Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Formula 1
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Άλλα αθλήματα
Περιστεριfan
1 Sebastian Vettel 86
2 Lewis Hamilton 73
3 Valtteri Bottas 63
4 Kimi Raikkonen 49
5 Max Verstappen 35
6 Daniel Ricciardo 22
6 Sergio Perez 22
8 Felipe Massa 18
9 Carlos Sainz Jnr 11
10 Esteban Ocon 9
11 Nico Hulkenberg 6
12 Romain Grosjean 4
12 Kevin Magnussen 4
14 Daniil Kvyat 2
15 Pascal Wehrlein 0
15 Lance Stroll 0
15 Antonio Giovinazzi 0
15 Jolyon Palmer 0
15 Stoffel Vandoorne 0
15 Fernando Alonso 0
15 Marcus Ericsson 0
Περιστεριfan
1 Mercedes 136
2 Ferrari 135
3 Red Bull 57
4 Force India 31
5 Williams 18
6 Toro Rosso 13
7 Haas 8
8 Renault 6
9 Sauber 0
9 McLaren 0
Stojako
Δεν το παρακολουθώ πλέον όπως πριν 8-10 χρόνια, αν πετύχω κάνα γκραν πρι στην τηλεόραση θα το δω, μου κάνει εντύπωση όμως η κατρακύλα του Αλόνσο.
Περιστεριfan
QUOTE (Stojako @ May 3 2017, 12:57 ) *
Δεν το παρακολουθώ πλέον όπως πριν 8-10 χρόνια, αν πετύχω κάνα γκραν πρι στην τηλεόραση θα το δω, μου κάνει εντύπωση όμως η κατρακύλα του Αλόνσο.

O ιδιος οδηγικα ακομη ειναι μια χαρα,ο συνδυασμος McLaren-Honda ευθυνεται.Σε 4 αγωνες εχει 4 DNF(Did not finish)!!!H Honda εχει με διαφορα τον χειροτερο & αναξιοπιστο κινητηρα στο grid...Μονο απο κινητηρα χανει 1.5-2 s...Κι η McLaren για να του "χρυσωσει το χαπι",θα τον αφησει να τρεξει στo Indy500,παρα το γεγονος πως πεφτει πανω στον αγωνα του Μονακο...
RipCity
QUOTE (Stojako @ May 3 2017, 11:57 ) *
Δεν το παρακολουθώ πλέον όπως πριν 8-10 χρόνια, αν πετύχω κάνα γκραν πρι στην τηλεόραση θα το δω, μου κάνει εντύπωση όμως η κατρακύλα του Αλόνσο.



Αποκλειστικά με το μονοθέσιο έχει να κάνει η κατρακύλα. Είναι τραγική η έλλειψη ισχύος.

Εν τω μεταξύ υποστηρίζω McLaren κι έχω κλείσει να πάω Baku που λογικά και άμαξα θα μας περνάει biggrin.gif
Περιστεριfan
QUOTE (RipCity @ May 3 2017, 18:53 ) *
Αποκλειστικά με το μονοθέσιο έχει να κάνει η κατρακύλα. Είναι τραγική η έλλειψη ισχύος.

Εν τω μεταξύ υποστηρίζω McLaren κι έχω κλείσει να πάω Baku που λογικά και άμαξα θα μας περνάει biggrin.gif

2.2 km η ευθεια,σιγα smiley.gif Ακριβο το ολο πακετο για Baku??
RipCity
Ναι αρκετά ακριβό γιατί θα χω και πολλές πτήσεις. Μάλτα-Αθήνα-Κων/Πολη-Μπακού πηγαινέλα. Κι ήταν κι ο φτηνότερος τρόπος κάπου 280 αυτά.

Αν εξαιρέσεις αεροπορικά πάντως μια χαρά το υπόλοιπο. 4 βράδια σε 4αστερο+εισιτήρια στη μεγάλη ευθεία για ΠΣΚ κάτι λιγότερο από 200 ευρώ το άτομο που τα θεωρώ αρκετά καλά.

Θα μου πεις πολλές εταιρίες δίνουν πακέτα 500αρικου και σου δίνουν είσοδο μόνο στο φθηνό εισιτήριο, δηλαδή χωρίς θέση. Οπότε καλύτερα όποιος θέλει να τα ψάχνει μόνος του, όπως έκανα κι εγώ. Και το 15 που είχα πάει Monza μου χε βγει πολύ φθηνότερα απ' ότι να έπαιρνα πακέτο.
Περιστεριfan
QUOTE (RipCity @ May 4 2017, 14:19 ) *
Ναι αρκετά ακριβό γιατί θα χω και πολλές πτήσεις. Μάλτα-Αθήνα-Κων/Πολη-Μπακού πηγαινέλα. Κι ήταν κι ο φτηνότερος τρόπος κάπου 280 αυτά.

Αν εξαιρέσεις αεροπορικά πάντως μια χαρά το υπόλοιπο. 4 βράδια σε 4αστερο+εισιτήρια στη μεγάλη ευθεία για ΠΣΚ κάτι λιγότερο από 200 ευρώ το άτομο που τα θεωρώ αρκετά καλά.

Θα μου πεις πολλές εταιρίες δίνουν πακέτα 500αρικου και σου δίνουν είσοδο μόνο στο φθηνό εισιτήριο, δηλαδή χωρίς θέση. Οπότε καλύτερα όποιος θέλει να τα ψάχνει μόνος του, όπως έκανα κι εγώ. Και το 15 που είχα πάει Monza μου χε βγει πολύ φθηνότερα απ' ότι να έπαιρνα πακέτο.

Μια χαρα!!Enjoy Baku & μακαρι βαθμοι για την Macca!Εγω που ειχα παει στην Ουγγαρια το 2015,για να σωσω λεφτα για εισητηριο καλυτερης θεσης,πηγα οδικα με group κι ηταν μαρτυριο το ταξιδι...Αλλα η ολη εμπειρια αξιζει,ειναι απιθανη κ ολη η ατμοσφαιρα ειναι κατι το τελειως πρωτογνωρο!!!
RipCity
Το χω κι εγώ στο μυαλό για Ουγγαρία κάποια στιγμή, αλλά μάλλον το επόμενο θα ναι το Βέλγιο biggrin.gif
Περιστεριfan
QUOTE (RipCity @ May 6 2017, 10:23 ) *
Το χω κι εγώ στο μυαλό για Ουγγαρία κάποια στιγμή, αλλά μάλλον το επόμενο θα ναι το Βέλγιο biggrin.gif

Το Σπα πρεπει να ειναι μαγευτικο...Κι το τοπιο κι η πιστα με Eau Rouge,Blanchimont!
Περιστεριfan
Ισπανικο Γκραν Πρι,Καταλονια
FP1 11:00 - 12:30
FP2 15:00 - 16:30

FP3 12:00 - 13:00
QUALY 15:00 - 16:00

RACE 15:00 ERT
Περιστεριfan
1 Lewis Hamilton Mercedes
2 Sebastian Vettel Ferrari
3 Valtteri Bottas Mercedes
4 Kimi Räikkönen Ferrari
5 Max Verstappen Red Bull Racing-TAG Heuer
6 Daniel Ricciardo Red Bull Racing-TAG Heuer
7 Fernando Alonso McLaren-Honda
8 Sergio Pérez Force India-Mercedes
9 Felipe Massa Williams-Mercedes
10 Esteban Ocon Force India-Mercedes
11 Kevin Magnussen Haas-Ferrari
12 Carlos Sainz Jr. Toro Rosso-Renault
13 Nico Hülkenberg Renault
14 Romain Grosjean Haas-Ferrari
15 Pascal Wehrlein Sauber-Ferrari
16 Marcus Ericsson Sauber-Ferrari
17 Jolyon Palmer Renault
18 Lance Stroll Williams-Mercedes
19 Stoffel Vandoorne McLaren-Honda
20 Daniil Kvyat Toro Rosso-Renault


Ο αγωνας στις 15.00,live απο την ΕΡΤ
RipCity
Αν καταλάβει κανείς την τακτική της Mercedes σήμερα στη μάχη Vettel-Hamilton ας μου εξηγήσει κι εμένα.

Πρώτα ξεφτυλίζουν τη μαλακή γόμα, ενώ αν τον είχαν τραβήξει νωρίτερα θα έβγαινε μπροστά από τον Vettel. Στη συνέχεια τον βάζουν να κάνει λιγότερους γύρους με μέση γόμα απ' ότι ο Vettel με τη μαλακή και στο τέλος του λένε πάρε μαλακή και βγάλε 30 γύρους και στο μεταξύ πρέπει να περάσεις και τον Vettel που χει πια μέση γόμα και προς το τέλος θα χει πολύ καλύτερα λάστιχα.
Περιστεριfan
QUOTE (RipCity @ May 14 2017, 16:11 ) *
Αν καταλάβει κανείς την τακτική της Mercedes σήμερα στη μάχη Vettel-Hamilton ας μου εξηγήσει κι εμένα.

Πρώτα ξεφτυλίζουν τη μαλακή γόμα, ενώ αν τον είχαν τραβήξει νωρίτερα θα έβγαινε μπροστά από τον Vettel. Στη συνέχεια τον βάζουν να κάνει λιγότερους γύρους με μέση γόμα απ' ότι ο Vettel με τη μαλακή και στο τέλος του λένε πάρε μαλακή και βγάλε 30 γύρους και στο μεταξύ πρέπει να περάσεις και τον Vettel που χει πια μέση γόμα και προς το τέλος θα χει πολύ καλύτερα λάστιχα.

To κυριο θεμα τους ηταν πως θα ελαχιστοποιουσαν την χρηση της πολυ αργης medium,η οποια ειναι η περσινη hard στην ουσια.Η Ferrrari αποφασισε να βαλει πρωτα τα 2 set της soft,αλλα ο Bottas επαιξε καλη αμυνα,εφαγε κ ελαστικο κι χρονο στον Vettel,κι ετσι δεν μπορεσε να χτισει διαφορα με την soft,οσο ηταν ο Hamilton με την medium.Στο τελος,η διαφορα των 2 γομων ηταν χαωδης,ο Hamilton περασε μπροστα κι με χαμηλο φορτιο κ λιγοτερη φθορα,νικησε χωρις θεμα
Περιστεριfan
1 Lewis Hamilton GBR Mercedes 345
2 Sebastian Vettel GER Ferrari 302
3 Valtteri Bottas FIN Mercedes 280
4 Daniel Ricciardo AUS Red Bull Racing TAG Heuer 200
5 Kimi Räikkönen FIN Ferrari 193
6 Max Verstappen NED Red Bull Racing TAG Heuer 158
7 Sergio Perez MEX Force India Mercedes 94
8 Esteban Ocon FRA Force India Mercedes 83
9 Carlos Sainz ESP Renault 54
10 Felipe Massa BRA Williams Mercedes 42
11 Lance Stroll CAN Williams Mercedes 40
12 Nico Hulkenberg GER Renault 35
13 Romain Grosjean FRA Haas Ferrari 28
14 Kevin Magnussen DEN Haas Ferrari 19
15 Fernando Alonso ESP McLaren Honda 15
16 Stoffel Vandoorne BEL McLaren Honda 13
17 Jolyon Palmer GBR Renault 8
18 Pascal Wehrlein GER Sauber Ferrari 5
19 Daniil Kvyat RUS Toro Rosso 5
20 Marcus Ericsson SWE Sauber Ferrari 0
21 Pierre Gasly FRA Toro Rosso 0
22 Antonio Giovinazzi ITA Sauber Ferrari 0
23 Brendon Hartley NZL Toro Rosso 0


Τελευταιος αγωνας στο Abu Dhabi,με τα παντα καθορισμενα κ τις ομαδες να εχουν κανει focus στο 2018
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.