Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ-Μεταγραφές volume 2
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
shtarkws
To εχω ξαναποσταρει αλλα δεν μπορω να αντισταθω μιας επαναληψης smiley.gif

1.Διαμαντιδης - Ζησης - Ξανθοπουλος
2.Μπραμος - Παπας
3.Ματσιουλις - Γιανκοβιτς
4.Φωτσης - Γκιστ - Τσαρτσαρης
5.Λασμε - Μπατιστ - Σκορδιλης

Κατα την γνωμη μου υπερ ρεαλιστικη ομαδα οικονομικα (εκτος και αν λασμε και ματσιουλις δεχθουν τρελες προτασεις και ανεβει το κασε τους κατακορυφα) αλλα και ομαδα που μπορει να φτασει στο F4

Φυσικα προσπερασα το γεγονος οτι Σοφο και Ουκιτς δεσμευονται με συμβολαιο laugh.gif
PanosNer
Πρέπει να είχαν μεγάλη ανάγκη ένα ψηλό πέρσι για να υπογράψουν τον Σόφο για τριετές εφ'όσον ξέρουν το πόσο ασταθής είναι. Από παλαιότερες δηλώσεις κιόλας του ΔΔ έλεγε ότι με λίγο καλό κοουτσάρισμα, αντιμετωπίζεται και σε άμυνα και (πόσο μάλλον) σε επίθεση.

Dreamerpanos
http://www.sport-fm.gr/article/telos-o-pop...ligkiris/678907

Πόποβιτς ελεύθερος.....αν δεν είχαμε τον τρελάρα Ούκιτς τον ήθελα χαλαρά,αλλά με 2 τρελά γκαρντ με βλέπω ψυχιατρείο και εμένα και τον ΔΔ tongue.gif
gmalamos
Πρωτη φορα βλεπω τον παππα να παιζει τοσο απελευθερωμενος..Να φταιει ο πυρετος η να αρχιζω να πιστευω διαφορες φημες?? smiley.gif Ελπιζω να μην τον παρουμε παντως!
shtarkws
QUOTE(gmalamos @ May 31 2013, 20:14 ) *
Πρωτη φορα βλεπω τον παππα να παιζει τοσο απελευθερωμενος..Να φταιει ο πυρετος η να αρχιζω να πιστευω διαφορες φημες?? smiley.gif Ελπιζω να μην τον παρουμε παντως!


Mπορεις να μου πεις ενα λογο που δεν θελεις εναν ταλαντουχο εξελιξιμο ελληνα?
gmalamos
QUOTE(shtarkws @ May 31 2013, 20:49 ) *
Mπορεις να μου πεις ενα λογο που δεν θελεις εναν ταλαντουχο εξελιξιμο ελληνα?


Δεν το ειπα για να προκαλεσω,θα συμφωνησω για το ταλαντουχο ελληνα αλλα εχω πολλους ενδοιασμους για το χαρακτηρα του και την εργατικοτητα του βλεπε για παραδειγμα ποσο εχει βελτιωσει τα αθλητικα του προσοντα..Για να επετυχεις σε ομαδες τοπ κλασ οπως ο παναθηναικος δεν χρειαζεται να εισαι απλα ταλαντουχος η καλος παιχτης χρειαζεται να εχεις και την αναλογη προσωπικοτητα.Βλεπε τη συνεντευξη που παραχωρησε ο ζελικο σχετικα με τους παιχτες που θελει στην ομαδα.

Ολα αυτα ειναι παντα προσωπικη μου αποψη δεν εχω καμια εμπαθεια για το παλικαρι και μακαρι να ανταπεξελθει.

Ασχετο κουρευτηκε ο αλβερτης junior η μου φανηκε??
damian
QUOTE (gmalamos @ May 31 2013, 20:57 ) *
Ασχετο κουρευτηκε ο αλβερτης junior η μου φανηκε??


Ισχύει...το παρατήρησα και εγω....smile.gif
Number11
QUOTE (shtarkws @ May 31 2013, 18:02 ) *
To εχω ξαναποσταρει αλλα δεν μπορω να αντισταθω μιας επαναληψης smiley.gif

1.Διαμαντιδης - Ζησης - Ξανθοπουλος
2.Μπραμος - Παπας
3.Ματσιουλις - Γιανκοβιτς
4.Φωτσης - Γκιστ - Τσαρτσαρης
5.Λασμε - Μπατιστ - Σκορδιλης

Κατα την γνωμη μου υπερ ρεαλιστικη ομαδα οικονομικα (εκτος και αν λασμε και ματσιουλις δεχθουν τρελες προτασεις και ανεβει το κασε τους κατακορυφα) αλλα και ομαδα που μπορει να φτασει στο F4

Φυσικα προσπερασα το γεγονος οτι Σοφο και Ουκιτς δεσμευονται με συμβολαιο laugh.gif


Αδερφέ, κάτι πρέπει να φταίει για να κάνεις μία τόσο λανθασμένη επανάληψη,
όχι γιατί δεν έχεις τους Σόφο, αμπαλοΟύκιτς, αλλά γιατί δεν υπάρχει ο απίστευτος Κάρυ,
όμως και το ότι επιμένεις στους Τσαρτσαρή - Ξανθόπουλο - Σκορδίλη (τριάδα για πετσέτες ...)
shtarkws
QUOTE(Number11 @ May 31 2013, 22:14 ) *
Αδερφέ, κάτι πρέπει να φταίει για να κάνεις μία τόσο λανθασμένη επανάληψη,
όχι γιατί δεν έχεις τους Σόφο, αμπαλοΟύκιτς, αλλά γιατί δεν υπάρχει ο απίστευτος Κάρυ,
όμως και το ότι επιμένεις στους Τσαρτσαρή - Ξανθόπουλο - Σκορδίλη (τριάδα για πετσέτες ...)

Ο τσαρτσαρης παρόλο που εχει προχωρήσει ηλικιακα σε αυτο το ελληνικό πρωτάθλημα ειναι κύριος. Οι υπόλοιποι ας είναι ρεζερβες χρειάζονται σε μια ομαδα.Οσο για τον Καρυ, δεν νομιζεις οτι 3-4 παιχνιδια στα ελληνικα πλαυ οφφ ειναι πολύ μικρό δείγμα γραφής?
Reggie Miller 31
Πάντως ο Παππάς τόσο σήμερα, όσο και προχθές δεν έκανε και κάτι σπουδαίο, ενω άμυνα έπαιζε μόνο με τα μάτια! 20αρες στην Καβάλα και ο Λιακόπουλος ρίχνει, στα παιχνίδια με τις σοβαρές ομάδες φαίνεται ο καθένας τι ψάρια πιάνει!

Αν θέλουμε ταλέντα στην ομάδα χίλιες φορές τα αδέρφια Αντετοκούμπο!
dru_15
QUOTE(Number11 @ May 31 2013, 22:14 ) *
Αδερφέ, κάτι πρέπει να φταίει για να κάνεις μία τόσο λανθασμένη επανάληψη,
όχι γιατί δεν έχεις τους Σόφο, αμπαλοΟύκιτς, αλλά γιατί δεν υπάρχει ο απίστευτος Κάρυ,
όμως και το ότι επιμένεις στους Τσαρτσαρή - Ξανθόπουλο - Σκορδίλη (τριάδα για πετσέτες ...)


Μπορουμε να δουμε τις προτιμησεις σου για το νεο ροστερ του Παναθηναικου για το 2013-2014..?
Number11
QUOTE (vaggelis roum @ Jun 1 2013, 01:10 ) *
Μπορουμε να δουμε τις προτιμησεις σου για το νεο ροστερ του Παναθηναικου για το 2013-2014..?


Διαμαντίδης - Ούκιτς - Παππάς - Κάρυ
Μπράμος - Μασιούλις - Γιάνκοβιτς
Φώτσης - Γκίστ - Λάσμε
Λάμπε - Σόφο


*Αναγκαστικά συμπεριλαμβάνονται οι Σόφο, Ούκιτς λόγω 3ετίας στα συμβόλαιά τους.
**Οι Λάσμε και Γκίστ πρέπει να παραμείνουν πάση θυσίας, με οποιοδήποτε "κόστος", αλλιώς ομάδα με μεγάλες βλέψεις δεν κάνεις.
j-kidd13
QUOTE(Number11 @ May 31 2013, 22:14 ) *
Αδερφέ, κάτι πρέπει να φταίει για να κάνεις μία τόσο λανθασμένη επανάληψη,
όχι γιατί δεν έχεις τους Σόφο, αμπαλοΟύκιτς, αλλά γιατί δεν υπάρχει ο απίστευτος Κάρυ,
όμως και το ότι επιμένεις στους Τσαρτσαρή - Ξανθόπουλο - Σκορδίλη (τριάδα για πετσέτες ...)

Με 4 παιχνιδια απεναντι σε υποδεεστερους εμφανως αντιπαλους τον εβγαλες απιστευτο? blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif
Να εξηγησω οτι μου αρεσει αρκετα ο Καρι,απλα ειναι επιπολαια αυτη η εκτιμηση κατα την αποψη μου.

Προκειται περι ενος κοντρολαρισμενου παικτη,εμφανως αργου,ειναι και η ηλικια στη μεση,που ομως μπορει να βοηθησει σε συγκεκριμενες καταστασεις την ομαδα,σαν δευτερος χειριστης,και με το καλο το σουτ.Αποψη μου ειναι οτι μπορει να μεινει και του χρονου,μονο αν δεν βρεθει κατι καλυτερο,και σε νεαροτερη ηλικια.

Στη σειρα με τον Ολυμπιακο θα δουμε κατα ποσο ειναι απιστευτος.Οχι οτι αμφιβαλλω οτι μπορει να ανταπεξελθει...αλλα να δουμε πρωτα.

Οσο για τις μεταγραφες,πρωτο μας μελημα πρεπει να ειναι να μεινουν οι Λασμε-Γκιστ,που εχουν δεσει και πολυ καλα μαζι,και ο Μασιουλις,και μετα το ποιοι θα ερθουν.
Number11
QUOTE (j-kidd13 @ Jun 1 2013, 02:00 ) *
Με 4 παιχνιδια απεναντι σε υποδεεστερους εμφανως αντιπαλους τον εβγαλες απιστευτο? blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif
Να εξηγησω οτι μου αρεσει αρκετα ο Καρι,απλα ειναι επιπολαια αυτη η εκτιμηση κατα την αποψη μου.

Προκειται περι ενος κοντρολαρισμενου παικτη,εμφανως αργου,ειναι και η ηλικια στη μεση,που ομως μπορει να βοηθησει σε συγκεκριμενες καταστασεις την ομαδα,σαν δευτερος χειριστης,και με το καλο το σουτ.Αποψη μου ειναι οτι μπορει να μεινει και του χρονου,μονο αν δεν βρεθει κατι καλυτερο,και σε νεαροτερη ηλικια.

Στη σειρα με τον Ολυμπιακο θα δουμε κατα ποσο ειναι απιστευτος.Οχι οτι αμφιβαλλω οτι μπορει να ανταπεξελθει...αλλα να δουμε πρωτα.

Οσο για τις μεταγραφες,πρωτο μας μελημα πρεπει να ειναι να μεινουν οι Λασμε-Γκιστ,που εχουν δεσει και πολυ καλα μαζι,και ο Μασιουλις,και μετα το ποιοι θα ερθουν.


Άρα ο Κάρι, ήρθε για να αξιολογηθεί μόνο στους τελικούς με τον ΟΣΦΠ?? rolleyes.gif
Έιναι "πρωτοφανές" το πόσο γρήγορα ενσωματώθηκε με την ομάδα, λες και έπαιζε χρόνια.

Η χρήση του όρου "απίστευτος" προφανώς και δεν χρησιμοποιήθηκε με την ευρεία έννοια, αλλά τείνει να ερμηνευτεί
με απαράμιλλη σχετικότητα του πότε, ποιος, πώς και τι προσφέρει έως τώρα.

Αν αμφιταλαντευόμαστε για την απόδοση και τη προσφορα του Κάρυ, θεωρώ πως δεν υπάρχουν λέξεις (στο ελληνικό λεξικό)
για να χαρακτηρίσω την φετινή απόδοση των Τσαρτσαρή, Ούκιτς, Ξανθόπουλο ...

Και για να μην ξεχνιόμαστε, μιλάμε για MVP του Eurocup (προς 2ετίας).
Προσωπικά, ούτε που τον ήξερα, όμως τώρα τον λατρεύω αυτόν τον παίκτη, η σοβαρότητα και η ωριμότητά του είναι ΠΡΩΤΟΦΑΝΗΣ.
j-kidd13
QUOTE(Number11 @ Jun 1 2013, 02:15 ) *
Άρα ο Κάρι, ήρθε για να αξιολογηθεί μόνο στους τελικούς με τον ΟΣΦΠ?? rolleyes.gif
Έιναι "πρωτοφανές" το πόσο γρήγορα ενσωματώθηκε με την ομάδα, λες και έπαιζε χρόνια.

Η χρήση του όρου "απίστευτος" προφανώς και δεν χρησιμοποιήθηκε με την ευρεία έννοια, αλλά τείνει να ερμηνευτεί
με απαράμιλλη σχετικότητα του πότε, ποιος, πώς και τι προσφέρει έως τώρα.

Αν αμφιταλαντευόμαστε για την απόδοση και τη προσφορα του Κάρυ, θεωρώ πως δεν υπάρχουν λέξεις (στο ελληνικό λεξικό)
για να χαρακτηρίσω την φετινή απόδοση των Τσαρτσαρή, Ούκιτς, Ξανθόπουλο ...

Και για να μην ξεχνιόμαστε, μιλάμε για MVP του Eurocup (προς 2ετίας).
Προσωπικά, ούτε που τον ήξερα, όμως τώρα τον λατρεύω αυτόν τον παίκτη, η σοβαρότητα και η ωριμότητά του είναι ΠΡΩΤΟΦΑΝΗΣ.


Προφανως και δεν θα κριθει μονο στους αγωνες με τον Ολυμπιακο,αλλα ΑΝ καποιοι αγωνες θα ειναι το ΣΟΒΑΡΟ του κριτηριο,αυτοι θα ειναι απεναντι στον Ολυμπιακο,και οχι απεναντι στον Παοκ και τον Ικαρο με τους οποιους μπορει και ο Γιαννοπουλος να βαλει 20 ποντους,η να βγει πρωτος σκορερ ο Ξανθοπουλος...
Γιατι του χρονου στην ευρωλιγκα,η ΤΣΣΚΑ,η Ρεαλ,η Μπαρτσελονα,και ολοι οι συνδιεκδικητες,θα ειναι στο επιπεδο του Ολυμπιακου και οχι του Παοκ,του Ικαρου,του Απολλωνα και του Πανιωνιου.

Οποτε,επειδη και σε μενα αρεσει το μυαλωμενο παιχνιδι του Καρι,απλα λεω οτι επειδη του χρονου θελουμε τα γκαρντ που θα πλαισιοσουν τον ΔΔ να στεκονται σε παιχνιδια επιπεδου για αρκετη ωρα μεσα,ας κρινουμε τον Καρι μετα τα ματς με τον Ολυμπιακο.
Που δεν αμφιβαλλω οτι μπορει να σταθει αξιοπρεπως,το ξανατονιζω.
kseplenhs
QUOTE(Number11 @ Jun 1 2013, 02:15 ) *
Και για να μην ξεχνιόμαστε, μιλάμε για MVP του Eurocup (προς 2ετίας).
Προσωπικά, ούτε που τον ήξερα, όμως τώρα τον λατρεύω αυτόν τον παίκτη, η σοβαρότητα και η ωριμότητά του είναι ΠΡΩΤΟΦΑΝΗΣ.




πριν 2 χρόνια ο draper ήταν mvp και πέρσι ο μέγας πάτρικ μπέβερλι.

Ο κάρι δεν πρέπει να έχει mvp eurocup,ούτε mvp των τελικών eurocup το οποίο για να καταλάβουμε πόσο πιο πολύ σημασία έχει ακόμα και απο τα αντίστοιχα mvp της ευρωλίγκας αλλά και του nba,την απόλυτη μπασκετική σεζόν 2009-2010 το mvp των τελικών το κατέκτησε οΜΑΤοΝΙΛΣΕΝ
Number11
QUOTE (j-kidd13 @ Jun 1 2013, 02:24 ) *
Προφανως και δεν θα κριθει μονο στους αγωνες με τον Ολυμπιακο,αλλα ΑΝ καποιοι αγωνες θα ειναι το ΣΟΒΑΡΟ του κριτηριο,αυτοι θα ειναι απεναντι στον Ολυμπιακο,και οχι απεναντι στον Παοκ και τον Ικαρο με τους οποιους μπορει και ο Γιαννοπουλος να βαλει 20 ποντους,η να βγει πρωτος σκορερ ο Ξανθοπουλος...
Γιατι του χρονου στην ευρωλιγκα,η ΤΣΣΚΑ,η Ρεαλ,η Μπαρτσελονα,και ολοι οι συνδιεκδικητες,θα ειναι στο επιπεδο του Ολυμπιακου και οχι του Παοκ,του Ικαρου,του Απολλωνα και του Πανιωνιου.

Οποτε,επειδη και σε μενα αρεσει το μυαλωμενο παιχνιδι του Καρι,απλα λεω οτι επειδη του χρονου θελουμε τα γκαρντ που θα πλαισιοσουν τον ΔΔ να στεκονται σε παιχνιδια επιπεδου για αρκετη ωρα μεσα,ας κρινουμε τον Καρι μετα τα ματς με τον Ολυμπιακο.
Που δεν αμφιβαλλω οτι μπορει να σταθει αξιοπρεπως,το ξανατονιζω.


Το έχω γράψει, πάμπολλες φορές, πως θεωρώ πολυτέλεια να έχεις στην φαρέτρα σου ένα τέτοιο παίκτη ως τρίτο - τέταρτο playmaker.
Είναι πολύ καλό εργαλείο στη διαχείρηση του ρυθμού, όταν είσαι μέτρ του κοουτσαρίσματος ...

QUOTE (kseplenhs @ Jun 1 2013, 02:28 ) *
πριν 2 χρόνια ο draper ήταν mvp και πέρσι ο μέγας πάτρικ μπέβερλι.

Ο κάρι δεν πρέπει να έχει mvp eurocup,ούτε mvp των τελικών eurocup το οποίο για να καταλάβουμε πόσο πιο πολύ σημασία έχει ακόμα και απο τα αντίστοιχα mvp της ευρωλίγκας αλλά και του nba,την απόλυτη μπασκετική σεζόν 2009-2010 το mvp των τελικών το κατέκτησε οΜΑΤοΝΙΛΣΕΝ


Συγχωράτε με αδέρφια ...

Eurocup Top Scorer (2012)
All-Eurocup Second Team (2012)

1ο σκόρερ βγήκε blove.gif
και σύμφωνα με το μέγιστο Χάτζηγεωργίο, ο Κάρυ έχει αναδειχθεί σε MVP σχεδόν σε όλες τις ομάδες που αγωνίστηκε.
chinaski
Απορω γιατι τα βαζετε με τον Σπανουλη και βαζετε και δικαιολογιες του στυλ "δεν μας ειπε τον λογο, μονο για 400 χιλιαρικα το χρονο παραπανω εφυγε" κτλπ.

Φως φαναρι ειναι γιατι εφυγε. Ειχε φιλοδοξιες να ειναι ο πρωτος της ομαδας. Οτι και να εκανε στον Παναθηναικο θα ηταν στην σκια του Διαμαντιδη. Η ιστορια δυσκολα θα του αναγνωριζε οτι ειναι ισαξιος. Δεν ηθελε να ειναι ο "Γιαννακης" του Παναθηναικου, αλλα o "Γκαλης" και εφοσων αυτο δεν γινοταν στον Παο, εφυγε. Αν δεν ηταν ο Διαμαντιδης ο Σπανουλης δεν θα ειχε φυγει ή αν θεωρουνταν ο Σπανουλης πρωτο βιολι, κατι που ο Παναθηναικος με την συμπεριφορα του το σκεκοψε εξ αρχης.

Ειναι θεμα χαρακτηρα και εγωισμου. Ο διαμαντιδης δεν θα ειχε προβλημα να ειναι στη σκια του Σπανουλη, ο Σπανουλης ειχε προβλημα ομως. Σκεφτειται μονο το διδυμο Γκαλη και Γιαννακη. Ο επιθετικος χαρακτηρας Γκαλης και ο Αλτρουιστης "ηρεμη δυναμη" Γιαννακης. Δυο ηγετες με τον ενα να δεχεται τον δευτερευοντα ρολο του. Ο Σπανουλης απλα δεν ειναι ετσι.


Κανενας εκ τον εμπλεκομενων δεν θα βγει ποτε να πει αυτο το πραμα. Ουτε ο Σπανουλης ουτε ο Ομπραντοβιτς ουτε κανενας.
Δεν θεωρειται politically correct.


shtarkws
QUOTE(Number11 @ Jun 1 2013, 01:38 ) *

Διαμαντίδης - Ούκιτς - Παππάς - Κάρυ
Μπράμος - Μασιούλις - Γιάνκοβιτς
Φώτσης - Γκίστ - Λάσμε
Λάμπε - Σόφο


*Αναγκαστικά συμπεριλαμβάνονται οι Σόφο, Ούκιτς λόγω 3ετίας στα συμβόλαιά τους.
**Οι Λάσμε και Γκίστ πρέπει να παραμείνουν πάση θυσίας, με "κόστος", αλλιώς με μεγάλες βλέψεις δεν κάνεις.


Στη δωδεκαδα που εχεις ποσταρει ο μοναδικος οργανωτης μετα τον ΔΔ ειναι ο καρυ, πιστευεις δλδ οτι σε μια σειρα play off οπως πχ φετος με την μπαρτσα θα μπορεσει να στσθει ο 33 χρονος καρυ για 20 λεπτα ετσι ωστε να μην παιζει 39 λεπτα παλι ο ΔΔ? Αν ναι τοτε γιατι απορριπτεις ηλικιακα τον Τσαρτσαρη για την Α1? Εκτος αν θεωρεις οργανωτη τον Ουκιτς η τον Παπα?
dru_15
QUOTE(Number11 @ Jun 1 2013, 01:38 ) *

Διαμαντίδης - Ούκιτς - Παππάς - Κάρυ
Μπράμος - Μασιούλις - Γιάνκοβιτς
Φώτσης - Γκίστ - Λάσμε
Λάμπε - Σόφο


*Αναγκαστικά συμπεριλαμβάνονται οι Σόφο, Ούκιτς λόγω 3ετίας στα συμβόλαιά τους.
**Οι Λάσμε και Γκίστ πρέπει να παραμείνουν πάση θυσίας, με οποιοδήποτε "κόστος", αλλιώς ομάδα με μεγάλες βλέψεις δεν κάνεις.

Θα συμφωνησω με εναν φιλο που ειπε οτι τα γκαρντ ειναι πολυ λιγα.
Ισως αν εβγαζες τον Μασιουλη κ ειχες ενα ακομα καλο πλευ θα μου αρεσε περισσοτερο το ροστερ.

Νομιζω οτι το ροστερ ειναι πιο ακριβο απο περσυ, αφου τα συμβολαια των γκιστ κ λασμε θα ειναι σαφως πιο ακριβα.
Επισης τον Λαμπε με ποσα θα τον εκλεινε ο παναθηναικος, αν ο ιδιος εβλεπε πως ο Λασμε θα παιρνει κοντα στα 800 (γνωμη μου) και σοφο 500...? ΔΥΣΚΟΛΟ

j.browning
ας πω και εγω πως θα ηθελα την ομαδα του χρονου

ΔΔ.ΚΑΡΥ.ΖΗΣΗΣ.
ΟΥΚΙΤΣ.ΜΠΡΑΜΟΣ.ΠΑΠΑΣ.
ΜΑΣΙΟΥΛΗΣ.ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ.ΓΙΑΝΚΟΒΙΤΣ.
ΓΚΙΣΤ.ΦΩΤΣΗΣ.
ΛΑΣΜΕ.ΣΟΦΟ.ΜΠΑΤΙΣΤ
bbplayer
QUOTE (Number11 @ Jun 1 2013, 01:38 ) *

Διαμαντίδης - Ούκιτς - Παππάς - Κάρυ
Μπράμος - Μασιούλις - Γιάνκοβιτς
Φώτσης - Γκίστ - Λάσμε
Λάμπε - Σόφο


*Αναγκαστικά συμπεριλαμβάνονται οι Σόφο, Ούκιτς λόγω 3ετίας στα συμβόλαιά τους.
**Οι Λάσμε και Γκίστ πρέπει να παραμείνουν πάση θυσίας, με οποιοδήποτε "κόστος", αλλιώς ομάδα με μεγάλες βλέψεις δεν κάνεις.



ξέχασέ τον αυτόν φιλαράκι, δεν κάνει το παιδί. Μέχρι Πανιώνιο και πολύ του είναι
shtarkws
QUOTE(bbplayer @ Jun 1 2013, 11:03 ) *
ξέχασέ τον αυτόν φιλαράκι, δεν κάνει το παιδί. Μέχρι Πανιώνιο και πολύ του είναι


Θυμαμαι το ιδια λεγαμε και για τον Ματζαρη
rchos
QUOTE(shtarkws @ Jun 1 2013, 11:32 ) *
Θυμαμαι το ιδια λεγαμε και για τον Ματζαρη


Είναι διαφορετικές περιπτώσεις.
Ο Μάτζαρης δε χωρίς τον Σπανούλη δίπλα του δεν ξέρουμε ακόμη πως θα αντιδράσει.
shtarkws
QUOTE(rchos @ Jun 1 2013, 11:43 ) *
Είναι διαφορετικές περιπτώσεις.
Ο Μάτζαρης δε χωρίς τον Σπανούλη δίπλα του δεν ξέρουμε ακόμη πως θα αντιδράσει.


Στον Ματζαρη ομως δοθηκε και θα δοθει ευκαιρια να αποδειξει τι μπορει να κανει,το ιδιο πιστευω πως πρεπει να γινει με οποιον Ελληνα νεο εχει ποτενσιαλ.Ας παρουν τους Παπα Γιανκοβιτς Αντετοκουμπο να τους δοκιμασουν τι μπορουν να κανουν με υψηλοτερο επιπεδο συμπαικτων προπονητικου τιμ και αν δεν ανταποκριθουν στις προσδοκιες τοτε μπορουμε να βγαλουμε ασφαλεστερα συμπερασματα,Το να τους αποριπτουμε α πριορι ειναι μεγαλο λαθος κατα την γνωμη μου
Gino_Bill
http://www.onsports.gr/basket/Eyrwpaika-pr...pochwroyn-pente

πως σας φαίνονται οι περιπτώσεις του Λαμπη και του Μάγειρα?
dru_15
QUOTE(j.browning @ Jun 1 2013, 10:58 ) *
ας πω και εγω πως θα ηθελα την ομαδα του χρονου

ΔΔ.ΚΑΡΥ.ΖΗΣΗΣ.
ΟΥΚΙΤΣ.ΜΠΡΑΜΟΣ.ΠΑΠΑΣ.
ΜΑΣΙΟΥΛΗΣ.ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ.ΓΙΑΝΚΟΒΙΤΣ.
ΓΚΙΣΤ.ΦΩΤΣΗΣ.
ΛΑΣΜΕ.ΣΟΦΟ.ΜΠΑΤΙΣΤ


και μπραμο και μασιουλη και γιαννοπουλο και γιανκοβιτς... rolleyes.gif
Οχι ρε φιλε πολλα κενα στις υπολοιπες θεσεις..
doctorjekil
QUOTE(Gino_Bill @ Jun 1 2013, 13:20 ) *
http://www.onsports.gr/basket/Eyrwpaika-pr...pochwroyn-pente

πως σας φαίνονται οι περιπτώσεις του Λαμπη και του Μάγειρα?

Ο Λαμπε ειναι η καλυτερη περιπτωση που υπαρχει στους ψηλους,αλλα κοστιζει οσο ο Λασμε και Σοφο μαζι,μακαρι να κανουμε την υπερβαση αλλα χλωμο το βλεπω,ο Νεμανια Μπιελιτσα δεν θα με χαλαγε παντως ουτε κι ο Κουκ για 3ος γκαρντ

QUOTE(vaggelis roum @ Jun 1 2013, 14:13 ) *
και μπραμο και μασιουλη και γιαννοπουλο και γιανκοβιτς... rolleyes.gif
Οχι ρε φιλε πολλα κενα στις υπολοιπες θεσεις..

Σε ποιες θεσεις εχει κενα?
dru_15
QUOTE(doctorjekil @ Jun 1 2013, 14:18 ) *
Σε ποιες θεσεις εχει κενα?


Κατα την γνωμη μου στους ψηλους πρεπει να υπαρχει ενα ακομα 5αρι για να βγει η χρονια, και δευτερον ετσι οπως το βλεπω
πλευ ειναι ο ΔΔ και ο καρυ.
Ολοι ειναι κατι μεταξυ 1-2 και θα υπαρχει συνχηση. Βλεπε τον Ουκιτς που πολλοι τον συμπεριλαμβανουν στα ροστερ.. Τι εχει κανει..? 2 παιχνιδια μετρημενα Πιστευει κανεις οτι μπορει να δωσει κατι παραπανω...??? Αρα με 2 πλευ δεν πας πουθενα. Αρα η γνωμη μου ειναι οτι εχει κενα στο 1 και το 5. Αν βγαλει διωξει 1 τριαρι που μεταξυ μας ειναι περιττο σε αυτο το ροστερ ειναι μπομπα...!!! ugly8.gif
doctorjekil
QUOTE(vaggelis roum @ Jun 1 2013, 14:27 ) *
Κατα την γνωμη μου στους ψηλους πρεπει να υπαρχει ενα ακομα 5αρι για να βγει η χρονια, και δευτερον ετσι οπως το βλεπω
πλευ ειναι ο ΔΔ και ο καρυ.
Ολοι ειναι κατι μεταξυ 1-2 και θα υπαρχει συνχηση. Βλεπε τον Ουκιτς που πολλοι τον συμπεριλαμβανουν στα ροστερ.. Τι εχει κανει..? 2 παιχνιδια μετρημενα Πιστευει κανεις οτι μπορει να δωσει κατι παραπανω...??? Αρα με 2 πλευ δεν πας πουθενα. Αρα η γνωμη μου ειναι οτι εχει κενα στο 1 και το 5. Αν βγαλει διωξει 1 τριαρι που μεταξυ μας ειναι περιττο σε αυτο το ροστερ ειναι μπομπα...!!! ugly8.gif

Πως γινεται να εχει κενο στο 5 οταν αντι για τον Σκορδιλη βαζει τον Μπατιστ???ουτε εγω συμφωνω να γυρισει ο Μαικ αλλα απο τον Γαιο περσισσοτερα θα προσφερει και θα δωσει μεγαλυτερο βαθος στους ψηλους...Για τα γκαρντ το ειχα πει και πιο παλια και ειχα σχολιασει και ενα δικο σου ροστερ(που ειχες μονο 2 γκαρντ) οτι θελουμε τουλαχιστον 4 γκαρντ και ο δδ του χρονου δεν θα πρεπει(και δεν θα μπορει) να παιζει πανω απο 20 λεπτα
Number11
QUOTE (Gino_Bill @ Jun 1 2013, 13:20 ) *
http://www.onsports.gr/basket/Eyrwpaika-pr...pochwroyn-pente

πως σας φαίνονται οι περιπτώσεις του Λαμπη και του Μάγειρα?


Έπιασαν τόπο οι "προσευχές" μου ... Ελεύθερος ο Λάμπε !!! icon_drunk.gif
Τον θεωρώ πάρα πολύ καλή περίπτωση σέντερ και αν έρθει θα συμπληρώσει αφάνταστα την ομάδα!

Όσο για την 12άδα που πρότεινα, και το γεγονός ότι τα guard είναι λίγα, το γεγονός ότι ο Ούκιτς δεσμεύεται
με 3ετές κάνει πολύ δύσκολο το συγκεκριμένο πάζλ.

Παρά τις αμφιβολίες σας, θέλω τον Παππά στον Αυτοκράτορα, γιατί είναι Έλληνας, νέος, εξελίξιμος και ίσως γίνει ο νέος Χατζηβρέττας.



doctorjekil
QUOTE(Number11 @ Jun 1 2013, 15:27 ) *
Έπιασαν τόπο οι "προσευχές" μου ... Ελεύθερος ο Λάμπε !!! icon_drunk.gif
Τον θεωρώ πάρα πολύ καλή περίπτωση σέντερ και αν έρθει θα συμπληρώσει αφάνταστα την ομάδα!

Όσο για την 12άδα που πρότεινα, και το γεγονός ότι τα guard είναι λίγα, το γεγονός ότι ο Ούκιτς δεσμεύεται
με 3ετές κάνει πολύ δύσκολο το συγκεκριμένο πάζλ.

Παρά τις αμφιβολίες σας, θέλω τον Παππά στον Αυτοκράτορα, γιατί είναι Έλληνας, νέος, εξελίξιμος και ίσως γίνει ο νέος Χατζηβρέττας.

Ο Λαμπε δεν ειναι απλα πολυ καλη περιπτωση ειναι η καλυτερη περιπτωση που υπαρχει,αλλα εκτος του οτι ειναι πανακριβος λογικα θα τον θελει και η μιση ευρωπη...το ιδεατο ειναι Λαμπε αντι Σοφο και Πλανινιτς αντι Ουκιτς,αλλα μαλλον ονειρευομαι
sanmartean13
Οντως ο πλανινιτσ αντι Ουκιτς θα ηταν ιδανικος για να μοιραζεται το 1 μαζι με ΔΔ.Και εχει τα ιδια χαρακτηριστικα εκτος απο 3ποντο. Ο λαμπε δε νομιζω να μπουμε στη διαδικασια. σ αυτη τη φαση, μαλλον πρεπει ν ψαχτουμε για το επομενο λαβρακι σα το λαμπε, οπως καναμε με Λασμε. σε κατι τετοια εχω εμπιστοσυνη στον Αρτζι.
Απο κει και περα, μετα τους Παππα κ Γιανκοβιτς που πρεπει να κλεισουν οπως και δηποτε, αν η διοικηση ειχε τη δυνατοτητα να ψαχτει για την ΥΠΕΡΒΑΣΗ, το πρωτο ονομα που μου ερχεται και ως χρησιμότητα(λογω θεσης) και σε πιθανοτητα προσαρμογης ειναι ο καλαθης. Βεβαια ειναι σχεδον απιθανο λογω χρηματων κ συμβολαιου με Κουμπαν. ομως ειναι ο μονος που μπορει να γινει ο ΔΔ της νεας εποχης. Ηδιοικηση θα πρεπει νατο χει στο μυαλο της εστω κ για του χρονου που ληγει το συμβολαιό του. Αν τον ειχαμε αυτο αντι ουκιτς, και η περιφερεια θα ηταν αψογη μαζι με ΔΔ, Παππα κ Καρι, ενω για τους ψηλους αντι θα του πιο ακριβου Φωτση(νομιζω), θα ειμαστε διατεθειμενοι να βολευτουμε ειτε με Γκουιν ειτε με καποιον αμερικανο των 200χιλ οπως ο Σμιθ μια χαρα(παρεπιμπτοντως θα μας χαλαγε αυτος φετος?)
Παντως το καλοκαιρι ειμαι σιγουρος οτι ενας ξενος θα ειναι Κινεζος. εχει κανεις ιδεα για αυτον το πλειμεικερ που ακουγεται αν ειναι καλος?
ΚΑΙ κατι τελευταιο για Ουκιτς. εμενα προσωπικα δε με χαλαει και τοσο, αλλα επειδη βλεπω πως πολλοι δε θα τον θελανε, μη νομιζετε οτι ειναι τοσοσ δυσκολο να του σπασεις το συμβολαιο. φαινομενικα ο Ουκιτς κανει μια αρκετα καλη χρονια(στατιστικα,mvp κυπελλου) και δειχνει να ανταπεξερχεται στη πιο τοπ ομαδα της Ευρωπης. Λογικα αν μεινει ελευθερος, προτασεις θα εχει αρκετες. Δε νομιζω, αν του πει η διοικηση πως δε τον υπολογιζουν για τη νεα χρονια, να κατσει πανω στο συμβολαιο, ρισκαροντας το ονομα και το χρονο συμμετοχης του, απο τη στιγμη που θα εχει προτασεις
bbplayer
QUOTE (shtarkws @ Jun 1 2013, 11:32 ) *
Θυμαμαι το ιδια λεγαμε και για τον Ματζαρη


εάν θέλουμε έναν παίχτη που να δίνει καμια ανάσα στο Μήτσο , ναι ο Μάντζαρης ή ένας "τύπου" Μάντζαρη μας κάνει. Εάν θέλουμε κάποιον να πάρει τα κλειδιά από το Μήτσο που του χρόνου θα είναι 34, δε θα πρέπει να μας ενδιαφέρουν τέτοιοι παίχτες. Πρέπει να κοιτάξουμε "ψηλότερα" (π.χ Καλάθης. Ενδεικτικά το λέω)


Πάντως το να φαινόμαστε διχασμένοι για τον Παππά (ενώ για τον Γιάνκοβιτς συμφωνούμε όλοι και καλά κάνουμε) ειλικρινά δεν το περίμενα. Γενικά μιλάω δεν το λέω για σένα
assistant
QUOTE(chinaski @ Jun 1 2013, 08:54 ) *
Απορω γιατι τα βαζετε με τον Σπανουλη και βαζετε και δικαιολογιες του στυλ "δεν μας ειπε τον λογο, μονο για 400 χιλιαρικα το χρονο παραπανω εφυγε" κτλπ.

Φως φαναρι ειναι γιατι εφυγε. Ειχε φιλοδοξιες να ειναι ο πρωτος της ομαδας. Οτι και να εκανε στον Παναθηναικο θα ηταν στην σκια του Διαμαντιδη. Η ιστορια δυσκολα θα του αναγνωριζε οτι ειναι ισαξιος. Δεν ηθελε να ειναι ο "Γιαννακης" του Παναθηναικου, αλλα o "Γκαλης" και εφοσων αυτο δεν γινοταν στον Παο, εφυγε. Αν δεν ηταν ο Διαμαντιδης ο Σπανουλης δεν θα ειχε φυγει ή αν θεωρουνταν ο Σπανουλης πρωτο βιολι, κατι που ο Παναθηναικος με την συμπεριφορα του το σκεκοψε εξ αρχης.

Ειναι θεμα χαρακτηρα και εγωισμου. Ο διαμαντιδης δεν θα ειχε προβλημα να ειναι στη σκια του Σπανουλη, ο Σπανουλης ειχε προβλημα ομως. Σκεφτειται μονο το διδυμο Γκαλη και Γιαννακη. Ο επιθετικος χαρακτηρας Γκαλης και ο Αλτρουιστης "ηρεμη δυναμη" Γιαννακης. Δυο ηγετες με τον ενα να δεχεται τον δευτερευοντα ρολο του. Ο Σπανουλης απλα δεν ειναι ετσι.


Κανενας εκ τον εμπλεκομενων δεν θα βγει ποτε να πει αυτο το πραμα. Ουτε ο Σπανουλης ουτε ο Ομπραντοβιτς ουτε κανενας.
Δεν θεωρειται politically correct.

Μπραβο ρε φιλε.Ετσι ακριβως ειναι και στο δικο μου το μυαλο τα πραγματα.Γι αυτο κι εγραφα προχθες οτι πιστευω οτι υπο ΟΡΟΥΣ θα επεστρεφε.οπου ορους βαλτε τον ΔΓ υπο τις ευλογιες του ΔΔ να του δινει τα κλειδια του''μαγαζιου''.Κι ενω πιστευω οτι ΔΓ και ΔΔ δε θα ειχαν προβλημα μ αυτο,το θεμα θα δημιουργουνταν με τους φιλαθλους που θα εβλεπαν το συγκεκριμενο ενδεχομενο σαν casus belli αφου θα θιγονταν και θα προσβαλονταν ο εγωισμος και το συναισθημα τους.......
PanosNer
QUOTE (bbplayer @ Jun 1 2013, 20:40 ) *
Εάν θέλουμε κάποιον να πάρει τα κλειδιά από το Μήτσο που του χρόνου θα είναι 34, δε θα πρέπει να μας ενδιαφέρουν τέτοιοι παίχτες. Πρέπει να κοιτάξουμε "ψηλότερα" (π.χ Καλάθης. Ενδεικτικά το λέω)


Πάντως το να φαινόμαστε διχασμένοι για τον Παππά (ενώ για τον Γιάνκοβιτς συμφωνούμε όλοι και καλά κάνουμε) ειλικρινά δεν το περίμενα.



Σωστός για Καλάθη. Απορώ ακόμα που έφυγαν πέρσι οι Καλάθης, Καϊμακ και τι διοίκηση υπήρχε κατά την μεταβατική περίοδο. Έξυπνη κίνηση να αρχίζουν να τον ψήνουν για τη next generation....

Καλά δεν κάνουμε και ανησυχούμε? Αφού είναι λίγο (καλοπροαίρετα) wannabe MVP. (για να μη παρεξηγηθώ το λέω για το αν μπορεί αντικειμενικά να προσφέρει και να μάθει δίπλα στο άκρον άωτον του αλτρουισμού ΔΔ και πόσο μάλλον να συνεχίσει έτσι)
bbplayer
QUOTE (chinaski @ Jun 1 2013, 08:54 ) *
Απορω γιατι τα βαζετε με τον Σπανουλη και βαζετε και δικαιολογιες του στυλ "δεν μας ειπε τον λογο, μονο για 400 χιλιαρικα το χρονο παραπανω εφυγε" κτλπ.

Φως φαναρι ειναι γιατι εφυγε. Ειχε φιλοδοξιες να ειναι ο πρωτος της ομαδας. Οτι και να εκανε στον Παναθηναικο θα ηταν στην σκια του Διαμαντιδη. Η ιστορια δυσκολα θα του αναγνωριζε οτι ειναι ισαξιος. Δεν ηθελε να ειναι ο "Γιαννακης" του Παναθηναικου, αλλα o "Γκαλης" και εφοσων αυτο δεν γινοταν στον Παο, εφυγε. Αν δεν ηταν ο Διαμαντιδης ο Σπανουλης δεν θα ειχε φυγει ή αν θεωρουνταν ο Σπανουλης πρωτο βιολι, κατι που ο Παναθηναικος με την συμπεριφορα του το σκεκοψε εξ αρχης.

Ειναι θεμα χαρακτηρα και εγωισμου. Ο διαμαντιδης δεν θα ειχε προβλημα να ειναι στη σκια του Σπανουλη, ο Σπανουλης ειχε προβλημα ομως. Σκεφτειται μονο το διδυμο Γκαλη και Γιαννακη. Ο επιθετικος χαρακτηρας Γκαλης και ο Αλτρουιστης "ηρεμη δυναμη" Γιαννακης. Δυο ηγετες με τον ενα να δεχεται τον δευτερευοντα ρολο του. Ο Σπανουλης απλα δεν ειναι ετσι.


Κανενας εκ τον εμπλεκομενων δεν θα βγει ποτε να πει αυτο το πραμα. Ουτε ο Σπανουλης ουτε ο Ομπραντοβιτς ουτε κανενας.
Δεν θεωρειται politically correct.


αυτός είναι ο προφανής λόγος , όλων μας το μυαλό εκεί πάει. Εάν ήταν όμως μόνο αυτό, το θέμα θα είχε τελειώσει μέσα σε μια βδομάδα το πολύ, ενώ πήγε κοντά στο 2μηνο.

Κάτι άλλο έχει παίξει ή μάλλον και κάτι άλλο έχει παίξει. Ο Ομπράντοβιτς ήταν 12 χρόνια στην ομάδα . Εφερε και έδιωξε πολλούς. Από τη στιγμή που λέει ''δε θα δώσω το χέρι μου στο Σπανούλη" είναι και άλλα που μάλλον δε θα τα μάθουμε ποτέ.

και μιλάμε για μια ομάδα που πήγαινε ο ένας και του έλεγε, βάλε τον άλλον 5αδάτο (αναφέρομαι στις δηλώσεις του Ντρου) που είναι πιο σημαντικό γι αυτόν. Πραγματική οικογένεια δηλαδή.
Marciulionis
Ο Καλάθης δεν πρέπει να μας απασχολεί. Απίστευτα υπερεκτιμημένος και υπερδιαφημισμένος παίκτης με ταβάνι το Eurocup και πολύ χαμηλό IQ (και μπασκετικό και από το άλλο κυρίως). Μπράβο στο μάνατζερ του που του βρίσκει τα συμβόλαια που του βρίσκει, άξιος, μπήκε και στη λίστα των παικτών που έχουν πάρει το MVP του Eurocup (δίπλα στους Draper, Beverly και το ΜατΤοΝίλσεν), άξιος ξανά, άλλα μέχρι εκεί!

Ο Παππάς είναι καλύτερος παίκτης. Πιο έξυπνος (ΠΟΛΥ έξυπνος παίκτης γενικά), πιο καλός σκόρερ και σουτέρ, πιο ηγετική φυσιογνωμία και πιο χρήσιμος για την ομάδα καθώς έχει στοιχεία που λείπουν (εξαιρετικό αουτ μετά από ντρίπλα και εν στάση, θράσος, ένας με έναν, ένας εναντίων όλων). Μπορεί να είναι χειρότερος αμυντικός άλλα είναι καλύτερος κλέφτης χάρη στην εξυπνάδα του και την ικανότητά του να διαβάζει το παιχνίδι. Επίσης κατά τη γνώμη μου έχει μεγαλύτερα περιθώρια βελτίωσης και πολύ μικρότερο κασέ.

Από την ομάδα φέτος έλειπε ένας αξιόπιστος shooting gurad - scoring pg που να μπορεί να βάλει την μπάλα στο παρκέ. Γι αυτό κι έδεσε με το καλημέρα ο Κάρι που είναι ακριβώς αυτό. Ο Ούκιτς κυρίως λόγο έλλειψης σουτ απέτυχε σε αυτό το κομμάτι, αν και οφείλουμε όλοι να παραδεχτούμε ότι έπαιξε και παίζει, από ένα σημείο και μετά, πολύ καλά το ρόλο του οργανωτή pg (και εκπληκτική άμυνα).

Πρόθεσή μου δεν είναι να συγκρίνω Παππά - Καλάθη, καθώς είναι και τελείως άλλου τύπου παίκτες, άλλα να υποστηρίξω τη γνώμη μου ότι ο ένας έχει πράγματα που χρειαζόμαστε ενώ ο άλλος έχει στοιχεία που λίγο-πολύ τα παίρνουμε κι από τον Ούκιτς και δεν είναι και κάτι το ιδιαίτερο. Από τους παίκτες που φύγαν πέρυσι για τον Καλάθη στεναχωρήθηκα λιγότερο.

Τέλος καλά τα αποτελέσματα και καλή η δουλειά του Άρτζι και κατόρθωμα όσα έχει κάνει ως τώρα κι ακόμα μεγαλύτερο άμα πάρει και το πρωτάθλημα (που έχει πολύ καλές πιθανότητες κατά τη γνώμη μου) άλλα του χρόνου θα ξεκινήσει από τελείως διαφορετική βάση και θα κριθεί αλλιώς. Όσο πετυχημένη κι αν ήταν η φετινή συνταγή του χρόνου όλοι περιμένουμε να δούμε πολύ καλύτερο μπάσκετ γιατί κακά τα ψέμματα πονέσαν τα μάτια μας φέτος.

Όσον αφορά το Σπανούλη, παρά την εκτίμηση που του έχω σα παίκτη, αν ξανα-επιστρέψει στο ΠΑΟ (που δε πρόκειται άλλα κουβέντα να γίνεται) εγώ θα αλλάξω ομάδα.
Reggie Miller 31
Δουλευόμαστε τώρα... Τελικά οι Ισραηλινοί είναι πολύ αστείοι...
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...nathinaikos-pic
bbplayer
QUOTE (Reggie Miller 31 @ Jun 2 2013, 15:59 ) *
Δουλευόμαστε τώρα... Τελικά οι Ισραηλινοί είναι πολύ αστείοι...
http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...nathinaikos-pic


καραγκιοζιλίκια μια βδομάδα πριν τους τελικούς. Ντάξει...
doctorjekil
http://www.gazzetta.gr/stili/paraskinia/ar...aikoy-o-mpatist μπορει και να μην σημαινει τιποτα αλλα μπορει και να σημαινει πολλα....
bbplayer
δεν το βλέπω πιθανό. έχει κλειστό 2ετές και παίρνει πολλά λεφτά.
kseplenhs
Αν φύγει ο σοφοκλής,κρατήσει λάσμε και πάρει άλλο έναν ψηλό,μια χαρά θα είναι ο μπατίστ.Υπερπλήρης θα είναι στη θέση 5 μετά.
doctorjekil
QUOTE(bbplayer @ Jun 3 2013, 10:13 ) *
δεν το βλέπω πιθανό. έχει κλειστό 2ετές και παίρνει πολλά λεφτά.

Ελευθερος ειναι,δεν ειχε κλειστο διετες,1+1 ειχε με οψιον ανανεωσης,αλλα η φενερ δεν ενεργοποιησε την οψιον και τον αφησε http://www.sport-fm.gr/article/eleutheros-o-mpatist/677669
bbplayer
QUOTE (doctorjekil @ Jun 3 2013, 09:20 ) *
Ελευθερος ειναι,δεν ειχε κλειστο διετες,1+1 ειχε με οψιον ανανεωσης,αλλα η φενερ δεν ενεργοποιησε την οψιον και τον αφησε


α ναι???!! δεν το ήξερα! νόμιζα ότι έχει κλειστό συμβόλαιο.

Ε, τότε δεν υπάρχει θέμα. Το σκηνικό θα γίνει , ελπίζω, όπως το λέει ο kseplenhs.Και το χοντρό να μην ξεφορτωθούμε ο Μάικ πρέπει να έρθει. Χθες
PanosNer
Βλέπεις το forum και μετά παρατηρείς σχόλια σε blogs που τον χιτλεριαζουν τον Μαϊκ και απογοητεύεσαι...Δε λέω χαζομάρα να φύγει, αλλά οκ. Δεν είδα κανείς να κράζει Φώτση που θέλει να επιστρέψει...
Επίσης, όσο και να τον πήραν τα χρόνια τον Μπατίστ θα έρθει φορτσάτος (για να μη πω τιποτα άλλο) για τίτλο ξανά. Σίγουρα 2ο πεντάρι μετά το Λάσμε...Λεω γω.
damian
Αν είναι να έρθει με συμβόλαιο τύπου ~200.000 αξίζει, αν σκεφτούμε ηλικία του(36)και την τελευταία, ίσως και την προτελευταία, σεζόν του.
PanosNer
Ε ναι πιστεύω στα λογικά πλαίσια αυτών των χρημάτων. Πάντως πιστεύω ότι θα προσφέρει πιο πολλά απο τον πιο ακριβό Σόφο.
doctorjekil
QUOTE(PanosNer @ Jun 3 2013, 14:46 ) *
Ε ναι πιστεύω στα λογικά πλαίσια αυτών των χρημάτων. Πάντως πιστεύω ότι θα προσφέρει πιο πολλά απο τον πιο ακριβό Σόφο.

Νομιζω οτι πλεον μπορει να προσφερει μονο καποια 5 λεπτα ως 3ος σεντερ,το θεμα ειναι ποιοι θα ειναι οι αλλοι δυο σεντερ,τον Λασμε δεν τον θεωρω καθολου δεδομενο και ο Σοφο δυσκολα θα φυγει
PanosNer
QUOTE (doctorjekil @ Jun 3 2013, 15:04 ) *
Νομιζω οτι πλεον μπορει να προσφερει μονο καποια 5 λεπτα ως 3ος σεντερ,το θεμα ειναι ποιοι θα ειναι οι αλλοι δυο σεντερ,τον Λασμε δεν τον θεωρω καθολου δεδομενο και ο Σοφο δυσκολα θα φυγει


Νομίζω ότι τα λεφτά πρέπει να βγουν από τη τσέπη για περιπτώσεις τύπου Λάσμε και χωρίς δισταγμούς. Ο Σόφο δε φεύγει έχει διετές από ότι μου είπαν και μένα. Μήπως αδικείς λιγάκι τον Μάικ? 5 λεπτά παίρνει ο Ξανθόπουλος συμμετοχή.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.