Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ-Μεταγραφές volume 2
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
Darryl13
Ένας ξένος ψηλός θα αποκτηθεί στην θέση του Λάσμε . Όπως έχει ειπωθεί από επίσημα χείλη θα πάρουν ευκαιρίες οι μικροί και αν φέρεις δυο ξένους + Λουκά , δε δίνεις δυνατότητα στους μικρούς να πάρουν ευκαιρίες .

Με δεδομένο ότι θα πάρει ευκαιρίες μπόλικες ο Παππάς , λογικά αναμέουμε ακόμα έναν κόντο , πχ Μποχωρίδη ή Cooper , Aθηναίου και κλείνουν οι θέσεις χαμηλά .

Ένα τριάρι πρέπει να αποκτηθεί ( ή να μείνει ο Μασιούλις ) δίπλα σε Γιανκοβιτς και Χαραλομπόπουλο .

Ελλάδα θεωρώ δεδομένο ότι θα δούμε πολύ τους μικρούς . Περιμένω δηλαδή να παίρνει χρόνο και ο Διαμαντάκος και ο Χαραλαμπό και άλλα παιδιά . Απλά επειδή στην Ευρώπη θες και εμπειρία πρέπει να επιλεγούν 2 ποιοτικοί ξένοι ακόμα , ένας αντι του Λάσμε και ένας στο "3" .

Κάπως έτσι την βλέπω την ομάδα εγώ :
ΔΔ, Καλάθης , Παππάς , Σλότερ , Γιανκοβιτς , Χαραλαμπό , Γκιστ , Φώτσης , Λουκάς , Βεζενκοφ , Μποχωρίδης( Cooper , Αθηναϊου ) , ξένος στο "3" , ξένος ψηλός ( James , Σλότερ , Εμπάκβε ) , Διαμαντάκος , Παπαγιάννης ( για συμμετοχή σε Α1).
SG3ptshooter
Ο Shawn James λόγω του προβλήματός του θα είναι σαφώς πιο διαθέσιμος απ' ότι θα ήταν αν ήταν δεδομένα ΟΚ. Είναι η νέα περίπτωση Maciulis, κι αν σου κάτσει... Μεγάλα τα πιθανά οφέλη, ζήτημα η πιθανή υποτροπή.

Είχαμε διορία χτες για Καλάθη βάλει και η ΠΡΑΣΙΝΟΦΡΟΥΡΑΡΑ έσκασε στο skype μου παράθεση με αυτό εδώ, που ζητώ συγγνώμη αν σηκώνει foul, δεν το χω γράψει εγώ, μάλλον ο ΔΓ:
QUOTE
Η ΟΜΑΔΑ ΠΑΝΩ ΑΠ’ ΟΛΟΥΣ ΚΙ ΑΠ’ ΟΛΑ!
Το έχω γράψει δεκάδες φορές. Θα το ξαναγράψω. Και θα το γράφω όποτε το κρίνω αναγκαίο.
Όχι μόνο γιατί θεωρώ ότι η επανάληψη είναι η μητέρα της μάθησης, αλλά για να μην παίρνουν θάρρος οι γνωστοί-άγνωστοι γκεμπελίσκοι, ανώνυμοι, επώνυμοι ή… ψευδώνυμοι και να εντείνουν τις προσπάθειές τους ώστε να κάνουν κακό στον Παναθηναϊκό. Μεταξύ μας, τα… φρύδια μπορούν να κλάσουν στον Εξάστερο όλοι αυτοί, αλλά δεν γουστάρω καθόλου να τους βλέπω να κάνουν ψευτομαγκιές. Με τρελαίνει και μόνο που σκέφτονται να βάλουν τρικλοποδιές. Παρότι στο τέλος αυτοί που σωριάζονται στο έδαφος είναι αυτοί. Λογικό. Στο περιβάλλον τους είναι. Φίδια.
Λοιπόν, για να πάμε στο παρασύνθημα. Κάποιοι «ξίνισαν» με την επιλογή του Παναθηναϊκού να δώσει διορία τόσο στον Βεζένκοφ όσο και στον Καλάθη, αλλά και με την απόλυτα ξεκάθαρη θέση της διοίκησης να μην μπει σε πλειστηριασμό για ΚΑΝΕΝΑΝ. Και προσπάθησαν με τους γνωστούς τρόπους των σχολίων με… ψευδώνυμα κ.λπ. να κάνουν το σωστό να φαίνεται λάθος.
Για να τελειώνουμε και με αυτούς, αλλά και με όποιον άλλο προσπαθεί να παίξει με τον Παναθηναϊκό και τον κόσμο του: Η ΟΜΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ για να περιμένει κάποιον παίκτη. Είτε Βεζένκοφ λέγεται αυτός είτε… Τζόρνταν. Για όλους αυτούς που ζουν και αναπνέουν για τον Παναθηναϊκό εδώ και μισό αιώνα, πάνω απ’ όλους και απ’ όλα είναι η ΟΜΑΔΑ, ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ και φυσικά ο κόσμος του. Τα εκατομμύρια των Παναθηναϊκών που αγαπάνε αυτή την ομάδα και την έχουν για περηφάνια τους. Έτσι γίναμε αυτό που είμαστε. Δηλαδή η καλύτερη ομάδα που γνώρισε ποτέ αυτός ο τόπος. Και έτσι θα συνεχίσουμε.
Ειδικά όταν πριν από δυο χρόνια, που ο Παναθηναϊκός άντεξε στο κύμα της μεγάλης φυγής. Δεν μασήσαμε, συνεχίσαμε και είμαστε νταμπλούχοι… Γιατί έτσι είναι ο Παναθηναϊκός. Μεγάλος. Τεράστιος. Ο ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ ΤΩΝ ΚΟΡΥΦΑΙΩΝ. Τόσο απλά.

56.gif Και λέω να ρε φίλε πάμε κάτι κλείνουμε μέχρι να πέσω για ύπνο, έχουν πωρωθεί τα αγόρια. biggrin.gif
Και η "Π" του Σαββάτου, η ίδια πηγή 100%, post διορίας, λέει "σε καλό δρόμο οι διαπραγματεύσεις", αυτή ακριβώς η λέξη χρησιμοποιήθηκε. Εκεί που λέγαμε τελείωσε και του καλύψαμε τις απαιτήσεις κλπ σε ανακοίνωση και του είπαμε ΠΑΡΤΑ Η ΦΥΓΕ ΡΕ ΜΟΡΤΗ, ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΜΑΓΚΙΕΣ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ, τώρα διαπραγματεύονται.

Συγγνώμη, αλλά για μένα το facepalm για κάποια πράγματα συνεχίζει να μπαίνει, έρθει/δεν έρθει ο Καλάθης.
paodynasty
QUOTE(priest @ Jun 28 2014, 11:10 ) *
Με 1,8 εκ ευρω που δινουμε στον Καλαθη ,εμεις του κανουμε χαρη!Ετσι και αλλιως ειμαι της αποψης πως οι ηγετες δεν αγοραζονται και ειδικα ηγετες σαν τον...Καλαθη.Μακαρι να μεινει στον ΝΒΑ και να κανει και μεγαλη καριερα αλλα μακρια απο τον παναθηναικο.


Είναι πολύ ωραίο και ρομαντικό αυτό που λες αλλά όσα χρόνια παρακολουθώ μπάσκετ (από την εποχή του Κυριάκου του Βίδα)
η μόνη περίπτωση που μπορώ να σκεφτώ ότι ισχύει το απόφθεγμά σου είναι ο The One and Only Διαμαντίδης. Κι αυτός όχι ότι δεν αγοράστηκε (από τον Ηρακλή εννοώ) αλλά μιλάω για τη συμπεριφορά του και τη στάση του απέναντι στην ομάδα της οποίας υπήρξε Ηγέτης (με Η κεφαλαίο). Ο Σπανούλης δεν είναι ο αδιαμφισβήτητος ηγέτης στον Ολυμπιακό ?? ο Μποντίρογκα δεν ήταν ο προηγούμενος μεγάλος ηγέτης μας ? ο Παπαλουκάς δεν ήταν ο ηγέτης της Csska ? ... και πολλοί άλλοι, όλοι αγοράστηκαν και μάλιστα πληρώθηκαν αδρά, το μπάσκετ είναι αμιγώς επαγγελματικό και λίγοι είναι αυτοί που βάζουν τα χρήματα σε δεύτερη μοίρα, Διαμαντίδης ένας στα 100 χρόνια.

Θα βγει δλδ παικτούρα ο Λούντζης πχ και στα 21 του ας πούμε που θα πέσει πάνω του όλη η Ευρώπη και το ΝΒΑ θα πει εγώ θα μείνω στην ομάδα που με ανέδειξε και με τα μισά χρήματα κι ας μου ανοίγονται όλοι οι δρόμοι του κόσμου διάπλατα, μπαααα
EXASFAIROS
QUOTE (SG3ptshooter @ Jun 28 2014, 10:53 ) *
Ο Shawn James λόγω του προβλήματός του θα είναι σαφώς πιο διαθέσιμος απ' ότι θα ήταν αν ήταν δεδομένα ΟΚ. Είναι η νέα περίπτωση Maciulis, κι αν σου κάτσει... Μεγάλα τα πιθανά οφέλη, ζήτημα η πιθανή υποτροπή.



Με το "λιωσιμο" που θα φαει με τον Ιβανοβιτς θα κλαταρει μια και καλη laugh.gif Θα τους στυψει σαν λεμονια.Νεαρους χωρις τραυματισμενο σωμα θελει αυτος......
EXASFAIROS
o Carlon Brown μαλλον θα παιξει μπαλα με Μακαμπι (ισως) καθως ο Ντιλεινι κλεινει στον αιωνιο...απο τα βιντεακια που ειδα παιζει και στο "1","2","3" η μου φαινεται???.γιατι οργανωνε παιχνιδι σε πολλα απο αυτα.
A.CAB
Άντε να δούμε τι θα γίνει επιτέλους με τον Καλάθη. Εγώ είμαι φουλ υπέρ της απόκτισής του μιας και τον θεωρώ παιχταρά με στοιχεία που τα έχουμε ανάγκη. Από 'κει και έπειτα ναι τα λεφτά είναι πολλά αλλά δεν είναι δικά μου και αν ο πρόεδρας θέλει να τα δώσει ας τα δώσει εκεί που θα πιάσουν τόπο. Είτε μας αρέσει είτε όχι ο Καλάθης έχει πέραση και ένδιαφέρει πολλούς στην Ευρώπη. Αν τον θέλουμε πρέπει να ρίξουμε χρήμα. Σκληρό αλλά αληθινό. Εννοείται πως ανεβαίνουμε 2 σκαλιά πάνω σε σχέση με πέρσυ στην περιφέρεια αν κάτσει.
Ο Σλότερ επίσης μακάρι να μας βγει. Δείχνει καλά στοιχεία αλλά η αλλαγή επιπέδου είναι γνωστό πως μπορεί να σε εκτινάξει αλλά και να σε θάψει. Εγώ είμαι συγκρατημένα αισιόδοξος γι' αυτόν.

Ελπίζω όμως ν' αποκτιθεί και ένας ακόμα κανονικός στην περιφέρεια γιατί αλλιώς θα είμαστε με κανάν Μποχωρίδη (αν μας κάτσει) και τον Παππά (που δεν τον πιστεύω) ως 2 από τους 5... Η θέση τρια εμένα μου φαντάζει όχι απλά λειψή αλλά σχεδόν άδεια. Ο Βλάντο πάει από 3ός όχι δεύτερος αλλά πρώτος! Εγώ τον πιστεύω πολύ αλλά ακόμα δεν έχει δείξει τίποτα που να με πείθει πως μπορεί να σταθεί ως βασικός στην Ευρολίγκα. Αλλά ακόμα και να σταθεί, κάποια διαφορά δεν κάνει. Οπωσδήποτε παίχτης για εκεί. Εφόσον ο Γιόνας έφυγε ας βρεθεί κάτι εξίσου αξιόλογο για εκεί. Αν στην τελική δεν παίζουν φράγκα ή δεν παίζουν σοβαρές επιλογές, ας κρατήσουμε το Μπράμο. Τουλάχιστον ας έχουμε κάποιον κανονικό και με εμεπιρίες από το να έχουμε τον κανένα. Ο Χαραλαμπόπουλος όσο ταλεντάρα και να είναι δεν μπορεί ακόμα σε αυτό το επίπεδο.

Ενώ στους ψηλούς είμαι και εγώ μέγας υποστηρικτής του Εμπάκουε. Ότι πιο κοντινο 9με τα φόντα να γίνει καλύτερος) του Λάσμε. Ο Σον Τζέιμς επίσης αλλά είναι επικίνδυνο πράγμα η απόκτιση βασικού σέντερ με πρόβλημα στη μέση. Άλλο σέντερ δεν παίζει να πάρουμε. Ξένος βασικός- Λουκάς (τσιμέντωσε εδώ αυτός)-Παπαγιάννης/Διαμαντάκος.

Εν ολίγης βλέπω Νικ-Σλότερ συν 3 ακόμα (άσσος-τριάρι-σέντερ).
bballbill
Ο Νικ το έχει βελτιώσει καθόλου το σουτ του; Και μένα μ'αρέσει ο Νικ, είναι ασφαλής επιλογή.
all_around
όπως παρουσιάζεται το θέμα Καλάθης, είναι ότι αν τελικά έρθει Ευρώπη, θα ρθει σε μας... αυτό δεν σημαίνει ότι έχει λήξει το ζήτημα, αλλά εξαρτάται από το τι θα γίνει στις 30/6; Πάντως αν έρθει θα είναι σπουδάια επιλογή, παρά τις αδυναμίες του θα είνια από τα καλύτερα γκαρντ στην Ευρώπη άνετα, μαζί με ΔΔ, έχεις πολύ καλή περιφερειακή γραμμή. Εγώ αντιθέτως πιστεύω ότι και ο Παππάς ενδέχεται να βγει του χρόνου, το παιδί έχει φοβερό επιθετικό ταλέντο, ενώ νομίζω ότι είναι υπερβολές κάποια πράγματα που γράφονται σχετικά με το χαρακτήρα. Φέτος δεν βοηθούσε στην ανάδειξη του το γενικότερο χάος που επικρατούσε στην ομάδα και το στυλ που έπαιζε, συν τον τραυματισμό του. Αν και ο Σλότερ κλέισει και ανταποκριθεί, η περιφέρεια είναι ήδη πολύ καλή. Συμπληρωνει άνετα με ένα 5ο γκαρντ χωρίς πολύ ρόλο, που θα είναι λογικά ο Μποχωρίδης και αν δεν περπατήσει λόγω Άρη, ο Αθηναίου ή μπορεί και ο Κούπερ (αν και δύσκολο).

Στο 3 θα είναι μόνο ο Γιάνκοβιτς λογικά και αν αποκτηθεί ο Βεζένκωφ θα δουλευτεί σταδιακά και για εκεί, αλλιώς άλλος ξένος...(υπάρχει και το ενδεχόμενο βέβαια να είναι ο χαραλαμπόπουλος ο δευτερος που ειναι κάπως, αλλά παίρνει χρόνο και βοηθιέται, άλλωστε η χρονιά παρουσιάζεται ως χρονιά υποδομής)

αυτό σημαίνιε ότι μένουν 5 θέσεις για ψηλούς...εχουμε ήδη τρεις (γκιστ, φωτση, λουκά) την πέμπτη βλέπω να καπαρώνει ο Παπαγιάννης (αλλιώς δεν μπορεί να μείνει και αυτός και ο Διμαντάκος στο ρόστερ!) και μένει η μεταγραφή βασικού σέντερ... αν ο Σον Τζειμς αντέχει...η ομάδα είναι μια χαρά, όχι φαβορί για ευρωλίγκα αλλά μπορεί να βελτιώνεται μέσα στη χρονιά συνεχώς και μετα τα χριστούγεννα να είναι πολύ ανταγωνιστική...
Papapit#13
Κάνοντας μια έρευνα για τους free agents στο ΝΒΑ (σαν κλασικός φίλαθλος των Lakers tongue.gif) βρήκα το ακόλουθο άρθρο που αφορά τους Memphis Grizzlies και τον Καλάθη.

Link:
http://www.3sob.com/2014/june-2014/where-d...rizzlies/17856/


QUOTE
Kosta Koufos and Nick Calathes have unguaranteed deals, but for our intents and purposes, but barring an unsavory act of deities, I think it’s safe to say they will be picked up.
EXASFAIROS
Οπως λεει η λογικη στα ντερμπυ των αιωνιων και στα δυνατα παιχνιδια της Ευρωλιγκας ειναι αδυνατον να μπουν δωδεκαδα Μποχωριδης(αν αποκτηθει),Παπαγιαννης,Διαμαντακος.Για τον Χαραλαμποπουλο κραταω μια επιφυλαξη γιατι το παιδι μου φαινεται οτι ωριμαζει πριν την ηλικια του.Απο εκει και περα ολα τα παιδια συν του Λουντζη μπορουν να παιξουν και να παρουν πολυ χρονο στην Α1,και ας χασουμε το πλεονεκτημα εδρας θα κερδισουμε παρα πολλα χρησιμοποιοντας τα αρκετο χρονο,να παρουν παραστασεις και να ανδρωνονται με γρηγορους ρυθμους.

Α1

Καλαθης(20)-Καρλον Μπραουν (10)- Λουντζης (5)σε πολυ ευκολα παιχνιδια.
Α.Ζ Σλοτερ (15)-Παππας(20)-Μποχωριδης(15)(5 στον "ασσο"(+5 αν δεν ειναι δωδεκαδα ο Λουτζης) & 5 στο "2")
Γιανκοβιτς (25)-Χαραλαμποπουλος (15)
Γκιστ(20)-Βεζενκοφ (20)
Εμπακβε (25)-Παπαγιαννης(5)-Διαμαντακος (10)

Ο Βεζε νιωθω οτι θα μεινει ενα χρονο στον Αρη ακομα και με την παρουσια του Αγγελλου στο τουρνουα της Βουλγαριας θα παει Εφες του χρονου.(ο Σαριτς εχει ηδη αποφασιστει να μεινει ενα χρονο Ευρωπη και μετα Ατλαντικο,επομενως του φευγει του Σοφου).Αλλα και Εφες να παει ετσι οπως ειναι λυσασμενοι οι Τουρκοι για Ευρωλιγκα θα παιξει σιγουρα?????



Ευρωλιγκα

Καλαθης (20)-ΔΔ (15)-Κ.Μπραουν (5)
Σλοτερ(20)-Παππας(15)-Κ.Μπραουν(5)
Γιανκοβιτς(20),Χαραλαμποπουλος σε παιχνιδια Λουμπιανας(10)-Κ.Μπραουν (10)σε παιχνιδια δυσκολα κανει ενα 5λεπτο αυτος και ενα ο Γιανκοβιτς για να κλεισει το 40λεπτο
Φωτσης(15)-Βεζενκοφ(10)-Γκιστ (15)
Εμπακβε(25)-Μαυροκεφαλος(10)-Γκιστ(5)

Ολο αυτο το σεναριο αν υπογραψει κλειστο συμβολαιο ο Βεζε με το 1,5 που του προσφερθηκε και δεν εχει οπτιον αουτ για Ατλαντικο.Δεν ξερω μετα αν μπορουμε να αξιοποιησουμε ριτρα για να βγαλουμε τα σπασμενα....

doctorjekil
http://www.sport24.gr/Basket/galatasarai_k...ns.2870982.html παρα πολυ καλος παιχτης...μακαρι να τον κοιταξουμε κ εμεις
Reggie Miller 31
Ο Παππάς μετά τα όσα ακούστηκαν πέρσι για την συμπεριφορά του και την μη χρησιμοποίηση απο 2 προπονητές, πιστεύετε θα παίξει φέτος ή δεν θα σκοτωθεί με τον Ντούσκο σε κανά καψώνι; Για μένα πέρα απο τον Σλότερ που δεν τον ξέρω κ το Γαλλικό πρωτάθλημα δεν είναι κ για πολλά, δεν υπάρχει άλλο 2αρι στην ομάδα ακόμα...
EXASFAIROS
QUOTE (doctorjekil @ Jun 28 2014, 14:23 ) *
http://www.sport24.gr/Basket/galatasarai_k...ns.2870982.html παρα πολυ καλος παιχτης...μακαρι να τον κοιταξουμε κ εμεις



Εχει "ψωμι" η Παρτιζαν...εχει και Βεστερμαν αντι Μποχωριδη αν δεν κατσει.
tuareg
QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 28 2014, 14:53 ) *
Οπως λεει η λογικη στα ντερμπυ των αιωνιων και στα δυνατα παιχνιδια της Ευρωλιγκας ειναι αδυνατον να μπουν δωδεκαδα Μποχωριδης(αν αποκτηθει),Παπαγιαννης,Διαμαντακος.Για τον Χαραλαμποπουλο κραταω μια επιφυλαξη γιατι το παιδι μου φαινεται οτι ωριμαζει πριν την ηλικια του.Απο εκει και περα ολα τα παιδια συν του Λουντζη μπορουν να παιξουν και να παρουν πολυ χρονο στην Α1,και ας χασουμε το πλεονεκτημα εδρας θα κερδισουμε παρα πολλα χρησιμοποιοντας τα αρκετο χρονο,να παρουν παραστασεις και να ανδρωνονται με γρηγορους ρυθμους.

Α1

Καλαθης(20)-Καρλον Μπραουν (10)- Λουντζης (5)σε πολυ ευκολα παιχνιδια.
Α.Ζ Σλοτερ (15)-Παππας(20)-Μποχωριδης(15)(5 στον "ασσο"(+5 αν δεν ειναι δωδεκαδα ο Λουτζης) & 5 στο "2")
Γιανκοβιτς (25)-Χαραλαμποπουλος (15)
Γκιστ(20)-Βεζενκοφ (20)
Εμπακβε (25)-Παπαγιαννης(5)-Διαμαντακος (10)

Ο Βεζε νιωθω οτι θα μεινει ενα χρονο στον Αρη ακομα και με την παρουσια του Αγγελλου στο τουρνουα της Βουλγαριας θα παει Εφες του χρονου.(ο Σαριτς εχει ηδη αποφασιστει να μεινει ενα χρονο Ευρωπη και μετα Ατλαντικο,επομενως του φευγει του Σοφου).Αλλα και Εφες να παει ετσι οπως ειναι λυσασμενοι οι Τουρκοι για Ευρωλιγκα θα παιξει σιγουρα?????



Ευρωλιγκα

Καλαθης (20)-ΔΔ (15)-Κ.Μπραουν (5)
Σλοτερ(20)-Παππας(15)-Κ.Μπραουν(5)
Γιανκοβιτς(20),Χαραλαμποπουλος σε παιχνιδια Λουμπιανας(10)-Κ.Μπραουν (10)σε παιχνιδια δυσκολα κανει ενα 5λεπτο αυτος και ενα ο Γιανκοβιτς για να κλεισει το 40λεπτο
Φωτσης(15)-Βεζενκοφ(10)-Γκιστ (15)
Εμπακβε(25)-Μαυροκεφαλος(10)-Γκιστ(5)

Ολο αυτο το σεναριο αν υπογραψει κλειστο συμβολαιο ο Βεζε με το 1,5 που του προσφερθηκε και δεν εχει οπτιον αουτ για Ατλαντικο.Δεν ξερω μετα αν μπορουμε να αξιοποιησουμε ριτρα για να βγαλουμε τα σπασμενα....


δεν ειναι μηχανες οι παικτες να πατας ενα κουμπι και να παιζουν,μετα να κανεις switch off για μια εβδομαδα και ξανα switch on μετα 3 μερες.
Mε αυτα που προτεινεις για το μεσα εξω στην α1 και στην ευρωλιγκα θα καουν οι παντες εχοντας το διπλο ρολο που φανταζεσαι.
thanath
QUOTE (tuareg @ Jun 28 2014, 16:14 ) *
δεν ειναι μηχανες οι παικτες να πατας ενα κουμπι και να παιζουν,μετα να κανεις switch off για μια εβδομαδα και ξανα switch on μετα 3 μερες.
Mε αυτα που προτεινεις για το μεσα εξω στην α1 και στην ευρωλιγκα θα καουν οι παντες εχοντας το διπλο ρολο που φανταζεσαι.


Από την μεριά μου πιστεύω οτι στην αρχή ειδικά ο καλύτερος τρόπος να διαχειριστείς τους πιτσιρικάδες είναι να τους έχεις μόνο στην α1! Κανένας απ αυτούς που γράφονται η αποκτήθηκαν ήδη δεν μπορούν ούτε 5' EL....

Και έτσι έχεις ξεκουστους δδ κ φωτση για ματς που έχουν σημασία!

Το μόνο θέμα είναι για κάποιους ξένους που μπορεί να έχουν διπλό ρόλο με αποτέλεσμα να χαθούν και να μην αποδώσουν, αλλά εδω πρέπει να δείξει ο προπονητής τι αξίζει και να δώσει στον καθένα να καταλάβει τι πρέπει να κάνει.

Οπότε με ένα τέτοιο πλάνο και δίνεις ευκαιρία στους μικρούς να παίξουν σε επίπεδο πρωταθλητισμου χωρίς ρίσκο λόγω της χαμηλής δυναμικτοτητας των ομάδων με εξαίρεση τον ΟΣΦΠ και ίσως Πανιώνιο και ΠΑΟΚ και δεν τους θάβεις όπως έχει γίνει στο παρελθόν με άλλα ταλέντα αλλά και δεν τους πετάς στα βαθιά χωρίς σανίδα σωτηρίας...
thanath
Διπλό ποστ..
Manolis2510
Το Sportando στο twitter εγραψε "AJ Slaughter is signing a contract with an @Euroleague team his agent @PedjaMateric reports…" και ο Ραζνατοβιτς απαντησε "That's not completely true. There is big interest of 2 EL teams but they don't give NBA escape. So he will play SL and decide."
Αμφιβαλλω αμα θα τον περιμενουμε τοσο..
drunk guy
Τελικα ρε παιδια τι γινεται με καλαθη?παρατηρω μια αισιοδοξια για θετκη εκβαση της υποθεσης αλλα δεν καταλαβαινω απο που πηγαζει απο τη στιγμη που ο καλαθης θα παει στην ομαδα που του δινει τα περισσοτερα χρηματα.
Las Plagas
QUOTE (drunk guy @ Jun 28 2014, 17:44 ) *
Τελικα ρε παιδια τι γινεται με καλαθη?παρατηρω μια αισιοδοξια για θετκη εκβαση της υποθεσης αλλα δεν καταλαβαινω απο που πηγαζει απο τη στιγμη που ο καλαθης θα παει στην ομαδα που του δινει τα περισσοτερα χρηματα.

απο μικρος ηταν παναθηναικος ο νικ
Darryl13
QUOTE (drunk guy @ Jun 28 2014, 17:44 ) *
Τελικα ρε παιδια τι γινεται με καλαθη?παρατηρω μια αισιοδοξια για θετκη εκβαση της υποθεσης αλλα δεν καταλαβαινω απο που πηγαζει απο τη στιγμη που ο καλαθης θα παει στην ομαδα που του δινει τα περισσοτερα χρηματα.


Είχε διορία μέχρι χθες να απαντήσει .
Από την στιγμή λοιπόν που δεν έχουμε απόσυρση του ΠΑΟ -όπως έκανε στην αντίστοιχη διορία στον Βεζένκοφ- , σίγουρα κάτι θετικό πρέπει να σημειώθηκε .
Αυτό λέει το θετικό σενάριο tongue.gif
priest
Ο ερτελ εκλεισε στην φενερ?Υπαρχει καποιο νεο?

Επισης ο Curtis Jerrels θα ηταν μια πολυ καλη περιπτωση ειδικα αν συνδυαστει με εναν πολυ καλο δημιουργο,αφου ο Curtis εχει στο μυαλο του το σκορ και οχι τις ασσιστ.

(ολα αυτα αν δεν ερθει ο Μεσσιας)

djibriliant
Πάντως αν όντως έρθει ο Καλάθης και ένα καλό 5 δεν νομίζω να έχουμε πρόβλημα κόντρα στους απέναντι, ειδικά όταν το μόνο πρόβλημα τους είναι η διαιτησία και οχι η αποδοση τους.
EXASFAIROS
Θα αλλαξουν καποια πραγματα φετος και στις 2 ομαδες στα δικα μου ματια.Δεν μπορουμε να προδιαγραψουμε τις μεταξυ μας μαχες .Ο αιωνιος θα αντκαταστησει τους Κολλινς και Λο με τον Λαφαγιετ,τον Κατσιβελη με τον Ντιλεινι και μαλλον θα μεινει ο Μαντζαρης.Υπεροπλια στο "1" & "2" αλλα μπορει και μπουρδουκλωμα.Στο "3' χανει Περπε αλλα μπαινει μπροστα ο Παπαπετρου που το παιδι το χει.Επισης ο Ματ αρχιζει να βρισκει τον ρολο του εναντιον μας.Στο 4 αν καταφερει σε διαφορα σχηματα να εχει τον Χαντερ(αν τον παρει τελικα) τοτε θα χουμε προβλημα στις αμυνες καθως ειναι γοργοποδαρος και οταν ο Γκιστ θα μαρκαρει οταν ειναι στο παιχνιδι την αδυναμια του τον Σπαν ,δεν εχουμε ουτε δυνατο σωμα Μασιουλις ,ουτε πλεον ψηλο την ιδια ωρα στο τερεν να φυλαξει τον Χαντερ.Ο Μπαρτζωκας παει να αντιγραψει διδυμο Γκιστ-Λασμε και αλλαζει τα δεδομενα.Και μπορει να κρατησει Σιμμονς.Αν αντι για Πετγουει ψαχτει -παντα κατα την γνωμη μου- για ενα στυβαρο αλλα οχι αργο 4-5αρο τοτε εχουμε θεμα.

Εμεις απο την αλλη μπορει να δυναμωσουμε πολυ στην περιφερεια ,αλλα και εκει θελει προσεκτικες επιλογες αλλα δεν εχουμε στιβαρο τριαρι που να κοντραρει εστω και λιγο τον Πριντεζη καθως εφυγε ο Μασιουλις και ψαχνουμε για αντι-Λασμε.Ισως μας συνφερουν φετος κοντα σχηματα και ισαξιες με τον αντιπαλο επιλογες στους ΜΑΠ που θα ξυλοφορτωνονται μεταξυ τους.Ειμαστε πισω χρονικα αλλα μπορει να μας βγει σε οφελος στο να διαβασουμε τον αντιπαλο.Το θετικοτατο ειναι οτι πιθανοτατα να ειναι παντα φρεσκος ο Μητσαρας στα συμαντικα παιχνιδια και ξεκουραστος.Οι Τελικοι ετσι παρθηκαν.



ΔΔ--)ΔΔ
Ουκιτς---)πιθ Καλαθης
Ραιτ--)Μπραουν η Ντιοτ
Αποστολιδης---)Λουτζης

Καρυ--)Σλοτερ πιθ
Παππας--)Παππας με ενεργο ρολο.θεμα η αμυνα.

Μασιουλις---)...........μαλλον κανενας...εδω ισως χρειαστει 3-4αρο στυλ Γκιστ,εστω φτηνο να κυνηγαει τον Χαντερ οταν ο τελευταιος χρησιμοποιειται ως 4αρι η το αλλο τεσσαρι που θα παρει ο αιωνιος,καθως ο Τζειμς θα απασχολει τον Σπανουλη στο μαρκαρισμα.
Γιανκοβιτς--)Γιανκοβιτς με ενεργο ρολο οπως 4ο τελικο.
Χαραλαμποπουλος--)σιγα σιγα να φτιαξει το σωμα του.

Φωτσης--)Φωτσης οπως περσι αλλα πιο ξεκουραστος (αν εχει τον αντικαταστατη του Μασιουλις που να παιρνει λιγο απο τον χρονο του.
Γκιστ--)Γκιστ απο τα ιδια απαραιτητα.
Μαυροκεφαλος--)φετος θα μαθει να εκτελει και σε πικ εν ρολ (ως "5")και να σουταρει πιο ανετα(? χμμ δεν θα ναι Πετγουει αυτος που θα τον μαρκαρει αλλα θα τον ζοριζει περισσοτερο αν παιζει στο "4") απο αποσταση.
Λασμε---)Εμπακβε η Εμπακβε...

Μπατιστ--)Παπαγιαννης
Διαμαντακος--)με πιο πολυ πυγμη ο μικρος.


Επομενως μαλλον χρειαζομαστε¨.
Καλαθη
Μπραουν
Σλοτερ
ενα γοργοποδαρο ,ψηλο Γκιστ για 3-4αρο
Εμπακβε


Με το σκεπτικο οτι ο Μπαρτζωκας θα κρατησει Σιμμονς και δεν θα παει σε πολυ καλο δεινοσαυρο,γιατι τοτε καλυτερα να δωσουμε τον Μαυριοκεφαλο στην Μαλαγα... laugh.gif
SG3ptshooter
ΓΚΑΖΙΑ ΓΟΥΣΤΑΡΩΩΩ 77.gif
http://www.prasini.gr/prasinofrouros/item/...opsei-ti-glossa
Goofy-shot
QUOTE(SG3ptshooter @ Jun 28 2014, 22:26 ) *

smiley.gif smiley.gif smiley.gif
all_around
QUOTE(redleg7 @ Jun 28 2014, 22:04 ) *


πάνω κάτω αυτό βγαίνει μέσα από τα συμφραζόμενα των ΜΜΕ του ΔΓ, μόνο που επιπλέον φαίνεται για την ώρα τουλάχιστον να ερχεται προς τα εμας, στην περίπτωση που μπορεί να ερθει Ευρώπη. Παλι διαβάζοντας αναμεσα στις γραμμές νομίζω, ότι τις προηγούμενες μέρες δεν υπήρχε καν επικοινωνία, που τελικά ξαναεπιτεύχθηκε με την ανακοίνωση-διορία απαντησης. Τελικά καναμε λάθος όσοι τη θεωρήσαμε επικοινωνιακο τεχνασμα, για να δικαιολογηθεί μια αποτυχία...αποτελούσε πίεση για να δούμε αν υπάρχει ακόμα ενδιαφέρον (κάτι που έγινε μετα την επίσκεψη Ιβάνοβιτς, κάτι που πρέπει να σημειώσουμε) και δυνατότητα επίτευξης της μεταγραφής.

άντε ελπίζουμε...
gspara
http://www.pamesports.gr/298275/
Για να ανεβει λιγο η αισιοδοξια μας......Αλεξις Αζινζα!!!!!!
all_around
QUOTE(gspara @ Jun 28 2014, 23:01 ) *
http://www.pamesports.gr/298275/
Για να ανεβει λιγο η αισιοδοξια μας......Αλεξις Αζινζα!!!!!!



μας έφτιαξες το βράδυ...μάκαρι...

και οι άλλοι που γραφει καλές λύσεις...

πόοσ να είναι το κασέ του Αζινζά;
doctorjekil
QUOTE(gspara @ Jun 28 2014, 23:01 ) *
http://www.pamesports.gr/298275/
Για να ανεβει λιγο η αισιοδοξια μας......Αλεξις Αζινζα!!!!!!

Μας εφτιαξες το βραδυ...ειναι αξιοπιστο αυτο το σαιτ?δεν το ξερω
gspara
QUOTE (all_around @ Jun 28 2014, 23:04 ) *
μας έφτιαξες το βράδυ...μάκαρι...

και οι άλλοι που γραφει καλές λύσεις...

πόοσ να είναι το κασέ του Αζινζά;

να υποθεσω κοντα στο μυριο????
Nik Tepits
Εναν απο αυτους τους 3 να παρουμε ειμαστε μια χαρα! tongue.gif
doctorjekil
QUOTE(Nik Tepits @ Jun 28 2014, 23:07 ) *
Εναν απο αυτους τους 3 να παρουμε ειμαστε μια χαρα! tongue.gif

Ο Αζινσα ειναι με διαφορα καλυτερος απο τους αλλους δυο
gspara
QUOTE (doctorjekil @ Jun 28 2014, 23:06 ) *
Μας εφτιαξες το βραδυ...ειναι αξιοπιστο αυτο το σαιτ?δεν το ξερω

για να γραφει και ο Μπατης πιστευω κ ελπιζω οτι ειναι......μακαρι να ερθει!!
Manolis2510
QUOTE (SG3ptshooter @ Jun 28 2014, 22:26 ) *


Ο Πρασινοφρουρος ειναι ο ιδιος ο Γιαννακοπουλος? tongue.gif
doctorjekil
QUOTE(Manolis2510 @ Jun 28 2014, 23:11 ) *
Ο Πρασινοφρουρος ειναι ο ιδιος ο Γιαννακοπουλος? tongue.gif

Ο θανασης ομως 69.gif
Dred11
Μένει κι ένα γαλλόφωνο ποιοτικό 3άρι και η πεντάδα μας είναι για playoffs του ΝΒΑ:
C A L A T H E S
D I A M A N T I D E S
Z E L A B A L E
G I S T
A J I N C A
djibriliant
Εγώ δεν καταλαβα κάτι υπάρχει όρος που έχει ο καλάθης μέχρι 30/6 να φύγει ή εχει η ομαδα του μεχρι 15/7 να τον διώξει? Γιατί αν συμβαίνει το δεύτερο που είναι πιο λογικό τι διορία του δώσαμε?
SG3ptshooter

Scouting report για Ajinca δε χρειάζεται, αν μείνει free και μπορούμε να τον καλύψουμε να έρθει χτες. H φορολογία δεν είναι στη μέση του ποσού που βλέπετε, πραγματικά κανείς δε βγάζει 100% άκρη σε αυτό, δε γίνεται και να το εξηγήσω. Όπως και να έχει δεν είναι αντιπροσωπευτικό γιατί το ποσό που θα υπογράψει ο Γάλλος θα καθοριστεί απ' τη ζήτησή του κι όχι απ' το πόσα πήρε στη Νέα Ορλεάνη.
Dreamerpanos
Αν διώξαμε Λάσμε για να πάρουμε Αζινσα τότε είμαστε κομπλέ....αλλά δεν εμπιστεύομαι προσωπικά το συγκεκριμένο σάιτ....
thalys
QUOTE
Εγώ δεν καταλαβα κάτι υπάρχει όρος που έχει ο καλάθης μέχρι 30/6 να φύγει ή εχει η ομαδα του μεχρι 15/7 να τον διώξει? Γιατί αν συμβαίνει το δεύτερο που είναι πιο λογικό τι διορία του δώσαμε?


O Καλάθης έχει συμβόλαιο για άλλον ένα χρόνο στο ΝΒΑ με τους Γκρίζλις. Μέχρι τις 15 Ιούλη μπορεί το Μέμφις να το σπάσει χωρίς να τον αποζημιώσει. Μετά από αυτή την ημερομηνία στον παίχτη οφείλεται ολόκληρο το ποσό του συμβολαίου του(περίπου 800 χιλιάρικα δολλάρια). Οπότε αν είναι να τον αφήσει ελεύθερο το Μέμφις, θα τον αφήσει μέχρι και τις 15 Ιούλη.

Στο ΝΒΑ η μεταγραφική περίοδος ξεκινάει 1η Ιούλη και υπογραφές μπορούν να πέσουν μετά τις 10. Στο Μέμφις έγιναν άνω κάτω με τον GΜ να αποχωρεί λίγο πριν το ντραφτ και τον προπονητή αρχικά να συζητάει με τους Τίμπεργουλβς αλλά στο τέλος η διοίκηση άλλαξε γνώμη και τον κράτησε.

Σε ελληνικά σάιτς έχω δει να γράφεται ότι ο παίχτης έχει opt out μέχρι τις 30/6. Δεν έχω δει όμως κανένα αμερικάνικο σάιτ να επιβεβαιώνει την πληροφορία, οπότε υποθέτω ότι είναι λανθασμένη η πληροφορία και οφείλεται στην σύγχιση σχετικά με τους κανονισμούς μεταγραφών/συμβολαίνω στο ΝΒΑ.
djibriliant
QUOTE (thalys @ Jun 29 2014, 01:09 ) *
O Καλάθης έχει συμβόλαιο για άλλον ένα χρόνο στο ΝΒΑ με τους Γκρίζλις. Μέχρι τις 15 Ιούλη μπορεί το Μέμφις να το σπάσει χωρίς να τον αποζημιώσει. Μετά από αυτή την ημερομηνία στον παίχτη οφείλεται ολόκληρο το ποσό του συμβολαίου του(περίπου 800 χιλιάρικα δολλάρια). Οπότε αν είναι να τον αφήσει ελεύθερο το Μέμφις, θα τον αφήσει μέχρι και τις 15 Ιούλη.

Στο ΝΒΑ η μεταγραφική περίοδος ξεκινάει 1η Ιούλη και υπογραφές μπορούν να πέσουν μετά τις 10. Στο Μέμφις έγιναν άνω κάτω με τον GΜ να αποχωρεί λίγο πριν το ντραφτ και τον προπονητή αρχικά να συζητάει με τους Τίμπεργουλβς αλλά στο τέλος η διοίκηση άλλαξε γνώμη και τον κράτησε.

Σε ελληνικά σάιτς έχω δει να γράφεται ότι ο παίχτης έχει opt out μέχρι τις 30/6. Δεν έχω δει όμως κανένα αμερικάνικο σάιτ να επιβεβαιώνει την πληροφορία, οπότε υποθέτω ότι είναι λανθασμένη η πληροφορία και οφείλεται στην σύγχιση σχετικά με τους κανονισμούς μεταγραφών/συμβολαίνω στο ΝΒΑ.

Οπότε το τελεσίγραφο τι νόημα είχε αφού δεν είναι ελευθερος αυτη τη στιγμη?
Las Plagas
QUOTE (djibriliant @ Jun 29 2014, 02:05 ) *
Οπότε το τελεσίγραφο τι νόημα είχε αφού δεν είναι ελευθερος αυτη τη στιγμη?

για τραμπουκισμο shot.gif
Goofy-shot
''Αυτή τη στιγμή που μιλάμε και γράφουμε δεν μπορεί να υπάρξει κάτι ανακοινώσιμο. Πολλές φορές υπάρχουν παράμετροι που πρέπει να …φρενάρουν την αδημονία όλων. Για να γίνει μια δουλειά χρειάζεται συγκεκριμένος χρόνος και κινήσεις, ειδικά όταν αυτή τη …χωρίζει ο Ατλαντικός. Αλλά είπαμε, όλα είναι υπό πλήρη έλεγχο.''
Απόσπασμα Κοντού από άρθρο του στο ονσπορτς...Θέλει να πει μάλλον πως έχουμε συμφωνήσει με Νικ απλά περιμένουμε να μείνει και τυπικά ελέυθερος.... rolleyes.gif
EXASFAIROS
QUOTE (EXASFAIROS @ Jun 28 2014, 19:07 ) *
Θα αλλαξουν καποια πραγματα φετος και στις 2 ομαδες στα δικα μου ματια.Δεν μπορουμε να προδιαγραψουμε τις μεταξυ μας μαχες .Ο αιωνιος θα αντκαταστησει τους Κολλινς και Λο με τον Λαφαγιετ,τον Κατσιβελη με τον Ντιλεινι και μαλλον θα μεινει ο Μαντζαρης.Υπεροπλια στο "1" & "2" αλλα μπορει και μπουρδουκλωμα.Στο "3' χανει Περπε αλλα μπαινει μπροστα ο Παπαπετρου που το παιδι το χει.Επισης ο Ματ αρχιζει να βρισκει τον ρολο του εναντιον μας.Στο 4 αν καταφερει σε διαφορα σχηματα να εχει τον Χαντερ(αν τον παρει τελικα) τοτε θα χουμε προβλημα στις αμυνες καθως ειναι γοργοποδαρος και οταν ο Γκιστ θα μαρκαρει οταν ειναι στο παιχνιδι την αδυναμια του τον Σπαν ,δεν εχουμε ουτε δυνατο σωμα Μασιουλις ,ουτε πλεον ψηλο την ιδια ωρα στο τερεν να φυλαξει τον Χαντερ.Ο Μπαρτζωκας παει να αντιγραψει διδυμο Γκιστ-Λασμε και αλλαζει τα δεδομενα.Και μπορει να κρατησει Σιμμονς.Αν αντι για Πετγουει ψαχτει -παντα κατα την γνωμη μου- για ενα στυβαρο αλλα οχι αργο 4-5αρο τοτε εχουμε θεμα.

Εμεις απο την αλλη μπορει να δυναμωσουμε πολυ στην περιφερεια ,αλλα και εκει θελει προσεκτικες επιλογες αλλα δεν εχουμε στιβαρο τριαρι που να κοντραρει εστω και λιγο τον Πριντεζη καθως εφυγε ο Μασιουλις και ψαχνουμε για αντι-Λασμε.Ισως μας συνφερουν φετος κοντα σχηματα και ισαξιες με τον αντιπαλο επιλογες στους ΜΑΠ που θα ξυλοφορτωνονται μεταξυ τους.Ειμαστε πισω χρονικα αλλα μπορει να μας βγει σε οφελος στο να διαβασουμε τον αντιπαλο.Το θετικοτατο ειναι οτι πιθανοτατα να ειναι παντα φρεσκος ο Μητσαρας στα συμαντικα παιχνιδια και ξεκουραστος.Οι Τελικοι ετσι παρθηκαν.



ΔΔ--)ΔΔ
Ουκιτς---)πιθ Καλαθης
Ραιτ--)Μπραουν η Ντιοτ
Αποστολιδης---)Λουτζης

Καρυ--)Σλοτερ πιθ
Παππας--)Παππας με ενεργο ρολο.θεμα η αμυνα.

Μασιουλις---)...........μαλλον κανενας...εδω ισως χρειαστει 3-4αρο στυλ Γκιστ,εστω φτηνο να κυνηγαει τον Χαντερ οταν ο τελευταιος χρησιμοποιειται ως 4αρι η το αλλο τεσσαρι που θα παρει ο αιωνιος,καθως ο Τζειμς θα απασχολει τον Σπανουλη στο μαρκαρισμα.
Γιανκοβιτς--)Γιανκοβιτς με ενεργο ρολο οπως 4ο τελικο.
Χαραλαμποπουλος--)σιγα σιγα να φτιαξει το σωμα του.

Φωτσης--)Φωτσης οπως περσι αλλα πιο ξεκουραστος (αν εχει τον αντικαταστατη του Μασιουλις που να παιρνει λιγο απο τον χρονο του.
Γκιστ--)Γκιστ απο τα ιδια απαραιτητα.
Μαυροκεφαλος--)φετος θα μαθει να εκτελει και σε πικ εν ρολ (ως "5")και να σουταρει πιο ανετα(? χμμ δεν θα ναι Πετγουει αυτος που θα τον μαρκαρει αλλα θα τον ζοριζει περισσοτερο αν παιζει στο "4") απο αποσταση.
Λασμε---)Εμπακβε η Εμπακβε...

Μπατιστ--)Παπαγιαννης
Διαμαντακος--)με πιο πολυ πυγμη ο μικρος.


Επομενως μαλλον χρειαζομαστε¨.
Καλαθη
Μπραουν
Σλοτερ
ενα γοργοποδαρο ,ψηλο Γκιστ για 3-4αρο
Εμπακβε


Με το σκεπτικο οτι ο Μπαρτζωκας θα κρατησει Σιμμονς και δεν θα παει σε πολυ καλο δεινοσαυρο,γιατι τοτε καλυτερα να δωσουμε τον Μαυριοκεφαλο στην Μαλαγα... laugh.gif




Γνωμη μου ειναι οτι ο καταλληλος παιχτης για να παιξει τον Πριντεζη και εν μερει τον Χαντερ αν ο τελευταιος κατεβαινει στο "4" ειναι ο Μαρκο Σιμονοβιτς του Ερυθρου Αστερα.Πολυ καλο τριποντο,γερο σωμα και μπουκες με δυναμικα τελιωματα ,δυνατα πατηματα που δεν τον καθιστουν αχρηστο αλλα και γρηγορα ποδια

Οσον αφορα το θεμα Καλαθη πρεπει να εχει προκυψει κατι θετικο τις τελευταιες μερες αλλιως η δευτερη επιμονη και το τελεσυγραφο δεν θα εβγαζαν αρνητικη αυρα....κατι μου λεει οτι συμφωνησαμε.Μοναδικος ανασταλτικος παραγοντας η πιθανη παραμονη του Τεοντοσιτς στην Μοσχα.

Με Σιμονοβιτς δεν περιμενεις τον Βεζενκοφ(κατι μου λεει οτι εχουμε ελαχιστες πιθανοτητες αποκτησης)

Αζινκα η Εμπακβε....φυσικα πρωτη επιλογη ο πρωτος και να τα σκασουμε σε αυτον (και στον Καλαθη)

Παρολο που ειναι κατα της δεοντολογιας μου θα "εκλεινα" τον Σλοτερ και με Σαμερ Καμπ.Κατι μου λεει οτι αξιζει η καθυστερηση και με βελτιωμενο Γιανκοβιτς και δυναμικο Σιμονοβιτς ...ας ειναι ο αδυνατος κρικος μου ο Σλοτερ στην αμυνα.....

Επιλεγω τους Αζινκα ,Σλοτερ,Σιμονοβιτς & "κλεβω" τον Μπραουν απο Μακαμπι ηεπιλεγω Ντιοτ(καθοτι τον Ντιλεινι τον θεωρω κλεισμενο απο τον αιωνιο) +Γκιστ και αφηνω μια θεση ξενου κενη αν δεν ελθει Καλαθης.

....(πιθ Καλαθης) -ΔΔ- Μπραουν η Ντιοτ
Σλοτερ-Παππας
Γιανκοβιτς-Σιμονοβιτς
Γκιστ-Φωτσης
Αζινκα-...............-Μαυροκεφαλος.

Χαραλαμποπουλος-Παπαγιαννης-Διαμαντακος-Λουτζης.

*κομβικο αν ο "ασσος" ειναι ο Καλαθης με την εννοια οτι θα χω ξενο για δευτερο 5αρι....αλλιως καποιος θα παιζει μονο Ευρωλιγκα,οπως θα συμβει και στους απεναντι....


rakakis
εγω πιστευω οτι και για σας και για μας ιδανικη λυση στο 5 θα ηταν ο Σλοτερ της Ρεαλ

ειδικα αν θελετε να συνεχισετε την ιδια αμυνα στο Σπανουλη, ο Σλοτερ μπορει να αντικαταστησει επαξια ή και καλυτερα το Λασμε στις αλλαγες στα σκριν πεφτοντας πανω στο Σπαν
green_sky
Εαν η ομαδα δεν παρει δυο πολυ καλους ψηλους ο απεναντι θα εχει τουλαχιστον 12 ριμπαουντ παραπανω σε καθε αγωνα με οτι αυτο συνεπαγεται.
EXASFAIROS
Αν παρεις Αζινκα δεν παιρνεις και Σλοτερ.Αν παρεις Εμπακβε πληρωνεις το κοστος του Σλοτερ αν και ο διαδοχος του μονοχνωτου Λασο δεν νομιζω να ειναι διαθετημενος να παραχωρησει Σλοτερ(εως 15 Ιουλιου αποφασιζουν αν θα τον κρατησουν).Οι πιθανοτητες ειναι ελαχιστες.Εκτος αν ο Ιβανοβιτς τα βρει με Εμπακβε και βρει λαυρακι δευτερο Γκιστ.ο Αζινκα θα σου κοστισει λιγο πανω απο 1,5 μ.δολ και αν δεν ψαχτει για ΝΒΑ,ενω ο Εμπακβε γυρω στα 900 ,σαφως πιο φτηνη επιλογη αλλα οχι τοσο με παιχνιδι με πλατη πραγμα που εχει ο Γαλλος διεθνης.


Παντως αν παρει η ομαδα Εμπακβε+Σλοτερ ειναι σουπερ καλλυμμενη(+Γκιστ,Μαυροκεφαλο)...2 και κατι μ.δολ και οι 2?τοτε θα αποδεχομουνα οτι ο Καλαθης δεν θα ελθει....
Nik Tepits
Προς παραμονη στον Αρη λενε οι Μποχω-Βεζενοφ:

http://www.sport-fm.gr/article/pros-paramo...oxwridis/773684

Αντε να ξεκαθαριζει το τοπιο σιγα-σιγα. Παμε για Αθηναιου η' Κουπερ για 3ο πλευ.

Μας εκανε προταση η Μαλαγα για Μαυρο και αρνηθηκαμε;; Φοβερη ευκαιρια να ξεφορτωθουμε το συμβολαιο του, περναμε Βουγουκα στο σχεδιο ελληνοποιησης που ειναι πολυ καλυτερος.

Εαν παντως οπως προαναφερετε παμε για Αζινκα, μια χαρα ειναι αν και πολυ δυσκολο. Ο Χαντερ μου αρεσε στους τελικους με Αρμανι, αλλα μαλλομ ειναι για 2ος ψηλος παρα βασικο πενταρι. Ο Εμπακουε δεν εχει κλεισει πουθενα;
djibriliant
O Αζίνκα μου φαίνεται κατι πολυ καλο για να είναι αληθινο. Με Αζινκα καλάθη μπορουμε να διεκδικισουμε φαιναλ φορ, αν φυσικα υπάρχει περίπτωση να έρθουν
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.