Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Σαν Αντόνιο-Γιούτα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2
Alexmei
Για να δούμε εδώ... Go Jazz smile.gif

Σχόλια-προβλέψεις για τους Τελικούς Ανατολής. (όπως λέει κ ο Holic laugh.gif )
thanos4
Προβλέπω San Antonio στα 6 παιχνίδια.
Αν και θα προτιμούσα να δω Utah τελικό.

Κυριακή 10μισή το βράδυ το πρώτο παιχνίδι.
Alexmei
supersport 1
NBAholic
Για χάρη ομοιομοφίας, θα μεταβάλω ελαφρώς τον τίτλο (θα μετατρέψω τους χαρακτήρες σε ελληνικούς).

Τώρα, για τη σειρά, Σαν Αντόνιο σε 5 ή 6 παιχνίδια και μάλιστα δίνω λίγο μεγαλύτερη πιθανότητα στο πρώτο. Η Γιούτα δεν πλησιάζει καν σε εμπειρία τους Σπερς. Είναι ίσως πιο σκληροί από τους Σανς, δηλαδή αντέχουν λίγο περισσότερο στο ξύλο, αλλά δεν έχουν το αντίστοιχο βάρος και βάθος στην επίθεση.Το χαμηλό τους προφίλ μπορεί να ξεγελάσει πολλούς, αλλά μάλλον όχι το Σ.Α. Μάλλον οι περισσότεροι από εμάς πλέον θα τους βλέπουν σαν τους αντίστοιχους Γουόριορς της σειράς. Και σα δυναμικότητα και σα συμπάθεια.
Achilleas13
Πολθ δύσκολα θα χασει την πρόκριση τον Σ.Α.Οχι μόνο είναι καλήτερη ομάδα αλλα έχει πολλη περισσότερη εμπειρια και βαθος από την Γιουτα.


Οποτε Σαν Αντονιο παλι για τελικό.Το πρωτάθλημα ξαναρχεται............
Van_prentzi
Το Σαν Αντόνιο θα περάσει.
Τώρα το πόσο δύσκολα θα γίνει αυτό εξαρτάται απο τον Κιριλένκο.
Θα παίξει όπως με τους Γουόριορς;;;
Αν ναι,οι Τζαζ ισχυροποιούνται απίστευτα στη ρακέτα και μπορεί να το πάνε στα 7
παιχνίδια.
Αν ο Κιριλένκο είναι όπως σε όλη τη φετινή περίοδο τότε..Σπερς σε 5!!
Igor
Εως και 4 - 0 το βλεπω.

Δεν μου αρεσουν οι Τζαζ.
Ουτε και η Σαν Αντονιο βεβαια.

Απλα ο Ντανκαν και η παρεα του εχουν εμπειρια.
Das Kapital
Εδω που φτασαμε τωρα ειναι δυσκολο να κανουμε προγνωστικα αλλα βλεπω το ΣΑ με 4-2,θα δουμε........
Pierce
θελω γιουτα για πολλους και διαφορους λογους αλλα δυστυχως βλεπω ΣΑ στα 6 παιχνιδια
Flash
Θέλω και βλέπω Spurs, για πολλούς και διάφορους λόγους-τον εξής ένα: δεν πάω καθόλου του Jazz (ειδικά φέτος που απέκλεισαν V-Span και GSW). Δεν πιστεύω πως θα χρειαστεί έβδομο παιχνίδι, ίσως ούτε καν έκτο.
man10
Οι Σπερς θα σκουπισουν πολυ ευκολα τη σειρα!Στα 4 η στα 5 παιχνιδια.

Οι Σπερς οπως και οι Πιστονς εχουν τεραστια εμπειρια και αυτο πιστευω οτι ειναι το σημαντικοτερο στα Playoffs.
Gravedigger
Spurs σε 6...Μακάρι να βγω λάθος κ να περάσουν οι Jazz...Όχι ότι τους συμπαθώ αλλά μπροστά στους Spurs είναι η αγαπημένη μου ομάδα...!!!Τους Spurs πραγματικά τους μισώ...
enypnio
giati tous misite emena o parker mou einai poly sympathis smiley.gif
panos75
QUOTE
giati tous misite emena o parker mou einai poly sympathis


Τιμή μας να σας έχουμε στο φόρουμ κυρία Λονγκόρια. icon_wave.gif
enypnio
agapite se apognosi ... mporei na eimai!!!!!!!!

noikokoira omws oso kali diathesi ki an exeis den me les

anoikokoireyti tha itan enas epoiikhs xaraxtirismos smiley.gif
iverson
Θα περάσουν οι Spurs με σκορ 4-1. Βέβαια δεν μου αρέσουν άλλα ούτε και οι Jazz μου αρέσουν οπότε είμαι με τους έμπειρους που πιστεύω δεν θα αφήσουν περιθώριο στους Jazz.
Alexmei
εγώ απεχθάνομαι τους Spurs, γι αυτό θέλω τους Jazz... βέβαια αν (λέμε τώρα) περάσουν οι Jazz και από το άλλο ζευγάρι οι πίστονς, δεν θα είναι πολύ δύσκολο για τους πίστονς οι δουλειά πιστεύω rolleyes.gif
Gravedigger
Που είναι η Eva???Να σε γνωρίσουμε!!!! smiley.gif
Das Kapital
QUOTE(panos75 @ May 19 2007, 10:38 PM) *
Τιμή μας να σας έχουμε στο φόρουμ κυρία Λονγκόρια. icon_wave.gif


Pano75 μου φαινεται οτι φτανεις στο σημειο να γινεις hater για τους Σπερς,στο τελος θα δουμε video σου στο youtube να λεει San antonio Spurs suck.....
panos75
QUOTE
QUOTE(panos75 @ May 19 2007, 10:38 PM)

Τιμή μας να σας έχουμε στο φόρουμ κυρία Λονγκόρια.



Pano75 μου φαινεται οτι φτανεις στο σημειο να γινεις hater για τους Σπερς,στο τελος θα δουμε video σου στο youtube να λεει San antonio Spurs suck.....


blink.gif

Άσχετο!
grigoris
Οι σπερς είναι ακλόνητο φαβορί για τη σειρά αυτή.Πιστεύω πως με 4-1 ή 4-2 θα περάσουν
man10
Γιατι οχι και 4-0...
Αμα εχουν κεφια ο Τονι,ο Μανου και ο αρχηγος της παρεας Τιμ ολα γινονται! cool.gif
saniboy
Ο τελικος Πιστονς-Σ.Α. ειναι δυσκολο ως αδυνατον να χαλασει!
Go Spurs!
iverson
τώρα που το σκέφτομαι η έδρα της Γιουτα δεν έχει σπάσει ακόμα.Άρα μπορεί να πάει και σε αρκετά παιχνίδια η σειρά.
kostasvc15
Στη διαρκεια της σεζον οι δυο ομαδες επαιξαν 4 παιχνιδια.Οι Τζαζ πηραν τα 2 που ηταν στην εδρα τους και οι Σπερς τα αλλα δυο στην δικια τους εδρα.Το προβλημα για τους Τζαζ ειναι οτι εχουν χασει 16 σερι παιχνιδια στην εδρα των Σπερς ενω εχουν να παιξουν σε τελικους δυσης απο 1998.
7-1 για τους Τζαζ στο ξεκινημα του 1ου αγωνα,για να δουμε...
iverson
23-20 οι san antonio πρώτοι σκόρερ ginobilli 9 - Okur 8
iverson
στο +18 η διαφορά 56-38 με okur 10 και Duncan 16
Das Kapital
Μεχρι στιγμης στο ημιχρονο βλεπω μια ομαδα απο το Τεξας που με ομαδικοτητα,χαρακτηρα και εναν Ντανκαν που κανει οτι θελει!!! Πραγματικα αν συνεχισουν ετσι δε τους σταματαει τιποτα

(Επισης λατρευω το παιχνιδι τους,ειναι φοβεροι)
Das Kapital
108-102 οι Σπερς 4-1 η σειρα

Παρκερ 21π
Τζινομπιλι 23π 10 ασσιστ
Ντανκαν 27π 10 ρημπ 5 ασσιστ

Και ο Ντερον 34 ποντοι,7 ρημπαουντ,9 ασσιστ

(Εντιτ βαλτε το στο σωστο τοπικ ρε παιδια,ε ρε τι κανει το καθημερινο ξενυχτι?)
Flash
Το 1-0 έκαναν σχετικά εύκολα οι Spurs με τελικό σκορ 108-100.
Τρομερή η τριπλέτα Duncan (27p,10r,5a),Parker (21p,6a) και Ginobili(23p,10a,4r).
Από τους Μορμόνους καλύτερος ο Deron Williams (34p,7r,9a)
Zmac
Τρελό.-(για οσους δν το ειδαν)
Alexmei
Williams for MVP smiley.gif
Air Canada
Οι Spurs θα καθαρίσουν άνετα την Γιούτα... Έχουν πάρα πολύ ισχυρη έδρα ενώ ο Ντάνκαν δεν έχει αντίπαλο οπότε θα βάλει πάλι τις τριαντάρες του.. Είναι και ο πάρκερ και ο τσινόμπιλι που παίζουν φανταστικά οπότε καμία ελπίδα για την Γιούτα... Το βλέπω στο 4-1 για Σπερς
iverson
Θα ήθελα πολύ το San Antonio να το πάρει φέτος για να έχουμε έναν αγώνα του πρωταθλητή του NΒΑ με τον πρωταθλητή Ευρώπης ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ στις 13 Οκτωβρίου νομίζω
saou
Το πρόβλημα για τη Γιούτα είναι το γεγονός ότι δε διαθέτει παίκτη να ρίξει πάνω στο Ντάνκαν, ο τούρκος είναι πολύ light και οι λύσεις από τον πάγκο περιορισμένες. Παρόλα αυτά δε νομίζω ότι θα ξεμπερδέψει εύκολα με αυτούς το Σαν Αντόνιο, είναι μαχητική ομάδα και μην ξεχνάμε ότι χθες δεν έπαιξε τίποτα ο Μπούζερ. Εγώ νομίζω ότι το Σαν Αντόνιο μπορεί να χάσει έως και όλα τα ματς στη Γιούτα, το θέμα είναι μπορεί η Γιούτα να πάρει ματς στο Τέξας?
man10
QUOTE(saou @ May 22 2007, 01:26 AM) *
το θέμα είναι μπορεί η Γιούτα να πάρει ματς στο Τέξας?

Αποκλειεται να παρει ματς στο Τεξας.

Οι Spurs ειναι πολυ σοβαρη ομαδα και εχει τετοια εμπειρια που δεν προκειται να χασει ματς απο τους Jazz στην εδρα τους.
Air Kef
Ο Κιριλενκο δν εχει τύχη απέναντι στον Ντανκαν;
man10
Οπως το παρει ο καθενας.

Ο Κιριλενκο σιγουρα ειναι πολυ καλος παικτης και πανω απο ολα καλος αμυντικος.θα ειχε τυχη απεναντι στον Ντανκαν αλλα δεν ξερω ποσο θα τον περιοριζε,δλδ οσο θα χρειαζοταν ωστε ο Ντανκαν να μεινει χαμηλα!
saniboy
Ο Ντανκαν του πρωτου παιχνιδιου αλλα και ολων των πλειοφ δυσκολα περιοριζεται ειδικα αν μια ομαδα δεν εχει αθλητικο και εξυπνο σεντερ.Δεν δινω τυχη στουσ Τζαζ! cool.gif
Das Kapital
Θα ηταν ωραιο να βλεπαμε μια κοντρα Ντανκαν-Μπουζερ αλλα και οι δυο προπονητες τους προστατευουν για την επιθεση!!! 68.gif
Air Kef
Δεν νομίζω ο Μπούζερ να ειχε τύχη απεναντι στον ψηλότερο,γρηγορότερο και άριστο γνώστη των βασικών του μπάσκετ Ντάνκαν,χωρίς βοήθειες απο τους συμπαίκτες του.Καλύτερα νομίζω θα ηταν ο Μπούζερ να επιστρατευόταν ως βοήθεια πανω στον Ντάνκαν.
kemp
καταρχας βλεπω nba gia to θεαμα και επειδη δεν αντεχω να βλεπω παιχτες που σε αθλητικα προσοντα θυμιζουν το παππου μου,ενα ειδος που ευδοκιμει στα ευρωπαικα γηπεδα evilmonkey.gif

αυτο το θεαμα δεν το προσφερουν οι SPURS kai γι αυτο δεν ειναι απο τις αγαπημενες μου παρολα αυτα δεν μπορω να ακουω οτι ειναι μια ανασα απ το δαχτυλιδι επειδη δερνουν !!Μια ομαδα ,αν και στην προκειμενη καποιοι παιχτες δεν ειναι δυνατον να αμυνονται βρωμικα επι ολον τον αγωνα γιατι δε θα τους το επετρεπαν οι διαιτητες.
Τα βρομικα και αντιαθλητικα μαρκαρισματα γινονται σπανια και ειναι αδικο να υποσκελιζουν την καλη αμυντικη προσπαθεια που οσο κι αν δεν θελγει ,ειναι αυτη που χαριζει νικες και τροπαια.

ΟΙ SPURS εκτος απ την αμυνα εχουν δυο πολυ καλους και αξιοπιστους παιχτες στις penetrations που στα δυσκολα ειναι εκει και μιλανε ,ειδικα ο μανου, καθως και τον dunkan
ΕΠΙΣΗΣ ειναι η μονη ομαδα που προσωπικα εχω δει φετος στα play of na kαθαριζει τοσα κλειστα και δυσκολα παιχνιδια με σερι στα τριποντα

Παρολα αυτα θελω πλεον να το παρει ο lebron kai i μορφη ο guden 77.gif
kostasvc15
105-96 για το Σαν Αντονιο (2-0).Δεν θα σπασει η εδρα των Σπερς....
Μπουζερ:33π,15ρ και 2κλ
Ουιλλιαμς:26π,10α,3κλ και 3 λαθη
Ντανκαν:26π,14ρ,4α,2κλ,4λαθη και 5 τ ohmy.gif
Παρκερ:17π,14α,2κλ και 7λαθη
Τζινομπιλι:17π,2κλ,5λαθη και 1τ
Ομπερτο:14π με 6-7 και 7 ρ
iverson
Και άλλη εύκολη νίκη για τους spurs. Τώρα η μόνη τύχη της Utah είναι να συνεχίσει να μένει απόρθητο το γήπεδό της.
Alexmei
ακόμα και οι 33 πόντοι του Boozer δεν φτάσανε... sad.gif
NBAholic
Παιδιά, αν δε σας άρεσε το μπάσκετ που έπαιξαν χθες οι Σπερς, μάλλον βλέπετε μέσα από οπαδικά γυαλιά. Έκαναν τους Τζαζ (πλην του διδύμου, που έπαιζε μερικές φορές μόνο του) να μοιάζουν χαζοί χωρίς να χρειάζονται βρώμικα κόλπα και έδειξαν πώς πρέπει να παίζει μπάσκετ η Εθνική των ΗΠΑ. Ας παραδειγματιστούν οι υπεύθυνοι.
man10
Ρε παιδια κατι μου λεει για 4-0.Δεν ξερω κιολας,τωρα τα παιχνιδια ειναι στην Γιουτα.

Αντε,Spurs...GO
panos75
QUOTE
Παιδιά, αν δε σας άρεσε το μπάσκετ που έπαιξαν χθες οι Σπερς, μάλλον βλέπετε μέσα από οπαδικά γυαλιά. Έκαναν τους Τζαζ (πλην του διδύμου, που έπαιζε μερικές φορές μόνο του) να μοιάζουν χαζοί χωρίς να χρειάζονται βρώμικα κόλπα και έδειξαν πώς πρέπει να παίζει μπάσκετ η Εθνική των ΗΠΑ. Ας παραδειγματιστούν οι υπεύθυνοι.


Πρώτον, ξεκαθαρίζω ότι δεν είδα το ματς.

Δεύτερον, το ήθος και ο χαρακτήρας κάποιου, είτε μεμονωμένου ατόμου, είτε μιας ομάδας, φαίνεται στις δύσκολες στιγμές.

Στα εύκολα όλοι το παίζουμε υπεράνω. Μόλις όμως δούμε το φάσμα της αποτυχίας τότε υπάρχουν κάποιοι που δίνουν τον αγώνα τους ακολουθώντας τους κανόνες, παρότι γνωρίζουν πως αυτό μπορεί να τους κοστίσει, και υπάρχουν και οι άλλοι που είναι έτοιμοι να πατήσουν επί πτωμάτων προκειμένου να φτάσουν στον στόχο τους.

Πιστεύω πως όσο υπερτερούν οι πρώτοι αξίζει να ασχολούμαστε με τον αθλητισμό. Όταν επικρατήσουν οι δεύτεροι τότε θα σταματήσω και θα αρχίσω να ασχολούμαι με το χρηματηστήριο.

Φιλικά.
peace.gif
jokey
QUOTE(NBAholic @ May 23 2007, 03:32 PM) *
Παιδιά, αν δε σας άρεσε το μπάσκετ που έπαιξαν χθες οι Σπερς, μάλλον βλέπετε μέσα από οπαδικά γυαλιά. Έκαναν τους Τζαζ (πλην του διδύμου, που έπαιζε μερικές φορές μόνο του) να μοιάζουν χαζοί χωρίς να χρειάζονται βρώμικα κόλπα και έδειξαν πώς πρέπει να παίζει μπάσκετ η Εθνική των ΗΠΑ. Ας παραδειγματιστούν οι υπεύθυνοι.


Ακριβώς αυτό είναι το μπάσκετ που τρελαίνομαι να βλέπω, πέρα από ΝΒΑ, Α2 και τέτοια. Όχι μόνο πως πρέπει να παίζουν οι ΗΠΑ αλλά όλες οι εθνικές και γενικά πως παίζεται το ολοκληρωτικό μπάσκετ.
man10
QUOTE(jokey @ May 23 2007, 05:04 PM) *
Ακριβώς αυτό είναι το μπάσκετ που τρελαίνομαι να βλέπω, πέρα από ΝΒΑ

Γιατι χθες τι εβλεπες,Α1?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.