Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 8η Αγων. Μαρούσι-Κολοσσός Ρόδου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Κολοσσός Ρόδου
Kolossos-Rhodes
Το ερχομενο Σαββατο ειναι ενα πολυ κρισιμο ματς για την ομαδα μας απεναντι στο προβληματικο Μαρουσι φετος.Πιστευω οτι αν παιξουμε επιτελους καλα και ξεχασουμε τα δυο παιχνιδια με ΟΣΦΠ-ΠΑΟ τοτε μπορουμε να το χτυπησουμε το ματσακι!αν καταφερουμε και παρουμε την νικη τοτε θα ειναι παρα πολυ σημαντικη για την μαχη της σωτηριας,αν χασουμε τοτε ειναι προβλημα.
οπως και να εχει πρεπει να το παλεψουμε μεχρι εσχατων το ματς αυτο αφους μπορεις να πεις οτι ειναι απο τα λιγα εκτος εδρας ματς τα οποια μπορει να ειναι στα μετρα σου!!
για να δουμε!!! smile.gif
Kolossos-Rhodes
Τι να πω??καταφεραμε και το χασαμε το ματσακι!!γιατι αν και το μαρουσι ηταν μπροστα σε ολο τον αγωνα μπορω να πω οτι το ματς το δωσαμε καθαρα εμεις!!
δεν μου αρεσει να κρινω αρνητικα ατομα μεσα στην ομαδα αλλα σημερα θα συμφωνησω με εναν φιλο της ολυμπιας λαρισας σε συζητηση που ειχαμε σε προηγουμενο θεμα,δηλαδη οτι ο αλεξανδρης με απογοητευσε πληρως!!!!
δεν ειμαι προπονητης αλιμονο αλλα καποια πραγματα χτυπουσαν!
εχεις εξω σε κρισιμα σημεια τον τοντιτς που βλεπεις οτι τραβαει σημερα το παιδι και εχεις μεσα τον ανεκδιηγητο!!!!!(τζιγκανοβιτς) ο οποιος επισης ειχε τα ιδια φαουλ!
στα τελευταια λεπτα εκει που η μπαλα καιει εχεις εξω τον πιο εμπειρο επιθετικο παικτη τον διαμαντοπουλο!!!???ξερω σημερα δεν τραβουσε αλλα σε τετοια σημεια τετοιοι παικτες αν και δεν τραβανε μπορουν να παρουν το παιχνιδι!και δηλαδη αντε πες ηταν ντεφορμε,ποιον βαζεις να παρει προσπαθειες??τον κουνουνη???η τον τσετκοβιτς???
ο γιοσιποβιτς παλι και αυτος αν και ηταν σχετικα καλος το παλικαρι,σε κρισιμα σημεια παλι εξω!!!
ο στινσον τι κανει πια?ποσα λαθη???
σημερα τα 5 χρονια που παρακολουθω τον κολοσσο ανελλιπως ηταν προσωπικα οι πιο παραξενες πενταδες που δοκιμασαμε!!και παλι μπορουσαμε να το παρουμε!!!αν δεν γινοντουσαν απιστευτα λαθη σε επιθεσεις στο τελος και αν το απιστευτο παλτο με το ονομα τζιγκανοβιτς καταλαβαινε οτι επαιζε μπασκετ και οτι το πορτοκαλι πραγμα που κρατουσε ηταν μπαλα που πρεπει να βαλει στο καλαθι και οχι βομβα!!εκει στο τελος μονος του εντελως κατω απο το καλαθι και το εχασε!!και ποσα αλλα κατω απο το καλαθι....τοσο χαλια ρε σαβο???γιατι????

κριμα ηταν μια μεγαλη ευκαιρια να κανει ενα μεγαλο βημα για την παραμονη!!!
τωρα τα πραγματα δυσκολευουν ειδικα μετα απο νικες λαρισας και ειδικα αγορ επι πανιωνιου!!!κριμα και παλι κριμα!!και ακολουθουν 2 πολυ δυσκολα εντως παιχνιδια!!αναρωτιεμαι σε 2 αγωνες κοντρα στον αρη ποιος θα πιασει τον μασει!!ο τζιγκανοβιτς?? biggrin.gif
COACH
ακουσε φιλε μου πραγματικα με καλη διάθεση.
Ο τίγρης ειναι ανύπαρκτος στον πάγκο, μην βλέπεις που δήθεν ειναι ψύχραιμος, ειναι κλούβιος!!!
Αλλά ειναι καταπληκτικός στο παραμύθιασμα , αφού βρήκε για μια ακόμη φορά ρίξει τις ευθύνες σε άλλους ,
και φυσικά πάλι αναφέρθηκε στο '' εγώ '' του.
Εστω μια φορά στην καριερα του καθε προπονητής , και ας μην είναι ετσι , λέει οτι ''παίρνω την ευθύνη της ήττας'' , εαν βρείς ποτε τετοια δηλωση του τιγράτου τον κόβω...
τα λέμε
mono maroussi
QUOTE(Kolossos-Rhodes @ Dec 8 2007, 23:25 ) *
Τι να πω??καταφεραμε και το χασαμε το ματσακι!!γιατι αν και το μαρουσι ηταν μπροστα σε ολο τον αγωνα μπορω να πω οτι το ματς το δωσαμε καθαρα εμεις!!
δεν μου αρεσει να κρινω αρνητικα ατομα μεσα στην ομαδα αλλα σημερα θα συμφωνησω με εναν φιλο της ολυμπιας λαρισας σε συζητηση που ειχαμε σε προηγουμενο θεμα,δηλαδη οτι ο αλεξανδρης με απογοητευσε πληρως!!!!
δεν ειμαι προπονητης αλιμονο αλλα καποια πραγματα χτυπουσαν!
εχεις εξω σε κρισιμα σημεια τον τοντιτς που βλεπεις οτι τραβαει σημερα το παιδι και εχεις μεσα τον ανεκδιηγητο!!!!!(τζιγκανοβιτς) ο οποιος επισης ειχε τα ιδια φαουλ!
στα τελευταια λεπτα εκει που η μπαλα καιει εχεις εξω τον πιο εμπειρο επιθετικο παικτη τον διαμαντοπουλο!!!???ξερω σημερα δεν τραβουσε αλλα σε τετοια σημεια τετοιοι παικτες αν και δεν τραβανε μπορουν να παρουν το παιχνιδι!και δηλαδη αντε πες ηταν ντεφορμε,ποιον βαζεις να παρει προσπαθειες??τον κουνουνη???η τον τσετκοβιτς???
ο γιοσιποβιτς παλι και αυτος αν και ηταν σχετικα καλος το παλικαρι,σε κρισιμα σημεια παλι εξω!!!
ο στινσον τι κανει πια?ποσα λαθη???
σημερα τα 5 χρονια που παρακολουθω τον κολοσσο ανελλιπως ηταν προσωπικα οι πιο παραξενες πενταδες που δοκιμασαμε!!και παλι μπορουσαμε να το παρουμε!!!αν δεν γινοντουσαν απιστευτα λαθη σε επιθεσεις στο τελος και αν το απιστευτο παλτο με το ονομα τζιγκανοβιτς καταλαβαινε οτι επαιζε μπασκετ και οτι το πορτοκαλι πραγμα που κρατουσε ηταν μπαλα που πρεπει να βαλει στο καλαθι και οχι βομβα!!εκει στο τελος μονος του εντελως κατω απο το καλαθι και το εχασε!!και ποσα αλλα κατω απο το καλαθι....τοσο χαλια ρε σαβο???γιατι????

κριμα ηταν μια μεγαλη ευκαιρια να κανει ενα μεγαλο βημα για την παραμονη!!!
τωρα τα πραγματα δυσκολευουν ειδικα μετα απο νικες λαρισας και ειδικα αγορ επι πανιωνιου!!!κριμα και παλι κριμα!!και ακολουθουν 2 πολυ δυσκολα εντως παιχνιδια!!αναρωτιεμαι σε 2 αγωνες κοντρα στον αρη ποιος θα πιασει τον μασει!!ο τζιγκανοβιτς?? biggrin.gif

ενταξει δν μπορεις να πεις οτι το δωσατε το ματς..Εγω πιστευω οτι κερδισαμε επειδη ειμασταν λιγο πιο τυχεροι και μπηκαν τα τριποντα..Αυτος τον Τειλορ τον ψαξαμε πολυ για να τον παρουμε??ελεος παικτης ειναι η ζογκλερ..για τους χαρλεμ καλος ειναι παντως..φιλε Κολοσσε που καθοσουν?πισω απο τον παγκο σας?
Kolossos-Rhodes
Ενταξει εννοω οτι ακομη και ετσι μπορουσαμε να το παρουμε αλλα καναμε αμετρητα λαθη!
οσον αφορα τον αλεξανδρη που ειπε οτι χασαμε λογω των λαθων των πλει-μεικερ μας ειναι,λεω οτι καλυτερα να κοιταξει ξανα το ματς να δει ποσους ποντους φαγαμε κατω απο το καλαθι με τους παικτες μας ειδικα το παλτο τον τζιγκανοβιτς απλα να κοιταει ακινητος!πραγματικα ρε σεις συγχυστηκα ποσες φορες ειδα τον τζιγκαοβιτς να τρωει συνεχεια καλαθια χωρις να κανει απολυτως τιποτα!!!!!!!! 68.gif 68.gif 68.gif

οχι φιλε mono maroussi δεν ημουν πισω απο τον παγκο μας tongue.gif ,εμεινα ροδο τελικα λογω δουλειας 68.gif το ειδα απο την τηλεοραση ομως και επισης εστειλα τους γονεις μου αντιπροσωπους,ηταν στο πεταλο με τον λιγο κοσμο biggrin.gif
ethn
το δα κι εγω αυτο το παιχνιδι παιδια με φιλο μαρουσιωτη ο οποιος ευχαριστουσε την καλη τους τυχη που η αντιπαλη ομαδα ειχε τον αλεξανδρη στον παγκο!!!ηταν οντως απιστευτο το οτι αφησε εξω τον διαμαντοπουλο ολο το δευτερο και κυριως ολο το τεταρτο δεκαλεπτο!!ο οποιος για να παρει μπαλα κανει αιτηση!!οπως επισης συμφωνω με τον φιλο που αναφερθηκε στον τοντιτς...μακραν καλυτερος του αλλου ψηλου..το σιγουρο ειναι παντως οτι η ομαδα δεν εχει καθολου καλη αναπτυξη!!!στο τελος του αγωνα καποιοι κυριοι που φευγανε απ το γηπεδο_προφανως φιλαθλοι του κολοσσου_ γκρινιαζαν ιδιαιτερως και σε αρκετα εντονο υφος....οσο για το μαρουσι δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε,θα το δω σιγουρα και στη συνεχεια και θα χω πιο ολοκληρωμενη αποψη.αν συνεχισει ετσι ομως το βλεπω να χει κι αυτο γκρινιες!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.