Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Swko10
QUOTE(castle7 @ Feb 22 2011, 12:44 ) *
Swko εκτιμώ την αισιοδοξία σου αλλά δεν νομίζω το ότι γράφεις κάποια πράγματα εδώ μπορούν να επηρρεάσουν πράγματα και καταστάσεις όπως αναφέρεις (γήπεδο, διαιτησία κλπ).
Μακάρι να ήταν αλλιώς τα πράγματα αλλά ειδικά για τη διαιτησία δεν νομίζω να αχολείται καν...δυστυχώς.
Και δεν λέω να επηρρεαστεί υπέρ μίας ή άλλης ομάδας, απλά να βελτιωθεί γενικότερα. Εκτός μερικών φωτεινών εξαιρέσεων βέβαια...



Φιλε μου πραγματικα δινω μαχη για καθε ομαδα που αγωνιζομαι και λογω βλακειας παθιαζομαι και ασχολουμε μαζι της,μεσα και εξω απο τα γηπεδα,για οποιον λογο και αν χρειαστει.
Στον Λεοντα η κατασταση με διαιτησιες και αντιπαλες ομαδες ηταν τραγικες προ δυο ετων,και στην αρχη ειχα μπει και εγω σε αντιδραστικο τριπακι.Επειδη ομως η εμπειρια ερχεται με τα χρονια,και μαζι με τους υπολοιπους συμπαιχτες μου,καταφερναμε αγωνα με τον αγωνα να μαθαινουμε περισοτερα και να συνετιζομαστε στο καθε σφαλμα μας,το βημα που μου δινει το basketforum,ειναι ικανο να διαδωσει αποφασεις και κινησεις μας προς καθε ενδιαφερομενο,αλλα και να προειδοποιησει οποιονδηποτε προκαλει προβληματα σε εμας.

Καθε αγωνιστικη εδω και 2 χρονια ο Λεων παρουσιαζει αγωνα με τον αγωνα ολο και καλυτερη συμπεριφορα.Παρα πολλοι διαιτητες εχουν να λενε για την παρεξηγημενη εικονα που ειχε η ομαδα μου και οι παιχτες της,αναγνωριζοντας την καλη συμπεριφορα και τον χαρακτηρα πολλων παιχτων,αλλαζοντας παλαιωμενες και αντιδραστικες αποψεις,με αποτελεσμα τα σφυριγματα να ερχονται σε ποσοστο 50-50.

Οσες φορες λοιπον εχω κρινει τραγικες διαιτησιες απο εδω,παντα την επομενη φορα που θα εβλεπα τον εν λογω διαιτητη,θα ειχα την αποψη του για ολα αυτα.Σκεψου μονο την κοντρα που ειχε περισυ η ομαδα μου με τον Μαγγωνακη,και φετος μας σφυριζει αψογα επειδη ειμαστε και εμεις κυριοι απεναντι του...Απο την αλλη πλευρα αν θυμασαι,εχω αντιστοιχα συνεχαρει αλλους διαιτητες που μας σφυριξαν αψογα ακομα και σε ηττες.

Γι αυτο αναφερω πιο πανω,οτι οσα πλεον γνωριζουμε,θα τα γνωστοποιησουμε εδω,καθως ποια θα ηταν η μεγαλυτερη ξεφτιλα για εναν ρεφερι,απ το να διαδωθει στον χωρο που κινηται οτι ειναι ασχετος,η εμπαθης προς καποια ομαδα κλπ?Προ λιγου καιρου πραξαμε το ιδιο αν θυμασαι και εκτος απο εδω,επισημα και προς την Εσκανα.
Να εισαι λοιπον σιγουρος οτι πολλοι ενδιαφερομενοι,διαιτητες,προεδροι,φιλαθλο
διαβαζουν τα οσα γραφονται εδω και κανουν κριτικες....

Εγω ηδη εστω και πλαγιως,ειχα κρουση απο καποιους εκ των εμπλεκομενων στο τελευταιο παιχνιδι με τη Νικαια,στο να μετριασω τα λογια μου και να αφησω τα αστεια γιατι ο Λεων δεν εχει ακομα σωθει και δεν θα βρισκω ομαδα για να παιζω του χρονου...

Πως το βλεπεις????Δεν εχει αποδωσει λιγακι το τοσο πρηξιμο για την διαιτησια???

Οσο για το γηπεδο εγγυημενα σου το λεω,οτι μεχρι και η δημοτικη εφημεριδα του Μοσχατου μας υπερασπιζεται πλεον,και τσιμπησαμε ενα δυωρακι τη βδομαδα με τον τσαμπουκα μεσω της διαδυκτιακης γραφης....
castle7
QUOTE(Swko10 @ Feb 23 2011, 01:30 ) *
Φιλε μου πραγματικα δινω μαχη για καθε ομαδα που αγωνιζομαι και λογω βλακειας παθιαζομαι και ασχολουμε μαζι της,μεσα και εξω απο τα γηπεδα,για οποιον λογο και αν χρειαστει.
Στον Λεοντα η κατασταση με διαιτησιες και αντιπαλες ομαδες ηταν τραγικες προ δυο ετων,και στην αρχη ειχα μπει και εγω σε αντιδραστικο τριπακι.Επειδη ομως η εμπειρια ερχεται με τα χρονια,και μαζι με τους υπολοιπους συμπαιχτες μου,καταφερναμε αγωνα με τον αγωνα να μαθαινουμε περισοτερα και να συνετιζομαστε στο καθε σφαλμα μας,το βημα που μου δινει το basketforum,ειναι ικανο να διαδωσει αποφασεις και κινησεις μας προς καθε ενδιαφερομενο,αλλα και να προειδοποιησει οποιονδηποτε προκαλει προβληματα σε εμας.

Καθε αγωνιστικη εδω και 2 χρονια ο Λεων παρουσιαζει αγωνα με τον αγωνα ολο και καλυτερη συμπεριφορα.Παρα πολλοι διαιτητες εχουν να λενε για την παρεξηγημενη εικονα που ειχε η ομαδα μου και οι παιχτες της,αναγνωριζοντας την καλη συμπεριφορα και τον χαρακτηρα πολλων παιχτων,αλλαζοντας παλαιωμενες και αντιδραστικες αποψεις,με αποτελεσμα τα σφυριγματα να ερχονται σε ποσοστο 50-50.

Οσες φορες λοιπον εχω κρινει τραγικες διαιτησιες απο εδω,παντα την επομενη φορα που θα εβλεπα τον εν λογω διαιτητη,θα ειχα την αποψη του για ολα αυτα.Σκεψου μονο την κοντρα που ειχε περισυ η ομαδα μου με τον Μαγγωνακη,και φετος μας σφυριζει αψογα επειδη ειμαστε και εμεις κυριοι απεναντι του...Απο την αλλη πλευρα αν θυμασαι,εχω αντιστοιχα συνεχαρει αλλους διαιτητες που μας σφυριξαν αψογα ακομα και σε ηττες.

Γι αυτο αναφερω πιο πανω,οτι οσα πλεον γνωριζουμε,θα τα γνωστοποιησουμε εδω,καθως ποια θα ηταν η μεγαλυτερη ξεφτιλα για εναν ρεφερι,απ το να διαδωθει στον χωρο που κινηται οτι ειναι ασχετος,η εμπαθης προς καποια ομαδα κλπ?Προ λιγου καιρου πραξαμε το ιδιο αν θυμασαι και εκτος απο εδω,επισημα και προς την Εσκανα.
Να εισαι λοιπον σιγουρος οτι πολλοι ενδιαφερομενοι,διαιτητες,προεδροι,φιλαθλο

� διαβαζουν τα οσα γραφονται εδω και κανουν κριτικες....

Εγω ηδη εστω και πλαγιως,ειχα κρουση απο καποιους εκ των εμπλεκομενων στο τελευταιο παιχνιδι με τη Νικαια,στο να μετριασω τα λογια μου και να αφησω τα αστεια γιατι ο Λεων δεν εχει ακομα σωθει και δεν θα βρισκω ομαδα για να παιζω του χρονου...

Πως το βλεπεις????Δεν εχει αποδωσει λιγακι το τοσο πρηξιμο για την διαιτησια???

Οσο για το γηπεδο εγγυημενα σου το λεω,οτι μεχρι και η δημοτικη εφημεριδα του Μοσχατου μας υπερασπιζεται πλεον,και τσιμπησαμε ενα δυωρακι τη βδομαδα με τον τσαμπουκα μεσω της διαδυκτιακης γραφης....



Μακάρι ρε ΣωΚο να είναι έτσι και φυσικά αφού βλέπεις ότι έχει αποτέλεσμα σημαίνει ότι κάτι γίνεται σε αυτό τον χώρο έστω και με πίεση μέσα από εδώ. Απλά εγώ είμαι λίγο απογοητευμένος όλα αυτά τα χρόνια που παίζω με τους ανθρώπους που ασχολούνται σαν παράγοντες. Φυσικά υπάρχουν και οι εξαιρέσεις που επιβεβαιώνουν τον κανόνα!

Μακάρι να γίνει η αρχή με τα δικά σου και να μπορούμε έστω και λίγο-λίγο να βάλουμε και εμείς ένα λιθαράκι να φτιάξουμε λίγο την κατάσταση...
Swko10
Με συφιλιασε ο Καλφαγιαννης με το αρθρο του και βλεπω να την πληρωνει ο Τελαμωνας!!!!

Χαζομαρα που το αργησε.Δε μπορουσε να το γραψει κανα δυμηνο πιο πριν,να εκνευριζε ολη την ομαδα μηπως και παθιαζονταν ολοι???

Αποδεκτα μονο τα σχολια για το οτι ο Τσαπακης ειναι ενας απο τους καλυτερους προπονητες που κυκλοφορουν στην κατηγορια,και οτι ο νεος κοουτς,ειτε καλος ειτε κακος,ηρθε στο τελος της χρονιας μονο και μονο για να βοηθησει.

Μπορεις αν θες Λεωνιδα να καταγραψεις και λεπτομεριες απο την ζωη της οικογενειας που σε εκανε μελος της εστω και με το να εκτελεις την προθερμανση και να μας εκθεσεις ολους περισοτερο.

Και ενα απλο μυαλο μπορει να καταλαβει οτι τα εν οικω μη εν δημο....

Σ ευχαριστουμε
leonkalf
QUOTE (Swko10 @ Feb 25 2011, 19:53 ) *
Με συφιλιασε ο Καλφαγιαννης με το αρθρο του και βλεπω να την πληρωνει ο Τελαμωνας!!!!

Χαζομαρα που το αργησε.Δε μπορουσε να το γραψει κανα δυμηνο πιο πριν,να εκνευριζε ολη την ομαδα μηπως και παθιαζονταν ολοι???

Αποδεκτα μονο τα σχολια για το οτι ο Τσαπακης ειναι ενας απο τους καλυτερους προπονητες που κυκλοφορουν στην κατηγορια,και οτι ο νεος κοουτς,ειτε καλος ειτε κακος,ηρθε στο τελος της χρονιας μονο και μονο για να βοηθησει.

Μπορεις αν θες Λεωνιδα να καταγραψεις και λεπτομεριες απο την ζωη της οικογενειας που σε εκανε μελος της εστω και με το να εκτελεις την προθερμανση και να μας εκθεσεις ολους περισοτερο.

Και ενα απλο μυαλο μπορει να καταλαβει οτι τα εν οικω μη εν δημο....

Σ ευχαριστουμε

Ρε Σωτήρη... νομίζω ότι κακώς νευριάζεις και θυμώνεις. Δεν βλέπω το λόγο. Έκανα μια γενική επισκόπηση για τις ομάδες της κατηγορίας και για τον Λέων έγραψα κάποια πράγματα που κατά τη γνώμη μου δεν αφήνουν την ομάδα να βρίσκεται ψηλότερα. Συνηθίζω, όπως ξέρεις και εσύ και όλοι, να γράφω αλήθειες οι οποίες αν μη τι άλλο πρέπει να σε προβληματίζουν και να σε κάνουν καλύτερο. Σας τα έλεγα και από κοντά άλλωστε. Το πρόβλημα είναι ότι δεν θέλετε να ακούτε. Δεν συνηθίζω να χαϊδεύω αυτιά (αν δε το αξίζουν), ξέρεις κι εσύ ότι έτσι είναι η πραγματικότητα και δεν θεωρώ ότι αν δε τα πω εγώ ότι θα μείνουν κρυφά (κάθε ομάδα βγάζει μια εικόνα προς τα έξω). Με την ίδια λογική που έγραψα για τον Λέων, έγραψα και για τις υπόλοιπες ομάδες. Μην το παίρνεις τόσο βαριά και απόλαυσε το μπασκετάκι σου (αν έπαιζες δηλ. σε μεγάλες κατηγορίες και έμπαινες και διάβαζες όσα γράφουν π.χ εδώ στα αντίστοιχα topics για τον Μπουρούση πως θα αντιδρούσες?). Μην μεγαλοποιείς τα πράγματα και εκφράζεσαι έτσι, νομίζω με αδικείς για όλα όσα προσπάθησα να κάνω για εσάς..

Αν επειδή κάτι που έγραψα σας τσίγκλησε και σας κάνει να πεισμώσετε και να βελτιωθείτε θα χαρώ πολύ. Μου αρέσει να βλέπω ανθρώπους που ασχολούνται με το μπάσκετ να προοδεύουν και να κάνουν βήματα εμπρός. Αυτός ήταν και ο σκοπός τόσο εμένα όσο και του coach. Αν όχι, δεν θα είχαμε αναλάβει ούτε θα συνεχίζαμε μέχρι πρότινος. Μην θεωρείς ότι ΚΙ ΕΓΩ είμαι εναντίον σας..

Όσο για τα εν οίκω και εν δήμω.. πιστεύεις ότι έγραψα δηλαδή και έκθεσα κάτι ιδιαίτερο της ομάδας? Εγώ δε το νομίζω, και δε θα το έκανα για πράγματα που εννοείς ότι δεν πρέπει να βγαίνουν προς τα έξω και μένουν μέσα στην ομάδα. Με τη λογική σου δε θα έπρεπε να υπάρχει ούτε forum ούτε sites που γράφονται απόψεις ούτε κι εσύ να γράφεις αυτά που λες (τόσο αναλυτικά) κάθε φορά για την ομάδα. Μη μου λες τώρα εμένα για αυτά...

Τέλος να πω -επειδή δεν αναφέρθηκα στο άρθρο στις "πορτοκαλί ματιές'- ότι αρκετά παιδιά από τον Λέων Μ. έχουν προσόντα και μπορούν να βγάλουν και να δώσουν πράγματα σε όποια ομάδα παίζουν. Έχουν δυνατότητες και κάποιοι θα μπορούσαν να παίξουν σε παραπάνω κατηγορία. Αν διορθώσουν αυτά που τους λένε οι προπονητές (και είναι σημαντικά) τότε μπορούν. Αν όμως αυτά τα πραγματάκια δεν διορθωθούν, μπάσκετ δεν παίζει μόνο το ταλέντο και τα προσόντα.



QUOTE (Swko10 @ Feb 26 2011, 00:12 ) *
Ευχαριστω τον Λεωνιδα για το ποστ αναφερωμενος στην ομαδα μου...Πρωτη φορα φετος σε ενα "αδιαφορο" παιχνιδι κατεβηκε η ομαδα παθιασμενη και με τσαμπουκα.

Έχω τέτοια ικανότητα που μπορώ εξ' αποστάσεως να σας κάνω να παίξετε καλύτερα? Ε μπράβο μου τότε και μπράβο και σε σας που βγάλατε πάθος και κερδίσατε, βάζοντας από ότι βλέπω και πολλούς πόντους. Κάλιο αργά παρά ποτέ (να πω κι εγώ μια παροιμία..)
Καλή συνέχεια να έχετε και να καταφέρετε τους στόχους βήμα βήμα. Χαιρετίσματα στα παιδιά.





Αλέξανδρε (alpapamarin) εξαιρετική η τοποθέτησή σου για το παιχνίδι και τις 2 ομάδες. Συμφωνώ σε όλα.
Συγχαρητήρια και στις 2 ομάδες για το χθεσινό ματς, τέτοια παιχνίδια τα απολαμβάνεις. Μπασκετικός πολιτισμός όπως σωστά ανέφερες.. wink.gif
Τα φάουλ σου έπαιξαν ρόλο, δεν μπόρεσε να ξεκουραστεί καθόλου και ο Ζορό (sorry Ιντζελέρ ήθελα να πω smile.gif ).. ο οποίος έκανε πολύ καλό παιχνίδι! Στο τέλος αν ήταν φρέσκος θα ήταν και καλύτερος.

Καλή συνέχεια στο υπόλοιπο του πρωταθλήματος και καλό σχεδιασμό για την Β'.
Συγχαρητήρια και στους 2, σας τα είπα και από κοντά 41.gif
Marina
Καλησπέρα σε όλους. Όπως ξέρετε συνηθίζω να μην ανακατεύομαι στις έριδες, στις κακιούλες και τα καβγαδάκια που γράφονται εδώ μέσα -όπως έχουμε πει, πάλι φίλοι θα μαστε- αλλά ορισμένες φορές η σιωπή μου μπορεί να δημιουργήσει λάθος εντυπώσεις. Ας μιλήσουμε λοιπόν.

Θεωρητικά κάθε φορά που μιλάω θα έπρεπε να κάνω ένα τεράστιο ίντρο για μένα και να κυκλοφορώ με το βιογραφικό αγκαζέ, για να δείχνω το έργο και την εμπειρία μου στον ερασιτεχνικό αθλητισμό αλλά έχω κουραστεί πλέον. Στην τελική όποιος θέλει να μάθει για μένα ας με ρωτήσει. Διαπιστευτήρια τέλος. Μην κουράζουμε και το κοινό.

Στο δια ταύτα λοιπόν. Οι άνθρωποι οι οποίοι σχετίζονταν με την ομάδα μου -Λέων Μοσχάτου- και έχουν εκφράσει παράπονα φέτος εδώ μέσα είναι :

Ο Δασκαλάκης. Πρώην παίκτης και προπονητής του παιδικού. Βοήθησε αφιλοκερδώς στο στήσιμο του παιδικού, δυστυχώς τα παιδιά είναι παιδιά και δεν τον πήγαιναν οπότε σταματήσαμε, στεναχωρήθηκε, μας την είπε, πήγε και στους Απρόβλεπτους να παίξει φέτος με τις ευλογίες μας και... ήδη συζητάμε για την επάνοδό του στην ομάδα του χρόνου! Ναι σωστά. Αν όλα πάνε καλά ο Στράτος θα κλείσει την καριέρα του στον Λέων (έδωσα και είδηση).

Ο Αλεξίου. Παίκτης μας, καλό παιδί, τσαντίστηκε ένα βράδυ με τον προπονητή, μπήκε και έχωσε λίγο, του την είπα, το ξανασκέφτηκε, ήρθε και είπε "μαλακία έκανα", οι μαλακίες είναι για τους ανθρώπους, επέστρεψε -μάλιστα προχτές τον είδα να κάνει και τρελό μπάσιμο στην προπόνηση-, όλα καλά.

Ο Swko. Παίκτης από αυτούς που πονάνε την ομάδα και το δείχνουν. Πλακωθήκαμε το καλοκαίρι χωρίς λόγο και αιτία, είπε τις κακίες του, κόψαμε επαφές, με πήρε τελ στα γενέθλιά μου, κακίες δεν κρατάω, τώρα είμαστε αγκαλιές και φιλιά σε κάθε αγώνα και από ότι βλέπω γράφει και σωστά και ωραία εδώ μέσα.

Ο Καλφαγιάννης. ... ... ... ... Προσπαθώ να βρω έναν τίτλο για τον Λεωνίδα αλλά δεν βρίσκω. Τι ήταν ο Λεωνίδας στην ομάδα;

Μέλος του ΔΣ δεν ήταν. Αν και το πρότεινα για το καλοκαίρι που έχουμε εκλογές, δεν ήθελε.

Έφορο δεν τον λες. Δεν του πρότεινα ποτέ κάτι τέτοιο, νερά ξέρουμε να κουβαλάμε και μόνοι μας.

Προπονητής του παιδικού/ακαδημιών δεν ήταν. Το πρότεινα και αυτό, αλλά δεν είχε χρόνο είπε.

Παίκτης δεν ήταν σίγουρα, σταμάτησε πέρισυ το μπάσκετ.

Μα το όνομα του ήταν γραμμένο σε κάθε φύλλο αγώνα στην θέση του βοηθού προπονητή. Βοηθός προπονητή ήταν! Σωστό;

ΛΑΘΟΣ!

Ουδέποτε πρότεινα τον Λεωνίδα για βοηθό προπονητή, ουδέποτε συζήτησα μαζί του κάτι τέτοιο, ουδέποτε η ομάδα είχε ανάγκη για κάτι τέτοιο. Όταν ο Τσαπάκης είπε πως τον θέλει, είπα -και το τόνισα- πως η ομάδα δεν χρειάζεται βοηθό προπονητή αλλά αν θέλει μπορεί να έρθει αλλά με την προϋπόθεση ότι δεν θα πληρωθεί γιατί δεν έχουμε λεφτά, ούτε καν για σουβλάκια και πίτσες. Τα ίδια ακριβώς είπα και στον ίδιο τον Λεωνίδα και συμφώνησε. Εφόσον αρνήθηκε και την θέση του προπονητή των υποδομών -ο μόνος λόγος να πάρει χρήματα μέσω των συνδρομών- δεν υπήρχε καμία άλλη σχέση του Λεωνίδα με την ομάδα. Ο Μάνος τον δήλωνε ως βοηθό γιατί τον βοηθούσε όπως είπε και λόγο δεν είχαμε να του το απαγορέψουμε. Εμείς ωστόσο ουδέποτε συμφωνήσαμε κάτι με τον Λεωνίδα.

Όταν βέβαια έγραψε εκείνο το αμίμητο "δίκαια νίκησαν τα Σούρμενα" σε έναν αγώνα που δεν ήταν καν παρών, τα πράγματα άλλαξαν. Όπως άλλαξαν και όταν κατάλαβε πως όντως δεν έχουμε λεφτά να του δώσουμε. Όταν δε του την είπα για τον αγώνα με τα Σούρμενα, λέγοντας "δεν γίνεται να ζητάμε εξαίρεση του Μέλη γιατί μας μπιπ, μπιπ και μπιπ και ο δηλωμένος βοηθός προπονητή να λέει πως ήταν δίκαιο το αποτέλεσμα", μου τόνισε πως εκείνος θα γράφει ότι θέλει και θα λέει μόνο αλήθειες -ή τέλος πάντων ότι θεωρεί εκείνος αλήθεια. Κάτι τέτοιο έγραψε και τώρα αν δεν απατώμαι.

Κρίνοντας λοιπόν από τα γεγονότα, μάλλον ο Λεωνίδας δηλώνει δημοσιογράφος. Έγραψε και την άποψή του σε άλλη ιστοσελίδα, για μας άλλωστε. Αν όμως δηλώνει κάτι τέτοιο ΓΙΑΤΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΠΛΗΘΥΝΤΙΚΟ;

"Αν όχι, δεν θα είχαμε αναλάβει ούτε θα συνεχίζαμε μέχρι πρότινος".

Λεωνίδα σόρρυ, αλλά μέλος αυτής της ομάδας που λέγεται Λέων Μοσχάτου δεν υπήρξες ποτέ. Ούτε συμφώνησα ποτέ κάτι μαζί σου, ούτε ήθελα να συμφωνήσω. Εγώ τον Μάνο ήθελα, τον Μάνο έβλεπα, με τον Μάνο μίλαγα, τον Μάνο ήξερα. Εσύ ήσουν απλά εκεί που ήταν και ο Μάνος. Και εφόσον εγώ ήθελα τον Μάνο και ο Μάνος ήθελε εσένα, έμενες και εσύ. Τίποτα παραπάνω.

Ως δημοσιογράφος λοιπόν και μόνο γράφε ό,τι θες για μας. Για την διοίκηση του σωματείου -αλήθεια έχεις έρθει ποτέ στα γραφεία μας;-, για τα στελέχη της και την λάθος νοοτροπία τους -αλήθεια ξέρεις τίποτα για την φιλοσοφία μου περί της "νέας γενιάς";- για τις απειλές μας προς τον Μάνο -Θόδωρε το δίκανο!- και για άλλα όμορφα. Δημοσιογραφικά πάντα ε;

Επίσης ως δημοσιογράφος πάντα, καλό θα ήταν να μην χρησιμοποιείς πληθυντικό, γιατί εγώ με τον Μάνο δεν είχα κάτι και έτσι όπως το πας θα αποκτήσω. Εκτός αν έχεις την έγκρισή του, οπότε ενημέρωσέ με να το ξέρω.

Αυτά τα λίγα και πολλά είπαμε.

Παίδες σόρρυ για την κούραση, απλά καλό είναι να βάζουμε τα πράγματα στην θέση τους όταν χρειάζεται. Να τονίσω τέλος πως αν και η υπογραφή είναι η ίδια, το παρόν κείμενο δεν είναι σε επίσημο στυλάκι. Είναι απλα τα λόγια της Μαρίνας, όπως μου βγαίνουν μέσα από την λιονταρίσια καρδιά μου. Είναι τα λόγια μιας αγανακτισμένης λέαινας...

Καλή συνέχεια σε όλους.
Jabar
QUOTE(Marina @ Feb 26 2011, 20:52 ) *
Είναι απλα τα λόγια της Μαρίνας, όπως μου βγαίνουν μέσα από την λιονταρίσια καρδιά μου. Είναι τα λόγια μιας αγανακτισμένης λέαινας...

Καλή συνέχεια σε όλους.

Σίγουρα αγανακτισμένη και χειμαρρώδης αλλά από τα γραφόμενα βγαίνει το συμπέρασμα ότι ήταν βοηθός προπονητή.
Έστω και αν ο προπονητής τον ήθελε για ψυχοθεραπεία.Τώρα σε αυτά που έγραψε και που σε τελευταία ανάλυση, δεν ήταν πολύ διαφωτιστικά, έτσι τα εξέλαβε, έτσι τα έγραψε.Η αλήθεια του καθενός δεν παύει να είναι υποκειμενική και όχι απόλυτη.
Δημοκρατία έχουμε και έγραψε τη γνώμη του και θα κριθεί γιαυτό που έγραψε και όχι αν έπρεπε να το γράψει.
Swko10
Μια προθερμανση και η κρατηση του σκορ,των ποντων και ολων των στατιστικων δεν καθιστα καποιον βοηθο....

Εκτος απο τα της Μαρινας,εμεις απο εκει που ειχαμε προβλημα μαζι σου,σε βαλαμε στην οικογενεια μας και εσυ διηγησαι σε αρθρο σου την εσωτερικη εικονα της ομαδας.Απο την αλλη ομως το ελληνικο στο παρακαλητο και στο μπραβο και μπραβο.Που η μονη επαφη που εχεις ειναι το σουπερ παλικαρι ο παπαμαρινοπουλος.

Ουτε στις προπονησεις δεν πατουσες και εχεις και αποψη για τους παιχτες.Οπως και να το πας απο δω και μπρος η εικονα για τον Τσαπακη δεν θα αλλοιωθει,και ελπιζω να καταλαβεις το λαθος σου.Και αλλες ομαδες που θα σε ειχαν στελεχος δεν θα ηθελαν μετα απο την λυση της συνεργασιας σας,να βγαινεις και να τους εκθετεις.(Ασχετα που δεν υπηρχε καν συνεργασια με τον Λεοντα,καθως no money no huney).Αντιθετα οι υπολοιποι που ψιλουποβαθμισες παραμενουμε στο ποστο μας διχως ευρω,αλλα ουτε και σουβλακι φετος.

Εισαι πολυ λαθος Λεω,και στο λεω πιο φιλικα απο ολους τους αλλους της ομαδας.

Συγχωρεστε μας για τις αναφορες,ας ελπισουμε οτι τελειωσε εδω,δε θελουμε ο Λεων να ναι καθε βδομαδα θεμα για ψυλου πηδημα.

Καλο σαββατοκυριακο να χουμε
leonkalf
Μάλλον είμαι πολύ κακό παιδί τελικά... αυτό καταλαβαίνω, πρέπει να το εξετάσω το θέμα..


Μαρίνα, έγραψες αρκετές ανακρίβειες.. απορώ πραγματικά.. μάλλον πέρασε καιρός.
Απαντώ μόνο και μόνο γιατί για τον εαυτό μου δεν θέλω να μένει καμία λανθασμένη εντύπωση και εικόνα όταν δεν ισχύει κάτι. Τα λάθη μου πάντα τα αναγνωρίζω, στον εαυτό μου κάνω κριτική πολύ περισσότερο από τους άλλους.

Λοιπόν,
καταρχήν σε μένα ήρθες και ρώτησες να σου προτείνω κάποιον προπονητή. Τον Μάνο τον ήξερες πριν σου πω το όνομά του..?
Ο Μάνος όταν σας έφερα σε επαφή και τα βρήκατε, μου ζήτησε να τον ακολουθήσω και σας είπε -όπως λες- ότι με θέλει μαζί του. Συνηθίζεται ο πρώτος προπονητής να φέρνει μαζί του το team που θέλει και συμφωνεί με την ομάδα. Όσον αφορά εμένα άλλα μου είχατε πει αρχικά.. με είχατε στο περίμενε.

Το "δίκαια νίκησαν τα Σούρμενα" το έγραψα αφού το είχα διασταυρώσει από διάφορες μεριές! Δεν γράφω κάτι αν δεν είμαι σίγουρος για κάτι!!!! Εγώ φταίω που υποστήριξα ότι ο διαιτητής ήταν λάθος και αδίκησε την ομάδα... Αυτό είναι το ευχαριστώ!

Όσο δημοσιογράφος είμαι εγώ, άλλο τόσο είναι όλοι όσοι γράφουν εδώ και λένε την άποψή τους.. Στο attikabasket τα παιδιά εκεί μου ζήτησαν να γράφω όπως ακριβώς έκανα και εδώ. Να λέω την άποψή μου.. Άλλοι μου το ζήτησαν, προφανώς κάτι τους άρεσε για να μου το προτείνουν. Λογικό, δεν γίνεται να αρέσω σε όλους.. το κατανοώ.

Για την διευκρίνηση που ζητάς, αυτά που γράφω είναι δικά μου. Δεν απαιτώ την έγκριση, με τον Μάνο είμαστε συνεργάτες και τυχαίνει οι απόψεις μας μπασκετικά αλλά και σε άλλα θέματα να ταιριάζουν. Τα κείμενα εκφράζουν εμένα, μπορώ να έχω άποψη δική μου, οπότε δεν χρειάζεται να αποκτήσεις κάτι με τον Μάνο. Τον πληθυντικό τον χρησιμοποίησα γιατί μας θεωρώ (όπως θα θεωρούσα τη συνεργασία μου με κάθε άλλο coach) προπονητική ομάδα, με κοινή μπασκετική γραμμή και πλάνο.

Τέλος, το ότι κατόπιν 1,5-2 μηνών μου είπατε ότι μου είπατε περί συμφωνίας, εγώ έμεινα γιατί θέλω να προχωρήσω προπονητικά και θέλω να μαθαίνω. Οπότε έμεινα για την εμπειρία και γιατί μου αρέσει αυτό που κάνω και επίσης επειδή εκτιμώ πάρα πολύ τον Μάνο και δεν ήθελα να φύγω μιας και ξεκινήσαμε μαζί.


Σωτο, το αν είμαι καλός σε αυτό που πρέπει να κάνω το κρίνουν άλλοι, αυτοί που πρέπει. Δεν θέλω να μπω στη διαδικασία να λέω αν είμαι καλός ή όχι σε αυτό που έχω ξεκινήσει να κάνω. Το πρόβλημα που είχατε ήταν επειδή σου είχα δώσει ένα φάουλ εδώ στο forum ε, σωστά θυμάμαι? Χάρη μου κάνατε δηλ. Θα τρελαθούμε..

Περί Ελληνικού που λες.. αλλά και άλλων ομάδων που αναφέρομαι κατά καιρούς, το κάνω επειδή γνωρίζω. Για το Ελληνικό και να μην ήξερα καταστάσεις (που ξέρω λόγω επαφών μου με αρκετά πρόσωπα εκεί, όχι μόνο με Αλεξ) η εικόνα που σου βγάζει αυτή η ομάδα, αλλά και αν κουβεντιάσεις με τους ανθρώπους της καταλαβαίνεις. Δεν χρειάζεται και πολύ..

Τον τελευταίο 1-1,5 μήνα όντως δεν πατούσα σε όλες τις προπονήσεις. Είναι δικοί μου λόγοι, και ήταν ενήμεροι όποιοι έπρεπε.

Και στο κάτω κάτω ρε Σωτήρη, δεν είπα και κάτι τρομερό.. εσύ τα γράφεις πιο αναλυτικά και πιο τακτικά τα της ομάδας.


Ειλικρινά, δεν περίμενα ότι μια αναφορά μου θα έφερνε τέτοια αναταραχή.. Ούτε το ήθελα, ούτε θέλω το κακό της ομάδας. Δεν ταιριάξαμε, πλέον δεν πορευόμαστε μαζί.. όλα καλά παιδιά. Υγεία να έχουμε και αυτά είναι ασήμαντα μπροστά στα πραγματικά σημαντικά της ζωής. Μην χαλιέστε..
Θα κάνω την αυτοκριτική μου, και στο μέλλον οι επιλογές μου θα πρέπει να είναι καλύτερες.

Γεια χαρά
Swko10
Καλφ στις προπονησεις ηρ8ες για τρεις εβδομαδες και μονο.Αρα η συνεργασια σου με τον Τσαπ ηταν αποκλειστικα στο να κρατας στατιστικη?Δεν καταλαβα κατι διαφορετικο.Α,και η εξουθενωτικη προπονηση που μας εβαζε στο ματς σαν να εχουμε παιξει ηδη ενα ημιχρονο.

Εγω ψιλοαδιαφορω για τα θεματα σου με την διοικηση,καθως εμεις στο παρκε και ο Τσαπ απ τον παγκο μονοι μας διναμε τις μαχες μας.Οτι μπορουσε φετος εκανε η διοικηση,και απο χρονου οποιος δεν αρκειται παιρνει τον δρομο του.

Εγω οσες λεπτομεριες και αν εγραψα,δεν εξεθεσα ποτε κανεναν.Και να γνωριζεις οτι ολοι στην ομαδα ειναι απογοητευμενοι μαζι σου.Ενω με τον Τσαπακη,παρολο που ηταν μια φευγω μια μενω,κανεις δεν εχει προβλημα γιατι πραγματικα το θεμα ηταν οτι καποιοι παιχτες δεν μπορουσαν να συνεργαστουν και ν ανταποκριθουν στις απαιτησεις του και απο την αλλη ο ιδιος το παλευε οσο και οπως μπορουσε.Και πολοι απο εμας,δεν συμφωνησαμε με την απομακρυνση του.

Και στην τελικη,αυτος που οντως ξενερωσε,και οντως μπορει να απογοητευτηκε γιατι η ομαδα ισως να αξιζε κατι καλυτερο,αποδεχτηκε την κατασταση οπως ολοι μας,και μια χαρα συνεχιζουμε και επικοινωνουμε,διχως να αναφερει τ οτιδηποτε ακομα και για παιχτες που "δεν πηγαινε".Εσενα ποιος σε ρωτησε,και ποιος σου ζητησε να γραψεις για τα εσωψυχα της ομαδας???Μιλα για τους φιλους σου στο Ελληνικο ρε Καλφ,και μακαρι να σε παρουνε για βοηθο να τους βοηθησεις οσο και εμας.

Σα να μπαινεις στο σπιτι μας και να ειναι αναστατο,και να μας ρεζηλευεις στον περιγυρω μας.

Απαραδεκτος,και απορω που το συζητας γιατι σε ειχα για λογικο ατομο,αλλα ισως να φταιει οτι και οι δικες σου μπασκετικες εμπειριες ειναι στα πλαισια χαμηλων κατηγοριων και ως εκει να φτανει το μυαλο σου....Δεν βρισκω κατι αλλο.

Καλη συνεχεια....
Basster
Έλα, παιδιά, τάιμ άουτ. Ούτε εμείς δεν κάναμε έτσι...
Swko10
Εχεις δικιο φιλε μου.

Στην δικη μας περιπτωση,ο κυριος που παραπονιεται καταγραφει την αποψη του.

Εσεις ενα εξαμηνο περιγραφατε απλα ποσο αγαπουσατε τον προπονητη σας.

Γι αυτο ασε τις γραφικοτητες και αν δε γουσταρεις μη διαβαζεις...
magic32
φτιαξτε δικο σας θεμα ΛΕΩΝ μοσχατου κι αντε τσακωθειτε εκε...Μπορεις επισης να μεταφερεις και τα οποια παραπονα σου για εσκανα,διατησια,αλλες ομαδες,δημο μοσχαου,αναδρομο ερμη γτ εδω ΑΠΛΑ ΜΑΣ ΚΟΥΡΑΣΕΣ
satyros
sotiraki to paizeis poli paixtaras alla i omada sou ekei gia tin g kali einai
Swko10
Δεν θελαμε να σε κουρασουμε ευαισθητε φιλε μου.
Ας ανοιξουμε ενα τοπικ,να γραφουμε για τα προβληματα για τη διαιτησια,για το γηπεδο κλπ οπως λες....
Αλλωστε,ποια αλλη ομαδα εχει τα ιδια με εμας προβληματα???Μην κοιτας εμας που ειμαστε χαζοι και τα αναφερουμε μηπως και λυθουν...Γι αυτο αυτα τα αποκλειστικα προβληματα του Λεοντα ας γραφτουν μονο σε τοπικ για τον Λεοντα....

magic32
το 90 % των ομαδων εχουν προβλημα με τη διατησια,εχουν προβλημα με ην εσκανα,εχουν προβλημα με τα γηπεδα(αν εχεις παραπονο εσυ στο μοσχατο τι να πουν οι ομαδες του πειραια)αλλα μονο εσυ καθε και γκρινιαζεις ΟΛΗ την ωρα καιριχνεις το φταιξιμο για τις ηττες της ομαδας σου σε οτιδηποτε αλλο εκτος απο εσας..

Μεσα στη χρονια εκραζες συμπαικτες και γενικα την ομαδα σου ,τωρα ολα καλα και φταινε ολοι οι αλλοι..Αληθεα τσικνοπεμπτη,παραμονη αγωνα δεν κανατε προπονηση επειδη δεν ειχατε γηπεδο?η επειδη θελατε να τσικνησετε?

εγω θα σε ρωησω κατι πολυ απλο..κατηγορεις και κραζεις τοσο καιρο την ελευθερια οτι σας παιρνει ωρες στο γηπεδο στο γυμναστηριο..ποσους παικτες θα χες στην ομαδα σου αν η ελευθερια δεν ειχε την καλη θεληση να στους δωσει δανεικους?

Ανοιξε λοιπον τ οδικο σου θεματακι και κραξε οσο θες..και για τον λεωνιδα που μαλλον σ ενοχλησαν οι αληθειες και για τους διατητες που σας σφαζουν ενω εσεις ειστε αγιοι και τα λοιπα...
Swko10
QUOTE(magic32 @ Feb 27 2011, 16:19 ) *
το 90 % των ομαδων εχουν προβλημα με τη διατησια,εχουν προβλημα με ην εσκανα,εχουν προβλημα με τα γηπεδα(αν εχεις παραπονο εσυ στο μοσχατο τι να πουν οι ομαδες του πειραια)αλλα μονο εσυ καθε και γκρινιαζεις ΟΛΗ την ωρα καιριχνεις το φταιξιμο για τις ηττες της ομαδας σου σε οτιδηποτε αλλο εκτος απο εσας..

Μεσα στη χρονια εκραζες συμπαικτες και γενικα την ομαδα σου ,τωρα ολα καλα και φταινε ολοι οι αλλοι..Αληθεα τσικνοπεμπτη,παραμονη αγωνα δεν κανατε προπονηση επειδη δεν ειχατε γηπεδο?η επειδη θελατε να τσικνησετε?

εγω θα σε ρωησω κατι πολυ απλο..κατηγορεις και κραζεις τοσο καιρο την ελευθερια οτι σας παιρνει ωρες στο γηπεδο στο γυμναστηριο..ποσους παικτες θα χες στην ομαδα σου αν η ελευθερια δεν ειχε την καλη θεληση να στους δωσει δανεικους?

Ανοιξε λοιπον τ οδικο σου θεματακι και κραξε οσο θες..και για τον λεωνιδα που μαλλον σ ενοχλησαν οι αληθειες και για τους διατητες που σας σφαζουν ενω εσεις ειστε αγιοι και τα λοιπα...


Αφου ρωτας θα σου απαντησω...δεν δινω εγω συνεχεια...

Κραξιμο σε συμπαιχτες ποτε.Με Α΄ πληθυντικο γραφω και ανεφερω παντα για την ελειψη εμπειριων που μας στοιχισε σε καποια πραγματα.Εκτος απο τον Γιαννη τον Αλεξιου,που εξεφρασε δημοσια παραπονα στον προπονητη,και του απαντησα αντιστοιχα ευθεως.Προσωπικα σε συμπαιχτες μου εχω την δυνατοτητα και την δυναμη να τους κραζω και να με κραζουν απο πολυ κοντα,και οχι απο εδω μεσα.

Η Ελυθερια μας ειχε δανεισει παιχτες οχι που δεν χρειαζοταν,αλλα τους φιλους μας,και κυριως τους φιλους του Λουκη,που απο παιδες και εφηβοι επαιζαν μαζι,και μετα παραμεριστηκαν και θελησαν να συνεχισουν το μπασκετ.Πως το βλεπεις???Θα επρεπε τα 4-5 αυτα παιδια να αλλαξουν νομο για να παιξουν μπασκετ και να εχουμε το δικαιωμα να εχουμε 4 μερες τη βδομαδα γηπεδο σε πιο ανθρωπινες ωρες?Η μηπως ειχες την εντυπωση οτι το σκληροτραχειλο παιδικοεφηβικο που εχουμε δεκαετιες τωρα,στερεψε απο υλικο και ξεπεσαμε σε λυσεις αναγκης?Ο Λεων αποτελειται απο συνομηλικα νεαρα παιδια,που εχουν αποκλειστικα τη συνοχη και την δυναμη της παρεας.Και στα ευκολα και στα δυσκολα οπως φαινεται...

Οσο για τον Καλφαγιαννη τα εγραψα και πιο πανω...Οποιος μπαινει στο σπιτι σου και μετα σε συκοφαντει στον περιγυρω σου,ειναι πρωτα αγενης,και στην συνεχεια απλα απαραδεκτος.Αν δεν το γνωριζεις η δεν το καταλαβαινεις,σου λειπουν οι στοιχειωδεις αρχες ευπρεπειας,συμπεριφορας,και οσο το συνεχιζεις νοημοσυνης...

Μην με κανεις να ξανααπαντησω,γινεται γραφικη η κατασταση,καθως η απουσια του Καλφαγιαννη θεωρω οτι τον εκανε να σκεφτει τη λαθος τοποθετηση του και δεν το συνεχιζει.Μην το κανεις εσυ.

Καλη εβδομαδα να χουμε...
nikefalin
QUOTE(Swko10 @ Feb 27 2011, 16:43 ) *
Μην με κανεις να ξανααπαντησω,γινεται γραφικη η κατασταση,καθως η απουσια του Καλφαγιαννη θεωρω οτι τον εκανε να σκεφτει τη λαθος τοποθετηση του και δεν το συνεχιζει.Μην το κανεις εσυ.

Καλη εβδομαδα να χουμε...


πανέμορφο σκεπτικό....δεν απαντά άρα αποδέχεται και είναι λάθος...απαντά άρα είναι απαράδεκτος...

οπότε είναι λάθος ή απαράδεκτος...

μονά ζυγά μονόζυγα

διαλεκτική των "ζυγών λύσατε "

Swko10
QUOTE(nikefalin @ Feb 27 2011, 16:48 ) *
πανέμορφο σκεπτικό....δεν απαντά άρα αποδέχεται και είναι λάθος...απαντά άρα είναι απαράδεκτος...

οπότε είναι λάθος ή απαράδεκτος...

μονά ζυγά μονόζυγα

διαλεκτική των "ζυγών λύσατε "


Ακριβως wink.gif
don juan
Δεν το θελω αλλα θα με αναγκασετε να γινω συνηγορος του διαβολου και στην προκειμενη περιπτωση συνηγορος του Σωτηρη!! 16-17 αγωνιστικες συνεργασιας με τον κ.Τσαπακη μετα την αιφνιδια διακοπη συνεργασιας (παλι με τον κ.Τσαπακη οχι με το λεωνιδα) ολοι στο λεων εχουν να μιλησουν με τα ...."καλυτερα" για τον Καλφαγιαννη!

Δ ψαχνουμε να ριξουμε αλλου ευθυνες, απλα ενας ανθρωπος ο οποιος ερχοταν καθε παρασκευη -και αν- να μας κανει μια αλλοπροσαλλη προθερμανση δ εγινε ποτε μελος της οικογενειας του λεων (οπως λαθος ειπες σωτο) και για αυτο κατα τη γνωμη μου κραταει αυτη τη σταση! δικαιωμα του να γραφει οτι θελει -ελευθερια λογου- δικαιωμα μας ομως και εμας απο εδω να γραφουμε οτι θελουμε....

ΠΑΝΤΩΣ, Δ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΝΟΣ ΧΩΡΙΣ ΦΩΤΙΑ..(και δ εννοω οτι ειναι φλογερός smiley.gif )
magic32
QUOTE(Swko10 @ Feb 27 2011, 16:43 ) *
Αφου ρωτας θα σου απαντησω...δεν δινω εγω συνεχεια...



Η Ελυθερια μας ειχε δανεισει παιχτες οχι που δεν χρειαζοταν,αλλα τους φιλους μας,και κυριως τους φιλους του Λουκη,που απο παιδες και εφηβοι επαιζαν μαζι,και μετα παραμεριστηκαν και θελησαν να συνεχισουν το μπασκετ.Πως το βλεπεις???Θα επρεπε τα 4-5 αυτα παιδια να αλλαξουν νομο για να παιξουν μπασκετ και να εχουμε το δικαιωμα να εχουμε 4 μερες τη βδομαδα γηπεδο σε πιο ανθρωπινες ωρες?Η μηπως ειχες την εντυπωση οτι το σκληροτραχειλο παιδικοεφηβικο που εχουμε δεκαετιες τωρα,στερεψε απο υλικο και ξεπεσαμε σε λυσεις αναγκης?Ο Λεων αποτελειται απο συνομηλικα νεαρα παιδια,που εχουν αποκλειστικα τη συνοχη και την δυναμη της παρεας.Και στα ευκολα και στα δυσκολα οπως φαινεται...

Σκληροτραχειλα παιδικοεφηβικα?τα εχεις γνωρισει εσυ αυτα τα σκληροτραχηλα παιδικοεφηβικα?γτ απο οτι θυμαμαι εχετε φαει και -2 επειδη δεν ειχατε παιδικο το οποιο το εχετε δημιουργησει η περσυ η φετος και μονο σκληροτραχηλο δεν το λες...

Ο ψηλος που πηρατε δανεικο απο την ελευθερια φετος ηταν κολλητος του λουκη?που μολις περσυ πηγε στην ελευθερια?ν αρχισω να ελω ονοματα?βαριεμαι?μπορει και να ισχυει αυτο που λες οτι ηρθανε σε σας λογω καλων σχεσεων με τον λουκη..Αλλα αν μια ομαδα θελει να σας πολεμησει οπως πολλες φορες εχεις υπονοησει για την ελευθερια μπορουσε να τους δωσει οπουδηποτε αλλου..καλοι παικτες ειναι και ομαδα θα βρισκανε...

υγ.ακομα κι ο λουκης απο οσο ξερω παιδικοεφηβικο επαιζε στην ελευθερια...

υγ2.Σε καθε γηπεδο σου ξαναειπα υπαρχουν προτερεαιορητες..Οσο πιο ψηλα παιζεις τοσο περισσοτερα δικαιωματα εχεις..ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΕΙΝΑΙ...
Στο φιναλε δεν ειχε διεκδικησει και πολλα ο λεων τα προηγουμενα χρονια για να εμφανιστει ξαφνικα και να αποκτησει ιδια δικαιωματα με την ελευθερια η τον αοπε....

το κλεινω κι εγω απο εδω αλλα πραγματικα εχεις κουρασει με τη γκρινια..προσεξε το
tsili82
Φιλε Swko ειμαι και εγω υπερ του τα εν οικω μη εν δημο αλλα στο αρθρο του ο Λεωνοδας δεν σας εκραξε πουθενα!Το μονο που ειπε ειναι οτι κατα τη γνωμη του δεν εχετε την σωστη οπτικη γωνια!!Για την ακριβεια ειπε οτι ο πρωην προπονητη σας δεν εβλεπε το μπασκετ με τον ιδιο τροπο που το εβλεπε η πλειοψηφια των παιχτων!!!Δεν ανεφερε σκηνικα που ενδεχομενως να εγιναν, δεν μιλησε για το τι διαδραματιστηκε ουτε σε προπονησεις που ηταν παρων αλλα ουτε στους αγωνες. Σιγα το πραγμα δλδ!!Εξαλλου τις λιγες φορες που σας εχω παρακολουθησει εχω αποκωμισει την ιδια εντυπωση με τον Λεωνιδα!!Οτι βλεπεται το μπασκετ με ενα τροπο που περισοτερο ταιριαζει σε μπασκετ αλανας παρα σε ομαδα ανεξαρτητου κατηγοριας!!! Δλδ η Μαρινα που βγηκε και ειπε χαρτι και καλαμαρι καποια πραγματα ποσο υπολογη, βαση του σκεπτικου σου, ειναι στη φραση τα εν οικω μη εν δημο???
Οσο για τα αλλα που λεει ο Magic 32, κι επειδη σκεφτομαι και λιγο περιεργα σαν ανθρωπος, δωσε μου λογους υπαρξης 2 σωματειων σε κοινη εδρα χωρις η μια ομαδα να ειναι σε εθνικη κατηγορια και εχοντας κατα διαρκεια της ιστοριας τους maximum 2-3 κατηγοριες διαφορα..Επειδη στο μυαλο μου υπαρχουν μονο 2 λογοι, περιμενω τη δικη σου γνωμη!Πες μας ποσα ατομα εχει δανεικα ο Λεωντας απο Ελευθερια αλλα και ποσα ατομα εχουν περασει απο τα παιδικοεφηβικα της Ελευθεριας!Οχι για κανενα αλλο λογο αλλα επειδη η ολη συμπεριφορα σου ειναι καπως "ολοι σας και μονοι μας", θελω να μας πεις ποσο πραγματικα μονοι σας ειστε...

pistolinas7
QUOTE
Φιλε Swko ειμαι και εγω υπερ του τα εν οικω μη εν δημο αλλα στο αρθρο του ο Λεωνοδας δεν σας εκραξε πουθενα!Το μονο που ειπε ειναι οτι κατα τη γνωμη του δεν εχετε την σωστη οπτικη γωνια!!Για την ακριβεια ειπε οτι ο πρωην προπονητη σας δεν εβλεπε το μπασκετ με τον ιδιο τροπο που το εβλεπε η πλειοψηφια των παιχτων!!!Δεν ανεφερε σκηνικα που ενδεχομενως να εγιναν, δεν μιλησε για το τι διαδραματιστηκε ουτε σε προπονησεις που ηταν παρων αλλα ουτε στους αγωνες. Σιγα το πραγμα δλδ!!Εξαλλου τις λιγες φορες που σας εχω παρακολουθησει εχω αποκωμισει την ιδια εντυπωση με τον Λεωνιδα!!Οτι βλεπεται το μπασκετ με ενα τροπο που περισοτερο ταιριαζει σε μπασκετ αλανας παρα σε ομαδα ανεξαρτητου κατηγοριας!!! Δλδ η Μαρινα που βγηκε και ειπε χαρτι και καλαμαρι καποια πραγματα ποσο υπολογη, βαση του σκεπτικου σου, ειναι στη φραση τα εν οικω μη εν δημο???
Οσο για τα αλλα που λεει ο Magic 32, κι επειδη σκεφτομαι και λιγο περιεργα σαν ανθρωπος, δωσε μου λογους υπαρξης 2 σωματειων σε κοινη εδρα χωρις η μια ομαδα να ειναι σε εθνικη κατηγορια και εχοντας κατα διαρκεια της ιστοριας τους maximum 2-3 κατηγοριες διαφορα..Επειδη στο μυαλο μου υπαρχουν μονο 2 λογοι, περιμενω τη δικη σου γνωμη!Πες μας ποσα ατομα εχει δανεικα ο Λεωντας απο Ελευθερια αλλα και ποσα ατομα εχουν περασει απο τα παιδικοεφηβικα της Ελευθεριας!Οχι για κανενα αλλο λογο αλλα επειδη η ολη συμπεριφορα σου ειναι καπως "ολοι σας και μονοι μας", θελω να μας πεις ποσο πραγματικα μονοι σας εισ


πες τα ρε τσιλι δηλαδη ποσο νοημων πρεπει να ναι κανεις για να σκεφτει οσα λες...συμφωνω σε ολα!εχει ανοιξει ενα θεμα παλι αρνητικης διαστασης για την ομαδα του λεων οπωσ σχεδον παντα κ αυτο δεν ειναι τυχαιο..δεν μπορει μονιμως ολοι να θελουν το κακο αυτου του σωματειου..υπαρχουν και πιο σοβαρα πραγματα να ασχοληθουμε!!και δυσυτχως η επιλογη της φυγης του κυριου τσαπακη με τον τωρινο προπονητη μονο αλλαγη νοοτροπιας δεν φερνει..δυσυτχως!!λοιπον αφηστε το εδω το θεμα γιατι δεν εχει νοημα μονιμως ακουγονται τα ιδια και τα ιδια..κ εμας τουσ απ εξω και τουσ γνωριζοντεσ καποια πραγματα ολο αυτο κ μας εκπλησσει και μας κουραζει πια!καλο σας βραδυ!
nikefalin
QUOTE(tsili82 @ Feb 27 2011, 19:05 ) *
Φιλε Swko ειμαι και εγω υπερ του τα εν οικω μη εν δημο αλλα στο αρθρο του ο Λεωνοδας δεν σας εκραξε πουθενα!Το μονο που ειπε ειναι οτι κατα τη γνωμη του δεν εχετε την σωστη οπτικη γωνια!!Για την ακριβεια ειπε οτι ο πρωην προπονητη σας δεν εβλεπε το μπασκετ με τον ιδιο τροπο που το εβλεπε η πλειοψηφια των παιχτων!!!Δεν ανεφερε σκηνικα που ενδεχομενως να εγιναν, δεν μιλησε για το τι διαδραματιστηκε ουτε σε προπονησεις που ηταν παρων αλλα ουτε στους αγωνες. Σιγα το πραγμα δλδ!!Εξαλλου τις λιγες φορες που σας εχω παρακολουθησει εχω αποκωμισει την ιδια εντυπωση με τον Λεωνιδα!!Οτι βλεπεται το μπασκετ με ενα τροπο που περισοτερο ταιριαζει σε μπασκετ αλανας παρα σε ομαδα ανεξαρτητου κατηγοριας!!! Δλδ η Μαρινα που βγηκε και ειπε χαρτι και καλαμαρι καποια πραγματα ποσο υπολογη, βαση του σκεπτικου σου, ειναι στη φραση τα εν οικω μη εν δημο???


έτσι είναι. Ο καθένας στη θέση του Λεώ μπορεί να έγραφε ή να μην έγραφε , αλλά για όνομα του Θεού, αυτά που έγραψε δεν ήταν ούτε καν αναφορά σε γεγονότα, παρά μόνο βασισμένα στην όποια μπασκετική λογική του ίδιου του Λεώ. Αν θέλετε να κουβεντιάσετε αυτή τη λογική , οκ, κατανοητό. Αλλά δεν "έθιξε " τα εσωτερικά της ομάδας με το άρθρο.

αν π.χ. έκανε αυτό που κάνετε , να σας λέει ποιοί , πότε και γιατί δεν ήταν σε προπονήσεις ( πράγμα που είναι "εσωτερικό" για κάθε ομάδα και είναι και φυσιολογικό ) ή να έμπαινε σε προοσωπικούς χαρακτηρισμούς να το καταλάβαινα.
Επίσης δεν είναι ευκολονόητο αυτο το "μονά ζυγά μονοζυγα δικά μου" .
Δεν είναι π.χ. ευκολονόητο το "ναι μεν σε δηλώνουμε βοηθό" ( για να σε βοηθήσουμε, γιατί σε θέλει ο κόουτς γιατί ο ήλιος δύει από την ανατολή, γιατί το φεγγάρι είναι αποικία εξωγήινων κλπ) , "αλλά μαζί σου δεν έχουμε κάνει συμφωνία , δεν σε "αναγνωρίζουμε", είναι σαν να μην υπήρχες". Αυτό υποτιμά με όλο τον σεβασμό την ίδια την ομάδα.

τελοςπάντων ...λεπτομέρειες.
Όπως λέει και ο σωτήρης, καλή συνέχεια!
Marina
Παίδες καλησπέρα και πάλι.

Μην μου τα μπλέκετε όλα μαζί. Κουβάρι τα κάναμε. Το θέμα με τον Λεό θεωρείται λήξαν. Βασικά δεν ασχοληθήκαμε και ποτέ μαζί του. Όπως είδατε και στην επίσημη ανακοίνωση που έγινε από την ομάδα για την αλλαγή τεχνικής ηγεσίας το όνομά του ούτε καν αναφέρθηκε. Απλά μας έκατσε λίγο άσχημα το άρθρο της Παρασκευής στις 19.16 σε άλλη ιστοσελίδα -μέρα και ώρα που βρήκε να το δημοσιεύσει!- και θελήσαμε να απαντήσουμε. Και επειδή σας έχω συνηθίσει σε επισημότητες, είπαμε να το πάμε σε πιο χαλαρό από εδώ αυτή την φορά.

Τώρα μεταξύ μας, ο καθένας ότι θέλει γράφει και από ότι έχω καταλάβει ότι θέλει διαβάζει. Πρέπει να έχω καμιά 10ρια ποστς εδώ μέσα. Δεν μου φαίνομαι να καίγομαι και πολύ να αποδείξω πράγματα για την ομάδα μου. Θα έχω τους λόγους μου προφανώς...

Το θέμα με τις άλλες ομάδες του Μοσχάτου και τα προβλήματα του γηπέδου με τα οποία ασχολείται συνέχεια ο Σώτος είναι υπαρκτό. Το γιατί δεν θα πρέπει να ασχολείται δεν το καταλαβαίνω. Όταν κάνουμε δύο προπονήσεις στις οποίες οι μισοί είναι στην μία και οι μισοί στην άλλη, η ομάδα πάει άπατη. Ή έτσι νομίζαμε, γιατί όπως σωστά ανέφερε κάποιος εδώ, την τσικνοπέμπτη ό Jordan έδωσε ρεπό στα παιδιά και πάλι με 2 προπονήσεις είμασταν, αλλά το +8 το είχαμε στο χαλαρό με τον Τελαμώνα.

Τέλος λυπάμαι που το λέω, αλλά κόντρα με την Ελευθερία δεν θα βρείτε. Τον Παναγιώτη τον ξέρω από μικρό παιδί, είναι πολύ καλός άνθρωπος, το ίδιο και ο Μπάμπης του βόλει. Και ναι τα βρίσκουμε μια χαρά. Απλά είμαστε λίγο στην απέξω γιατί είμαστε σε μικρότερη κατηγορία και αυτό σε κανέναν δεν αρέσει. Όμως μια και στήσαμε και ακαδημίες φέτος, θα απαιτήσουμε περισσότερες ώρες από την νέα χρονιά και δεν έχω κανέναν ενδοιασμό ότι θα τις πάρουμε. Όσο μεγαλώνεις τόσο μπορείς να απαιτείς. Από την άλλη βέβαια το να είσαι στην απέξω δεν σε βοηθάει να μεγαλώσεις. Αλλά ειλικρινά εκ του πονηρού δεν γίνεται τίποτα. Απλά υπήρχαν κάποιες παγιωμένες καταστάσεις και τώρα ερχόμαστε εμείς και τους λέμε "χελόοου υπάρχουμε". Και μας βλέπουν οι άνθρωποι και κάνουν ότι μπορούν, απλά είναι έκτακτο και όχι κανόνας. Για αυτό γκρινιάζει ο Σώτος. Γιατί θέλει να γίνουμε και εμείς κανόνας.

Α και κάτι τελευταίο. Όταν ο Σπανούλης πήγε στον Ολυμπιακό -ποτέ δεν θα το συνηθίσω αυτό- κανείς δεν γύρισε να πει "Ολυμπιακέ παίρνεις αγώνες με πρώην βάζελο". Ο θεσμός των μεταγραφών είναι υπαρκτός και από όσο ξέρω δεν έχουν σκοπό να τις σταματήσουν. Το αν εγώ θέλω να παίρνω παιδιά του Μοσχάτου στην ομάδα, παιδιά που τα ξέρω από 5 χρονών, δεν σημαίνει πως δεν μπορώ να βρω από αλλού. Απλά έχω μια προτίμηση. Δεν βλέπω κάτι το μεμπτό σε αυτό.

Τέλος από μένα για φέτος εδώ μέσα. Του χρόνου πάλι. Μην χαλάσουμε και το ρεκόρ...
magic32
δεν καταλαβες τ ιειπα μαρινα..εσυ το θετεις πολυ πιο σωστα το θεμα..φυσικα και ειναι θεμιτο να παιρνεις παικτες απο καποια ομαδα που παιζει σε μεγαλυτερη κατηγορια..φυσικα και ειναι θεμιτο οταν ειναι και στην ιδια πολη και στο ιδιο γηπεδο.φυσικα και ειναι θεμιτο να διεκδικεις παραπανω πραγματα για την ομαδα σου..ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΤΕ..

ο τροπος με τον οποιο γκρινιαζει ομως ο σωκο εδω μεσα ειναι τουλαχιστον απρεπης και κουραστικος..αυτο λεμε..Πως θα γινει ρε σωκο να εχεις παραπανω ωρες οταν μεχρι πριν 3 χρονια δεν τις ζητουσες?αλα κανετε και τις διεκδικειτε αλλα επειδη δεν τις παιρνεις απο τη μια μερα στην αλλη δεν υπαρχουν θεωιες συνωμοσιας
Swko10
Φιλε ματζικ,προφανως εισαι παιχτης της Ελευθεριας αν δεν κανω λαθος

.Ο ψηλος δεν εσταλει στον Λεοντα απο την Ελευθερια.Ηρθε επειδη δεν τον κρατησε η Ελυθερια,και ηθελε να μεινει στην περιοχη του και να παιξει μπασκετ μετα απο δυο χρονια απουσιας του απο τα γηπεδα.Ο Βασιλακος ειναι εξισου δανεικος,πλην ομως ηρθε αποκλειστικα λογω παρεας,και λογω ωραριου εργασιας.Αυτος διαλεξε να ξαναερθει.Οπως αντιστοιχα και ο ενας εκ των μικρων μας.Στις αναφορες σου για τον Λουκη,και για τα παιδικα,ειναι θεμα νοημοσυνης το οτι δε μπορεις να καταλαβεις τι γραφω.

Δεν υπαρχει λογος κοντρας με ενα τοσο οργανωμενο σωματειο οπως η Ελευθερια που εχει οντως καταφερει πολλα στις ερασιτεχνικες κατηγοριες,εγω αναφερομουν απλα σε θεματα διαθεσης ωρων του γηπεδου και σε ισονομια.Να μας κοπουν ωρες για να παιξει αγωνα το αντρικο τους και να ανεβει ακομα και στην Α1(μακαρι)ειναι αποδεκτο.ΑΛλα οχι να κανουν προπονηση οι παιδες και εμεις να κανουμε στις 11.Ουτε για μερικα φιντανακια που ηρθαν με παιδομαζωμα στους μικρους μας,και με πιπιλισμα τους πηρε η Ελευθερια ανεφερα,ουτε για πληρωμες των προπονητων απο τον δημο μιλησα(τους προπονητες του Λεοντα τους πληρωνει αποκλειστικα η διοικηση).ουτε για τιποτα αλλο.Και μονο το τελευταιο αρκει για να καταλαβεις οτι ο δημος κοιταει μονοπλευρα.Αλλα τοσα ξερεις τοσα λες.Καπου δανεικος ησουν και εσυ τα τελευταια χρονια και χαθηκες στις λεπτομεριες.

Αν ησασταν στη θεση μου,συμπαιχτες μου,η μελη της διοικησης της ομαδας μου,δεν θα εισασταν τοσο ηπιοι απεναντι στον Λεωνιδα σε χαρακτηρισμους"βρηκε μπροστα αρνησεις,δυσκολους χαρακτηρες...δεν ηθελαν να αλλαξουν και να δουν το μπασκετ απ τη σωστη οπτικη γωνια-πραγματα που ο καθε προπονητης δεν θα ειχε ανεχτει....-αντιστοιχα προσβλητικη η σταση για την διοικηση που απο συμπαθεια και αναγνωριση ενος καλου προπονητη κρατουσε τον Τσαπακη.-Ειρωνας στο αρθρο του απεναντι στον Μουριχιδη εχωντας κανει ασχημη αναφορα για τους παιχτες του Λεοντα ταυτιζοντας το ταμπεραμεντο του."Δηλαδη τι αλλο θα πρεπε να πει?Οι περισοτερες των λεξεων-προτασεων του,εχουν ως συνωνυμα,υποβιβαστικους και ασχημους χαρακτηρισμους.Αν ηθελε μπορουσε να μας αναφερει σε μια σελιδα του απο την πλουσια αυτοβιογραφια του,ως εμπειρια ζωης.

Τελειωνοντας,προσπαθεια μου δεν ειναι να πισω τον οποιοδηποτε οτι ο Καλφαγιαννης ειναι κακος προπονητης,κακος τυπος η αναιδης.
Εκανε τα σχολια του,σε οσα συμπεριλαμβανε την ομαδα μου,αντεδρασα,κατεγραψα τη γνωμη μου,και αλλοι συμφωνουν μαζι μου και αλλοι οχι.Δεν σας ζητησα να συμφωνησετε.

Να ειστε σιγουροι οτι και ο πρωην κοουτς του Λεοντα,σε ενα μεγαλο μερος των αναφορων μου,μου δινει δικιο,απορωντας για τον λογο που εγινε τοσο εκτενης αναφορα απο τον συνεργατη του,καθως εμπειριες,συμπεριφορες και προβληματα μενουν μεσα στους 4 τοιχους του γηπεδου.

Αρα οσοι αντιδρατε,μπορειτε να μπειτε στη θεση των παιχτων του Λεοντα και να αντιλειφθειται οτι θα αντιδρουσατε το ιδιο.

Καλη εβδομαδα και παλι και καλες προπονησεις
magic32
QUOTE(Swko10 @ Feb 27 2011, 20:39 ) *
Φιλε ματζικ,προφανως εισαι παιχτης της Ελευθεριας αν δεν κανω λαθος

.Ο ψηλος δεν εσταλει στον Λεοντα απο την Ελευθερια.Ηρθε επειδη δεν τον κρατησε η Ελυθερια,και ηθελε να μεινει στην περιοχη του και να παιξει μπασκετ μετα απο δυο χρονια απουσιας του απο τα γηπεδα.Ο Βασιλακος ειναι εξισου δανεικος,πλην ομως ηρθε αποκλειστικα λογω παρεας,και λογω ωραριου εργασιας.Αυτος διαλεξε να ξαναερθει.Οπως αντιστοιχα και ο ενας εκ των μικρων μας.Στις αναφορες σου για τον Λουκη,και για τα παιδικα,ειναι θεμα νοημοσυνης το οτι δε μπορεις να καταλαβεις τι γραφω.

Δεν υπαρχει λογος κοντρας με ενα τοσο οργανωμενο σωματειο οπως η Ελευθερια που εχει οντως καταφερει πολλα στις ερασιτεχνικες κατηγοριες,εγω αναφερομουν απλα σε θεματα διαθεσης ωρων του γηπεδου και σε ισονομια.Να μας κοπουν ωρες για να παιξει αγωνα το αντρικο τους και να ανεβει ακομα και στην Α1(μακαρι)ειναι αποδεκτο.ΑΛλα οχι να κανουν προπονηση οι παιδες και εμεις να κανουμε στις 11.Ουτε για μερικα φιντανακια που ηρθαν με παιδομαζωμα στους μικρους μας,και με πιπιλισμα τους πηρε η Ελευθερια ανεφερα,ουτε για πληρωμες των προπονητων απο τον δημο μιλησα(τους προπονητες του Λεοντα τους πληρωνει αποκλειστικα η διοικηση).ουτε για τιποτα αλλο.Και μονο το τελευταιο αρκει για να καταλαβεις οτι ο δημος κοιταει μονοπλευρα.Αλλα τοσα ξερεις τοσα λες.Καπου δανεικος ησουν και εσυ τα τελευταια χρονια και χαθηκες στις λεπτομεριες.

Αν ησασταν στη θεση μου,συμπαιχτες μου,η μελη της διοικησης της ομαδας μου,δεν θα εισασταν τοσο ηπιοι απεναντι στον Λεωνιδα σε χαρακτηρισμους"βρηκε μπροστα αρνησεις,δυσκολους χαρακτηρες...δεν ηθελαν να αλλαξουν και να δουν το μπασκετ απ τη σωστη οπτικη γωνια-πραγματα που ο καθε προπονητης δεν θα ειχε ανεχτει....-αντιστοιχα προσβλητικη η σταση για την διοικηση που απο συμπαθεια και αναγνωριση ενος καλου προπονητη κρατουσε τον Τσαπακη.-Ειρωνας στο αρθρο του απεναντι στον Μουριχιδη εχωντας κανει ασχημη αναφορα για τους παιχτες του Λεοντα ταυτιζοντας το ταμπεραμεντο του."Δηλαδη τι αλλο θα πρεπε να πει?Οι περισοτερες των λεξεων-προτασεων του,εχουν ως συνωνυμα,υποβιβαστικους και ασχημους χαρακτηρισμους.Αν ηθελε μπορουσε να μας αναφερει σε μια σελιδα του απο την πλουσια αυτοβιογραφια του,ως εμπειρια ζωης.

Τελειωνοντας,προσπαθεια μου δεν ειναι να πισω τον οποιοδηποτε οτι ο Καλφαγιαννης ειναι κακος προπονητης,κακος τυπος η αναιδης.
Εκανε τα σχολια του,σε οσα συμπεριλαμβανε την ομαδα μου,αντεδρασα,κατεγραψα τη γνωμη μου,και αλλοι συμφωνουν μαζι μου και αλλοι οχι.Δεν σας ζητησα να συμφωνησετε.

Να ειστε σιγουροι οτι και ο πρωην κοουτς του Λεοντα,σε ενα μεγαλο μερος των αναφορων μου,μου δινει δικιο,απορωντας για τον λογο που εγινε τοσο εκτενης αναφορα απο τον συνεργατη του,καθως εμπειριες,συμπεριφορες και προβληματα μενουν μεσα στους 4 τοιχους του γηπεδου.

Αρα οσοι αντιδρατε,μπορειτε να μπειτε στη θεση των παιχτων του Λεοντα και να αντιλειφθειται οτι θα αντιδρουσατε το ιδιο.

Καλη εβδομαδα και παλι και καλες προπονησεις

κανεις λαθος δνε ειμαι παικτης της ελυεθριας,δεν εχω καμια σχεση με την ελευθερια,ισα ισα δεν εχω και τις καλυτερες των σχεσεων αυτη τη στιγμη..αλλα μπορω να ξερω αρκετα πραγματα για τα του μσοχατου απο γνωστους μου και απο καποιες παλιοτερες εμπειριες..

βαριεμαι και να σου απαντησω σε ολα αυτα,μιας και θα βρεις κατι να απαντησεις ασχετο με αυτα που λεω..μαλλον γιατι εγω ειμαι και χαμηλης νοημοσυνης οπως ανεφερες...εσυ που εισαι υψηλης νοημοσυνης κατσε και πιστευε οτι φταινει ολα τ αλλα μαζι με τον αναδρομο ερμη και την αφροδιτη στο λιονταρι που σας πολεμανε γτ ειναι αληθεια οτι μετα το μενος εναντιον του μαρινακη στο ποδοσφαιρο το επομενο μεγαλθο θεμα ειναι το αντιλεων κινημα...
tsili82
QUOTE(Swko10 @ Feb 25 2011, 19:53 ) *
Με συφιλιασε ο Καλφαγιαννης με το αρθρο του και βλεπω να την πληρωνει ο Τελαμωνας!!!!

Χαζομαρα που το αργησε.Δε μπορουσε να το γραψει κανα δυμηνο πιο πριν,να εκνευριζε ολη την ομαδα μηπως και παθιαζονταν ολοι???

Αποδεκτα μονο τα σχολια για το οτι ο Τσαπακης ειναι ενας απο τους καλυτερους προπονητες που κυκλοφορουν στην κατηγορια,και οτι ο νεος κοουτς,ειτε καλος ειτε κακος,ηρθε στο τελος της χρονιας μονο και μονο για να βοηθησει.

Μπορεις αν θες Λεωνιδα να καταγραψεις και λεπτομεριες απο την ζωη της οικογενειας που σε εκανε μελος της εστω και με το να εκτελεις την προθερμανση και να μας εκθεσεις ολους περισοτερο.

Και ενα απλο μυαλο μπορει να καταλαβει οτι τα εν οικω μη εν δημο....

Σ ευχαριστουμε



QUOTE(Swko10 @ Feb 26 2011, 00:12 ) *
Ευχαριστω τον Λεωνιδα για το ποστ αναφερωμενος στην ομαδα μου...Πρωτη φορα φετος σε ενα "αδιαφορο" παιχνιδι κατεβηκε η ομαδα παθιασμενη και με τσαμπουκα.

Καλο σαββατοκυριακο σε ολους....



QUOTE(Swko10 @ Feb 27 2011, 01:37 ) *
Καλφ στις προπονησεις ηρ8ες για τρεις εβδομαδες και μονο.Αρα η συνεργασια σου με τον Τσαπ ηταν αποκλειστικα στο να κρατας στατιστικη?Δεν καταλαβα κατι διαφορετικο.Α,και η εξουθενωτικη προπονηση που μας εβαζε στο ματς σαν να εχουμε παιξει ηδη ενα ημιχρονο.

Εγω ψιλοαδιαφορω για τα θεματα σου με την διοικηση,καθως εμεις στο παρκε και ο Τσαπ απ τον παγκο μονοι μας διναμε τις μαχες μας.Οτι μπορουσε φετος εκανε η διοικηση,και απο χρονου οποιος δεν αρκειται παιρνει τον δρομο του.

Εγω οσες λεπτομεριες και αν εγραψα,δεν εξεθεσα ποτε κανεναν.Και να γνωριζεις οτι ολοι στην ομαδα ειναι απογοητευμενοι μαζι σου.Ενω με τον Τσαπακη,παρολο που ηταν μια φευγω μια μενω,κανεις δεν εχει προβλημα γιατι πραγματικα το θεμα ηταν οτι καποιοι παιχτες δεν μπορουσαν να συνεργαστουν και ν ανταποκριθουν στις απαιτησεις του και απο την αλλη ο ιδιος το παλευε οσο και οπως μπορουσε.Και πολοι απο εμας,δεν συμφωνησαμε με την απομακρυνση του.



Απαραδεκτος,και απορω που το συζητας γιατι σε ειχα για λογικο ατομο,αλλα ισως να φταιει οτι και οι δικες σου μπασκετικες εμπειριες ειναι στα πλαισια χαμηλων κατηγοριων και ως εκει να φτανει το μυαλο σου....Δεν βρισκω κατι αλλο.

Καλη συνεχεια....

Ρε φιλε που ακριβως ειναι οι αποψεις σου???Γιατι εγω βλεπω μια απιστευτη ειρωνια απεναντι στο Λεωνιδα εκ μερους σου...Οταν κανεις μια συζητηση, εχεις επιχειρηματα και λες Λεω εισαι λαθος για τους παρακατω λογους και τους αναφερεις!!Εσυ μπηκες στην διαδικασια να πεις οτι ο Λεωνιδας εχει αδικο γιατι ηταν μονο για 3 εβδομαδες μαζι σας και επειδη για διαφορους λογους δεν εμεινε παραπανω και ερχοταν μονο στους αγωνες!!Δεν του λες οτι εχει αδικο, αλλα του λες δεν πρεπει να εχει γνωμη!!Το οποιο απο μονο του δεν στεκει...
Εχεις καταντησει ο γραφικος των φορουμ που συμμετεχει η ομαδα σου...Ολο κατατρεγμενοι ειστε, βαση των οσων γραφεις!!!Σας εχει βαλει στο ματι η διαιτησια, ολη η ΕΣΚΑΝΑ τα εχει μαζι σας επειδη λετε μονο εσεις την αληθεια, τωρα ο Λεωνιδας, η διοικηση του γηπεδου δεν σας δινει την πρεπουσα σημασια...Ημαρτον ρε μεγαλε!!Αλλες ομαδες δεν εχουν καν γηπεδο, πολλες φορες τους σφαζουν αλλα δεν βγαινουν καθε τρεις και λιγο να μας τα ζαλησουν...
Καληνυχτα!!
magic32
QUOTE(tsili82 @ Feb 27 2011, 22:04 ) *
Ρε φιλε που ακριβως ειναι οι αποψεις σου???Γιατι εγω βλεπω μια απιστευτη ειρωνια απεναντι στο Λεωνιδα εκ μερους σου...Οταν κανεις μια συζητηση, εχεις επιχειρηματα και λες Λεω εισαι λαθος για τους παρακατω λογους και τους αναφερεις!!Εσυ μπηκες στην διαδικασια να πεις οτι ο Λεωνιδας εχει αδικο γιατι ηταν μονο για 3 εβδομαδες μαζι σας και επειδη για διαφορους λογους δεν εμεινε παραπανω και ερχοταν μονο στους αγωνες!!Δεν του λες οτι εχει αδικο, αλλα του λες δεν πρεπει να εχει γνωμη!!Το οποιο απο μονο του δεν στεκει...
Εχεις καταντησει ο γραφικος των φορουμ που συμμετεχει η ομαδα σου...Ολο κατατρεγμενοι ειστε, βαση των οσων γραφεις!!!Σας εχει βαλει στο ματι η διαιτησια, ολη η ΕΣΚΑΝΑ τα εχει μαζι σας επειδη λετε μονο εσεις την αληθεια, τωρα ο Λεωνιδας, η διοικηση του γηπεδου δεν σας δινει την πρεπουσα σημασια...Ημαρτον ρε μεγαλε!!Αλλες ομαδες δεν εχουν καν γηπεδο, πολλες φορες τους σφαζουν αλλα δεν βγαινουν καθε τρεις και λιγο να μας τα ζαλησουν...
Καληνυχτα!!

ξεχασες τον αναδρομο ερμη τσιλι
Swko10
Δεν ασολουνται ατομα που εχουν προσφερει στην Ελευθερια,και ασχολειται ο παλιος της παιχτης και το τσιρακι της.

Εγω τουλαχιστον ειμαι γνωστος για το ποιος ειμαι στοπ φορουμ και ευκολα με βρισκεις.Εσεις που ειστε αγνωστοι για τους υπολοιπους αναγνωστες,παραμεινετε στις πληροφοριες σας και μην αποδεχεστε οτι χρονια τωρα ειτε λογω δημαρχου ειτε λογω συμφεροντων η Ελευθερια καβαλαει με το ετσι θελω ολα τα αλλα τμηματα περαν της ενοργανης.

Οσο για τον Λεω.δεν δινω αλλη συνεχεια.Πραγματικα χαιρομαι που ο ματσικ αντιληφθηκε οτι δυσκολα θα του επιτρεψει η νοημοσυνη του να κατανοησει γιατι ο Καλφ ειναι λαθος.Ελπιζω καποια στιγμη παλιε παιχτη της Βουλιαγμενης να φτασεις και εσυ σε αυτο το προηγμενο επιπεδο.

Καλο ξημερωμα
Jabar
Aγαπητοί φίλοι θα παρακαλούσα να σταματήσει εδώ το θέμα γιατί κούρασε.Ο Λεωνίδας έχει κάθε δικαίωμα να γράψει την άποψη του και κρίνεται γι αυτή. Θα παρακαλούσα και τον ΣΩΚΟ 10 όταν απευθύνεται σε άλλους χρήστες να μην τους ειρωνεύεται, γιατί αυτά περί νοημοσύνης,τσιράκια,κλπ δεν είναι σωστά.Σαφώς δεν συμβάλλουν στο διάλογο και παραβαίνουν τους κανονισμούς του φόρουμ ,περιμένω να ανασκευάσει.Όταν κάποιος επιχειρηματολογεί δεν χρειάζονται χαρακτηρισμοί.
tsili82
QUOTE(Swko10 @ Feb 28 2011, 03:01 ) *
Δεν ασολουνται ατομα που εχουν προσφερει στην Ελευθερια,και ασχολειται ο παλιος της παιχτης και το τσιρακι της.

Εγω τουλαχιστον ειμαι γνωστος για το ποιος ειμαι στοπ φορουμ και ευκολα με βρισκεις.Εσεις που ειστε αγνωστοι για τους υπολοιπους αναγνωστες,παραμεινετε στις πληροφοριες σας και μην αποδεχεστε οτι χρονια τωρα ειτε λογω δημαρχου ειτε λογω συμφεροντων η Ελευθερια καβαλαει με το ετσι θελω ολα τα αλλα τμηματα περαν της ενοργανης.

Οσο για τον Λεω.δεν δινω αλλη συνεχεια.Πραγματικα χαιρομαι που ο ματσικ αντιληφθηκε οτι δυσκολα θα του επιτρεψει η νοημοσυνη του να κατανοησει γιατι ο Καλφ ειναι λαθος.Ελπιζω καποια στιγμη παλιε παιχτη της Βουλιαγμενης να φτασεις και εσυ σε αυτο το προηγμενο επιπεδο.

Καλο ξημερωμα

Οπως σου προειπαν βασικη αρχη μιας συζητησης ειναι να επιχειρηματολογεις!!Αλλα αυτο προφανως δεν σου το εμαθαν στο σχολειο ή στο ειπαν και νομιζες οτι το εκαναν επιτηδες για να σε φερουν σε δυσκολη θεση και για να σε κυνηγησουν και εκει....Αφου ξερεις ποιοι ειναι οι αλλοι 2 που σου απαντουν προφανως και το οτι εισαι γνωστος ειναι παντελως ασχετο στη συζητηση!!Και εμενα με βρισκουν ευκολα οσοι θελω, αλλα δεν ειμαι γωστος εδω λογω της γραφικοτητας μου και του wanna be ο εξυπνος του φορουμ-οπως εσυ- που παντα εχει αντιθετα αποτελεσματα...
Οσο για το επιπεδο νοημοσυνης γενικοτερα θα σου πω μονο οτι μονο οι χαζοι και κομπλεξικοι ανθρωποι νιωθουν οτι ολοι τους κυνηγουν!!!Ειμαι σιγουρος πως πολυ συντομα θα βρεις και αλλους να κυνηγουν εσενα και το σωματειο σου!!
Καλη ημερα και καλο ψαξιμο ανθρωπων οι οποιοι σας κυνηγουν!
Υ.Γ Δεν ασχολουνται τα ατομα της Ελευθεριας γιατι προφανως σε ξερουν καλα, κατι που εγω οχι, και θεωρουν οτι δεν αξιζει να ασχοληθουν με ατομα σαν κι εσενα...Ουτε καν για χαβαλε!!!Τοσο απλα...
Καλημερα και καλα μυαλα!!!
magic32
ενταξει παλικαρι μου..δεν ξανασχολουμαστε μαζι σου..αλλαωστε ηταν βλακεια και μονο ν ασχοληθουμε μαζι σου...πεσαμε πολυ χαμηλα...συνεχισε τη μιρλα σου..θα πας μπροστα,

Όλοι οι άνθρωποι έχουνε το δικαίωμα να είναι ........ Απλά μερικοί κάνουνε κατάχρηση του δικαιώματος

δεν γραφω τη λεξη στις τελιτσες γτ δεν σκοπευω να παρω φαουλ για παρτη σου....
τσιρακι3
magic32
Α και κατι ακομα..η ελευθερια καβαλουσε λογω δημαρχουν τα υπολοιπα τμηματα?Που μεχρι να απει τ οβολλευ στο κατω γηπεδο ηταν συνεχω ριγμενη και το βολλευ επαιρνε οτι ωρες ηθελε?Οσο για το οτι ηταν παραπανω απο το σωματειο σου...Απο που κι ως που σου κανει εντυπωση..μιλαμε για μια ομαδα που πρωταγωνιστει στην Α ΕΣΚΑΝΑ,ειχε γυναικειο σ εθνικη κατηγορια για 5 χρονια και τα τμηματα υποδομης της παιζουν στην α εσκανα οποτε πρεπει να παιζουν σε κλειστα..οταν κανεις ολα αυτα σαν σωματειο ζητα τα ιδια..με την προσπαθεια να δημιουργησεις κατι καλο δεν τα κερδιζεις αυτοματα
Swko10
Απο τη στιγμη που καταφερα δυο ασχετα ατομα με τη Γ Εσκανα να συγκεντρωσουν το ενδιαφερον τους στην κατηγορια και να γραψουν καμια 15αρια ποστ τοτε σιγουρα τα λεγομενα μου βασιζονται σε πηγη φαντασιας.

Τελειωνοντας μια και καλη με το θεμα,εχω την εντυπωση οτι εχω ποσταρει τουλαχιστον 10 φορες εχοντας επιχειρηματα που απο περιεργεια,οσοι δεν τα εχουν δει-αντιληφθει πως θα μπορουσαν να χαρακτηριστουν?

Σου γραφω οτι η αλλη ομαδα εχει εναν σουπερ προπονητη που τον πληρωνει ο
δημος με βασικο μισθο,μας εχει τσιμπισει 1-2 πιτσιρικια,βαζει το παιδικο να κανει προπονησεις σε ωρες του αντρικου μας και εσυ με χαρακτηριζεις ως χαμηλου επιπεδου και ανευ επιχειρηματων....Στο επομενο ποστ θα σας καταγραψω και τι βρακι φορανε,με γραμματοσειρα νο.5 για να σιγουρευτω οτι το πιασατε το υπονοουμενο.

Οποιος θελει βγαζει συμπερασμα.

Συγνωμη απο πλευρας μου που τραβηχτηκε τοσο το θεμα.

Οσοι χρειαζοταν νακαταλαβουν,καταλαβαν.ειμαι σιγουρος οτι οι υπολοιποι θα αντιδρουν,καθως δεν εχουν καταλαβει πως εγω απλα γραφω τη γνωμη μου,αντιστοιχα κριτικαρς,και δεν προσπαθω να μεταπεισω κανεναν που δεν το θελει...


Συγχαρητηρια στους Τραχωνες για την ανοδο.Το αξιζαν και με το παραπανω,κριμα που δεν ηταν ετοιμη αυτη η ομαδα απο περισυ να μπορουσαμε να ειχαμε δυο ωραια ματσακια με τη Βουλιαγμενη.
Ξερουμε τι ωρα ειναι το ματς στα καμινια το βραδυ?

Καλημερα σε ολους
magic32
QUOTE(Swko10 @ Feb 28 2011, 13:38 ) *
Απο τη στιγμη που καταφερα δυο ασχετα ατομα με τη Γ Εσκανα να συγκεντρωσουν το ενδιαφερον τους στην κατηγορια και να γραψουν καμια 15αρια ποστ τοτε σιγουρα τα λεγομενα μου βασιζονται σε πηγη φαντασιας.


Σου γραφω οτι η αλλη ομαδα εχει εναν σουπερ προπονητη που τον πληρωνει οδημος,μας τσιμπαει πιτσιρικια,βαζει το παιδικο να κανει προπονησεις σε ωρες μας και εσυ με χαρακτηριζεις ως χαμηλου επιπεδου και ανευ επιχειρηματων....

δεν την παλευεις καθολου..βλεπω καθε παρασκευη ματς γ εσκανα και ασχολουμαι παααρα πολυ με την κατηγοια..γι αυτο και μπορω να εχω αποψη οτι δεν φταιει καμια διατησια στην ομαδα σου και κανενας δημος αλλα το στραβο σας τ οκεφαλι...

Τσιμπαει πιτσιρικια η ελευθερια απο τον λεοντα..η ελευθερια που εχει τμηματα υποδομης στην α εσκανα εχει αναγκη να τσιμπησει πιτσιρικια απο μια ομαδα που δεν εχει καν δικους της μικρους για αν στελεχωσει το αντρικο...

αυτο που λες δειχνει ποιος ειναι ο γραφικος..

εκτος απο εμας τους 2 δεν ξερω αν παρατηρησες οτι σε κραζουν ολοι οσοι γραψανε σχετικα με τ οθεμα..αλλα οταν εισαι κολλημενος νομιζεις οτι εισαι και σωστος..αλλωστε αν ησουνα απολυτα σωστος δεν θα ειχες διαγραφει ηδη μια φορα απο το φορουμ...
Marina
Ρε συ magic άσε μας να δουλέψουμε και λίγο. Εντάξει από κάπου ξέρεις τα της Ελευθερίας και του Μοσχάτου.

Αλλά ρε αγόρι μου, μίλα και με κανέναν άνθρωπο πριν γράψεις για να μάθεις ιστορία.

Ο γενικός γραμματέας Λουκής Ελευθέριος έλεγε επί 7 χρόνια κάθε χαρτί αυτής της ομάδας που έκανε τα όσα λες. Μαζί με Λιβάνιο, Τζαφέρη και Γκόγκο τις γράψανε τις σελίδες. 700 παιδιά το φτάσαμε το σωματείο. Το πρώτο μηχανογραφημένο σωματείο έγινε η Ελευθερία και έτρεχα ως γραμματέας -ήμουν ανήλικη δεν μπορούσα να μπω στο ΔΣ- να μαζεύω συνδρομές, να βγάζω εφημερίδες με τον κ. Αντώνη, να φτιάχνω προγράμματα και τόσα άλλα. 2 τα ξημερώματα τελειώνανε τα ΔΣ και ήταν γεμάτα από ανθρώπους που νοιάζονταν για την ομάδα. Επί ημερών αυτών των ανθρώπων ανέβηκε το γυναικείο, με την Αρφαρά παίκτρια. Επί ημερών αυτών των ανθρώπων έγιναν τα μεγαλύτερα βήματα προς αυτό που βλέπεις εσύ σήμερα.

Έχουμε ζήσει πολύ όμορφες στιγμές στην Ελευθερία και ο λόγος που αποχωρήσαμε είναι η κούραση και τίποτα άλλο. Νομίζεις ότι θέλω να βλέπω την Ελευθερία να παραπαίει; Μοσχατιώτικο σωματείο είναι, έλεος! Τους ανθρώπους που είναι εκεί τους ξέρω από τα 14. Λες να θέλω το κακό τους;

Την έχετε πέσει όλοι και στον Σώτο γιατί γκρινιάζει και καλά. Μακάρι να είχανε όλες οι ομάδες έναν Σώτο. Και ας γκρινιάζει δεν πειράζει. Αλλά την πονάει την φανέλα ρε γαμώτο. Για αυτό το κάνει. Ούτε λεφτά βγάζει ούτε και θα βγάλει από την ομάδα.

Είναι μια κάστα ανθρώπων, εμείς οι τρελαμένοι όπως λέω, που γουστάρουμε να ασχολούμαστε με τα ερασιτεχνικά. Πάντα θα γκρινιάζουμε και πάντα θα θέλουμε περισσότερα.

Γιατί ο ερασιτεχνικός αθλητισμός είναι μικρόβιο. Μακάρι να το είχαν περισσότεροι και να μην είχαν το νου τους στα φράγκα. Γιατί καλός ο Ολυμπιακός, αλλά όταν παίζει ο Λέων η μέρα είναι ομορφότερη. Ασχέτως αποτελέσματος. Είναι οι ομάδες μας και τις πονάμε. Είναι οι κόποι μας. Οι πραγματικά ΔΙΚΕΣ μας ομάδες!

Τέρμα τα δημόσια. Θα φτάσω 40 ποστ και θα χαλάσω το ρεκόρ, θα χαλάσω και το θέμα. Όποιος θέλει, ό,τι θέλει ας στείλει
πμ.

Have a nice day!
magic32
QUOTE(Marina @ Feb 28 2011, 13:46 ) *
Ρε συ magic άσε μας να δουλέψουμε και λίγο. Εντάξει από κάπου ξέρεις τα της Ελευθερίας και του Μοσχάτου.

Αλλά ρε αγόρι μου, μίλα και με κανέναν άνθρωπο πριν γράψεις για να μάθεις ιστορία.

Ο γενικός γραμματέας Λουκής Ελευθέριος έλεγε επί 7 χρόνια κάθε χαρτί αυτής της ομάδας που έκανε τα όσα λες. Μαζί με Λιβάνιο, Τζαφέρη και Γκόγκο τις γράψανε τις σελίδες. 700 παιδιά το φτάσαμε το σωματείο. Το πρώτο μηχανογραφημένο σωματείο έγινε η Ελευθερία και έτρεχα ως γραμματέας -ήμουν ανήλικη δεν μπορούσα να μπω στο ΔΣ- να μαζεύω συνδρομές, να βγάζω εφημερίδες με τον κ. Αντώνη, να φτιάχνω προγράμματα και τόσα άλλα. 2 τα ξημερώματα τελειώνανε τα ΔΣ και ήταν γεμάτα από ανθρώπους που νοιάζονταν για την ομάδα. Επί ημερών αυτών των ανθρώπων ανέβηκε το γυναικείο, με την Αρφαρά παίκτρια. Επί ημερών αυτών των ανθρώπων έγιναν τα μεγαλύτερα βήματα προς αυτό που βλέπεις εσύ σήμερα.

Έχουμε ζήσει πολύ όμορφες στιγμές στην Ελευθερία και ο λόγος που αποχωρήσαμε είναι η κούραση και τίποτα άλλο. Νομίζεις ότι θέλω να βλέπω την Ελευθερία να παραπαίει; Μοσχατιώτικο σωματείο είναι, έλεος! Τους ανθρώπους που είναι εκεί τους ξέρω από τα 14. Λες να θέλω το κακό τους;

Την έχετε πέσει όλοι και στον Σώτο γιατί γκρινιάζει και καλά. Μακάρι να είχανε όλες οι ομάδες έναν Σώτο. Και ας γκρινιάζει δεν πειράζει. Αλλά την πονάει την φανέλα ρε γαμώτο. Για αυτό το κάνει. Ούτε λεφτά βγάζει ούτε και θα βγάλει από την ομάδα.

Είναι μια κάστα ανθρώπων, εμείς οι τρελαμένοι όπως λέω, που γουστάρουμε να ασχολούμαστε με τα ερασιτεχνικά. Πάντα θα γκρινιάζουμε και πάντα θα θέλουμε περισσότερα.

Γιατί ο ερασιτεχνικός αθλητισμός είναι μικρόβιο. Μακάρι να το είχαν περισσότεροι και να μην είχαν το νου τους στα φράγκα. Γιατί καλός ο Ολυμπιακός, αλλά όταν παίζει ο Λέων η μέρα είναι ομορφότερη. Ασχέτως αποτελέσματος. Είναι οι ομάδες μας και τις πονάμε. Είναι οι κόποι μας. Οι πραγματικά ΔΙΚΕΣ μας ομάδες!

Τέρμα τα δημόσια. Θα φτάσω 40 ποστ και θα χαλάσω το ρεκόρ, θα χαλάσω και το θέμα. Όποιος θέλει, ό,τι θέλει ας στείλει
πμ.

Have a nice day!

αγαπας την ελευθερια,θελεις να δεις την ελευθερια να πηγαινει καλα,αλλα κατα τ αλαλ δεν εχεις κανεναν προβλημα να βλεπεις παικτη της ομαδας σου να κραζει την ελευθερια και τις τακτικες της..μαλιστα..το ακουσαμε κι αυτο...

και στο κατω κατω εγω δεν του ειπα να μην γκρινιαζει..του ειπα ν ανοιξει ενα δικο του τοπικ ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ οπως εχει κανει ο πολις και ο εθνικος για να γκρινιαζει εκει και να κατακεραυνωνει οσους θελει,αφου εδω το τοπικ ειναι για το πρωταθλημα της γ εσκανα και να μιλαμε για μπασκετακι..οχι για το αν σασ εσφαξε ο μελης,οχι για το αν ειπε κακιες για σας ο καλφαγιαννης,οχι για το αν σας τρωει ωρες ο δημος η το μεγαλο σωματειο της περιοχης σας..κατσε και σεψου ν αρχιζουν ν αραδιαζουν απο καθε ομαδα τα οποια προβληματα τος σε αυτο το τοπικ...φεξε μου και γλιστησε
Swko10
QUOTE(magic32 @ Feb 28 2011, 13:48 ) *
αγαπας την ελευθερια,θελεις να δεις την ελευθερια να πηγαινει καλα,αλλα κατα τ αλαλ δεν εχεις κανεναν προβλημα να βλεπεις παικτη της ομαδας σου να κραζει την ελευθερια και τις τακτικες της..μαλιστα..το ακουσαμε κι αυτο...


Ενταξει ,ματζικ.Εχεις δικιο.
Εχει καταντησει χαζομαρα.Να σαι καλα...
smart
ΗΜΑΡΤΟν πια!!!! σταματιστε ρε παιδια να απαντατε συνεχεια στον swko και οπιοδηποτε αλλο απο τον λεων... αμαν πια ας ανοιξουν καινουργιο τοπικ με τα θεματα τους...
σχολιαστε τα ματσακια μονο....

ουφ τρελαθηκα ποια με τον ''ιστορικο''
Jabar
Τελευταία προειδοποίηση, τέλος.Το θέμα έχει εξαντληθεί και κουράζει.Θα σβήσω ότι σχετικό θα γραφτεί.Παρακαλώ επίσης να κρατάτε ένα επίπεδο.Υβριστικά και ειρωνικά ποστ θα τιμωρηθούν.Δεν μπορώ να ανεχθώ άλλο την κατάσταση.Επίσης αν κάποιος χρήστης μου δώσει τους κωδικούς του μπορώ να τσεκάρω mail και σε περιπτώσεις ύβρεων και απειλών να διαγράψω τον αποστολέα.Δεν το κάνω σέβομαι το ιδιωτικό χαρακτήρα αυτής της επικοινωνίας.Αλλά θα ήθελα όλοι να αναλαμβάνουν την ευθύνη των πράξεων τους σαν άντρες και όχι σαν μπέμπηδες να δείχνουν τον άλλο.
katestramenos
Καλησπερα.
Διαβαζω αυτες τις μερες τα περι "Λεωντα" ποστ και θελω να πω δυο πραγματα αν μου επιτρεπεται.
Με το Λεωνιδα γνωριζομαι προσωπικα ενω με το Σωτηρη φυσιογνωμικα αν και εχουμε αρκετους κοινους γνωστους.Αυτα τα αναφερω για να μη νομιζει κανεις οτι μεροληπτω η οτι ειμαι βαλτος .Το ονομα μου αλλωστε το αναγραφω στο τελος καθε ποσταρισματος.
Ως αναγνωστης του Αττικα Μπασκετ ενοχληθηκα λιγο απο το τροπο που εγραψε ο Λεωνιδας.Γραφει για Τραχωνες και Ελληνικο ενα μεγαλο κομματι,για το Λεωντα ενα τεραστιο και για τις υπολοιπες ομαδες ελαχιστα πραγματα.Ειναι γνωστο σε ολους οτι ηταν βοηθος προπονητη(με το δικο του τελοσπαντων τροπο)στο Λεωντα και εχει αποψη για το τι συμβαινει εκει.Δεν ενδιεφερε ομως το ευρυ κοινο τι συμβαινει στο Λεωντα και αλλαζει προπονητη κτλ κτλ.Ας εγραφε πεντε πραγματα που εξεφραζαν τη γενικη εικονα και μεχρι εκει.Αυτο που διαβασα θεωρω οτι ηταν "κακη" δημοσιογραφια.
Προσωπικα θεωρω δικαιολογημενη την αντιδραση των ατομων του Λεωντα.Βεβαια και εκεινοι με τη σειρα τους παραπονιουνται για τα αυτονοητα.Προβληματα σαφως υπαρχουν και πρεπει να βρουν λυση αλλα τετοιου ειδους προβληματα αντιμετωπιζουν τουλαχιστον το 75% των ομαδων της Εσκανα.(δλδ ο Εθνικος που εχει αλλωστε το περισσοτερο κοσμο τι να πει????)Αν θελουν να τα αναφερουν ειναι δικο τους θεμα και αποφαση.Οποιος θελει διαβαζει οποιος θελει τα αγνοει.Αυτο το μας κουρασες ειναι υποκειμενικο.Καποιος μπορει να θελει να τα διαβασει(οχι εγω παντως.) Εκει λοιπον που ο Σωτος λεει τα προβληματα του Λεωντα τσιμπαει και ο Νικολας(magic32)αν δε κανω λαθος .Λεει τα δικα του και γινεται χαμος.Θα μπορουσες και εσυ ρε Νικο που οντως εχεις αποψη και της Γ κατηγοριας να μην απαντας.Αλλωστε οπως λες δεν εχεις και τις καλυτερες σχεσεις με τη παλια σου ομαδα.Τι την υποστηριζεις.?Δε λεω οτι κανεις ασχημα αλλα δεν ειναι δικο σου προβλημα.Οπως αναφερει και η Γραμματεας του Λεωντα εχει καποιες γνωσεις επι του θεματος και ισως εισαι ανενημερωτος.
Ο Σωτηρης ειναι παλιο μερος του φορουμ και παλαιοτερα ηταν πιο επιθετικος στα ποσταρισματα του.Οταν ο Λεωνιδας ανελαβε τη θεση του στο Λεωντα σε ποσταρισμα του Σωτηρη ειχε σχολιασει χαρακτηριστικα οτι χαιρεται για το επιπεδο του φορουμ και των χρηστων και μακαρι να εγραφαν ολοι τοσο ωραια ποστ οσο Σωτηρης.Ξαφνικα δε γινεται να χανεις αυτο το επιπεδο επειδη συγκρουεσαι.Μη λεμε οτι θελουμε.Δε θετω μομφη στον Λεωνιδα αλλα ολα αυτα μοιαζουν σχημα οξυμωρο.
Πριν λιγο καιρο μας "κουραζαν" οι Σουρμενιωτες.Τωρα οι Μοσχατιωτες.Ο καθενας μπορει να γραφει οτι θελει.Βεβαια βελτιστο θα ηταν να τα γραφουν ολοι επωνυμα.Αλλα το φορουμ αυτη τη παγιδα εχει.Την ανωνυμια.Αν λοιπον ειναι αναποσπαστο δικαιωμα η ελευθερια του λογου εδω αλλο τοσο αναποσπαστο ειναι το δικαιωμα της ελευθεριας αναγνωσης.Οποιος θελει διαβαζει.
Αν ομως αυτα τα μας κουρασες κτλ πανε για το παιχνιδι των εντυπωσεων τοτε γινομαστε ολοι γραφικοι.Αυτοι που γραφουν,αυτοι που απαντουν και περισσοτερο εμεις που τα διαβαζουμε.Εχω πεσει και εγω στη παγιδα της αντιπαραθεσης και ειναι χαζομαρα.Ανοιγεις τη σελιδα να ενημερωθεις για τα εσκανικα νεα και διαβαζεις κατι που σε ενοχλει και θες να απαντησεις.Αυτο το τρυπακι δε σταματαει ποτε και τελικα η ειδησεις ειναι λιγοτερες απο τις διαμαχες . Ερχονται και οι καλοθελητες και λενε.ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ τι του ειπε....
Λεωνιδα δεν ειπες κατι που προσβαλλει το Λεωντα σα σωματειο αλλα καποιοι καταλαβαν το κειμενο σου με το δικο τους τροπο.Ασχοληθηκες αρκετα στο αρθρο σου με την ομαδα οχι τοσο για το παικτικο κομματι αλλα κυριως για τη σχεση των παικτων με το Συνεργατη σου.Εκει το χαλασες.(προσωπικα παντα μιλαω)
Σωτηρη τα προβληματα που αναφερεις σαφως και ειναι υπαρκτα αλλα οσο και να τα γραφεις εδω δεν αλλαζει τιποτα.Το οτι εχετε παρει την αποφαση να τα γραφετε μπας και αλλαξει κατι σας τιμα γιατι βγαινετε μπροστα και τα λετε επωνυμα.
Το θεμα ειναι οτι τα προβληματα σας δεν ειναι δικαιολογια για τις ηττες η τις νικες.Παιζουν ρολο αλλα δε γινεται να χρυσωνεις το χαπι σε καθε ηττα λογω των προβληματων του σωματειου.Γενικα εισαστε καλη παρεα αλλα δυσκολοι μπασκετικοι χαρακτηρες.Δε φαινεται απο την λυση της συνεργασιας σας με το συνεργατη του Λεωνιδα αλλα με τις συνεχομενες αλλαγες προπονητων.Μπορει να κανω και λαθος.Το καλυτερο που εχουμε να κανουμε ειναι να αναλαβουμε πρωτα τις ευθυνες μας και μετα να βρουμε λυση στα προβληματα που μας δημιουργουν οι αλλοι.
Συγνωμη αν καποιος ενοχληθηκε απο αυτα που γραφω και μεγαλυτερη συγνωμη σε αυτους που "κουρασα"!

Παντα φιλικα
Αντωνακος Θεοδωρος
magic32
QUOTE(katestramenos @ Feb 28 2011, 16:25 ) *
Καλησπερα.
Διαβαζω αυτες τις μερες τα περι "Λεωντα" ποστ και θελω να πω δυο πραγματα αν μου επιτρεπεται.
Με το Λεωνιδα γνωριζομαι προσωπικα ενω με το Σωτηρη φυσιογνωμικα αν και εχουμε αρκετους κοινους γνωστους.Αυτα τα αναφερω για να μη νομιζει κανεις οτι μεροληπτω η οτι ειμαι βαλτος .Το ονομα μου αλλωστε το αναγραφω στο τελος καθε ποσταρισματος.
Ως αναγνωστης του Αττικα Μπασκετ ενοχληθηκα λιγο απο το τροπο που εγραψε ο Λεωνιδας.Γραφει για Τραχωνες και Ελληνικο ενα μεγαλο κομματι,για το Λεωντα ενα τεραστιο και για τις υπολοιπες ομαδες ελαχιστα πραγματα.Ειναι γνωστο σε ολους οτι ηταν βοηθος προπονητη(με το δικο του τελοσπαντων τροπο)στο Λεωντα και εχει αποψη για το τι συμβαινει εκει.Δεν ενδιεφερε ομως το ευρυ κοινο τι συμβαινει στο Λεωντα και αλλαζει προπονητη κτλ κτλ.Ας εγραφε πεντε πραγματα που εξεφραζαν τη γενικη εικονα και μεχρι εκει.Αυτο που διαβασα θεωρω οτι ηταν "κακη" δημοσιογραφια.
Προσωπικα θεωρω δικαιολογημενη την αντιδραση των ατομων του Λεωντα.Βεβαια και εκεινοι με τη σειρα τους παραπονιουνται για τα αυτονοητα.Προβληματα σαφως υπαρχουν και πρεπει να βρουν λυση αλλα τετοιου ειδους προβληματα αντιμετωπιζουν τουλαχιστον το 75% των ομαδων της Εσκανα.(δλδ ο Εθνικος που εχει αλλωστε το περισσοτερο κοσμο τι να πει????)Αν θελουν να τα αναφερουν ειναι δικο τους θεμα και αποφαση.Οποιος θελει διαβαζει οποιος θελει τα αγνοει.Αυτο το μας κουρασες ειναι υποκειμενικο.Καποιος μπορει να θελει να τα διαβασει(οχι εγω παντως.) Εκει λοιπον που ο Σωτος λεει τα προβληματα του Λεωντα τσιμπαει και ο Νικολας(magic32)αν δε κανω λαθος .Λεει τα δικα του και γινεται χαμος.Θα μπορουσες και εσυ ρε Νικο που οντως εχεις αποψη και της Γ κατηγοριας να μην απαντας.Αλλωστε οπως λες δεν εχεις και τις καλυτερες σχεσεις με τη παλια σου ομαδα.Τι την υποστηριζεις.?Δε λεω οτι κανεις ασχημα αλλα δεν ειναι δικο σου προβλημα.Οπως αναφερει και η Γραμματεας του Λεωντα εχει καποιες γνωσεις επι του θεματος και ισως εισαι ανενημερωτος.
Ο Σωτηρης ειναι παλιο μερος του φορουμ και παλαιοτερα ηταν πιο επιθετικος στα ποσταρισματα του.Οταν ο Λεωνιδας ανελαβε τη θεση του στο Λεωντα σε ποσταρισμα του Σωτηρη ειχε σχολιασει χαρακτηριστικα οτι χαιρεται για το επιπεδο του φορουμ και των χρηστων και μακαρι να εγραφαν ολοι τοσο ωραια ποστ οσο Σωτηρης.Ξαφνικα δε γινεται να χανεις αυτο το επιπεδο επειδη συγκρουεσαι.Μη λεμε οτι θελουμε.Δε θετω μομφη στον Λεωνιδα αλλα ολα αυτα μοιαζουν σχημα οξυμωρο.
Πριν λιγο καιρο μας "κουραζαν" οι Σουρμενιωτες.Τωρα οι Μοσχατιωτες.Ο καθενας μπορει να γραφει οτι θελει.Βεβαια βελτιστο θα ηταν να τα γραφουν ολοι επωνυμα.Αλλα το φορουμ αυτη τη παγιδα εχει.Την ανωνυμια.Αν λοιπον ειναι αναποσπαστο δικαιωμα η ελευθερια του λογου εδω αλλο τοσο αναποσπαστο ειναι το δικαιωμα της ελευθεριας αναγνωσης.Οποιος θελει διαβαζει.
Αν ομως αυτα τα μας κουρασες κτλ πανε για το παιχνιδι των εντυπωσεων τοτε γινομαστε ολοι γραφικοι.Αυτοι που γραφουν,αυτοι που απαντουν και περισσοτερο εμεις που τα διαβαζουμε.Εχω πεσει και εγω στη παγιδα της αντιπαραθεσης και ειναι χαζομαρα.Ανοιγεις τη σελιδα να ενημερωθεις για τα εσκανικα νεα και διαβαζεις κατι που σε ενοχλει και θες να απαντησεις.Αυτο το τρυπακι δε σταματαει ποτε και τελικα η ειδησεις ειναι λιγοτερες απο τις διαμαχες . Ερχονται και οι καλοθελητες και λενε.ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ τι του ειπε....
Λεωνιδα δεν ειπες κατι που προσβαλλει το Λεωντα σα σωματειο αλλα καποιοι καταλαβαν το κειμενο σου με το δικο τους τροπο.Ασχοληθηκες αρκετα στο αρθρο σου με την ομαδα οχι τοσο για το παικτικο κομματι αλλα κυριως για τη σχεση των παικτων με το Συνεργατη σου.Εκει το χαλασες.(προσωπικα παντα μιλαω)
Σωτηρη τα προβληματα που αναφερεις σαφως και ειναι υπαρκτα αλλα οσο και να τα γραφεις εδω δεν αλλαζει τιποτα.Το οτι εχετε παρει την αποφαση να τα γραφετε μπας και αλλαξει κατι σας τιμα γιατι βγαινετε μπροστα και τα λετε επωνυμα.
Το θεμα ειναι οτι τα προβληματα σας δεν ειναι δικαιολογια για τις ηττες η τις νικες.Παιζουν ρολο αλλα δε γινεται να χρυσωνεις το χαπι σε καθε ηττα λογω των προβληματων του σωματειου.Γενικα εισαστε καλη παρεα αλλα δυσκολοι μπασκετικοι χαρακτηρες.Δε φαινεται απο την λυση της συνεργασιας σας με το συνεργατη του Λεωνιδα αλλα με τις συνεχομενες αλλαγες προπονητων.Μπορει να κανω και λαθος.Το καλυτερο που εχουμε να κανουμε ειναι να αναλαβουμε πρωτα τις ευθυνες μας και μετα να βρουμε λυση στα προβληματα που μας δημιουργουν οι αλλοι.
Συγνωμη αν καποιος ενοχληθηκε απο αυτα που γραφω και μεγαλυτερη συγνωμη σε αυτους που "κουρασα"!

Παντα φιλικα
Αντωνακος Θεοδωρος

θοδωρη μια χαρα τα λες και οντως οπως λες μπορουσα να μην απαντησω και αυτο ακριβως εκανα πολυ καιρο αν και παρακολοθουσα το τοπικ..αλλα ρε γαμωτο...ειπαμε να λεμε για μπασκετακι...και μονο γι αυτο δεν μιλαμε τελικα..

επισης δεν μπορω να μην γραψω καποια πραγματ απου ξερω..η μαρινα ειπε οτ ιαγαπαει την ελευθερια και θελω να την πιστεψω..οντως οι σχεσεις των σωματειων ηταν σε πολυ καλο επιπεδο τον τελευταιο καιρο..γι αυτο και οι παικτες που οθηκανε στον λεοντα..ποιος ο λογος ομως ν αφηνεις καποιον παικτη σου να πεταει συνεχως υπονοουμενα και σποντες για την αλλη ομαδα αν δεν εχετε προβλημα σχεσεων?

τεσπα..πολυ κουρασε το θεμα..εγω ξερω οτι δυστυχως ο πειραικος λογω απειριας δεν ειναι τριτος η τουλαχιστον να διεκδικει την ανοδο αυτη τη στιγμη κι αυτο ειναι που μ ενδιαφερει περισσοτερο απο τη γ εσκανα..και αμεσως μετα αν δεν τα καταφερει ο πειραικος που μαλλον δεν τα καταφερει,ας ανεβει η καστελλα που παζουν πολλα φιλαρακια κι ειχα παιξει κιολας ασχετως αν λεγοταν πειραικος α.ς τοτε...

ας ελπισουμε να τελειωσαν εδω οι οποιες αντιπαραθεσεις και να επικεντρωθουμε στους γωνες
Swko10
QUOTE(traxonas @ Feb 28 2011, 17:21 ) *
Πες μου τι θελεις για το χθεσινο ,να σου απαντησω.


Ακυρο.Τα ανεβασε το ατικα


Πολυ σωστος ο κατεστραμενος.Εχω πει πολυ καιρο πιο πριν για το θεμα με την εμπειρια της ομαδας μου,που προκαλει αλυσιδωτες αντιδρασεις.Οσο καλη και αν ειναι η ομαδα,δικαια εχει χασει αρκετα παιχνιδια τα οποια εχει αναγνωρισει,απλα σε καποιες ηττες υπαρχει ο +1 παραγοντας τον οποιο και εχουμε σχολιασει.

Δεν θα πω κατι αλλο,νομιζω οτι ηταν ενα νεο ποστ,που συγκεντρωνε τα ως τωρα δικα μου
Καλο απογευμα
SD 6
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΕΡΙ ΛΕΩΝ.ΘΑ ΠΩ ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΩ.
ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΛΕΩΝ ΜΕ ΠΡΟΕΔΡΟ-ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΝ ΠΑΠΑΔΑΚΗ.ΕΔΡΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΠΕΖΑΜΕ ΕΝΤΟΣ-ΕΚΤΟΣ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΗΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥ ΟΜΑΔΑΣ.ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ ΧΑΣΜΕ 100 ΚΑΙ ΒΑΛΕ 30 ΚΑΤΙ.ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΝΙΚΗ ΤΗΝ ΓΕΥΤΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2ΧΡΟΝΙΑ.ΟΣΠΟΥ ΕΝΑ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΗΡΘΕ Ο Κ. ΛΟΥΚΗΣ ΚΑΙ ΑΝΕΛΑΒΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ.ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΙΔΑ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΥΠΑΧΕΙ ΦΩΣ ΣΤΟ ΤΟΥΝΕΛ.Η ΟΜΑΔΑ ΕΧΕΙ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΝΕΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕ,Η ΜΑΡΙΝΑ, Ο ΣΩΤΟΣ, Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΞΕΡΟΥΝ.ΠΛΕΟΝ ΟΤΑΝ ΚΑΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΧΥΛΟ ΦΥΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΟΥΡΤΙ.ΟΛΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΟΤΑΝ ΚΑΝΟΥΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΙΣΤΟΡΙΑ.ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ.ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΛΕΩ ΠΟΥ Ο ΛΕΩΝ ΕΓΙΝΕ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΠΑΠΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΓΕΛΟΣ.ΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΠΟΙΟΣ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΟΧΙ,ΠΑΝΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΠΛΕΥΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΣΩΣΤΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΤΕ ΕΤΣΙ.ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΟΙ ΠΡΑΞΕΙΣ,ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.ΟΠΟΤΕ ΙΔΩΜΕΝ.

ΣΤΡΑΤΟΣ ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ.
jna23
Λόγο φόρτου εργασίας μόλις δίαβασα τα όσα αναγραφτηκαν και αφορούν το αρθρο του Λεωνίδα. Ενα εχω να πώ . Μου λείψατε πολύ παιδία και παραγοντες του Λεοντα . Αλλα δυστυχως ήρθα στην κατηγορία σας μόνο για λίγο για μία χρονιά και δυστυχώς του χρόνου δεν θα μπορούμε πάλι να βρεθούμε γιατί θα είμαστε πάλι σε άλλη κατηγορία. Μόνο αν μας φέρει η τύχη να τα πούμε στο κύπελο smile.gif

Κριμα είχατε δύο αξιόλογα άτομα που μπορούσαν να σας κάνουν ανθρώπους αλλα εσεις θελεται να παραμείνετε Λέωντες. Εχεται πολύ λανθασμένη μπασκετική παιδία και μάλλον πρέπει να αναθεωρήσεται πολλές απόψεις. Χασατε την ευκαιρεία σας διώχνοντας την υγεία απο το σωματείο σας. Σας ευχομαι καλό δρόμο λοιπόν αν και αμφιβάλω καθώς μία στα ίδια σας βλέπω.

Φιλιά τα λέμε στο κύπελο αν βρεθούμε του μπάσκετ έτσι όχι του ποδοσφαίρου smile.gif
SD 6
QUOTE(jna23 @ Mar 2 2011, 14:15 ) *
Λόγο φόρτου εργασίας μόλις δίαβασα τα όσα αναγραφτηκαν και αφορούν το αρθρο του Λεωνίδα. Ενα εχω να πώ . Μου λείψατε πολύ παιδία και παραγοντες του Λεοντα . Αλλα δυστυχως ήρθα στην κατηγορία σας μόνο για λίγο για μία χρονιά και δυστυχώς του χρόνου δεν θα μπορούμε πάλι να βρεθούμε γιατί θα είμαστε πάλι σε άλλη κατηγορία. Μόνο αν μας φέρει η τύχη να τα πούμε στο κύπελο smile.gif

Κριμα είχατε δύο αξιόλογα άτομα που μπορούσαν να σας κάνουν ανθρώπους αλλα εσεις θελεται να παραμείνετε Λέωντες. Εχεται πολύ λανθασμένη μπασκετική παιδία και μάλλον πρέπει να αναθεωρήσεται πολλές απόψεις. Χασατε την ευκαιρεία σας διώχνοντας την υγεία απο το σωματείο σας. Σας ευχομαι καλό δρόμο λοιπόν αν και αμφιβάλω καθώς μία στα ίδια σας βλέπω.

Φιλιά τα λέμε στο κύπελο αν βρεθούμε του μπάσκετ έτσι όχι του ποδοσφαίρου smile.gif


ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΕΞΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΗ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΟΛΑΣ.ΑΣΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΠΕΡΙ ΛΕΩΝΤΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ.ΠΡΙΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΔΥΟ ΠΛΕΥΡΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΠΟΙΑ ΘΕΣ.ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΟΙ.ΣΤΑ ΤΟΥ ΟΙΚΟΥ ΜΑΣ ΤΑ ΧΑΛΑΜΕ ΧΡΟΝΙΑ.Ο ΧΡΟΝΟΣ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.ΚΑΛΩΣ Η ΚΑΚΩΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΣΕΙ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ.ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ.ΙΣΩΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΜΠΡΟΣΤΑ.

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ
Swko10
QUOTE(jna23 @ Mar 2 2011, 14:15 ) *
Λόγο φόρτου εργασίας μόλις δίαβασα τα όσα αναγραφτηκαν και αφορούν το αρθρο του Λεωνίδα. Ενα εχω να πώ . Μου λείψατε πολύ παιδία και παραγοντες του Λεοντα . Αλλα δυστυχως ήρθα στην κατηγορία σας μόνο για λίγο για μία χρονιά και δυστυχώς του χρόνου δεν θα μπορούμε πάλι να βρεθούμε γιατί θα είμαστε πάλι σε άλλη κατηγορία. Μόνο αν μας φέρει η τύχη να τα πούμε στο κύπελο smile.gif

Κριμα είχατε δύο αξιόλογα άτομα που μπορούσαν να σας κάνουν ανθρώπους αλλα εσεις θελεται να παραμείνετε Λέωντες. Εχεται πολύ λανθασμένη μπασκετική παιδία και μάλλον πρέπει να αναθεωρήσεται πολλές απόψεις. Χασατε την ευκαιρεία σας διώχνοντας την υγεία απο το σωματείο σας. Σας ευχομαι καλό δρόμο λοιπόν αν και αμφιβάλω καθώς μία στα ίδια σας βλέπω.

Φιλιά τα λέμε στο κύπελο αν βρεθούμε του μπάσκετ έτσι όχι του ποδοσφαίρου smile.gif


Μεινε με τα λεφτα σου στο ερασιτεχνικο μπασκετ και εμεις θα κανουμε και για φετος την τρελα μας τζαμπα,και ας πεσουμε κατηγορια...

Ακομα θυμαμαι τα νευρακια για το +15 στον πρωτο γυρο και την μιση ωρα κεκλεισμενων αποδυτηριων στη Βουλιαγμενη,την περσινη σεζον.

Αν εχεις κανεναν χορηγο και για μας στειλε,γιατι δεν εχουμε ουτε για σος στις πατατες.

Υ.Γ. Τοσα λεφτα σπρωχνεται σε μισθοφορους,τις ακαδημιες σας τις μαζεψατε καθολου,η περιμενετε τον Φραγκυ να σπρωξει κανα πιτσιρικα και με οτι αγορασετε να παιξετε στην Α'.

Καλες αγορες για το καλοκαιρι,και ελπιζουμε να ασχολεισαι και του χρονου μαζι μας και να θυμομαστε την περσινη μεγαλη μας νικη.

Φιλακια θειο
Lewn#7
QUOTE (jna23 @ Mar 2 2011, 14:15 ) *
Λόγο φόρτου εργασίας μόλις δίαβασα τα όσα αναγραφτηκαν και αφορούν το αρθρο του Λεωνίδα. Ενα εχω να πώ . Μου λείψατε πολύ παιδία και παραγοντες του Λεοντα . Αλλα δυστυχως ήρθα στην κατηγορία σας μόνο για λίγο για μία χρονιά και δυστυχώς του χρόνου δεν θα μπορούμε πάλι να βρεθούμε γιατί θα είμαστε πάλι σε άλλη κατηγορία. Μόνο αν μας φέρει η τύχη να τα πούμε στο κύπελο smile.gif

Κριμα είχατε δύο αξιόλογα άτομα που μπορούσαν να σας κάνουν ανθρώπους αλλα εσεις θελεται να παραμείνετε Λέωντες. Εχεται πολύ λανθασμένη μπασκετική παιδία και μάλλον πρέπει να αναθεωρήσεται πολλές απόψεις. Χασατε την ευκαιρεία σας διώχνοντας την υγεία απο το σωματείο σας. Σας ευχομαι καλό δρόμο λοιπόν αν και αμφιβάλω καθώς μία στα ίδια σας βλέπω.

Φιλιά τα λέμε στο κύπελο αν βρεθούμε του μπάσκετ έτσι όχι του ποδοσφαίρου smile.gif


Δεν ξερω αν ο Λεωνιδας σε προσελαβε για δικηγορο του,αλλα και γω εχω να σου πω δυο πραγματακια...
Η Γ' εσκανα εδω και ενα χρονο ειναι φτωχοτερη και η απουσια σου ειναι αισθητη απο τους αγωνιστικους χωρους καθε Παρασκευη...
Ειμαι περιεργος λοιπον να μαθω απο που αντλεις ολη αυτη την ενεργεια που βγαζεις στο παρκε βαζοντας καθε φορα φωτια στα αντιπαλα καλαθια...
Η αληθεια ειναι οτι και μας μας ελειψες,πως να ξεχασουμε βρε οτι περασες και δεν ακουμπησες ??? Ξεχνιεται κατι τετοιο ???Αληθεια και τωρα στην Β' συνεχιζεις το εργο σου ??? Στην Α' τι ποστο θα χεις,μηπως θα πρεπει να σκεφτεις το μελλον σου απο τωρα βρε αδερφε ???
Οσο για την παιδεια,την υγεια,τον σωστο δρομο και τα αξιολογα ατομα εχω πολλα dvd's του Πουτου (Τελαμωνας) που σιγουρα λειπουν απο την συλλογη σου μαζι με την περικεφαλαια !!!

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.