Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Οι καλύτεροι του τουρνουά
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες > Older Tournaments > Eurobasket 2011
Anaz
Ας κάνουμε ένα είδος ψηφοφορίας για τους καλύτερους του τουρνουά...Δεν μπαίνει πολλ για να είναι παντελώς ελεύθερη επιλογή...

Συγκεκριμένα προτείνουμε για:

MVP


Καλύτερος προπονητής


Καλύτερη ομάδα


Καλύτερος 6ος παίκτης


Παίκτης αποκάλυψη


Καλύτερη 5-αδα





Εγω θα κανω μια παραχωρηση προκειμενου να χωρεσω ΚΑΙ Παρκερ ΚΑΙ Μπο και θα βαλω μια πολυ κοντη περιφερεια, γιατι δεν μου παει να αφησω καποιον απο τους 3 εκτος.

Μακαλεμπ
Παρκερ
Ναβαρο
Κιριλενκο
Γκασολ
baskethood
Ωραιο τοπικ anaz wink.gif

Για mvp του τουρνουα ψηφιζω τον Ναβαρρο(το ξερω οτι προτρεχω).

Καλυτερος προπονητης ο Μαριν Ντοκουζοφσκι για το πολυ καλο συνολο που παρουσιασε,με εναν ξεκαθαρο ηγετη,με εξαιρετικη
αμυντικη λειτουργια,διψα και ενθουσιασμο.

Καλυτερη ομαδα η Ισπανια,ακομα και να χασει την Κυριακη.

Καλυτερος εκτος παικτης ο αμφιδεξιος Τραορε,εχει δωσει πολλες λυσεις και εχει εξελιχθει σε σημαντικοτατο γραναζι για την
γαλλικη ομαδα.

Παικτης αποκαλυψη ο Αλεξει Σβεντ,και αυτος σημαντικη συνεισφορα στην πορεια της Ρωσιας.

Καλυτερη πενταδα
ΜακΑλεμπ
Ναβαρρο
Μπατουμ
Παου Γκασολ
Κειμαν

Δευτερη καλυτερη πενταδα
Παρκερ
Ρουντι
Κιριλενκο
Φωτσης
Μαρκ Γκασολ
Anaz
QUOTE(baskethood @ Sep 17 2011, 16:27 ) *
Ωραιο τοπικ anaz wink.gif
Βασικα εγω ενα φτωχοτοπικ με την καλυτερη 5αδα απλα εφτιαξα. Οι προσθηκες ειναι του sacarame. biggrin.gif
baskethood
QUOTE (Anaz @ Sep 17 2011, 16:36 ) *
Βασικα εγω ενα φτωχοτοπικ με την καλυτερη 5αδα απλα εφτιαξα. Οι προσθηκες ειναι του sacarame. biggrin.gif

Το ξερω,το ξερω. biggrin.gif
Επιτηδες το εγραψα ετσι,αλλα και παλι η αρχικη ιδεα ειναι δικια σου.
Εξαλλου ενα τετοιο τοπικ του ελεγα να ανοιξουμε αλλα με ειχε στο περιμενε.
Ginobili
MVP Μακάλεμπ....δεν χρειάζονται σχόλια.

Καλύτερος προπονητής Μαριν Ντοκουζοφσκι...επίσης δεν χρειάζονται σχόλια,έφτιαξε τρομερή ομάδα από το πουθενά.

Καλύτερη ομάδα Γαλλία

Καλύτερος 6ος παίκτης Τραορέ.Έχει δώσει πολλές ποιοτικές και ουσιαστικές λύσεις.

Παίκτης αποκάλυψη Αλεξει Σβεντ.Πολύ μπάσκετ το παλικάρι,το έδειξε και σε υψηλό επίπεδο.


Καλύτερη 5-αδα:
Μακάλεμπ
Πάρκερ
Μπατούμ
Γκασόλ
Κέιμαν
Razorblade Fish
MVP Μακ Καλεμπ

Καλύτερος προπονητής Ντοκουζοφσκι

Καλύτερη ομάδα Ισπανια

Καλύτερος 6ος παίκτης Βαλαντσιουνας

Παίκτης αποκάλυψη Στογιανοφτσκι Β.

Καλύτερη 5-αδα Μακ Καλεμπ-Ναβαρο-Μπατουμ-Κιριλενκο-Γκασολ Π.

Και τα χρυσα Βατομουρα:

Τουντσερι-Τεοντοσιτς-Μπελινελι-Ιλιασοβα-Πεκοβιτς με προπονητη Μαλκοβιτς ή Ιβκοβιτς

McRae
QUOTE(Razorblade Fish @ Sep 17 2011, 17:32 ) *
MVP Μακ Καλεμπ

Καλύτερος προπονητής Ντοκουζοφσκι

Καλύτερη ομάδα Ισπανια

Καλύτερος 6ος παίκτης Βαλαντσιουνας

Παίκτης αποκάλυψη Στογιανοφτσκι Β.

Καλύτερη 5-αδα Μακ Καλεμπ-Ναβαρο-Μπατουμ-Κιριλενκο-Γκασολ Π.

Και τα χρυσα Βατομουρα:

Τουντσερι-Τεοντοσιτς-Μπελινελι-Ιλιασοβα-Πεκοβιτς με προπονητη Μαλκοβιτς ή Ιβκοβιτς


Συμφωνω σε ολα αν και για τον MVP και την καλυτερη ομαδα θα περιμενω το αποτελεσμα του τελικου.Ο Στογιανοφσκι ειναι ο ορισμος του παικτη αποκαλυψη καθως φανταζομαι σχεδον κανενας απο εμας δεν γνωριζε ποιος ειναι πριν το τουρνουα,σχεδον αδιανοητο εν ετει 2011,την εποχη του ιντερνετ ενας παικτης απο το πουθενα να κανει τοσο καλες εμφανισεις.Επισης διαφωνω με την επιλογη Τεοντοσιτς στην χειροτερη πενταδα.
xaris_
MVP Μακαλεμπ

Καλύτερος προπονητής Ζουρος

Καλύτερη ομάδα Ισπανια

Καλύτερος 6ος παίκτης δεν μπορω να σκεφτω καποιον

Παίκτης αποκάλυψη Σβεντ

Καλύτερη 5-αδα
Παρκερ
Μακαλεμπ
Μπατουμ
Κιριλενκο
Πο Γκασολ



McRae
Καλυτερος 6ος για μενα ο Ντε Κολο.Απο τη στιγμη που τραυματιστηκε ο Ζελαμπαλ πηρε χρονο και ηταν καθοριστικος και στις 3 σημαντικες νικες της Γαλλιας.
Razorblade Fish
QUOTE(McRae @ Sep 17 2011, 18:09 ) *
Καλυτερος 6ος για μενα ο Ντε Κολο.Απο τη στιγμη που τραυματιστηκε ο Ζελαμπαλ πηρε χρονο και ηταν καθοριστικος και στις 3 σημαντικες νικες της Γαλλιας.

Συμφωνω και θεωρω ''ευλογια'' τον τρυματισμο του Ζελαμπαλ για τους Γαλλους...Παικτης κλειδι ο Ντε Κολο,απελευθερωνει τον Παρκερ και δινει εξτρα απειλη και απο μακρια...Απλα δεν τον θεωρω πλεον 6ο παικτη οταν παιζει 26,27,26 και 29 λεπτα στα κρισιμα ματς...
T.W.Is.M.
Πολυ ωραιο τοπικ, αλλα δε θα ηταν καλυτερο να περιμενουμε μια μερα ακομα? Δεν εκκρεμει κανενα ματς της σειρας, αλλα οι τελικοι!
A.CAB
QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 17 2011, 18:14 ) *
Πολυ ωραιο τοπικ, αλλα δε θα ηταν καλυτερο να περιμενουμε μια μερα ακομα? Δεν εκκρεμει κανενα ματς της σειρας, αλλα οι τελικοι!


+1

Μια μέρα έμεινε ακόμα. Αν κερδίσει η Γαλλία δηλαδή πως θα είναι η Ισπανία η καλύτερη ομάδα; Αν το πάρει μόνος του ο Πάρκερ δεν θα έχει ξεπεράσει και τον Μακάλεμπ; Υπομονή. peace.gif
a bullet for your head
MVP:Τονι Παρκερ
Καλυτερη 5αδα:Παρκερ-Ναβαρο-Μπατουμ-Κιριλενκο-Π.Γκασολ
2η καλυτερη 5αδα:Καλντερον-Μακαλεμπ-Πρελτζιτζ-Κριαπα-Μπουρουσης
Καλυτερη αμυντικη 5αδα:Μαρκοβιτς-Μπραμος-Μπατουμ-Κριαπα,Νοα
5αδα απογοητευσεων:Γκοραν Ντραγκιτς-Ρουντι-Τουρκογλου-Ιλιασοβα-Πεκοβιτς
5αδα καλυτερων νεοεμφανιζομενων:Σβεντ-Καουντι-Παπανικολαου-Βαλαντσιουνας-Νοα
Καλυτερος 6ος παικτης:ΝτεΚολο
Πιο Βελτιωμενος Παικτης:Μοζγκοφ
Αρνητικη Εκπληξη(Ομαδα):Τουρκια
Μεγαλη Εκπληξη(Ομαδα):Σκοπια
Καλυτερη Ομαδα:Ισπανια
''Μορφη'' Του Ευρωμπασκετ:Τσεκοφσκι
Καλυτερος Προπονητης:Ντοκουζοφσκι-Μπλατ
Razorblade Fish
QUOTE(a bullet for your head @ Sep 17 2011, 18:30 ) *
MVP:Τονι Παρκερ
Καλυτερη 5αδα:Παρκερ-Ναβαρο-Μπατουμ-Κιριλενκο-Π.Γκασολ
2η καλυτερη 5αδα:Καλντερον-Μακαλεμπ-Πρελτζιτζ-Κριαπα-Μπουρουσης
Καλυτερη αμυντικη 5αδα:Μαρκοβιτς-Μπραμος-Μπατουμ-Κριαπα,Νοα
5αδα απογοητευσεων:Γκοραν Ντραγκιτς-Ρουντι-Τουρκογλου-Ιλιασοβα-Πεκοβιτς
5αδα καλυτερων νεοεμφανιζομενων:Σβεντ-Καουντι-Παπανικολαου-Βαλαντσιουνας-Νοα
Καλυτερος 6ος παικτης:ΝτεΚολο
Πιο Βελτιωμενος Παικτης:Μοζγκοφ
Αρνητικη Εκπληξη(Ομαδα):Τουρκια
Μεγαλη Εκπληξη(Ομαδα):Σκοπια
Καλυτερη Ομαδα:Ισπανια
''Μορφη'' Του Ευρωμπασκετ:Τσεκοφσκι
Καλυτερος Προπονητης:Ντοκουζοφσκι-Μπλατ

Ο Καλντερον στη 2η καλυτερη πενταδα και ο Καουντι στους πρωτοεμφανιζομενους;;;Και ο Μπλατ σιγα το κατορθωμα που εκανε για να αμφισβητησει την πρωτια του προπονητη των Σκοπιων...
morrison
QUOTE(baskethood @ Sep 17 2011, 16:39 ) *
Το ξερω,το ξερω. biggrin.gif
Επιτηδες το εγραψα ετσι,αλλα και παλι η αρχικη ιδεα ειναι δικια σου.
Εξαλλου ενα τετοιο τοπικ του ελεγα να ανοιξουμε αλλα με ειχε στο περιμενε.

Aληθεια?Εγω μολις του το ειπα εδειξε αμεσως να του αρεσει...
By the way μου διελυσες και το ονειρο οτι ηταν δικια μου ιδεα... icon_drunk.gif

QUOTE(T.W.Is.M. @ Sep 17 2011, 18:14 ) *
Πολυ ωραιο τοπικ, αλλα δε θα ηταν καλυτερο να περιμενουμε μια μερα ακομα? Δεν εκκρεμει κανενα ματς της σειρας, αλλα οι τελικοι!

Βασικα το ποστ του Anaz απ'οτι καταλαβα επισπευσε την διαδικασια...
Αλλα επειδη εχεις δικιο λεω να τοποθετηθω αυριο.
berry
βερι ναις τοπικ ναουμ

MVP

Μακαλεμπ-Παρκερ-Π.Γκασολ(δεν μπορουσα να αποφασισω εναν)


Καλύτερος προπονητής

ντοκουζοφσκι


Καλύτερη ομάδα

Ισπανια


Καλύτερος 6ος παίκτης


Ντε Κολο - Βαλαντσιουνας


Παίκτης αποκάλυψη

Κουκσιτς-Σβεντ-Στογιανοφσκι


Καλύτερη 5-αδα

Μακαλεμπ-Παρκερ-Μπατιιιιμ-Κιριλενκο-Π.Γκασολ

Τιμητικη Διακριση

Καμαν,Νοβιτσκι,Ναβαρο,Μπουρουσης,Φωτσης,
deng,Μπαρνιανι,Γκαλιναρι,Σαβανοβιτς,Krstic,
,Κριαπα,Τομιτς,Ελιγιαχου,Αντιτς

Rotten tomatoes award

Μπελινελι,Τεοντοσιτς,Τουρκογλου,Ιλιασοβα,Π
εκοβιτς,Γκ.Ντραγκιτς,Φεζενκο
baskethood
QUOTE (morrison @ Sep 17 2011, 18:50 ) *
Aληθεια?Εγω μολις του το ειπα εδειξε αμεσως να του αρεσει...
By the way μου διελυσες και το ονειρο οτι ηταν δικια μου ιδεα... icon_drunk.gif

Ενταξει εγω δεν του ελεγα ακριβως για τοπικ,αλλα να το ενσωματωσουμε σε κατι "μεταγενεστερο" wink.gif
T.W.Is.M.
Δηλωνω απο τωρα οτι δεν προκειται να ψηφισω τον προπονητη της ΦΥΡΟΜ γιατι πριν ανοιξει αυτο το τοπικ δεν ειχα συγκρατησει το ονομα του. Ηξερα οτι ειναι ενας που το ονομα του αρχιζει απο Ντ-και τελειωνει σε-οφσκι! smiley.gif
Οσο για καλυτερη πενταδα, τι λετε για Διαμαντιδη-Σπανουλη-Περπερογλου-Μαυροκεφαλιδη-Σχορτσανιτη? icon_drunk.gif
j-kidd13
ΜVP: Παρκερ(αν και ο Μακαλεμπ ισως το αξιζει περισσοτερο δεδομενης της δυναμικοτητας της ομαδας του και που εφτασε,αλλα ο Γαλλος οπως και να ειναι πηγε τελικο)

Καλυτερος προπονητης:Ντοκουζοφσκι

Καλυτερη ομαδα: Γαλλια

Καλυτερος 6ος παικτης: Ντε Κολο

Παικτης αποκαλυψη: Σβεντ

Καλυτερη πενταδα: Παρκερ,Μακ Αλεμπ,Μπατουμ,Κιριλενκο,Γκασολ
Zoys
QUOTE(j-kidd13 @ Sep 17 2011, 19:46 ) *
ΜVP: Παρκερ

Καλυτερη ομαδα: Γαλλια

Καλυτερος 6ος παικτης: Ντε Κολο

Ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε για τον αυριανό τελικό;
sacarame
Λοιπόν για να πω πως έχει το στόρυ...

Η βασική ιδέα ήταν του μορρισον που όταν μου την ανέφερε, μου άρεσε πάρα πολύ και είπα ότι θα ανοίξουμε ένα τέτοιο τόπικ...Είπαμε όμως να το ανοίξουμε μετά τον τελικό για να έχουμε ολική άποψη περί του τουρνουά...

Το πρωί λοιπόν μίλαγα με τον liverpoolian baskethood και μου πρότεινε κάτι παρόμοιο.Του είπα ότι θα γίνει κάτι τέτοιο αλλά μετά τον τελικό...Οπότε του έβαλα πάγο... tongue.gif

Ομως δεν είχα προβλέψει την αιφνιδιαστική παρέμβαση Αναζ που με ταχύτητα τσίτας άνοιξε τόπικ για τις κορυφαίες 5αδες..Έτσι, προκειμένου να μην το σπάσουμε σε 5-6 διαφορετικά τόπικς, είπα στον Αναζ να το μαζέψουμε σε ένα και είπε οκ....

Και έτσι εγένετο τόπικ... wink.gif

Κι εγώ πιστεύω ότι είναι νωρίς,αλλά προφανώς όποιος θέλει ποστάρει τώρα και όποιος θέλει περιμένει μέχρι αύριο το βραδάκι περίπου στις 23.00

Αυτά...Επιστρέφω στα λαγούμια μου... icon_wave.gif
j-kidd13
QUOTE(Zoys @ Sep 17 2011, 19:50 ) *
Ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε για τον αυριανό τελικό;

Eιμαι σε ανοιχτη επικοινωνια με Χατζη....Δεν λεω κατι αλλο....
Weekendman
MVP
Μακάλεμπ

Καλύτερος προπονητής
Αυτός των Σκοπιών…


Καλύτερη ομάδα
Ισπανία

Καλύτερος 6ος παίκτης Ντε Κολο αφού δεν ξεκίνησε ως βασικός και όμως επέβαλε την παρουσία του...

Παίκτης αποκάλυψη
Σβέντ αν και τον είχα δει στους εξαιρετικούς Ρωσικους τελικούς που έκανε, 2η επιλογη ο Στογιανόφσκι…

Καλύτερη 5-αδα
Μακάλεμπ,Ναβάρο,Κιριλένκο,Παου Γκασόλ,Μάρκ Γκασόλ


Τώρα αν η Γαλλία πάρει το τρόπαιο με καλή απόδοση των Πάρκερ Μπατούμ που θα είναι μια κάπως έκπληξη

Τότε η πεντάδα θα ήταν
Πάρκερ,Μπατούμ,Κιριλένκο,αδέρφια Γκασόλ

Βέβαια σαν τεσσάρι π. χ θα μπορούσα να βάλω τον Κριάπα που παίζει καλή άμυνα και είναι παντού στο παιχνίδι των Ρώσων η τον 'Αντιτς ,αλλά αυτό που κάνουν τα αδέφια Γκασόλ που παίζουν τόσο εξαιρετικά που κάνουν ώρες-ωρες την παρα πολύ Ισπανική περιφέρεια να μη μοιάζει τόσο αναγκαία δεν μπορώ να το αγνοήσω…
kseplenhs
νομίζω πως στο θέμα του mvp όλοι θέλουμε τον μακαλεμπ αλλά βλέπω να πηγαίνει σε παρκερ ή ναβάρο(αν κάνει ειδικά παιχνίδι ανάλογο του ημιτελικού δεν νομίζω να τεθεί ζήτημα)

Επίσης στην καλύτερη 5αδα το λογικό κατα τα 4/5 είναι παρκερ-μακαλεμπ-κιριλένκο-γκασόλ και για τη μια θέση που μένει βλέπω μαχη μεταξύ μπατούμ-ναβάρο.Εκτός βέβαια αν φάνε ψάρι,ανοίξει το ματάκι και ψηφίσουν τονΩριμο-τονΜεστο-τονΣταθεράΚαλο-τονΜεγάλο-τονΝίκο-τονΖήση...
zorba
MVP: Μακάλεμπ - Ναβάρο - Πάρκερ (κατά σειρά προτεραιότητας)

καλύτερη ομάδα: Ισπανία

προπονητής: Ζούρος - Ντου...όφσκι (Ο Πολίτης της ΦΥΡΟΜ)

πρώτη πεντάδα: Μακάλεμπ, Ναβάρο, Μπατούμ, Νοβίτσκι, Πάου

δεύτερη πεντάδα: Πάρκερ, Σβεντ, Κιριλένκο, Φώτσης, Κέιμαν

αποκάλυψη: Σβεντ

απογοήτευση: Μπελινέλι, Τουρκόγλου, Τεόντοσιτς καθώς και Ιταλία, Σερβία
il postino
ειμαι περιεργος να δω μια φορα την ισπανια σε μια διοργανωση χωρις το ναβαρο!!! οι παιδικοι πανηγυρισμοι του στον αγωνα με τα σκοπια τον εβαλαν στην καρδια μου.ειναι ο καλυτερος του τουρνουα με τη διαφορα απο τους υπολοιπους οτι δε νιωθει τιποτα εν ωρα αγωνα! παιζει χωρις συναισθημα, οπως ελεγαν καποιοι πετυχημενοι κοουτς στην ευρωλιγκα του 2011!!!!!!!!!!

καλυτερη ομαδα η ισπανια! παικτες οπως ο σαν εμετεριο και ο γιουλ ειναι οι τελευταιες τρυπες τςη φλογερας σε αυτους...

καλυτερος κοουτς ο ζουρος!! μεσα σε ελαχιστο χρονικο διαστημα και με τοσες αναποδιες εχτισε κατι τοσο καλο που θα το δουμε καλυτερα τα επομενα χρονια.

καλυτερος αμυντικος ο κριαπα!! ειναι παντου και παντα. απιστευτη παικτουρα!!

παικτης-αποκαλυψη ο μακαλεμπ!! ποιος περιμενε ενας νατουραλιζε να χει τη διαθεση να παιξει τετοιο μπασκετ?και κεινος ο λετονος ο κουκσιτς ειναι ωραιος..

πενταδα,

μακαλεμπ
λα μπομπα
μπατουμ
κριαπα
μοζγκοφ

καλυτεροι νεοι παικτες,

σβεντ-ποτσιους-καλαθης-καχουντι-βαλαντσιουνας.

ειδικα απο το λιθουανο σεντερ εχω μεινει εντυπωσιασμενος!! με τη ριτας δεν προσεξα κατι το ιδιαιτερο!! ο τυπος ειναι 18 χρονων,ψηλος και ξερει μπασκετ! ειδικα ο τροπος που κινειται χωρις τη μπαλα ειναι μοναδικος. δεν εχανε συνεργασια με το σαρας, σε αντιθεση με το γιεφτοκας που παιζει επαγελματικα 20 χρονια και ετρωγε τις πασες του σαρας στο κεφαλι...


απογοητευσεις,

χεντο!! οκ, εχει βαρυνει αλλα ο τυπος ειναι και επισημα πρωην αθλητης!!
τεοντοσιτς. περιμενα να σηκωσει περισσοτερο βαρος στη σερβια.
καλντερον! τι ειν τουτο?
τουρκια!! τι εγινε ρε μαγκες?μονο εντος τα "καταφερνουμε"?
το να παιζουν μαρκοβιτς και παουνιτς στην εθνικη σερβιας και να θεωρειται ενας παικτης της βαλενθια (και νυν της εφες) τριτος καλυτερος της παικτης!!!
ο πονγκρασοφ τελικα δε θα γινει ποτε παικτης του μπασκετ!

βελτιωμενοι παικτες,

καλνιετις με διαφορα!! θυμαμαι ενα παιδακι το 2006 που το λυποσουν οταν επιανε μπαλα. τωρα ειναι πλεον για μεγαλα πραγματα.
τραορε! θυμομουν ενα γιδι και πλεον μιλαει με τη μπαλα.
μοζγκοφ. καθε χρονο και καλυτερος.
νικ καλαθης. τα κανει ολα πλεον και απο του χρονου ετοιμαστειτε για τριπλ νταμπλ....

αντε να το σηκωσουν τα γαλλακια σημερα ....που δεν το βλεπω βεβαια...
ssoulliss
Λοιπόν έχουμε και λέμε:

MVP: Ναβάρρο

Καλύτερος προπονητής: Ντουκοζόφσκι

Καλύτερη ομάδα: Ισπανία

Καλύτερος 6ος παίκτης: Ντε Κολό

Παίκτης αποκάλυψη: Στογιανόφσκι

Καλύτερη πεντάδα: Πάρκερ-Μακάλεμπ-Ναβάρρο-Κιριλένκο-Π. Γκασόλ

Απογοήτευση (Ομάδα): Τουρκία

Απογοήτευση (Παίκτης): Μπελινέλι
Weekendman
Μια αλλαγούλα Ναβάρο για MVP και απο εμένα...
T.W.Is.M.
Αποφασισα να γινω ο γραφικος που θελει να κανει τη διαφορα και να διαλεξει καποιες μη δημοφιλεις απαντησεις.

MVP: Ναβαρο(35+27=62 ποντοι σε ημιτελικο και τελικο, εμενα μου φτανει)
Καλυτερος προπονητης: Κολε(γιατι σημασια εχει να υπαρχει και συνεχεια και οι Γαλλοι εχουν, η ΦΥΡΟΜ αμφιβαλλω πολύ)
Καλυτερη ομαδα: Ισπανια
Καλυτερος 6ος παιχτης: Ντε Κολο
Παιχτης-αποκαλυψη: ΜακΚαλεμπ(γιατι ολοι τον ξεραμε, αλλα κανεις δεν περιμενε να φερει μονος του τη ΦΥΡΟΜ τοσο ψηλα)
Καλυτερη πενταδα:
Παρκερ(κι αλλες φορες ειχε ερθει πληρης η Γαλλια, πρωτη φορα ομως παει τελικο και ο λογος ηταν ο Παρκερ)
Ναβαρο(τον εβγαλα MVP, δε θα τον εβαζα στην πενταδα)
Ντενγκ(γιατι ολοι τον ξεχασαμε, αλλα υπηρχε καλυτερο τριαρι?)
Κιριλενκο(αν και μπορουσε και καλυτερα)
Παου(γιατι αυτη τη φορα ξεπερασε τον αδερφο του)
Πενταδα-απογοητευση: Τεοντοσιτς-Μπελινελι-Τουρκογλου-Ιλιασοβα-Πεκοβιτς
Ομαδα-απογοητευση: Σλοβενια
morrison
Αφου τελειωσαν ολα ας πω και εγω τις προτιμησεις μου.


ΜVP: Ναβαρο
Καλυτερος προπονητης:Ντοκουζοφσκι-Ζουρος
Καλυτερη ομαδα: Ισπανια

Καλυτερος 6ος παικτης: Ντε Κολο

Παικτης αποκαλυψη: Ζ.Ντραγκιτς

Καλυτερη πενταδα: Παρκερ-Ναβαρο-Ντενγκ-Κιριλενκο-Κειμαν
καλυτερη πενταδα β: Ιλιεβσκι-Μακαλεμπ-Μπατουμ-αφοι Γκασολ
ViC
ορίστε και οι δικές μου γραφικές προτιμήσεις:

ΠΑΙΚΤΕΣ
MVP : ΜακΚάλεμπ (εντάξει, το ξέρω ότι ήταν ο Ναβάρο, αλλά τέτοιο impact σαν του ΜακΚάλεμπ καιρό έχω να δω σε ομάδα)
Καλύτερη 5-άδα : ΜακΚάλεμπ, Πάρκερ, Μπατύμ, Κιριλένκο, Π.Γκασόλ
2η καλύτερη 5-άδα : Σβεντ, Ναβάρο, Ντενγκ, Φώτσης, Κέιμαν
Καλύτερη αμυντική ομάδα : Μάρκοβιτς ,Μπατύμ, Κιριλένκο, Κριάπα, Νοά
5-άδα πρωτοεμφανιζόμενων σε ευρωμπάσκετ : Σβεντ, ΜακΚάλεμπ, Ντενγκ, Βαλαντσιούνας, Νοά
Καλύτερος αμυντικός : Κριάπα
Καλύτερος 6ος παίκτης : ΝτεΚολό
ευχαριστούμε τους : Στογιανόφσκι, Ιλιέφσκι, Άντιτς, Κρστιτς, Σαβάνοβιτς, Μαρκ Γκασόλ, Μπέγκιτς, Τραορέ, Καλνιέτις, Μοσγκόφ, Μπουρούση, Πρέλτζιτς, Μπένζινγκ
θα θέλαμε να ξεχάσουμε : Ξανθόπουλο, Γκ.Ντράγκιτς, Τεόντοσιτς, Μπογκντάνοβιτς, Ιλιάσοβα, Τούρκογλου, Μπελινέλι, Πέκοβιτς

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ
+ Ντουκουζόφσκι (ή όπως αλλιώς λέγεται), Ζούρος
- Κεζμούρα, Ίβκοβιτς, Μάλκοβιτς

ΟΜΑΔΕΣ
+ Σκόπια, Γαλλία, Ρωσία
- Σερβία, Λιθουανία, Τουρκία, Ιταλία
Manu7
Έχουμε και λέμε λοιπόν:

MVP : Juan Carlos Navarro


Καλύτερος προπονητής : ...των Σκοπίων


Καλύτερη ομάδα : Ισπανία


Καλύτερος 6ος παίκτης : N. De Colo


Παίκτης αποκάλυψη : J. Valanciunas


Καλύτερη 5-αδα : 1. T.Parker (T.P-Τε.Πε), 2. J.C. Navarro,
3. N.Batum (o Nico με τη γλυκια φατσούλα), 4. A.Kirilenko (Ak-47), 5. C.Kaman

2η καλύτερη 5-άδα : Bo ΜcCalleb, N. De Colo, V. Kryapa, P. Gasol, G. Bourousis

Παίχτης - Μορφή : G.Cekovski (Αγαπούλης...tongue.gif )

Καλύτερος αμυντικός : Α.Κirilenko

Μορφή του Ευρωμπάσκετ : Δημήτρης Χατζηγεωργίου 77.gif



Anaz
Παντως καλυτερη 5αδα βγηκε τελικα η δικη μου!! smilie_schal1.gif tongue.gif
Μπορει να ειναι ελαφρως αντισυμβατικη, αλλα ειναι οντως η πιο καλη και δικαιη, γιατι πραγματικα δεν μπορουσε να μεινει εκτος καποιος απο τους Παρκερ, Μακαλεμπ, Ναβαρο.

Παιχτης αποκαλυψη και για μενα ο Μακαλεμπ.
benchwarmer
MVP: Με βαση ημιτελικους-τελικους, ευκολα Ναβαρο
Καλυτερος προπονητης: Δυσκολο εδω.. Θα πω Ντοκουζοφσκι, αλλα δεν νομιζω οτι ειχε πια και ΤΟΣΗ συνεισφορα σε αυτο που ειδαμε. Σκληρη αμυνα και αυτοσχεδιασμοι μπροστα ητανε...
Καλυτερη ομαδα: Δικαιωματικα, αυτη που το πηρε
Καλυτερος 6ος παικτης: Ντε Κολο, αν και ψηνομουν να το ριξω στον συμπαθη εξαδελφο του Χρηστου Τσεκου που θα κοσμει για λιγο καιρο και το αβαταρ μου...
Παικτης αποκαλυψη: Μακ Καλεμπ, για τους λογους που ειπαν και οι προηγουμενοι
Καλυτερη 5αδα: Αυτη ακριβως που βγηκε και επισημα...
Χρυσο βατομουρο: Σε ολη την Εθνικη Τουρκιας..
PanosIlio
MVP
Ναβάρο (Μακαλεμπ) - Νταξ ο Μακάλεμπ έκανε όργια αλλά ο Ναβάρο σε ημιτελικό και τελικό ήταν διαστημικός, σε μια ομάδα με τόσα αστέρια ξεχώριζε άνετα και ήταν στην επίθεση σημείο αναφοράς.

Καλύτερος προπονητής
Ντουκοζοφσκι - σιγουριά και ηρεμία στον πάγκο, ξεκάθαροι ρόλοι στην ομάδα και άψογη διαχείριση του υλικού της ομάδας.

Καλύτερη ομάδα
Ισπανία - απλά ξέραμε από την αρχή ποιος θα είναι ο πρώτος και ψάχναμε τον δεύτερο.

Καλύτερος 6ος παίκτης
Τσεκόφσκι - Του αξίζει δικαιωματικά, ερχόταν από τον πάγκο και έσπρωχνε, έδερνε, έβαζε τρίποντα, έκανε drive (πραγματικός οδοστρωτήρας) και όλα αυτά τα έκανε ο .........μακρυνός εξάδελφος του Τσέκου, respect.

Παίκτης αποκάλυψη
Μακάλεμπ (Σβεντ) - Κανονικά εδώ θα έπρεπε να είχα μόνο τον Σβεντ αλλά αυτόν τον Μακάλεμπ δεν τον ξέραμε, πρωτοφανή πράγματα, μακάρι να συνεχίσει έτσι.

Καλύτερη 5-αδα
Μακαλεμπ
Πάρκερ
Ναβαρο
Κιριλένκο (Άντιτς)
Γκασολ
SG3ptshooter
MVP Ναβάρρας (γιατί δεν παίζει, είναι Λιθουανός κατά βάθος)

Καλύτερος προπονητής Μπλατ

Καλύτερη ομάδα καμία δεν ξεπέρασε τις προσδοκίες μου όσον αφορά το πικ της πλην των Σκοπιανών, που με κούρασαν κι αυτοί στην πορεία..

Καλύτερος 6ος παίκτης Βαλαντσιούνας

Παίκτης αποκάλυψη Εμένα με άρεσε ο Ζόραν Ντράγκιτς.

Καλύτερη 5-αδα Mac-JC-Nico(πρώην Bambi)-ΑΚ47-MG.

χρυσά Βατόμουρα:
Ξανθόπουλος - Τεόντοσιτς - Γιασάιτις - Ιλιάσοβα - Πέκοβιτς με προπονητή Κεστούτις.
Zephyr
MVP: Ναβάρρo (λίγοι στην ηλικία του έκαναν τέτοιες εμφανίσεις, ειδικά σε τελικούς)

Καλύτερος προπονητής: ο Σκοπιανός εκ του αποτελέσματος (αν και χωρίς τον Μπο δεν πιστεύω πως θα έκανε τίποτα)

Καλύτερη ομάδα: Ισπανία (άνετα)

Καλύτερος 6ος παίκτης: Τραορέ (ο Αμφιδέξιος)

Παίκτης αποκάλυψη: ΜακΚαλεμπ (ε δεν περίμενε κανένας τέτοια απόδοση από τον Μπο)

Καλύτερη 5-αδα: αυτή που βγήκε (δεν μου αρέσουν πεντάδες με πολλούς κοντούς/ψηλούς αλλά και πάλι πρέπει κάποιοι παίχτες να χωρέσουν. Ο Παπαλουκάς ,αν θυμάμαι καλά, το 2005 είχε βγει καλύτερο 4αρι smiley.gif !)

Καλύτερη 5αδα στα Χρυσά Βατόμουρα:
Τεόντοσιτς - Μπελινέλι- Τούρκογλου - Ιλιάσοβα - Πέκοβιτς με προπονητή Ίβκοβιτς.
zorba
QUOTE(Zephyr @ Sep 19 2011, 09:58 ) *
MVP: Ναβάρρo (λίγοι στην ηλικία του έκαναν τέτοιες εμφανίσεις, ειδικά σε τελικούς)

Καλύτερος προπονητής: ο Σκοπιανός εκ του αποτελέσματος (αν και χωρίς τον Μπο δεν πιστεύω πως θα έκανε τίποτα)

Καλύτερη ομάδα: Ισπανία (άνετα)

Καλύτερος 6ος παίκτης: Τραορέ (ο Αμφιδέξιος)

Παίκτης αποκάλυψη: ΜακΚαλεμπ (ε δεν περίμενε κανένας τέτοια απόδοση από τον Μπο)

Καλύτερη 5-αδα: αυτή που βγήκε (δεν μου αρέσουν πεντάδες με πολλούς κοντούς/ψηλούς αλλά και πάλι πρέπει κάποιοι παίχτες να χωρέσουν. Ο Παπαλουκάς ,αν θυμάμαι καλά, το 2005 είχε βγει καλύτερο 4αρι smiley.gif !)

Καλύτερη 5αδα στα Χρυσά Βατόμουρα:
Τεόντοσιτς - Μπελινέλι- Τούρκογλου - Ιλιάσοβα - Πέκοβιτς με προπονητή Ίβκοβιτς.


Και με assistant coach Μάλκοβιτς... μέχρι που πήγαιναν για μετάλλιο icon_drunk.gif
mephisto22
MVP Ναβαρο

Καλυτερος προπονητης Ντειβιντ Μπλατ

Καλυτερη ομαδα Γαλλια

Καλυτερος εκτος παικτης Λαμονικα

Καλυτερος ρουκι Πρελντζιτς(βασικα Βαλαντσιουνας,αλλα εχω αδυναμια σε παικτες σαν τον Πρελντζιτς,δλδ ψηλα γκαρντ που προσφερουν σε πολλους τομεις)

Καλυτερη πενταδα Παρκερ,Ναβαρο,Μπατουμ,Κιριλενκο,Παου Γκαζολ


Εντιτ
Οσκαρ Α ανδρικου ρολου Χουαν Καρλος Ναβαρο
a bullet for your head
QUOTE(Razorblade Fish @ Sep 17 2011, 18:42 ) *
Και ο Μπλατ σιγα το κατορθωμα που εκανε για να αμφισβητησει την πρωτια του προπονητη των Σκοπιων...

Ειναι σπανιοτατο στην Ευρωπη,ειτε σε συλλογικο,ειτε σε επιπεδο Εθνικων ομαδων,στην αμυντικη λειτουργια, να ειναι ενταγμενη η προσπαθεια για επιθετικο φαουλ.
Ειτε σε αμυντικα ροτεισον,ειτε σε στιγμιαια αμυντικη βοηθεια-προσαρμογη.
Οι κινησεις & τοποθετησεις των Ρωσων αμυνομενων δεν ειναι απλα εγκαιρες,αλλα & αποτελεσματικες,δειχνοντας το ποσο καλα δουλεμενη ειναι η Ρωσικη ομαδα σ'συτο το συγκεκριμμενο κομματι.
Και οχι μονο φυσικα σ'αυτο το κομματι της αμυνας,απλα το αναφερω εμφατικα.

Απο κει & περα,στο επιθετικο σκελος της Ρωσικης ομαδας,ειναι απολαυστικο(για μενα προσωπικα),να παρατηρω το πως αναπτυσουν & εκδηλωνουν τις ενδιαμεσες επιθεσεις τους & στις επιθεσεις του μισου γηπεδου,το spacing,το cutting,την κινηση χωρις την μπαλα,τα play's των τελευταιων δευτερολεπτων στα τελη περιοδων-ημιχρονου & τα plan b στα επιθετικα τους play's.
NKoulaf
Ο Κιριλένκο έκανε τόσο μεγάλη διαφορά ρε παιδια? Σε σχέση με Νοβίτσκι, μην πώ και Φώτση, είχε καλύτερο τουρνουά? Εκτός αν τον αβαντάρει τόσο πολύ το μετάλιο.
morrison
Εκανα μια πρωτη καταμετρηση να δω που βρισκομαστε.
Διευκρινιση οτι οπου υπαρχουν 2 επιλογες χωριζω σε 0.5 στον καθενα και οπου τρεις σε 0.3.
Οπου υπαρχουν δευτερες πενταδες εδωσα 0.5 στον καθενα.
Φυσικα το δημοψηφισμα/πολ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ!

MVP
1.Ναβαρο 10.5
2.Μακαλεμπ 4.3
3.Παρκερ 2.3
4.Π.Γκασολ 0.3

Kαλυτερη Ομαδα
1.Ισπανια 13
2.Γαλλια 2

Καλυτερος προπονητης
1.Ντοκουζοβσκι 12
2.Ζουρος 3.5
3.Μπλατ 2.5
4.Κολε 1

Καλυτερος 6ος παιχτης
1.Ντε Κολο 8.5
2.Βαλαντσιουνας 2.5
3.Τραορε 2
4.Τσεκοβσκι 1

Παιχτης Αποκαλυψη
1.Σβεντ 5.8
2.Μακαλεμπ 4.5
3.Ζ.Ντραγκιτς 2
4.Στογιανοβσκι 1.3
5.Βαλαντσιουνας 1
6.Πρελτζιτς 1
7.Κουκσικς 0.3


Καλυτερη πενταδα
1.Π.Γκασολ 18.5
2.Κιριλενκο 18
3.Μακαλεμπ 17.5
4.Ναβαρο 16.5
5.Παρκερ 16
6.Μπατουμ 13.5
7.Κειμαν 5
8.Ντενγκ 2.5
9.Μ.Γκασολ 2
Κριαπα 2
11.Φωτσης 1.5
12.Μπουρουσης 1
Νοβιτζκι 1
Σβεντ 1
Μοζγκοβ 1
16.Ρουντι 0.5
Καλντερον 0.5
Πρελτζιτς 0.5
Ιλιεβσκι 0.5
Ντε Κολο 0.5
Αντιτς 0.5


Χρυσα Βατομουρα
1.Πεκοβιτς 5
Ιλιασοβα 5
3.Τεοντοσιτς 4
4.Τουρκογλου 3
Μπελινελι 3
6.Τουντσερι 1
Γκ.Ντραγκιτς 1
Ρουντι 1
Ξανθοπουλος 1
Γιασατις 1
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.