Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Rajon Rondo vs Derrick Rose
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Versus & Polls
Boom Dizzle
Ποιον θεωρειτε καλυτερο?Η Γνωμη μου ειναι Rose ειναι τρομερο ταλεντο και παιχτης!
a bullet for your head
Ο Ροουζ ειναι πιο πολυδιαφημισμενος απ τον Ροντο.
Ειχε μεγαλη προβολη οντας και το Νο1 του περσινου ντραφτ.
Σιγουρα προκειται για πολυ σπουδαιο ταλεντο,ομως την ψηφο μου την εριξα στον Ροντο,ο οποιος καταφερε και αναδειχτηκε σε μια ομαδα που κανει πρωταθλητισμο και εχει στις ταξεις της,ηδη 3 πολυ μεγαλα ονοματα.
Gio Sugar
QUOTE(a bullet for your head @ May 30 2009, 19:10 ) *
Ο Ροουζ ειναι πιο πολυδιαφημισμενος απ τον Ροντο.
Ειχε μεγαλη προβολη οντας και το Νο1 του περσινου ντραφτ.
Σιγουρα προκειται για πολυ σπουδαιο ταλεντο,ομως την ψηφο μου την εριξα στον Ροντο,ο οποιος καταφερε και αναδειχτηκε σε μια ομαδα που κανει πρωταθλητισμο και εχει στις ταξεις της,ηδη 3 πολυ μεγαλα ονοματα.



+1
captain charisma
o ροντο εχει και το πλεονεκτημα οτι εγινε πρωταθλητης σε μικρη ηλικια!
morrison
Ψήφο στον Ρόουζ γιατί σε δύο χρόνια θα είναι ο καλύτερος pg του κόσμου.Ο Ρόντο για μένα ήταν τυχερός που βρέθηκε σε μια ομάδα που χρειαζόταν μόνο να πασάρει.Επιθετικά όλοι επικεντρώνονται στους big-3 κ αυτός συνήθως ανενόχλητος σκοράρει και κάποιους πόντους πλέον.Σίγουρα γρήγορος και πολυδιάστατος αλλά μέτριος σκόρερ,κακός σουτέρ για μένα σε άλλη ομάδα δεν θα ήταν ο ίδιος.
Elio
Ο ροντο εφετος εκανε απλα μια ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ χρονια! Απιστευτος ο τυπος επισκιασε αλλεν και πιρς αρκετες φορες. Σιγουρα εξελισεται σαν ενας απο τους καλυτερους ασσους του ΝΒΑ και ας μην εχει καλο σουτ.

Ο Ροουζ ομως πιστευω οτι με αυτα που εχω δει και εχει δειξει το παιδι θα τον ξεπερασει λιαν συντομως. Ειναι ψηλοτερος, εχει καλυτερο σουτ, την ιδια εκρηκτικοτητα, την ιδια ντριμπλα για να μην πω καλυτερη ο ροουζ.

Καλυτερος ο Ροουζ
zoze
QUOTE(Elio @ Jun 11 2009, 11:20 ) *
Ο ροντο εφετος εκανε απλα μια ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ χρονια! Απιστευτος ο τυπος επισκιασε αλλεν και πιρς αρκετες φορες. Σιγουρα εξελισεται σαν ενας απο τους καλυτερους ασσους του ΝΒΑ και ας μην εχει καλο σουτ.

Ο Ροουζ ομως πιστευω οτι με αυτα που εχω δει και εχει δειξει το παιδι θα τον ξεπερασει λιαν συντομως. Ειναι ψηλοτερος, εχει καλυτερο σουτ, την ιδια εκρηκτικοτητα, την ιδια ντριμπλα για να μην πω καλυτερη ο ροουζ.

Καλυτερος ο Ροουζ



O Rose είναι καλύτερος αλλά ο Rondo του χρόνου είναι free agent και ο Ζέλικο θα ψάχνει άσσο στον ΠΑΟ. smiley.gif

Ο Rondo πρέπει να βελτιώσει το σουτ του... Χωρίς σουτ δεν έχει μεγάλη εξέλιξη...
denny
ραζον,ραχον,ραιον ή οπως τον ελενε ψηφιζω ΡΟΝΤΟ!!!σωστα το ειπες καλυτερη πασα αλλα και πολυ καλυτερη αμυνα...και αμα του μαθαινε καποιος να σουταρει σωστα θα ηταν καλυτερος και στην επιθεση αλλα δεν μπορεις να τα εχεις ολα σαυτη τη ζωη... wos_sport3.gif επισης τετοια ομορφια ειχα καιρο να τη δω σε μπασκετμπολιστα(γιατι στο ποδοσφαιρο τον κερδιζει ο καουτ)...γιαυτο παιρνει αλλο ενα +1... thumbsup.gif
Τελος δεν μπορω να μην αναφερω την στιγμη των πλει οφ οπου πραγματικα μολις τον ειδα να ξαναμαινει εμεινα λαλακας 77.gif 77.gif http://www.youtube.com/watch?v=JTEVdhgno14...feature=related
Μεχρι και κλεψιμο εκανε μετα η παιχταρα!
morfi
Βασικά μιλάμε για δύο διαφορετικούς παίκτες. Ο ένας είναι κάτι σαν κομπάρσος και ο άλλος ηγέτης. Έχουν το ίδιο καλή πάσα με τη διαφορά ότι ο Ρόντο βλέπει περισσότερο γήπεδο όχι έπειδή είναι έτσι το παιχνίδι του αλλά επειδή αυτή είναι η δουλειά του σε αυτούς τους Σέλτικς. Αν ήθελε ο Ρόουζ μπορεί να έπιανε Τζον Στόκτον νούμερα. Στην άμυνα ο Ρόντο φαίνεται ότι είναι καλύτερος επειδή ρίχνει όλο το βάρος εκεί αφού την επίθεση την έχει σε δεύτερη μοίρα. Ο Ρόουζ είναι πιο δυνατός και πιο αθλητικός με αποτέλεσμα να κλείνει καλύτερα τους διαδρόμους και να είναι καλύτερος στο ψηλό αμυντικό παιχνίδι. Στην επίθεση ο Ρόουζ είναι με διαφορά καλύτερος αν και πολλές φορές έχουμε ξεσπάσματα ανάλογου τύπου και από το Ρόντο. Όπως και να έχει ο Ρόντο έχει δείξει ότι δεν μπορεί να παίξει σε MVP επίπεδο, όχι ότι έχουν υπάρξει και οι κατάλληλες συνθήκες για να το δούμε αυτό, και προς το παρόν θα μείνουμε με την απορία του τι θα έκανε αν έπαιζε σε μία ομάδα όπως οι Τίμπεργουλφς.
morrison
Kαι ελεγα οτι κατι μου θυμιζει αυτο το poll.
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=7515

Θα μπορουσαν να ενωθουν φανταζομαι... wink.gif
morfi
Done. Where amazing happens δεν κατάφερα να μεταφέρω το ποστ σου.
where amazing happens
Ο ροντο ειναι πολύ καλός παίχτης αλλα ο ρόουζ είναι κατα την γνώμη μου το καλύτερο pg αυτή την στιγμή στο nba.για αυτο ψηφισα τον ρόουζ
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.