Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακος - ΠΑΟΚ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Warrior
Ενα ματς "αινιγμα" ειναι αυτο..

Ο Ολυμπιακος προερχεται απο την βαρια ηττα στο ΟΑΚΑ που σε συνδυασμο με την
ηττα απο τον Ηρακλη εχουν δημιουργησει ασχημη ψυχολογια στο στρατοπεδο των
ερυθρολευκων.Με νεα ηττα θα "γκρεμισει" οτι εφτιαξε τον προηγουμενο μηνα..
Δεν εχει βρει ακομα αγωνιστικη ταυτοτητα και ειναι ικανος για το χειροτερο και το
καλυτερο..

Απο την αλλη στον ΠΑΟΚ,μετα την προκριση στην επομενη φαση του Uleb Cup,εχει
επελθει ηρεμια καθως και τα διοικητικα προβληματα που προεκυψαν μοιαζουν να εχουν
λυθει.

Αγωνας δρομου γινεται για να προλαβει να αγωνιστει ο Μουλαομεροβιτς,παικτης κλειδι
για την εξελιξη της αναμετρησης.
Στις 7μμ. την Τεταρτη απο ΕΤ1..
IraTmac
δεν βλέπω να προλαβαίνει η Σούλα.
Warrior
O αγωνας τελικα γινεται τωρα,μαλλον αλλαξε ωρα λογω βαλκανικων αγωνων..
Μεταδιδεται σε παραλληλη συνδεση με το Ηρακλης-Παναθηναικος
Dj_Zygor
65 - 60 τελικο 41.gif
dizzy_fingers
Ο Αγαδάκος, όσο και να μη θέλω να το παραδεχτώ, έδωσε τη νίκη του στην ομάδα του.

Όπως μπορεί να καταλαβαίνετε από το σκορ, στο τέλος γίνονταν τα φάουλ για να σταματήσει ο χρόνος, να ρίξουν 3ποντα κλπ...

Εκεί λοιπόν, ενώ ο ΠΑΟΚ είχε φτάσει στους 3 τη διαφορά και ο Ζορόσκι (νομίζω...) έχασε τις δύο βολές, πήρε την εσωτερική από τον Νϊλσεν (α-πα-ρά-δε-κτο για έναν παίκτη της κλάσης του Αυστραλού σε τέτοιο κομβικό σημείο) και με φόλοου κάρφωμα έδωσε το προβάδισμα των 5 πόντων στον Ολυμπιακό...

Από κει και πέρα, ο Γκαγκαλούδης που νόμισε ότι ήταν ο άιβερσον - αλλά ήταν και σε όλο το 40λεπτο στο παρκέ ohmy.gif - έχασε δύο επιθέσεις...and the party was over wink.gif.

Τα ποσοστά των παικτών και των δύο ομάδων (εκτός του Γκαγκαλούδη) ήταν άθλια και γενικά το θέαμα (αν και δεν είδα όλο το παιχνίδι) πρέπει να ήταν κακό.
Αλλά μετά τις τελευταίες εμφανίσεις, το θέαμα ήταν το τελευταίο ζητούμενο ασφαλώς για τον Ολυμπιακό που τώρα υποδέχεται στον Κορυδαλλό το Μαρούσι για το αναβληθέν ματς με λίγο καλύτερη ψυχολογία...


Tα δεκάλεπτα: 12-15, 35-29, 51-41, 65-60
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Πέρι 4, Μέισον 18 (4), Γκόρενς 4, Ζορόσκι 9 (2), Γιούρκοβιτς 19 (3), Αγαδάκος 5, Γκούλιας 6

ΠΑΟΚ: Βασιλειάδης 7 (1), Μάγλος 2, Βασιλόπουλος 8 (1), Γκαγκαλούδης 20 (4), Μέι 5, Νίλσεν 18
Dj_Zygor
Η σημασία της νίκης επί του ΠΑΟΚ για τον Ολυμπιακό, ήταν πολύ μεγάλη. Πιο σημαντική όμως ήταν η παρουσία του κόσμου, την οποία ο Γιόνας Καζλάουσκας δεν την περίμενε, όπως τόνισε και στις δηλώσεις του.

Ο Λιθουανός τεχνικός δήλωσε πως «Μετά την ήττα από τον Ηρακλή και την απαίσια εμφάνιση με τον Παναθηναϊκό, δεν περίμενα να έρθει ο κόσμος στο γήπεδο. Πραγματικά τους ευχαριστούμε για την αμέριστη συμπαράστασή τους». Για τον αγώνα είπε ότι «σε κάποια σημεία του αγώνα ελέγχαμε το ρυθμό, αλλά ήταν στιγμές που κάναμε ανόητα λάθη, τα οποία όμως είναι αυτονόητα και δεν μπορείς παίρνεις συνεχώς τάιμ άουτ για να τα εξηγείς. Το καλό είναι ότι νικήσαμε, αν και ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι».

Ο Μπάνε Πρέλεβιτς τόνισε ότι «ήταν μια δύσκολη αναμέτρηση, το αποτέλεσμα της οποίας δείχνει στο φετινό πρωτάθλημα, όλα είναι ανοιχτά. Από τη δεύτερη θέση και κάτω όλα παίζοντα και τίποτα δεν μπορεί να θεωρηθεί σίγουρο». Για το επεισόδιο με τον Τάκη Πανελούδη είπε απλά ότι «δεν έχω να δηλώσω τίποτα, γιατί δεν έγινε τίποτα. Ήταν μια φούσκα, που ξεφούσκωσε».
apo sportime.gr
Warrior
Σε μεγαλη μερα ηταν ο Μεισον..Πρωτη φορα που τον βλεπω,εγω τουλαχιστον, να ειναι
σταθερος σε ολο τον αγωνα.Ενταξει εκανε κανα δυο αεροπλανικα,στο προγραμμα
ειναι και αυτα..
Παντως ο Κορωνιος λειπει απο τον Ολυμπιακο..

Απο τον ΠΑΟΚ ελειψαν οι ασσιστ του Μουλαομεροβιτς
IraTmac
προσπάθησε πολύ ο Γκαγκαλούδης να καλύψει τον Μούλα και το κατάφερε μέχρι ενός σημείου, αλλά δεν είναι ίδια κλάση.

αλλά όταν χάνεις από το Γιούρκοβιτς ρε Πρέλεβιτς τί διαιτησίες μου λες?

καλός ο Μέισον, στην κοσμάρα του αλλά έβαλε πολύ κρίσιμους πόντους.
dizzy_fingers
QUOTE
αλλά όταν χάνεις από το Γιούρκοβιτς ρε Πρέλεβιτς τί διαιτησίες μου λες?


ααααααααχ...πέστα Μήτσο...καιρό είχα να αντιπαθήσω τόσο πολύ τον τρόπο παιξίματος ενός παίκτη.
IraTmac
ο άνθρωπος είναι άθλιος παίκτης ρε συ. μου θυμίζει τουρίστα, βαριέται που ζει, έχει ηλίθιο τρόπο να σουτάρει και χάνει τα πιο κρίσιμα σουτ. δεν μου αρέσει καθόλου. στον μπάοκ έπαιζε ελαφρώς καλύτερα πάντως.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.