Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Σαν Αντόνιο-Κλίβελαντ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pierce
spurs1-sm.gif VS cavs1-sm.gif

σχόλια και προβλέψεις για τους τελικούς
Pierce
QUOTE
Η σειρά των τελικών του ΝΒΑ ξεκινά την προσεχή Πέμπτη (ξημερώματα Παρασκευής για την Ελλάδα) από το «AT&T Center» του Σαν Αντόνιο, που θα φιλοξενήσει και τον δεύτερο αγώνα στις 10 Ιουνίου. Εν συνεχεία η σειρά θα μεταφερθεί στο Κλίβελαντ για τρία παιχνίδια (αν χρειαστεί), που θα διεξαχθούν στις 12, 14 και 17 του μήνα (το σύστημα των αγώνων αλλάζει και από 2-2-1-1-1 γίνεται 2-3-2 για να αποφεύγονται οι πολλές μετακινήσεις), ενώ αν χρειαστεί να γίνει έκτο και έβδομο ματς θα γίνει εκ νέου στο Τέξας στις 19 και 21 Ιουνίου. Ολόκληρη η σειρά των τελικών θα μεταδοθεί ζωντανά από το Supersport.
sportfm.gr
rebounder
Πιστεύω πως ήρθε το πλήρωμα του χρόνου να ενθρονιστεί ο βασιλιάς Λεμπρον
Pierce
κατσε ρε αδερφε ποιο πληρωμα του χρονου? λες και παιζει 2 δεκαετιες και δεν εχει παρει το πρωταθλημα, οπως ο μαλοουν. 3 χρονια παιζει μπασκετ και ειναι 21 ετων.


οσο για την σειρα ελπιζω να ειναι αμφιρροπη και βα ειχει συγκινησεις, και να προσπαθησουν οι καβς να παιξουν μπασκετ και οχι ταμμπουρια,γιατι απο τους αλλους ειναι δεδομενο τι θα δουμε....
rebounder
OK, ήμουνα λίγο υπερβολικός για να δώσω έμφαση. Πάντως, πρέπει να πω ότι είναι η 4η season του (άρα σίγουρα δεν παίζει μπάσκετ 3 χρόνια) και είναι 23 ετών. Εν πάσει περιπτώσει, δεν θέλω να μπω σε ανούσιες αντιπαραθέσεις. Θέλω οι Καβαλίερς να πάρουν τον τίτλο, αλλά οι Σπερς είναι πολύ δυνατοί, έμπειροι και πιο ξεκούραστοι. Σίγουρα πάντως είναι λιγότερο θεαματικοί. Γι'αυτό και άλλωστε έχουν μαζέψει τα δαχτυλίδια.
Pierce
Born: Dec 30, 1984
Years Pro: 3
nba.com
rebounder
ΟΚ, όλα καλά
Pierce
αρκετα το ξεσκισα(με) το τοπικ. tongue.gif και εγω εχω αδικο. ειναι η τεταρτη χρονια που παιζει αλλα αυτη δεν υπολογιζεται στα years pro peace.gif . τεσπα. Ας κερδισει το ΝΒΑ nba-sm.gif nba-sm.gif
grigoris
Λογικά το Σαν Αντόνιο θα το πάρει αλλά η λογική (και η δική μου όπως και πολλών άλλων) έλεγε τελικό με Ντιτρόιτ.Οπότε δεν ξεγράφω τον Λεμπρόν και την παρέα του (ειδικά την αποκάλυψη Ντάνιελ Γκίμπσον)
panos75
Κι εγώ θα προτιμούσα Κλίβελαντ. Όχι μόνο λόγω Τζέιμς και της ''συμπάθειας'' μου προς τους Σπερς αλλά και γιατί θα είναι εξαιρετικά αναζωογονητικό για το ΝΒΑ να έχουμε πρωτάρα πρωταθλήτρια για δεύτερο συνεχόμενο χρόνο. Δεδομένης της ισχύος που θα διατηρήσουν του χρόνου Ντάλας και Φοίνιξ αυτή η διασπορά τίτλων μπορεί να συνεχιστεί για αρκετές σεζόν ακόμη.

Πάντως δεν έχω αυταπάτες. Όπως έγραψε και ο Έντι οι Σπερς έχουν πάρει κάθε είδους βοήθεια, αγωνιστική και μη, μέχρι τώρα και δεν προβλέπεται ν'αλλάξει κάτι στους τελικούς.
Alexmei
ο Λεμπρόν είναι 23 και ας ελπίσουμε να το σηκώσει το Κλίβελαντ αλλά δεν το βλέπω... Εκτός αν κάνει 4 τεράστιες εως γιγαντιέες εμφανίσεις ο Λεμπ όπως αυτήν στο game 5 με το Detroit ή να είναι ΠΟΛΥ κακοί οι Spurs... smile.gif
Das Kapital
Πιστευω πως τωρα ειναι ακομα πιο δυσκολα, οι Σπερς ειναι φτιαγμενοι για να νικανε!!!

Αν ο Λεμπρον παιξει καλα ομως σε σημειο που να μη σταματιετει τοτε τα πραγματα αλλαζουν!!!

Θα περιμενω με αγωνια..........

NBA FINALS=WHERE THE LEGENDS ARE BORN
Anaz
Το μονο που φοβαμαι και απευχομαι ειναι να μην δω και με τον Λεμπρον τα περσινα με τον Γουειντ στους τελικους..
Flash
Το μόνο που ελπίζω και εύχομαι είναι να δω και με τον Λεμπρον τα περσινα με τον Γουειντ στους τελικους..
Gravedigger
Ελπίζω το Cleveland να πάρει το πρωτάθλημα γιατί ο LeBron το αξίζει.Αν κ δίνω 1 μικρό προβάδισμα στους Spurs...
Air Kef
QUOTE(Anaz)
Το μονο που φοβαμαι και απευχομαι ειναι να μην δω και με τον Λεμπρον τα περσινα με τον Γουειντ στους τελικους..



wink.gif


Έτσι ακριβώς.Και με αυτα που ειδα τα ξημερώματα δν θα μου κανει καμία έκπληξη.
Βέβαια ο Ντάνκαν ειναι πολυ πιοο συμπαθητικός απο τον Λεμπρόν στον Στερν,αλλα ποτέ δν ξέρεις.


Go Spurs.(Λόγω Μανού κυρίως).
NBAholic
To τόπικ θα μεταφερθεί στο υποφόρουμ των Τελικών του ΝΒΑ που θα ανοίξει σε περίπου 2 μέρες.
Ως εκ τούτου, δεν έχω πολύ χρόνο για σχολιασμό, πέραν του ότι προβλέπω Σ.Α σε 5 ή 6 παιχνίδια. Οι Καβς έχουν τη δυνατότητα να φτάνουν σε Τελικό ΝΒΑ από τηγν Ανατολή, αλλά δε νομίζω ότι μπορούν να χτυπήσουν στα ίσα μια σειρά με την κορυφαία δυτική ομάδα. Ήδη έχουν εκπληρώσει τους φετινούς στόχους τους.
NBAholic
Και σας έχω την εξής ερώτηση: Προτιμάτε ένα τόπικ ενιαίο ή ένα για κάθε αγώνα (πρόταση morfi);
Pierce
απο τη στιγμη που θα δημιουργηθει υποφορουμ για τους τελικους,δεν θα ηταν ασχημη ιδεα για ξεχωριστα τοπικ.
saou
Εγώ θέλω να δω τι θα κάνει ο Μπρους στο Λεμπρόν...
joi
Ξεχωριστά topics
kostasvc15
QUOTE(NBAholic @ Jun 3 2007, 06:17 PM) *
Και σας έχω την εξής ερώτηση: Προτιμάτε ένα τόπικ ενιαίο ή ένα για κάθε αγώνα (πρόταση morfi);

Ενα ενιαιο θα ελεγα αλλα δεν εχω προβλημα.....
Das Kapital
Καλυτερα τοπικ για καθε αγωνα,πιστευω πως πολλα θα γραφτουν για καθε αγωνα!!!

QUOTE(saou @ Jun 3 2007, 09:58 PM) *
Εγώ θέλω να δω τι θα κάνει ο Μπρους στο Λεμπρόν...


Μη ξεχνας οτι και ο Λεμπρον δεν ειναι παιδακι που θα κατηγορει στις δηλωσεις,ριξε μια ματια σε ενα βιντεο στο τοπικ ''ντητροιτ-κλιβελαντ'' ο Λεμπρον δεν εχει προβλημα απο τετοια!!!
morfi
QUOTE(lebron15 @ Jun 3 2007, 11:56 PM) *
ριξε μια ματια σε ενα βιντεο στο τοπικ ''ντητροιτ-κλιβελαντ'' ο Λεμπρον δεν εχει προβλημα απο τετοια!!!

Ναί, δες αυτό που έριξε αγκωνιά στη μούρη του αμυντικού. Δεν έδειξε ότι είχε πρόβλημα.
Das Kapital
QUOTE(morfi @ Jun 4 2007, 12:05 AM) *
Ναί, δες αυτό που έριξε αγκωνιά στη μούρη του αμυντικού. Δεν έδειξε ότι είχε πρόβλημα.


Ακριβως,κανενα προβλημα!!!

Σε ευχαριστω που υποστηριζεις τα λεγομενα μου!!! smile.gif
NBAer
QUOTE(pierce21 @ Jun 3 2007, 10:45 AM) *
κατσε ρε αδερφε ποιο πληρωμα του χρονου? λες και παιζει 2 δεκαετιες και δεν εχει παρει το πρωταθλημα, οπως ο μαλοουν. 3 χρονια παιζει μπασκετ και ειναι 21 ετων.


LOL! Πληρωμα του χρονου..... biggrin.gif

Τελοσπαντων οι Σπερς θα νικησουν αν και το Κλιβελαντ μπορει να παρει 2 παιχνιδια και να τους δυσκολεψει.....
Μακαρι να παμε σε 7 παιχνιδια και μακαρι να μην περιγραφει ο Μαγουλας γιατι αυτους τους τελικους σελω να τους δω! shot.gif
morfi
QUOTE(NBAer @ Jun 4 2007, 01:11 AM) *
και μακαρι να μην περιγραφει ο Μαγουλας γιατι αυτους τους τελικους σελω να τους δω! shot.gif

Δεν το περίμενα από σένα.
NBAer
QUOTE(morfi @ Jun 4 2007, 01:15 AM) *
Δεν το περίμενα από σένα.


Σου αρεσει ο Μαγουλας?????????? blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif
morfi
QUOTE(NBAer @ Jun 4 2007, 01:16 AM) *
Σου αρεσει ο Μαγουλας?????????? blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif

Best evah.
Σε όποιον αρέσει το ΝΒΑ θα πρέπει να του αρέσει και ο Μαγουλάς.
NBAer
QUOTE(morfi @ Jun 4 2007, 01:20 AM) *
Best evah.
Σε όποιον αρέσει το ΝΒΑ θα πρέπει να του αρέσει και ο Μαγουλάς.


Worst evah!
Εγω τον μισω! Τον μισω, τον μισω, τον μισω! shot.gif

Μα οτι λεει ειναι χαζομαρα!
Ο τροπος που τα λεει ειναι εκνευριστικοτατος!
Οποτε.... biggrin.gif


Οι κλεφτες του ΟΠΑΠ(11.1% γκανιοτα):
ΚΛΙΒΕΛΑΝΤ ΚΑΒΑΛΙΕΡΣ 3,70
ΣΑΝ ΑΝΤΟΝΙΟ ΣΠΕΡΣ 1,17

Αξιζει το 3.70? Μπαααααα ε?
Das Kapital
Ο Καλυτερος ειναι ο Παπαδογιαννης και με διαφορα!!!
soz
Επειδή εγω δεν υποστηρίζω καμμία απο τις δυο ομάδες ιδιαίτερα,είμαι φυσικά με το ’’αουτσάιντερ’’ (όπως και κάθε ουδέτερος φίλαθλος θέλω να ελπίζω!!).

Αν και σαν κάφρος φανατισμένος οπαδός θα ήθελα να το σηκώσει το Σαν Αντόνιο για να ανακηρυχτώ και επίσημα πρωταθλητής κόσμου στις 13 οκτωβρίου biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Keyser_Soze
Αν και ο τρόπος που πέρασε τελικά το Κλίβελαντ απο τους Πίστονς ήταν για πολλές σάπιες ντομάτες, στον τελικό θα είμαι με δαύτους μόνο και μόνο, όπως είπε και ο soz, είναι το αουτσάιντερ απέναντι στην πιο εκνευριστική και αντιπαθητική ομάδα τους ΝΒΑ, οι οποίοι εύκολα ή δύσκολα θα το πάρουν (μια κλωτσιά θα σκάσει ο Μπόουεν στον Λεμπρον να του σπάσει κανένα πλευρό και πάπαλα η σειρά).

Πάντως πρωταθλητές που δεν τους παραδέχεται κανένας (ή τουλάχιστον η συντριπτική πλειοψηφία) για μένα δεν είναι πρωταθλητές.
miltos
San Antonio παίδες. Εμπειρία και ένας Tim Duncan καλύτερος από ποτέ. Άλλωστε νομίζω πως οι Spurs θα βρουν τον τρόπο τους με το LeBron.
Και να σας πω και κάτι. Τελικά ήταν πολύ καλοί oi Cavs οι πολύ κακοί οι Pistons; Πιστεύω το δεύτερο. Prince, Wallace και Billups ήταν πολύ μακριά από τον καλό τους εαυτό σε όλη τη σειρά.
NBAholic
QUOTE
Επειδή εγω δεν υποστηρίζω καμμία απο τις δυο ομάδες ιδιαίτερα,είμαι φυσικά με το ’’αουτσάιντερ’’ (όπως και κάθε ουδέτερος φίλαθλος θέλω να ελπίζω!!).


Είμαι ουδέτερος και υποστηρίζω Ντάνκαν.

QUOTE
Αν και ο τρόπος που πέρασε τελικά το Κλίβελαντ απο τους Πίστονς ήταν για πολλές σάπιες ντομάτες, στον τελικό θα είμαι με δαύτους μόνο και μόνο, όπως είπε και ο soz, είναι το αουτσάιντερ απέναντι στην πιο εκνευριστική και αντιπαθητική ομάδα τους ΝΒΑ, οι οποίοι εύκολα ή δύσκολα θα το πάρουν (μια κλωτσιά θα σκάσει ο Μπόουεν στον Λεμπρον να του σπάσει κανένα πλευρό και πάπαλα η σειρά).

Πάντως πρωταθλητές που δεν τους παραδέχεται κανένας (ή τουλάχιστον η συντριπτική πλειοψηφία) για μένα δεν είναι πρωταθλητές.


Δε νομίζω ότι θα χρειαστεί να καταφύγει εκεί. Δε θα παίζει ο Λεμπρόν κάθε φορά όπως "τότε".
Κι όπως έχω ξαναπεί, θεωρώ ότι οι Μαβς θα ήταν σε θέση να τους νικήσουν. Ας πρόσεχαν, όμως. Θα μπορούσαν να έχουν πετάξει οι ίδιοι έξω τους Γουόριορς από τα πλέι οφ, αν άφηναν τους Κλίπερς να πάρουν τη νίκη στο προτελευταίο παιχνίδι.
Das Kapital
Δε μπορω να καταλαβα γιατι ειστε ολοι σιγουροι οτι θα το παρουν οι σπερς?? blink.gif

Γινεται να υπαρχουν μονοπλευροι τελικοι?

Εδω θα ειμαστε οταν θα τελειωσουν οι τελικοι!!! 19.gif

QUOTE
Είμαι ουδέτερος και υποστηρίζω Ντάνκαν.


Πως γινεται να εισαι ουδετερος και να υποστηριζεις το Ντανκαν?
NBAholic
QUOTE
Γινεται να υπαρχουν μονοπλευροι τελικοι?


Βλέπε 2002.

QUOTE
Πως γινεται να εισαι ουδετερος και να υποστηριζεις το Ντανκαν?


Ποιος κανονισμός με εμποδίζει; Είμαι φαν των ψηλών και υποστηρίζω γενικώς τους ισχυρούς, με λίγες εξαιρέσεις.
Δε λέω, έχουν πλάκα και οι εκπλήξεις, αλλά μόνο όταν δεν υπερβαίνουν ένα όριο. Στο μπάσκετ νικά συνήθως ο καλύτερος και οι Σπερς σαν ομάδα είναι καλύτερη και την υποστηρίζω.
Αν έχετε στο μυαλό σας τον Μπόουεν να στέφεται πρωταθλητής και εκνευρίζεστε, σκεφτείτε το εξής: Θα προτιμούσατε να δείτε το Βαρεζάο;
Das Kapital
QUOTE(NBAholic @ Jun 4 2007, 09:50 PM) *
Ποιος κανονισμός με εμποδίζει; Είμαι φαν των ψηλών και υποστηρίζω γενικώς τους ισχυρούς, με λίγες εξαιρέσεις.


Το πηρες καπως στραβα δεν εννουσα κατι,ο καθενας εχει το δικαιωμα να υποστηριζει οτι του αρεσει!!! smile.gif

QUOTE
Αν έχετε στο μυαλό σας τον Μπόουεν να στέφεται πρωταθλητής και εκνευρίζεστε, σκεφτείτε το εξής: Θα προτιμούσατε να δείτε το Βαρεζάο;


ΝΑΙ
NBAholic
QUOTE
ΝΑΙ


Σίγουρα όχι όλοι πάντως. Μεταξύ των οποίων και εγώ. Που ούτως ή άλλως, για τον Ντάνκαν ενδιαφέρομαι, όχι τον Μπόουεν.
Das Kapital
QUOTE(NBAholic @ Jun 4 2007, 10:45 PM) *
Σίγουρα όχι όλοι πάντως. Μεταξύ των οποίων και εγώ. Που ούτως ή άλλως, για τον Ντάνκαν ενδιαφέρομαι, όχι τον Μπόουεν.


Και εγω για το Λεμπρον ενδιαφερομαι οχι για το Βαρεχαο!!!
Air Kef
Χόλικ έδιωξες και τελευταίες μου σκέψεις για το ποια ομάδα θα υποστηρίζω. Thank you man.

Βαρεζάο-Πρωταθλητής ΝΒΑ.

Ε,ποτέ..
kostasvc15
QUOTE(Air Kef @ Jun 4 2007, 08:12 PM) *
Βαρεζάο-Πρωταθλητής ΝΒΑ.

Ε,ποτέ..

Γιατι τι σε πειραζει και να το παρουν το πρωταθλημα οι Καβς καλε;Μονο και μονο για τον Βαρεζαο;Σιγα τη μεγαλη συνησφορα που ειχε.......
Air Kef
Οι δυο ομάδες έχουν απο ενα σουπερ-αντιπαθητικό παίκτη.
Οπότε οι αμφιβολίες μου λόγω της παρουσιας του Μποουεν στους Σπερς,αντισταθμίζονται απο την παρουσια του δολοφόνου με αφάνα στους Καβς.Απο τον παικτη που χτυπησε τον Ζηση και ζηταγε και τα ρέστα προτιμω οποιονδήποτε αλλον.Ειδικα αν στους άλλους αγωνιζουνται Μανου-Ντανκαν.
kostasvc15
QUOTE(Air Kef @ Jun 4 2007, 08:43 PM) *
Οι δυο ομάδες έχουν απο ενα σουπερ-αντιπαθητικό παίκτη.
Οπότε οι αμφιβολίες μου λόγω της παρουσιας του Μποουεν στους Σπερς,αντισταθμίζονται απο την παρουσια του δολοφόνου με αφάνα στους Καβς.Απο τον παικτη που χτυπησε τον Ζηση και ζηταγε και τα ρέστα προτιμω οποιονδήποτε αλλον.Ειδικα αν στους άλλους αγωνιζουνται Μανου-Ντανκαν.

Οκ τοτε!Παντως εγω θελω να το παρουν οι Καβς πλεον αν και δε νομιζω να γινει αυτο.Μου αρεσει να βλεπω νεους να παιρνουν πρωταθληματα,ειδικα περισυ με τον Ουειντ ηταν η καλυτερη μου w00t.gif
Alexmei
Oι Cavs δεν είναι έτοιμοι για τελικό (όπως είπε σωστά κ ο morfi ), έχουν κάτι να αντισταθεί, ίσως να υπάρξει και έκπληξη ποιος ξέρει; πάντως το 75% για το ποια ομάδα θα πάρει το πρωτάθλημα το έχουν οι Spurs κ το 25% οι Cavs , οπότε διαλέξτε... εγώ πάντως με τους Spurs για... Detroitικούς λόγους tongue.gif
hagi
Είμαι υπέρ τον CAVS..Όλο τα ίδια και τα ίδια δεν λέει..Αν και δύσκολα θα χτυπήσουν τους San Antonio.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.