Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ψηφιστε τον καλυτερο Center
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Versus & Polls
Das Kapital
Και το τελευταιο πολλ για τις 3 καλυτερες πενταδες που θα βγαλουμε στο μπασκετφορουμ..............

Θα σας παρακαλουσα να ψηφισετε με βαση ποιον θεωρειτε καλυτερο για τη θεση του ΣΕΝΤΕΡ γιατι πολλοι παιχτες υπηρχαν και στο προηγουμενο πολλ!!!


ΚΑΛΗ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ
NBAholic
Ο Ντάνκαν είναι ο καλύτερος της λίστας, παρότι ο Γιάος φέτος εντυπωσίασε (αλλά έχασε και πολλά παιχνίδια λόγω τραυματισμού). Τουλάχιστον φέτος παίζει στη φυσική του θέση.

Αναμένω την άνοδο του Αμάρε (3ος προς το παρόν), ενώ 4ο θα βάλω το Χάουαρντ. Ο Σακίλ για πρώτη φορά σε όλη την καριέρα του μένει μόλις 5ος, με 6ο τον Μπιγκ Μπεν.

Αυτό, πλάκα-πλάκα, υποδηλώνει μια κάποια άνοδο, έστω και μικρή.
Das Kapital
Shaquille δε ψηφισες?
Dominique
Εγω ψηφισα Σακιλ παροτι δεν εντυπωσιαζει φετος.Θεωρω ομως οτι απεχει τοσο πολυ σε κλαση απτον δευτερο(Ντανκαν)που το χερι παει μονο του πανω στο ονομα του.Καλοι οι wallace και Υαο αλλα ποιος συγκρινεται με τις παλιες δοξες;Τον Shaquille θα τον θυμομαστε για δεκαετιες
NBA-MANIAC
εγω ψηφισα τον αμαρε γιατι απλα ...το παιδι εχει βελτιωθει υπερβολικα!!!και μ αρεσει παρα πολυ το στυλ παιχνιδιου του...ειναι τρομερος παικτης!!! suns1-sm.gif
NBAholic
QUOTE
Shaquille δε ψηφισες?


Δε συγκρίνουμε καριέρες. Ο Σακίλ, ιδίως του Μαϊάμι, κάνει περισσότερα απ'όσα δείχνει η στατιστική του (κι αυτό φαίνεται κι από τη βελτίωση του ρεκόρ του Μαϊάμι από τότε που ανέλαβε μετά τον τραυματισμό του Γουέιντ, αλλά το ίδιο ισχύει και για τον Ντάνκαν, που ούτως ή άλλως πλέον υπερέχει στατιστικώς.

QUOTE
εγω ψηφισα τον αμαρε γιατι απλα ...το παιδι εχει βελτιωθει υπερβολικα!!!και μ αρεσει παρα πολυ το στυλ παιχνιδιου του...ειναι τρομερος παικτης!!!


Και φέτος είναι μόλις στο 75-80% του καλού προπέρσινου εαυτού του. Ειδικά στα πλέι οφ, όταν και εξελίχθηκε σε έναν από τους αγαπημένους μου παίκτες.
NBA-MANIAC
επισης καλο παικτακι που θα ψηφιζα θα ηταν ο howard...και αυτος πολυ καλος...φετος εχει 17.7 ποντους ,12.2 ριμπαουντ,1.9 ταπεςκαι 1.9 ασιστς!!!!πραγματικα δυναμιτης!!!
kostasvc15
Τωρα ειναι τα δυσκολα!Μου αρεσουν πολυ τρεις.Αμαρε,Χαουαρτ και Καμπι.Πολυ καλοι σε ποντους ριμπαουντ και ταπες.Ο Καμπι εχει πεσει φετος λογο των Αλλεν και Καρμελο γιαυτο ειμαι αναμεσα σε Αμαρε και Χαουαρτ.
Και οι Ντανκαν,Γιαο ειναι καλοι αλλα θα προτιμουσα εναν απο τους δυο παραπανω.Θα το σκεφτω και θα δω ποιον να ψηφισω.





Το σκεφτηκα πολυ!Θα πω Χαουαρτ τελικα! smiley.gif
Σορυ Αμαρε!
saou
Ντάνκαν παιδιά... Είχε την πιο σταθερή και μακριά από τραυματισμούς χρονιά τη στιγμή που Γιάο (πολύ πολύ καλός) και Σακ πέρασαν τη μισή σεζόν σε χειρουργεία, φυσικοθεραπευτήρια κτλ. Ντάνκαν και γιατί η ομάδα του για ακόμα μια χρονιά είναι πολύ δυνατή στην άγρια δύση και αναμένεται να πρωταγωνιστήσει.
kostasvc15
Καλως ηρθες! icon_wave.gif
Gravedigger
Ψήφισα Camby γιατί είναι ένας πολύ καλός παίκτης αν κ πολύ υποτιμημένος...Αντικειμενικά δν είναι ο καλύτερος αλλά ήθελα να έχει 1 ψήφο κ οι άλλοι που μου άρεσαν η έχουν η θα πάρουν.Επίσης μ'αρέσει πολύ ο Jermaine O'Neal αλλά νομίζω ότι είναι περισσότερο 4...
kostasvc15
Περσι στην αρχη της χρονιας τοτε που πολλοι πιστευαν οτι το Ντενβερ θα παρει το πρωταθλημα ο Καμπι επαιζε τρομερο μπασκετ.Ηταν μεσα σε ολες τις φασεις σε αμυνα και επιθεση και νομιζω οτι ειχε κοντα στους 30 ποντους μ.ο.για ενα διαστημα αλλα μετα τραυματιστηκε και κατεβασε ρυθμους πολυ.
grigoris
Πολύ θα ήθελα να ψηφίσω τον Γιάο αλλά θα ψηφίσω Αμάρε γιατί είναι πραγματικός δυναμίτης μέσα στη ρακέτα,κυριαρχεί σε άμυνα και επίθεση και έχει βελτιώσει και το σουτ του απ'έξω.Όσο πάει γίνεται και πληρέστερος
Pierce
η ψηφος μου παει στον μασιστα τον howard. ειναι το αντιπαλον δεος του αμαρε παροτι δεν ειναι τοσο τεχνιτης οσο εκεινος θεωρω(οπως και τα μουσκουλα του το θεωρουν tongue.gif )οτι ειναι πιο δυνατος και επιβλητικος μεσα στη ρακετα απο τον αμαρε.
Das Kapital
QUOTE(NBAholic @ Apr 10 2007, 12:20 AM) *
Δε συγκρίνουμε καριέρες


Οχι Χολικ δεν εννουσα αυτο αλλα ειδα οτι ειχε μια ψηφο και πρωτος ποσταρες εσυ κατι και νομιζα οτι εσυ τον ψηφισες!!!
Das Kapital
QUOTE(Gravedigger @ Apr 10 2007, 02:57 AM) *
Επίσης μ'αρέσει πολύ ο Jermaine O'Neal αλλά νομίζω ότι είναι περισσότερο 4...


Ειναι περισσοτερο 4 αλλα παιζει και πολυ 5 ετσι και μπαινει στο πολλ,αν δεις υπαρχουν και πολλοι αλλοι που παιζουν 4 και 5 ετσι οπως ειπα και στην αρχη ψηφιζετε με βαση ποιον θεωρειτε καλυτερο Σεντερ!!!
Air Kef
Θα ψηφιζω Σακιλ μεχρι να αποσυρθει ακομα κι αν παιζει 20 ματς καθε σεζον. smile.gif
Οπου και να παει,με οποιους και να παιζει,η ομαδα του ειναι διεκδικήτρια τίτλου.Κορυφαίος.

Απο τους υπόλοιπους Καμπι,Γιαο,Τσαντλερ,Χαουαρντ,Αμαρε,Ντανκαν.
Zmac
Ημουν αναμεσα σε Amare και Dwight.Μετα απο σκεψη επελεξα τον εκπληκτικο φετος Howard.Ο Amare μπορει να ειναι απο τους αγαπημενους μου αλλα προτιμω να τον βλεπω να παιζει ως "4".
Das Kapital
Σακιλ και εγω!!! Γιατι ειναι μοναδικος και το ΝΒΑ θα δεχτει τεραστιο πληγμα οταν αποχωρησει!!!
Gravedigger
Άσχετο αλλά είδατε τον Camby χθες???Είχε 3 πόντους με 1/9 σουτ...Χάλια θα μου πείτε...Κ όμως...Είχε κ 22 rbs+7 blocks!!!(Μάλλον αυτό έπρεπε να το ποστάρω στο τόπικ των Nuggets...) biggrin.gif
iverson
dwight howard πολύ καλός και με πολύ μέλλον
liolias
Ο Χοντρουλης οσο ναναι αξιζει την ψηφο..
Pantel
Saq γιατί σε όποια ομάδα πηγαίνει γίνεται αυτόματα διεκδικήτρια του τίτλου
nikolas12
Σακ γιατι ειναι καταπληκτικος σε ολα εκτος απο σουτ.
kostasvc15
Ξαναειδα τα αποτελεσματα και γελασα...Με τα φετινα δεδομενα πρεπει να ειναι πρωτος ο Χαουαρντ μετα Αμαρε,Καμπι,Γιαο,Τζεφερσον..........
a bullet for your head
Και καταληγω με την αγαπημενη μου θεση,αυτη των C..
http://www.probasketballnews.com/story/?storyid=705

Το δικο μου top 20 2009-10:

-Ντουαιτ
-Τιμ Ντανκαν
-Αμαρε Στουντεμαιρ
-Παου Γκασολ
-Αλ Τζεφερσον
-Σακιλ
-Εμεκα Οκαφορ
-Αλ Χορφορντ
-Ζερμαιν Ο'Νηλ
-Ρασιντ
-Νενε
-Μεμετ Οκουρ
-Αντρις Μπιεντρινς
-Γκρεγκ Οντεν
-Αντρεα Μπαρνιανι
-Αντριου Μπαινουμ
-Αντριου Μπογκουτ
-Μαρκους Καμπι
-Μπρουκ Λοπεζ
-Μαρκ Γκασολ
OnLy_PAS-AthEnS
Αυτη τη στιγμη ενοειται ο Σουπερμαν
Ο Σακιλ πρωτος θα ειναι γενικα...για τωρα ομςσ Ντ12
merlin1
ο τιμ δακαν δεν ινε σεντερ!!!!!!!
Air and King
Αυτη την στιγμη ο Χαουαρντ ειναι ο καλυτερος σεντερ στο ΝΒΑ........
Στο επιθετικο κομματι εχει πολλα κενα αλλα ειναι ακομα 24(δεν τα εχει κλεισει κιολας) και σε 3-4 χρονια που θα αρχισει λογικα το prime του θα ειναι καλυτερος.....Αλλωστε μην ξεχναμε ποσο αγουρος ηταν και ο Σακιλ οταν βγηκε απο το LSU και γενικα στα πρωτα χρονια στο Ορλαντο αλλα με το περασμα των χρονων βελτιωθηκε.......αλλα ηταν καλυτερος σκορερ ο Σακ απο μικρος αλλα πισω αμυντικα απο τον Χαουαρντ ως νεοι και οι 2 στο Ορλαντο.......
Ο Χαουαρντ Πρεπει οπωσδηποτε να μαθει να δουλευει τα ποδια του και ας μην βαλει πολλες κινησεις στο ρεπερτοριο του!

Για να φτασει ομως να μπει σφηνα στους 6-7 καλυτερους Σεντερ ολων των εποχων πρεπει να γινει πιο συνεπης σκορερ και να ανεβασει το μεσο ορο του!Θωρω σχεδον βεβαιο οτι θα ξεπερασει τον μεντορα του στο ΝΒΑ τον Πατρικ Γιουινγκ(ηδη βρησκεται σε πολυ υψηλοτερο επιπεδο αμυντικα απο οτι ο Γιουινγκ ακομα και στο prime του)...

Αυτο που θελω να τονησω για τον Χαουαρντ ειναι στο ποσο υψηλο επιπεδο βρησκεται στον αμυντικο τομεα παρα το νεαρο της ηλικιας.....Τρομερος.....Μονο ο Μπιλ Ρασσελ ηταν εξησου τοσο καλος αμυντικα σε νεαρη ηλικια.........Πισω απο ολα αυτα σιγουρα κρυβεται και ο Σταν Βαν Γκαντι.....
reignman
λεγοντας για σεντερ αμυντικα φοβητρα και δεν αναφερεται πουθενα Μουρνινγκ και Μουτομπο? :ο
Air and King
QUOTE(reignman @ Nov 24 2009, 01:58 ) *
λεγοντας για σεντερ αμυντικα φοβητρα και δεν αναφερεται πουθενα Μουρνινγκ και Μουτομπο? :ο

Για νεαρη ηλικια ειπα reignman......Σε βαθος καριερας σαφως ο Μουρνινγκ και ο Μουτομπο ηταν απο τους κορυφαιους αμυντικους ever.......

Σε νεαρη ηλικια μονο ο Ρασσελ ηταν εξησου τοσο καλος αμυντικα οσο ο Χαουαρντ.....αντε και ο Θερμοντ αν και ηταν στην σκια του Τσαπερλαιν που ηταν συμπαιχτες στα πρωτα χρονια του Νειτ Θερμοντ.....
captain charisma
αυτη τη στιγμη ειναι ο καλυτερος αμυντικος στο νβα και απλα θα πρεπει να προσεξει πολυ τα ''χαζα φαουλ'' που κανει"(ιδιο συνδρομο με οντεν)....γιατι ετσι μενει αρκετη ωρα εξω απ το παιχνιδι και δν βοηθαει μ αυτο το τροπο την ομαδα του...επιθετικα πρεπει να βελτιωθει ακομα πιο πολυ και να προσθεσει κι αλλες κινησεις στο οπλοστασιο του....αυτα που εκανε ο σακ επιθετικα στα πρωτα χρονια του στο ορλαντο ο χαουαρντ ουτε στον υπνο του δεν τα εχει δει....
Air and King
Αυτο οντως ειναι ενα προβλημα για τον Χαουαρντ με τα φαουλ.....Σε πολλα παιχνιδια πριν καν συμπληρωσει 4-5 λεπτα αγωνα εχει κανει ηδη 2 φαουλ........Αυτο οσο ευκολα λεγεται οτι πρεπει να το αποφευγει τοσο δυσκολα γινεται στην πραξη.......

Αυτη ακριβως ειναι η διαφορα του Νεαρου Σακιλ στις εποχες του Ορλαντο με τον Χαουαρντ....Ο Σακ ηταν καλυτερος σκορερ και ο Χαουαρντ πολυ καλυτερος αμυντικος......Ο Σακιλ ηταν πιο Beast ακομα αλλα δεν επαυε και αυτος τοτε να ειναι αγουρος τοτε και ειχε "φτωχο" ρεπερτοριο....αλλα σκοραρε με πολυ μεγαλυτερη συνεπεια καθως επιβαλοταν με την δυναμη και μετα τα γερα του ποδια!Επισης ειχε καλυτερο Footwark απο οτι ο Χαουαρντ........

Στο Footwark βεβαια ο Master ηταν ο Χακιμ!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.