einai idiaitera antagonistika einai shedon anapofeyxta

episis o ivanovic formarei shedon panta arga tin omada


pantos oute i TAU oute i MALAGA nomizo oti einai haraktiristika paradeigmata as poume i TAU egine mpahalo arketa logo mpoza

i MALAGA oli tin hronia sernontan den itan na peis oti itan proti stin kanoniki periodo tis ACB kai vgike 8h

I malaga paraligo na min perasei sto top 16 ti leme tora apla kapoia stoigmi formaristike ekane megala paixnidia o santiago sto top 16 tin eunoise kai i klirosi poly

gia mena o olympiakos itan poly kaliteri omada kai apo tin malaga kai apo tin dinamo horis ton hansen akoma kai horis matse, min sou po oti kai kaliteros apo tin maccabi,

oso gia to FINAL 4 psiloaytoktonise i BARCELONA as opsete o lakovic kai o bazile tha tin kerdizane tin malaga

to haraktiristiko paradeigma lathous sto thema tou formarismatos itan i CSKA pou tin formare noris o MESSINA alla gia paradeigma i CSKA pou irthe ki epexe sto sef ligi shesi eixe me tin CSKA pou pige kai epaixe sto israil ston teliko anevike poly i apodosi tis omadas alla kai pali den itan sto 100 ton dynatotiton tis idiaitera stin amyna
Anaz
QUOTE
Νομίζω ειμαι ξεκαθαρος ρε συ Αναζ τι εννοω με την κούραση του ΠΑΟ.
Eγω να σου πω την αληθεια δεν εχω καταλαβει,αλλα το αφηνω εδω..
Η ουσια ειναι οτι δεν θεωρω σε καμμια περιπτωση κουρασμενο σωματικα τον παο,και ο λογος που δεν βγαζει αρκετη ενεργεια στο παρκε ειναι αλλος. Ειναι ψυχολογικος κ εχει να κανει κ με τον τροπο που διαχειριστηκε ο Ζοτς την ομαδα του με συχνα παιχνιδια κατω απ'τις δυνατοτητες της κ λογικη "παιζω οσο χρειαζεται κ παω στο φαιναλ φορ αουτσαιντερ αλλα τρομερα διαβασμενος κ τα δινω ολα". Μια διαχειριση που αποδειχτηκε πληρως επιτυχημενη στο Ευρωπαικο αλλα που φαινεται οτι την κοιμησε κ επιβράδυνε τα αντανακλαστικά της, κ τωρα στους τελικους που βρηκε πολυ πιο σκληρα ματς απο αυτα που περιμενε και με το βαρος του φαβορι,εχει καταρρευσει..

Δεν πιστευω οτι υπαρχει διαχειριση ωστε η ομαδα να πιασει το peak στο final four κ μετα να πεσει..Εφοσον κρατιεται σε εγρύγορση,δεν υπάρχει κανένας λόγος η ομαδα να ξεφουσκωσει. Αρκει φυσικα να εχει το απαραιτητο μικρο διαστημα να ξεκουραστει,κατι που ο Παο ειχε κ με το παραπανω. Ο Οσφπ μεσα απο τα δυσκολα ματς των πλευοφ δυναμωσε κ "σκληρυνε" ενω ο Παο μετα το final four πιστεψε οτι η υποθεση τιτλος ειναι πολυ ευκολη,καθαρισε τα πλευ οφ παιζοντας με μισοσβησμένες μηχανες,και εφτασε στους τελικους με κατεβασμενη ταχυτητα για μια μαχη που ομως αποδειχτηκε πολυ πιο σκληρη,γι'αυτο βρεθηκε "υπνωτισμένος" κ απροετοιμαστος. Ολα αυτα προφανως δεν εχουν καμμια σχεση με σωματικη κουραση.

Στην Ισπανια τα πραγματα ειναι διαφορετικα.Τα πλευοφ εκει ειναι πιο σκληρα,αλλα η Ταου φανηκε ακομα απ'το final four, κ μετα ακομα περισσοτερο, οτι εχει προβληματα με τον Μαλκοβιτς. η Μαλαγα δεν ειναι ομαδα φοβητρο ουτως η αλλως, κ το οτι εφτασε final four δεν λέει κ πολλα. Μπαρτσα-Ρεαλ-Μπανταλόνα δεν ειναι ομαδες της σειρας. Οποτε εκ των πραγματων τα πραγματα εκει ειναι πιο αμφιρροπα.

Αυτο που εχει σημασια να δουμε τωρα ειναι αν θα προλάβει την Τεταρτη, τωρα που ο κομπος εφτασε στο χτενι κ ειναι η τελευταια της ευκαιρια, να ενεργοποιησει τα αντανακλαστικά της και επιπλεον να χειριστει κ τον παραγοντα "αγχος του φαβορι" ωστε να αποκτησει τον χαρακτηρα που χρειαζεται κ εχει αποδειξει ως μεγαλη ομαδα οτι εχει,κ να σηκωσει τη κουπα..ή αν ειναι ηδη αργα..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.