Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός: Θα ανακάμψει?
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
dizzy_fingers
Μετά τις τελευταίες μεταγραφικές κινήσεις της διοίκησης στις χριστουγεννιάτικες διακοπές αλλά και τα καλά σημάδια που έδειξε στον σημερινό αγώνα με την Τσιμπόνα, είναι αλήθεια πως μπήκα σε σκέψεις για το αν τελικά οι μεταγραφές θα πιάσουν τόπο και αν ναι θα ανακάμψει βαθμολογικά (κύρια) και αγωνιστικά.

Αν ρωτάγατε εμένα πριν ένα μήνα, θα σας απαντούσα ότι θα έπεφτε σίγουρα στην Α2 μετά το τέλος της σεζόν. Τώρα, πιστεύω πως θα γλυτώσει τη ζώνη του υποβιβασμού, παρόλα αυτά, δε νομίζω πως προλαβαίνει να μπει στα playoffs (αν και είναι νωρίς ακόμα να συζητάμε για αυτά).

Τι πιστεύετε εσείς?
MZ13
Πιστεύω το 2ο, άλλα δεν αποκλείω τίποτα.... ας δούμε πρώτα την δουλειά που θα κάνει ο Λιθουανός και με τους νέους παίκτες.... wink.gif
IraTmac
αν και είναι τελευταίος, πιστεύω οτι αν δεν κάνει καμιά βλακεία κίνηση στα μεταγραφικά θα προλάβει τα πλέι οφ.

από κει και πέρα μπορεί να πετύχει πολλά ή και να ρεζιλευτεί...
Warrior
Εγω πιστευω οτι θα μπει οριακα στα πλευ οφ..

Μπορει να ειναι τελευταιος τωρα,αλλα εχει και εναν αγωνα λιγοτερο.Και στο δευτερο γυρο θα εχει πιο ευκολο προγραμμα..

Με Μακεδονικο και Ηρακλη θα παιχτει ως το τελος..

Παντως θα ειναι πολυ δυσκολο να ανατρεψει το μειονεκτημα εδρας στη
συνεχεια αν μπει.
Crosstalk
Ειναι χαμενη αυτη η σαιζον για τον Ολυμπιακο και το γνωριζουν και οι ιδιοι!
dizzy_fingers
Παρόλα αυτά ψήφισες...ότι θα παραμείνει στην κατηγορία αλλά δε θα περάσει στα play offs?

Δε θέλω να φανώ κακός προς τους φίλους ολυμπιακούς, αλλά σύμφωνα με την παρούσα βαθμολογική+αγωνιστική κατάσταση, σωσμένη θα είναι η χρονιά αν μείνουν στην Α1.
Crosstalk
Μα για ομαδα στα κυβικα (ας πουμε) του Ολυμπιακου, αποτυχια μπορει να θεωρειται η μη εισοδος στα playoffs!

Οχι ομως και να χασει κατηγορια! Ειδικα εαν θεωρησουμε οτι μια βασικοτατη υποψηφια ομαδα ειναι ο Πανελληνιος!
Warrior
Και εγω dizzy δεν νομιζω οτι υπαρχει περιπτωση να κινδυνεψει να πεσει ο
Ολυμπιακος.Και ειδικο βαρος εχει η φανελα του και καλυτερο υλικο εχει απο τις
ομαδες που κινδυνευουν..
dizzy_fingers
Τα ίδια θα λέγατε πριν ένα μήνα όταν ο Ολυμπιακός πήγαινε από το κακό στο χειρότερο, βρισκόταν στην τελευταία θέση της βαθμολογίας και δε φαινόταν καμία ελπίδα σωτηρίας? wink.gif
Αν θυμάστε καλά όλα μαύρα ήταν τότε.

Καταλαβαίνω το ειδικό βάρος της φανέλας του Ολυμπιακού, αλλά εκείνες τις μέρες (και μέχρι πριν το σημερινό παιχνίδι μπορώ να πω) δε νομίζω να έλεγε κανείς -ούτε ολυμπιακός- ότι "στόχος μας είναι να μπούμε στα playoffs".


Μάλιστα όπως λέει και ο crosstalk, υποψήφιος για τον υποβιβασμό είναι ο Πανελλήνιος...ο οποίος δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι ήταν ο πρώτος μπασκετικός σύλλογος μαζί με την ΧΑΝ. wink.gif
Οπότε πρέπει να σταματήσει αυτό το παραμύθι ότι οι φανέλες κερδίζουν τα ματς. Ούτε οι παίκτες της ομάδας αυτής πρέπει να το πιστεύουν, ούτε οι αντίπαλοί τους, ούτε ο κόσμος, ούτε οι διατητές... (ούτε οι παράγοντες, ούτε ο Τύπος, ούτε ...ούτε.....)
Warrior
Δεν ειναι μονο το βαρος της φανελας dizzy,που για μενα εχει ειδικο βαρος και
υπαρχουν πολλα παραδειγματα που φερνει αποτελεσματα..

Εχει και πολυ καλυτερο υλικο σιγουρα απο ΜΕΝΤ και Ολυμπια,και πιθανοτατα και
απο Πανελληνιο και Ιωνικο.

Μην ξεχναμε οτι εχει ενα αγωνα λιγοτερο ολο αυτον τον καιρο που ειναι στον πατο
της βαθμολογιας.

Εγω παντως ποτε δεν πιστεψα οτι υπαρχει περιπτωση να πεσει κατηγορια ο Ολυμπιακος.
Δεν γινονται αυτα..
Αν μπει στα πλευ-οφ θα μπει οριακα παντως
NBAholic
Η πορεία θα εξαρτηθεί από τη χημεία πρώτα. Το υλικό που είχε μέχρι τώρα δε δικαιολογεί τη θέση του. Αλλά η ψυχολογία ήταν χάλια, οδηγώντας τους παίχτες να χάνουν με πλασματικές διαφορές παιχνίδια που μπορούν να παλέψουν.

Πάντως, κατηγορία δε θα έπεφτε ούτως ή άλλως. λλωστε, εκκρεμεί κι ένας αγώνας ακόμη. Ακόμη και με ένα βαθμό, θα ανέβαινε...
IraTmac
QUOTE (Warrior @ Jan 9 2005, 09:16 PM)
Και εγω dizzy δεν νομιζω οτι υπαρχει περιπτωση να κινδυνεψει να πεσει ο
Ολυμπιακος.Και ειδικο βαρος εχει η φανελα του και καλυτερο υλικο εχει απο τις
ομαδες που κινδυνευουν..

συμφωνώ απόλυτα, αν βάλεις ένα "πλέον" δίπλα στο καλύτερο υλικό. wink.gif

QUOTE
Το υλικό που είχε μέχρι τώρα δε δικαιολογεί τη θέση του.


κι εδώ θα συμφωνήσω.

υγ. dizzy, ΧΑΝΘ please smile.gif
dizzy_fingers
ΧΑΝΘ σωστά wink.gif!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.