Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ψηφιστε τον καλυτερο Small Forward
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Versus & Polls
Pages: 1, 2
Das Kapital
LeBron James


Δεν ηταν απαραιτητο να το πω ολοι το ξερατε ειναι κατα πολλους ο διαδοχος του ΑΙΡ και στις πρωτες του χρονιες εχει καταφερει οτι εχει κανει και οι Τζορνταν,Ματζικ,Ρομπερτσον



KING
Alexmei
και γω James... smiley.gif
Gravedigger
Josh Smith!!!!αντικειμενικά δν είναι ο καλύτερος αλλά το λατρεύω αυτό το παιδί!!!!
Keyser_Soze
Νομίζω ότι ο καλύτερος 'πραγματικός' σμολ φόργουορντ στη λίστα είναι ο Ιγκουοντάλα αλλά εγώ θα ψηφίσω το τρελό κωλόπαιδο, τον αγαπημένο μου, Ρον Αρτέστ!
diama13
Εγω ψηφισα λεμπρον φυσικα γτ μου αρεσει πολυ σαν παικτης,αλλα και επειδη ειχα μια υποχρεωση.... wink.gif
jjc
Καρμελο γιατι ειναι παιχτουρα και αλανι και εχει αμφισβητηθει πολυ
Zmac
Ημουν αναμεσα σε Λεμπρον και Μελο αλλα τελικα αποφασησα Μελο
iverson
denv1-sm.gif ego pisifizo iggy giati nomizw oti exei polu mellon ayto to paidi xoris na einai kamia idiaiteri firma antitheta me lebron kai carmelo pou exoun diafimistei polu. nomizo episis, an epaize etsi otan itan o iverson akoma sti philadelphia tote tha pigainan gia poli kalo rekor se anatoli. episis simphono me ton keyser soze sto oti o kaliteros pragmatikos smallforwrd einai o iguodala!
Pantel
ο James δε τον πάω σα παίκτη, δεν έχει φινέτσα ένα πράμα ρε παιδί μου. Αναμφισβήτητα παιχταράς. Προτιμώ Καρμέλο και θα δώσω εκεί την ψήφο μου, αν και φέτος δεν τα πάει τόσο καλά όπως πέρσι. Και είναι και γαμώ τα παιδιά!! biggrin.gif
Das Kapital
QUOTE(Pantel @ Mar 28 2007, 11:16 PM) *
ο James δε τον πάω σα παίκτη, δεν έχει φινέτσα ένα πράμα ρε παιδί μου. Αναμφισβήτητα παιχταράς. Προτιμώ Καρμέλο και θα δώσω εκεί την ψήφο μου, αν και φέτος δεν τα πάει τόσο καλά όπως πέρσι. Και είναι και γαμώ τα παιδιά!! biggrin.gif



Τι εννοεις οτι δεν εχει φινετσα?
Pantel
είναι ένας φουσκωτός που δεν έχει τις αέρινες κινήσεις που έχει πχ ο Bryant (καλά,δε λέω ο Jordan, αυτός ήταν ένας δεν θα τον φτάσει κανείς 77.gif ) και τους παρασέρνει στα μπασίματα. Όχι ότι είναι απαραίτητα κακό. Είναι αποτελεσματικός απλά δε μου αρέσει το στυλ του.
kostasvc15
Λεμπρον15 με σκοτωσες torture.gif !!!Ξεχασες το Σον Μαριον sad-smiley-009.gif !Περιμενα πως και πως να τον ψηφισω.Τι θα ψηφισω τωρα;;;
NBAholic
Θα περιμένεις για τους PF.

ΟΚ, Λεμπρόν θα ψηφίσω, αν και φέτος παίζει λίγο πεσμένα σε σχέση με πέρυσι. Το Κλίβελαντ θα περάσει λογικά τουλάχιστον ένα γύρο, ο Λεμπρόν θα έχει μια σεζόν επιπέδου 27/7/6, τα πράγματα βαίνουν προς το αναμενόμενο.
kostasvc15
Και εγω Λεμπρον!Αν και ημουν αναμεσα σε Λεμπρον,Λιουις,Μελο και Χαουαρτ.
Ο Μαριον 3αρι δεν θεωρειται ομως;
Παντως οτι και να ειναι,ειναι απο τους καλυτερους στις θεσεις που αγωνιζεται!
grigoris
Κι εγώ Λεμπρόν θα ψηφίσω γιατί είναι ο πληρέστερος από όλους στη λίστα (αν και συμφωνώ με τον Χόλικ ότι είναι πεσμένος σε σχέση με πέρσι,απόδειξη ότι πέρσι έκανε και αρκετά τριπλ-νταμπλ).Ο Μαριον κανονικά τριάρι είναι αλλά στους Σανς που παίζουν με κοντή πεντάδα παίζει 4 οπότε είναι θέμα τελικά του αν η λίστα καταρτίζεται με κριτήριο την φυσιολογική θέση του καθενός ή την θέση που παίζει στην ομάδα του
Van_prentzi
QUOTE(Gravedigger @ Mar 28 2007, 03:00 PM) *
Josh Smith!!!!αντικειμενικά δν είναι ο καλύτερος αλλά το λατρεύω αυτό το παιδί!!!!


Μπορεί να μην είναι ο καλύτερος, αλλά είναι ο καλύτερος αμυντικά.
Αμα φτιάξει κ ένα αξιοπρεπές σουτάκι, κ δεν πέρνει μόνο φόρα για να σπάσει τη μπασκέτα
θά γίνει το Νο2 στη θέση μετά τον Lebron.

OPEN LETTER TO LEBRON:
Dear Mr. James,
learn how to shoot free throws...έτσι για να γουστάρουμε κ να βγαίνεις πρώτος scorer
τα επόμενα 10 χρόνια!!!! laugh.gif
kostasvc15
QUOTE(Van_prentzi @ Mar 30 2007, 11:00 PM) *
OPEN LETTER TO LEBRON:
Dear Mr. James,
learn how to shoot free throws...έτσι για να γουστάρουμε κ να βγαίνεις πρώτος scorer
τα επόμενα 10 χρόνια!!!! laugh.gif

Πιστευω και ο Λεμπρον γενικως χρειαζεται βελτιωση στα σουτ οπως και ο Σμιθ.Εαν δεν εβαζε τοσα κοντινα καλαθια θα ειχε ασχημα ποσοστα!Ισως ειναι ο μονος τομες που να θελει βελτιωση ο Τζειμς. wink.gif
Gravedigger
QUOTE(Van_prentzi @ Mar 30 2007, 11:00 PM) *
Μπορεί να μην είναι ο καλύτερος, αλλά είναι ο καλύτερος αμυντικά.
Αμα φτιάξει κ ένα αξιοπρεπές σουτάκι, κ δεν πέρνει μόνο φόρα για να σπάσει τη μπασκέτα
θά γίνει το Νο2 στη θέση μετά τον Lebron

Συμφωνώ απολύτως!Είμαι μεγάλος fan κ παρόλο που δν είναι πολύ ψηλός ρίχνει 3 τάπες ανά παιχνίδι.Όσο για το σουτ φέτος πιστεύω ότι το έχει βελτιώσει αρκετά αν κ θέλει δουλειά ακόμα!
zambon
ΑΛΥ!!!!!!!!!!!!!!!!! smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Pierce
μια ερωτηση! ποιος ειναι αυτος που ψηφισε κιριλενκο ρε παιδια? αν γινεται να μας εξηγησει γιατι τον ψηφισε! η φετινη του χρονια ειναι ΜΑΚΡΑΝ η χειροτερη της ΚΑΡΙΕΡΑΣ του και οχι μονο στο ΝΒΑ
kostasvc15
QUOTE(pierce21 @ Apr 1 2007, 09:10 AM) *
μια ερωτηση! ποιος ειναι αυτος που ψηφισε κιριλενκο ρε παιδια? αν γινεται να μας εξηγησει γιατι τον ψηφισε! η φετινη του χρονια ειναι ΜΑΚΡΑΝ η χειροτερη της ΚΑΡΙΕΡΑΣ του και οχι μονο στο ΝΒΑ

Ελα ντε!Ψηφιστηκε ο Κιριλενκο και δεν ψηφιστηκε ο Χαουαρτ! sad.gif
Van_prentzi
QUOTE(kostasvc15 @ Apr 1 2007, 09:26 AM) *
Ελα ντε!Ψηφιστηκε ο Κιριλενκο και δεν ψηφιστηκε ο Χαουαρτ! sad.gif


Μάλλον τον ψήφισε κανένας συμπατριώτης του!!! laugh.gif
jokey
Εγώ τον ψήφισα παιδιά, έλληνας εκ Πατρών και οι λόγοι είναι ολίγον τι μπακαλίστικοι. Εφόσον είναι μεγάλη συμπάθειά μου και εφόσον ήξερα ότι δε θα πάρει ψήφο ούτε με αίτηση, ορίστε και η απάντησή σας
liolias
Ο Λεμπρονακος παιρνει την ψηφω μου sad.gif .
saou
Λεμπρον και γω αν και η χρονιά του δεν είναι σπουδαία (για τα δικά του στάνταρ).

Περιμένω να αποκτήσει και καλύτερο supporting cast για να τον δω και σε μια πραγματικά καλή ομάδα, όχι σε κάποια που παλεύει να κρύψει τις αδυναμίες της και δεν μπορεί να επιβληθεί ίσως στην πιο εύκολη ανατολή όλων των εποχών.

Ανερχόμενος ο Iguodala, τρομερή ενέργεια, άλμα, άμυνα απελευθερώθηκε με τη φυγή του Allen.
Air Kef
Ιγκουοντάλα απο μενα.Για να σας παω κοντρα! tongue.gif


Του Λεμπρον του εχει κανει πρόταση ο Εντι Τζονσον σε μια του συνέντευξη,καλώντας τον να τον επισκεφτει για "να τον απαλλάξει απο αυτή την "σπαστική" κινηση που κανει οταν σουτάρει",γενικως να του μαθει να σουτάρει! smile.gif
kostasvc15
QUOTE(Air Kef @ Apr 10 2007, 08:00 AM) *
"να τον απαλλάξει απο αυτή την "σπαστική" κινηση που κανει οταν σουτάρει",

Για αυτο που κανει με τους ωμους του λες;
Αλλαξε και στυλ παλι στις βολες ο Λεμπρον....
Air Kef
Δεν το λέω εγώ,ο Εντι!Εγω ειχα την εντύπωση οτι εκανε μια σπαστικη κινηση με τους αγκωνες του στα αρχικα του,αλλα πλέον οχι,μαλλον αυτο με τους αγκωνες του θα εννοει.Γενικα μια βοηθεια στο σουτ του την χρειάζεται.Πως θα σουτάρει απο τα 6 μετρα οταν περάσει τα 33 του σαν το προτυπο του;;; 24.gif rolleyes.gif
Das Kapital
Γιατι στα 33 του δε θα φτανει τη μπασκετα να σουταρει?
nikolas12
Στον Λεμπρον!!!!!!!!!!!!!
Ginobili
Ο Καρμέλο φυσικά...πήρε την ψήφο μου...
captain charisma
ψηφισα καρμελο και γω ετσι για να σπασουμε τη μονοτονια του ''κινγκ τζειμς''.ο καρμελο ειναι πιο ομαδικος παικτης και εχει καλυτερο σουτ απο τον ''βασιλια''
manos 13
blink.gif
καλα ρε ποιος ψηφισε diaw? blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif
Das Kapital
QUOTE(manos 13 @ Feb 14 2008, 22:40 ) *
blink.gif
καλα ρε ποιος ψηφισε diaw? blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif



Με αυτη τη λογικη στο πολλ επρεπε να υπηρχαν μονο 2-3 παιχτες,στο πολλ μπηκε και ο Ντιο γιατι θεωρηθηκε απο τον topic starter πως θα παρει ψηφο,οπως και εγινε,στην τελικη αν θελαμε να βγαλουμε πραγματικα τον καλυτερο θα εφαρμοζαμε ενα διαφορετικο τροπο βαθμολογησης,ξερει ο NBAholic απο αυτα! rolleyes.gif

Ακυρο το ποστ σου,no offence....
morfi
QUOTE(manos 13 @ Feb 14 2008, 22:40 ) *
blink.gif
καλα ρε ποιος ψηφισε diaw? blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif

QUOTE(lebron15 @ Feb 14 2008, 23:01 ) *
Με αυτη τη λογικη στο πολλ επρεπε να υπηρχαν μονο 2-3 παιχτες,στο πολλ μπηκε και ο Ντιο γιατι θεωρηθηκε απο τον topic starter πως θα παρει ψηφο,οπως και εγινε,στην τελικη αν θελαμε να βγαλουμε πραγματικα τον καλυτερο θα εφαρμοζαμε ενα διαφορετικο τροπο βαθμολογησης,ξερει ο NBAholic απο αυτα! rolleyes.gif

Ακυρο το ποστ σου,no offence....

Και όμως lebron15 δεν είναι καθόλου άκυρο το ποστ του. Εσύ καλά έκανες και τους συμπεριέλαβες όλους. Έτσι έπρεπε να γίνει και έτσι έγινε wink.gif. Αλλά δεν είναι να απορείς με επιλογές (αναφέρομαι σε ψήφους) που είναι εκτός λογικής ; Με τι λογική θεωρεί τον Ντιαό το καλύτερο φόργουορντ στο ΝΒΑ blink.gif ; Θα ήθελα πολύ να μας εξηγήσει αυτός που τον ψήφισε...

Τέλος πάντων, στο θέμα του τόπικ τώρα. Η ψήφος μου πάει στο ΛεΜπρόν Τζέιμς. Μακράν το καλύτερο 3άρι αυτή τη στιγμή στο ΝΒΑ, υποψήφιος για το βραβείο του MVP ενώ έχει φανεί πως είναι οι Καβαλίερς χωρίς αυτόν.
Για τους υπόλοιπους, ο Καρμέλο παίζει στη σκιά του Άιβερσον, ο Μπάτλερ είναι κάτι παραπάνω από all-star αλλά όχι βέβαια σαν το ΛεΜπρόν, ο Τζέιμισον είναι πεσμένος, ο Λιούις το ίδιο, ο Ιγκουοντάλα έχει απογοητεύσει, ο Τζος Σμιθ επίσης, ο Μαγκέτ είναι ο σταθερότερος παίκτης των Κλίπερς και ο καλύτερος μαζί με το Κάμαν αλλά όχι ΛεΜπρόν, ο Ντεγκ (φέτος) δεν υπάρχει, ο Χάουαρντ-Αρτέστ-Ρίτσαρντσον-Πρινς είναι καλοί αλλά όχι αρκετοί, Στογιάκοβιτς-Κιριλένκο-Ντιαό-Μπατίερ not even close και οι Γουάλας-Τζέφερσον δεν με έχουν πείσει.
kostakis19
ΛεΜπρον Τζειμς χωρις πολλα σχολια.....Μακαρι να ειχε ικανοτερους συμπαιχτες για να επαιρνε ενα πρωταθλημα γιατι καθε φορα που παιζει με το 23 στην πλατη μου ξυπναει ευχαριστες μνημες (α ρε Μαικλ). Επισης αν ειχα μια δευτερη ψηφο θα την εδινα χωρις σκεψη στον Πετζα γιατι ειναι απιστευτος σουτερ και ειμαι πολυ χαρουμενος που τον φιλοξενησαμε στην Ελλαδα.Επισης ειναι μαζι με τον Νοβιτσκι οι κορυφαιοι ευρωπαιοι που εχουν παιξει στο ΝΒΑ (κατ' εμε).Παρτε και ενα αλευ-ουπ απο τον ΛεΜπρον:
wos_sport5.gif
Kaez
Caron Butler,όχι για κανέναν άλλο λόγο απλά γιατί μετά το LeBron που τον θεωρώ εκτός συναγωνισμού είναι από τα καλύτερα ονόματα στη λίστα και κάνει μια φοβερή season
benchwarmer
Κι εγώ Lebron ψήφισα, παρόλο που δεν μπορώ να πω ότι είναι και η αδυναμία μου...
manos 13
o καλυτερος
manos 13
o καλυτερος sf ειναι με διαφορα ο τζειμς. ο μελο μου τη σπαει γιατι ειναι ατομιστης και δεν παιζει ποτε αμυνα οποτε αποριπτεται, ο σμιθ ειναι φοβερος παικτης αλλα θελει ακομα δουλεια, ο μπατλερ κανει αλλη μια καταπληκτικη χρονια με τους γουιζαρντς αλλα δεν φτανει τον τζειμς, ο αρτεστ ειναι ενα καλο πακετο επιθεσης αμυνας ( κυριως αμυνας) ομως πολυ αλητης και οι υπολοιποι ειναι παικταραδες αλλα οχι αρκετα καλοι για να περασουν τον james
ntelakos
ΠΑΙΔΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ Ο LEBRON ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΑΝ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΑΙΧΤΗΣ ΤΟΥ ΝΒΑ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ........BL4
koutsou10
εγω θα ψηφισω πεντζα,ο τυποσ ειναι απο τουσ κυριουσ υπευθηνουσ για την αναγεννηση των χορνετσ!!!
ασε που εχει σουταρα (44% στα τριποντα στην κανονικη διαρκεια κ 55% στα πλεη-οφ) κ κατα την γνωμη μου τα 3αρια πρεπει να εχουν καλο περιφερειακο σουτ!!! 41.gif 41.gif 41.gif
a bullet for your head
Ψηφισα Λεμπρον,με διαφορα στηθους ομως απο τον Καρμελο!Πραγματικα ημουν σε διλλημα διοτι θεωρω κ τους 2 απιστευτα ταλεντα.Αυτο που μετρησε οριακα σαν συν υπερ του Λεμπρον,ειναι η καλυτερη ικανοτητα που εχει να βρισκει τον ελευθερο παικτη,οταν οι αντιπαλες αμυνες ειναι προσαρμοσμενες πανω του.Σε αυτο το κομματι εχει ωριμασει πιο προωρα σε σχεση με τον Καρμελο.Στην 3αδα θα τοποθετουσα τον Αρτεστ,σαν τον καλυτερο αμυντικο της θεσης (Και απ'τον Πρινς).Αν δεν ειχε τοσους τραυματισμους στην καριερα του ο Καρον Μπατλερ θα ανηκε κ αυτος σε ενα top επιπεδο.
Air and King
Λεμπρον οχι μονο επειδη εχω πει οτι για μενα ειναι ο τελειος παιχτης και ολα τα υπολοιπα αλλα εχει περασει πλεον σε αλλο επιπεδο σε σχεση με τους υπολοιπους της λιστας.Ενα απλο ειναι οτι ειναι ο μονος που εχει τα φοντα να ξεπερασει τους παντες και να γινει ο κορυφαιος ολων των εποχων.
panagiotisTheDream
Πέτζα για να γουστάρουμε..... cool.gif smiley.gif


.....αλλά και για να πάρει και κανένας άλλος ψήφο...
a bullet for your head
Η σειρα των SF..
http://www.probasketballnews.com/story/?storyid=703

Το δικο μου top 20 2009-10:

-Λεμπρον
-Καρμελο
-Κεβιν Ντουραντ
-Ντανι Γκρειτζερ
-Πωλ Πιρς
-Ριτσαρντ Τζεφερσον
-Χεντο Τουρκογλου
-Καρον Μπατλερ
-Ρουντι Γκει
-Στεφεν Τζακσον
-Σων Μαριον
-Ρον Αρτεστ
-Ταισον Πρινς
-Τζεραλντ Ουαλλας
-Ουιλσον Τσαντλερ
-Τζος Χαουαρντ
-Σειν Μπατιερ
-Τζον Σαλμονς
-Κουεντιν Ριτσαρτσον
-Αλ Θορντον
OnLy_PAS-AthEnS
Ειναι σιγουρα ο βασιλιας αν και γουσταρω τρελα τον J-Smith!!!!!!!!!!!!!!!!!
aegeansheed
QUOTE(PasGiannna @ Aug 29 2009, 20:50 ) *
Ειναι σιγουρα ο βασιλιας αν και γουσταρω τρελα τον J-Smith!!!!!!!!!!!!!!!!!


Toν Jabari Smith εννοείς??? ohmy.gif
ComingUpRoses
και εγω King Lebron = My VoTe ... biggrin.gif ... αμα ηταν πολλαπλης επιλογης θα ψησιζα και Carmelo
Gravedigger
QUOTE (aegeansheed @ Aug 30 2009, 00:18 ) *
Toν Jabari Smith εννοείς??? ohmy.gif

Μάλλον τον J-Smoove το αλάνι εννοεί!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.