Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ - Μεταγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
priest
QUOTE(SG3ptshooter @ Jun 21 2010, 19:15 ) *
Και οι δύο νεαροί Σέρβοι μου αρέσουν πολύ, μακάρι να παίρναμε κάποιον αλλά όχι για αντικαταστάτη του Πέκο, που μάλλον δε θα χρειαστεί.
http://sport24.gr/html/ent/451/ent.369451.asp

Για αντικαταστάτη του Πέκο θέλω παίκτη που να έχει έστω μια καλή σεζόν στο επίπεδο της Ευρωλίγκας. Άλεξ, ακούς;

http://www.superbasket.gr/?c=139&a=126489
το ειχα βαλει και πιο πριν αλλα δεν το ειδες..τπτ δεν ειναι σιγουρο..
ALdaperan
και τώρα να μην φυγει ο πεκο , του χρόνου θα φυγει!! δε προκειται να μεινει επ' απειρον στον παναθηναικο (βλ μπατιστ) οπότε σε ενα χρόνο πάλι center θα ψαχνουμε ειτε μείνει ειτε οχι icon_drunk.gif

κατα τα άλλα για το σπανουλη δεν ανησυχω , γτ και να μην παραμείνει στον παναθηναικο(απιθανο το βρισκω) ξέρω οτι οι γιανακόπουλοι με τα ίδια λεφτά θα κάνουν μεταγραφή βόμβα στη θέση του!!
lakersdynasty
Ο Πεκοβιτς προς το παρον δεν μενει. Απλως δεν παει Μινεσοτα. Εαν ανταλλαξουν τα δικαιοματα του με αλλη ομαδα μπορει να υπαρξει και αλλος ανταγωνιστης και με μεγαλητερα κινητρα για τον ιδιο.

Το οτι αν φυγουν καποιοι παικτες θα πρεπει να αλλαξουμε πλανα δεν σημαινει απαραιτητα οτι θα τα σκασουμε και πολυ πιο χοντρα στις μεταγραφες.

Ετσι κι αλλιως ειδικα για τον Πεκοβιτς θα διναμε 1.7 φετος και οπως και ναχει και να ανανεωσει ο Σαρας θα ανανεωσει με μισο εκατομυριο λιγοτερα.

Οποτε θα ξοδεψουμε περισοτερα λογω φορολογιας αλλα δεν ειναι οτι πανε ολα προς τα πανω.

Σιγα μην διαλυθει και ο ΠΑΟ και να βγουν και οι Γιαννακοπουλοι στην Ερμου με μπουζουκακι για να ζητησουν ελεημοσυνη.

Εχουμε ολο τον χρονο μπροστα μας για να βρουμε παικτες ακομα και αν ο Πεκοβιτς μας πει οτι φευγει στις 14 Ιουλιου ωρα 23:59 το βραδυ και ο Σπανουλης μας βγαλει την πιστη.

Απλως θα αλλαξει το πλανο. Και συγκεκριμενα η λυση ενος Ελληνα ψηλου θα γινει must και με τις κενες θεσεις ξενων που θα υπαρξουν αναλογα και με την παραμονη των Σαρας Πεκοβιτς θα καλυφθουν τα κενα.

Το κακο ειναι οτι θα αλλαξει η ομαδα. Οτι θα τα ακουμπησουν θα τα ακουμπησουν. Αλλιως δεν θα εμενε ο Ζοτς ετσι κι αλλιως. Δεν σημαινει οτι επειδη ειναι τοσα χρονια εδω δεν εχει φιλοδοξιες για να συνεχισει να φτανει ψηλα.
Sokos_Legacy
Βασικά άμα ειναι αλήθεια αυτά που ακούγονται για Ντούντα, περιπλέκονται ακόμα περισσότερο τα πράγματα με την Σερβική αγορά και ο Ολυμπιακός μάλλον έχει ήδη κάνει κίνηση για Μάριτς.
il postino
θα ηταν καλο να φτιαχτει ενα τοπικ "αντιμεταγραφες" για να καταγραφουμε και τους παικτες που δε θελουμε , ουτε κατα διανοια , στην ομαδα μας!!!!! smiley.gif

το "αγαπημενο" μου τοπ 10:


μαριτς!!! συμπαθητικος παικτης ο σερβος , μαχητης , αλλα οχι για τετοιο επιπεδο!!! οταν απο την ομαδα σου εχουν περασει στοικο , ρατζα , ρεμπρατσα , πεκο, τοτε η προσθηκη του μαριτς μονο ως συμπληρωματικη μπορει να ληφθει σοβαρα υποψιν!!

μακ ινταιρ!!! μεγαλος σε ηλικια , κοντος οσο δεν παει αλλο , μαθημενος να περνα η μπαλα μονο απο αυτον και με μεγαλυτερο κινητρο πλεον την εξασφαλιση του καλυτερου δυνατου συμβολαιου!

λαγκντον!!!! απο τη στιγμη που υπαρχει ο νικολας ειμαστε καλυμμενοι!!!

καιμακογλου!!! θα ηταν σιγουρα στη λιστα αν δεν ηταν ελληνας!!!!

καλαθης!!!! αν και ειναι ηδη στην ομαδα μας πώς θα γινει να τον ξεφορτωθουμε? πώς λεμε value for money? καμια σχεση!

πλανινιτς!!! ευτυχως εκλεισε στην κιμκι γιατι αν ακουγα οτι ενδιαφερομαστε γι αυτον θα το ριχνα στο χαντμπολ!

ομαρ κουκ!!! δεν καταλαβαινω γιατι οι φιλοι του οσφπ εχουν φαει κολλημα με τον τυπο!!!

καουκενας!!!! αν δεν μας κατσει ο σπαν καλυτερα να αγορασουμε τον παππα αντι πιθανης αποκτησης του λιθουανου!! μονο στη σιενα κολλαει αυτος ο παικτης!!!

λακοβιτς!!! το μεγαλυτερο ψεμμα στην μπασκετικη ευρωπη!!!! αργα ή γρηγορα θα την κανει απο τη βαρκελωνη γιατι και εκει τον καταλαβαν!!! μην ακουσω τιποτα για φιλολογικο ενδιαφερον..... shot.gif
ακομα και στον ολυμπιακο να παει , πραγματικα θα λυπηθω για την επιλογη τους!!!

βεσελυ! παικτης που θα σου ρθει μονο για μια σεζον για να παει μετα στο νβα δεν τον χρειαζεσαι!



colonel gomelsky
QUOTE(ALdaperan @ Jun 21 2010, 19:27 ) *
και τώρα να μην φυγει ο πεκο , του χρόνου θα φυγει!! δε προκειται να μεινει επ' απειρον στον παναθηναικο (βλ μπατιστ) οπότε σε ενα χρόνο πάλι center θα ψαχνουμε ειτε μείνει ειτε οχι icon_drunk.gif


OK. Το πιθανότερο είναι φέτος ή του χρόνου να φύγει, απ ότι ακούγεται. Γιατί όμως αποκλείεις το αντίθετο; Ο Μπατιστ γιατί έκατσε;

Δε λέω, το ΝΒΑ είναι πρόκληση. Αλλά με τα σωστά κριτήρια: Πολύ καλή ομάδα + 30 λεπτα + καλό συμβόλαιο. Αν λείπει έστω ένα από τα 3 δεν βρίσκω λόγο να θέλει να φύγει ο Πέκοβιτς.

Αν έχεις τα φόντα να γίνεις ένας από τους καλύτερους, οκ να πας. Ο Πέκο ΔΕΝ τα έχει για λόγους που έχουν εξηγηθεί πολλές φορές στο φόρουμ. Ούτε Γκασόλ είναι, ούτε Νοβίτσκι, ούτε καν Οκούρ. Αντίθετα στην Ευρώπη μπορεί να αφήσει εποχή.
priest
QUOTE(Sokos_Legacy @ Jun 21 2010, 19:29 ) *
Βασικά άμα ειναι αλήθεια αυτά που ακούγονται για Ντούντα, περιπλέκονται ακόμα περισσότερο τα πράγματα με την Σερβική αγορά και ο Ολυμπιακός μάλλον έχει ήδη κάνει κίνηση για Μάριτς.

δεν νομιζω να κανει καμια μεταγραφη προτου κλεισει προπονητη,με εξαιρεση τον σπανουλη.
προς lakersdynasty !!
θα πρεπει φιλε μ να πληρωσουν αδρα ειδικα αμα φυγουν πεκο και σπανουλη γτ θα χασουμε το καλυτερο 5αρι και ενα πολυτιμο εργαλειο στα γκαρντ...σιγουρα ο μαριτς ειναι πολυ καλος και πες οκ τον παιρνουμε αλλα στην θεση του σπανουλη ποιον θα παρουμε?καταρχας ο πεκο και ο σαρας πιανουν θεση ξενου??
δηλαδη και να παρουμε γκορντον που προσωπικα μ αρεσει πολυ μετα ποιον αλλο θα παρουμε?μμμ κατα πασα πιθανοτητα θα μεταφερουμε τον τεπιτς στο 1η 2 και θα παρουμε 3αρι..ποιον?
αυτο που προσπαθω να πω ειναι πως τα πραγματα θα ειναι δυσκολα αν φυγουν αυτοι οι δυο παικτες..
Sokos_Legacy
QUOTE
Ο Μπατιστ γιατί έκατσε;


Μάλλον δεν είχε καλό μάνατζερ. smiley.gif

Είχες και Λάζο, Γιαβτόκας, Ζίζιτς κλπ, αλλά και ο Τομάσεβιτς δεν νομίζω να ήταν
και πολύ καλύτερος του τωρινού Μάριτς. Φυσικά μπορείς και πάλι να πάρεις τον
Γιαβτόκας και υπάρχει και ο Βουγιούκας που είναι και Έλληνας, μην το ξεχνάμε. 69.gif
colonel gomelsky
QUOTE(Sokos_Legacy @ Jun 21 2010, 19:53 ) *
Μάλλον δεν είχε καλό μάνατζερ. smiley.gif

Είχες και Λάζο, Γιαβτόκας, Ζίζιτς κλπ, αλλά και ο Τομάσεβιτς δεν νομίζω να ήταν
και πολύ καλύτερος του τωρινού Μάριτς.
Φυσικά μπορείς και πάλι να πάρεις τον
Γιαβτόκας και υπάρχει και ο Βουγιούκας που είναι και Έλληνας, μην το ξεχνάμε. 69.gif


Μάλλον δεν τον θυμάσαι καλά τον Ντέγιαν. Ο Τομάσεβιτς ήταν ένας από τους καλύτερους σέντερ της δεκαετίας.
il postino
QUOTE(Sokos_Legacy @ Jun 21 2010, 19:53 ) *
Μάλλον δεν είχε καλό μάνατζερ. smiley.gif

Είχες και Λάζο, Γιαβτόκας, Ζίζιτς κλπ, αλλά και ο Τομάσεβιτς δεν νομίζω να ήταν
και πολύ καλύτερος του τωρινού Μάριτς. Φυσικά μπορείς και πάλι να πάρεις τον
Γιαβτόκας και υπάρχει και ο Βουγιούκας που είναι και Έλληνας, μην το ξεχνάμε. 69.gif

το γεγονος οτι καποιες μεταγραφες ειτε ηταν ατυχεις (γιεφτοκας-τομασεβιτς ) ειτε δεν εκατσαν (λαζος , ζιζιτς) δε σημαινει οτι πρεπει να υπαρξει και συνεχεια!!! τι λες?

αλλωστε ο παο εχει παραδοση στους dominant center, τιο σχεση εχει ο μαριτς με αυτους που ανεφερα πριν?

η αναφορα σου στον βουγιουκα δε κολλαει με το πνευμα του προηγουμενου μου ποστ! μιλαμε για αντικαταστατη του πεκο και αναφερεις τον βουγιουκα? και αυτο επειδη ειναι ελληνας? για δευτερο και τριτο σεντερ μια χαρα ειναι αλλα οχι για να ηγηθει της φροντ λαιν μας!
Sokos_Legacy
Ατυχής η επιλογή του Τομάσεβιτς; sad.gif

Βγήκε και MVP της Ευρωλίγκας το 00-01 και το 01-02 ηταν στην καλύτερη 5άδα.

Όλες οι μεγάλες ομάδες προσπαθούν να πάρουν τους καλύτερους σύμφωνα με τα δεδομένα
της αγοράς και οχι σύμφωνα με το παρελθόν τους.

Ο Βουγιούκας είναι αστέρι, αυτόν να πάρετε.

SG3ptshooter
QUOTE(colonel gomelsky @ Jun 21 2010, 19:57 ) *
Ο Τομάσεβιτς ήταν ένας από τους καλύτερους σέντερ της δεκαετίας.

+1000 εντιτ: όχι και ατυχής επιλογή. και ναι, ο Βουγιούκας για βασικό σέντερ στον ΠΑΟ εννοείται ότι είναι λίγος.
Και γενικά θα το ξαναπώ, αν δεν δούμε τις ανανεώσεις ότι και να υποθέτουμε στον αέρα είναι.

Με τον postino συμφωνώ σε αρκετά, μόνο για το Μάριτς διαφωνώ κάθετα. Θεωρώ ότι αν ο παίκτης ήταν "λίγος" ή "φούσκα" θα είχε πάψει να κλέβει την παράσταση μετά τον τραυματισμό του. Και στο κατω κάτω στον ημιτελικό με τον Ολυμπιακό όσο ήταν μέσα η διαφορά της εικόνας της Παρτιζάν ήταν τεράστια, αυτό λέει πολλά για την ικανότητά του να παίξει άμυνα και να
σηκώσει βάρος στα κρίσιμα. Eίναι το ίδιο ογκώδης με τον Πέκοβιτς και μπορεί να βγάζει λιγότερη δύναμη κάποιες φορές αλλά έχει και αρκετή καλή κίνηση για να εκπληρώσει το ρόλο του στα συστήματά μας νομίζω και έχει και αρκετά καλή έφεση στο ριμπάουντ από όσο τον έχω δει. Καταλαβαίνω πάντως τον προβληματισμό όσων λένε ότι έχει μόνο μια καλή σεζόν στην καριέρα του, αλλά είναι τόσο καλή που δε μου αφήνει πολλή αμφιβολία.
Από κει και πέρα, οι παππούδες απορρίπονται λόγω ηλικίας, οι λούζερ λόγω λουζεριάς, ο Ομάρ Κουκ δε μου γεμίζει το μάτι, ο Καϊμακόγλου για το δεδομένο του ότι είναι Έλληνας έχει κάποια χρησιμότητα αλλά μόνο με αποχώρηση έλληνα από το 4 (χλωμό) και ο Βέσελυ, ας κάνουμε μια προσπάθεια να τον πείσουμε να κάτσει παραπάνω βρε αδερφέ, αλλά ναι, το να είμαστε το εννιάμηνο πριν πάει ΝΒΑ με χαλάει.

Κουβέντα να γίνεται βέβαια, άμα αρχίσω να λέω παίκτες που δε θέλω, σωθήκαμε...
il postino
Ατυχη χαρακτηρισα την επιλογη τομασεβιτς με την εννοια οτι δεν ηταν και στην καλυτερη φαση της καριερας του! τιποτα παραπανω τιποτα παρακατω!

εννοειται οτι εκανε μεγαλη καριερα ο τυπος και οτι ηξερε πολυ μπασκετ! να πω την αμαρτια μου ομως δεν τον θεωρω ουτε κατα διαννοια top5 centers που εχουν περασει απο τον παο τα τελευταια 15 χρονια , ακομα και αν ερχοταν στην καλυτερη ηλικια του!!!


οσο για τον μαριτς, αν εχεις τη δυνατοτητα επιλογης να σου μεινει ο πεκο ή να τον αντικαταστασεις με μιλισιτς ή να παρεις αντι του πεκο τον μαριτς δε νομιζω οτι θα διαλεγε κανεις την τριτη λυση! βεβαια , αν φυγει ο πεκο και ο μονος που μπορεις να τον αντικαταστησεις ειναι ο μαριτς τοτε ναι , αναγκαστικα! αν και σε αυτη την απευκταια περιπτωση , να μην υπαρχει δηλαδη αξιολογο πενταρι διαθεσιμο στην ευρωπη , θα προτιμουσα ενα διδυμο κουφος-βρανιες αντι μαριτς!
vastravoud
Πάντως ο Βουγιούκας για 3ος σέντερ αντί του συμπαθούς κατά τα άλλα Γιώργη δε με χαλάει ΚΑΘΟΛΟΥ.
colonel gomelsky
QUOTE(il postino @ Jun 21 2010, 20:59 ) *
οσο για τον μαριτς, αν εχεις τη δυνατοτητα επιλογης να σου μεινει ο πεκο ή να τον αντικαταστασεις με μιλισιτς ή να παρεις αντι του πεκο τον μαριτς δε νομιζω οτι θα διαλεγε κανεις την τριτη λυση! βεβαια , αν φυγει ο πεκο και ο μονος που μπορεις να τον αντικαταστησεις ειναι ο μαριτς τοτε ναι , αναγκαστικα! αν και σε αυτη την απευκταια περιπτωση , να μην υπαρχει δηλαδη αξιολογο πενταρι διαθεσιμο στην ευρωπη , θα προτιμουσα ενα διδυμο κουφος-βρανιες αντι μαριτς!



Δεν μπορεί να είσαι εσύ. Κάποιος μπαίνει και γράφει από τον λογαριαμό σου. Κουφός και Βράνιες????? Στον Παναθηναϊκό; 68.gif

Σε κατάλαβα. Προετοιμάζεις το κλίμα για να μας κάτσει καλά ο Βουγιούκας τελικά. (που είναι καλύτερος και από τους 2). tongue.gif
Sokos_Legacy
Αν δηλαδή είναι διαθέσιμος ο Κουφός και αν μπορεί να προσφέρει περισσότερα απο τον Βουγιούκα.
Τον Βράνιες να τον πάρεις για να σου παίζει 2-3 λεπτά, δεν το βλέπω, καλύτερα τον Γιαβτόκας.

QUOTE
Σε κατάλαβα. Προετοιμάζεις το κλίμα για να μας κάτσει καλά ο Βουγιούκας τελικά. (που είναι καλύτερος και από τους 2).


Το έπιασε αμέσως αυτός. smiley.gif
il postino
QUOTE(colonel gomelsky @ Jun 21 2010, 21:05 ) *
Δεν μπορεί να είσαι εσύ. Κάποιος μπαίνει και γράφει από τον λογαριαμό σου. Κουφός και Βράνιες????? Στον Παναθηναϊκό; 68.gif

Σε κατάλαβα. Προετοιμάζεις το κλίμα για να μας κάτσει καλά ο Βουγιούκας τελικά. (που είναι καλύτερος και από τους 2). tongue.gif

στρατηγε μου εγω ειμαι !!!

κοιτα απο το να παρεις τον 26-27χρονο μαριτς καλυτερα να παρεις τον κουφο , ΠΟΥ ΝΑΙ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ (εχει καταντησει αηδια αυτη η ατακα!!!) , και να του κοτσαρεις και τον βροντοσαυρο βρανιες απο πισω και τα εχεις κανει τα μπαλωματακια σου στη ρακετα!!!! επαναλαμβανω , σε περιπτωση ,ολα αυτα , που δεν υπαρχει αξιοπιστο σεντερ στην αγορα...


και θα σου ρθει και τσαμπα......

υ.γ και μιας τα δημοσιευματα ολο και πληθαινουν οτι ο πεκο θα γινει αμερικανακι σε συνδιασμο με το οτι ο μαριτς θα μεινει λογικα παρτιζαν θα με παρακαλας στο τελος για αυτη μου την προταση!!!!!!!!

υ.γ το γονατο του πρωην bull φαισερ , που τσακιστηκε στο σεφ (τυχαιο ? δε νομιζω! smiley.gif ) να εγιανε? ή αραξε στο πουερτο ρικο και οσα πανε και οσα ερθουν?
Sokos_Legacy
QUOTE
και θα σου ρθει και τσαμπα......


Μπορεί να σου στοιχίσει και περισσότερο απο τον Μάριτς να φέρεις τον Κουφό.

Πάρε Βουγιούκα που είναι Έλληνας και συμφέρει και πάρε και τον Βράνιες να έχεις
βάθος και κυρίως ύψος(2.29) στον πάγκο.
pete7
Εγω παντως διαβασα καπου οτι Βουγιουκας θα παει παο
duncan21
QUOTE(il postino @ Jun 21 2010, 21:20 ) *
υ.γ το γονατο του πρωην bull φαισερ , που τσακιστηκε στο σεφ (τυχαιο ? δε νομιζω! smiley.gif ) να εγιανε? ή αραξε στο πουερτο ρικο και οσα πανε και οσα ερθουν?

Γιατι,τον θες στην Παναθα?Και στο Πουερτο Ρικο δεν ειχε τπτ τρομερα νουμερα...
vastravoud
Μακάρι. Είναι "τιμιος", εργατικός, αμφιβάλλω αν δημιουργήσει πρόβλημα και όταν κληθεί να παίξει δε θα δίνει την εντύπωση ότι παίζουμε με τέσσερις παίκτες.
colonel gomelsky
QUOTE(pete7 @ Jun 21 2010, 21:29 ) *
Εγω παντως διαβασα καπου οτι Βουγιουκας θα παει παο


Δεν ξέρω αν το είδες και αλλού, πάντως ο Διαμαντόπουλος στο μπλογκ του στο σουπερμπασκετ απαντάει σε ένα αναγνώστη όιτι βλέπει τον Βουγιούκα να πηγαίνει ΠΑΟ.

@ilpostino: Ο Κουφός γιατί είναι οικονομική λύση; Αυτό που λέει ο φίλος παραπάνω: Μπορεί και να μας βγει πιο πολύ κι απ τον Μάριτς. Να του δίνουμε ένα μύριο και να του κάνουμε και ιδιαίτερα για τα βασικά από πάνω δε λέει.

Αν θες τον Κουφό για αντι-Σερμαντίνι, εγώ μαζί σου. Αλλά θα πρέπει να μην γκρινιάζει και να παίρνει 100 χιλιάρικα. Έρχεται έτσι;

Τα χω ξαναπει για Κουφό. Ας κάνει μία ολοκληρωμένη χρονιά σε επαγγελματικό επίπεδο (οποιοδήποτε!!!) και μετά συζητάμε το όνομά του.
il postino
@duncan

τον προ τραυματισμου φαισερ θα τον ηθελα με 1000!!!! γι αυτο ρωταω αν εγιανε το ποδαρακι του!!!!!

@colonnel

στρατηγε μου σιγα μην πουλησουμε και τιποτα χωραφια για να παρουμε τον κουφο με την καριερα που εχει κανει μεχρι τωρα!!!! απλα του δινουμε την ευκαιρια να ξεσκουριασει και να παιξει σε υψηλο επιπεδο με ο,τι αυτο συνεπαγεται σε οικονομικες παροχες!!!! πώς λεμε "για ενα κομματι ψωμι"???

σοβαρα τωρα ,

το παιδι αυτο το πιστευω! θεωρω οτι μπορει να παιξει μπασκετ αλλα αυτο ειναι προσωπικα αποψη καθαρα. δε νομιζω οτι υπαρχει συλλογος αυτη τη στιγμη στην ευρωπη που θα ξηλωθει για τον κουφο! απλα νομιζω οτι με ενα νορμαλ , για την εποχη μας , συμβολαιο και σε συνδιασμο οτι θα εχει χρονο συμμετοχης σε υψηλο επιπεδο ,διπλα σε εναν ικανο κοουτς που θα τον φτιαξει ειναι λογοι ικανοι για να τον προσελκυσουμε!!!!

ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΑΣ smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif τελικα ειναι η πιο γελοια ατακα του τοπικ των μεταγραφων!!!! σατυριστικα μιλωντας παντα!
colonel gomelsky
QUOTE(il postino @ Jun 21 2010, 21:55 ) *
@colonel

στρατηγε μου σιγα μην πουλησουμε και τιποτα χωραφια για να παρουμε τον κουφο με την καριερα που εχει κανει μεχρι τωρα!!!! απλα του δινουμε την ευκαιρια να ξεσκουριασει και να παιξει σε υψηλο επιπεδο με ο,τι αυτο συνεπαγεται σε οικονομικες παροχες!!!! πώς λεμε "για ενα κομματι ψωμι"???

σοβαρα τωρα ,

το παιδι αυτο το πιστευω! θεωρω οτι μπορει να παιξει μπασκετ αλλα αυτο ειναι προσωπικα αποψη καθαρα. δε νομιζω οτι υπαρχει συλλογος αυτη τη στιγμη στην ευρωπη που θα ξηλωθει για τον κουφο! απλα νομιζω οτι με ενα νορμαλ , για την εποχη μας , συμβολαιο και σε συνδιασμο οτι θα εχει χρονο συμμετοχης σε υψηλο επιπεδο ,διπλα σε εναν ικανο κοουτς που θα τον φτιαξει ειναι λογοι ικανοι για να τον προσελκυσουμε!!!!


Δε διαφωνούμε γενικά. Ο Κουφός διαφωνεί μαζί μας και αυτό είναι το σημαντικότερο. Αν σου έχει καρφωθεί να πάιξεις σώνει και καλά στο ΝΒΑ και για σένα ο ΠΑΟ είναι ...υποχώρηση από τα "θέλω" σου, τότε για να κάνεις την υποχώρηση θα πρέπει είτε να πάρεις εγγυημένο χρόνο συμμετοχής, είτε να πληρωθείς αδρά.

Αν ήθελε να έρθει στην Ευρώπη με χαμηλές απαιτήσεις δεν θα είχε ενδιαφερθεί κάποιος; Το έχω ξαναγράψει. Ας αφήσει κατα μέρους τη ματαιοδοξία με το ΝΒΑ και ας πάει στην Εστουντιάντες να πάρει χρόνο ή ας έρθει στον ΠΑΟ σαν 3ος ψηλός.

ΥΓ. ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ!!!! torture.gif
Sokos_Legacy
Ναι, αλλά έχετε ήδη κλείσει τον Βουγιούκα(έτσι ακούγεται).

Ποιος θα είναι δεύτερος και ποιος τρίτος;

Ο ένας έρχετε απο μια γεμάτη και αρκετα επιτυχημένη χρονιά απο
το Ελληνικό πρωτάθλημα και ο άλλος απο το πουθενά. Κάτσε να
δούμε και ποιός θα είναι στην 12αδα της εθνικής.

Φώτσης - Τσαρτσαρής - Καιμακόγλου

Μπατίστ - Βουγιούκας - Σερμαντίνι

Και έτσι καλά είναι.
il postino
QUOTE(colonel gomelsky @ Jun 21 2010, 22:10 ) *
Δε διαφωνούμε γενικά. Ο Κουφός διαφωνεί μαζί μας και αυτό είναι το σημαντικότερο. Αν σου έχει καρφωθεί να πάιξεις σώνει και καλά στο ΝΒΑ και για σένα ο ΠΑΟ είναι ...υποχώρηση από τα "θέλω" σου, τότε για να κάνεις την υποχώρηση θα πρέπει είτε να πάρεις εγγυημένο χρόνο συμμετοχής, είτε να πληρωθείς αδρά.

Αν ήθελε να έρθει στην Ευρώπη με χαμηλές απαιτήσεις δεν θα είχε ενδιαφερθεί κάποιος; Το έχω ξαναγράψει. Ας αφήσει κατα μέρους τη ματαιοδοξία με το ΝΒΑ και ας πάει στην Εστουντιάντες να πάρει χρόνο ή ας έρθει στον ΠΑΟ σαν 3ος ψηλός.

ΥΓ. ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ!!!! torture.gif

Ως προς το σκεπτικο που πιθανοτατα εχει ο κουφος ισως εχεις δικιο , οποτε τσαμπα ποσταρω υπερ του μου φαινεται!

lakersdynasty
QUOTE(Sokos_Legacy @ Jun 21 2010, 22:16 ) *
Ναι, αλλά έχετε ήδη κλείσει τον Βουγιούκα(έτσι ακούγεται).

Ποιος θα είναι δεύτερος και ποιος τρίτος;

Ο ένας έρχετε απο μια γεμάτη και αρκετα επιτυχημένη χρονιά απο
το Ελληνικό πρωτάθλημα και ο άλλος απο το πουθενά. Κάτσε να
δούμε και ποιός θα είναι στην 12αδα της εθνικής.

Φώτσης - Τσαρτσαρής - Καιμακόγλου

Μπατίστ - Βουγιούκας - Σερμαντίνι

Και έτσι καλά είναι.


Για τον Παναθηναϊκο η για τους αντιπαλους μας tongue.gif

Ενταξει εαν φυγει ο Πεκοβιτς ετσι κι αλλιως οι επιθετικες ισορροπιες θα αλλαξουν την νεα χρονια.

Αλλα αμυντικα αυτη η 3αδα στο 5 ειναι για σκοτωμα. Ο Βουγιουκας εχει καλες κινησεις επιθετικα. Αλλα αμυντικα δεν ειναι καλος. Και ειδικα στις αλλαγες ειναι πολυ ευαλοτος στο φαουλ. Ε αμα εχεις 2 παικτες στην θεση τοσο ευαλοτους δεν πας πουθενα.

ΥΓ. Αυτο που μου αρεσει παντος σε αυτη την 6αδα ειναι που βλεπω 2 νεους Ελληνες. Αν και ακουγοταν πολυ οτι εκλεισε ο ενας και οταν αρχισαν ολοι να γραφουν για τον αλλον εγραφαν μονο για αυτον (πρωτα Καιμακογλου και μετα Βουγιουκα.)

QUOTE
θα πρεπει φιλε μ να πληρωσουν αδρα ειδικα αμα φυγουν πεκο και σπανουλη γτ θα χασουμε το καλυτερο 5αρι και ενα πολυτιμο εργαλειο στα γκαρντ...σιγουρα ο μαριτς ειναι πολυ καλος και πες οκ τον παιρνουμε αλλα στην θεση του σπανουλη ποιον θα παρουμε?καταρχας ο πεκο και ο σαρας πιανουν θεση ξενου??
δηλαδη και να παρουμε γκορντον που προσωπικα μ αρεσει πολυ μετα ποιον αλλο θα παρουμε?μμμ κατα πασα πιθανοτητα θα μεταφερουμε τον τεπιτς στο 1η 2 και θα παρουμε 3αρι..ποιον?
αυτο που προσπαθω να πω ειναι πως τα πραγματα θα ειναι δυσκολα αν φυγουν αυτοι οι δυο παικτες..


@priest

Οταν και αν χασεις αυτους τους 2 εκτος απο την φορολογια θα εχεις επισης διαθεσιμα και τα λεφτα που σου αφησαν οι αλλοι και δεν τα πηραν φευγοντας. Εμας μας εχει πιασει μια κριση λες και θα πληρωσουμε τον φορο θα πληρωσουμε αυτους που θα φερουμε και θα πληρωνουμε και οσους δεν ανανεωσουμε tongue.gif

Δεν λεω οτι δεν θα αυξηθουν τα εξοδα. Αλλα και παλι πρεπει να καταλαβουμε οτι το νοικοκυρεμα στις ανανεωσεις δεν σημαινει απαραιτητα και αποκοπες στις μεταγραφες. Δηλαδη οτι δεν θα δωθουν χρηματα για να ερθει καποιος που πρεπει να ερθει για να καλυφθουν τα κενα.

Απλα η αποψη μου ειναι να μην αναφερομαστε στο μπατζετ λες και ψαχνουμε χορηγο για να σωσουμε την χρονια. Για το τι θα δωσουμε θα δουμε στο τελος.

Οσον αφορα τωρα καθαρα την αντικατασταση των παικτων, απλα πριν θερησουμε χαμενο τον Πεκοβιτς πρεπει να ξερουμε οτι στην συζητηση θα μπει μια προταση απο πλευρας Παναθηναϊκου για επεκταση συμβολαιου με καλα λεφτα. Γιατι θα παιξει και αυτο για να μην πω οτι ο Πεκοβιτς στην παρουσα φαση παιζει να το θελει περισοτερο αυτο.

Σιγουρα εχεις μια παρουσια στο λοου ποστ που δεν καλυπτεται. Αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν μπορεις να παρεις εναν παικτη με λιγοτερο μπουλκ και καλητερη τεχνικη και να αλλαξεις καπως τα πλανα σου. Καπως ετσι ειμασταν με τον Τομασεβιτς οταν ηταν υγιης.

Τωρα για το ποιες ειναι οι λυσεις εαν χαθει ο Πεκοβιτς προφανως θα ψαξεις παντου ειτε το θες ειτε οχι γιατι δεν εχεις και πολλες επιλογες μονο στην Ευρωπη.

Εχεις Λαβρινοβιτς Βρανιες Μαριτς (που οι φημες λενε οτι ο Ζοτς ηδη τον εχει απορριψει ως λυση) και αρκετα ταλεντα που τυχων μενουν ελευθερα.

Εαν ο Ζοτς δεν το ψαξει για να βρει ικανο παικτη στο ποστ σημαινει οτι απλα την παρατησε την χρονια. Αλλα οχι και να λεμε οτι μονο με παικτη στο μεγεθος του Πεκοβιτς θα επιβιωσουμε.

Αν ειναι ετσι και εγω θελω επιτελους να εχουμε ενα παικτη που να εχει εφεση στο ριμπαουντ που να χρεωνεται φαουλ επειδη μαρκαρει οχι επειδη δεν μπορει να ελεγξει το σωμα του και να μπορει να συνεργαζεται καλητερα με τους κοντους που αυτο μολις φετος το εχει βελτιωσει καπως ο Πεκοβιτς.

Ο καθε ενας εχει τις αδυναμιες του και τα δυνατα του σημεια. Αντιστοιχα τα καλυπτεις η τα εκμεταλλευεσαι.

Οσο για τον Σπανουλη? Την θεση του ως Ελληνα στο ροστερ προφανως θα την παρει ενας Ελληνας ψηλος με βαση τα μεχρι τωρα (ο Θεος να τα κανει) δεδομενα.

Οποτε εκει θελεις εναν παικτη που να ειναι αθλητικος να μπορει να διασπασει αμυνες να εχει αξιοπρεπες σουτ απο μακρια και να εχεις την επιλογη να του δωσεις την μπαλα για να ξεκινησει μερικες επιθεσεις καλυπτωντας τις αλλες επιθεσεις με τον Τεπιτς και λιγοτερο με τον Καλαθη που θα ερχεται απο πισω.

Ο παικτης αυτος προφανως θα εχει χαρακτηριστικα περισοτερο γκαρντ φοργουορτν παρα 1-2 για να κατεβασεις προς τα κατω τον Τεπιτς οποτε χρειαστει που φανηκε να παιζει πιο ανετα με την μπαλα στα χερια (την οποια δεν θα κραταει πια ο Σπανουλης)

Αρα θα εχεις εναν ξενο παικτη στην θεση του Σερμαντινι που θα καλυψει το κενο του Πεκοβιτς εστω και με αλλα αγωνιστικα χαρακτιριστικα θα εχουμε εναν Ελληνα παικτη που σαφως θα εχει καποιες αρμοδιοτητες πιο αυξημενες απο τον Σερμαντινι θα εχουμε εναν ξενο παικτη στην θεση του Σπανουλη και εχεις και μια θεση επιπλεον την οποια η θα παρει ο Σαρας η θα την παρει ενας αλλος ξενος του οποιου η επιλογη εξαρταται αμεσα απο τα χαρακτιριστικα του παικτη που θα αντικαταστησει τον Σπανουλη.

Ενας απο τους 2 ξενους θα ειναι 1-2 και ο αλλος η 3 η 2-3 με τον Τεπιτς να κατεβαινει και πιο κατω φετος.

Τωρα εαν καποιος αγχωνεται επειδη με τις φυγες των 2 παιτων θα αλλαξουμε γενικοτερα αγωνιστικο προσανατολισμο τοτε απτη μια πλευρα καλα κανει και αγχωνεται αλλα απτην αλλη δεν θα ειναι η πρωτη φορα που θα γινει αυτο. Εχουμε επιβιωσει ξανα μετα απο αλλαγες.

Μετα απο πολλους τραυματισμους δεν εχουμε επιβιωσει και ειναι φυσιολογικο.


Sokos_Legacy
QUOTE
ΥΓ. Αυτο που μου αρεσει παντος σε αυτη την 6αδα ειναι που βλεπω 2 νεους Ελληνες. Αν και ακουγοταν πολυ οτι εκλεισε ο ενας και οταν αρχισαν ολοι να γραφουν για τον αλλον εγραφαν μονο για αυτον (πρωτα Καιμακογλου και μετα Βουγιουκα.)


Φήμες λένε οτι τους έχετε κλείσει και τους δύο, αν είναι έτσι πιθανον να
πάρετε ακόμα ενα ξένο για το 5 στην θέση του Σέρμα ΑΝ φύγει ο Πέκο.
traveller
http://prasinanea.gr/basket/article375960.ece

ο κόουτς λέει ότι ο Σπανούλης θέλει να μείνει, αυτός τον θέλει, η ομάδα τον θέλει αλλά έχουμε φτάσει καμια 15αριά μέρες με το "μένει-δε μένει".

Περίεργα πράγματα.

Εμένα δε μου βγαίνει από το μυαλό ότι το μεγάλο πρόβλημα δεν είναι τόσο τα χρήματα όσο η διάρκεια του συμβολαίου
lakersdynasty
οταν αναφερομαστε σε διαρκεια εννοουμε κατι σε στυλ "οχι 3 αλλα 2+1" η κατι αντιστοιχο(ή αντιστροφο)?
traveller
QUOTE(lakersdynasty @ Jun 21 2010, 22:31 ) *
οταν αναφερομαστε σε διαρκεια εννοουμε κατι σε στυλ "οχι 3 αλλα 2+1" η κατι αντιστοιχο(ή αντιστροφο)?


nai μάλλον, ξέρω κι εγώ ? κάπως έτσι όπως το γράφεις. Λογικό είναι (από τη μεριά του) να μη θέλει κλειστό 3ετές μια και είναι 28
roben
QUOTE(il postino @ Jun 21 2010, 20:59 ) *
Ατυχη χαρακτηρισα την επιλογη τομασεβιτς με την εννοια οτι δεν ηταν και στην καλυτερη φαση της καριερας του! τιποτα παραπανω τιποτα παρακατω!

εννοειται οτι εκανε μεγαλη καριερα ο τυπος και οτι ηξερε πολυ μπασκετ! να πω την αμαρτια μου ομως δεν τον θεωρω ουτε κατα διαννοια top5 centers που εχουν περασει απο τον παο τα τελευταια 15 χρονια , ακομα και αν ερχοταν στην καλυτερη ηλικια του!!!


οσο για τον μαριτς, αν εχεις τη δυνατοτητα επιλογης να σου μεινει ο πεκο ή να τον αντικαταστασεις με μιλισιτς ή να παρεις αντι του πεκο τον μαριτς δε νομιζω οτι θα διαλεγε κανεις την τριτη λυση! βεβαια , αν φυγει ο πεκο και ο μονος που μπορεις να τον αντικαταστησεις ειναι ο μαριτς τοτε ναι , αναγκαστικα! αν και σε αυτη την απευκταια περιπτωση , να μην υπαρχει δηλαδη αξιολογο πενταρι διαθεσιμο στην ευρωπη , θα προτιμουσα ενα διδυμο κουφος-βρανιες αντι μαριτς!


Άγραφος κανόνας,να τον έχετε πάντα στο μυαλό σας...ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ δεν αντικαθιστάς 1 παίκτη με 2 !!! Διότι ο ένας παίκτης είναι το 1/12 της δωδεκάδας και το 1/5 της πεντάδας...Ενώ οι 2 παίκτες είναι το 1/6 της δωδεκάδας και τα 2/5 της πεντάδας... Η αντικατάσταση ενός παίκτη με δύο είναι ένας σίγουρος τρόπος για να αποτύχεις...
iraklis peristeriou

όσοι περιμένετε νέα για τον Πέκοβιτς, υπομονή 2 μέρες, μέχρι τα drafts του ΝΒΑ (June 24, 2010)

να προσθέσω στη συζήτηση ότι και ο Πέτζα "είναι και Έλληνας"
smiley.gif smiley.gif smiley.gif
roben
QUOTE(traveller @ Jun 21 2010, 08:28 ) *
Καλημέρα

Είχαν δώσει τα παιδιά στις προηγούμενες σελίδες ένα λινκ που έλεγε ότι φεύγει ο Σπαν κι έρχεται ο Πέτζα.


Ρε παιδιά μην τα πιστεύετε αυτά,δεν στέκουν με τίποτα...Ο Πέτζα έχει ένα χρόνο ακόμα συμβόλαιο με οικονομικές απολαβές κοντά στα 6 εκ ευρώ καθαρά (με την εφορία πληρωμένη δηλαδή)...

QUOTE(Ginobili @ Jun 20 2010, 16:27 ) *
Ωραία βρήκαμε ένα σάιτ....για να γελάμε,και να κάνουμε χαβαλέ....
Πληρώνεται αυτός που τα γράφει αυτά....?? Να πάω να πιάσω κι εγώ αν είναι τέτοια δουλειά...

Δεν υπάρχει περίπτωση ο Ζοτς να προτιμάει τον Πέντζα από τον Σπανούλη....ούτε 1/1000000
Ξέχωρα από το γεγονός ότι ούτε 1/1000000 ο Πέντζα να θέλει να αφήσει τα εκατομμύρια του τελευταίου χρόνου στο συμβόλαιο του...για να πάει στον ΠΑΟ...


Υ.Γ Και δεν τον θέλω τον Πέντζα


+++++++++
pete7
http://www.sport-fm.gr/article/279410
Εδω λεει για Μακαλεμπ
priest
QUOTE(pete7 @ Jun 22 2010, 13:48 ) *
http://www.sport-fm.gr/article/279410
Εδω λεει για Μακαλεμπ

απο την στιγμη που δεν εχουν γινει ανανεωσεις δεν θα γινουν μεταγραφες.αλλα και παλι 1,84??μπα...
ALdaperan
μακ καλεμπ? χμμ ενδιαφερον!! ειχε μια πολυ καλη χρονια φέτος νομιζω ειναι μια πολυ καλη λυση ως αντι σπανουλης και σχετικα οικονομικος!!
alexanderthegreat
QUOTE(ALdaperan @ Jun 22 2010, 14:43 ) *
μακ καλεμπ? χμμ ενδιαφερον!! ειχε μια πολυ καλη χρονια φέτος νομιζω ειναι μια πολυ καλη λυση ως αντι σπανουλης και σχετικα οικονομικος!!

και σε καλή ηλικία χμμ.. ψήνομαι
ALdaperan
ναι αλλα έχουμε ηδη 2 αμερικανους ( mike , nicholas) , πως θα χωρεσει ? νομιζω 2 αμερικανοι ή 3 επιτρεπονται στην α1?
alexanderthegreat
QUOTE(ALdaperan @ Jun 22 2010, 14:48 ) *
ναι αλλα έχουμε ηδη 2 αμερικανους ( mike , nicholas) , πως θα χωρεσει ? νομιζω 2 αμερικανοι ή 3 επιτρεπονται στην α1?

3
colonel gomelsky
Λοιπόν, εγώ θα ρίξω τη σκέψη μου και κράξτε με όσο θέλετε! tongue.gif

Πώς θα σας φαινόταν ο Χαλπερίν στον ΠΑΟ; (σε πιθανή φυγή Σάρας ή Σπανούλη βέβαια). Εγώ τον πιστεύω και θεωρώ ότι αν Ζοτς-Ιτούδης δουλέψουν μαζί του (στον ψυχολογικό και αμυντικό τομέα) μπορεί να προσφέρει πολλά.
vastravoud
Έχουμε όμως ήδη αρκετά παραδείγματα παικτών που δυσκολεύτηκαν ψυχολογικά στις αρχές (Ντρου, Τέπιτς). Αυτός αν μας έρθει πεσμένος θα καταβαραθρωθεί tongue.gif
ALdaperan
QUOTE(colonel gomelsky @ Jun 22 2010, 15:16 ) *
Λοιπόν, εγώ θα ρίξω τη σκέψη μου και κράξτε με όσο θέλετε! tongue.gif

Πώς θα σας φαινόταν ο Χαλπερίν στον ΠΑΟ; (σε πιθανή φυγή Σάρας ή Σπανούλη βέβαια). Εγώ τον πιστεύω και θεωρώ ότι αν Ζοτς-Ιτούδης δουλέψουν μαζί του (στον ψυχολογικό και αμυντικό τομέα) μπορεί να προσφέρει πολλά.


halperin? icon_drunk.gif δε μου αρέσει καθόλου tongue.gif ας ξαναπάρουμε πίσω χατζηβρέτα τότε, καλύτερος είναι , και είναι και ελληνας

μη κάνουμε πισωγυρίσματα wink.gif
lakersdynasty
QUOTE(ALdaperan @ Jun 22 2010, 15:40 ) *
halperin? icon_drunk.gif δε μου αρέσει καθόλου tongue.gif ας ξαναπάρουμε πίσω χατζηβρέτα τότε, καλυτερος είναι , και είναι και ελληνας


συνεχιζεται το σερι smiley.gif

Βρε παιδια εβγαλε κανεις απτην ομαδα φιρμανι οτι θελουμε να παρουμε κοντο Αμερικανο παικτη για την νεα περιοδο?

ΜακΙνταιρ βλεπω Μακαλεμπ....αυτη η ψυχη ο Ετνι τι κανει? tongue.gif
Igor
QUOTE(lakersdynasty @ Jun 22 2010, 15:43 ) *
συνεχιζεται το σερι smiley.gif

Βρε παιδια εβγαλε κανεις απτην ομαδα φιρμανι οτι θελουμε να παρουμε κοντο Αμερικανο παικτη για την νεα περιοδο?

ΜακΙνταιρ βλεπω Μακαλεμπ....αυτη η ψυχη ο Ετνι τι κανει? tongue.gif


Παιχταρας για μια εποχη αυτος ο Εντνει. Γιατι δεν παιρνουμε Μουμου Μπλακνει ?? Κοντος, εμπειρος και Αμερικανος !
lakersdynasty
ποσο να αντεξει πια ο Μπλακνευ?

Μαλλον θα ηταν καλητερο οι προσθηκες να ειναι σε σχετικα ωριμη ηλικια και να εχουν εμπειριες αλλα οχι σε τοσο ωριμη.

Παντως ανεξαρτητα απο τους ξενους και το τι θα γινει με τις ανανεωσεις εαν πραγματι ισχυει οτι ερχονται οι Καιμακογλου Βουγιουκας κανουμε με βαση τα δεδομεανα της εποχης 2 καλες κινησεις για να ενισχυσουμε τον Ελληνικο μας κορμο και εαν ειμαστε τυχεροι και εχουμε σχεδον ολη την ομαδα πισω θα ειναι μεγαλο συν.
saou
Και ο Μακάλεμπ και ο Μακιντάιρ θα ήταν μια χαρά προσθήκες για τον ΠΑΟ ως αντί Σάρας.

Ο δεύτερος θα αποτελούσε κόπια του Λιθουανού με πολύ σκορ κτλ ενώ ο πρώτος είναι καλός αμυντικός, οργανωτής, και γενικότερα κάνει περισσότερα πράγματα στο παρκέ.
lakersdynasty
Δεν ειναι τοσο αγωνιστικο το θεμα.

Το 1,75 και το 1,84 ειναι πραγματικα θεμα ομως.

Αγωνιστικα ομως εναν απο αυτους τους 2 θα τους επερνα στην θεση του Σπανουλη οχι του Σαρας.
up_the_reds
Και η ηλικία είναι θέμα ο μακιντάιρ είναι 33
PAKMAN
Αν είναι να πάρουμε Έλληνα εγώ θα έπαιρνα τον Λάτση τώρα που έμεινε χωρίς ομάδα. smiley.gif Το σερί συνεχίζεται.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.