Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΤΙΤΛΟΙ ΤΕΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΘΗΝΑΙΚΟ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
PROKA
Οι πιθανοτητες να κατεβασει ομαδα ο Αθηναικος σχεδον εκμηδενιστηκαν μετα την αρνηση του Προεδρου του Σωματειου Κου Παπαζογλου να λαβει θεσι στο προβλημα επιβιωσης που αντιμετωπιζει το ενα τμημα του Συλλογου.Ετσι μετα την διαλυση των τμηματων Ανδρικου και Γυναικειου Hand--ball αλλο ενα τμημα που εκτος των αλλων απασχολει περιπου 200 παιδια στα τμηματα Υποδομης οδευει προς διαλυση επειιδη καποιοι οταν ανελαβαν τις τυχες του Συλλογου νομισαν οτι επειδη ανελαβαν μονον την χρηματοδοτηση του ποδοσφαιρου πρεπει να αδιοφορησουν ΗΘΙΚΑ πρωτα και υλικα κατα δευτερον για τα υπολοιπα τμηματα.Το θεμα εδω ειναι οτι δεν μιλαμε μονον για μια Ανδρικη Ομαδα αλλα πολυ περισσοτερο για τα παιδια και τους γονεις τα οποια μεσω της Ομαδας ευρισκαν διεξοδο στα καθημερινα προβληματα.Η τελευταια ελπιδα ειναι η παρεμβαση Ισχυρων παραγοντων της περιοχης (Δημοτικη Αρχη,Επιχειρηματιες)μηπως και τελικα σωθει αυτη η πολυπαθη Ομαδα!!!
sonic
ειναι πολυ ασχημο για ενα σωματειο που εχει φτασει σε ενα ά επιπεδο, να ζει τετοιες καταστασεις!!!
παντως με αυτα και με τα αλλα, αφου μια ομαδα δεν μπορει να ανταποκριθει στις υποχρεωσεις της, καλυτερα να μην υπαρχει, εστω και στο επιπεδο της Α εσκα.
Δεν το λεω μονο για τον Αθηναικο αλλα γενικα για τις ομαδες.
Σιγουρα ευχομαι τις καλυτερες εξελιξεις για την ομαδα σας, αλλα αν ειναι να χει το φετινο της προσωπο.....ας μην ξανα υπαρξει, ουτε εσεις ουτε κανενας αλλος Αθηναικος!
B for Basketball
Συγχαρητηρια μονο αυτο εχω να πω....
Θα μπορουσα να εναποθεσω τις ελπιδες μου στον Δημο, αλλα θα ηταν αστειο κ γελοιο να γινει κατι, δεν το λεω εεγω, τα εργα του μιλανε.
ΞΕΦΤΙΛΑ
sonic
αποψη μου ειναι οτι δε τα περιμενεις ολα απο ενα δημο, ουτε στεινεις μια ομαδα απολυτα στη βοηθεια του δημου.
αλλωστε που ειναι η υποδομη, οι ακαδημιες, οι καρποι της ομαδας?
ολα ετοιμα τα θελουμε...δωσε λεφτα να παρω 12 παιχτες.
σιγουρα πρεπει να εχεις βοηθεια, αλλα καπου πρεπει να γινετε και ενα εργο!!! εστω και αν πρεπει να εισαι ακομα ενα επιπεδο πιο κατω.
εκει παραδεχομαι π.χ ιλιον,πεντελη κτλ. και ας λενε αλλοι οτι θελουν.
δε ειμαι πολυ ευστοχος στο ποστ, αλλα καπως ετσι ξεκιναει η πτωσημιας ομαδας.
ΜJ23
QUOTE(sonic @ Jun 4 2008, 20:19 ) *
αποψη μου ειναι οτι δε τα περιμενεις ολα απο ενα δημο, ουτε στεινεις μια ομαδα απολυτα στη βοηθεια του δημου.
αλλωστε που ειναι η υποδομη, οι ακαδημιες, οι καρποι της ομαδας?
ολα ετοιμα τα θελουμε...δωσε λεφτα να παρω 12 παιχτες.
σιγουρα πρεπει να εχεις βοηθεια, αλλα καπου πρεπει να γινετε και ενα εργο!!! εστω και αν πρεπει να εισαι ακομα ενα επιπεδο πιο κατω.
εκει παραδεχομαι π.χ ιλιον,πεντελη κτλ. και ας λενε αλλοι οτι θελουν.
δε ειμαι πολυ ευστοχος στο ποστ, αλλα καπως ετσι ξεκιναει η πτωσημιας ομαδας.


εγω ξερω οτι ο αθηναικος ουτε μια φορα δεν ηταν σωστος απεναντι στους αθλητες του!!!!!για των κυριο χαρδαλια (λεμε τωρα κυριο....)να δουμε αν ξανα βγει θα γελαμε,ας ασχολειτε με τα γυναικακια εκει του αρμωζει....... smiley.gif
B for Basketball
QUOTE(sonic @ Jun 4 2008, 17:19 ) *
αποψη μου ειναι οτι δε τα περιμενεις ολα απο ενα δημο, ουτε στεινεις μια ομαδα απολυτα στη βοηθεια του δημου.
αλλωστε που ειναι η υποδομη, οι ακαδημιες, οι καρποι της ομαδας?
ολα ετοιμα τα θελουμε...δωσε λεφτα να παρω 12 παιχτες.
σιγουρα πρεπει να εχεις βοηθεια, αλλα καπου πρεπει να γινετε και ενα εργο!!! εστω και αν πρεπει να εισαι ακομα ενα επιπεδο πιο κατω.
εκει παραδεχομαι π.χ ιλιον,πεντελη κτλ. και ας λενε αλλοι οτι θελουν.
δε ειμαι πολυ ευστοχος στο ποστ, αλλα καπως ετσι ξεκιναει η πτωσημιας ομαδας.

Ο Αθηναικος ομως ειναι ομαδα του δημου , αν δεν βοηθησει ο δημος δεν θα βοηθησει κανενας.
Λεφτα εχει ο δημος, χρεη επισης πολλα εχει ο δημος, αδιαφορια επισης εχει ο δημος.
Εφτιαξε νεο κλειστο μπασκετ για την ομαδα ενω υπηρχε ηδη ενα (χρειαζοταν τωρα??)
Εφτιαξε ξανα τους μισους δρομους του βυρωνα , ενω ηταν σε αρκετα καλη κατασταση.
Εφταξε ολοκληρο παρκο ενω κ το προηγουμενο ηταν σε ικανοποιητικη κατασταση 2,3 παγκακια επιλεον ας εβαζε κ θα ηταν μια χαρα.
Επειδη ομως ηθελε κ αλλα λεφτα, επεσε στους δημοτες του βυρωνα κ πηρε λεφτα, με τελη φορων, ακομη κ τωρα στο καθιερωμενο φεστιβαλ του δημου, οι τιμες των εισητηριων ειναι για ευπορες οικογενειες κυριως, κτλ.
Ο Αθλητισμος ειναι πολυ σημαντικο τμημα ενος δημου, για τα παιδια κ την νεολαια αλλα παρολο που καποιοι του δημου υπηρξαν αθλητες του, αδιαφορουν παντελως, μονη σημασια π δωθηκε ηταν για τον γυναικειο τμημα μπασκετ κ αυτο επειδη επαιξε Α1, εκει λεφτα βρεθηκαν να δωθουν.
Δεν φταιει για ολα ο τωρινος δημαρχος, αλλα συνεχιζει το εργο του προηγουμενου δημαρχου.
Πραγματικα για καποιους που δεν ξερουν, ο Αθηναικος (ποδοσφαιρικα πρωτα) ειναι απο τα ιστορικοτερα σωματεια της Αθηνας μαζι με παναθηναικο, ολυμπιακο , πανιωνιο κτλ. Αλλα παλι αυτο λιγη σημασια εχει για καποιους.Και τωρα αυτο το σωματειο κινδυνευει με αφανισμο.
Το αγαπησα αυτο το σωματειο ως αθλητης στις υποδομες και λυπαμαι πραγματικα για την καταντια του. sad.gif
PROKA
Η διαλυση των τμηματων του Αθηναικου συνεχιζεται.Μετα τα δυο τμηματα HAND--BALL εφτασε και η ωρα του Ανδρικου basket και οπως μας εχει διδαξει το προσφατο παρελθον σε λιγο χρονο σειρα εχει και το Γυναικειο basket.Δεν ειναι δυνατον ο Δημος ακομη και μεσω χορηγων να ξοδευει πολυ πανω απο 350.000e το χρονο για μεγαλο διαστημα.Το μεγαλο θεμα ομως ειναι η αδιαφορια της διοικησης η οποια χωρις ιχνος ενοχης κλεινει το ενα τμημα μετα το αλλο.Σημειωτεον οτι το ΗAND--BALL του Αθηναικου ηταν απο τα Ιδρυτικα μελη της Ομοσπονδιας.Βεβαιως ολα αυτα θα ειπωθουν στην Γενικη Συνελευση η οποια θα γινει σε λιγες μερες.
PROKA
QUOTE(sonic @ Jun 4 2008, 20:19 ) *
αποψη μου ειναι οτι δε τα περιμενεις ολα απο ενα δημο, ουτε στεινεις μια ομαδα απολυτα στη βοηθεια του δημου.
αλλωστε που ειναι η υποδομη, οι ακαδημιες, οι καρποι της ομαδας?
ολα ετοιμα τα θελουμε...δωσε λεφτα να παρω 12 παιχτες.
σιγουρα πρεπει να εχεις βοηθεια, αλλα καπου πρεπει να γινετε και ενα εργο!!! εστω και αν πρεπει να εισαι ακομα ενα επιπεδο πιο κατω.
εκει παραδεχομαι π.χ ιλιον,πεντελη κτλ. και ας λενε αλλοι οτι θελουν.
δε ειμαι πολυ ευστοχος στο ποστ, αλλα καπως ετσι ξεκιναει η πτωσημιας ομαδας.

Αγαπητε μου φιλε εν μερει εχεις δικιο.Σε πληροφορω οι Υποδομες της ομαδας εχουν περιπου 200 παιδια μεσα απο μια προσπαθεια των τελευταιων ετων αλλα δυστυχως η ηλικια τους ειναι τετοια που δεν επιτρεπει την στελεχωση Ανδρικης ομαδας Α ΕΣΚΑ.Απ την αλλη να εισαι βεβαιος οτι οι ομαδες ως επι το πλειστον χτιζονται μεσα απο υποσχεσεις και συμφωνιες κυριων.Τωρα αν στην πορεια οι κυριοι που κανουν τις συμφωνιες αποδειχθουν ανεπαρκεις ως προς το κυριοι τοτε ναι υπαρχει προβλημα.Οσον αφορα τις ομαδες που αναφερεις στις οποιες θα προσθεσω και τον Αρη πραγματι αξιζουν συγχαρητηρια αλλα δυστυχως δεν ειναι ο κανονας.
sonic
QUOTE(PROKA @ Jun 5 2008, 12:45 ) *
Αγαπητε μου φιλε εν μερει εχεις δικιο.Σε πληροφορω οι Υποδομες της ομαδας εχουν περιπου 200 παιδια μεσα απο μια προσπαθεια των τελευταιων ετων αλλα δυστυχως η ηλικια τους ειναι τετοια που δεν επιτρεπει την στελεχωση Ανδρικης ομαδας Α ΕΣΚΑ.Απ την αλλη να εισαι βεβαιος οτι οι ομαδες ως επι το πλειστον χτιζονται μεσα απο υποσχεσεις και συμφωνιες κυριων.Τωρα αν στην πορεια οι κυριοι που κανουν τις συμφωνιες αποδειχθουν ανεπαρκεις ως προς το κυριοι τοτε ναι υπαρχει προβλημα.Οσον αφορα τις ομαδες που αναφερεις στις οποιες θα προσθεσω και τον Αρη πραγματι αξιζουν συγχαρητηρια αλλα δυστυχως δεν ειναι ο κανονας.

θελω να απαντησω, μα δε ξερω τι να πρωτο πω.... μερικες φορες τα πραγματα ειναι τοσο απλα...και καποιοι θελουν να τα κανουν πολυ πολυ δυσκολα. ειτε απο κυριους εντος ομαδας ειτε και ΕΚΤΟΣ!! τωρα σε σας μαλλον υπαρχει η 1η περιπτωση.
αν ειναι δυνατον ομαδα με 200 παιδια να μην ειναι υγειης!!!
τελος περι του κανονα. ετσι νομιζω μπορεις να εισαι υγειης σαν σωματειο και μετα οι προσθηκες σου. ααα...και μετα οι διασυνδεσεις, το πιασατε το νοημα....
ilion_player
Δεν ξέρω τι φταίει για την κατάσταση στον Αθηναϊκό αλλά λυπάμαι που μια ομάδα σαν και αυτή για την οποία δεν έκρυψα ποτέ την συμπάθειά μου, διαλύεται. Ελπίζω τελικά να μην γίνει αυτό. Καλή τύχη σε όλους όσους θα προσπαθήσουν να την σώσουν.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.