Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α1 Παναθηναϊκός 2008-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
monterei
Παιδια πρωτο επισημο παιχνιδι με 25 ποντακια ευκολη νικη που περυσι χασαμε , με τρομερη υπεροπλια στα ριμπαουντ τα διπλασια απο το Μαρουσι πολλες ασιστ και γενικα μια καλη εμφανιση σε ενα κρυο και αδειο γηπεδο για χαρη καποιων ανεγκεφαλων.
Πεκοβιτς πολυ καλος και μετα απο χρονια ενα βαρυ κορμι που σπρωχνει και βαζει ευκολους ποντους.
Κλεινω και λεω οτι τελικα ο Γλυνιαδακης εχει κανει τρελη βελτιωση και μπραβο στο παλικαρι και κριμα σε εμας που δεν τον πηραμε. Νομιζω θα ηταν πολυτιμη βοηθεια.
vastravoud
Αν είχαμε το Γλυνιαδάκη σήμερα δε θα μας απασχολούσε ούτε σαν σκέψη το γεγονός ότι Μπατίστ και Πέκοβιτς χρεώθηκαν με 9 φάουλ συνολικά. Αλλά ας μην το επαναλάβουμε για μια ακόμα φορά: Ο Ζοτς έχει συγκεκριμένο τρόπο σκέψης και έτσι πορεύεται
lakersdynasty
Ενταξει αφου τα ξεραμε τι τα ξαναλεμε?

Η εναλλακτικη μετα τους 2 πρωτους ειναι ο Τσαρτσαρης στο 5.

Αν ειναι ολοι υγιεις. Οταν δεν θα ειναι αν εχουμε παλι προβλημα κατω απτο καλαθι θα γινει προσθηκη.

Ο Πεκοβιτς πρεπει να κοψει τα βλακωδη λαθη (εντιτ φαουλ ηθελα να γραψω). Τα 2 απτα 5 τουλαχιστον δεν ειχαν καμια χρησιμοτητα το λιγοτερο. Κατα τα αλλα πολυ καλος.

Εγω κρατησα μονο 2 στατιστικα:

bball.gif Καναμε 44 διποντα και 10 τριποντα

bball.gif Πηραμε 31 αμυντικα και 9 επιθετικα ριμπαουντ ενω το Μαρουσι 18 και 2 αντιστοιχα.

http://www.galanissportsdata.com/basketbal...egsd.asp?game=6
Τα στατιστικα του αγωνα.

Αν προσθσει κανεις και την καλη αμυνα πρεπει να ειμαστε ευχαριστημενοι με το τι ειδαμε σημερα πιστευω.

Ο Κετσμαν επαιξε καλη πιεστικη αμυνα και πηρε 5 ριμπαουντ. Καλη αρχη.

Ο Βεργινης ηταν ασταθης και γενικα φαινοταν νευρικος. Αλλα καλα εκανε και τον εβαλε και σημερα και αν παει καλα το παιχνιδι με τον Κολοσσο μακαρι να παιξει και εκει αρκετα.



Σιγα σιγα θα Βελτιωθουμε.
a bullet for your head
Καλα τα πηγε για αρχη απ οτι φαινεται..επι ενος πολυ δυνατου κ υπολογισιμου αντιπαλου..παμε για αλλα
j-kidd13
Εγώ θέλω να σταθώ στην πληθωρική παρουσία του Περπέρογλου...Αν συνεχίσει έτσι πολύ γρήγορα θα ξεχάσουμε οτι θέλαμε 3αρι το καλοκαίρι...Μπράβο και στον ξάδερφο μου τον Φάνη τον Κουμπούρα που έκανε άλλη μια πολύ καλή εμφάνιση στην Α1....
menelaos
Για να δουμε τη θα γραψουν σημερα οι εφημεριδες για εμας ,γιατι εχτες μας τρελαναν με τον Τσιλντρες και με ενα καρφωμα του.Και εμεις παιζαμε με ενα σοβαρο αντιπαλο και οχι με το Αιγαλεω που φετος δεν ειναι αξιομαχος αντιπαλος οπως περυσι.
Vas
Δεν παίξαμε καλά, και κέρδισε άνετα ο Πάο. Σε σχέση με πέρσι δεν έγινε ούτε ένα “pick & roll” ενώ δεν έμπαιναν ούτε τα τρίποντα.

Σίγουρα οι 26 πόντοι δεν αντικατοπτρίζουν την διαφορά αφού τον άφησαν τον αγώνα στο τέλος. Φάνηκε και η απουσία του Στίβενσον.

Ελπίζω να ανεβούν οι Πάντιους, Χαραλαμπίδης γιατί χθες ήταν εκτός παιχνιδιού.

Ο Πάο έχει τρομερά γεμάτη ομάδα…
michael13
TA HIGHLIGHTS ΜΕ ΜΑΡΟΥΣΙ smiley.gif
http://www.youtube.com/watch?v=Th5bsGWofEg

ΠΑΙΔΙΑ ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ TOPIC. ΚΑΤΑΛΑΘΩΣ ΤΟ ΑΝΟΙΞΑ ΜΠΕΡΔΕΥΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΤΟΥ SITE rolleyes.gif
Igor
Περπερογλου 7 ριμπαουντ, Κετσμαν 5 ριμπαουντ.

Επισης Περπερογλου 5 ασιστς, 2 κλπεψιματα, 0 λαθη και 13 ποντους !!! Εξαιρετικη εμφανιση.
Δυναμιτης ο Πεκοβιτς που πρεπει να ελλατωσει τα φαουλ του.

Πολυ καλος ο Κουμπουρας οντως..
j-kidd13
QUOTE(Igor @ Oct 13 2008, 17:44 ) *
Δυναμιτης ο Πεκοβιτς που πρεπει να ελλατωσει τα φαουλ του.

Τι ήταν κι αυτό πάλι...?5 φάουλ σε 17:25 λεπτά συμμετοχής?Και να πω οτι είχε απέναντι του κανα σέντερ αξίας που δεν μπορούσε να μαρκάρει...
Flexo
Είδα πολλά θετικά στοιχεία στον ΠΑΟ απο το πρώτο επίσημο ματς.

Δεν περίμενα να βγάλει τόση φρεσκάδα και όρεξη ο Διαμαντίδης. Μετά απο ένα ακόμα καλοκαίρι χωρίς ξεκούραση μου θύμισε τον Διαμαντίδη του triple crown με περισσότερες επιθετικές πρωτοβουλίες.

Μου άρεσε αρκετά η χημεία του Σάρας με τον Πέκοβιτς και πιστεύω πως μέσα στην χρονιά θα δούμε πολλές ωραίες φάσεις που θα δημιουργήσουν οι δύο μαζί.
Ο Πέκοβιτς έχει όλα τα προσόντα για να αξιοποιήσει τις αρετές του Σάρας.
Αυτό που πρέπει να βελτιώσει είναι κάποια χαζά φάουλ.

Επίσης ο Νίκολας φάνηκε να συνεργάζεται άριστα και με τους 2 σέντερ καθώς και να έχει εμπεδώσει όσα θέλει ο Ομπράντοβιτς.
Δεν ήταν σε καμία περίπτωση ο "τρελός" Νίκολας που ξέραμε.

Τέλος, καταπληκτικός ήταν ο Περπέρογλου, που όπως φάνηκε, δούλεψε αρκετά το καλοκαίρι και άξια θα είναι το βασικό 3αρι.
Θα πάρει και πολύτιμες ανάσες απο τον ουσιαστικό Κέτσμαν.

Πιστεύω πως απο παιχνίδι σε παιχνίδι θα παίζουμε ακόμα καλύτερο μπάσκετ.
thrylos7
O Παναθηναϊκός στο παιχνίδι αυτό σημείωσε index rating 110.

Το Μαρούσι 36.
Γλυνιαδάκης και Κουμπούρας είχαν 18 έκαστος... rolleyes.gif
lakersdynasty
QUOTE(thrylos7 @ Oct 14 2008, 04:39 ) *
O Παναθηναϊκός στο παιχνίδι αυτό σημείωσε index rating 110.

Το Μαρούσι 36.
Γλυνιαδάκης και Κουμπούρας είχαν 18 έκαστος... rolleyes.gif


Μπορεις να μου πεις πως τα βρισκεις αυτα? 39.gif
thrylos7
Index rating = πόντοι + ρημπάουντ + ασσίστ + κλεψίματα + κοψίματα + κερδ. φάουλ - άστοχα σουτ/βολές - λάθη - φάουλ - τάπες κατά (αυτές δεν υπολογίζονται από τον Γαλάνη). Οπότε, παίζεις λίγο με τα νούμερα...

Edit: τί κόλλημα είναι αυτό που τρώει το forum με το 'ς' κάθε φορά και πετά ερωτηματικά, ή new lines;
Τελικά δεν είναι με το 'ς'... ακόμη χειρότερα... angry_red.gif
Πάμε ρε space! icon_drunk.gif
Archigos
Ξερει κανεις ποιος ειναι ο επομενος αντιπαλος;
lakersdynasty
Παναθηναϊκος - Κολοσσος στο Βενετοκλειο

Σαββατο 18/10 5μμ

ΕΝΤΙΤ: Θα το δειξει η ΕΤ1.


Εδω ειναι το τηλεοπτικο προγραμμα μεχρι και την 11η αγωνισιτκη

http://www.gazzetta.gr/content/view/12355/6/
asthessaloniki
Πάντως και εγώ πιστεύω ότι ο Σάρας μπορεί να αξιοποιηθεί με καλύτερο τρόπο τώρα που η ομάδα είναι πιο γεμάτη στους ψηλούς σε σχέση με πέρυσι.Και από τη συνεργασία του με τον Πέκοβιτς και επειδή θα μπορεί να βρεί και αυτός όπως και οι Διαμαντίδης, Φώτσης,Νίκολας καλύτερες προυποθέσεις για ελεύθερα και άνετα σούτ από την περιφέρεια.Όσο για τα φάουλ του Πέκοβιτς πιστεύω ότι είναι και θέμα χημείας και προσαρμογής στον τρόπο που αμύνεται η ομάδα.Μην ξεχνάτε πότε βρέθηκε ουσιατικά με τους συμπαίκτες του για πρώτη φορά.
lakersdynasty
Ενταξει ομως και με την Παρτιζαν που ειχε χημεια με τους συμπαικτες του εκανε αρκετα χαζα φαουλ.

Εγω απτη μια πιστευω οτι ειναι θεμα αυτοελεγχου του ιδιου του παικτη καθως και βελτιωσης των αμυντικων του θεσεων και κινησεων.

Απτην αλλη δεν περιμενω να γινεται καθε παιχνιδι οτι εγινε και με το Μαρουσι. Γιατι στο συγκεκριμενο παιχνιδι και ο Μπατιστ ειχε 4 φαουλ και δεν ηταν ολα "εξυπνα".

Δεν θα εχουμε σε καθε ματς αυτο το προβλημα με τα φαουλ.

menelaos
Νομιζω οτι φετος θα δουμε καλυτερο Σαρας και πιστευω οτι μαζι με τον Πεκοβιτς θα κανει θαυματα. Εδω εκανε μαγκα τον Γιαφτοκας που το παλικαρι δεν το κατεχει το αθλημα σκεφτειτε με τον Πεκοβιτς.
roben
Σε τιτλους οσα ειδαμε στην πρεμιερα του πρωταθληματος στο παιχνιδι του Παναθηναικου με το δυνατο Μαρουσι!

1) Ο Νικολας ηταν εξαιρετικος αφηνοντας υποσχεσεις για την συμμετοχη του στο επιθετικο παιχνιδι της ομαδας! Εδειξε οτι δεν ειναι απλα ενας καλος σουτερ αλλα οτι μπορει να προσφερει περισσοτερα στο παρκε! Γρηγορος σε κινηση και σκεψη,υπαρχουν στιγμες που...γλιστραει στο γηπεδο,δημιουργει φασεις για τον εαυτο του αλλα και για τους συμπαικτες του! Αν συνεχισει ετσι και επιπλεον συνδιασει το επιθετικο του ταλεντο με προσπαθεια στην αμυνα θα αποδειχτει πραγματικα πολυτιμος!

2) Ο Πεκοβιτς εχει σπουδαια προσοντα και δυνατοτητες,ειναι σαφως ενας center που ελειπε απο την ομαδα,χρειαζεται ωστοσο δουλεια ακομα,ιδιως στον αμυντικο τομεα,τοσο σε ατομικο επιπεδο (πολλα ατσαλα και...ανοητα φαουλ) οσο και σε ομαδικο,γεγονος βεβαια φυσιολογικο αφου μολις προσφατα ενσωματωθηκε στην ομαδα!

3) Ο Σαρας ειναι νωρις για να κριθει αφου φαινεται πως δυσκολευεται να παρει στα σοβαρα αυτα τα ματς και διαρκως δινει την εντυπωση οτι εχει πρωτα το μυαλο του στο θεαμα και μετα στην ουσια! Ορισμενες πασες του ειναι εκνευριστικα τραβηγμενες προκαλωντας εκνευρισμο και απογοητευση στους συμπαικτες του! Επιπλεον λογω της απουσιας του Σπανουλη δεν δωθηκε η ευκαιρια να testαρουμε την λειτουργια της ομαδας σε μια πιθανη συνυπαρξη τους στην 5αδα! Το οτι ο Λιθουανος οσο παιζει θα αποτελει την μαυρη τρυπα στην αμυνα δεν νομιζω οτι μπορει να αλλαξει και ας ελπισουμε τουλαχιστον οτι στα μεγαλα ματς θα εχει το κινητρο να προσπαθει λιγο περισσοτερο!

4) Ο Κετσμαν μπορει να εξελιχθει σε...εξολοθρευτη αναλαμβανοντας...επικινδυνες αποστολες!

5) Ενα 4-5αρι στην εξελιξη της σεζον μπορει να χρειαστει...
lakersdynasty
Τουλαχιστον στον αγωνα με το Μαρουσι τοσο ο Νικολας οσο και ο Σαρας εδειξαν το λιγοτερο διαθεση για αμυνα.

Ανεξαρτητα βεβαια απο το ποσο ικανοι ειναι σε αυτο τον τομεα.

Τωρα οσον αφορα τον Σπανουλη φανηκε καθαρα οτι στον αγωνα με το Μαρουσι τον ρολο του τον ειχε αναλαβει καθαρα ο Νικολας.

Εκανε ακριβως αυτα που ζηταμε και απο τον Σπανουλη.

- Διεισδηση οταν βρισκει διαδρομο
- Κατεβασμα της μπαλας και πρωτη πασα και μετα κινηση χωρις την μπαλα.

Δεν ειναι τοσο δυνατος στην διεισδηση οσο ο Σπανουλης αλλα σιγουρα εχει καλητερο σουτ πραγμα που του ανοιγει χωρους αφου σε περιπτωση που φοβαται ο αντιπαλος το σουτ μπορει να βρει ελευθερο συμπαικτη και οταν φοβαται την πασα εχει την επιλογη να σουταρει.
silversurfer
Αν κ έχει περάσει κοντά μια βδομάδα από το ματς με το Μαρούσι θέλω να σχολιάσω το εξής για πρώτο ματς:
ο Νίκολας πόσα χρόνια είναι στην ομάδα??? Μου έκανε φοβερή εντύπωση που έπαιξε πολύ στρωτά και πολύ ομαδικά γνωρίζοντας ανά πάσα στιγμή που βρίσκονται οι συμπαίκτες του! Πραγματικά από το Νίκολας άλλα περίμενα να δω κ με εκπλήσει ευχάριστα το γεγονός ότι από τρελός bomber έδειξε από τον 1ο αγώνα λίγο πιο συγκρατημένος και ομαδικός από ότι παλιά. Μακάρι να συνεχίσει έτσι..!
nicolicius
Συμφωνώ απόλυτα στην παρατήρηση σου για την εικόνα του Νίκολας.

Ολοι νομίζω περιμέναμε να δούμε κάτι απ τον παλιό τρελό Νίκολας λίγο τροποποιημένο, αλλα απ ότι φαίνεται ο Ζότς του χει δώσει να καταλάβει για τα καλά τι θέλει απ αυτόν και αυτός το ακολουθεί απ την αρχή κιόλας με επιτυχία.

Δεν πήρε τραβηγμένα σουτ προσπάθησε στην άμυνα, νομίζω λόγω έκρηξης μπορεί να βελτιωθεί πολυ σ αυτο το κομμάτι, επίσης έκανε ωραίες και σωστές διεισδήσεις όταν έπρεπε και αυτό που μ ευχαριστεί ιδιαίτερα είναι πως συνεργάζεται εξειρετικά με τους ψηλούς μας και έχει πολύ πολύ καλή πάσα κοντά στο καλάθι.

Γενικά πάντως για πρώτο παιχνίδι και χωρίς φιλάθλους η εμφάνιση ήταν πολύ καλή και είχαμε πλουραλισμό στην επίθεση και καλή αμυντική λειτουργία σε αρκετά διαστήματα.

Παρά την έλειψη ενός ακόμα ψηλού που θα έδινε ανάσες, νομίζω πως η ομάδα ειναι full σε όλες τις θέσεις!
tzagasdog
QUOTE(menelaos @ Oct 15 2008, 01:37 ) *
Νομιζω οτι φετος θα δουμε καλυτερο Σαρας και πιστευω οτι μαζι με τον Πεκοβιτς θα κανει θαυματα. Εδω εκανε μαγκα τον Γιαφτοκας που το παλικαρι δεν το κατεχει το αθλημα σκεφτειτε με τον Πεκοβιτς.


αυτο θα ελεγα και γω και μαλιστα οχι απλα το εκανε καλα με τον Γιαβτοκας αλλα ο Γιαβτοκας εκανε καριερα με τα πικ ν ρολ του σαρας.
Θα το δουμε πολλες φορες φετος και θα ειναι μεγαλο οπλο για τον Παναθηναικο, και με την πληροτητα των πρασινων θα ελεγα και δυσκολα αντιμετωπισιμο
nicolicius
Αντε λοιπόν επιτέλους πάλι μπάσκετ! Σε 50 λεπτά αρχίζει τι ματσάκι!
Ελπίζω όλα να πάνε καλά και να παίξουμε ωραίο μπάσκετ!

Σημείωση με τον κολλοσο τα πάμε πολύ καλά, υψηλά σκορ κτλ!

Για να δουμε!
lakersdynasty
Αμυναρα ο Νικολας! 2 κλεψιματα ενα επιθετικο!

Ο Πεκοβιτς τα ιδια με τα φαουλ. Χειροτερος και απτον Σχορτσιανιτη θα καταντησει. laugh.gif
dirk10
μηπως βλεπω διαφορετικο σαρας οταν παιζει ενα η κανω λαθος????η ροδος παντως πολυ λιγα πραματα!!!αα ρε ζελιμιρ επρεπε να χτυπισει ο vspan για να παιξει ασος!
χαζα φαουλ ο πεκο και κακος πανω στην αμυνα του πικ!!!!
lakersdynasty
Ο Πεκο χρειαζεται ΠΟΛΥ δουλεια ακομα.

Ο Φωτσης εκανε μια ταπα ΝΑ και μαλιστα ,με το αντιθετο με την φορα του κορμιου του, χερι!

Για τον Σαρας εχεις απολυτο δικαιο. Παιζει πολυ συγκεντωμενα και μυαλομενα σημερα.

Το μονο που με χαλασε ειναι το σουτ στο τελος του ημιχρονου.

Κατα τα αλλα καλα τα παμε.




nicolicius
QUOTE(dirk10 @ Oct 18 2008, 18:22 ) *
μηπως βλεπω διαφορετικο σαρας οταν παιζει ενα η κανω λαθος????η ροδος παντως πολυ λιγα πραματα!!!αα ρε ζελιμιρ επρεπε να χτυπισει ο vspan για να παιξει ασος!
χαζα φαουλ ο πεκο και κακος πανω στην αμυνα του πικ!!!!


Αυτη είναι η φυσική του θέση απλά έχει προσαρμοστεί και στο 2 απο περσι μιας και αυτο ήθελε ο Ζότς!

Τωρα αν αλλάξει γνώμη θα δείξει!

Πολύ καλός πάντως όπως και ο Νίκολας.

Ο Πέκοβιτς συνεχίζει τα χαζά φάουλ γι αυτό και έμεινε ώρα έξω.

Μαλλον πάμε πάλι για υψηλό σκόρ!
vastravoud
Όντως θέλει δουλειά ο Πέκοβιτς, αλλά το "potential" είναι ΕΚΕΙ και φαίνεται.
dirk10
epikentronomai πολυ στον σαρας γιατι πιστευω μπορει να αλλαξει την εικονα της ομαδας προς το θετικο!!!το πολυ θετικο!το θεμα δεν ειναι τι κανει σημερα ο σαρας αλλα γενικα σαν ενα εχει πολυ περισσοτερα να προσφερει και σε πιο συμαντικα παιχνιδια.δεν λεω οτι πρεπει να παιζει 40 λεπτα δεν γινεται αυτο στην ομαδα απο κανεναν απλα οσο τον εχει μεσα καλο ειναι να παιζει σαν ασος!ο πεκο ειναι δυναμη αλλα οντως θελει πολυ δουλεια.ενυπωση μου εκανε και η αμυνα νικολας!!πολυ καλος.βεβαια ο κολοσσος ειναι χαλια (πιο καλος απο αιγαλεω ομως)
silversurfer
Δυστυχώς δεν είδα το παιχνίδι καθώς ήμουν εκτός Αθηνών κ δεν είχα πρόσβαση σε τηλεόραση! Θα εκτιμούσα λοιπόν αν ανέβαιναν τα highlights του αγώνα...

Διάβασα πάντως θετικά σχόλια για Σάρας κ Νίκολας!! Για το Νίκολας τα έχω πεί κ εγώ κ χαίρομαι που για δεύτερο παιχνίδι έκανε καλή εμφάνιση! Νομίζω ο Ζοτς θα κρυφογελάει βλέποντάς τον να παίζει έτσι! Βέβαια ελπίζω να μη συμβεί το άκρως αντίθετο κ ξαφνικά βλέπουμε τον Νίκολας να παίζει τρελή άμυνα κ να βάζει 6 πόντους! ΘΕΛΩ 20άρες Ντρού.... biggrin.gif

Επίσης χαίρομαι για τα θετικά σχόλια που αφορούν στον Σάρας!! Το στοίχημα είναι αν θα παίζει άσσος κ όταν γυρίσει ο Σπανούλης! Αλλιώς όλοι ξέρουμε τι μπορεί να κάνει ο Σάρας στον 1...!!

Αυτά για τώρα στην Ελλάδα...Πάμε Ευρώπη..!
michael13
QUOTE(silversurfer @ Oct 20 2008, 12:05 ) *
Δυστυχώς δεν είδα το παιχνίδι καθώς ήμουν εκτός Αθηνών κ δεν είχα πρόσβαση σε τηλεόραση! Θα εκτιμούσα λοιπόν αν ανέβαιναν τα highlights του αγώνα...

Διάβασα πάντως θετικά σχόλια για Σάρας κ Νίκολας!! Για το Νίκολας τα έχω πεί κ εγώ κ χαίρομαι που για δεύτερο παιχνίδι έκανε καλή εμφάνιση! Νομίζω ο Ζοτς θα κρυφογελάει βλέποντάς τον να παίζει έτσι! Βέβαια ελπίζω να μη συμβεί το άκρως αντίθετο κ ξαφνικά βλέπουμε τον Νίκολας να παίζει τρελή άμυνα κ να βάζει 6 πόντους! ΘΕΛΩ 20άρες Ντρού.... biggrin.gif

Επίσης χαίρομαι για τα θετικά σχόλια που αφορούν στον Σάρας!! Το στοίχημα είναι αν θα παίζει άσσος κ όταν γυρίσει ο Σπανούλης! Αλλιώς όλοι ξέρουμε τι μπορεί να κάνει ο Σάρας στον 1...!!

Αυτά για τώρα στην Ελλάδα...Πάμε Ευρώπη..!


Φίλε τα highlights υπάρχουν τα έχω ανεβάσει στο youtube smiley.gif
http://www.youtube.com/watch?v=zTwFcu8uVuM
silversurfer
Ευχαριστώ πολύ!!
a bullet for your head
Ως τωρα στα 2 του παιχνιδια βλεπω τα εξης θετικα στον ΠΑΟ:1)Ελεγχος των ρημπαουντ(με καλες συγκομιδες αμυντικων-επιθετικων),2)Πολυ καλα ποσοστα στα σουτ(με πιο εξορθολογισμενο συνολικο αριθμο 3ποντων),3)Δυνατη αμυνα,4)Ομοιογενεια-αυτοματισμοι.Σιγουρα το φετινο ξεκινημα του ΠΑΟ,στις επισημες αγωνιστικες υποχρεωσεις,ειναι κατα πολυ καλυτερο του περσινου..
Flexo
Για τα ριμπάουντ αξίζει να σημειωθεί και ο ρόλος του Κέτσμαν, που από ότι διάβασα είναι και ο πρώτος ριμπάουντερ σε αυτά τα 2 ματς.
lakersdynasty
QUOTE(Flexo @ Oct 20 2008, 20:08 ) *
Για τα ριμπάουντ αξίζει να σημειωθεί και ο ρόλος του Κέτσμαν, που από ότι διάβασα είναι και ο πρώτος ριμπάουντερ σε αυτά τα 2 ματς.


Αυτο που πρεπει να προσεξει κανεις στον φετινο Παναθηναϊκο ειναι οτι πολλα ριμπαουντ και πολλες φορες τα περισσοτρε τα μαζευουν τα 4αρια σε συνεργασια με τα 3αρια (Τσαρτσαρης Φωτσης Περπερογλου Κετσμαν) και αυτο συμβαινει γιατι πολλοι αντιπαλοι προσπαθουν να βγαλουν προς τα εξω τους Πεκοβιτς και Μπατιστ για να διμηουργησουν διαδρομους προς το καλαθι.
nicolicius
Κατα πολύ καλύτερο θα έλεγα και σίγουρα πολύ πιο αισιόδοξο!
Μπορεί να γκρινιάζουμε για έλειψη 3 ψηλού αλλά αν κοιτάξουμε το ρόστερ της ομάδας με τις προσθήκες που έγιναν θα δούμε πως η ομάδα διαθέτει το καλύτερο υλικό των τελευταίων ετών.

Με την προσθήκη παικτών με μεγάλη αξία και εμπειρία Φώτσης, Νίκολας,Κέτσμαν και φυσικά τον πολλά υποσχόμενο Πέκοβιτς ο οποίος έχει φοβερές προοπτικές να αφήσει ιστορία!
Αν δεν μπορεί να τον αξιοποιήσει η περιφέρεια του Παναθηναικού τότε ποιός μπορεί καλύτερα?

Για μένα όμως το μεγάλο συν σ αυτη την ομάδα είναι πως επιτέλους θα πάρουν περισσότερες ανάσες παίκτες που είχαν γίνει ρομπότ λόγω έλειψης ικανού αντικαταστάτη τους και εστιάζω κυρίως στον Μπατίστ.
Επίσης πιστεύω πως αν ο Σάρας παίξει στον άσσο τότε θα είναι πολύ καλύτερος απο πέρσι και σίγουρα καλύτερος για την ομάδα απ ότι στο 2.

Για τον Περπέρογλου τα λόγια είναι περριτά, το παιδί έχει δουλέψει απίστευτα και η βελτίωση του τα λέει όλα.

Την Τετάρτη θα είμαι στο γήπεδο που ελπίζω να γεμίσει, να δούμε ωραίο μπάσκετ και φυσικά να πάρουμε την νίκη!
lakersdynasty
καποιοι Παναθηναϊκοι εντος συνδεσμων οτι ηδη εχουν πουληθει καπου 12000 εισιτηρια. Σολντ αουτ δεν νωμιζω να γινει αλλα 14000 θα τις εχουμε πιστευω.

Παντως κυκλοφορουν ακομη των 10 Ευρω αν ενδιαφερεται καποιος.
nicolicius
Εγώ πάντως θα πάω στα εκδοτήρια του ΟΑΚΑ κατα τις 4 που θα ανοίξουν όπως ανακοινώθηκε και ελπίζω να βρω.

Υπάρχει καμία εξέλιξη στο θέμα του Σπανούλη σχετικά με το αν θα αγωνιστεί?

Απ οτι άκουσα τις προηγούμενες μέρες μάλλον θα προφυλαχθεί...
lakersdynasty
Οι τραυματίες

Σε ότι αφορά τους τραυματίες, Μάικ Μπατίστ και Ντούσαν Σάκοτα (ενοχλήσεις στον αχίλλειο και το γόνατο αντίστοιχα), έκαναν βάρη το πρωί και θεραπεία, ενώ ο Βασίλης Σπανούλης (πέλμα) έκανε θεραπεία. Ο Μπατίστ αναμένεται να είναι έτοιμος, ο Σάκοτα αναμένεται να επιστρέψει στις προπονήσεις αύριο, ενώ ο Σπανούλης θα επιχειρήσει να προπονηθεί ή σήμερα το απόγευμα ή αύριο, ώστε να διαπιστωθεί αν μπορεί να επιστρέψει στην ενεργό δράση.

smile.gif

http://www.paobc.gr/document.php?category_...document_id=517
Fetisov
Δεν θα παιξει ο Σπανουλης. Οσο για τα 12000 ΗΔΗ ΠΟΥΛΗΜΕΝΑ λιγο χλωμο το βλεπω. Πηγα στη Λεωφορο σημερα και ειδα κουτες ολοκληρες με εισιτηρια... Αλλα θα φυγουν πολλα αυριο στο ΟΑΚΑ, ειναι και η συγκυρια του Τσου Λου καλη.
lakersdynasty
QUOTE(Fetisov @ Oct 21 2008, 16:35 ) *
Δεν θα παιξει ο Σπανουλης. Οσο για τα 12000 ΗΔΗ ΠΟΥΛΗΜΕΝΑ λιγο χλωμο το βλεπω. Πηγα στη Λεωφορο σημερα και ειδα κουτες ολοκληρες με εισιτηρια... Αλλα θα φυγουν πολλα αυριο στο ΟΑΚΑ, ειναι και η συγκυρια του Τσου Λου καλη.


Στα 12000 ηδη πουλημενα σιγουρα υπολογιζονται και τα διαρκειας οσα κι αν ειναι. Τωρα για τις κουτες φυσικο ειναι. Ειναι τα υπολοιπα 6700 εισιτιρια που μενουν για το sold out. icon_drunk.gif

Περα απτα αστεια εγω δεν περιμενω πολυ κοσμο να ερχεται μπασκετ φετος. Δεν μιλαω για τα ντερμπι με τον ΟΣΦΠ βεβαια αλλα για τα αλλα παιχνιδια. Πριν την 7η αγωνιστικη θα δουμε λιγα πραγματα γενικα.
Flexo
Μπα μην το λες!
2-3 γκέλες ακόμα του ποδοσφαιρικού Παναθηναϊκού και να δεις πως θα γεμίζει το κλειστό rolleyes.gif
VARDINOLATSIS
Με ηττα στην Βρεμη και χ στο Οακα με Ανόρθωση σου λέω αν κανει soldout σε Ολα τα Ευρωπαικα ματς...
nicolicius
Εντάξει μην θέλουμε να αποκλειστεί η ομάδα μας στο ποδόσφαιρο για να γεμιζει το κλειστό του ΟΑΚΑ! tongue.gif

Ετσι και αλλιώς είδαμε πόσο κόσμο είχε τελικά το κλειστό που σχεδόν γέμισε! 77.gif

Πάντως πήρα ένα καλό μάθημα με το πάρκινγκ..

Δεν ξανα αφήνω το αμάξι μέσα αν συμπέσουν πάλι αγώνες μπάσκετ ποδοσφαίρου και έχω εισιτήριο μόνο για το μπάσκετ.

Μας έκλεισαν το αυτοκίνητο ετυτυχώς που είχαμε κανονίσει να δούμε το μάτς με Βέρντερ σε καφετέρια στην Αθήνα και το πήραμε αργά την νύχτα! thumbsup.gif
oneiro
kalimera ....xerei kaneis an tha deixei kapou to paixnidi simera me tin ael ?? sto programma tou antena exei elliniki tainia ...akouse kaneis kati ???
t0ny3
δεν το δειχνει πουθενα
oneiro
α τοσο καλα .... και γιατι προτιμανε να δειξουν την ελληνικη ταινια αντι για τον αγωνα δεν το καταλαβαινω ...τοτε γιατι εδωσαν τοσα λεφτα για να παρουν τους αγωνες αν δεν προκειται να τους δειχνουν ...
nicolicius
Απ την πρώτη στιγμη που έμαθα πως πήρε τα δικαιώματα ο Αντ1 ήμουν σίγουρος για το τι θα ακολουθήσει.

Δυστυχώς απ ότι φαίνεται όλοι εμείς εκτός Αθηνών δεν θα μπορούμε σε αρκετά μάτς να απολαύσουμε την αγαπημένη μας ομάδα. dry.gif

Μόνο τα ντέρμπι θα δείχνουν (ποια ντέρμπι δηλαδή?) και αν τους φωτίσει ο θεός κανένα ματσάκι.

Μεγάλο ξενέρωμα... angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif

Ακου εκεί ελληνική ταινία. angry_002.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.