Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Mundial Fantasy
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
jasonick
1 φόρουμ, 21 άτομα, μία νικήτρια ομάδα μια τζατζίκι, μία πατάτες.
Όσοι θέλουν να μπουν μπορούν ακόμα, η λίγκα λέγεται basketforum.gr και ο κωδικός είναι basforum. Μπορείτε να κάνετε join καθόλη τη διάρκεια του τουρνουά αλλά προφανώς είναι καλύτερα να κάνετε τώρα γιατί χάνετε σκορ και η αρμάδα του jasonick δεν αστειεύεται. smiley.gif

QUOTE
1) jasonick21
2) soulis
3) georgeaposto
4) geokot14
5) Panosdreamer
6) Phoenixidis
7) gkagkalou
8) aegeansheed
9) kostoulis
10) G-Arenas
11) mixalisgate7
12) jkidd13
13) Masonos
14) Georgerap77
15) katsaplinho
16) alesandro_
17) i7vasilis
18) T.W.Is.M.
19) Commis_Stern
20) YorM33
21) sacarame
SteveNashidis
Tελικά μπήκε και η diva o Sacarame ? Χθες έκανε τον δύσκολο ! smiley.gif
aegeansheed
Αφού είναι αμπαλίξ ρε! Αν του δώσεις πάσα στο 5*5, θα σκύψει να την πιάσει με τα χέρια για κάνει layup! Φωνάζει και βήματα όταν του κάνουν ποδιά!!! tongue.gif
spysta
η ομαδα μου ειναι ΣΕΛΕΜΠΡΙΤΙ ΦΑΣΗ .. 11 ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ και κατι ΙρανοΑλγερινοι

ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΠΡΕΠΕΙ.
για το σελεμπριτι franchise της υποθεσης

afro.gif afro.gif
SteveNashidis
Ποιος έχει μπει με το Commis_Stern ? χαχα

Του προτείνω φιλικό μεταξύ των δύο ομάδων για φιλανθρωπικό σκοπό για την στήριξη του συλλόγου Νεφροπαθών Κελτών !
Dreamerpanos
23 άτομα και έχουμε ακόμα και ένα 2ωράκι ohmy.gif ohmy.gif

Τι λέτε ρε...Αυτά είναι tongue.gif

Παρακαλώ τους mods ο νικητής να πάρει δώρο μια μπάλα ποδοσφαίρου με σπυριά (για να μην ξεχνιόμαστε σε ποιο φόρουμ βρισκόμαστε tongue.gif )
Pierce
Δηλαδή ρε voyager ποιος πιστεύεις ότι είναι tongue.gif
SteveNashidis
QUOTE(Pierce @ Jun 13 2014, 13:19 ) *
Δηλαδή ρε voyager ποιος πιστεύεις ότι είναι tongue.gif



E όχι ! χαχαχα

Respect Pierce ! smiley.gif
SteveNashidis
H αμήχανη στιγμή όταν ο Khosro HEYDARΙ του Ιράν (του 1Μ) έχει δώσει 4 πόντους στο ημίχρονο και ο Κριστιάνο Ρονάλντο των 10 μύριων σου δίνει 3 πόντους απλά από συμμετοχή. Πάλι καλά δηλαδή.
Τον ανταλλάσσω άμεσα . Ενδιαφέρεται κανείς για trade ? tongue.gif
G-arenas
QUOTE (Voyager @ Jun 16 2014, 23:14 ) *
H αμήχανη στιγμή όταν ο Khosro HEYDARΙ του Ιράν (του 1Μ) έχει δώσει 4 πόντους στο ημίχρονο και ο Κριστιάνο Ρονάλντο των 10 μύριων σου δίνει 3 πόντους απλά από συμμετοχή. Πάλι καλά δηλαδή.
Τον ανταλλάσσω άμεσα . Ενδιαφέρεται κανείς για trade ? tongue.gif

αχαχαχα!!μεχρι και ο Πεπε που πηρε κοκκινη,τους ιδιους ποντους με τον Κριστιανο εδωσε...!!
καμια βαθμολογια ποτε θα βγει?
T.W.Is.M.
Ποια λογικη μπορει να υπαρχει στο να πατας change captain και οταν σου εμφανισει τη λιστα με τους αλλους παιχτες να πατησεις το Χ(για να την κλεισει) και αντι να σου διατηρησει τον αρχηγο που ειχες(που εχει παιξει και εχει βαλει 2 γκολ) να σου αφησει την ομαδα χωρις αρχηγο???
Αν δηλαδη δεν ειχα παιχτες απο ομαδες που παιζουν σημερα, θα εμενα χωρις το διπλασιασμο των ποντων...
ssoulliss
Εμένα για κάποιο λόγο δεν μου έχει προσθέσει το clean sheet bonus από το ματς Νιγηρία-Ιράν στους αμυντικούς μου...

Έχει βγάλει προβληματάκια το παιχνίδι.
T.W.Is.M.
QUOTE(ssoulliss @ Jun 17 2014, 17:16 ) *
Εμένα για κάποιο λόγο δεν μου έχει προσθέσει το clean sheet bonus από το ματς Νιγηρία-Ιράν στους αμυντικούς μου...

Έχει βγάλει προβληματάκια το παιχνίδι.



Και σε κανεναν δεν εχει αφαιρεσει τους ποντους απο τα γκολ που δεχτηκε η ομαδα. Αν ηταν να μην αφαιρουνται ποντοι γι αυτο, γιατι να αφησω στον παγκο Ισπανους και Πορτογαλους?
giorgos14
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 17 2014, 18:41 ) *
Και σε κανεναν δεν εχει αφαιρεσει τους ποντους απο τα γκολ που δεχτηκε η ομαδα. Αν ηταν να μην αφαιρουνται ποντοι γι αυτο, γιατι να αφησω στον παγκο Ισπανους και Πορτογαλους?



Και επισης δεν εχει περασει τα σκορ του Βελγιου.ΑΑ ρε espn,μου λειιψε ηδη το φανταζι σου
ssoulliss
Μόλις έφτιαξε το δικό μου πρόβλημα(με το clean sheet bonus). Προστέθηκαν οι πόντοι κανονικά. Δεν τους έχει υπολογίσει στο σύνολο ακόμη...
YorM3
Ανακοίνωση τύπου
''Aν και η ομάδα παρουσιάστηκε αλλεργική στο σκοράρισμα με τον Σάντσες να είναι ο μοναδικός που σκόραρε(πραγματικός καπτεν) μετά κόπων, βασάνων κι αλλάγων κατάφερε να συγκεντρώσει 87 πόντους και να βρίσκεται στη 14η θέση αυτής της εξέχουσας λιγκας. Ευχαριστούμε.'' tongue.gif
Dreamerpanos
8ος και αν ήμουν σπίτι στο ματς του Ιράν θα ήμουν 3ος angry_red.gif angry_red.gif
SteveNashidis
QUOTE(Dreamerpanos @ Jun 18 2014, 17:46 ) *
8ος και αν ήμουν σπίτι στο ματς του Ιράν θα ήμουν 3ος angry_red.gif angry_red.gif


Τι εννοείς ; Αφού δεν μπορείς να αλλάξεις την 11αδα αμα δεν τελειώσει ο γύρος ! Ή κάνω λάθος . Διορθώστε με !
YorM3
QUOTE (Voyager @ Jun 18 2014, 19:24 ) *
Τι εννοείς ; Αφού δεν μπορείς να αλλάξεις την 11αδα αμα δεν τελειώσει ο γύρος ! Ή κάνω λάθος . Διορθώστε με !


Μπορείς να αλλάξεις αν ο παίκτης που θα βάλεις μέσα δεν έχει παίξει ακόμη ματς
BasketZilla
Το γεγονός ότι το παιχνίδι δεν δίνει την δυνατότητα να δει κάποιος τους πόντους όλων των παικτών και η μεγάλη καθυστέρηση στην ενημέρωση των βαθμών το κάνουν να '' χάνει '' αρκετά .
Το μόνο που με παρηγορεί είναι η τρίτη θέση μου ως τώρα και τα 117 ποντάκια που έχω τσιμπήσει. Αλλά όταν ο γίγαντας Iker που ρούφηξε 5 τεμάχια έχει δώσει 5 βαθμούς ενώ ο αξιοπρέπεστατος Ozil της πρεμιέρας 4 τα λέει όλα για το σύστημα βαθμολόγησης.
Να μπορούσα να αλλάξω και το username μου καλά θα ήταν!
Dreamerpanos
QUOTE (YorM3 @ Jun 18 2014, 19:34 ) *
Μπορείς να αλλάξεις αν ο παίκτης που θα βάλεις μέσα δεν έχει παίξει ακόμη ματς


Έτσι....και άμα αλλάξεις χάνονται οι πόντοι του παίχτη που βγαίνει για αυτό το γύρο....
G-arenas
με καταστρεψαν οι Ισπανοι...
jasonick
Έλεος να παίρνει ο Corluca 17άρι και ο ΥΠΕΡΤΕΡΑΣΤΙΟΣ σημερινός Μανωλάς να είναι στους 13 πόντους. Ελπίζω να είναι κάποιο bug και αύριο που να σηκωθώ να έχει φτάσει το 20άρι (40 σαν captain που είναι).
Dreamerpanos
Καρνέζης και Τόρο κάνανε την δουλειά τους και ξαναπήρε μπροστά η μηχανή smilie_schal1.gif smilie_schal1.gif Ρεφάραμε και με το (πολύ) παραπάνω την χασούρα των Ισπανών και συνεχίζουμε γερά biggrin.gif
jasonick
Κάπως καλύτερος ο 2ος γύρος και έχουμε ανέβει από εκεί που ήμασταν τρίτοι από το τέλος.
Ozil, Pogba, Iniesta, Lukaku οι μεγαλύτερες απογοητεύσεις και δυστυχώς δεν τους βλέπω εκτός από τον Γάλλο να παίζουν την τελευταία αγωνιστική. Ο Bonucci ήταν fail δικό μου και οι Μανωλάς, Καρνέζης, Corluca είναι value for money. Δυστυχώς δεν σκέφτηκα να κάνω αρχηγό τον Κροάτη αλλιώς θα μου έδινε ένα 34άρι.
jasonick
Γιατί ξέχασα να κάνω τον James captain; sad.gif
G-arenas
QUOTE (jasonick @ Jun 28 2014, 23:34 ) *
Γιατί ξέχασα να κάνω τον James captain; sad.gif

εγω που προτιμησα νευμαρ από χαμες τι να πω??
SG3ptshooter
Μπορεί κάποιος να μου πει πόσο έκανε ο Luiz Gustavo στο ματς με τη Χιλή παρακαλώ; Νομίζω χαλαρά ένα 6 αλλά δεν είμαι σίγουρος.
BasketZilla
6 πόντους μιας και τον έχω τον τύπο στην ενδεκάδα.
Ολόιδιος είναι πάντως ο άτιμος .....





SteveNashidis
Silva-Hummels-David Luiz είστε αλάνια! ! χο - χο - χο (να αποφύγουμε και τον πάτο της βαθμολογίας)
Πάντα τέτοια
SG3ptshooter
Με σημαία τον Έλληνα Μπρους Λι ήρθε η επικράτηση.
Περιμένω φανέλα Daley Blind, να μαζευτείτε εκεί εμπνευστές της λίγκας και admins, έστω και με καθυστέρηση, να σκαρώσετε το δωράκι τσοντάροντας όλοι. Περιμένω να δω και κόσμο στο Munbobasketofantasy, ε...
SteveNashidis
Για ένα πόντο με πέρασε ο Giorgos που δεν ξέρει και μπάλα :Ρ . Α ρε βραζιλία ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.