Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΕΚΟΒΙΤΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3
VARDINOLATSIS
Συμφώνησε με Παναθηναικο η ειναι όνειρο απατηλό??
Ginobili
Θα δούμε του χρόνου.Προσωπικά,το βλέπω πολύ δύσκολο...δεδομένου ότι και στο ΝΒΑ τους τρέχουν τα σάλια... 38.gif
(Εδώ οι Σπέρς που είμαστε πρωταθλητές..και παίζουμε με 5άρια τον Ομπέρτο και τον Έλσον... icon_drunk.gif )
Αν όμως ο παίκτης θέλει να μείνει στην Ευρώπη..και να μην φύγει από τώρα..βλέπωντας π.χ τον Πέροβιτς,τον οποίον πέρσι τον έβλεπε από τον πάγκο..φέτος να μην παίζει ΟΥΤΕ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ!!! στο Γκόλντεν Στέιτ,καλό θα ήταν να τον κλείσουμε από τωρα...γιατί αν μπούμε στο παιχνίδι των δημοπρασιών το Καλοκαίρι..με ΤΣΣΚΑ,Μακάμπι,Ολυμπιακό...Ρεάλ..και..και...πιά
σε το αυγό και κούρευτο... icon_drunk.gif

Προς...το παρόν πάντως,ας ετοιμάσουμε τον Τομάσεβιτς...γιατί δεν μας βλέπω καλά... ohmy.gif





EDIT: http://www.sport-fm.gr/article.jsp?id=114789


Τι να πώ??? Μακάρι Θεούλι μου....ακόμα πάντως δεν το πιστεύω...
VARDINOLATSIS
Αν εχει κλεισει απο φετος προβλεπω πάλι triple crown.......... 77.gif 77.gif

http://www.daynews.gr/?type=1&cat=25&id=68944
Ginobili
QUOTE(VARDINOLATSIS @ Jan 7 2008, 21:47 ) *
Αν εχει κλεισει απο φετος προβλεπω πάλι triple crown.......... 77.gif 77.gif

http://www.daynews.gr/?type=1&cat=25&id=68944

Δεν θυμάμαι καλά...αλλά νομίζω ότι αν παίξει στην 2η φάση της Ευρωλίγκας ο Πέκοβιτς με την Παρτιζάν,και να τον πάρουμε,δεν ξέρω αν θα έχει δικαίωμα να αγωνιστεί στα παιχνίδια των διασταυρώσεων και στο φάιναλ4.Δεν θυμάμαι καλά...αν γνωρίζει κάποιος για το πως είναι ο κανονισμός,ας ποστάρει.Πιστεύω προσωπικά,ότι θα περάσει η Παρτιζάν στην επόμενη φάση.
Αυτό σε καίει θα μου πείτε...??? tongue.gif Ας τον πάρουμε πρώτα...
lakersdynasty
QUOTE(VARDINOLATSIS @ Jan 7 2008, 22:42 ) *
Συμφώνησε με Παναθηναικο η ειναι όνειρο απατηλό??


Eγω πιστευω οτι συμφωνησε πραγματι με τον Παναθηναϊκο και ΑΝ παιξει απο φετος στην ομαδα αυτη η μεταγραφη θα ειναι πραγματικο ονειρο! tongue.gif
lakersdynasty
QUOTE(Ginobili @ Jan 8 2008, 02:37 ) *


Παντως το να αντικαταστησει τον Τομασεβιτς οπως αναφερει το δημοσιευμα, κολλαει και με το γεγονος οτι ο Ομπραντοβιτς δεν φενεται να βιαζεται να χρησιμοποιησει τον Σερβο αν και βλεπει οτι ο Μπατιστ σερνεται.

Παντως αν τον χρειαζεται απο φετος πρεπει να κανει την κινηση της η ομαδα πριν το ΤΟΠ 16 για να εχει δικαιωμα συμμετοχης κανονικα απο την φαση των 16 με τον ΠΑΟ.

Αλλιως...καλο καλοκαιρι tongue.gif
Ginobili
QUOTE(lakersdynasty @ Jan 8 2008, 00:56 ) *
Παντως το να αντικαταστησει τον Τομασεβιτς οπως αναφερει το δημοσιευμα, κολλαει και με το γεγονος οτι ο Ομπραντοβιτς δεν φενεται να βιαζεται να χρησιμοποιησει τον Σερβο αν και βλεπει οτι ο Μπατιστ σερνεται.

Παντως αν τον χρειαζεται απο φετος πρεπει να κανει την κινηση της η ομαδα πριν το ΤΟΠ 16 για να εχει δικαιωμα συμμετοχης κανονικα απο την φαση των 16 με τον ΠΑΟ.

Αλλιως...καλο καλοκαιρι tongue.gif

Βρε συ...χαζοί είναι οι Σέρβοι? Θα παίξουν τοπ16 χωρίς τον Πέκοβιτς??? blink.gif Δεν υπάρχει περίπτωση...Εκτός κι αν αποκλειστούν από την 1η φάση...που δεν το πιστεύω...(Όλοι μαζί τωρα να υποστηρίζουμε Ρόμα,Φενέρμπαχτσέ tongue.gif )
Εκτός κι εάν......έχουμε δώσει ΤΡΕΛΛΑ-ΤΡΕΛΛΑ λεφτά στους Σέρβους...
Πάντως αν έρθει...αν λέμε....θα πάω να τον υποδεχτώ στο αεροδρόμιο.Δεν υπάρχει περίπτωση!! tongue.gif Στον Σάρας δεν πήγα...αλλά στον Πέκοβιτς αξίζει 10 φορές περισσότερο να πάς.... laugh.gif

Όχι..δεν είμαι ιερόσυλος!!! biggrin.gif Απλώς βαρέθηκα εδώ και 7 χρόνια...να βλέπω τους αντιπάλους να κάνουν πάρτι στην ρακέτα μου...και να κερδίζω με τις διεστραμένες Αλχημείες του Ομπράντοβιτς..... icon_drunk.gif
hagi
Εγώ θα πω ΕΛΕΟΣ ρε παιδιά.. tongue.gif tongue.gif Αφήστε και κανένα παίχτη..Τί κάνει πια ο Παναθηναϊκός;;Βέβαια θα μου πείτε ότι ψηλό χρειάζεται η ομάδα αλλά εντάξει ας διώξει κανέναν από τους πιο κοντούς να πάρει και καμιά άλλη ομάδα..Σε λίγο έτσι όπως το πάει ο Παναθηναϊκός δεν θα χρειάζεται να παίζουν μαζί του οι ομάδες,απλά θα του δίνουν το ροζ φύλλο αγώνα tongue.gif tongue.gif

Πέρα από αυτά όμως biggrin.gif αν τον πάρει θα είναι πολύ καλή κίνηση αν συνεχίσει να παίζει έτσι όπως παίζει ο Πέκοβιτς και θα κάνει τρελά πράγματα ο Παναθηναϊκός.
azannetop
QUOTE
Εγώ θα πω ΕΛΕΟΣ ρε παιδιά.. Αφήστε και κανένα παίχτη..Τί κάνει πια ο Παναθηναϊκός;;Βέβαια θα μου πείτε ότι ψηλό χρειάζεται η ομάδα αλλά εντάξει ας διώξει κανέναν από τους πιο κοντούς να πάρει και καμιά άλλη ομάδα..Σε λίγο έτσι όπως το πάει ο Παναθηναϊκός δεν θα χρειάζεται να παίζουν μαζί του οι ομάδες,απλά θα του δίνουν το ροζ φύλλο αγώνα


Όσο καλύπτονται οι θέσεις των ψηλών, τόσο λιγοστεύουν οι πιθανότητες να πάρουμε μια αδυναμία μου, τον Ιερεμία, ο οποίος πρόσφατα δήλωσε οτι θέλει να παίξει σε ομάδα που πρωταγωνιστεί στην ευρωλίγκα. Οπότε hagi μάλλον ικανοποιημένος πρέπει να είσαι από την εξέλιξη με Πέκοβιτς. smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Περά από την πλάκα, καλό (αλλά μάλλον απίθανο) θα ήταν να έρθει τώρα ο Πέκοβιτς, μπας και κλείσει η τρύπα στα ριμπάουντ, με δεδομένη την κακή αγωνιστική κατάσταση των μπατίστ και Τομάσεβιτς.
theov
QUOTE(Ginobili @ Jan 8 2008, 03:03 ) *
...
Όχι..δεν είμαι ιερόσυλος!!! biggrin.gif Απλώς βαρέθηκα εδώ και 7 χρόνια...να βλέπω τους αντιπάλους να κάνουν πάρτι στην ρακέτα μου...και να κερδίζω με τις διεστραμένες Αλχημείες του Ομπράντοβιτς..... icon_drunk.gif


Σωστοοοοοοοοοοός.... 41.gif
VARDINOLATSIS
41.gif Δεν λες πάλι καλά που έχουμε και τον Ομπραντοβιτς 41.gif Ορισμένες φορές βέβαια δεν τον καταλαβαίνει κανείς blink.gif αλλα είναι ο 19.gif ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΑΤΟΣ 41.gif
trefoil 13
QUOTE(Ginobili @ Jan 7 2008, 23:57 ) *
Δεν θυμάμαι καλά...αλλά νομίζω ότι αν παίξει στην 2η φάση της Ευρωλίγκας ο Πέκοβιτς με την Παρτιζάν,και να τον πάρουμε,δεν ξέρω αν θα έχει δικαίωμα να αγωνιστεί στα παιχνίδια των διασταυρώσεων και στο φάιναλ4.Δεν θυμάμαι καλά...αν γνωρίζει κάποιος για το πως είναι ο κανονισμός,ας ποστάρει.

Δεν νομίζω πως υπάρχει πρόβλημα... Στο ποδόσφαιρο ισχύουν αυτά!
lakersdynasty
QUOTE(VARDINOLATSIS @ Jan 8 2008, 18:09 ) *
41.gif Δεν λες πάλι καλά που έχουμε και τον Ομπραντοβιτς 41.gif Ορισμένες φορές βέβαια δεν τον καταλαβαίνει κανείς blink.gif αλλα είναι ο 19.gif ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟΤΑΤΟΣ 41.gif


Ε ναι μεσα σε αυτους που δεν τον καταλαβαινουν πολλες φορες ειναι και ο αντιπαλος προπονητης! 19.gif

Μακαρι η trefoil 13 να εχει δικαιο παντως. biggrin.gif
trefoil 13
QUOTE(lakersdynasty @ Jan 9 2008, 00:14 ) *
Μακαρι η trefoil 13 να εχει δικαιο παντως. biggrin.gif

Ο Βούγιανιτς για παράδειγμα βλέπετε να έχει κανένα πρόβλημα να παίξει Ευρώπη..; wink.gif
VARDINOLATSIS
Αν δεν έχει παίξει στην φαση των 16 μπορεί να παίξει με τον Παναθηναικο 41.gif
Ginobili
QUOTE(VARDINOLATSIS @ Jan 8 2008, 22:38 ) *
Αν δεν έχει παίξει στην φαση των 16 μπορεί να παίξει με τον Παναθηναικο 41.gif

Τι πιθανότητες δίνετε γι'αυτό? Εγώ ελάχιστες...
NBAer
QUOTE(Ginobili @ Jan 9 2008, 01:44 ) *
Τι πιθανότητες δίνετε γι'αυτό? Εγώ ελάχιστες...

Ε μπορεις να τον παρεις πριν παιξει στους 16.....
VARDINOLATSIS
MONEY TALKS smile.gif BULLSHIT WALKS tongue.gif
VARDINOLATSIS
H αλλιως οταν μιλάνε τα λεφτά ........... 19.gif Δυστηχώς μεγάλη αλήθεια shot.gif
Να στο πώ και αλλιως........ ohmy.gif Αν αυριο χάσει η Παρτιζαν από την Ρεάλ στις 11 φεβρουαρίου ο Πεκοβιτς θα είναι στην Ελλαδα rolleyes.gif
eu.champions07
Για να βγει στη φόρα το θέμα Πέκοβιτς τόσο έντονα τέτοια εποχή και να κουβεντίαζεται ότι υπάρχει ήδη συμφωνία τότε μάλλον θα έρθει με το τέλος αυτής της φάσης.Εξ'αλλου δεν θα βγει παίχτης τύπου Βούγιανιτς,αλλά ο τραυματίας Τομάσεβιτς.Μην ξεχνάμε οτι ο Μπατίστ παίζει με το ζόρι αυτό τον καιρό.
Επίσης το σέρβικο λόμπι γύρο του σίγουρα τον συμβουλεύει να δοκιμάσει τις δυνάμεις σε μεγάλη ομάδα της Ευρώπης πριν πάει στο ΝΒΑ και φάει τα μούτρα του.Δείτε τον έτοιμο για ΝΒΑ Γιαφτόκας που ψάχνεται στη Δυναμο!
Ginobili
Λοιπόν,η Παρτιζάν στα 4 παιχνίδια που έχει να παίξει....αντιμετωπίζει Ρεάλ και Μπάμπεργκ στην έδρα της,και Ρόμα και Φενέρ εκτός έδρας.

Εγώ πάντως,περιμένω κάτι επίσημο,για το αν τον έχουμε πάρει.
George_12ISL
Άλλο η συμφωνία και άλλο η οριστική μεταγραφή. Ακόμα υπάρχει δρόμος. Αυτό που θα πρότεινα επί του παρόντος στον Γιαννακόπουλο είναι ρέστα για αυτόν τον πάικτη. Το μόνο του μειονέκτημα είναι πως είναι κάπως επηρρεπής στα φάουλ, αλλά τέτοιος πάικτης και ένα δεκάλεπτο να παίξει κάνει τη διαφορά.
VARDINOLATSIS
Το δυνατο σημείο του Πεκοβιτς είναι η δύναμη του και η ευχέρεια να βάζει την μπάλα στο πλεκτο. Αν δεν παιχθεί με βοήθειες είναι σίγουρο καλάθι. Σκεφτείτε πόσα ελευθερα σουτ και διαδρόμους θα δημιουργήσει.. 41.gif
Ginobili
QUOTE(VARDINOLATSIS @ Jan 9 2008, 13:03 ) *
Το δυνατο σημείο του Πεκοβιτς είναι η δύναμη του και η ευχέρεια να βάζει την μπάλα στο πλεκτο. Αν δεν παιχθεί με βοήθειες είναι σίγουρο καλάθι. Σκεφτείτε πόσα ελευθερα σουτ και διαδρόμους θα δημιουργήσει.. 41.gif

Γιατί τα ριμπάουντ που τα βάζεις...
VARDINOLATSIS
ohmy.gif κατα ΡΙΜΠ 41.gif Με Παρτιζαν είχαμε 26-46 19.gif
lakersdynasty
QUOTE
Ραζνιάτοβιτς: «Κατά 90% στον ΠΑΟ ο Πέκοβιτς»

10-01-2008 18:54
Ρεπορτάζ:
Θανάσης Ασπρούλιας

Το φλερτ χρονολογείται από …πέρσι. Πριν καν δηλαδή αλλάξει ο χρόνος και το 2008 κάνει την είσοδό του. Ο Νίκολα Πέκοβιτς ίσως και να είναι αυτή τη στιγμή ο πιο hot σέντερ που κυκλοφορεί στην πιάτσα και φυσικά ο Παναθηναϊκός δεν θα μπορούσε να είναι απών από το κόλπο που στήνεται γύρω από το όνομά του.

Ο νεαρός Σέρβος είναι παικτάρα ολκής, το απέδειξε εις διπλούν παίζοντας αντίπαλος με τον Παναθηναϊκός, τόσο στη Χάλα Πιονίρ, όσο και στο ΟΑΚΑ και οι πρωταθλητές Ευρώπης ως γνωστόν είναι πρόθυμοι να εκφράσουν ενδιαφέρον για κάθε καλό παίκτη που κυκλοφορεί. Όπως τον Πέκοβιτς.

Το γεγονός ότι οι δύο πλευρές έχουν πλησιάζει πάρα πολύ κοντά σε συμφωνία δεν είναι κάτι νέο κι έχει δημοσιευτεί στον ελληνικό Τύπου. Απλά, το superbasket.gr δίνει μία προέκταση στην ιστορία αναζητώντας και βρίσκοντας τον Μίσκο Ραζνιάτοβιτς, μάνατζερ του Πέκοβιτς, στη Νέα Υόρκη… Κι αυτά που μας είπε, έχουν πραγματικά μεγάλο ενδιαφέρον, έστω κι αν κάποια από αυτά δεν είναι η πρώτη φορά που τα ομολογεί. Εχει σημασία όμως, η …ατμόσφαιρα που περιγράφει ο Ραζνιάτοβιτς, που αφήνει να εννοηθεί ότι από τη νέα σεζόν, ο Σέρβος σέντερ θα είναι –εκτός συγκλονιστικού απροόπτου, παίκτης του Παναθηναϊκού…

«Βρίσκομαι στη Νέα Υόρκη για να αναγνωρίσω το έδαφος σχετικά με την πιθανότητα επιλογής του Πέκοβιτς στο ντραφτ» μας είπε ο Σέρβος ατζέντης, πριν καν του απευθύνουμε την οποιαδήποτε ερώτηση… Είχε πάρει …γραμμή την αιτία του
τηλεφωνήματος.


Παρόλα αυτά, όμως, ο Ραζνιάτοβιτς ήταν ευθύς και χωρίς περιστροφές σας παραθέτουμε τι ακριβώς μας είπε… «Ακούω κι εγώ για συμφωνία του Παναθηναϊκού με τον παίκτη, αλλά έχω να πω ότι είναι πάρα πολύ νωρίς ακόμα να μιλάμε για κάτι τέτοιο. Βρίσκομαι στην Αμερική και απ’ότι βλέπω ο παίκτης έχει πιθανότητες να βρεθεί ακόμα και μέσα στις 5-6 πρώτες θέσεις του ντραφτ. Αν συμβεί αυτό, τότε ποιος μπορεί να μιλάει για συμφωνία και τι συμφωνία θα μπορούσε να υπάρξει χωρίς να γνωρίζουμε σε ποια θέση του ντραφτ θα επιλεγεί τελικά;» αναρωτήθηκε ο ατζέντης του Πέκοβιτς. Πρόσθεσε όμως κι αυτό είναι το πιο σημαντικό… «Πράγματι πριν από λίγες ημέρες ήπιαμε ένα καφέ με τον Ζέλικο Ομπράντοβιτς και μεταξύ άλλων αναφερθήκαμε στο όνομα του Πέκοβιτς. Ο Παναθηναϊκός ναι, έχει εκφράσει ενδιαφέρον και είναι γεγονός ότι αναφερθήκαμε σε διάφορες λεπτομέρειες.


Επίσης μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι ο Πέκοβιτς επιθυμεί να συνεχίσει την καριέρα του στην Ευρώπη και όχι στο ΝΒΑ. Ωστόσο, ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται, ειδικά να βρεθεί στις πολύ υψηλές θέσεις του ντραφτ. Καταλήγω λέγοντας ότι αν τελικά ο Νίκολα παραμείνει στην Ευρώπη, τότε ναι, κατά 90% θα είναι παίκτης του Παναθηναϊκού για να μην αναφέρω κάποιο ακόμα μεγαλύτερο ποσοστό. Εχουμε καλές σχέσεις με την ελληνική ομάδα, το καλοκαίρι είχαμε συνεργασία στην υπόθεση Σπανούλη και γενικώς υπάρχει θετική βούληση μεταξύ μας. Για αυτό και λέω ότι αν ο Πέκοβιτς μείνει στην Ευρώπη, τότε κατά 90% θα είναι παίκτης του Παναθηναϊκού από την επόμενη σεζόν».


Ετσι ετσι...η σε μας η στο ΝΒΑ! smiley.gif
Ginobili
Καλά πλάκα μας κάνουν....??? Αν δηλώσει συμμετοχή στα ντράφτ ο Πέκοβιτς...θα πρέπει να γκρεμιστούν όλοι οι φούρνοι της Αμερικής για να πέσει κάτω από τις 10 πρώτες θέσεις !!!! Με την έλλειψη ψηλών που υπάρχει αυτήν τη στιγμή στο ΝΒΑ,βλέπωντας κάτι σαπάκια που παίζουν εκεί τώρα...και βλέπωντας και τους ψηλούς που έχουν επιλεψεί τα προηγούμενα χρόνια στα ντράφτ....ο Πέκοβιτς μπορεί να επιλεγεί χαλαρά στους 5 πρώτους.


Ο νατουραλιζέ...."φλωράκος"...σουτάκιας...Μπαργκιάνι,δεν πιάνει μία μπροστά του...
theov
QUOTE(eu.champions07 @ Jan 9 2008, 02:05 ) *
....Δείτε τον έτοιμο για ΝΒΑ Γιαφτόκας που ψάχνεται στη Δυναμο!


Καλά ρε σεις παιδιά, σοβαρά μιλάμε ή πλάκα κάνουμε;

Τι σχέση έχει ο Γιαφτόκας με το ΝΒΑ και τον Πέκοβιτς;

Η Μ Α Ρ Τ Ο Ν . . .
man10
QUOTE(Ginobili @ Jan 10 2008, 17:54 ) *
Καλά πλάκα μας κάνουν....??? Αν δηλώσει συμμετοχή στα ντράφτ ο Πέκοβιτς...θα πρέπει να γκρεμιστούν όλοι οι φούρνοι της Αμερικής για να πέσει κάτω από τις 10 πρώτες θέσεις !!!! Με την έλλειψη ψηλών που υπάρχει αυτήν τη στιγμή στο ΝΒΑ,βλέπωντας κάτι σαπάκια που παίζουν εκεί τώρα...και βλέπωντας και τους ψηλούς που έχουν επιλεψεί τα προηγούμενα χρόνια στα ντράφτ....ο Πέκοβιτς μπορεί να επιλεγεί χαλαρά στους 5 πρώτους.
Ο νατουραλιζέ...."φλωράκος"...σουτάκιας...Μπαργκιάνι,δεν πιάνει μία μπροστά του...

Oτι ειναι παικταρας ο Πεκοβιτς θα συμφωνησω...Βεβαια δεν το θεωρω και τοσο δυσκολο να μην μπει στην λοταρια...Η ποιοτητα του φετινου draft ειναι μετρια μεν,αλλα υπαρχουν καποιες εξαιρετικες περιπτωσεις παικτων.


Οσο για Μπαρνιανι-Πεκοβιτς,σορυ αλλα θα παω με τον πρωτο.Αλλωστε προτου επιλεγει στο νουμερο ενα του draft(επιλεχθηκε στα 21 του και οχι στα 22 οπως θα επιλεγει ο Πεκοβιτς) ειχε κανει μια θαυμασια χρονια με την Μπενετον η οποια τοτε ειχε τρομερο επιπεδο(Σισκα-Γκορι-Ζησης-Νικολα-Μορτεντε),καμια σχεση με την φετινη Παρτιζαν δηλαδη...
Βεβαια μεχρι τωρα δεν εχει δικαιωσει τελειως τους Ραπτορς,αλλα ειχε αυτο το Νοβιτσκι στυλακι που τρελενει τους Αμερικανους.
Σιγουρα παντως εχει περισσοτερο potential απο τον Πεκοβιτς.

Πεκοβιτς στα πρασινα!!!!
Μπατιστ-Πεκοβιτς-Μασει-Τσαρτσαρης-Ντικουδης


Διωξτε Τομασεβιτς,Ζιζιτς....Ειναι λιγοι smiley.gif
captain charisma
ο πεκοβιτς ηταν αυτος που επαιζε αντιπαλος τμε τον κουφο στο ευρωμπασκετ των εφηβων το καλοκαιρι στο τελικο της διοργανωσης?η κανω λαθος? blink.gif
Gravedigger
QUOTE(big dirk @ Jan 11 2008, 01:13 ) *
ο πεκοβιτς ηταν αυτος που επαιζε αντιπαλος τμε τον κουφο στο ευρωμπασκετ των εφηβων το καλοκαιρι στο τελικο της διοργανωσης?η κανω λαθος? blink.gif

Αυτός ήταν ο Milan Macvan!Πιτσιρικάς ο Pekovic αλλά όχι και ανήλικος! smile.gif
VARDINOLATSIS
19.gif Μακαρι η Παρτιζαν να μην περασει στους 16 19.gif ohmy.gif ΜΟΝΟ έτσι θα τον πάρουμε απο φέτος 77.gif
oneiro
Τι να πω και εγω ? μακαρι να έρθει ο Πέκοβιτς στον Παο μπας και δει λίγη χαρά η μπασκέτα μας ... Δε λεω και οι άλλοι ειναι καλοί ( Ντικούδης -Τσαρτσαρής -Μπατίστ ) αλλά ο Πέκοβιτς είναι καθαρόαιμο 5αρι κάτι που λέιπει αυτή την στιγμή .... Ελπίζω να τον έχουμε για τους 16 ...

Νομίζω ότι αν όντως έρθει θα τα χουμε στο τσεπάκι τα triple crown ....
George_12ISL
Εγώ δεν βλέπω να έρχετε τώρα ο Πέκοβιτς στην ομάδα, ακόμα και αν η Παρτίζαν αποκλεισθεί από τη φάση των 16. Το πιθανότερο είναι να έλθει το καλοκαίρι. Ο μανάτζέρ του Ραζνιάτοβιτς δήλωσε πως ο παίκτης δεν επιθυμεί να πάει στο NBA και πως κατά 90% θα μεταγραφεί στον Παναθηναϊκό το καλοκαίρι. Σε αυτό βοηθούν οι πολύ καλές σχέσεις του με τον Ομπράντοβιτς. Δεν είναι άλλωστε τυχαίο πως ο ίδιος μάνατζερ χειρίστηκε την υπόθεση Σπανούλη.
Η Παρτίζαν πάλι δεν νομίζω πως θα ενθουσιαστεί με την παραχώρηση του παίκτη εδώ και τώρα, αφού υπάρχει και η Αδριατική Λίγκα για αυτήν.
Από την άλλη πλευρα το ζήτημα είναι η γρήγορη προσαρμογή του παίκτη με τον Παναθηναϊκό, αφού είναι γνωστό πως στις ομάδες του Ομπράντοβιτς οι ψηλοί θέλουν κάποιο παραπάνω χρόνο προσαρμογής.
Βέβαια το καλύτερο θα ήταν να ερχόταν από τώρα ο παίκτης καθώς η αδιαμφισβήτητη η κλάση θα τον βοηθούσε να προσαρμοσθεί γρήγορα. Αυτό πάντως εξαρτάται από την Παρτίζαν.
theov
Μην γίνει καμιά στραβή και πάει στον Ολυμπιακό μόνο και δούμε το έργο Τεόντοσιτς για δεύτερη φορά...
Ginobili
QUOTE(theov @ Jan 15 2008, 14:57 ) *
Μην γίνει καμιά στραβή και πάει στον Ολυμπιακό μόνο και δούμε το έργο Τεόντοσιτς για δεύτερη φορά...

Καλά...αυτό έγεινε..και πήραμε Γιασικεβίτσιους... wink.gif Αν είναι να πάρουμε κι εμείς τον Ντάνκαν...ας τον πάρει ο Ολυμπιακός τον Πέκοβιτς... tongue.gif
tiffoso23
prepei na erthei o pekovits oposdipote giati toso kairo paizoume xoris center.
VARDINOLATSIS
Πάει ο Βαν ντε Σπίγκελ 19.gif Τον πήρε η ΤΣΣΚΑ πίσω blink.gif Εμείς τί θα κάνουμε.??? blink.gif
t0ny3
Τον πειρε ξανα???πως??αφου χθες επαιξε με την προκομ?????
VARDINOLATSIS
Τελικά η ΤΣΣΚΑ αποδεικνιεται πολύ πιο οργανωμένη στο τμήμα των μεταγραφων απο εμάς.Μας εκλεψε τιν ΣΙΣΚΑ, μας πήρα τον Ζηση και τωρα παίρνει πίσω και τον καλύτερο παικτη της πρώτης φάσης στα κοψίματα.Εμείς ακόμα περιμένουμε τον γιατρο για τον ΤΟΜΟ. Αιντε ξυπνήστε στην ΚΑΕ γιατι Ριμπάουντ σε λίγο θα παίρνουμε μονο μετα απο αίτηση χαρτοσημασμένη και πρωτοκολλημένη icon_wave.gif
Gravedigger
QUOTE(VARDINOLATSIS @ Jan 20 2008, 15:34 ) *
Τελικά η ΤΣΣΚΑ αποδεικνιεται πολύ πιο οργανωμένη στο τμήμα των μεταγραφων απο εμάς.Μας εκλεψε τιν ΣΙΣΚΑ, μας πήρα τον Ζηση και τωρα παίρνει πίσω και τον καλύτερο παικτη της πρώτης φάσης στα κοψίματα.Εμείς ακόμα περιμένουμε τον γιατρο για τον ΤΟΜΟ. Αιντε ξυπνήστε στην ΚΑΕ γιατι Ριμπάουντ σε λίγο θα παίρνουμε μονο μετα απο αίτηση χαρτοσημασμένη και πρωτοκολλημένη icon_wave.gif

Τον Ζήση κατά την γνώμη μου ποτέ δεν τον θέλαμε στα αλήθεια.Το ενδιαφέρον ήταν γενικό αλλά δεν ασχολήθηκαν σοβαρά.Τώρα αν κάτσουμε να σκάσουμε που μας πήραν το όρθιο αγγούρι τότε τι να πω...Είμαστε αχάριστοι.
vastravoud
Συμφωνώ κι εγώ, για το Ζήση μάλλον "φιλολογικό" ήταν το ενδιαφέρον.

Τον Σισκάουσκας ακόμα δεν ξέρω γιατί τον χάσαμε. Ισχύει ότι έφυγε λόγω της γυναίκας του; Αν ισχύει μάλλον θα πρέπει να ιδρύσει μαζί με τον Βούισιτς το σύλλογο της "παντόφλας" smile.gif smile.gif biggrin.gif

Για τον ψηλό, για να δούμε τι θα δούμε.....
lakersdynasty
Βασικα αυτο ακουστικε και για τον Σισκα και για τον Γιαφτοκας. Και για να μην βγει ο Σισκα να πει προς τα εξω καποιον καλο λογο για το γεγονος της φυγης του ε μαλλον θα φταιει και σε αυτη την περιπτωση το μοναδικο προσωπο που τρεμει και ο πιο θαρραλεος αντρας σαυτη την γη...την γυναικα του! 19.gif

Τωρα αν κανεις μια συγκριση της καταστασης του Μπατιστ που σε μια δυο βδομαδες θα μπορει να παιξει (ασχετο το οτι θα τον προφυλαξει ο Ζελικο) με τον Σμοντις ο οποιος θα γυρισει...Απριλιο, και του Τομασεβιτς που θα γυρισει Μαρτιο-Απριλιο με αυτην του Ζεβροσενκο ο οποιος χανει την σεζον καταλαβαινεις γιατι η ΤΣΣΚΑ οργανωθηκε με το ζορι!

Απλα εμεις το καναμε περισσοτερο θεμα γιατι για εμας ηταν ηδη θεμα πριν καν τραυματιστει ξανα ο Τομασεβιτς.
vastravoud
Ε για το Γιαφτόκας ακόμα και ελληνόφωνη να ήταν η γυναίκα του δε νομίζω να καθόταν και φέτος. Όσο μέτρια κι αν τα έχει πάει ο Ζίζιτς, σίγουρα είναι μακράν καλύτερος από τον συμπαθή κατά τα άλλα Γιαφτόκας.
B for Basketball
QUOTE(Ginobili @ Jan 16 2008, 09:38 ) *
Καλά...αυτό έγεινε..και πήραμε Γιασικεβίτσιους... wink.gif Αν είναι να πάρουμε κι εμείς τον Ντάνκαν...ας τον πάρει ο Ολυμπιακός τον Πέκοβιτς... tongue.gif

Ποιον Ντανκαν μωρε....Αντριου Μπαιναμ!!! tongue.gif

Κ το Τεοντοσιτς τον πηρε ο ολυμπιακος ΑΦΟΥ πηραμε εμεις τον Σαρας!!!
Οποτε αν κοντραριστει Παο-Οσφπ για καποιον παιχτη ,ο Παο εχει περισσοτερς πιθανοτητες...
Για να παρει ο ολυμπιακος τον Πεκοβιτς πρεπει απλα ο παναθηναικος να τον αφησει κ να μην τον διεκδικησει μεχρι τελους...!!
vastravoud
Πάντως από τα συμφραζόμενα στην ΕΤ1 παίζεται να έρθει ο Πέκοβιτς από τώρα.
lakersdynasty
QUOTE(vastravoud @ Jan 20 2008, 17:20 ) *
Πάντως από τα συμφραζόμενα στην ΕΤ1 παίζεται να έρθει ο Πέκοβιτς από τώρα.


Ω! ΝΑΙ! Το ακουσα και εγω! Ε δεν ενδιαφερομαστε για αλλον παικτη που τον θελουμες να ερθει "απο τωρα!" biggrin.gif
saniboy
Μακαρι να ερθει απο βδομαδα ο Νικολας,αλλα δυσκολο το βλεπω...
Εκτος αν μιλησουν για ακομα μια φορα τα χρηματα του Παυλου wink.gif

Παντως εχουμε αναγκη ψηλο και ας ειναι και δευτερης κλασης.Με Τσαρτσαρη και Ντικουδη δεν βγαινει η χρονια.
lakersdynasty
Ναι αυτο αρχισε να φενεται ηδη...ενας καλος Σεντερ χρειαζεται. Εαν θα κανουμε τωρα την κινηση σιγουρα τα λεφτα του Γιαννακοπουλου ειναι αυτα που θα την υλοποιησουν. Γιατι αν η Παρτιζαν τον δωσει τωρα πραγμα δυσκολο αν περασει στο ΤΟΠ16 σιγουρα θα θελει αρκετα χρηματα προκειμενου να του σπασει το συμβολαιο. Πανω απο 1-1,5 εκ που ειναι το συμβολαιο του παικτη.

Παντως ο Θανασης ειναι αυθορμητος αλλα για να μιλησει για "μεγαλα κολπα" κατι θα εχουνε σχετικα σιγουρο...ειτε ειναι ο Πεκοβιτς ειτε οχι...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.