Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Μπορει να...
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
suspect
μονοπωλει το ενδιαφερον το μουντιαλ, αλλα και εμεις οι μπασκετικοι πρεπει να πουμε κατιτις

smile.gif

υπαρχει ενα διλημμα για τον καταρτισμο της ομαδας μας για το μουντομπασκετ και η αρωτηξις εχει να κανει με το εξης:

ποιον προτιματε στην εθνικη, τον Σοφο ή τον Τσακαλιδη;

προσωπικα τον Σοφο.

1. δεν γουσταρω τον Λεντκοβ
2. οταν τον παρακαλαγε ο ιωαννιδης, εβαζε 345 ορους για να παιξει και τωρα γλυφει
3. δεν τον εχουμε αναγκη
4. θα χαλασει το κλιμα στην ομαδα και δικαιως θα διαμαρτρηθουν οι αλλοι
5. ο σοφο στον ΟΣΦΠ ερχοταν απο τον παγκο και επαιζε μια χαρα. Αντε να πεις στον Λαζο που παντα δινει το παρον "κατσε εξω γιατι μας ηρθε το καμαρι απο το ΝΒΑ"
NBAholic
QUOTE
Μπορει να μονοπωλει το ενδιαφερον το μουντιαλ


To ποιο; blink.gif

QUOTE
ποιον προτιματε στην εθνικη, τον Σοφο ή τον Τσακαλιδη;


Κι εγώ συμπαθώ περισσότερο το Σόφο (όπως και οι περισσότεροι μη Παναθηναϊκοί), αλλά θέλω να πάρει το yes όποιος είναι σε μεγαλύτερη φόρμα και μπει καλύτερα στο πνεύμα της ομάδας. Ο Τζέικ απείχε πολύν καιρό, ο Σχορτς είναι ακόμη νεαρός και ευαίσθητος. Προσωπικά όμως, πιστεύω ότι ο Σοφοκλής μπορεί σε 15΄ συμμετοχής να προσφέρει περισσότερα από τον Τσακάλωφ στο ίδιο χρονικό διάστημα.
greece4
sofo ki egw...

ki ena sxetiko ar8ro
http://www.sport24.gr/html/ent/153/ent.123153.asp
tsops
Προσγειώθηκα και εγώ! biggrin.gif

Τσακ ή Σόφο ε? χμμμμμ...

Σαν να λέμε Groove Armada ή Thievery Corporation, ε? wink.gif

Δεν θα κάνω τεχνική ανάλυση, συμφωνώ απόλυτα με τον Suspect. Μου την δίνει απίστευτα η απειθαρχία και ο Τσακ το παρατράβηξε με τον ξανθό τότε. Θα μου πεις και ο Σόφο τα ίδια δεν έκανε? Ναι, αλλά με τη διαφορά ότι ο Σόφο, πρώτον, τιμωρήθηκε, δεύτερον, διορθώθηκε και τρίτον, είναι ιδιαίτερα ενεργός την τελευταία σεζόν εν αντιθέσει με τον Τσακ...

Thievery Corporation λοιπόν! εεεεεε....Σόφο εννοώ! laugh.gif
suspect
the richest coach in babylon

biggrin.gif
thrylos7
Σοφοκλής, για τους προφανείς λόγους...
Αν και η πιο σωστή απάντηση είναι... Γιαννάκης! Αυτός θα δει και θα κρίνει ποιος θα ήταν καλύτερο να μπει.
qspock
Ο Ντανλιβι ειπε λεει στον Σοφο: "Ελα στο NBA να παρουμε πρωταθλημα. Εισαι ο μονος που μπορει να μαρκαρει τον Σακιλ!"

Ετσι πεισανε και τον Ιακωβο? 24.gif 24.gif
Η του ειπανε κατι σαν: "Εχεις μακρια χερια, ψηλος εισαι, ο,τι πρεπει για να μοιραζεις γρηγορα τις πετσετες στου συμπαικτες σου" 19.gif
thrylos7
QUOTE
Ο Ντανλιβι ειπε λεει στον Σοφο: "Ελα στο NBA να παρουμε πρωταθλημα. Εισαι ο μονος που μπορει να μαρκαρει τον Σακιλ!"

Ετσι πεισανε και τον Ιακωβο?

Αυτό σκέφτηκα κι εγώ... και όχι μόνο τον Ιάκωβο που όσο να ναι έχει και ένα σώμα...
Αλλά τόσα παιδάκια από την Ευρώπη και όλο τον κόσμο προφανώς κάπως έτσι τα παραμυθιάζουν. Κάποιοι πάνε μπροστά, οι υπόλοιποι πίσω...

Να θυμηθούμε τα λόγια για τον Σπανούλη;
Μήπως το επίπεδο του ΝΒΑ έχει πέσει αισθητά;

Sorry για το offtopic.gif

Πράγματι πάντως ο Σόφο μπορεί να τα καταφέρει καλά στο ΝΒΑ.
HOULIGAN76
Παρότι δεν γουστάρω τον Τσακαλίδη θα πρέπει ο κόουτς να του δώσει κάποιες ευκαιρίες.Το καλύτερο θα είναι να πάρει εκείνον που ταιριάζει στην ψυχοσύνθεση της ομάδας.
Παίδες ποιος μας εγγυάται οτι δεν θα τραυματιστεί π.χ. ο Λάζαρος?Αν χτυπήσει ο μοναδικός που μπορεί να καλύψει την απουσία του δυστυχώς είναι ο Ρώσος,ο Ιάκωβος.
Anaz
O Tsakalidis ισως να μπορουσε να συνεισφερει περισσοτερο στην αμυνα απ'τον Σοφο! Κατα τ'άλλα Σοφο κ ξερο ψωμι!!

QUOTE
Ο Ντανλιβι ειπε λεει στον Σοφο: "Ελα στο NBA να παρουμε πρωταθλημα. Εισαι ο μονος που μπορει να μαρκαρει τον Σακιλ!"

Ετσι πεισανε και τον Ιακωβο?
24.gif Σωστός!!
V@Roxe##13
Ο Τσακαλιδης δεν ηταν και τοσο ανενεργος φετος,καθως εκανε καποια πραγματικα καλα παιχνιδια. Ειναι ΠΑΝΤΩς δυσκολο να τον βαλεις αναπληρωματικο! Αμφιβαλω αν θα δεχτει καν!!! Παντως πρεπει να μπει αυτος που κολλαει καλυτερα με τους αλλους!!!
DO NOT FORGET BOUROUSIS....................................................
hagi
Άν και δεν έχω παρατηρήσει καθόλου φέτος τον Τσακαλίδη στο NBA πιστεύω ότι μάλλον θα μοιράζει τις πετσέτες όπως σωστά είπε κάποιος πριν..Ο Σόφο έκανε πολύ καλή χρονιά και βελτιώθηκε πάρα πολύ.Νομίζω ότι και με την συμπεριφορά που έδειξε ο Τσακαλίδης δεν είναι ότι καλύτερο.

Φυσικά υπάρχει και ο Μπουρούσης αλλά κάτι του λείπει ακόμη όμως..Πιστεύω ότι ο Γιαννάκης θα κάνει την καλύτερη επιλογή ώστε να βοηθήσει την ομάδα..
dizzy_fingers
Ο Τσακαλίδης, αν δείτε τα στατιστικά του, στο δεύτερο μισό της σεζόν, είχε εκπληκτική (μισή biggrin.gif)χρονιά.
Μη βλέπετε που εδώ δε λέγανε τίποτα wink.gif.

Παρόλα αυτά, πέρα από τις ικανότητες του κάθε παίχτη, πρέπει να λάβουμε υπ'όψιν έναν σημαντικό παράγοντα, στον οποίο μάλιστα δίνει τη μέγιστη σημασία ο Γιαννάκης.

Την ομοιογένεια της ομάδας.

Μπορεί ο Jake όποτε μπαίνει να κατεδαφίζει τις μπασκέτες και να κρύβει τους αιθέρες, αλλά αν επηρρεάζει αρνητικά τη χημεία της ομάδας και ακόμη χειρότερα, αν αρχίσει τα παράπονα για την μη χρησιμοποίησή του στη βασική πεντάδα τότε....να μας λείπει wink.gif.

Πιστεύω πως, βάσει του βεβαρημένου παρελθόντος, στηνκαλύτερη πρέπει να του δωθεί μία ευκαιρία στην προετοιμασία και στη χειρότερη....άντε γεια.
thrylos7
QUOTE
Ο Τσακαλίδης, αν δείτε τα στατιστικά του, στο δεύτερο μισό της σεζόν, είχε εκπληκτική (μισή )χρονιά.
Μη βλέπετε που εδώ δε λέγανε τίποτα

Ας όψονται(έτσι γράφεται; ) οι μπαρούφες μου...
Μόνο εγώ τα έλεγα... από πριν! blink.gif
ashton
o Aliosa ledkov αν θέλει να παίζει σε μια Εθνική ομάδα, ας πάει να παίξει στη Ρωσία. Για να έρθει τώρα τι θέλει ? να του διορίσουνε και τα ξαδέρφια ?

Σοφοκλής & Βουγιούκας (μαζί με τον Μπουρούση) είναι 1000 φορές προτιμότεροι.

(πάντως αν αληθεύουν οι φήμες που τον θέλουν να ντύνεται στα πράσινα, τότε η θέση στην εθνική είναι καπαρωμένη από τον Αλιόσα) ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.