Help - Search - Members - Calendar
Full Version: τα αγαπημένο σας κούρεμα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Γενικά κι αόριστα
EazyAlex
Ποιό είναι το αγαπημένος σας κούρεμα?
Εμένα μου αρέσει πιο πολύ το κούρεμα με την μηχανή διότι το κάνω μόνος μου και δεν χριάζεται και πολύ περιποίηση
rchos
ααααααααααααααααχ
ανοιξες ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΘΕΜΑ...

πριν 3 χρονια θα απαντουσα αλλιως αλλα τωρα... sad.gif sad.gif sad.gif

δεν φανταζεσαι ποσο ασχημο ειναι εκει που εχεις τη μαλουρα σου την ωραια ξαφνικα μεσα σε 2 χρονια να χανεις την πλειονοτητα του μαλιου σου...
μεγαλη πικρα αδερφε.
τεραστια θα ελεγα.
δεν μπορω να συνελθω βασικα απο αυτο.μου ριχνει την ψυχολογια η καραφλα που εχει δημιουργηθει...
προσπαθησα διαφορα.
αφησα μακρυ το λιγο μαλλι στα πλαγια αλλα δεν μπορουσα να κυκλοοφορησω οταν φυσαγε γιατι σηκωνονταν ολα πανω και γινομουν ρομπα...
τελικα και αυτο εγινε δυσκολο οταν και απο τα πλαινα μειναν ελαχιστα μαλλια...
τελικα κατεληξα στη λυση του ξυρισματος.ετσι μπορει να κοροιδευω καποιους οτι ειμαι ετσι απο αποψη και οχι απο αναγκη.
φυσικα τον εαυτο μου δεν μπορω να τον δουλεψω γιατι ξερω οτι ειμαι ακαλυπτος και ετσι θα ειμαι μια ζωη... sad.gif

το μεγαλο μου μουσακι δεν αντικαθιστα σε καμια περιπτωση την εντυπωσιακη τριχα που καποτε καλυπτε την κορυφη της κεφαλης μου...
sacarame
QUOTE(rchos @ May 30 2011, 12:36 ) *
ααααααααααααααααχ

δεν φανταζεσαι ποσο ασχημο ειναι εκει που εχεις τη μαλουρα σου την ωραια ξαφνικα μεσα σε 2 χρονια να χανεις την πλειονοτητα του μαλιου σου...
μεγαλη πικρα αδερφε.
τεραστια θα ελεγα.
δεν μπορω να συνελθω βασικα απο αυτο.μου ριχνει την ψυχολογια η καραφλα που εχει δημιουργηθει...
προσπαθησα διαφορα.
αφησα μακρυ το λιγο μαλλι στα πλαγια αλλα δεν μπορουσα να κυκλοοφορησω οταν φυσαγε γιατι σηκωνονταν ολα πανω και γινομουν ρομπα...



Μην στεναχωριέσαι φίλε άρτσο..Σου χω την λύση



Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ και μάλιστα σε πολύ νεαρή ηλικία...Όμως μετά από αρκετές επισκέψεις σε δερματολόγους, ο τελευταίος μου πρότεινε το συγκεκριμένο σαμπουάν...Λουζόμουνα λοιπόν 3 φορές την εβδομάδα με το συγκεκριμένο σαμπουάν...Μέσα στους 3 πρώτους μήνες είδα τα πρώτα σημάδια βελτίωσης...Πλέον, ύστερα από 1,5 χρόνο το μαλλί μου όχι μόνο έχει ξαναβγει, αλλά είναι πιο γερή η τρίχα και δεν πέφτει με τίποτα...

Έτσι λοιπόν από ένας νέος Παύλος Χαϊκάλης, έχω τόσο μαλλί που θυμίζω τον Ben Wallace...Μάλιστα επειδή ακριβώς μου ήρθε αυτός ο παίκτης στο μυαλό μόλις είδα το νέο μου μαλλί,πλέον το αγαπημένο μου κούρεμα είναι αυτό που πιάνουμε τα μαλλιά σε λουρίδες όπως έκανε ο Wallace,o Iverson και ο Udonis Haslem...Θέλει βέβαια αρκετό χρόνο για να το πετύχεις,αλλά το αποτέλεσμα αξίζει...
pmam
QUOTE(rchos @ May 30 2011, 12:36 ) *
δεν φανταζεσαι ποσο ασχημο ειναι εκει που εχεις τη μαλουρα σου την ωραια ξαφνικα μεσα σε 2 χρονια να χανεις την πλειονοτητα του μαλιου σου...
μεγαλη πικρα αδερφε.
τεραστια θα ελεγα.
δεν μπορω να συνελθω βασικα απο αυτο.μου ριχνει την ψυχολογια η καραφλα που εχει δημιουργηθει...
προσπαθησα διαφορα.
αφησα μακρυ το λιγο μαλλι στα πλαγια αλλα δεν μπορουσα να κυκλοοφορησω οταν φυσαγε γιατι σηκωνονταν ολα πανω και γινομουν ρομπα...
τελικα και αυτο εγινε δυσκολο οταν και απο τα πλαινα μειναν ελαχιστα μαλλια...

Και η φωτογραφία είναι ψεύτικη? sad.gif Ο ίδιος μας ο ανμίν μάς λέει ψέματα?!? sad-smiley-009.gif
Εγώ σας αφήνω λοιπόν, πάω να ξυρίσω το κεφάλι μου σε ένδειξη πένθους για τη χαμένη μου εμπιστοσύνη στον κύριο Τσόσογλου...
rchos
QUOTE(pmam @ May 30 2011, 13:15 ) *
Και η φωτογραφία είναι ψεύτικη? sad.gif Ο ίδιος μας ο ανμίν μάς λέει ψέματα?!? sad-smiley-009.gif
Εγώ σας αφήνω λοιπόν, πάω να ξυρίσω το κεφάλι μου σε ένδειξη πένθους για τη χαμένη μου εμπιστοσύνη στον κύριο Τσόσογλου...


η φωτο ειναι πριν 3 χρονια αγαπητε.
τωρα αλλαξαν τα πραγματα αλλα ντρεπομαι να εμφανισω την τωρινη κατασταση.
ζω στα μεγαλεια του παρελθοντος...
Das Kapital
Καλα εγω κοντευω εναμιση χρονο να κουρευτω κα πλεον μπορω να αποκαλεστω και μαλλιας,το μονο προβλημα ειναι οτι εχω τοοοοοοσο πυκνο μαλλι που ειχε και ο πατερας μου και τωρα ειναι καραφλας,τελος παντων,αν ειναι να μου πεσουν μετα τα τριαντα ομως στα @@ μου,πιο πριν ειναι ασχημο για μενα!
SG3ptshooter

Πάρτο πατενταρισμένο από το Υπουργείο και τρέξε δοκίμασέ το..

Κι ας μη φαίνονται..


Κι ο δικός μου πατέ ένα θεματάκι το έχει, αλλά ελπίζω βλέποντας τις φώτο των παππούδων..

Ον τόπικ, ζω για τη μέρα που θα κυκλοφορούν όλοι έτσι:
Xaroumenos loukoumas
Rcho, μη μασάς ρε!
Το μούσι είναι γοητεία! Άσ' το όσο πιο πολύ μπορείς! Μη δειλιάσεις, μη λυγίσεις!

Στα του θέματος τώρα, εγώ θέλω να ειναι κοντό για να μην ασχολούμαι μαζί του και να μη με ζεσταίνει το καλοκαίρι tongue.gif
Πώς θα κουρευτώ δε με ενδιαφέρει, αρκεί να είναι κοντό!!
Xaroumenos loukoumas
Εννοείται ότι μου αρέσει να σηκώνω και μοικάνα:
Flash
Rchos μη μασάς ρε. Ο ΜΠΟΓΡΗΣ ΤΑ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΚΚΙΝΟΥ.&-
SG3ptshooter
QUOTE(Flash @ May 30 2011, 16:36 ) *
Rchos μη μασάς ρε. Ο ΜΠΟΓΡΗΣ ΤΑ ΕΧΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΚΚΙΝΟΥ.&-

Ο Μπόγρης έχει μαλλιά.. rolleyes.gif
Flash
QUOTE(SG3ptshooter @ May 30 2011, 14:39 ) *
Ο Μπόγρης έχει μαλλιά.. rolleyes.gif


Αδιάφορο. Ας πούμε ότι είναι 1+ ανάμεσα σε τόσα - tongue.gif

Βασικά ότι και να πάει στραβά στη ζωή σου σκέφτεσαι αυτό και όλα αλλάζουν προς το καλύτερο.
EazyAlex
εντάξει, εγώ είμαι ακόμα μικρός οπώτε δεν έχω παρουσιάσει απώλειοα μαλλιών
οσο για σένα φίλε rchos, δεν πειράζει ρε φίλε αφού και το μουσάκι ειναι σεξι με τον δικό του τρόπο wink.gif

QUOTE (sacarame @ May 30 2011, 12:50 ) *
Έτσι λοιπόν από ένας νέος Παύλος Χαϊκάλης, έχω τόσο μαλλί που θυμίζω τον Ben Wallace...Μάλιστα επειδή ακριβώς μου ήρθε αυτός ο παίκτης στο μυαλό μόλις είδα το νέο μου μαλλί,πλέον το αγαπημένο μου κούρεμα είναι αυτό που πιάνουμε τα μαλλιά σε λουρίδες όπως έκανε ο Wallace,o Iverson και ο Udonis Haslem...Θέλει βέβαια αρκετό χρόνο για να το πετύχεις,αλλά το αποτέλεσμα αξίζει...

πολύ καλό στύλ είναι αυτό, πρέπει να φαίνεσαι σαν ράππερ, ειδικά με τίποτα μοντερνα γυαλια!!
sacarame
QUOTE(EazyAlex @ May 30 2011, 17:45 ) *
πολύ καλό στύλ είναι αυτό, πρέπει να φαίνεσαι σαν ράππερ, ειδικά με τίποτα μοντερνα γυαλια!!



Ντάξει και μένα μ αρέσει..Μου το χουν πει κάτι φιλαράκια ότι μοιάζω με ράπερ...Έχω και 1-2 τατουάζ σε κάθε χέρι οπότε η εικόνα όντως παραπέμπει εκεί....

Γυαλιά όμως δεν μπορώ να φοράω διότι έχω μυωπία αλλά ταυτόχρονα είμαι αλλεργικός στους φακούς επαφής...



Πάντως θα αφιερώσω το παρακάτω τραγουδάκι στον rchos, για να δει ότι και οι καραφλοί έχουν την χάρη τους :

benchwarmer
^^^Aφιερωμενο στον σακαρακα


rchos
μαγκες ευχαριστω για τα καλα σας λογια.
μου δινετε δυναμη...

το τρικ με τον μπογρη το χρησιμοποιω κι εγω.
γενικοτερα απο τοτε που εγινε γνωστη η σχεση μπογρη-κοκκινου ειμαι πιο ανεβασμενος.πηρα κουραγιο.αφου εγινε αυτο τοτε μπορουν ολα να γινουν...
Xaroumenos loukoumas
Αυτό μπορώ να το επιβεβαιώσω κι εγώ!
Είσαι ανεβασμένος!!

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Magnus92
Αγαπημενο κουρεμα ;;; Το οτι να ναι... Εχω αλλαξει πολλα στυλ, τον τελευταιο καιρο το κατεβαζω καπως...

Σιγουρα το χειροτερο μου (βασικα εχω να το κανω απ το δημοτικο αυτο) ειναι το κουρεμα με την ψιλη... Το μαλλι μου εχει παντα πανω απο 2-3 πντους μηκος...


@rchos: Μην μασας... Το παραδειγμα ειναι απλο : Κωστας Γκουσγκουνης !!!
Ginobili
Quiff Haircut
Magnus92
QUOTE(Ginobili @ May 31 2011, 02:24 ) *
Quiff Haircut



Με αραιωση αλα Μανου ;;; smiley.gif
Ginobili
QUOTE(Magnus92 @ May 30 2011, 23:32 ) *
Με αραιωση αλα Μανου ;;; smiley.gif

Δεν έχω αξιωθεί ακόμα να αποκτήσω την αραίωση του Μανού.Όταν την αποκτήσω θα νιώθω καλύτερα... tongue.gif (αν και κάτι μου λέει,ότι όταν θα αρχίσω να χάνω τα μαλλιά μου...θα τα χάνω από μπροστά και όχι από πίσω...)
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(Ginobili @ May 31 2011, 02:43 ) *
Δεν έχω αξιωθεί ακόμα να αποκτήσω την αραίωση του Μανού.Όταν την αποκτήσω θα νιώθω καλύτερα... tongue.gif (αν και κάτι μου λέει,ότι όταν θα αρχίσω να χάνω τα μαλλιά μου...θα τα χάνω από μπροστά και όχι από πίσω...)

Σα να λεμε ευρυμετωπος δηλαδη tongue.gif
Igor
Mαλλι Ροντμαν. Την Δευτερα κοκκινο, την Τριτη πρασινο.

Αλλοτε, αλα ΝΒΑ ΛΑΙΒ 1997 κοκκινο στο πρωτο ημιχρονο, κιτρινο στο δευτερο.
greeneyes13
καλημέρα
υπάρχουν πολλές γυναίκες που τους αρέσει το ξυρισμένο κεφάλι οπότε μην το σκέφετσαι αρνητικά
rchos
υπαρχουν λες?

η μαιρη παντως με χωρισε για αυτο το λογο.γιαυτο κυριως εχω απελπιστει...
Ginobili
QUOTE(rchos @ May 31 2011, 08:55 ) *
υπαρχουν λες?

η μαιρη παντως με χωρισε για αυτο το λογο.γιαυτο κυριως εχω απελπιστει...

Αχαχαχα...καλά άμα με χώριζε γκόμενα γιαυτό τον λόγο...τι να πω.Θα απελπιζόμουν με τον εαυτό μου που τα είχα φτιάξει μαζί της.
duncan21
QUOTE(Ginobili @ May 31 2011, 14:51 ) *
Αχαχαχα...καλά άμα με χώριζε γκόμενα γιαυτό τον λόγο...τι να πω.Θα απελπιζόμουν με τον εαυτό μου που τα είχα φτιάξει μαζί της.

24.gif 24.gif 24.gif

Εχω αλλαξει απειρες φορες τα μαλλια(μοικανα light tongue.gif ,φρατζουλα,καρφακια,τα παντα ολα).Μια φορα εχω επιχειρησει να τα αφησω καπως πιο μακρια αλλα δεν αντεξα τελικα... cool.gif
greeneyes13
ε καλά άμα σε χώρισε για τρίχες τι να πω......δεν άξιζε
vc15
Μαλλιά, μία πονεμένη ιστορία. Έχει παραμεγαλώσει το μέτωπο. Τώρα τα αφήνω ελάχιστα μεγαλύτερα τα μπροστινά για να κρύβουν το κακό, αλλά από τον Αύγουστο αναγκαστικά κοντά. Αν παραγίνει όμως το κακό Κώστας Γκουσγκούνης από πάνω, James Harden στα γένια. Θα λέω και εγώ και καλά ότι είναι από άποψη.
Βέβαια εδώ τίθεται το κρίσιμο ερώτημα: γιατί να ξυρίσεις τα μαλλιά και να αφήσεις γένια από άποψη, υπάρχει έστω ένας μη καραφλός που να το έχει κάνει από άποψη;

Αν μπορούσα, θα ήθελα να είμαι κάπως έτσι (στο πιο άσπρο βέβαια): .

Σοβαρά τώρα, βοηθάνε καθόλου αυτά τα σαμπουάν για την τριχόπτωση γιατί είχα πάρει παλιότερα και δεν είχα μείνει και τρελά ευχαριστημένος; Το βλέπω πάντως το topic να μετατρέπεται από "το αγαπημένο σας κούρεμα" σε "συμβουλές για την τριχόπτωση".
morfi
QUOTE
τα αγαπημένο σας κούρεμα

Μηχανή στα πλάγια, ψαλίδι στα από πάνω.
rankin
Καπελάκι

ή

Ράμπα (Vanilla Ice style)
Myria
QUOTE(rankin @ Jun 13 2011, 20:35 ) *
Καπελάκι

ή

Ράμπα (Vanilla Ice style)

Και η απαραιτητη διευκρινιση-κατατοπισμος:
rankin
QUOTE(Myria @ Jun 14 2011, 02:28 ) *
Και η απαραιτητη διευκρινιση-κατατοπισμος:

έεεεεετσιιιιι!!!!
Γιατί οι νεότεροι θα ακούνε vanilla ice και θα φοράνε μπουφάν...

Ice ice baby!!!
Magnus92
QUOTE(rankin @ Jun 14 2011, 20:32 ) *
έεεεεετσιιιιι!!!!
Γιατί οι νεότεροι θα ακούνε vanilla ice και θα φοράνε μπουφάν...

Ice ice baby!!!



Ετσι ειναι !!! Εμεις οι νεοτεροι δεν το καταλαβαινουμε...

Η Μυρια απο πανω, ομως το επιασε με τη μια...

Τυχαιο ;;; Δεν νομιζω Τακη... smiley.gif
Myria
QUOTE(Magnus92 @ Jun 14 2011, 23:37 ) *
Ετσι ειναι !!! Εμεις οι νεοτεροι δεν το καταλαβαινουμε...

Η Μυρια απο πανω, ομως το επιασε με τη μια...

Τυχαιο ;;; Δεν νομιζω Τακη... smiley.gif


Καποιος εβηξε,αλλα επειδη ειμαι τοοοσο καλη θα απαντησω.
Αν και ελαχιστα μεγαλυτερη σου εχω την ευστροφια να μην το δειχνω.Τυχαιο??
Μαντεψε τι απανταει ο Τακης...
Magnus92
QUOTE(Myria @ Jun 14 2011, 23:47 ) *
Καποιος εβηξε,αλλα επειδη ειμαι τοοοσο καλη θα απαντησω.
Αν και ελαχιστα μεγαλυτερη σου εχω την ευστροφια να μην το δειχνω.Τυχαιο??
Μαντεψε τι απανταει ο Τακης...



Για πες εσυ Τακη... tongue.gif
Myria
QUOTE(Magnus92 @ Jun 14 2011, 23:50 ) *
Για πες εσυ Τακη... tongue.gif
Ασε τωρα τον Τακη ησυχο..Θα σου εξηγησει αυριο..
Τωρα παμε να σε βαλω για υπνο γιατι ειναι αργα για τα μικρα παιδακι...
Magnus92
QUOTE(Myria @ Jun 15 2011, 00:08 ) *
Ασε τωρα τον Τακη ησυχο..Θα σου εξηγησει αυριο..
Τωρα παμε να σε βαλω για υπνο γιατι ειναι αργα για τα μικρα παιδακι...


Ετσι ειναι, οντως...
Που να καταλαβετε ομως εσεις οι γιαγιαδες... Απ το πλεξιμο στην κατσαρολα και τουμπαλιν ... Τι υποχρεωσεις να χετε;;; Αντε να πατε σε κανα ΙΚΑ... Μεχρι εκει...

Αντε, για σας ειναι η ζωη ρε...

smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Myria
QUOTE(Magnus92 @ Jun 15 2011, 00:16 ) *
Ετσι ειναι, οντως...
Που να καταλαβετε ομως εσεις οι γιαγιαδες... Απ το πλεξιμο στην κατσαρολα και τουμπαλιν ... Τι υποχρεωσεις να χετε;;; Αντε να πατε σε κανα ΙΚΑ... Μεχρι εκει...

Αντε, για σας ειναι η ζωη ρε...

smiley.gif smiley.gif smiley.gif


Μεσα επεσες βρε...Θα γελασω για να μην σου προξενησω ψυχικα τραυματα σε αυτη την ευαισθητη ηλικια...
Magnus92
QUOTE(Myria @ Jun 15 2011, 00:20 ) *
Μεσα επεσες βρε...Θα γελασω για να μην σου προξενησω ψυχικα τραυματα σε αυτη την ευαισθητη ηλικια...



Καλη γιαγιακα wub.gif
Myria
QUOTE(Magnus92 @ Jun 15 2011, 00:21 ) *
Καλη γιαγιακα wub.gif


Tweety εσυ?? 6.gif
Magnus92
QUOTE(Myria @ Jun 15 2011, 00:24 ) *
Tweety εσυ?? 6.gif



24.gif 24.gif 24.gif

Σεβασμος στη δικηγορεσσα μας !!!! 77.gif

Σε ολους τους χωροχρονους* υποκλινομαστε....


*= Και για να μην ξεχναμε : *=ο χωροχρονος ειναι 4-διαστατη επιφανεια σε πενταδιαστατο χωρο, με καμπυλωσεις γυρω απο τη μαζα ( για καποιους που δεν ξερουν... )... 77.gif pmam ( η αντιγραφη δεν θα περασει !!!!)
kseplenhs
όποτε είναι να βγώ εξώφυλλο στο σουπερ κατερίνα,προτιμώ να παρουσιάζομαι με μαλλί μπράντον γουόλς (με όλο το πακέτο φυσικά.Καρό πουκάμισο μέσα απο το τζίν για να φαίνεται η αγκράφα σικάγο μπούλς στη ζώνη) καθώς και με νικ κάρτερ(ή πίτερ αντρέ) στα 90s όμως (αυτό για να προσελκύσουμε ταργκετ γκρουπ ηλικιών που επεμβαίνει ο εισαγγελέας συνήθως).

στην καθημερινότητά μου προτιμώ μαλλί γουίλ σμιθ και για τον ίδιο λόγο λατρέψαμε τον κορυφαίο αμερικάνο που φόρεσε την ερυθρόλευκη.Τον πάτρικ τον μπέβερλι...
morrison
Αγαπημενο κουρεμα;
Μα αυτο φυσικα...Ξενοδοχος.
kseplenhs
ωραίοι τύποι έχουμε μαζευτεί και με λεπτεπίλεπτο γούστο.

Προτείνω meeting στο σύνταγμα που έχει και κάμερες για επίδειξη της κόμης μας και για παράλληλη αγανάκτηση
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.