Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Επικαιρότητα 2011-12
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
Phil Laak
Πάμε γερά ρε Μαντζάνα smiley.gif
kseplenhs
Καλό θα΄ναι όποτε κάνουμε επιθετικό φάουλ,να πέφτουμε με τους αγκώνες πάνω στο λαιμό του αντιπάλου.Πιστεύω πως θα είναι μια σωστή πινελιά στην αγριάδα που επιβάλλεται να μας χαρακτηρίζει φέτο(ς)...
kurtz
Πως λένε στο μικρό τον Κεσελι; όχι αυτόν που παίζει στην Σερβία τον δίδυμο αδερφό του που έχουμε εμείς.
apkat
Kana link paidia???
Nuntius
QUOTE (apkat @ Oct 1 2011, 22:03 ) *
Kana link paidia???


Πάτα τον σύνδεσμο με το comment περί Σλούκα.
apkat
ναι δεν μου ανοιγει αυτο...Υπαρχει κατι αλλο;;
Zoys
QUOTE(apkat @ Oct 1 2011, 22:04 ) *
ναι δεν μου ανοιγει αυτο...Υπαρχει κατι αλλο;;

http://greekhoopz.blogspot.com/2011/10/2100.html
Nuntius
QUOTE (apkat @ Oct 1 2011, 22:04 ) *
ναι δεν μου ανοιγει αυτο...Υπαρχει κατι αλλο;;


Αυτό βλέπω προσωπικά :/

Πάτησες πολλές φορές το play? Αν ναι και δεν έγινε κάτι, δεν νομίζω να μπορώ να βοηθήσω sad.gif

Edit: Έχει πολύ γρήγορα πόδια πάντως ο Hines (για Center). Έχει και καλή εκρηκτικότητα. Μια χαρά smile.gif
aigio
Pame kala apo oti vlepo...
damian
link

kseplenhs
ο κάιλ ο χάινς ο πύργος το εμπάιαρ στέιτ μπιλντινγκ...6/6 και συνεχίζει?

Οσομ μπέιμπ...

damian
Γουστάρω τρελά να έχουμε σέντερ να κατεβάζει τη μπάλα
Nuntius
Στους 18 ο Χάινς.

Back to back αντι-αθλητικό και τεχνική ποινή. Προπόνηση στις βολές θα κάνουμε smile.gif
Role Model
Sir Kyle, παρακαλώ...
Zoys
Δώσε ρε μεγάλε σέντερ Χάινς!! 77.gif
Weekendman
Βρήκαμε τον δικό μας Καιμακογλου για την θέση 3;(Πρίντεζης)
Role Model
QUOTE(Weekendman @ Oct 1 2011, 22:31 ) *
Βρήκαμε τον δικό μας Καιμακογλου για την θέση 3;(Πρίντεζης)


Αν αντιμετωπίσουμε τη Μακάμπι και ο Μπλατ βάλει τον Παπαλουκά 3άρι, γιατί όχι; smiley.gif
Nuntius
7/7 και 21 πόντοι.

Και καλή άμυνα μετά την βολή tongue.gif

Και κλέψιμο στην επόμενη άμυνα.
Hakeem
O Χαινς ειναι ευκολα ο 3ος πιο γρηγορος παικτης στο κατεβασμα της μπαλας μετα απο Λουκας και Σπανουλη. Νομιζω οτι ο τιμιος Ματ θα αποχαιρετησει για εναν ακομα ποιοτικο γκαρντ
kseplenhs
τι κάνει ρε μλκ.Και άμυνες απο μπροστά και σέρνεται στα πατώματα να πάρει τη μπάλα.

πόσα θες για να μας στείλεις ψυχιατρείο ρε ...ψηλέ?

εντιτ:Γκιστ,το τρίποντο της βραδιάς.Κάτι τέτοιες στιγμές θέλω να διακόπτεται η ροή του παιχνιδιού,να βραβέυεται ο παίχτης και να συνεχίζουμε μετά κανονικά...
sakissab
Προσκυνώ τη μεγαλειότητά σου κύριε Χάινς.
Phil Laak
QUOTE(Phil Laak @ Oct 1 2011, 21:43 ) *
Kyle Hines,σέντερ του μόλις 1.98,σε εκλιπαρώ,αρρώστησέ με κι άλλο.


Απόλυτα προφητικό το post μου στο δεύτερο 10λεπτο.



Έτσι με έκανες να νιώσω,Charles Barkley των φτωχών.
Nuntius
Τον σκότωσε ο τίμιος τον Έρογλου tongue.gif
Anubis
Το μονο που εχω να πω ειναι να πατε στις δηλωσεις μετα την μεταγραφη του hines tongue.gif
Manu7
Ποστάρετε επειγόντως κάνα βίντεο με highlights να απολαύσω το νέο πουλέν, Κyle Xines! w00t.gif

SlobodaN
Η crossover του Λούκας θα κάψει πολύ κόσμο φέτος. Ωραίο μπασκετάκι, απλό, ευχάριστο και "ισσοροπημένο". Απο πρόπερσι είχα να το απολαυσω έτσι. Αυτη η ομάδα σε κάνει να θέλεις να την ξαναδείς. Αυτό που έχω επίσης να προσθέσω είναι ότι ο Αντιτς είναι ένα πολύ όμορφο συμπλήρωμα για τον Λάζο στο ποστ. Αλλά θα ήθελα να το ξαναδώ αυτό το δίδυμο.
saou
Θα συμφωνήσω με τον παραπάνω που είπε για το Χάουαρντ.

Ανεξάρτητα από το τι (δεν) έκανε πάλι σήμερα -εγώ είδα μόνο τα τελευταία 12 λεπτά- ο ψηλός μάλλον περισσεύει με Άντιτς-Πρίντεζη μέσα, ή ας το πούμε έτσι θεωρώ ότι θα ήταν πιο ουσιώδης κίνηση ένα ακόμα γκαρντ να δημιουργεί ώστε να έχουμε περισσότερες λύσεις πίσω από Σπαν-Λούκας παρά ένα ακόμα τεσσάρι...
Zoys
Ότι θεωρούμαστε πλήρεις με Άντιτς και Πρίντεζη στο 4 δεν περίμενα να το ακούσω...
saou
Ούτε πάντως το να έχεις 3 τεσσάρια μέσα και τα 2 να είναι ξένοι μοιάζει και το πιο λογικό... Και τη στιγμή που μιλάμε ο Αμερικανός σου να μοιάζει τελευταίος στην ιεραρχία.

Τεσπα, ανεξάρτητα από το τι θα κάνει ο Ματ, νομίζω ότι η χρονιά με δημιουργούς Σπαν-Λούκας και από πίσω τους πιτσιρικάδες δύσκολα βγαίνει. Έναν έμπειρο δημιουργό ακόμα τον θες.
manosss
Kαι γω πιστευω οτι χρειαζομαστε ενα εμπειρο κοντρολαρισμενο γκαρντ να βαζει 4-5 βολες το παιχνιδι , να κραταει λιγο την μπαλα γιατι με τα σπασμενα φρενα που εχει ο Σπανουλης (a.k.a turnover machine) θα τελειωσει τη σεζον με 3-4 λαθη μεσο ορο , να ξερει την ομαδα και κυριως τον Σπανουλη και να μαζευει το μπινελικι του κοσμακη απο τους υπολοιπους..

Και ποιον σκευτηκα?
Εσενα σκευτηκα !
leonkalf
Moυ άρεσε κι εμένα η ομάδα. Μου έβγαλε υγεία και φρεσκάδα!
Αξίζει να την στηρίξουμε!!

Νωρίς βέβαια, αλλά θετική εικόνα αυτό που είδαμε..
T.W.Is.M.
Δεν ειδα το ματς, θα προσπαθησω να το κατεβασω και να το δω. Πρεπει ομως να ειμαι ο μονος που θεωρει οτι αλλος ασος δεν ειναι πολυτελεια, αλλα λαθος. Θα προτιμουσα 2-3αρι αν προκειται να αντικατασταθει ο αντικαταστατης του σερφερ.
Manu7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 2 2011, 01:15 ) *
Δεν ειδα το ματς, θα προσπαθησω να το κατεβασω και να το δω. Πρεπει ομως να ειμαι ο μονος που θεωρει οτι αλλος ασος δεν ειναι πολυτελεια, αλλα λαθος. Θα προτιμουσα 2-3αρι αν προκειται να αντικατασταθει ο αντικαταστατης του σερφερ.

Φίλος...Αν βρεις κάνα λινκ για να κατεβάσω και γω το ματσάκι στείλε plz!!
Phil Laak
QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 2 2011, 01:15 ) *
Δεν ειδα το ματς, θα προσπαθησω να το κατεβασω και να το δω. Πρεπει ομως να ειμαι ο μονος που θεωρει οτι αλλος ασος δεν ειναι πολυτελεια, αλλα λαθος. Θα προτιμουσα 2-3αρι αν προκειται να αντικατασταθει ο αντικαταστατης του σερφερ.


Δεν είσαι ο μόνος...Και εγώ πιστεύω ότι άλλος άσσος δε χρειάζεται,ειδικά με τα δείγματα γραφής που δείχνει ο Λούκας.
kseplenhs
Βασικά μέσα στη χρονιά θα υπάρξουν περίεργες στιγμές και θα χρειαστεί ένας ΝικοςΖήσης να απορροφήσει τους όποιους κραδασμούς.
για παράδειγμα:
-Σε μερικά ματς ο σπανούλης θα κάνει double-double.Σε πόντους και λάθη...Και κάπου εκεί έρχεται ο καλός κουμπάρος να χάσει μια ελευθερη βολή και να φάει τα μπινελίκια που προορίζονταν για τον κουμπάρο του.
-Ο λάζος θα είναι τόσο αργός που οι διαιτητές θα του σφυράνε βήματα πριν τα κάνει (απο βαρεμάρα μπας και τελειώσει η φάση)...Και έρχεται οΝίκοςοΖήσης να τα ακούσει που δεν μαρκάρει τους αντιπάλους που μαρκάρει ο λάζος και τον έχουν κάνει χωνί.
-Ο λούκας θα μπερδεύεται πάνω στις σταυρωτές και θα χάνει τη μπάλα.Και ο νίκολας ο ζήσης θα τα ακούσει που δεν του δίνει τη μπάλα μπας και προσαρμοστεί.
-Ο χάουαρντ...δεν περιγράφω άλλο.Μπορεί να κάνει τα πάντα.Και έρχεται ο νικος ζήσης που θα φάει κράξιμο για μια πάσα που του'βγαλε στι πρώτο λεπτό του αγώνα(η οποία φυσικά κατέλήξε σε λάθος του χάουαρντ) και τον καταρράκωσε ψυχολογικά με αποτέλεσμα τις κατα συρροή γκάφες.

Με λίγα λόγια ο νικος ο ζήσης θα είναι ένας προπονητής μέσα στο παρκέ.Και συγκεκριμένος προπονητής.Ο παναγιώτης γιαννάκης.Με την γνωστή επίδραση που έχει στον μέσο τίμιο οπαδό του θρύλου.
Nuntius
ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif ugly_tocktock.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif

Γιατί να μην έχει ένα +1 function αυτό το φόρουμ?
Anaz
Αυτη η Φενερ δεν ηταν και κανα πολυ σοβαρο κριτηριο.

Ο Χαινς τρομερος, θα γινει ο αγαπημενος της εξεδρας. Αλλα οι ΜΕΓΑΛΕΣ ομαδες θα χτυπησουν στις αδυναμιες του (βολες, υψος). Επισης το διδυμο με τον Αντιτς μου αρεσε γιατι ριχνει πολυ ξυλο και το θεωρω πολυ ευελικτο και ελπιδοφορο, αλλα στην αμυνα απεναντι σε εμπειρους καλους στο λοου ποστ ψηλους καλυτερα νομιζω να αλλαζουν ματσ-απ.

Μ'αρεσε ο Λουκας, εδειξε πολυ καλα στοιχεια, αλλα πρεπει να μαθει να βλεπει και περισσοτερο γηπεδο. Αξιζει να κανουμε υπομονη γι'αυτον ομως, δειχνει καλη περιπτωσουλα.. Εξαλλου ειναι ΠΟΛΥ σημαντικο να βγει ο συγκεκριμενος γιατι πισω απο τον Σπαν δεν υπαρχει αλλος καλος δημιουργος, κι αυτο ειναι το μεγαλυτερο προβλημα αυτης της ομαδας. Λειπει ενας δημιουργος-σκορερ-προσωπικοτητα ακομα.

Ο Κεσελ οταν φοραει την ερυθρολευκη υπνωτιζεται??

Ο Χαουαρντ το'χω ξαναπει δεν με ψηνει. Μου φαινεται λιγος γι'αυτο το επιπεδο. Δεν ξερω ομως σιγουρα αν θα τον θυσιαζα για εναν γκαρντ, γιατι ποσοτικα υπαρχει ισως ενα θεματακι μετα. Βεβαια μπορει να συνεισφερουν εκει κι ο Παπ με τον Βασιλο, οποτε δε νομιζω να΄χεις ιδιαιτερο προβλημα. Και παλι ομως νομιζω οτι ειδικα φετος που ειναι μεταβατικη χρονια, ειναι κριμα να μην αφησουμε καθολου χωρο να αναπτυχθουν οι μικροι. Ισως αν παιρναμε εναν ψηλο winger.. Δεν ξερω.. Αν ειχαμε πχ εναν Μπογκντανοβιτς αντι του Κεσελ, που ειναι καλυτερος με την μπαλα στα χερια και πιο ολοκληρωμενος επιθετικα, θα'μουν ικανοποιημενος..
Nuntius
QUOTE (Anaz @ Oct 2 2011, 02:54 ) *
Αν ειχαμε πχ εναν Μπογκντανοβιτς αντι του Κεσελ, που ειναι καλυτερος με την μπαλα στα χερια και πιο ολοκληρωμενος επιθετικα, θα'μουν ικανοποιημενος..


Ή ένα ψηλό 2άρι τύπου Dedovic. Αλλά και ο Μπογκντάνοβιτς καλή φάση θα ήταν.
berry
ποντοι μ.ο
Andreas Glyniadakis 6.0
Dimitris Katsivelis 4.3
Marko Keselj 0.0
Michalis Pelekanos 9.1
Kostas Papanikolaou 2.0
Kostas Sloukas 3.0
vasilopoulos #ΔΙΑΙΡ/0!
Vassilis Spanoulis 8.7
printezis 8.0
lucas 11.4
haines 14.0
howard 5.4
gecevicius 11.4
papadopoloulos 7.9
mantzaris 2.0
antic 5.0

το πιο σημαντικο χτες ηταν αυτο

http://www.katimagiko.gr/article/28380/pada-koda-ston-thrulo
QUOTE
Το παρών στις εξέδρες του «Αμπντί Ιπεκτσί» έδωσε ο εκ των ιδιοκτητών της ΚΑΕ Ολυμπιακός Γιώργος Αγγελόπουλος, ο οποίος βρέθηκε στην Κωνσταντινούπολη, ώστε να παρακολουθήσει από κοντά την προσπάθεια του νέου Θρύλου που «χτίζεται» στο διεθνές τουρνουά «2 Νations Cup».
berry
QUOTE
Olympiacos defeats Fenerbahce Ulker with 78-88 behind Hines' MVP performance 01.10.2011

FENERBAHCE ULKER (Spahija): Jerrels 10 (2 reb- 3 as), Onan 5, Eroğlu 2 (1 Erb), Vidmar 10 (4 reb), Peker 2 (6 reb- 2 as), Gist 10 (3 ribaund), Savaş 4 , Demirel , Bogdanovic 17 (4 as), Preldzic 18 (3as)

OLYMPIAKOS (Ivkovic): Hines 24 (6 reb-4 as), Lucas 15 (3 as), Antic 5 (2 as), Spanoulis 6 (3 reb- 4 as), Howard 2 , Keselj , Papadopoulos 13 (5 reb- 3 as), Gecevicius 8 (2 as), Printezis 10, Papanikolaοu 2, Sloukas 3

1st period: 18-23
2nd period: 20-21
3rd period: 22-29
4th period: 18-15


http://www.twonationscup.com/EN/haber_devam.asp?haber_id=236

QUOTE(T.W.Is.M. @ Oct 2 2011, 01:15 ) *
Δεν ειδα το ματς, θα προσπαθησω να το κατεβασω και να το δω. Πρεπει ομως να ειμαι ο μονος που θεωρει οτι αλλος ασος δεν ειναι πολυτελεια, αλλα λαθος. Θα προτιμουσα 2-3αρι αν προκειται να αντικατασταθει ο αντικαταστατης του σερφερ.


και εγω μαζι σου
tzagasdog
παιδια οποιος βρει λινκ για download ας μου στειλει ενα Pm
Zephyr
QUOTE
παιδια οποιος βρει λινκ για download ας μου στειλει ενα Pm


Ένα ακόμα Link για download και από εδώ παιδιά (βράδυ που βρήκα κ εγώ να πάω για μπύρες icon_drunk.gif )

ΥΓ1. Λούκας και Χάινς θα κλείσουν σπίτια γιατί κανένας δεν τους υπολογίζει και οι αντίπαλοι δεν θα ξέρουν από που τους ήρθε !
ΥΓ2. Η καινούργια η kaizer με το μαύρο το χρυσόχαρτο απ' έξω, απλά τα σπάει ( icon_drunk.gif )
T.W.Is.M.
Για οποιον ζητησε λινκ, εγω το κατεβασα απο το blue-whitegt.com. Δεν εχω τροπο να ανεβασω το παιχνιδι καπου. Αν καποιος ξερει βεβαια, ευπροσδεκτη η βοηθεια. Δεν το εχω δει ακομα, προηγειται χρονικα το Smackdown! smiley.gif

Πως μπορω να κανω like στο ποστ του kseplenhs? Μα που ειναι ο Πριντεζης οταν τον χρειαζεσαι??? 69.gif
rankin
στείλτε κανα λινκ ρε ρεμάλια...!!!
bookerface
Ενα link για το παιχνιδι ρε παιδια. Ασ ενισχυσουμε το facebook στο μπασκετ ειναι κριμα να εχει μονο τοσο λιγα like . Αντε να μπουμε να ενισχυσουμε λιγο την ομαδα.
Zoys
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί ζωντανά εδώ:

http://greekhoopz.blogspot.com/2011/10/1630-1900.html
damian
Λάζο έχει καταντήσει αστείο......
Nuntius
Λίνκ της Νόβα δεν υπάρχει? Το Canli δεν έχει καλή εικόνα και θέλω να ακούσω Συρίγο tongue.gif
sakissab
Σήμερα με Εφές Ανατόλου tongue.gif

Στο πρώτο δεκάλεπτο περίπου ίδια πράγματα βλέπουμε.
Nuntius
Ο Χάινς αστόχησε ohmy.gif

ΥΓ: Ήταν και η πρώτη του άστοχη προσπάθεια στο Two Nations Cup tongue.gif

Edit: Χάσαμε επαφή με το σκορ. Λίγο μπήκε ο Κατσιβέλης και το -2 έγινε -12 (όχι πως φταίει ο πιτσιρικάς βέβαια) :/
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.