Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Μεχρι που πιστευετε οτι θα φτασει φετος η ΑΕΚ σε ελλαδα και ευρωπη?
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > ΑΕΚ
Pierce
προσωπικα θεωρω οτι θα χτυπηθουμε για μια θεση μεταξυ 4-5-6 γιατι φαινεται να γινεται σοβαρη δουλεια. οσον αφορα την ευρωπη κουτσα στραβα θα περασουμε τον ομιλο. ισως ειμαι υπερβολικα αισιοδοξος αλλα ελπιζω να μην διαψευστω
hellenic
Sto protathlima pisteuo tha paroyme tin 5thesei kai stin europi tha perasoume tous omilous kai isos perasoume stous 8!
dizzy_fingers
Θα σου απαντήσω σε έναν μήναtongue.gif.
Air Kef
Νομίζω πως ο ντιζι έχει δικιο.

Έγιναν καλες μεταγραφες,αλλα έχουμε δει ενα,άντε δυο ματς της νεας ΑΕΚ ώστε να έχουμε άποψη.

Προσωρινα την αποκλείω απο 4αδα λόγω Αμαρουσιου και Αρη.
kolossos
Ίσως έχω χάσει επεισόδα αλλά έχω μία μεγάλη απορία. Απορία η οποία δεν μου επιτρέπει να κάνω προβλέψεις για την φετινή αεκ. Αλήθεια τα χρήματα για τις μεταγγραφές που βρεθήκαν;
ashton
φίλε κολοσσέ.
Δεν έγινε καμιά μεταγραφή αθλητή στην ΑΕΚ.
Μεταγραφή είναι όταν ένας παίκτης πάει από την Α ομάδα στην Β, και η Β πληρώνει ένα τίμημα στην Α.
Όταν πάει κάποιος σαν ελεύθερος δεν είναι μεταγραφή.
sihainas
και ο Ολυμπιακός τότε δεν έκανε καμία μεταγραφή tongue.gif

Εγώ πάντως απ'ότι είδα με το Μαρούσι νομίζω ότι η ΑΕΚ αν όλα πάνε καλά μπορεί να χτυπήσει 3άδα... πάντως σίγουρα νομίζω θα πάρει μία εκ των 3-5 θέσεων...
kolossos
QUOTE(ashton @ Oct 5 2006, 08:17 PM) *
φίλε κολοσσέ.
Δεν έγινε καμιά μεταγραφή αθλητή στην ΑΕΚ.
Μεταγραφή είναι όταν ένας παίκτης πάει από την Α ομάδα στην Β, και η Β πληρώνει ένα τίμημα στην Α.
Όταν πάει κάποιος σαν ελεύθερος δεν είναι μεταγραφή.



Προφανώς ο Κομάτος, ο Βετούλας και οι άλλοι δεν ήρθαν για να παίξουν τζάμπα. Κάποιος θα πρέπει να τους πληρώσει... Αποφάσισε να ξαναβάλει χρήματα ο Φιλίππου; Υπάρχει κάποιος άλλος που βρίσκεται πίσω από την μπασκετική ΑΕΚ; Ή μήπως όλα αυτά γίνονται στον αέρα; Το τελευταίο δεν πιστεύω να ισχύει γιατί αν δεν κάνω λάθος παρά την γενική αδιαρία του Φιλίππου, δεν χρωστούσε πουθενά.
dizzy_fingers
Υπάρχουν τα τηλεοπτικά, τα έσοδα από τα διαρκείας, όσα προκύψουν από φέτος (μπουτίκ, εισιτήρια) και οι χορηγίες που ακούγονται ότι θα δωθούν από διάσημους φίλους της ομάδας.

Μέχρι πριν λίγο καιρό θυμάμαι πως είχε μαζευτεί κοντά στο 1εκ. αν δεν κάνω λάθος.

Η ιστορία με τον Ρέστη τί έγινε τελικά?
ashton
το πρόβλημα στην ΑΕΚ δεν ήταν να γίνουν και να υλοποιηθούν οι συμφωνίες με τους νέους παίκτες, αλλά να συμφωνήσουν πως θα πάρουν τα χρωστούμενα οι παλιότεροι. Οι διακανονισμοί έγιναν και πιστεύω πως σιγά-σιγά η ομάδα θα σταθεί.
Πρέπει να έχουν πουληθεί μέχρι σήμερα γύρω στα 1500 διαρκείας, κόβονται άλλα 1000-1500 εισιτήρια απλά σε κάθε ματς κλπ

Με τον Ρέστη η φάση τσάκισε.
Warrior
QUOTE(ashton @ Oct 6 2006, 12:02 AM) *
Με τον Ρέστη η φάση τσάκισε.


Οριστικα??
ashton
την Τρίτη έτσι έμαθα
σήμερα βλέπω διάφορα δημοσιεύματα για τον Ρέστη.
suspect
ετυμολογικα ο Χαριδημος εχει δικιο.
μετεγγραφη σημαινει να παρεις καποιον απο καπου αλλου.

ασχετα αν ολους τους λεμε μετεγγραφες ενω το σωστο θα ηταν αγορα, συμφωνια, κλπ.

σε οτι αφορα την ευρωπη, δεν εχω ιδεα για το τι μπορει να κανει η ΑΕΚ γιατι στο κοκα-κολα καπ που παιζει συμμετεχουν κατι απιθανοι.

το Μαρουσι το εχει παρει, ο Μακεδονικος πηγε τελικο οποτε δεν θα μου κανει εκπληξη κατι. Μεχρι δηλαδη να βρουμε μπροστα μας τιποτα Ρωσους Ισπανους και Ιταλους κατι θα κανουμε.

Σε οτι αφορα την Ελλαδα αν η ΑΕΚ καταλαβει την 6η θεση θα ειναι αθλος, αν παρει την 7η επιτυχια και την 8η δεν θα πειραξει κανεναν.

κατα τη γνωμη μου

ΠΑΟ, ΟΣΦΠ, Μαρουσι, Αρης, ΠΑΟΚ ειναι καλυτεροι απο μας και πλην αμαρουσιου εχουν καλυτερες εδρες.

θα κοντραριστουμε με μια απο τις λαρισες, τον πανελληνιο, τον απολλωνα και τον πανιωνιο για τις υπολοιπες θεσεις.

πιθανο αντεπιχειρημα οτι τον αρη τον κερδισαμε, ναι μεν, αλλα ο αρης δεν θα χασει στο αλεξανδρειο απο την πατρα...
kop-13
Δεν ξέρω τι θα κάνει η ΑΕΚ αλλα σίγουρα θα κάνει λιγότερα απο αυτά που θα έπρεπε να κάνει...
Φυτοζωεί προς το παρόν!
rchos
QUOTE
σε οτι αφορα την ευρωπη, δεν εχω ιδεα για το τι μπορει να κανει η ΑΕΚ γιατι στο κοκα-κολα καπ που παιζει συμμετεχουν κατι απιθανοι.

το Μαρουσι το εχει παρει, ο Μακεδονικος πηγε τελικο οποτε δεν θα μου κανει εκπληξη κατι. Μεχρι δηλαδη να βρουμε μπροστα μας τιποτα Ρωσους Ισπανους και Ιταλους κατι θα κανουμε.


ποιο πηρε το μαρουσι?το ουλεμπ καπ ειναι διοργανωση 4 ετων.φετος ειναι η πεμπτη χρονια!
η βαλενθια σε διπλο τελικο πηρε την πρωτη διοργανωση με αντιπαλο την κρκα νοβο μεστο(ελληνικες ομαδες δεν συμετηχαν).
την δευτερη χρονια το πηρε η χαποελ σε μονο τελικο εναντι στη ρεαλ(μακεδονικος,ιωνικος ν.φ. απο ελλαδα)
την τριτη χρονια ο μακεδονικος εχασε στον τελικο απο την λιετουβος(αρης μακεδονικος παοκ μαρουσι πηραν μερος απο ελλαδα)
περσι που η διοργανωση πηρε και την τελικη της μορφη ο αρης το εχασε απο την δυναμο(πανιωνιος και αρης οι δυο ελληνικες ομαδες)

ειναι μια διοργανωση που καθε χρονο γινεται και πιο δυνατη!την πρωτη χρονια μονο 1-2 ιταλικες και ισπανικες ομαδες ηταν δυνατες.φετος υπαρχουν οι ιταλικες οι ισπανικες οι ελληνικες οι ρωσικες η λιθουανικη και οπως καθε χρονο οι ομαδες τις ανδριατικης λιγκας δυναμωνουν περισσοτερο!

η αεκ ειναι μια ομαδα με πολυ καλους αρχικους παιχτες αλλα χωρις πολλες εναλακτικες!αυτο θα κοστισει πολυ στο ουλεμπ καπ.δεν πιστευω να παει πολυ μακρια σε αντιθεση με τον παοκ που ουτε κομματο εχει ουτε ταπουτο αλλα εχει πολυ μεγαλο βαθος και ισοροπημενο ροστερ!
suspect
κολλησες ρε φιλε στο καπ.

εννοω ολα τα διαδοχα του παλαι ποτε κορατς που καθε λιγο και λιγακι αλλαζουν ονοματα και παιρνει μερος και η κουτση ευτερπη.

ουλεμπ ειναι, κουκουρουκου ειναι, μικρη σημασια εχει...
rchos
δεν κολλησα καθολου στο ονομα αλλα στην ουσια!θεωρω την διοργανωση αυτη πλεον πολυ πιο δυνατη απο οτι ηταν το κυπελλο που πηρε το μαρουσσι πριν καποια χρονια!το πιθανοτερο ειναι του χρονου με την διευρθνση της ευρωλιγκας σε 32 ομαδες αυτο να αλλαξει αλλα αυτη την στιγμη τη θεωρω δυνατη διοργανωση!ειδικα για το επιπεδο και τα προβληματα των ελληνικων ομαδων!
liolias
Πιστευω οτι χτυπαει τις θεσεις 5 ως 8.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.