Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 13η αγωνιστική
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2016-17
Zoys
Το πρόγραμμα

Τρίτη
Ούνικς Καζάν-Γαλατασαράι 18:00
Αναντολού Έφες-Ζαλγκίρις 19:30
Ολυμπιακός-Ερυθρός Αστέρας 21:00
Ρεάλ Μαδρίτης-Μπάμπεργκ 21:45

Τετάρτη
Φενερμπαχτσέ-Νταρουσάφακα 19:45
Αρμάνι Μιλάνο-Παναθηναϊκός 21:00
Μακάμπι Τελ Αβίβ-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 21:05
Μπασκόνια-Μπαρτσελόνα 21:30
Manimal
CSSKA χωρίς Teodosic, DeColo, στο Ισραήλ. Κατα τα άλλα το παιχνίδι με την Κίμκι ήταν πιο κρίσιμο για να παίξει 25λεπτά. Μου φαίνεται παράλογη η διαχείριση του Teodosic.
rahxephon13
Σφηξαν τα γάλατα για γαλατα τελευταία την βλεπω και η πρώτη ομαδα που θα τα παρατήσει, αντίθετα οι λιθουανοι όσο παίζουν θα τα δίνουν όλα κι ας μην έχουν ελπίδες για πλει οφφ.

Νομίζω 4 τούρκικες ομάδες είναι υπερβολή άλλα ας όψονται οι χορηγίες και η κατάκτηση του eurocup, του χρόνου πρέπει να βάλουν στο παιχνίδι κανένα άλλο (ίσως κάποια γαλλική?) στην θέση της συγκεκριμένης, αν και του χρόνου με αυτά που συμβαίνουν στην γείτονα χωρά μπορεί να υπάρξουν αρκετές διαφοροποιήσεις.
back2back
QUOTE(rahxephon13 @ Dec 20 2016, 20:50 ) *
Σφηξαν τα γάλατα για γαλατα τελευταία την βλεπω και η πρώτη ομαδα που θα τα παρατήσει, αντίθετα οι λιθουανοι όσο παίζουν θα τα δίνουν όλα κι ας μην έχουν ελπίδες για πλει οφφ.

Νομίζω 4 τούρκικες ομάδες είναι υπερβολή άλλα ας όψονται οι χορηγίες και η κατάκτηση του eurocup, του χρόνου πρέπει να βάλουν στο παιχνίδι κανένα άλλο (ίσως κάποια γαλλική?) στην θέση της συγκεκριμένης, αν και του χρόνου με αυτά που συμβαίνουν στην γείτονα χωρά μπορεί να υπάρξουν αρκετές διαφοροποιήσεις.


Η Γαλατά παίζει Euroleague επειδή κατέκτησε το eurocup, όχι λόγω χορηγιών. Του χρόνου τη θέση της Νταρουσάφακα θα πάρει μια ισπανική ομάδα οπότε οι Τούρκοι θα μείνουν με 2 ομάδες
Anubis
Παντως ειναι ακομα νωρις να ξεγραψουμε τις θεσεις 7-8. Παιζουν πολλες ομαδες για αυτες ακομα και οι ζαλγκιρις που παλευει σχεδον ολα τα ματς
rahxephon13
QUOTE (back2back @ Dec 20 2016, 20:55 ) *
Η Γαλατά παίζει Euroleague επειδή κατέκτησε το eurocup, όχι λόγω χορηγιών. Του χρόνου τη θέση της Νταρουσάφακα θα πάρει μια ισπανική ομάδα οπότε οι Τούρκοι θα μείνουν με 2 ομάδες

Την νταρου μην την ξεγράφεις ο μπλατ δεν πήγε για πλάκα εκεί και έχει ακουστεί ότι έχει πάρει εγγυήσεις ότι θα παίζει ευρωλιγκα και του χρόνου, επίσης πάλι μια χωρά (αν βάλουν ισπανικη) θα έχει 4 ομάδες? καλύτερα θα είναι να ανοιχτούν λίγο αλλα λογω μπερτι δεν αποκλείω τίποτα.
irving
παντως η ζαλγκιρις νικαει την εφες στην τουρκια αυτη την ωρα και με διαφορα μαλιστα!
rahxephon13
Μπράβο στην ζαλγκιρις και τον σαρας 41.gif μιλάμε για πολλά καντάρια μπάσκετ, φιλε back2back αλλη μια ζαλγκιρις θα ήθελα να δω του χρόνου στην διοργάνωση στην θέση των τουρκων.

Γενικά δεν πάνε καλά τα πράγματα για τους τουρκους φέτος, βεβαία μια δικαιολογία είναι ότι μπορεί να έχουν επηρεαστεί και οι παίχτες με την όλη κατάσταση που επικρατεί όσο προστατευμένοι κι αν είναι οι ίδιοι, του χρόνου πιστεύω ότι θα δυσκολευτούν ακόμη περισσοτερο να προσεγγιζόσουν παίχτες και αυτό μόνο αν πληρώσουν υπεράξια.
pan24
Ο σαρας σιγουρα του χρονου θα βρισκεται σε μεγαλη ομαδα
Για τους τουρκους εχει ακουστει οτι απο του χρονου θα υπαρξει συγχωνευση νταρου-εφες(που και οι δυο δεν εχουν ποδοσφαιρο)
back2back
QUOTE(rahxephon13 @ Dec 20 2016, 21:07 ) *
Την νταρου μην την ξεγράφεις ο μπλατ δεν πήγε για πλάκα εκεί και έχει ακουστεί ότι έχει πάρει εγγυήσεις ότι θα παίζει ευρωλιγκα και του χρόνου, επίσης πάλι μια χωρά (αν βάλουν ισπανικη) θα έχει 4 ομάδες? καλύτερα θα είναι να ανοιχτούν λίγο αλλα λογω μπερτι δεν αποκλείω τίποτα.


Αν πάρει το eurocup ισπανική ομάδα, τότε μόνο μπορεί η Νταρού να κρατήσει τη θέση της ή να δοθεί αλλού
Manimal
Η σημερινή επιθετική ανάπτυξη της Ζαλγκίρις απέναντι σε full court press zone θα πρέπει να διδάσκεται σε σεμινάρια. Γενικά η διαχείριση των παιχνιδιών που της βγαίνουν είναι εξαιρετική και πιστώνεται στον προπονητή.
Η Μακάμπι συζητάει με Μπαγκάτσκις, (ήμουν ο μόνος που είχα προτείνει το όνομά του στο πράσινο φόρουμ πριν την έλευση Πασκουάλ). Εξαιρετικός προπονητής. Συνειρμικά μου ήρθε στο μυαλό ότι πιθανόν να έγινε νύξη στον Μπλατ και αυτός τους στέλνει τον βοηθό του, ώστε να υπάρχει πιο ομάλή μετάβαση σε πιθανή μελλοντική επιστροφή του. Πιθανόν και του χρόνου αν το διαλύσουν στην Νταρουσάφακα.
Εγώ προτιμώ και μια ρώσικη- από VTB μεριά. Και χρήμα έχουν και ομάδες ανταγωνιστικές μπορούν να φτιάξουν, άσχετα αν τα χαλάει φέτος η Ούνικς. Και μια Γαλλική για την ποικιλία. Μια χαρά είναι τρεις ισπανικές. Περισσότερες μου φαίνεται υπερβολή.
benchwarmer
Είναι θετικό πάντως για τη διοργάνωση που καμία ομάδα δεν έχει μείνει πολύ πίσω μέχρι στιγμής. Βασικά οι 15 από τις 16 ομάδες είναι μεταξύ του 9-4 και του 4-9, είναι σημάδι αρκετά καλού ανταγωνισμού αυτό.
ssoulliss
QUOTE (pan24 @ Dec 20 2016, 21:29 ) *
Ο σαρας σιγουρα του χρονου θα βρισκεται σε μεγαλη ομαδα


Ο Σάρας δουλεύει σε μια ομάδα της χώρας του που έχει κορμό παικτών πολλά χρόνια και αυτοματισμούς(Γιανκούνας, Γιαφτόκας, Σεϊμπούτις, Καβαλιάουσκας και Ουλανόβας). Κάποιους τους είχε και συμπαίκτες. Ο ίδιος και προς τιμήν του το πάει βήμα-βήμα. Όμως καλό θα είναι να πάει σε μια άλλη χώρα να δούμε τι ψάρια πιάνει.

QUOTE (Manimal @ Dec 20 2016, 22:04 ) *
Η Μακάμπι συζητάει με Μπαγκάτσκις, (ήμουν ο μόνος που είχα προτείνει το όνομά του στο πράσινο φόρουμ πριν την έλευση Πασκουάλ). Εξαιρετικός προπονητής. Συνειρμικά μου ήρθε στο μυαλό ότι πιθανόν να έγινε νύξη στον Μπλατ και αυτός τους στέλνει τον βοηθό του, ώστε να υπάρχει πιο ομάλή μετάβαση σε πιθανή μελλοντική επιστροφή του. Πιθανόν και του χρόνου αν το διαλύσουν στην Νταρουσάφακα.


Όντως είναι καλός προπονητής. Και αν τελικά πάει εκεί θα είναι πολύ καλή κίνηση για τη Μακάμπι. Η αγωνιστική φιλοσοφία του ταιριάζει με την ομάδα του λαού.
back2back
Ο Μπόμπι Ντίξον πρόλαβε να βαρέσει 5 τρίποντα πριν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο ...απλά Θεός cool.gif
ssoulliss
Τα κάνανε σαλάτα οι διαιτητές. Χαρίστηκαν στον Ντίξον(ντισκαλιφιέ), και την πλήρωσε ο Μόερμαν χωρίς να φταίει μάλλον.
rahxephon13
Η φενερ φέτος αποτελεί την αρνητική έκπληξη τις σεζόν δεν ξερό αν φορμαριστεί μετά η ο ζοτς καταφέρει να γυρίσει την κατάσταση άλλα σε καμιά περίπτωση δεν είναι πλέον φαβορί για 4 ασχετα αν στο τέλος τα καταφέρει.

Αυτή η τσσκα θα κάνει άλλη ήττα επιτελούς η μόνο αφου εξασφάλιση την πρωτιά?
SG3ptshooter


The Donc peace.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.