Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γκόλντεν Στέιτ Γουόρριορς
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2
Pierce
Γκόλντεν Στέιτ Γουόρριορς



fighting their way back ...to the play offs


Πιθανή βασική πεντάδα:
PG: Μάρκους Γουίλλιαμς (; )
SG: Κορει Μαγκετ
SF: Στέφεν Τζάκσον
PF: Αλ Χάρινγκτον
C: Αντρίς Μπιέτρινς

Υπόλοιπο ρόστερ: Κιλίνα Αζουμπούικε, Μάρκο Μπελινέλι, Ντιόν Ντόουελ, Ρίτσαρντ Χέντριξ, Ρομπ Κουρζ, Άντονι Μόρροου, ΝτεΜάρκους Νέλσον, Άντονι Ράντολφ, Τζάστιν Γουίλλιαμς, Ρόνι Τουριάφ, Σι. Τζ. Γουάτσον, Μπράνταν Ράιτ,Μόντα Έλλις

Offseason moves:
Ήρθαν ή ανανέωσαν: Άντονι Ράντολφ (ντραφτ πικ), Ρίτσαρντ Χέντριξ (ντραφτ πικ), Κόρει Μαγκέτ (από Κλίπερς), Ρόνι Τουριάφ (από Λέικερς), Μόντα Έλλις (ανανέωσε), Αντρίς Μπιέτρινς (ανανέωσε), Άντονι Μόροου, Ντιόν Ντόουελ, Ρομπ Κουρζ, Ντιμάρκους Νέλσον, Μάρκους Γουίλλιαμς (από Νετς)
Έφυγαν: Ματ Μπαρνς (σε Σανς), Μπαρόν Ντέιβις (σε Κλίπερς), Πάτρικ Ο’Μπράιαντ (σε Σέλτικς), Μίκαελ Πιέτρους (σε Μάτζικ), Ζάρκο Καπαρκάπα, Κάλπερτ Τσίνι, Όστιν Κροσίερ, Τιμ Γιάνγκ, Κόστα Πέροβιτς

Σχόλιο:

Ο Αρχιπολεμιστης Μπαρον απο φετος κατοικοεδρευει πλεον στην ιδιαιτερη πατριδα του , το Λος Αντζελες (το αναποδο δρομολογιο εκανε ο Μαγκετ), επομενως η ομαδα φετος θα ειναι σε μεγαλο βαθμο αλλαγμενη. To μεγαλο θεμα του καλοκαιριου ηταν ο τραυματισμος του νεου αστεριου της ομαδας του Μοντα Ελις ο οποιος τιμωρηθηκε με 30 αγωνες, που ουτως η αλλως θα τους εχανε επειδη επεσε απο το μηχανακι (!) του. Αναμφιβολα η πιο τρελη και ''συμπαθης'' ομαδα του πρωταθληματος. Μενει να δουμε αν θα συνεχισει με το ιδιο παθος για να παλεψει για μια θεση στην post season



μια προχειρη ματια στους παιχτες κλειδια για την ερχομενη σεζον

a bullet for your head
Οι ιδιοκτητες των Ουωριορς καλεσαν τον κοουτς Ντον Νελσον και του εδωσαν να υπογραψει διετη επεκταση του συμβολαιου,εως το 2011 για 12εκ δολ.Ο κοουτς δηλωσε σχετικα ''Ηρθαν και μου ζητησαν να δεσμευτω για 3 χρονια.Ομολογω πως ειμαι ενθουσιασμενος.Ειναι μεγαλη μου τιμη,να με θελουν''.Ο Ντον Νελσον απεχει μολις 52 νικες,ωστε να γινει ο πλεον πολυνικης κοουτς στην ιστορια του ΝΒΑ.Σαν προσωπικο σχολιο για τον κοουτς θα πω,οτι ειμαι θαυμαστης της δουλειας κ της αγωνιστικης του φιλοσοφιας.Εβλεπε πολυ μπροστα,οταν λανσαρε κ καθιερωνε τα χαμηλα σχηματα,με τους αθλητικους ημιψηλους.Αν ηταν περισσοτερο ''ευελικτος'' στην φιλοσοφια του,ισως να ειχε κατακτησει και κατι που του λειπει απ την μακροχρονη καριερα του,εναν τιτλο κατακτησης πρωταθληματος.Παντως εχει κατακτησει 3 φορες το βραβειο του ''κοουτς της χρονιας'',και την εκτιμηση και τον θαυμασμο πολλων..Για την σεζον που ερχεται,παρολο την φυγη του αγαπημενου μου ''Βαρωνου'' και του προβληματος που προεκυψε με τον Ελλις,θεωρω οτι οι Ουωριορς θα εξακολουθησουν να ειναι σκληρο καρυδι για καθε αντιπαλο,θα παιξουν παλι πολυ ελκυστικο μπασκετ,και σαν αουτσαιντερ θα κυνηγησει την 8η θεση,στην πολυ δυσκολη και ανταγωνιστικη δυση.
vince carter #15
τελικα με τον ελλις ξερει να μου πει καποιος τι εχει γινει??
εχει τιμωρηθει απο την ομαδα του μεχρι το δεκεμβρη για το ψεμα
που ειχε πει?? 68.gif
vraxos
QUOTE(vince carter #15 @ Nov 6 2008, 00:04 ) *
τελικα με τον ελλις ξερει να μου πει καποιος τι εχει γινει??
εχει τιμωρηθει απο την ομαδα του μεχρι το δεκεμβρη για το ψεμα
που ειχε πει?? 68.gif

Ναι ισχυει αυτο που λες...Εχει τιμωρηθει απο την ομαδα για 30 αγωνες (κατι που θα του στοιχίσει 3 μυρια$) , αλλα αν δεν κανω λαθος ουτως η αλλως απο τον τραυματισμό του(πήγε και τρακαρε με το μηχανακι του) καπου εκει(στα μεσα δεκεμβρη) θα επεστρεφε...Οπότε στους Warriors έρχεται μια η αλλη...Αυτος απλα χανει λεφτα...
a bullet for your head
Σαν να δικαιωνονται οι πολεμιστες,που επελεξαν ψηλα στο ντραφτ πριν μερικα χρονια τον Μπιεντρινς..ο οποιος εως τωρα τα παει εξαιρετικα εχοντας 17.5π και 14.5ρ!
koutsou10
QUOTE(vraxos @ Nov 6 2008, 02:19 ) *
Ναι ισχυει αυτο που λες...Εχει τιμωρηθει απο την ομαδα για 30 αγωνες (κατι που θα του στοιχίσει 3 μυρια$) , αλλα αν δεν κανω λαθος ουτως η αλλως απο τον τραυματισμό του(πήγε και τρακαρε με το μηχανακι του) καπου εκει(στα μεσα δεκεμβρη) θα επεστρεφε...Οπότε στους Warriors έρχεται μια η αλλη...Αυτος απλα χανει λεφτα...


με δηλωσεισ που εκανε ο ελλισ ειπε οτι αν οι πολεμιστεσ δεν του δωσουν τα λεφτα που δικαιουται οσο θα μεινει εξω,θα ζητησει να γινει ανταλλαγη κ δεν θα θελει να ξαναγυρισει σε αυτουσ... 68.gif
κ τωρα το σκεφτονται στο golden state(τι να κανουν να του τα δωσουν η οχι)
a bullet for your head
Οι Ουωρριορς απελυσαν τον assistant general manager Pete D'Alessandro την Παρασκευη και τον αντικατεστησαν με τον assistant coach Larry Riley,σε ενα ακομα ''κακο σημαδι'' για τον εκτελεστικο διευθυντη Κρις Μαλλιν..
a bullet for your head
Εκπληκτικη σεζον ως τωρα για τον Μπιεντρινς,ο οποιος εχει αναριχηθει στην 1η θεση των ρημπαουντερς μαζι με τον Χαουαρνρτ,εχοντας 14.8ρ μ.ο.Επισης εχει 16.8π και 1.8κοψ και ειναι μολις 22 ετων..προμηνυεται λαμπρο το μελλον του..
a bullet for your head
Την παρασταση εκλεψε στο παιχνιδι εναντιον των Κλιπερς,ο ρουκι Αντονι Μορροου,ο οποιος μαλιστα δεν ειχε επιλεγει καν στο ντραφτ του καλοκαιριου.Ο παικτης σημειωσε 37ποντους με 15|20 σουτ,μαζευοντας κ 11ρημπαουντ!
a bullet for your head
Στους Ουωρριορς θα συνεχισει κ τα επομενα χρονια της καριερας του ο Στεφεν Τζακσον.Οι πολεμιστες ανακοινωσαν την συμφωνια τους με τον παικτη,για την επεκταση του συμβολαιου του,ως ανταμοιβη της πολυ καλης αποδοσης που εχει με το Γκολντεν Στειτ.''Ειμαστε πολυ ενθουσιασμενοι με την ανανεωση της συνεργασιας μας με τον Στεφεν Τζακσον.Ειναι πολυ σημαντικος για την ομαδα μας κ στο γηπεδο,αλλα κ εξω απ αυτο'',σχολιασε ο προεδρος των Ουωρριορς,Ρομπερτ Ροουελ.''Ειμαι πολυ χαρουμενος.Η Μπει Αρινα,εχει γινει το 2ο μου σπιτι,απ το 2007 που ηρθα στους Ουωρριορς'',τονισε ο Τζακσον,που εχει 22.1π,6.4ασ,3,9ρ μ.ο. στην φετινη σεζον στο ΝΒΑ.
sarounas
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 18 2008, 02:54 ) *
Στους Ουωρριορς θα συνεχισει κ τα επομενα χρονια της καριερας του ο Στεφεν Τζακσον.Οι πολεμιστες ανακοινωσαν την συμφωνια τους με τον παικτη,για την επεκταση του συμβολαιου του,ως ανταμοιβη της πολυ καλης αποδοσης που εχει με το Γκολντεν Στειτ.''Ειμαστε πολυ ενθουσιασμενοι με την ανανεωση της συνεργασιας μας με τον Στεφεν Τζακσον.Ειναι πολυ σημαντικος για την ομαδα μας κ στο γηπεδο,αλλα κ εξω απ αυτο'',σχολιασε ο προεδρος των Ουωρριορς,Ρομπερτ Ροουελ.''Ειμαι πολυ χαρουμενος.Η Μπει Αρινα,εχει γινει το 2ο μου σπιτι,απ το 2007 που ηρθα στους Ουωρριορς'',τονισε ο Τζακσον,που εχει 22.1π,6.4ασ,3,9ρ μ.ο. στην φετινη σεζον στο ΝΒΑ.

καλημέρα παιδιά,
φοβερά πράγματα από τον 23χρονο ρούκι τον Άντονι Μόροου που μετά τους 37π του προηγούμενου αγώνα έχει προλάβει να σημειώσει μέχρι το 36' 22π. με φανταστική εμφάνιση στην 3η περίοδο εναντίον του Πόρτλαντ
εξαιρετικό παιχνίδι και πολύ καλή ατμόσφαιρα όπως πάντα στο Όκλαντ, όποιος προλαβαίνει ας δει την 4η περίοδο icon_wave.gif
pain of salvation
sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif Χασαμε...(Από τις συμπαθειες μου οι Warriors απο εποχής Mullin...)
Ο Oden γυρισε για τα καλα,αλλά χάνουμε τα καλά παιχνίδια του Aldridge...για να δουμε τι θα καταφερει το Portland φετος...μπορούμε μια 6η θεση στα play-offs πιστεύω
sacarame
QUOTE(sarounas @ Nov 19 2008, 08:19 ) *
καλημέρα παιδιά,
φοβερά πράγματα από τον 23χρονο ρούκι τον Άντονι Μόροου που μετά τους 37π του προηγούμενου αγώνα έχει προλάβει να σημειώσει μέχρι το 36' 22π. με φανταστική εμφάνιση στην 3η περίοδο εναντίον του Πόρτλαντ
εξαιρετικό παιχνίδι και πολύ καλή ατμόσφαιρα όπως πάντα στο Όκλαντ, όποιος προλαβαίνει ας δει την 4η περίοδο icon_wave.gif



Πραγματικά οι τελευταίες εμφανίσεις του Morrow είναι εξαιρετικές.Αν συνεχίσει να έχει τόσο καλή απόδοση,και με την ύπαρξη των Μαγκέτι και Τζάκσον, βλέπω τον Μόντα Ελλις να γίνεται trade για κάποιο καθαρό καλό άσσο ή για έναν ψηλό να παίξει δίπλα στον Μπιέντρινς..
Εχει και το θέμα της τιμωρίας ο Ελλις και την κόντρα του με την διοίκηση σχετικά με τις απολαβές κατα τη διάρκεια της τιμωρίας,που ίσως ωθήσουν την κατάσταση προς την ανταλλαγή...
Hayate
QUOTE(sacarame @ Nov 20 2008, 14:45 ) *
Πραγματικά οι τελευταίες εμφανίσεις του Morrow είναι εξαιρετικές.Αν συνεχίσει να έχει τόσο καλή απόδοση,και με την ύπαρξη των Μαγκέτι και Τζάκσον, βλέπω τον Μόντα Ελλις να γίνεται trade για κάποιο καθαρό καλό άσσο ή για έναν ψηλό να παίξει δίπλα στον Μπιέντρινς..
Εχει και το θέμα της τιμωρίας ο Ελλις και την κόντρα του με την διοίκηση σχετικά με τις απολαβές κατα τη διάρκεια της τιμωρίας,που ίσως ωθήσουν την κατάσταση προς την ανταλλαγή...


Σίγουρα ο Ellis δεν είναι άσσος και είναι μια θέση που πονάνε οι Warriors αλλά μόνο η κόντρα του με την διοίκηση μετά το σκηνικό του καλοκαιριού μπορεί να τον οδηγήσει στην πόρτα αλλιώς δεν νομίζω να μην θέλει κάποιος ένα τέτοιο γκαρντ στην ομάδα του.. Κρίμα γιατί μ' άρεσαν πολύ οι Warrios για το "ελκυστικό" μπάσκετ με Baron και Ellis.. Εξακολουθούν βέβαια να είναι καλοί και να παίζουν καλό μπάσκετ αλλά φαίνεται οτι κάτι τους λείπει.. Σίγουρα η προσθήκη του Turiaf δεν τους έχει βοηθήσει αρκετά μέσα στην ρακέτα.
sacarame
QUOTE(Hayate @ Nov 20 2008, 17:15 ) *
Σίγουρα ο Ellis δεν είναι άσσος και είναι μια θέση που πονάνε οι Warriors αλλά μόνο η κόντρα του με την διοίκηση μετά το σκηνικό του καλοκαιριού μπορεί να τον οδηγήσει στην πόρτα αλλιώς δεν νομίζω να μην θέλει κάποιος ένα τέτοιο γκαρντ στην ομάδα του.. Κρίμα γιατί μ' άρεσαν πολύ οι Warrios για το "ελκυστικό" μπάσκετ με Baron και Ellis.. Εξακολουθούν βέβαια να είναι καλοί και να παίζουν καλό μπάσκετ αλλά φαίνεται οτι κάτι τους λείπει.. Σίγουρα η προσθήκη του Turiaf δεν τους έχει βοηθήσει αρκετά μέσα στην ρακέτα.



Προς Θεού δεν είπα ότι ο Ελλις δεν είναι καλός παίκτης.Ισα ίσα το αντίθετο.Είναι από τα καλύτερα νέα γκαρντ του πρωταθλήματος.Πραγματικά πέρυσι έκαναν ένα τρομερό δίδυμο με τον Μπαρόν και γούσταρες να τους βλέπεις...Απλώς είπα ότι με την πληρότητα που παρουσιάζουν οι Warriors στις θέσεις των ''φτερών''(ξέχασα να αναφέρω πριν και τον Αζουμπούκιε) καθώς και το πρόβλημα στον άσσο,ίσως τους βάλει σε σκέψεις.Σε συνδυασμό πάντα με την κόντρα του με τη διοίκηση.Αν θυμάμαι καλά,ο ίδιος είχε δηλώσει πως αν δεν τον πληρώσουν για τους μήνες που είναι τιμωρημένος,θα ζητήσει να γίνει ανταλλαγή.
Ο Τουριάφ πραγματικά δεν βοηθάει ούτε στο ελάχιστο...
Hayate
QUOTE
Προς Θεού δεν είπα ότι ο Ελλις δεν είναι καλός παίκτης.Ισα ίσα το αντίθετο.Είναι από τα καλύτερα νέα γκαρντ του πρωταθλήματος.


smiley.gif smiley.gif
Ναι δεν είπα οτί τον κακολόγησες..

QUOTE
(ξέχασα να αναφέρω πριν και τον Αζουμπούκιε)

Και έχει φύγει και ο Pietrus και εξακολουθούν να έχουν κόσμο!!

QUOTE
Αν θυμάμαι καλά,ο ίδιος είχε δηλώσει πως αν δεν τον πληρώσουν για τους μήνες που είναι τιμωρημένος,θα ζητήσει να γίνει ανταλλαγή.


Νόμιζα οτί του το ξεκαθαρίσανε οτι δεν θα το πληρώσουν!

Pierce
huh.gif wacko.gif
διωξαν τον Χαρινκγτον για να παρουν τον κροφορντ
wacko.gif

Οκ παιχταρας ο Τζαμαλ, αλλα εχουν ηδη 2 πολυ καλους εκει κατω (μοντα που θα γυρισει+ κορει) και θελω να δω ποιος θα παιζει διπλα στον Λετονο τωρα rolleyes.gif
Gravedigger
QUOTE (pierce21 @ Nov 22 2008, 13:17 ) *
huh.gif wacko.gif
διωξαν τον Χαρινκγτον για να παρουν τον κροφορντ
wacko.gif

Οκ παιχταρας ο Τζαμαλ, αλλα εχουν ηδη 2 πολυ καλους εκει κατω (μοντα που θα γυρισει+ κορει) και θελω να δω ποιος θα παιζει διπλα στον Λετονο τωρα rolleyes.gif

Αυτό σκεφτόμουν και εγώ.Ο Crawford σαν παίχτης είναι πολύ καλύτερος από τον Harrington (ποτέ δεν τον εκτίμησα) αλλά είναι περιττός στην ομάδα.Έχουν 4 παιχταράδες για 3 θέσεις στην περιφέρεια και δεν έχουν 4αρι.Jackson-Maggette-Ellis-Crawford και μάλιστα κανένας από αυτούς δεν είναι καθαρό PG για να πεις ότι θα εναλάσσονται οι 3 τους.Τον ρόλο του PG μπορεί να τον καλύψει και ο Ellis και ο Crawford αλλά κανένας τους δεν είναι καθαρός άσσος.
benchwarmer
Θα παιζει ο Τζακσον 4αρι... Δεν υπαρχει προβλημα... Θυμαμαι τετοια σχηματα απο το προσφατο παρελθον τους..
Το μεγαλυτερο ζητημα ειναι οτι εξακολουθουν να ειναι χωρις καθαρο ασο.. Και ο Ελλις και ο Κροφορντ δεν ειναι τετοιοι...
Gravedigger
QUOTE (benchwarmer @ Nov 22 2008, 16:19 ) *
Θα παιζει ο Τζακσον 4αρι... Δεν υπαρχει προβλημα... Θυμαμαι τετοια σχηματα απο το προσφατο παρελθον τους..
Το μεγαλυτερο ζητημα ειναι οτι εξακολουθουν να ειναι χωρις καθαρο ασο.. Και ο Ελλις και ο Κροφορντ δεν ειναι τετοιοι...

Ούτε ο Jackson είναι 4άρι.Κατά συνθήκη.Ωραία πράγματα,κατά συνθήκη 4άρι,κατά συνθήκη άσσος και τρέξιμο tongue.gif
Giorgos#4
QUOTE(Gravedigger @ Nov 22 2008, 16:16 ) *
Αυτό σκεφτόμουν και εγώ.Ο Crawford σαν παίχτης είναι πολύ καλύτερος από τον Harrington (ποτέ δεν τον εκτίμησα) αλλά είναι περιττός στην ομάδα.Έχουν 4 παιχταράδες για 3 θέσεις στην περιφέρεια και δεν έχουν 4αρι.Jackson-Maggette-Ellis-Crawford και μάλιστα κανένας από αυτούς δεν είναι καθαρό PG για να πεις ότι θα εναλάσσονται οι 3 τους.Τον ρόλο του PG μπορεί να τον καλύψει και ο Ellis και ο Crawford αλλά κανένας τους δεν είναι καθαρός άσσος.



μπορει να ανταλλαξουν ακποιον απο τους μαγγετι ,ελλις ,κροφορντ για 4αρι η πλαιυ μεικερ
a bullet for your head
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 8 2008, 03:44 ) *
Οι Ουωρριορς απελυσαν τον assistant general manager Pete D'Alessandro την Παρασκευη και τον αντικατεστησαν με τον assistant coach Larry Riley,σε ενα ακομα ''κακο σημαδι'' για τον εκτελεστικο διευθυντη Κρις Μαλλιν..

Ο ερχομος του Κροφωρντ,συν την ''δυσφορια'' για τον ''παρομοιο παικτη'' Ελλις κ τις τελευταιες ανακαταξεις σε διοικητικα ποστα,δειχνουν ισως οτι οι Ελλις,Μαλλιν θα αποχωρησουν συντομα...Διοτι ο κοουτς Νελσον(Στον οποιο η διοικηση των Ουωρριορς,εδειξε την εμπιστοσυνη στο προσωπο του,με την πρασφατη επεκταση του συμβολαιου του..),δεν θα ειχε προβλημα ο Ελλις να ανταλλαγει.Αυτος που ασκει ''βετο'' ειναι ο Μαλλιν..ο οποιος ηταν αυτος που επελεξε τον Ελλις στο ντραφτ κ τον πιστευει πολυ σαν παικτη..Αν υπαρξει ανταλλαγη Ελλις,πιστευω οτι θα ερθει καποιος που θα πλαισιωσει τον Μπιεντρινς,μιας κ στην περιφερεια,εκτος αυτων που αναφερατε,υπαρχει κ ο Μαρκους Ουιλλιαμς κ ο ρουκι-αποκαλυψη Μοροου..
vince carter #15
QUOTE(pierce21 @ Nov 22 2008, 13:17 ) *
huh.gif wacko.gif
διωξαν τον Χαρινκγτον για να παρουν τον κροφορντ
wacko.gif

Οκ παιχταρας ο Τζαμαλ, αλλα εχουν ηδη 2 πολυ καλους εκει κατω (μοντα που θα γυρισει+ κορει) και θελω να δω ποιος θα παιζει διπλα στον Λετονο τωρα rolleyes.gif


δηλαδη χαρικτον νεα υορκη και κραφορντ γκολντεν στει??
Hayate
QUOTE(vince carter #15 @ Nov 24 2008, 14:14 ) *
δηλαδη χαρικτον νεα υορκη και κραφορντ γκολντεν στει??


Ναι!
a bullet for your head
Μετα τον Χαριγκτον και ο Μαρκους Ουιλιαμς φερεται πολυ δυσαρεστημενος απ τον λιγο μεχρι τωρα χρονο συμμετοχης του.Οταν ηρθε το καλοκαιρι απ τους Νετς,πιστευε οτι με τον τραυματισμο του Ελλις κ την φυγη του Μπαρον Ντειβις,θα βρει χωρο για να καθιερωθει κ να παιξει.Αντ'αυτου,τωρα βρισκεται πισω απ τους undrafted rookies Σ.Τ Ουατσον κ ΝτεΜαρκους Νελσον στο guard rotation.Ο ατζεντης του,ζητησε απ τον Κρις Μαλιν,εφοσον ο πελατης του δεν παιζει,να μπει σε καποια ανταλλαγη,ομως ο Μαλιν συνεστησε ψυχραιμια κ υπομονη..δηλωσε οτι τον πιστευει σαν παικτη,οτι απλα αναζητα μια ευκαιρια που μπορει να του προκυψει αργοτερα,κ οτι με την ελευση του πολυ καλου σκορερ Κροφωρντ,θα προκυψει η αναγκη του να πλαισιωθει απο εναν πολυ καλο πασερ,οπως ειναι ο Ουιλλιαμς.. Εχω την αισθηση οτι οι Μαλιν κ Νελσον,δεν πρεπει να εχουν κ τις καλυτερες των σχεσεων...
vince carter #15
QUOTE(Gravedigger @ Nov 22 2008, 16:16 ) *
Αυτό σκεφτόμουν και εγώ.Ο Crawford σαν παίχτης είναι πολύ καλύτερος από τον Harrington (ποτέ δεν τον εκτίμησα) αλλά είναι περιττός στην ομάδα.Έχουν 4 παιχταράδες για 3 θέσεις στην περιφέρεια και δεν έχουν 4αρι.Jackson-Maggette-Ellis-Crawford και μάλιστα κανένας από αυτούς δεν είναι καθαρό PG για να πεις ότι θα εναλάσσονται οι 3 τους.Τον ρόλο του PG μπορεί να τον καλύψει και ο Ellis και ο Crawford αλλά κανένας τους δεν είναι καθαρός άσσος.

ο ελις παει κλιππερς και ο κειμαν γκολντεν στειτ............
λετε??
a bullet for your head
QUOTE(vince carter #15 @ Nov 25 2008, 04:01 ) *
ο ελις παει κλιππερς και ο κειμαν γκολντεν στειτ............
λετε??

Ααααααααααααααααα,μμμμμμααααααλιστα.....τωρ
α καταλαβα τι εννουσες... rolleyes.gif .Κοιταξε μια λογικη την εχει αυτη σου η σκεψη.. wink.gif .Παντως αναμενεται τρελη μαχη σημερα,αναμεσα στον Ντειβις κ τον Πολ.. jedi.gif ..Ξερω οτι οι περισσοτεροι ειστε φαν του Πολ...εγω ομως υποστηριζω τον ''βαρωνο'' με 1000.. biggrin.gif
vince carter #15
QUOTE(a bullet for your head @ Nov 25 2008, 04:24 ) *
Ααααααααααααααααα,μμμμμμααααααλιστα.....τωρ
α καταλαβα τι εννουσες... rolleyes.gif .Κοιταξε μια λογικη την εχει αυτη σου η σκεψη.. wink.gif .Παντως αναμενεται τρελη μαχη σημερα,αναμεσα στον Ντειβις κ τον Πολ.. jedi.gif ..Ξερω οτι οι περισσοτεροι ειστε φαν του Πολ...εγω ομως υποστηριζω τον ''βαρωνο'' με 1000.. biggrin.gif


man και εγω μαζι σου ειμαι!!!!! 77.gif
μπορει ο πιτσιρικας ο πολ να ειναι παρα πολυ καλος και νεο αστερι στο νβα...αλλα οταν μιλαμε για τον μ.ντειβις...στον ασσο και για το προσωπο του ειναι μια συμπαθεια... shot.gif
Hayate
Χαχαχαχα!! Σε 2 topic πρέπει να συννενοηθείτε για να βγάλετε συμπέρασμα.. Πάντως εδώ που τα λέμε μια ανταλλαγή Κέιμαν- Έλλις θα ευνοούσε και τους 2 πιστεύω..
vince carter #15
πως τον ειδατε τον κραφορντ...??
εμενα μου αρεσε παρα πολυ..αν εβαζε και το τελευταιο θα γινοταν θεος για το γκολντενστειτ!!! blink.gif
μαζι με μαγκετι και τζακσον θα κανουν ωραια διδημα..αντε να ανταλλαξουν και τον ελλις να παρουν κανα ικανο τεσσαρι να δεσουν τελειος!!!!! icon_wave.gif
Mamuwalde
ματσάρα ο crawford !!! του πάει το σύστημα . δεν ξέρω αν όντως θέλουν να τον πασάρουν τον έλλις . πιστεύω ότι θα κάνουν φοβερό δίδυμο . αν σταθεροποιηθούν λίγο ως απόδοση μπορούν να κάνουν πάλι κάποια μεγάλη έκπληξη .

και εν τέλει παίζουν και ωραίο μπάσκετ . δε βαριέσαι να τους βλέπεις . όχι σαν κάτι άλλους "μεγάλους" , ονόματα δε λέμε , οικογένειες δε θίγουμε tongue.gif
vince carter #15
QUOTE(giopride @ Dec 2 2008, 14:32 ) *
ματσάρα ο crawford !!! του πάει το σύστημα . δεν ξέρω αν όντως θέλουν να τον πασάρουν τον έλλις . πιστεύω ότι θα κάνουν φοβερό δίδυμο . αν σταθεροποιηθούν λίγο ως απόδοση μπορούν να κάνουν πάλι κάποια μεγάλη έκπληξη .

και εν τέλει παίζουν και ωραίο μπάσκετ . δε βαριέσαι να τους βλέπεις . όχι σαν κάτι άλλους "μεγάλους" , ονόματα δε λέμε , οικογένειες δε θίγουμε tongue.gif

τι εννοεις ελλισ και κραφορντ μαζι στο 2-3??
Mamuwalde
ellis , crawford μπορούν να παίζουν 1 ή 2 και maggette 3 . και τρεχάτε ποδαράκια μου .

βέβαια και οι 2 θέλουν αρκετά τη μπάλα στα χέρια τους , οπότε μπορεί να είναι ζήτημα αλλά ο έλλις και μαζί με τον ντέιβις έπαιζαν πολύ καλά στο 1, 2
sacarame
QUOTE(giopride @ Dec 2 2008, 14:53 ) *
ellis , crawford μπορούν να παίζουν 1 ή 2 και maggette 3 . και τρεχάτε ποδαράκια μου .

βέβαια και οι 2 θέλουν αρκετά τη μπάλα στα χέρια τους , οπότε μπορεί να είναι ζήτημα αλλά ο έλλις και μαζί με τον ντέιβις έπαιζαν πολύ καλά στο 1, 2



Με την διαφορά όμως ότι ο Βαρώνος ήταν άσσος και μοίραζε και μπάλες.Ενώ κανείς από αυτούς τους δεν είναι καθαρός άσσος και δεν έχουν και τρομερή έφεση στην πάσα...Και μην ξεχνάμε ότι υπάρχουν πίσω και οι Μόρροου,Αζουμπούκι μαζί με τους Μαγκέτι και Τζάκσον..Πολύς κόσμος ...
Hayate
QUOTE(giopride @ Dec 2 2008, 14:53 ) *
βέβαια και οι 2 θέλουν αρκετά τη μπάλα στα χέρια τους , οπότε μπορεί να είναι ζήτημα αλλά ο έλλις και μαζί με τον ντέιβις έπαιζαν πολύ καλά στο 1, 2


Έπαιζαν πολύ καλά γιατί ο Davis είναι άσσος ενώ ο Έλλις είναι καθαρό 2άρι όπως είναι και ο Crawford
vince carter #15
QUOTE(giopride @ Dec 2 2008, 14:53 ) *
ellis , crawford μπορούν να παίζουν 1 ή 2 και maggette 3 . και τρεχάτε ποδαράκια μου .

βέβαια και οι 2 θέλουν αρκετά τη μπάλα στα χέρια τους , οπότε μπορεί να είναι ζήτημα αλλά ο έλλις και μαζί με τον ντέιβις έπαιζαν πολύ καλά στο 1, 2

ναι σιγουρα οι περισσοτεροι θα το θελουν να το δουν αυτο οπως και εγω....
αλλα ο ντειβισ ηταν τρελο παλικαρι..σουπερ σοουμαν...ηθελε να κανει τους συμπαιχτες του και τον κοσμο στην αρενα καθε βραδυ εντος παντα....να το ευχαριστουντε να κανουν γιορτη με τρελο θεαμα...αυτο μπορει να το επιβαλει ο ελλις στην θεση ενα στην φετινη ομαδα?....
η θα θελει να αποδειξει οτι ειναι αυτος ο καπτεν???μακαρι...θα δειξει ομως.....
Mamuwalde
νομίζω "οριακά" παίζουν άσσοι και οι 2 . οποτε αν τους βάλεις μαζί κάνουν ένα pg tongue.gif

σοβαρά τώρα . αν μπορέσουν να μοιράσουν λίγο τη μπάλα δε χρειάζεται να έχουν άσσο των 8-9 ασσίστ ανα μάτς . άλλωστε σε τόσο γρήγορο τέμπο μπορούν να παίρνουν αρκετές επιθέσεις και οι 2 .

η έλλειψη του έλλις πάντως δεν πολυφαίνεται . τώρα που το ξανασκέφτομαι δε θα ήταν και κακή ιδέα να χτυπήσουν ένα καλό τεσσάρι και να βάλουν στον άσσο έναν καθαρό pass first pg . αν και απ'ό,τι έχω δει όλα τα guards τους σουτάρουν αρκετά

o marcus williams πάντως δεν παίζει ακόμα [κρίμα και θεωρούταν μεγάλο ταλέντο όταν πήγε στο new jersey] και δεν μπορώ να βρω τέτοιου είδους pg στην ομάδα
a bullet for your head
QUOTE(giopride @ Dec 2 2008, 15:04 ) *
o marcus williams πάντως δεν παίζει ακόμα [κρίμα και θεωρούταν μεγάλο ταλέντο όταν πήγε στο new jersey] και δεν μπορώ να βρω τέτοιου είδους pg στην ομάδα

O Ουιλλιαμς παιζει φετος πισω απ τις undrafted εκπληξεις Ουατσον κ Νελσον,που μαζι με τον Μορροου συνθετουν την 3πλετα των ''φετινων σουπερ-εκπληξεων'' στους ρουκις για τους Ουωρριορς.
Οπως εχω ξανα-αναφερει,υπαρχει μια ''αθεατη κοντρα'' μεταξυ Νελσον κ Μαλιν.
Ο Νελσον θελει να διωξει τον Ελλις,ο Μαλιν οχι.Φαινεται ομως,απ τις μεχρι τωρα κινησεις οτι μαλλον υπερισχυει η αποψη του Νελσον,μιας κ ο Ελλις τιμωρηθηκε χαρακτηριστικαν κ μεσω ανταλλαγων,εφερε τον ''παρομοιο'' Κροφωρντ..
Ο Μαρκους Ουιλλιαμς ηρθε λογικα με εισηγηση του Μαλιν,ομως ο Νελσον δεν τον βαζει ως τωρα κ ουτε η διοικηση του εκανε προωρη επεκταση του συμβολαιου του που ληγει το καλοκαιρι..κ ενω ο παικτης βγαινει ανοιχτα κ δηλωνει την δυσαρεσκεια του,ο Μαλιν τον ''στηριζει''..
Απ την στιγμη που οι Ουωρριορς αλλιευσαν τα undrafted λαβρακια κ ο Κροφωρντ ηρθε με ανταλλαγη,ενω υπαρχουν ακομα κ οι Μαγκετι κ Τζακσον που καλυπτουν ανετα το 2-3,πιστευω οτι ο Ελλις θα δοθει σαν ανταλλαγμα για εναν ψηλο που θα κανει διδυμο με τον Μπιεντρινς,κ που θα καλυψει κ το κενο του Χαριγκτον..ενω ο Ουιλλιαμς το καλοκαιρι θα φυγει σαν free agent..
Mamuwalde
not bad , not bad at all .

αλλά νομίζω ότι για να σταθεροποιηθούν οι ομάδες πρέπει να σταθεροποιήσουν και το ρόστερ τους κάποια στιγμή . το golden state έχει κάνει ένα κάρο αλλαγές τα τελευταία 2 χρόνια . και ενώ ε΄χει πολύ καλό ρόστερ δυσκολεύεται να σταθεροποιήσει ένα υψηλό στάνταρ απόδοσης
vince carter #15
QUOTE(a bullet for your head @ Dec 2 2008, 15:24 ) *
O Ουιλλιαμς παιζει φετος πισω απ τις undrafted εκπληξεις Ουατσον κ Νελσον,που μαζι με τον Μορροου συνθετουν την 3πλετα των ''φετινων σουπερ-εκπληξεων'' στους ρουκις για τους Ουωρριορς.
Οπως εχω ξανα-αναφερει,υπαρχει μια ''αθεατη κοντρα'' μεταξυ Νελσον κ Μαλιν.
Ο Νελσον θελει να διωξει τον Ελλις,ο Μαλιν οχι.Φαινεται ομως,απ τις μεχρι τωρα κινησεις οτι μαλλον υπερισχυει η αποψη του Νελσον,μιας κ ο Ελλις τιμωρηθηκε χαρακτηριστικαν κ μεσω ανταλλαγων,εφερε τον ''παρομοιο'' Κροφωρντ..
Ο Μαρκους Ουιλλιαμς ηρθε λογικα με εισηγηση του Μαλιν,ομως ο Νελσον δεν τον βαζει ως τωρα κ ουτε η διοικηση του εκανε προωρη επεκταση του συμβολαιου του που ληγει το καλοκαιρι..κ ενω ο παικτης βγαινει ανοιχτα κ δηλωνει την δυσαρεσκεια του,ο Μαλιν τον ''στηριζει''..
Απ την στιγμη που οι Ουωρριορς αλλιευσαν τα undrafted λαβρακια κ ο Κροφωρντ ηρθε με ανταλλαγη,ενω υπαρχουν ακομα κ οι Μαγκετι κ Τζακσον που καλυπτουν ανετα το 2-3,πιστευω οτι ο Ελλις θα δοθει σαν ανταλλαγμα για εναν ψηλο που θα κανει διδυμο με τον Μπιεντρινς,κ που θα καλυψει κ το κενο του Χαριγκτον..ενω ο Ουιλλιαμς το καλοκαιρι θα φυγει σαν free agent..

αυτο υποστηριζω και πιστευω και εγω...εκτος και αν γινει καμια εκπληξη και αντι να παρουν κανα τεσσαρι φερουν κανα καλο ασσο..... blink.gif
Air and King
Ομαδα που θελει "να τρεξει" και δεν εχει καλο πλειμεικερ δεν θα εχει τα καταλληλα αποτελεσματα διοτι στο τελος δεν υπαρχει παιχτης οπως μεχρι περυσι ο Μπαρον που να εχει καθαρο μυαλο και κλαση να οδηγησει την ομαδα και σε νικες περαν του γρηγορου και θεαματικου μπασκετ.Οι Γουοριορς του 2007 στα πλευοφ ηταν "να τους πιεις στο ποτηρι" αλλα φετος θελουν επειγωντος πλειμεκερ ικανο!
benchwarmer
Πφφφφφφ... Ασος, 4αρια και βλακειες....

Θελω 5αδα Κροφορντ, Ελλις, Μαγκετι, Τζακσον και Μπιεντρινς icon_drunk.gif icon_drunk.gif
sacarame
QUOTE(benchwarmer @ Dec 2 2008, 17:16 ) *
Πφφφφφφ... Ασος, 4αρια και βλακειες....

Θελω 5αδα Κροφορντ, Ελλις, Μαγκετι, Τζακσον και Μπιεντρινς icon_drunk.gif icon_drunk.gif



Χμμμ...Για να αλλάζει αυτή η 5αδα πάνω από 2 πάσες σε κάθε επίθεση,θα πρέπει να γκρεμιστούν οι μισοί φούρνοι της Αμερικής...Θα πυροβολούν όλοι και θα βάλουν τον Μπιέντρινς στη μέση να μαζεύει μπάλες 69.gif
benchwarmer
QUOTE(sacarame @ Dec 2 2008, 16:27 ) *
Χμμμ...Για να αλλάζει αυτή η 5αδα πάνω από 2 πάσες σε κάθε επίθεση,θα πρέπει να γκρεμιστούν οι μισοί φούρνοι της Αμερικής...Θα πυροβολούν όλοι και θα βάλουν τον Μπιέντρινς στη μέση να μαζεύει μπάλες 69.gif


Γιατι, το βρισκεις απιθανο?
Δεν ξερω πως θα αρχιζουν τα ματς, αλλα καπως ετσι θα τα τελειωνουν cool.gif cool.gif
Γουοριορς ειναι αυτοι...
a bullet for your head
QUOTE(sacarame @ Dec 2 2008, 17:27 ) *
Χμμμ...Για να αλλάζει αυτή η 5αδα πάνω από 2 πάσες σε κάθε επίθεση,θα πρέπει να γκρεμιστούν οι μισοί φούρνοι της Αμερικής...Θα πυροβολούν όλοι και θα βάλουν τον Μπιέντρινς στη μέση να μαζεύει μπάλες 69.gif

Μαλλον συμφωνησαν ολοι οι παικτες μεταξυ τους,ωστε να ''βοηθησουν'' τον Μπιεντρινς,να βγει 1ος ρημπαουντερ του πρωταθληματος.. icon_drunk.gif
sacarame
QUOTE(benchwarmer @ Dec 2 2008, 17:32 ) *
Γιατι, το βρισκεις απιθανο?
Δεν ξερω πως θα αρχιζουν τα ματς, αλλα καπως ετσι θα τα τελειωνουν cool.gif cool.gif
Γουοριορς ειναι αυτοι...



Κοίτα,εγώ είχα γράψει πως πιστεύω ότι θα ανταλλάξουν τον Ελλις,πριν καν έρθει στην ομάδα ο Κρόφορντ...Μου φαίνεται δύσκολο να ταιριάξουν και να παίξουν όλοι μαζί...Η απουσία άσσου νομίζω ότι είναι εμφανής,παρά τις καλές προσπάθειες που κάνουν τα 2 πιτσιρίκια...Ο μοναδικός που πασάρει από όλους αυτούς,και μου έχει εντύπωση με τη συχνότητα που πασάρει φέτος,είναι ο Τζάκσον...Επίσης και η απουσία ψηλού δίπλα στον Μπιέντρινς είναι εμφανής...

Βέβαια αν τελικά μείνει ο Ελλις,όντως αυτή θα είναι λογικά η πεντάδα τους...Θα είναι μεγάλο στοίχημα για τον προπονητή να τους ταιριάξει και να βρει χημεία ώστε να μπορέσουν οι Γουόριορς να αποδώσουν
Hayate
Ο Jackson φαίνεται οτί είναι ο ηγέτης αυτής της ομάδας με μέσο όρο 42.2 λεπτά ανά παιχνίδι.. Ο Nelson τον εμπιστεύεται και τον αφήνει τόσο χρόνο μέσα γιατί καλύπτει και το κενό του pg που έχει η ομάδα.. Παιδιά μην γελιόμαστε ο Crawford και ο Ellis παιχταράδες όμως της ομάδας της λείπει ο Baron!!
a bullet for your head
Και ομως..διαβασα οτι το πιθανοτερο ειναι να δοθει σε ανταλλαγη ο Μαγκετι κ μαλιστα εως τις 15 Δεκεμβριου..ενω ειναι γνωστο οτι εδω κ καιρο προσπαθουν να ανταλλαξουν τον Μπελινελι..καπως ετσι σκεφτονται να ''αποσυμφωρηθουν'' στα γκαρντ..
vince carter #15
QUOTE(a bullet for your head @ Dec 4 2008, 04:33 ) *
Και ομως..διαβασα οτι το πιθανοτερο ειναι να δοθει σε ανταλλαγη ο Μαγκετι κ μαλιστα εως τις 15 Δεκεμβριου..ενω ειναι γνωστο οτι εδω κ καιρο προσπαθουν να ανταλλαξουν τον Μπελινελι..καπως ετσι σκεφτονται να ''αποσυμφωρηθουν'' στα γκαρντ..

καλα εγω το εχω ξαναπει...
αυτη ομαδα θα μας τρελανει και με το τροπο παιχνιδιου και με αυτα που θα κανει... smiley.gif
koutsou10
QUOTE(vince carter #15 @ Dec 5 2008, 17:06 ) *
καλα εγω το εχω ξαναπει...
αυτη ομαδα θα μας τρελανει και με το τροπο παιχνιδιου και με αυτα που θα κανει... smiley.gif


το ειχε καταλαβει ο φιλοσ βινσ καρτερ κ τον δικαιωνουν οι πολεμιστεσ...
εχουν καταπληκτικο συνολο κ αν ξεκιναγαν το πρωταθλημα πληρεισ πιστευω οτι θα εμπαιναν ανετα αναμεσα στα μεγα8ηρια τησ δυσησ για τα play-off...
νικησαν ευκολα το πορτλαντ στην εδρα τουσ 105-98(χωρισ τον μπιεντρινσ κ ολασ) κ μετρανε 3 συνεχομενεσ νικεσ
στισ 18 του μηνοσ παιζουν με λιμνανθρωπουσ κ προβλεπω ματσαρα...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.