Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ρωσία - Λιθουνία
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Warrior
Αν και για μας ο χρονος θα σταματησει γυρω στις 21:50 ( rolleyes.gif ),λιγο αργοτερα Ρωσια και Λιθουανια θα
ριχτουν στην μαχη για το 2ο εισητηριο του μεγαλου τελικου(και παραλληλη προκριση για το Πεκινο) στον
"σοβιετικο" εμφυλιο του Ευρωμπασκετ!

Ποιον προτιμαται στον τελικο(μικρο ή μεγαλο)??

Εγω δεν εχω προτιμηση,αλλα βλεπω Λιθουανια...
Alexmei
QUOTE
Ποιον προτιμαται στον τελικο(μικρο ή μεγαλο)??

Εγω δεν εχω προτιμηση,αλλα βλεπω Λιθουανια...


Σε ποιον από τους δύο; blink.gif biggrin.gif


Εγώ προβλέπω (με τα δεδομένα) την Ρωσία με +4 πόντους ή και λιγότερους.
Warrior
Εννοω ως αντιπαλο μας στον μικρο ή μεγαλο τελικο... smile.gif
sarounas
QUOTE(Warrior @ Sep 15 2007, 13:29 ) *
Ποιον προτιμαται στον τελικο(μικρο ή μεγαλο)??

Εγω δεν εχω προτιμηση,αλλα βλεπω Λιθουανια...

Λιθουανία βέβαια, με την ευχή να έχει ξεπεράσει τον τραυματισμό ο Σάρας

αν και χθες στο πρώτο ημίχρονο η διαιτησία τους κράτησε μέσα στο παιχνίδι,
τελικά αυτοί οι Κροάτες πρέπει να έχουν κάνει κάτι πάρα πολύ κακό, δεν εξηγείτε αλλιώς ότι δεν τους αφήνουν στην ησυχία τους
captain charisma
λιθουανια γιατι ειναι πιο ομαδα απο τη ρωσια
NBAer
QUOTE(big dirk @ Sep 15 2007, 17:22 ) *
λιθουανια γιατι ειναι πιο ομαδα απο τη ρωσια


Φετος η Ρωσια μοιαζει να ειναι το ιδιο ομαδα....
B for Basketball
αποψη μου ειναι οτι η λιθουανια παει τελικο και οι ρωσοι στον μικρο τελικο οπου ολοι ελπιζουμε να μην παιξουμε!

θεωρω την λιθουανια καλυτερη και πιο πληρη ομαδα μετα την Ισπανια βεβαια οι ισπανοι μας το χαλασανε με την διαιτησια και ετσι δεν μπορω να βγαλω ασφαλη συμπερασματα αν ειναι οντως η καλυτερη του τουρνουα!
Ginobili
Αν παίξει πολύ καλά ο Σάρας...δεν θα έρθει στον Παναθηναικό.
Αν δεν παίξει.....θα ντυθεί στα πράσινα... tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Μην με ρωτήσετε που το στηρίζω...μην ψάχνετε λογική... biggrin.gif
Anaz
Νομιζω οτι οι Λιθουανοι δεν μας ταιριαζουν τόσο οσο οι Ρωσοι κ θα τα βρουμε σκούρα αν αντιμετωπίσουμε αυτους στον μικρο τελικο!
hagi
Η Ρωσία είναι πολύ δυνατή και της αξίζει να πάει στον τελικό..Μπορεί να κερδίσει τους Ισπανούς πιστεύω αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρουν.Βλέπεις είναι και η διαιτησία στην μέση 68.gif 68.gif
B for Basketball
QUOTE(Ginobili @ Sep 15 2007, 19:40 ) *
Αν παίξει πολύ καλά ο Σάρας...δεν θα έρθει στον Παναθηναικό.
Αν δεν παίξει.....θα ντυθεί στα πράσινα... tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Μην με ρωτήσετε που το στηρίζω...μην ψάχνετε λογική... biggrin.gif

θα παρουμε τον Σαρας???? 41.gif tongue.gif
matse7
86-74 τελικό σκορ νίκη της ρωσίας τους καθάρισε ο ακ47!
B for Basketball
πρωτη φορα επεσα εξω στα προγνωστικα μου....ειχα στο μυαλο μου τελικο ισπανια-λιθουανια!!!
και τελικο νικητη εχω την ισπανια!!! αδικο εχω?? tongue.gif
NBAer
Περασε η Ρωσια τελικο. Δεν ξερω γιατι χαιρονται. Ισως ειναι ευχαριστημενοι με το ασημενιο. rolleyes.gif smile.gif
Να κανουμε ενα poll πρεπει: Σε ποσα λεπτα θα εχει 2 φαουλ ο Κιριλενκο? Σε ποσα θα εχει 3? Εγω λεω σε 4 και 12 αντιστοιχα.....

Αν επαιζαν οι Λιθουανοι τελικο, τους εβλεπα να νικανε. Αλλα τους Ρωσους δεν το βλεπω. Αν ο Κιριλενκο κανει εμφανιση σαν τη σημερινη ισως γινεται αλλα δεν θα προλαβει. 19.gif 19.gif
Οι Ισπανοι παικτες το δηλωσαν καθαρα: Θελουνε η διαιτησια να ειναι πιο πολυ υπερ τους. Δεν αρκει μονο αυτο!

Φοβερη εμφανιση Κιριλενκο παντως ε? Και ο Χολντεν ηταν πολυ καλος! Αφου δεν σουταρε ο Χολντεν στα τελευταια 16 δευτερολεπτα οπου ολα ειχαν κριθει και εδωσε πασα, ε τι να πεις? Το αξιζε η Ρωσια....


Μια ερωτηση: Εμεις στην 3η περιοδο καναμε 3 φοαυλ σε 34". Ρεκορ σιγουρα. Αλλα ηταν πραγματι τα φαουλ? γιατι δεν θυμαμαι καλα. Νομιζω ηταν τα 2 απο τα 3 ή μηπως ηταν και τα 3 φαουλ και οι διαιτητες σε αυτο ηταν σωστοι?
Παντως μια φαση που δεν ανεφερε κανεις και ηταν και κρισιμη, ειναι ενα χουκ του Παπαδοπουλου στο τελος οπου το εχασε αλλα τον κρατουσε φανερα ο Ισπανος παικτης και τα δυο χερια πριν προσπαθησει να σουταρει. shot.gif
Alexmei
Παιδιά η Λιθουανία έκανε και αυτή τον άθλο της γυρίζοντας από το -19.

Βέβαια το ότι ήταν αήττητη μέχρι τώρα και ηττήθηκε από την Ρωσία, δείχνει ότι ο όμιλος της Ελλάδας ήταν ο πιο δύσκολος από όλους, ειδικά από εκείνον της Ισπανίας. Η Ρωσία μου φένεται με τον Mπάλντ στον πάγκο θα γίνει μια επόμενη Ελλάδα στην άμυνα.
Green Warrior
Ελπίζω και προσεύχομαι αύριο να επαληθευθούν οι προφητείες και τα οράματα των Οσίων Γερόντων του Αγίου Όρους και το ξύπνημα της Ρωσικής αρκούδας να είναι οριστικό και αμετάκλητο γιατί είναι γάτα ο Πόυτιν smiley.gif


Οκ πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερα να είχε προκριθεί η Λιθουανία στον τελικό και για μας αλλά και ότι πιστεύω ότι μπορεί λόγω βάθους και εμπειρίας να κοντράρει την Ισπανία. Μακάρι να κάνω λάθος αν όχι και για τα δύο τουλάχιστον για το πρώτο...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.