Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το πιο γουστόζικο username
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Ο χώρος των μελών
aegeansheed
(αμέσως μετά το #Πόσο βαριέσαι????# και το #Ο χορός των μελών#)

...Κάθομαι πολλές φορές στην αρχική σελίδα του Forum και χαζεύω τους συνδεδεμένους χρήστες. Είναι μερικοί με τόσο χαρακτηριστικά και αστεία ονόματα που με προκαλούν να τους κάνω μια αγνή κι αυθόρμητη ανάγνωση προφίλ. Είναι κάποια usernames που βλέποντάς τα μου φτιάχνουν τη διάθεση.

Ενδεικτικά σκέφτομαι έτσι γρήγορα τα "aionio talento", "xoreytis".

Είναι αστείο γιατί δεν ξέρω καν αν τα γράφω σωστά (ώστε να έδινα και τροφή για ανάγνωση προφίλ και σε άλλα μέλη!), αλλά είναι πολλές φορές που το username σου μένει, γιατί είναι τόσο χαρακτηριστικό που σου τρυπάει το μυαλό, σαν μια διαφήμιση marketing που έχει πετύχει στον σκοπό της -αν αυτός είναι η πλύση εγκεφάλου (βλ. Jumbo). Πραγματικά δεν μπορώ να κάνω κάτι, νιώθω σχεδόν κάτι προσωπικό, σαν να έχω προσωπική σχέση με συγκεκριμένα usernames, όχι με τα μέλη τα ίδια, που συνήθως γράφουν σε άλλα υποforum από το ΝΒΑ ή απλώς διαβάζουν θέματα.
Magnus92
Boom Dizzle , και τα μυαλά μας πονάνε !!!

56.gif
benchwarmer
Από τις αγαπημένες μου στιγμές στο φόρουμ πάντως ήταν όταν κάποιος χρήστης (δεν θυμάμαι ποιος) είχε αναφερθεί στον aegeansheed ως aegeanspeed biggrin.gif
nikolas12
Νομίζω ότι ο benchwarmer από πάνω έχει ένα από τα κορυφαία. Και το aionio talento μου άρεσε πολύ όταν το είχα πρωτοδεί. Από εκεί και πέρα θέλω κάποιοι που έχουν βάλει κάτι περίεργα ονόματα να μας πουν τι σημαίνουν tongue.gif
επαθα λαστιχο
οχι στο φορουμ,αλλα στο youtube ηταν ενας τυπακος που λεγοταν gavrosmexrikokkali
frenchman7
Το κλασικό που κάνω χρόνια τώρα είναι που κάποια names τα έχω διαστρεβλώσει στο μυαλό μου και τα "διαβάζω" στο μυαλό
μου όταν τα βλέπω με δικό μου τρόπο, πχ..

rchos ----> ρηχός
TakeshyKurosawa ----> Τακιροσάβα
Air Kef
Τόσα πολλά που μου σκάνε στο μυαλό και τόσα πολλά που δυστυχώς τα χω αφήσει πίσω.

PARISINOS - κεφαλαία greeklish
abasketos - σε basketforum, πάντα μ'αρεσε o αυτοσαρκασμος
morfi - ο οποίος μας έμαθε και τον paparaGT, ο οποίος δεν είναι τίποτα περισσότερο από την GT έκδοση του απλού παπάρα.
dizzy fingers - το οποίο με τα χρόνια εξελίχθηκε σε dizzy-wagon, dizzy-house, κτλ κτλ.




QUOTE
Το κλασικό που κάνω χρόνια τώρα είναι που κάποια names τα έχω διαστρεβλώσει στο μυαλό μου και τα "διαβάζω" στο μυαλό
μου όταν τα βλέπω με δικό μου τρόπο


CLASSIC!
SteveNashidis
Νuntius . τελεία και παύλα -

Και Zoys ! στο μυαλό μου το όνομα αυτό ακολουθείται πάντα με την αλησμόνητη ερώτηση μου στο Skype για το ποιο είναι το real name του για να μην τον αποκαλώ συνέχεια με το παρατσούκλι 24.gif
aegeansheed
jvalin: πολλές φορές έχω μπει στον πειρασμό να του βάλω το τούρκικο "ç" αντί για το "j" απλά και μόνο για να το διαβάζω μέσα μου "τσουβάλιν"
sacarame
QUOTE(aegeansheed @ Sep 1 2015, 00:42 ) *
jvalin: πολλές φορές έχω μπει στον πειρασμό να του βάλω το τούρκικο "ç" αντί για το "j" απλά και μόνο για να το διαβάζω μέσα μου "τσουβάλιν"



Αν ήσουν από το από πάνω νησί από αυτό που κατάγεσαι, θα το έλεγες απλά τσβάλιν και θα ήσουν οκ.... smiley.gif
jvalin
Jvalin ήταν το όνομα ενός πολεμιστή σε ένα παιχνίδι που έπαιζε ο κολλητός μου όταν ήμασταν στο δημοτικό! Μιλάμε για αρχές-μέσα δεκαετίας του 90…Βασικά πάμε τόσο πίσω που δεν ξέρω καν αν ήταν pc game ή κάνα Atari ή ό,τι έβγαινε τότε τέλος πάντων…Δεν μπορώ να θυμηθώ ποιο ήταν το παιχνίδι (εγώ δεν πρέπει να το χα παίξει ποτέ), το μόνο που μου έχει μείνει ως ανάμνηση είναι οι διηγήσεις του φίλου μου ότι ο Jvalin είχε ένα τεράστιο ρόπαλο και τους έκανε όλους τόπι στο ξύλο! Λίγα χρόνια αργότερα (κάπου στο γυμνάσιο), το χρησιμοποιούσε για μια περίοδο ως nickname σε lan games που στήναμε στο age of empires (μεγάλο κάψιμο tongue.gif ) μέχρι που κάποια στιγμή το βαρέθηκε και του το πήρα. Το αστείο είναι ότι δε μου άρεσε ιδιαίτερα, απλά δυσκολευόμουν να σκεφτώ κάτι από μόνος μου και μου πρότεινε να βάζω προσωρινά το παλιό δικό του. Έχουν περάσει τόσα χρόνια κι όμως για κάποιο ανεξήγητο λόγο δεν το έχω αλλάξει ποτέ. smiley.gif
επαθα λαστιχο
QUOTE(jvalin @ Sep 1 2015, 17:26 ) *
Jvalin ήταν το όνομα ενός πολεμιστή σε ένα παιχνίδι που έπαιζε ο κολλητός μου όταν ήμασταν στο δημοτικό! Μιλάμε για αρχές-μέσα δεκαετίας του 90…Βασικά πάμε τόσο πίσω που δεν ξέρω καν αν ήταν pc game ή κάνα Atari ή ό,τι έβγαινε τότε τέλος πάντων…Δεν μπορώ να θυμηθώ ποιο ήταν το παιχνίδι (εγώ δεν πρέπει να το χα παίξει ποτέ), το μόνο που μου έχει μείνει ως ανάμνηση είναι οι διηγήσεις του φίλου μου ότι ο Jvalin είχε ένα τεράστιο ρόπαλο και τους έκανε όλους τόπι στο ξύλο! Λίγα χρόνια αργότερα (κάπου στο γυμνάσιο), το χρησιμοποιούσε για μια περίοδο ως nickname σε lan games που στήναμε στο age of empires (μεγάλο κάψιμο tongue.gif ) μέχρι που κάποια στιγμή το βαρέθηκε και του το πήρα. Το αστείο είναι ότι δε μου άρεσε ιδιαίτερα, απλά δυσκολευόμουν να σκεφτώ κάτι από μόνος μου και μου πρότεινε να βάζω προσωρινά το παλιό δικό του. Έχουν περάσει τόσα χρόνια κι όμως για κάποιο ανεξήγητο λόγο δεν το έχω αλλάξει ποτέ. smiley.gif

Mήπως ήταν αυτό?

smiley.gif
jvalin
QUOTE (επαθα λαστιχο @ Sep 1 2015, 18:12 ) *
Mήπως ήταν αυτό?

smiley.gif

laugh.gif laugh.gif

Ειλικρινά δε θυμάμαι. Γκουγκλάροντας τη φράση από τη φωτο είδα ότι το παιχνίδι είχε κυκλοφορήσει στο Mega Drive. Θυμάμαι είχαμε Mega Drive αλλά πιο πολύ παίζαμε NBA Pro και ποδοσφαιράκι! tongue.gif Απ την άλλη δεν παίρνω κι όρκο γιατί όπως έγραψα και πριν, νομίζω πως δεν είχα παίξει ποτέ το συγκεκριμένο παιχνίδι.
Air Kef
QUOTE(aegeansheed @ May 8 2014, 05:25 ) *
(αμέσως μετά το #Πόσο βαριέσαι????# και το #Ο χορός των μελών#)

...Κάθομαι πολλές φορές στην αρχική σελίδα του Forum και χαζεύω τους συνδεδεμένους χρήστες. Είναι μερικοί με τόσο χαρακτηριστικά και αστεία ονόματα που με προκαλούν να τους κάνω μια αγνή κι αυθόρμητη ανάγνωση προφίλ. Είναι κάποια usernames που βλέποντάς τα μου φτιάχνουν τη διάθεση.

Ενδεικτικά σκέφτομαι έτσι γρήγορα τα "aionio talento", "xoreytis".



aionio talento και "επαθα λαστιχο" είναι τα πρώτα που σκάνε στο μυαλό. Δηλαδή ποιος μπαίνει με Nickname "επαθα λαστικο"; tongue.gif
επαθα λαστιχο
Kάποιος βαρεμένος σίγουρα
sleep.gif
rchos
Νομίζω ότι δικαιωματικά το πρώτο βραβείο εδώ πρέπει να δωθεί στον Χαρούμενο Λουκουμά

Εντάξει αφού τόλμησε και γράφτηκε σε αθλητικό φόρουμ έτσι τι άλλο να ζητήσεις.
yorgos
Benchwarmer για μένα.
Αν πάντως έκανα νέο λογαριασμό, θα με ονόμαζα "κουνάω πετσέτες".
aegeansheed
QUOTE(yorgos @ Sep 3 2015, 01:02 ) *
Αν πάντως έκανα νέο λογαριασμό, θα με ονόμαζα "κουνάω πετσέτες".


Η δυνατότητα υπάρχει, αρκεί να υπάρχει η πρόθεση! Στον υπάρχοντα λογαριασμό προφανώς. Είναι κρίμα να χαθούν μερικά τόσο ποιοτικά posts από τον τρέχοντα wink.gif
sacarame
QUOTE(aegeansheed @ Sep 3 2015, 01:24 ) *
Η δυνατότητα υπάρχει, αρκεί να υπάρχει η πρόθεση! Στον υπάρχοντα λογαριασμό προφανώς. Είναι κρίμα να χαθούν μερικά τόσο ποιοτικά posts από τον τρέχοντα wink.gif



Απλά το ζητάς στο κατάλληλο τόπικ....Άλλαξε το..!! smiley.gif
aegeansheed
Αλλά τώρα που το σκέφτομαι, δύσκολα να περάσει στη μυστική ψηφοφορία των Mods. Ο λόγος είναι ότι με το υπάρχον username γράφτηκε ένα από τα σοβαρότερα και ποιοτικότερα posts εδώ μέσα, σε καιρό που η εύρεση ψυχραιμίας ήταν όσο απίθανο είναι να πετύχεις πούρο που δεν έχει αέρα κοπανιστό από τσιμπουροΚουβανό σε δρόμο της Αβάνας (ταλέντο Πωλητή εδώ). Post που εκτιμήθηκε όσο ελάχιστα από πολλούς.

@λάστιχο: το άβαταρ αυτό μην το αλλάξεις ΠΟΤΕ! Δηλαδή μη βάλεις ποτέ κάτι που να βγάζει λιγότερη ρέκλα!
aegeansheed
Natouralistis για μένα πάντα ήσουν ο Clyde, το αυθεντικό φυσικό ταλέντο, ο natural ληστής...
aegeansheed
marios afrikanos, διαβάζεται και ως "έεεηηη μαμπόοοοοο, μάριο ααααφρικάνο"
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.