Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 20ή αγωνιστική
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2017-18
Zoys
To πρόγραμμα

Πέμπτη
Παναθηναϊκός-Ζαλγκίρις 21:15
Ρεάλ Μαδρίτης-Αναντολού Εφές 21:45
Μάλαγα-Μπασκόνια 21:45

Παρασκευή
ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Μπάμπεργκ 19:00
Φενερμπαχτσέ-Μπαρτσελόνα 19:45
Ερυθρός Αστέρας-Ολυμπιακός 20:00
Βαλένθια-Χίμκι 21:30
Αρμάνι Μιλάνο-Μακάμπι 21:45
basket72
Νομίζω ότι και τα 3 παιχνίδια που θα διεξαχθούν απόψε θα είναι κλειστά κι αμφίρροπα. Η Ρεάλ είναι σε μια φάση κόπωσης με τον Ντόνσιτς ασθενή και αμφίβολο για σήμερα (λογικά θα παίξει και θα προσφέρει κιόλας αλλά δεν θα είναι ο καταλύτης ούτε θα πάρει πάνω από 20 λεπτά) τον Ράντολφ ενδεχομένως για πρώτη φορά στην αποστολή έπειτα από καιρό ωστόσο δεν θα παίξει και επιπλέον χωρίς Τόμπκινς. Ουσιαστικά με Ταβάρες, Ρέγιες μόνους καθαρούς ψηλούς και τα 3-4αρια Μασιούλις- Ράντονσιτς. Κι όλα αυτά απέναντι σε μια γεμάτη και ποιοτική γραμμή ψηλών που διαθέτει η ¨Εφες.

Ο Παναθηναϊκός επίσης είναι κουρασμένος κι όσο και να είναι σοβαρή απουσία αυτή του Γιανκούνας η Ζαλγκίρις νομίζω ότι θα το παλέψει το ματς και θα χάσει δύσκολα.

Δύο άσσοι με μικρή διαφορά και μετά δυσκολίας.

Στην Ανδαλουσία επίσης ντέρμπι με την Μπασκόνια να έχει για μένα οριακό προβάδισμα.

* Ο Γιούλ τελικά αργεί να μπει σε κανονικό ρυθμό προπονήσεων, τον πάνε σιγά- σιγά και λόγω του τραυματισμού αλλά και λόγω του physical παιχνιδιού του.
Ο Αγιόν επίσης πάει για τέλη Μάρτη , οπότε και οι δύο αναμένεται να προσφέρουν στα πλει -οφ. Ο Ράντολφ όμως θα είναι σηματική βοήθεια στην τελική γραμμή του β' γύρου τόσο της Ευρωλίγκας όσο και του ισπανικού πρωταθλήματος.
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Jan 25 2018, 17:46 ) *
Νομίζω ότι και τα 3 παιχνίδια που θα διεξαχθούν απόψε θα είναι κλειστά κι αμφίρροπα.


αν πας και πονταρεις σε ενα παρολι με 3( εξτρα) χαντικαπ ,βγαζεις αποδοσαρα!
το βλεπες! το παιξες.. ;; rolleyes.gif
μακαρι για Ρεαλ να δυσκολευτει οσο λες !η εικονα της Εφες ομως δεν μ αφηνει εμενα να τρεφω τοσες πολλες ελπιδες !παρολο που ο Νταγκλας εχει ερθει με τον αερα ενος σπουδαιου Nba er !!! παρεπιπτοντως διαβασα οτι πιθανοτατα σημερα επιστρεφει ο Ραντολφ..
basket72
QUOTE (stefkorner @ Jan 25 2018, 18:10 ) *
αν πας και πονταρεις σε ενα παρολι με 3( εξτρα) χαντικαπ ,βγαζεις αποδοσαρα!
το βλεπες! το παιξες.. ;; rolleyes.gif
μακαρι για Ρεαλ να δυσκολευτει οσο λες !η εικονα της Εφες ομως δεν μ αφηνει εμενα να τρεφω τοσες πολλες ελπιδες !παρολο που ο Νταγκλας εχει ερθει με τον αερα ενος σπουδαιου Nba er !!! παρεπιπτοντως διαβασα οτι πιθανοτατα σημερα επιστρεφει ο Ραντολφ..


Για να δούμε τι απόδοση θα έχουν...γιατί νομίζω ότι τα ματς Ρεάλ και Παναθηναίκού θα έχουν ρίξει το αρχικό πλεονέκτημα που έδιναν στη γηπεδούχο. Αναλόγως θα πράξω σχετικά με το ερώτημά σου φίλε Stefkorner.
Όσο για τους απόντες της Ρεάλ και τις επιστροφές για απόψε, πιστεύω ότι θα παίξει ο θαυματοποιός Σλοβένος, σε αντίθεση με τον ιμιτασιόν Σλοβένο που θα μπει μονάχα αν κάνει πάρτι στους αιθέρες η Έφες. Ό Τόμπκινς επίσης είναι πιο κοντά στο να παίξει.
Όπως και να έχει Ντόνσιτς και Ράντολφ ακόμα και να παίξουν δεν θα είναι στα καλύτερα τους. Λέω εγώ..τώρα- μη σε πάρω και στο λαιμό μου όμως..απλώς σου μεταφέρω το τι γράφεται στην Ισπανία, τόσο στον τύπο όσο σε αντίστοιχο φόρουμ με τούτο εδώ.
stefkorner
σημαντικη πολυ η 3δα αγωνων σε Πολη-Βελιγραδι και Βαλενθια
θεωρω οτι θα αρχισουν να ξεκαθαριζουν πολλα
η Μπαρτσα πρεπει να ψαξει ενα τεραστιο διπλο για να ξαναμπει στο κολπο της προκρισης! η δε Φενερ η να παγιωθει στην 2η θεση η να ξαναβρεθει στα ισα με Ρεαλ-Παο-Οσφπ στην μαχη της 4δας
ο Ολυμπιακος να δουμε τι αντιδραση μπορει να βγαλει μετα απο τα σερι κακιστα εκτος εδρας ! αν χασει και σημερα πιστευω μενει για πολλους λογους πισω (5ος)σε πιθανοτητες για το πλεονεκτημα!
και στην Βαλενθια ,να δουμε αν ο Μπαρτζωκας βρει αποψε τροπο να αποδρασει ! μια Χιμκι που θα εχει μεινει ορθια μετα κ απ αυτο το ματς(χωρις να ειναι στα καλυτερα της γενικα) και σε αποσταση που της δινει ελπιδες για 4δα,θα αρχιζω να την υπολογιζω πολυ σοβαρα ! γιατι ας υπολογιζουμε οτι πιθανοτατα θα βελτιωνεται η γενικη της εικονα στν συνεχεια και επισης πολυ βασικο θα επιστρεψει και ο Ρομπινσον ,που τοσο της λειπει..
shtarkws
Μπορει καποιος να ποσταρει την βαθμολογια?
basket72
QUOTE (shtarkws @ Jan 26 2018, 12:32 ) *
Μπορει καποιος να ποσταρει την βαθμολογια?




1. TΣΣΚΑ 15- 4
2. ΦΕΝΕΡ 13- 6
3. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 13- 6
4. ΡΕΑΛ 13- 7
5. ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 13- 7
6. ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ 12- 8
7. ΧΙΜΚΥ 11- 8
8. ΜΑΚΑΜΠΙ 10- 9
9. ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ 9- 11
10 ΜΑΛΑΓΑ 8- 12
11. ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ 7- 12
12. ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 7- 12
13. ΜΠΑΜΠΕΡΓΚ 7- 12
14. ΒΑΛΕΝΘΙΑ 6- 13
15. ΜΙΛΑΝΟ 6- 13
16. ΕΦΕΣ 5- 15




Στα αποψινά ματς βλέπω νίκη Φενέρ, νίκη Χίμκυ, νίκη Μιλάνο και νίκη Ολυμπιακού γιατί αλλιώς δεν τον βλέπω καλά τον Σφαιρό και κάτι μου λέει ότι θα παίξουν κι για αυτόν οι (έλληνες rolleyes.gif τουλάχιστον) παίκτες.
stefkorner
QUOTE (basket72 @ Jan 26 2018, 20:22 ) *
Στα αποψινά ματς βλέπω νίκη Φενέρ, νίκη Χίμκυ, νίκη Μιλάνο και νίκη Ολυμπιακού γιατί αλλιώς δεν τον βλέπω καλά τον Σφαιρό και κάτι μου λέει ότι θα παίξουν κι για αυτόν οι (έλληνες rolleyes.gif τουλάχιστον) παίκτες.



και εγω καπως ετσι τα βλεπω ,δυστυχως! και λεω δυστυχως γιατι στα 3/4 επιθυμω το αντιθετο.. rolleyes.gif
shtarkws
Γιατι δεν ειναι ο Τρινκιερι στον παγκο της Μπαμπεργκ?
stefkorner
QUOTE (shtarkws @ Jan 27 2018, 02:48 ) *
Γιατι δεν ειναι ο Τρινκιερι στον παγκο της Μπαμπεργκ?


απο την προηγουμενη βδομαδα δεν ειναι ! λογω επεμβασης..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.