Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Αρης-ΑΕΚ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
klearxos
Για να μην ξεχνιομαστε εχουμε και τον αναμενωμενο τραυματισμο μετα απο σχεδον καθε νικη μας!
Το betsmart αναφερει οτι μεν ο Γιαννουλης ειναι σχεδον ετοιμος για τον αγωνα του Σαββατου αλλα δεν προπονηθηκε σημερα ο Μασει. Αντε να δουμε ποσο θα τραβηξει αυτο το θεμα με τους τραυματισμους.
Επανερχεται επισης στο ελληνικο πρωταθλημα και ο Σκειλς.
Pierce
εκτός μάχης ειναι ο Χρήστος Ταπούτος, που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού στο πέλμα και θα παραμείνει στην Αθήνα για θεραπεία
EXPLOITED ARIS
Καλο αυτο με τον Ταπουτο.Πιο ξεκουραστο για τον Ουιλκινσον!!!Παντως τον φοβαμαι τον αγωνα.Και οχι για καποιον παιχτη συγκακριμενα αλλα για τον Αλεξανδρη.Μου εχει κατσει στραβα αυτος ο προπονητης.Και λογω Ολυμπιας περυσι.Βεβαια Αυτη ειναι λαθος λογικη που σκεφτομαι...Τελος παντων ευκολα η δυσκολα πιστευω οτι μπορουμε να την παρουμε την ΑΕΚ.
dilliger
Νομιζω οτι θα ειναι σχετικα ευκολο απογευμα...μιας και το μπασκετ που παιζει η ΑΕΚ ειναι ψιλοκαφενειακο...

οποιος βρεθει με την μπαλα στα 6.25 σουτάρει!

Λιγο σφιχτη αμυνα και η ΑΕΚ δύσκολα θα περάσει του 60 ποντους.

Με τον Scales παντως αισθανεσαι μια Α' σιγουρια επιθετικα...
Warrior
Ο Μασει λενε οτι τελικα θα παιξει,ενω θα προστατευτει μαλλον ο Γιαννουλης(και καλα θα κανουνε).
Θα ηθελα να δω βασικο(και να παιρνει αρκετο χρονο συμμετοχης) σημερα τον Φλετσερ...

Δεν θεωρω κανενα παιχνιδι δεδομενο,ποσο μαλλον με μια ομαδα που ειναι ο "κακος μας δαιμονας" τα
τελευταια χρονια.Ομως η νικη ειναι μονοδρομος και πρεπει να ερθει.Ειναι κριμα να πεταξουμε στα σκουπιδια
το πλεονεκτημα που μας εδωσαν οι εκτος εδρας νικες ως τωρα.Και γω αισιοδοξω...

Τηλεοπτικη μεταδοση απο ΕΤ1 στις 5μμ.
klearxos
Να σημειωσουμε οτι η ΚΑΕ ζητησε απο την ΕΡΤ να μεταφερθει η εναρξη του αγωνα κατα μιση ωρα νωριτερα για να διευκολυνθουν οι φιλαθλοι που θα ηθελαν να παρακολουθησουν και τον αγωνα του ποδοσφαιρου με τον Ολυμπιακο αλλα το κρατικο καναλι αρνηθηκε.

Ελπιζω παντως το ματς να παει καλα και να μην χρειαστει να χρησιμοποιηθει ο Γιαννουλης.
hagi
Και γω μία από τα ίδια λέω..Ας προστατευτεί σήμερα ο Γιαννούλης και ας παίξει περισσότερο ο Φλέτσερ..

Φυσικά και δεν θα είναι εύκολο το παιχνίδι με την πάντα επικίνδυνη ΑΕΚ..Μας έχουν πάρει και τον αέρα βλέπεις...Και επίσης όλοι θέλουν να μας κερδίσουν οπότε θα το παλέψουν και λίγο περισσότερο..

Πάντως θέλω να πιστεύω και γω ότι εύκολα ή δύσκολα θα το πάρουμε..
Pierce
εγω παντως πιστευω οτι δεν ειχαμε τυχη και με το χρηστο ποσο παλλον χωρις αυτον... και οχι γιατι ο αρης εχει την σουπερ ομαδα(σιγουρα καλυτερη απο τη δικη μας) αλλα λογω του κοσμου
EXPLOITED ARIS
Μπα μην περιμενεις να δεις και τον τρελο κοσμο σημερα.Εγω υπολογιζω γυρω στους τρεις χιλιαδες.Λογω Ολυμπιακου βεβαια.Μακαρι να πεσω εξω και να ειναι παραπανω.
Warrior
Και γω δεν περιμενω να γεμισει το γηπεδο...

Η ευρωλιγκα πολλες φορες αποπροσανατολιζει(ποσο μαλλον επιτυχημενο αποτελεσμα) μια ομαδα(οπως η
Ορτεζ που εχει κανει ανεξηγητα πολλες γκελες στην Γαλλια και οχι μονο αυτη),ενω και η ΑΕΚ προερχεται
απο παρα πολυ κακο παιχνιδι και θα θελει να βελτιωσει τις εντυπωσεις..

Εγω το φοβαμαι και αυτο το ματς,αφου τοσα χρονια η ομαδα δεν μου εχει δωσει το δικαιωμα να της εχω
απολυτη εμπιστοσυνη σε τετοια ματς.Το ειδαμε και με το Μαρουσι...

Μακαρι να αλλαξει αυτο φετος.
Alexmei
Eλπίζω να έχει κόσμο το Αλεξάνδρειο και μην τραβηχτεί ο κόσμος από το ποδόσφαιρο....
Air Kef
Ο Γιαννούλης από ότι είδα είναι με πολιτικά στον πάγκο.

Ωραίο ματς,μέχρι τώρα,ο Άρης είναι σταθερά μπροστά αλλα τα τρίποντα της ΑΕΚ δν τον αφήνουν να ξεφύγει.

Αρχίζει η δ' όπου να ναι.

Το ματς έπρεπε να ξεκινησει νωρίτερα.
SteelGandalf
Ο Άλεξ Σκέιλς είναι απίστευτος. Είναι ΠΑΙΧΤΑΡΑΣ ο άνθρωπος. Μεγάλη κλάση παίχτη με φοβερά αθλητικά προσόντα, αλλά και τρομερές εκτελεστικές ικανότητες. Νομίζω ότι ο Άρης μας τράβηξε λαχείο με την προσθήκη ενός τέτοιου παίχτη στο ρόστερ του. Ας ελπίσουμε να μην έχει άλλους τραυματισμούς.

Για την ώρα η ομάδα δείχνει να ελέγχει το ματς. Μακάρι να τα καταφέρει μέχρι το τέλος.
Air Kef
Όντως πολύ παικτάρα,κλάσσεις ανώτερος απο τον προκάτοχο του,Μπρούερ,τουλάχιστον έτσι δείχνει.

Το καθάρισε το ματς ο Αρης,εκτός αν αυτοκτονησει.
Air Kef
Μολις αυτοκτονησε. biggrin.gif

64-62 μειωσε η ΑΕΚ 3' πριν το τελος.
SteelGandalf
Μεγάλη νίκη του Άρη εναντίον της ΑΕΚ με σκορ 73-68. Πάμε για άλλα. smile.gif
Warrior
Σημαντικη νικη.Με προβληματιζει που και σημερα,οπως και στο ματς με Μαρουσι,δεν μπορουμε να
κρατησουμε καθολου τις διαφορες που αποκτουμε...

Anyway...παμε παρακατω.

Θετικο οτι ξεκουραστηκε ο Καστλ σημερα.Κατι πρεπει να γινει να ξεκουραστει και ο Ουιλκινσον.Το
παλικαρι θα κλαταρει.

Για τον Σκειλς...τα ειπατε ολα!! smile.gif
ashton
χάσαμε 73-68, κυρίως απο τον Scales.

πάλι καλά, γιατί σε κάποιες στιγμές δε βλεπόμασταν...
αν έπαιζε ο Ταπούτος ή αν δεν κάναμε τόσες βλακείες στο 3ο, θα είχαμε φύγει με διπλό.

καλύτερος παίκτης μας ο Σκοτ που έκανε πολύ καλό ματς 16π(6/6 1π, 5/7 2π) και 8ρ.
Άλλοι 17 από το Βετούλα (με τα κλασικά 4/9 3π).
Καλος ο Γκαγκα και ψιλοθετικός ο Πρόδρομος.

Τίποτα επιθετικά ο Νέστορας (2π με 1/5 σουτ και 0/4 βολές) ενώ είχε 12ρ.
ο Πέρκοβιτς 9π αλλά με 0/3 2π

Πάρτε και μερικές φωτό



Scott. Θύμισε επιτέλους αμερικανό σέντερ. Αν είχαμε κι άλλον αμερικανό...



μια φάση στο α'



οι τσιρλιντερ του Άρη


πανοραμικό


Γκαγκαλούδης
klearxos
Καλη νικη.
Θελω να σταθω στον οργανωτικο τομεα. Παροτι βγαλαμε 37 λεπτα αγωνα χωρις Καστλ ή Ραουφ, δεν ειναι οτι ο Καλαιτζης και ο Παντελιαδης ηταν τελειοι(σε καμια περιπτωση) αλλα δεν ειχαμε παρα πολλα λαθη. Η μπαλα κατεβαινε και μετα ξεκινουσε το συστημα.
Πολυ αστοχος ο Ουιλκινσον. Δεν επαιξε πολυ ο Σεραπινας που ισως να μπορουσε να βοηθησει οταν η ομαδα κολλουσε επιθετικα.

Τελος, δεν ξερω πως φανηκε απο την τηλεοραση αλλα οι διαιτητες ηταν για τα πανηγυρια!! icon_drunk.gif

Ερωτηση για τους Αρειανους:
Αν ηταν δεδομενο οτι θα μπορουσαμε να ειχαμε ενα σιγουρο διπλο την επομενη εβδομαδα τι θα προτιμουσατε
Μπενετον ή Ολυμπιακο?

Για μενα η επιλογη ειναι πολυ δυσκολη αφου μια νικη επι της Μπενετον μας βαζει για τα καλα στο παιχνιδι της προκρισης ενω μια νικη επι του Ολυμπιακου δινει καποιο αβανταζ για την τριτη θεση.

Προσωπικα προτιμω την νικη στην Ιταλια.
SteelGandalf
QUOTE(ashton @ Nov 18 2006, 05:28 PM) *
χάσαμε 73-68, κυρίως απο τον Scales.

πάλι καλά, γιατί σε κάποιες στιγμές δε βλεπόμασταν...
αν έπαιζε ο Ταπούτος ή αν δεν κάναμε τόσες βλακείες στο 3ο, θα είχαμε φύγει με διπλό.


Με "ΑΝ" και με "ΘΑ" δε φτιάχνουμε πραγματικότητες. Με την ίδια λογική, αν έπαιζε ο Γιαννούλης θα σας είχαμε σκορπίσει απ' την αρχή. Δεν έχει νόημα μια τέτοια συζήτηση όμως. Ούτε η ΑΕΚ, ούτε ο Άρης είναι έτοιμοι ακόμα. Οι τραυματισμοί πολλών παιχτών του Άρη δεν του επιτρέπουν ακόμα να εμφανίσει τον πραγματικό του εαυτό.

QUOTE(klearxos @ Nov 18 2006, 06:23 PM) *
Ερωτηση για τους Αρειανους:
Αν ηταν δεδομενο οτι θα μπορουσαμε να ειχαμε ενα σιγουρο διπλο την επομενη εβδομαδα τι θα προτιμουσατε
Μπενετον ή Ολυμπιακο?

Για μενα η επιλογη ειναι πολυ δυσκολη αφου μια νικη επι της Μπενετον μας βαζει για τα καλα στο παιχνιδι της προκρισης ενω μια νικη επι του Ολυμπιακου δινει καποιο αβανταζ για την τριτη θεση.

Προσωπικα προτιμω την νικη στην Ιταλια.


Ακριβώς όπω ς το λες. Με υποτιθέμενη νίκη στη Ιταλία, η ομάδα ξεκαθαρίζει το τοπίο σε ότι αφορά την πρόκριση στους 16 της διοργάνωσης. Με μια νίκη επί του Ολυμπιακού τίποτα δε θα έχει ξεκαθαρίσει. Η ομάδα μας ακόμη χρειάζεται πολλή δουλειά. Τα παιχνίδια, όπως το σημερινό με την ΑΕΚ, αποδεικνύουν πόσο κοντά απέχει μερικές φορές η νίκη από την ήττα.
suspect
Κακοποιηση του αθληματος και από τις 2 ομαδες.

Οι λογοι που κερδισε ο Αρης είναι 3

1) γιατι επαιζε εντος εδρας
2) γιατι εχει περισσοτερους ετοιμους παικτες στον παγκο και όχι μαγκουνο-παπανικολαου-μαγλους
3) γιατι εχει έναν σοβαρο σκορερ που λεγεται Σκεϊλς που το πηρε μονος του.

Οι λογοι που ο Αρης δεν κερδισε πιο ευκολα ηταν γιατι δεν ειχε τον Καστλ και τον Ραουφ και ειχε ανετοιμο τον Μασεϊ. .

Ειμαι απογοητευμενος από την ΑΕΚ.

Δεν είναι μπασκετ αυτό.
Δεν ξερω ουτε καν τι είναι. Στο σχολικο πρωταθλημα παντως βγαζαμε περισσοτερες από 8 ασιστ που εβγαλε αποψε η ΑΕΚ.

Η ΑΕΚ

- δεν ξερει να αμυνεται
- δεν ξερει τι σημαινει pick n roll
- δεν εχει ουτε ένα συστημα στην επιθεση για δειγμα
- τουβλαρει όπως να ναι. Ομαδες που βασιζονται στο σουτ όπως ο περσινος Παναθηναϊκος, εχουν ένα συστημα, pacing game, κατι. Η ΑΕΚ εχει το τιποτα. Όπως του ερθει καθενος σουταρει. Σε σημειο που να χαμογελαει τυπου «κοιτα ρε που τα βαζω και εγω» Σωτηρη Νικολαϊδη

βεβαια όπως είναι οικοδομημενη η ΑΕΚ, παλι καλα που βρεθηκαν μερικοι γυρολογοι και δεν κινδυνευει με υποβιβασμο. Από την άλλη όμως ο καθενας παιζει χωρις κινητρο, χωρις ομαδικο πνευμα για παρτη του.

Ο μονος που μου εδειξε κατι διαφορετικο είναι ο Κομματος.
Ποιος να το περιμενε ότι ο μπομπερ Νεστωρ θα επαιζε αμυνα, θα ειχε προσηλωση στα ριμπαουντ, δεν θα εκβιαζε προσπαθειες, θα καλυπτε χωρους, θα προσπαθουσε να βαλει πανω από τον εαυτο του την ομαδα. Δεν ξερω, μπορει να ζηλεψε την εθνικη, μπορει να καταλαβε ότι για να παρει συμβολαιο πια δεν αρκει ο χαρακτηρισμος του ταλεντου και των ποντων, μπορει απλως να σοβαρευτηκε αλλα αυτος είναι κερδος.
Αναλογικα με τον χρονο συμμετοχης του και με το ταλεντο του στην επιθεση πηρε ελαχιστες προσπαθειες για Κομματος.


Πλακα ειχε όταν καναμε μια επιθεση και ο Γκαγκαλουδης εκανε κατι δικο του και τον πλησιασε ο Σκοτ και πρεπει να τον αρχισε στα «χριστος ανεστη» από τον Νοεμβριο και ετσι εξηγειται ότι αρχισε μετα να παιρνει τη μπαλα και να τελειωνει φασεις.

Επειδη ηταν το πρωτο ματς της ΑΕΚ που παρακολουθησα, νομιζω πως καταλαβαινω γιατι νικησαμε σε καποιους αγωνες. Γιατι οι αλλοι παιζουν ορθοδοξα.
Πιεζουν στην αμυνα εχοντας κατά νου και τη διεισδυση. Αυτή όμως την ΑΕΚ μπορει να την κερδισει και ο Τριτωνας. Αν ο αντιπαλος προπονητης δωσει εντολη να κολλανε οι αμυντικοι στους επιθετικους χωρις να δινουν 1-2 μετρα για τη διεισδυση ( ποιος θα την κανει; ) τοτε η ΑΕΚ δεν νομιζω ότι θα μπορει να κανει απολυτως τιποτα. Αν είναι δυνατον, 24 σουτ για 3 σε εκτος εδρας αγωνα; Μιλαμε για 1 τριποντο ανα 100 δευτερολεπτα!!! Ουτε στη φυλακη δεν παιζουν ετσι!

Και να πω ότι βγηκαν από πασες όπως τα σουτ του ΠΑΟ περυσι, ΟΚ, παει στην ευχη. Εδώ μιλαμε για αναρχια σε βαθμο που ο Μπακουνιν θα εκαιγε τις ιδεες του!

Ολοι λεμε για την αναγκη ενισχυσης της ομαδας.
Χαρηκα Καλιαμαγκουρας.
Και να ερθει ο αμερικαν, τι θα κανει;
Να βλεπει τον Βετουλα να σουταρει κουταλα από τα 13 χιλιομετρα;
Υπαρχει αυτή τη στιγμη μηχανισμος, ομαδικοτητα, συστημα που να μπορει να αφομοιωσει ακομα ένα παικτη;
Δεν μπορω να ακουω χαζαμαρες περι προετοιμασιας. Οι 7 παικτες μας που εχουν τον μεγαλυτερο χρονο συμμετοχης, παιζουν εχουν χροοοοοοοονια στην Α1 δεν νομιζω ότι θελουν βασικα μαθηματα για το αθλημα. Αυτό που πιθανολογω είναι ότι ο καθενας παιζει για την παρτη του, προτιμωντας να υπαρχει στο πρωταθλημα παρα στην ανεργια και δεν τον νοιαζει μια. Θυμαται κανεις τον Σ. Νικολαϊδη να σουταρει από τα 7,5 μετρα στην πρωτη του θητεια στην ΑΕΚ; Αμ ο Προδρομος; Αυτος νομιζει ότι παιζει στον διαγωνισμο τριποντων του all star game και όχι μονο σουταρει αλλα το κανει και τοσο γρηγορα για να μην ηχησει η κορνα και δεν εχει σουταρει ολες τις μπαλες!
Ο βετουλας πρεπει να εχει ως προτυπο του τον Κουντελιν. Απλως σε αυτή την ΑΕΚ του βγηκε ο καταπιεσμενος του εαυτος. Ο Γκαγκαλουδης καλα επαιξε μεχρι τις στιγμες που τον επιαναν οι ζηλειες τυπου «γιατι να σουταρουν αυτοι, ας κανω και εγω ένα» για αυτό και σημειωσε το αξιοζηλευτο 1/7 τριποντα…

Τον Σκοτ τον συμπαθησα παρα τις αρνητικες κριτικες που ακουω.
Προσπαθει για τα ριμπαουντ, προσπαθει για την ομαδα, προσπαθει για το σωμα του, προσπαθει να στριψει, προσπαθει να μαρκαρει, προσπαθει να βλεπει τους αλλους να τουβλαρουν και όλα αυτά στα 36 του. Ευγε.


Αυτό που θα μπορουσε να γινει θα ηταν να υπηρχε ( και εδώ ξεπροβαλλει ο γελωτας υπο του Σωκρατους χο χο χο ) ο Μελνιξ και καποιον αντιστοιχο αγαρμπο και να του ελεγαν:
Θες αγορι μου να παιζεις;
Μπες και παρε ριμπαουντ
Θες πασες;
Δεν εχει.
Αν θες να σκοραρεις, παρε επιθετικα.

Παλι καλα που χασαμε αξιοπρεπως.
Όμως αυτό το πραγμα δεν είναι μπασκετ.

Μακαριοι οσοι το παρακολουθουν και το στηριζουν με το χρονο τους και τα χρηματα τους.
Air Kef
QUOTE
Η ΑΕΚ

- δεν ξερει να αμυνεται
- δεν ξερει τι σημαινει pick n roll
- δεν εχει ουτε ένα συστημα στην επιθεση για δειγμα
- τουβλαρει όπως να ναι. Ομαδες που βασιζονται στο σουτ όπως ο περσινος Παναθηναϊκος, εχουν ένα συστημα, pacing game, κατι. Η ΑΕΚ εχει το τιποτα. Όπως του ερθει καθενος σουταρει. Σε σημειο που να χαμογελαει τυπου «κοιτα ρε που τα βαζω και εγω» Σωτηρη Νικολαϊδη



Αχχχ....Και να μην τα είχα γράψει αυτά για τον Αλεξανδρή;;

Αποτιμηση σεζόν Ολυμπιας Λαρισας
Ξεπεράστε την κριτηκη των παικτών και δείτε αυτήν του Αλεξανδρή!
Και κάποιοι δν με πίστευαν.Σπυρο. tongue.gif

QUOTE
Αυτό που θα μπορουσε να γινει θα ηταν να υπηρχε ( και εδώ ξεπροβαλλει ο γελωτας υπο του Σωκρατους χο χο χο ) ο Μελνιξ και καποιον αντιστοιχο αγαρμπο και να του ελεγαν:

Θες αγορι μου να παιζεις;
Μπες και παρε ριμπαουντ
Θες πασες;
Δεν εχει.
Αν θες να σκοραρεις, παρε επιθετικα.


laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Η φάση που θα μου μεινει απο τον αγώνα είναι κάποια στιγμη πριν το τελος του ημιχρόνου,εκει που ήταν εμφανη όσο ποτέ τα τρίποντα συμπτώματα που εξηγησε ο αξιοσέβαστος και πολυαγαπημενος σάσπεκτ,όταν η μπαλα γύριζε επι 15 δευτερόλεπτα σε όλους τους παίκτες της ΑΕΚ γύρω απο την γραμμη του τρτποντου,τελικά κατέληξε στον Γκαγκα που για να μην του μεινει στα χέρια την σουταρε απο τα 7+ μέτρα.Όπως γύριζε λοιπον ο πράγματι συμπαθέστατος Σκοτ στην άμυνα,περνοντας μπροστά απο τον Γκαγκα που περιμενε την επιθεση του Άρη του φώναξε πολλάκις: "Pass me the ball,the ball,the ball,pass me the ball,ball!!!!"..Και ο Γκαγκα κατεβάζει το κεφάλι.
Warrior
QUOTE(klearxos @ Nov 18 2006, 06:23 PM) *
Ερωτηση για τους Αρειανους:
Αν ηταν δεδομενο οτι θα μπορουσαμε να ειχαμε ενα σιγουρο διπλο την επομενη εβδομαδα τι θα προτιμουσατε
Μπενετον ή Ολυμπιακο?

Για μενα η επιλογη ειναι πολυ δυσκολη αφου μια νικη επι της Μπενετον μας βαζει για τα καλα στο παιχνιδι της προκρισης ενω μια νικη επι του Ολυμπιακου δινει καποιο αβανταζ για την τριτη θεση.

Προσωπικα προτιμω την νικη στην Ιταλια.


Στην Μπενετον φυσικα... smile.gif

Αν ερθει διπλο εκει,κανουμε αλμα προκρισης στην επομενη φαση!Αυτο ειναι που με ενδιαφερει
περισσοτερο αυτη τη στιγμη.


QUOTE(suspect @ Nov 18 2006, 10:40 PM) *
Ο μονος που μου εδειξε κατι διαφορετικο είναι ο Κομματος.
Ποιος να το περιμενε ότι ο μπομπερ Νεστωρ θα επαιζε αμυνα, θα ειχε προσηλωση στα ριμπαουντ, δεν θα εκβιαζε προσπαθειες, θα καλυπτε χωρους, θα προσπαθουσε να βαλει πανω από τον εαυτο του την ομαδα. Δεν ξερω, μπορει να ζηλεψε την εθνικη, μπορει να καταλαβε ότι για να παρει συμβολαιο πια δεν αρκει ο χαρακτηρισμος του ταλεντου και των ποντων, μπορει απλως να σοβαρευτηκε αλλα αυτος είναι κερδος.
Αναλογικα με τον χρονο συμμετοχης του και με το ταλεντο του στην επιθεση πηρε ελαχιστες προσπαθειες για Κομματος.


Πραγματικα μου εκανε εντυπωση αυτο χθες...

Ο Κομματος ενιωσε οτι δεν ειναι σε καλη μερα επιθετικα και περιορισε στο ελαχιστο της προσπαθειες του,
δινοντας βαση στην αμυνα και τα ριμπαουντ.Μπραβο του....

Οντως το μπασκετ που παιζει η ΑΕΚ,θυμιζει εντονα μπασκετ αλανας.Ειναι και η φυση των παικτων που εχει
στο ροστερ της τετοια,ενω δεν πρεπει να ξεχναμε οτι η ομαδα χτιστηκε κυριολεκτικα την τελευταια στιγμη,
δεν εκανε προετοιμασια.

Εγω πιστευω οτι αξιζει την στηριξη του κοσμου της ΑΕΚ.Ειναι μια μεταβατικη κατασταση και εγινε το
καλυτερο που ηταν δυνατον το καλοκαιρι.
klearxos
Κατι που ξεχασα για το χθεσινο αγωνα:
Οι δυο Νικολαιδιδες της ΑΕΚ γιουχαριστηκαν απο ελαφρως μεχρι λιγο εντονως. Ο Γκαγκαλουδης ακουσε πολυ πραγμα οπως και καθε φορα που επιανε τη μπαλα (ιδιως μετα το τριποντο που εβαλε στο πρωτο ημιχρονο και εδειξε τον ασο) Ο Κομματος ειχε και αποδοκιμασιες αλλα και χειροκροτηματα(ισως κραταμε πισινη σε περιπτωση που επιστρεψει στον Αρη) ενω τελος ο Αλεξανδρης χειροκροτηθηκε.
suspect
οχι warrior amigo.

στην αλανα παιζουμε εντελως τελειως καλυτερα.

οταν ξαναβρεθουμε δειτε σας παρακαλω τη συνεργασια που εχουμε με τον Dizzy.

τις ασιστ μου και τα τελειωματα του.

ε, αυτα χθες η ΑΕΚ δεν τα ειχε...

wink.gif smile.gif
hagi
Εμένα δεν μου άρεσε η ομάδα αλλά μετράει η νίκη..Είναι απαράδεκτο να μην μπορείς να κρατήσεις και να ανεβάσεις την διαφορά όταν έχεις τόσες ευκαιρίες και τελικά να το κάνεις ντέρμπι..Όχι δεν τους τα συγχωρώ όλα συνεχώς...

Σε μια άλλη περίπτωση θα είχαμε χάσει..Και σίγουρα αν δεν είμασταν Αλεξάνδρειο πάλι δε νομίζω να κερδίζαμε..Και ενώ έπαιζαν καλή άμυνα έχαναν τραγικά καλάθια στην επίθεση..

Αυτά δε συγχωρούντε..Και αν η ΑΕΚ έπαιζε χάλια και εμείς δεν είμασταν καλύτεροι.Τουλάχιστον η ΑΕΚ έχει και σουτέρ και μπορεί να σου κάνει τη ζημιά με τα τρίποντα..
Ευτυχώς είχαμε τον Σκέιλς...Αυτός ο Καλαϊτζής γιατί δεν παίζει ρε γαμώτο;;

Τέλος πάντων..Κρατάμε τη νίκη και άντε τους δίνουμε και ένα ελαφρυντικό λόγω κούρασης..Τώρα να δούμε που ακολουθεί δύσκολη εβδομάδα..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.