Help - Search - Members - Calendar
Full Version: προτιμηση ομαδας
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
ALdaperan
Μετά τον αποκλεισμό της εθνικής μας ... ποιά ομάδα υποστηρίζετε για τη κατάκτηση του τίτλου και γιατί?

προσωπικά υποστηρίζω λιθουανία γιατι μου αρέσει το στυλ παιχνιδιου της και με εντυπωσιασε στο παιχνιδι κοντρα στην αργεντινη!!
επειτα θεωρειται αουτσαιντερ σε σχεση με τις αλλες ομαδες και θέλω να κανει την ανατροπη wink.gif

σερβία δε θέλω λόγω των επεισοδίω που έγιναν
τουρκία για ευνόητους λόγους
ΗΠΑ επειδη ειναι υπερδύναμη και θέλω να ταπεινωθουν και να λάμψει το ευρωπαικο μπάσκετ smile.gif
smiley.gif
Leon_cp3
Ποτέ δεν έκρυψα τη συμπάθεια μου στην εθνική μπάσκετ -και ΜΟΝΟ μπάσκετ,κανενός άλλου αθλήματος rolleyes.gif - των Η.Π.Α.
Πάντως και με τη Σερβία συμβιβάζομαι. tongue.gif
Ας έχουμε ένα Η.Π.Α-Σερβία στην τελική και ας κερδίσει ο καλύτερος. smiley.gif
red pyramid88
Να κερδίσουν οι Η.Π.Α. και οι άλλοι ας κάνουν ότι θέλουν. Αυτό σε όλα τα τουρνούα και σε σχέση με όλες τις ομάδες.

Πάμε ρε team USA!!!
Weekendman
Έχω εκδηλώσει αρκετές φορές την υποστηρίξη μου στην Εθνική Λιθουανίας και γενικότερα και σε αυτό το τουρνούα όποτε η επιλογή μου είναι προφανής και δεν χρειάζεται μαγική σφαίρα!

Θα συμβιβαζόμουν και με την Σερβία λόγω οπαδικών ερυθρολεύκων αισθημάτων...

Αλλά σε κάθε περίπτωση σε πιθανό τελικό Τουρκία-ΗΠΑ δεν θα είχα τάση να υποστηρίξω καμιά ομάδα απο αυτές τις 2...
ALdaperan
σε ενδεχομενο τελικο τουρκια - ΗΠΑ (που ειναι και πολυ πιθανο) μάλλον θα υποστήριζα τουρκία

γενικα δεν είμαι υπερ των φαβορί .. κατα σειρα προτίμησης θέλω :

λιθουανια
σερβια,τουρκια
ηπα

forza lietuva!!!! πεταξτε εξω τις ηπα απο ενα ακομα παγκοσμιο biggrin.gif
T.W.Is.M.
Κι εγω με τη Λιθουανια ειμαι απο τη στιγμη που αποκλειστηκε η Ελλαδα.
Η μονη διαφορα ειναι οτι θα προτιμουσα τελικο Λιθουανια-Τουρκια.
apkat
Σερβια Τουρκια..Σερβους γενικα συμπαθουσα παντα ε τωρα που εχουν και πολυ Ολυμπιακο μεσα ενα παραπανω..Οι Τουρκοι με κερδισαν στην διοργανωση παρα πολυ..Και αξιζει σε αυτον τον παικταρα τον Τουρκογλου μια μεγαλη διακριση..

Λιθουανους γενικα συμπαθουσα αλλα η συγκεκριμενη ομαδα δεν με εμπνεει τοσο και παρα την φοβερη παρασταση με την Αργεντινη δεν μου θυμιζει τις παλιες Λιθουανιες.Οποτε για φετος δεν μου κανουν ακομα παρα τον μεγαλο Λινας..

Ηπα ενταξει δεν μπορω να υποστηριξω ποτε απο την μια γιατι ειναι παντα φαβορι και τα φαβορι μου την σπανε γενικα απο την αλλη ειναι φοβερα υπεροπτες..Και καλα το 2008 ο Κομπι ο Λεμπρον και ο Γουειντ να ειναι υπεροπτες αλλα ο Ουεστμπρουκ και ο Λοβ(που κατα τα αλλα στο ΝΒΑ μου ειναι πολυ συμπαθεις παικτες);;;Η μονη περιπτωση να υποστηριζα Ηπα θα ηταν μια πραγματικη dream team που να ειναι ολοι οι κορυφαιοι..Αλλα και παλι δεν ειμαι σιγουρος..

Οποτε η σειρα προτιμησης ειναι:
1,2.Σερβια Τουρκια(που δυστυχως παιζουν ημιτελικο μαζι)
3.Λιθουανια
4.Ηπα
Stelios 12
Aς το πάρει όποια ομάδα να ναι...παντως ΟΧΙ οι τούρκοι!!
επαθα λαστιχο
ειμαι με την λιετουβα.οσο για την ομαδα των ηπα δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται να υποστηριζει καποιος μια ομαδα που αρνειται να περασει απο αντιντοπινγκ κοντρολ.σε πιθανο ματς τουρκιας-ηπα θα ειμαι με τους γειτονες
balomazoxtra
Και οι 4 ομάδες είναι υπεραντιπαθητικές.
Τρομοκρατική επίθεση στην Τουρκία τώρα για να αναβληθεί το τουρνουά.
Venceremos!
Johnaros
Λιθουανία



Σερβία















Τουρκία


ΗΠΑ







Κάπως έτσι οι προτιμήσεις μου. tongue.gif
Germany96
QUOTE(apkat @ Sep 11 2010, 16:07 ) *
...Λιθουανους γενικα συμπαθουσα αλλα η συγκεκριμενη ομαδα δεν με εμπνεει τοσο και παρα την φοβερη παρασταση με την Αργεντινη δεν μου θυμιζει τις παλιες Λιθουανιες.Οποτε για φετος δεν μου κανουν ακομα παρα τον μεγαλο Λινας...

Μπορει το ταλεντο των σημερινων παικτων να υπολειπεται κατα πολυ σε σχεση με των προκατοχων τους αλλα εστω για ενα βραδυ γυρισαν τον χρονο πισω και μας ξαναχαρισαν ανελεητο Run N' Gun, με τριποντα στον αιφνιδιασμο που ρουφαν την ψυχη του αντιπαλου και αδιακοπο τρεξιμο που τους αποτελειωνει σωματικα.

Τι κι αν τα εκαναν ολα αυτα απεναντι στην πιο συμπαθη μπασκετικη παρεα της υφηλιου που παντα σου αφηνει ματς να θυμασαι, ιστοριες να διηγεισαι και νοοτροπια να θαυμαζεις; Οι αναμηνησεις των Λιθουανων απο τα προηγουμενα χρονια με τις καταθεσεις ωμης μπασκετιλας στα παρκε, αρκει για να εχουν την υποστηριξη μου και φετος.
apkat
Ναι δεν εχει αδικο γενικα..Η συγκεκριμενη παρασταση ηταν μαγικη και την χαρηκα και γω πολυ..

Αλλα αλλιως ειναι να βλεπεις Σαρας Ματσε Σισκα(απο τις πιο προσφατες ομαδες για να μην παμε και πιο παλια) και αλλιως Καλιεντις και Ντελινικαιντις..Γενικα απο το 2004 και μετα η Λιθουανια επεσε ξαφνικα και μονο φετος δειχνει να ξαναβρισκει ουσιαστικα τα πατηματα της..Εξαιρεση η επιστροφη του Σαρας το 07 που την ξαναβαλε στα μεταλλια..Γενικα η συγκεκριμενη ομαδα εχει τρελο μελλον και μολις ξαναβγαλει ενα πραγματικα μεγαλο πλει μεικερ θα απογειωθει..
Kanzler
1. ΗΠΑ
2. Λιθουανια





3. Σερβια
4. Τουρκια
Gidovoskos
Θέλω να το πάρει η Λιθουανία , παίζει όμορφο μπάσκετ και είναι η αποκάλυψη του κατά την γνώμη μου του τουρνουά και θέλω να πετάξουν έξω από τον τελικό την Αμερική.

Για τους αμερικανούς θέλω να χάσουν 2 φορές και να βγουν τέταρτοι και να κλαίνε στο τέλος. Άλλη μια νίκη του ευρωπαϊκού μπάσκετ smiley.gif

Οι Τούρκοι και οι Σέρβοι για εμένα είναι στο ίδιο καζάνι συμπάθειας και αντιπάθειας, και οι δυο σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να τους υποστηρίξω και σε κάποιες άλλες όχι.
ALdaperan
λιγο οφτοπικ
δεν ξερω για εσας αλλα εγω δεν περιμενα σερβια,λιθουανια στη 4αδα!!

ελλαδα ισπανια επρεπε να ηταν στη 4αδα tongue.gif
Ginobili
Οι Αμερικανοί...είναι Αμερικανοί...
Οι Τούρκοι...είναι οι Τούρκοι....
Ε..μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας,σε γενικές γραμμές οι Ολυμπιακοί είναι με τους Σέρβους και οι Παναθηναικοί με τους Λιθουανούς...Τι ειρωνεία ε...? Οι Ολυμπιακοί με τους Σέρβους..... laugh.gif και οι Παναθηναικοί με τους Λιθουανούς.
kseplenhs
QUOTE(ALdaperan @ Sep 11 2010, 18:36 ) *
λιγο οφτοπικ
δεν ξερω για εσας αλλα εγω δεν περιμενα σερβια,λιθουανια στη 4αδα!!

ελλαδα ισπανια επρεπε να ηταν στη 4αδα tongue.gif


βασικά η λιθουανοί έκαναν την εκπληξη.κέρδισαν τους ισπανούς στην πρώτη φάση και πήραν το δρόμο των ισπανών.έβαλαν την χερούκλα τους για τα καλά έτσι ώστε οι ισπανοί να μην φτάσουν στην 4αδα

οι σέρβοι ήταν αναμενόμενο να παίξουν για τα μετάλια.

QUOTE(Ginobili @ Sep 11 2010, 18:45 ) *
Οι Αμερικανοί...είναι Αμερικανοί...
Οι Τούρκοι...είναι οι Τούρκοι....
Ε..μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας,σε γενικές γραμμές οι Ολυμπιακοί είναι με τους Σέρβους και οι Παναθηναικοί με τους Λιθουανούς...Τι ειρωνεία ε...? Οι Ολυμπιακοί με τους Σέρβους..... laugh.gif και οι Παναθηναικοί με τους Λιθουανούς.


καλά κάτσε να πάρουν κανένα χρυσό οι λιθουανοί και θα δεις τι θα γίνεται στο τοπικ του κλέιζα μετά tongue.gif
Ginobili
QUOTE(kseplenhs @ Sep 11 2010, 15:50 ) *
καλά κάτσε να πάρουν κανένα χρυσό οι λιθουανοί και θα δεις τι θα γίνεται στο τοπικ του κλέιζα μετά tongue.gif

Ό,τι και να γίνει,δεν θα γίνει το ίδιο με αυτό του Τεόντοσιτς σε ανάλογη περίπτωση....(είναι και ο Ντούντα...είναι και ο Κεσελάκος...) wink.gif
ALdaperan
παντως ωραίος τελικος θα ηταν
τουρκια-ηπα

απο αποψη θεάματος γιατι οι τουρκοι φαινονται πολυ ανταγωνιστικοι , εχουν και την εδρα wink.gif
NBAholic
1) HΠΑ--Μακράν και αδιαμφισβήτητα.

2-3) --Δύσκολη η επιλογή. Είμαι φαν της ιστορίας, οπότε θα μπορούσαν οι Σέρβοι να ήταν η επιλογή μου, αλλά το λιθουανικό μπάσκετ στα καλύτερά του μου αρέσει πολύ. Όπως και οι μεγάλες μπασκετικές προσωπικότητες της χώρας, όπως και το γεγονός ότι το μπάσκετ στη Λιθουανία είναι θρησκεία. Άρα θα πω

2) Λιθουανία
3) Σερβία

4) Τουρκία--Δε με ενδιαφέρουν τα εθνικιστικά στον αθλητισμό, οι Τούρκοι έχουν πολύ καλή ομάδα, αλλά για ποιο λόγο να τους υποστηρίξω σε μεγαλύτερο βαθμό από τις προηγούμενες ομάδες, που ανήκουν σε προσωπικές all-time favorites;
apkat
Γιατι φετος γνωμη μου ειναι οτι εχουν παιξει καλυτερα αποο τους αλλους 2..Εμενα προσωπικα οι Τουρκοι με κερδισαν φετος..
T.W.Is.M.
QUOTE(Ginobili @ Sep 11 2010, 18:45 ) *
Οι Αμερικανοί...είναι Αμερικανοί...
Οι Τούρκοι...είναι οι Τούρκοι....
Ε..μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλο μας,σε γενικές γραμμές οι Ολυμπιακοί είναι με τους Σέρβους και οι Παναθηναικοί με τους Λιθουανούς...Τι ειρωνεία ε...? Οι Ολυμπιακοί με τους Σέρβους..... laugh.gif και οι Παναθηναικοί με τους Λιθουανούς.


Εισαι σιγουρος γι αυτο??? smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.