Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ - Μεταγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
Archigos
QUOTE(enypnio @ Jun 26 2008, 12:32 ) *
παιδιά εγώ στον ντραφτ νετ που κοίταξα οι ράμπτορς δεν φένεται να έχουνε ντραφτ πρώτου γύρου

http://www.nbadraft.net/mocks/2008_nba_mock_draft.html


αν πας wikipedia θα δεισ οτι ειναι για τουσ Ραπτορς.
Archigos
Καλα και κακα νεα.
http://www.betsmart.gr/mainsite/modules/ne...p?storyid=71840
Αλλα οι Τοροντο θα θελουν να κανουν χωρο στο Σαλαρι.

Ωστοσο στο ν.41 μπορει να επιλεξουν SF
enypnio
επίσης βασικά οι ράμπτοες πλέι μάκερ χρειάζονται αφού έφυγε ο φόρντ ... έχουνε μείνει μόνο με τον καλντερόν

πάντψς ο μπατούμ τι σας λέει σαν παίχτης ... αν και δεν τον βλέπω να μένει ευρώπη θα πάει κι αυτός να φάει τα μούτρα του στην αμερική
basketikos2813
QUOTE(enypnio @ Jun 26 2008, 12:59 ) *
πάντψς ο μπατούμ τι σας λέει σαν παίχτης ... αν και δεν τον βλέπω να μένει ευρώπη θα πάει κι αυτός να φάει τα μούτρα του στην αμερική


πολυ καλο αλμα κ γενικα αθλητικα προσοντα, γρηγορος, καλος αμυντικος, θρασυς και εμπειρος για την ηλικια του αλλα το σουτ δεν το εχει....γενικα οσες φορες τον ειδα μου θυμισε περισσοτερο αθλητη στιβου και οχι μπασκεμπολιστα...οτι ακριβως θελουν οι αμερικανοι δηλαδη...
james
Μεγαλη φλασια (Δε ξερω βεβαια ανε χει ακουστει παλι και δε το προσεξα) biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Για τη θεση 4 -5 που ψαχνουμε: Πατ Καλαθης smiley.gif smiley.gif smiley.gif
basketikos2813
QUOTE(james @ Jun 26 2008, 13:34 ) *
Μεγαλη φλασια (Δε ξερω βεβαια ανε χει ακουστει παλι και δε το προσεξα) biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Για τη θεση 4 -5 που ψαχνουμε: Πατ Καλαθης smiley.gif smiley.gif smiley.gif


ο καλαθης ειναι πολυ περισσοτερο 3-4 παρα 4-5...οποτε το ονομα του μπαινει στην κουβεντα μονο αν τον προτεινει καποιος για 3...πραγμα δυσκολο αφου ψαχνουμε για βασικο...
George_13
1) Δεν θέλω καν να σκέφτομαι το ενδεχόμενο να μην πάρουμε 3αρι πρωτοκλασάτο και να βολευτούμε με κάποιον ρολίστα (κέτσμαν).

2) Έχουμε μόνο 1,5 πεντάρι, Πέκοβιτς και λίγο ο Μπατίστ, ενώ στο 4 έχουμε 2 καθαρά 4αρια (φώτσης τσάρτσα) συν τον Μπαίστ (σε ψηλό σχήμα) και τον Πέρπε, το 3αρι που θα πάρουμε, τον Αλβέρτη και τον Σάκοτα (σε κοντά σχήματα). Άρα ο παίκτης που θα πάρουμε (αν πάρουμε) δεν χρειάζεται να παίζει στο 4, είμαστε υπερπλήρεις σε αυτή τη θάση. Καλύτερα να είναι καθαρό 5αρι. Ποιος θα είναι αυτός; Κατά τη γνώμη μου ο Πρικάτσιν αδικήθηκε πάρα πολύ πέρυσι (όχι ότι έπρεπε να παίξει κ δεν έπαιζε, αδικήθηκε από το χρονικό σημείο που ήρθε στην ομάδα και δεν μπόρεσε να προσαρμοστεί) και τον θεωρώ πολύ καλύτερο από τον Ζίζιτς (ποιος δεν είναι άλλοστε). Άσε που δεν πρόκειται να δημιουργήσει πρόβλημα αν δεν παίζει πολύ. Εννοείται ότι προτιμώ Λαβρίνοβιτς. Δεν θα με χάλαγε και ο Γλυνιαδάκης (τρομερή άμυνα πάνω στο Σόφο). Ο κουφός είναι περισσότερο 4αρι και θέλει να πάει ΝΒΑ.

3) Διαβάστε το χθεσινό άρθρο του Παπαδογιάννη στη sportday για να δείτε πόσο άσχετος είναι.

4) Ο ερχομός του Νίκολας ενισχύει τις πιθανότητες παραμονής του Σάρας γιατί αν νομίζαμε ότι θα φύγει ο Σάρας θα θέλαμε να έχουμε την επιλογή Αμερικάνου για να τον αντικαταστήσουμε, κάτι που τώρα δεν έχουμε.
basketikos2813
QUOTE(George_13 @ Jun 26 2008, 13:45 ) *
1) Δεν θέλω καν να σκέφτομαι το ενδεχόμενο να μην πάρουμε 3αρι πρωτοκλασάτο και να βολευτούμε με κάποιον ρολίστα (κέτσμαν).

2) Έχουμε μόνο 1,5 πεντάρι, Πέκοβιτς και λίγο ο Μπατίστ, ενώ στο 4 έχουμε 2 καθαρά 4αρια (φώτσης τσάρτσα) συν τον Μπαίστ (σε ψηλό σχήμα) και τον Πέρπε, το 3αρι που θα πάρουμε, τον Αλβέρτη και τον Σάκοτα (σε κοντά σχήματα). Άρα ο παίκτης που θα πάρουμε (αν πάρουμε) δεν χρειάζεται να παίζει στο 4, είμαστε υπερπλήρεις σε αυτή τη θάση. Καλύτερα να είναι καθαρό 5αρι. Ποιος θα είναι αυτός; Κατά τη γνώμη μου ο Πρικάτσιν αδικήθηκε πάρα πολύ πέρυσι (όχι ότι έπρεπε να παίξει κ δεν έπαιζε, αδικήθηκε από το χρονικό σημείο που ήρθε στην ομάδα και δεν μπόρεσε να προσαρμοστεί) και τον θεωρώ πολύ καλύτερο από τον Ζίζιτς (ποιος δεν είναι άλλοστε). Άσε που δεν πρόκειται να δημιουργήσει πρόβλημα αν δεν παίζει πολύ. Εννοείται ότι προτιμώ Λαβρίνοβιτς. Δεν θα με χάλαγε και ο Γλυνιαδάκης (τρομερή άμυνα πάνω στο Σόφο).

3) Διαβάστε το χθεσινό άρθρο του Παπαδογιάννη στη sportday για να δείτε πόσο άσχετος είναι.

4) Ο ερχομός του Νίκολας ενισχύει τις πιθανότητες παραμονής του Σάρας γιατί αν νομίζαμε ότι θα φύγει ο Σάρας θα θέλαμε να έχουμε την επιλογή Αμερικάνου για να τον αντικαταστήσουμε τώρα, κάτι που τώρα δεν έχουμε.


οχι και ασχετος ο παπαδογιαννης..απο τους καλυτερους μπασκετικους δημοσιογραφους ειναι...δεν μπορουμε να βαφτιζουμε ασχετο οποιον εκφραζει αποψη διαφορετικη απο τη δικη μας...
σε αυτο που ειπες για τον πρικατσιν συμφωνω απολυτως..οσες φοτες τον ειχα παρακολουθησει πριν ερθει σε μας ηταν πολυ καλυτερος απο αυτο που παρουσισε φετος..
t0ny3
η ρεαλ εκλεισε τον πεπε σαντσεθ αρρα ο σαρας μενει.ποια αλλη ομαδα μπορει να τον παρει??καμια. smiley.gif

ο πρκατσιν του 2005 ηταν καλος.ο φετινος πρκατσιν ειναι πολυ κακος και δε μας κανει.θελουμε ενα 4-5αρι το οποιο να εχει κορμι να παιζει με πλατη να εχει και το σουτακι του.

τωρα αυτη η ανταλλαγη που εκανε το τοροντο με τους ιντιαννα δεν ξερω αν ειναι καλο ή κακο.τωρα αδειασε το salary cup Των ραπτορς???το θεμα ειναι οτι ψαχνουν πλει μεικερ τωρα και δυσκολευουν λιγο τα πργματα,ομως τιποτα δεν ειναι τελειομενο.ας περιμενουμε 5 μερες να δουμε την κινηση των προδρων.εγω περιμενω να κανουν πολυ καλη προταση για να των παρουμε.θα ειναι μια απαντηση στους αγγελοπουλους tongue.gif
traveller
To άρθρο του Παπαδογιάννη που ανέφερε πιο πάνω ο φίλος είναι εδώ

http://www.sport-fm.gr/article/136132

εγώ ποστάρω εκείνο το κομμάτι που με "καίει"

"...Ο Γιασικεβίτσιους περισσότερο ανακάτεψε τον Παναθηναϊκό, παρά τον βοήθησε. Δεν προσαρμόστηκε ποτέ στη λογική του Ομπράντοβιτς ούτε ταίριαξε στις ισορροπίες. Διακρίθηκε μόνο όταν βρήκε χώρο να ξεδιπλώσει το προσωπικό του ταλέντο και πάντως όχι μέσα από τους αυτοματισμούς της ομάδας. Υστέρησε στην άμυνα και ανάγκασε τους άλλους περιφερειακούς να σκίζονται για να καλύψουν τις δικές του αδυναμίες.

Εάν μιλούσαμε για έναν παίκτη που κόστισε ψίχουλα, το κακό θα ήταν μικρό. Αλλά ο Γιασικεβίτσιους ήρθε στην Ελλάδα με τιμές Μεσσία και αμοιβές Μίδα. Η πραγματικότητα των τεσσάρων γραμμών απομυθοποίησε αυτή την αύρα. Αλήθεια, ποιο πρωτάθλημα παρακολούθησε ο ένας και μοναδικός συνάδελφος που τον ψήφισε MVP της Α1 στο γκάλοπ του ΕΣΑΚΕ..."


Καλά μιλάμε αυτός ούτε έξω από κλειστό δεν έχει περάσει... rolleyes.gif rolleyes.gif

Μιλάμε για καρα-άσχετο .... rolleyes.gif
james
Σε καμια περιπτωση 3 ο Καλαθης. 2.08 υψος αν αληθευει αυτο που διαβασα με 8 ριμπαουντ μεσο ορο και 2 ταπες. Δεν ειναι και ουτε μπορει να παιξει σε αυτη τη θεση smile.gif
reignman
αφου δεν εχεις δει εναν παιχτη να παιζει πως μπορεις να εκφραζεις ετσι ομορφα και απλοικα μια γνωμη?
ακομα και 2 μπορει να παιξει ο Πατ. απο 2 μεχρι 4 (αλλα λογο δυναμης δεν παιζει στο 4 και λογο υψους δεν πολυ παει στο 2..) η κανονικη του θεση ειναι το 3.
George_13
''Μια ομάδα που από πέρυσι κιόλας έμοιαζε υπερβολικά ελαφριά και κοντή, αίφνης γίνεται ακόμη πιο ελαφριά, ακόμη πιο κοντή. '' Επειδή αντικαταστήσαμε τον Μπετσίροβιτς με καλυτερο παίκτη γίναμε πιο κοντοί. Έλεος!

''Εάν μιλούσαμε για έναν παίκτη που κόστισε ψίχουλα, το κακό θα ήταν μικρό. Αλλά ο Γιασικεβίτσιους ήρθε στην Ελλάδα με τιμές Μεσσία και αμοιβές Μίδα'' Όποιος περίμενε να δει στον ΠΑΟ τον Σάρας της Μπάρτσα και της Μακάμπι δεν σκαμπάζει από μπάσκετ. Βαρέθηκα να ακούω για τα λεφτά του Σάρας, χέστηκα πόσα παίρνει. Επειδή παίρνει διπλάσια από τον ΔΔ πρέπει να παίζει και 2 φορές καλύτερα; Τι υπεραπλούστευση είναι αυτή;

''Ο Νίκολας, άλλωστε, σκόρερ ολκής αλλά κλασικός σούτινγκ γκαρντ, αποκλείεται να παίξει «τεσσάρι», όπως ο Ουίνστον και πριν από αυτόν ο Σισκάουσκας.'' Ο Νίκολας δεν αντικαθιστά τον Ουίνστον γιατί δεν μπορεί να παίξει τεσσάρι. Τι είναι αυτά ρε;

''Θα επιμείνει στο «δεν πουλάμε» για λόγους αρχής (και βιτρίνας) ή θα πουλήσει τον Γιασικεβίτσιους ώστε να πάρει κάποιον πιο χρήσιμο με το «ζεστό» χρήμα που θα του περισσέψει; Το δίλημμα είναι μεγάλο και «καυτό». '' Παπαδογιάννη άνοιξε ένα αθλητικο σάιτ να δεις τι παίζει.

''Υπάρχει, ωστόσο, μία παράμετρος που αλλοιώνει όλα τα δεδομένα. Στην «κούρσα των εξοπλισμών» που εν αιθρία ενέσκηψε φέτος, ο Παναθηναϊκός εμφανίζεται να υστερεί έναντι του Ολυμπιακού μετά το διπλό κόλπο γκρόσο Παπαλουκά-Βούιτσιτς. Επειδή στην καρδιά αυτής της αντιπαλότητας κρύβεται ένα σχεδόν παιδικό παιχνίδι γοήτρου, δυσκολεύομαι να πειστώ ότι ο Παναθηναϊκός προτίθεται να πουλήσει ένα πανάκριβο περιουσιακό στοιχείο του, τώρα που ο αντίπαλος μονοπωλεί τους προβολείς. '' Αποκαλύπτει τα αντιπαναθιηναικα του αισθήματα. Θα κρατήσουμε (δεν είναι στο χέρι μας βέβαια) δηλαδή τον Σάρας, χωρίς να θέλουμε, μόνο και μόνο επειδή ενισχύθηκε ο Ολυμπιακός.
Ginobili
QUOTE(TRAVELLER @ Jun 26 2008, 11:16 ) *
To άρθρο του Παπαδογιάννη που ανέφερε πιο πάνω ο φίλος είναι εδώ

http://www.sport-fm.gr/article/136132

blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif Μιλάμε ο άνθρωπος...δεν ξέρει τι λέει....Ασχετοσύνη στο τετράγωνο!!!!
Τον Μάκινταιρ...γιατί τον ανακατεύει,και λέει αν τον πάρει ο Παναθηναικός...θα είναι ακόμα πιο κοντή ομάδα????αφού βγήκαν στον Παναθηναικό και διέψευσαν κατηγορηματικά όπιο ενδιαφέρον,και ότι δεν πρόκειται να ασχοληθούν....Επίσης..τι κάθεται και μας μετράει τα ύψη των κοντών,και πόσο τους δίνει η Ευρωλίγκα... icon_drunk.gif ?? Κι αν δεν φύγει ο Σάρας....(Γιατί παρουσιάζει τα πράγματα,ότι όχι μόνο είναι το πιθανότερο να φύγει ο Λιθουανός...αλλά θα είναι και έκπληξη να μείνει w00t.gif )...τι θα λέει μετά ο Παπαδογιάννης??????Ότι τον Νίκολας τον επέβαλλε με το ζόρι ο Θανάσης του Ζότς...λόγω των μεταγραφών του Ολυμπιακού...??? icon_drunk.gif

Επίσης να υπενθυμίσουμε στον Παπαδογιάννη,ότι τρύπες στην άμυνα είχαμε και πέρσι με τον Βούγιανιτς και τον Μπετσίροβιτς....Φέτος μόνο τις είδε...??? Που έπαιζε ο Σάρας??? blink.gif Για τους ψηλούς έχει να πει τίποτα???


Σε ακούγαμε και στα 12 μας...αλλά τότε δεν σκαμπάζαμε και πολλά....μετά που έπηξε λίγο το μυαλό,και μάθαμε και 2 πράγματα...σε πήραμε χαμπάρι.....με τις αρθρογραφίες εντυπωσιασμού....
68.gif
t0ny3
o Παπαδογιάννης ειναι παρα πολυ εκνευριστικος και περιμενε να τελειωσει η χρονια για να τα χωσει και να δειξει την αντιπαθεια του.αφηστε τον σαρας!!!!!!!!!αφσητε το παλικαρι να παιξει και ας μην τον κατηγορει ολος ο κοσμος. 68.gif

Σαρας δειξε τι μπορεις να κανεις φετος που ειναι και η 2η χρονια σου,μαζι με μια πολυ καλη φροντ λαιν θα κανει οργια. 77.gif

ο παναθηναικος πιστευω πως φετος κανει τις απαρετητες κινησεις και η ομαδα του χρονου θα ειναι σουπερ αφου διορθωνει τα περσινα λαθη και προς θεου δε σημαινει οτι ο παο ειναι χειροτερος απο τον ολυμπιακο επειδη αυτος πηρε παπαλουκα και βουισιτς.καθηστε δεν τελειωσαν οι μεταγραφηκες κινησεις μας εχουμε ακομη 2 κενες θεσεις.ο νικολας ειναι αντικαταστατης του μπετσιροβιτς στη θεση 2 και το 3αρι που θα παρουμε θα ειναι αντικαταστατης του ουινστον
james
Και ο Ναχμπαρ και ο Κιριλενκο 3 παιζουν ΝΒΑ, στην ευρωπη ομως 4 παιζουν συνηθως. Τελος παντων οπως σωστα λες δεν τον εχω δει παρα μονο μεμονωμενες φασεις οποτε δε μπορω να αιτιολογησω κατι. Κι ο Μπατιστ 3-4 ηρθε. Γνωμη μου ειναι οτι στην ευρωπη θα παιξει 4 αν ερθει smile.gif
reignman
Ο Μπατιστ εκτος απο τα μυικα κιλα που ειχε , μπορουσε και να ποσταρει. Πραγμα που ο Πατ το αποφευγει οπως ο διαβολος το λιβανι.
Ζητω συγγνωμη που ξεφυγα παλι απο το θεμα.

peace.gif
Ginobili
*Για τα μεταγραφικά τώρα.....θα το ξαναπώ,δεν καίγομαι και δεν αγχώνομαι για το τι 3άρι θα πάρουμε.Αν θα είναι ο Ντελφίνο..ή ο Κέτσμαν....Για να είμαι ειλικρινής..έχω και κάποιους ενδοιασμούς για το αν θα δημιουργηθεί συνωστισμός..άρα και πρόβλημα στην όμαδα με τον ερχομό ενός ΥΠΕΡ-παικταρά στο 3.....
Στην περιφέρεια το υλικό θα είναι 100% ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ!!!

Στους ψηλούς ΚΑΙΓΟΜΑΙ!!! Με 4 μόνο αξιόπιστους ψηλούς για 2 θέσεις στην 5άδα....ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ.(Στα πλαίσια ενός τριπλ κράουν)....κι αν τραυματιστεί ένας...έμεινες με 3!!! Και Φώτσης...κακά τα ψέματα..πιο πολύ είναι 3-4άρι.Έφεση στα ριμπάουντ έχει βασικά,κατα τ'άλλα,παίζει με πρόσωπο στο καλάθι.
Ο Ζίζιτς...δεν υπάρχει....αν δεν μπόρεσε να προσφέρει φέτος...του χρόνου που θα έχει λιγότερο χρόνο συμμετοχής....θα είναι μια από τα ίδια...(Δεν λέω χειρότερος....γιατί περισσότερο πάτο...δεν μπορεί να πιάσει....).
Οι ψηλοί κλείνουν...Ο Άντερσεν στην Μπαρτσελόνα,ο Μάσει στην Ρεάλ,Ο Μόρις έκλεισε....Ο Λόρμπεκ κλείνει στην ΤΣΣΚΑ...κι εμείς ασχολούμαστε-ψάχνουμε 3άρι...για να απαντήσουμε στον Ολυμπιακό....που προσπαθεί να φέρει τον Πάρκερ...Φέρτε έναν ψηλό βρεε!!!!! Δεν ζητάμε να είναι ο Σκόλα....Άλλα είναι επιτακτική ανάγκη να έρθει!!! 3άρια υπάρχουν ένα σωρό,ψηλοί..όμως όχι...
reignman
Παντως ενας ψηλός σαν τον Λορμπεκ θα ηταν λουκουμι για τον παο και τον ζοτς.
sihainas
Είμαι ο μόνος που πιστεύει ότι φέτος με ένα ολόκληρο καλοκαίρι ξεκούρασης ο Ντικούδης θα εμφανιστεί ανανεωμένος; Τι να πω...γνώμη μου είναι ότι θα έπρεπε να μείνει... και αν όχι θα τον ήθελα στον Ολυμπιακό που στο 4 μας λείπει η εμπειρία...
basketikos2813
QUOTE(sihainas @ Jun 26 2008, 15:00 ) *
Είμαι ο μόνος που πιστεύει ότι φέτος με ένα ολόκληρο καλοκαίρι ξεκούρασης ο Ντικούδης θα εμφανιστεί ανανεωμένος; Τι να πω...γνώμη μου είναι ότι θα έπρεπε να μείνει... και αν όχι θα τον ήθελα στον Ολυμπιακό που στο 4 μας λείπει η εμπειρία...


και εγω το ιδιο πιστευω...ειναι ακριβως οτι λειπει..ενα τεσσαροπενταρι εμπειρο, πολυ καλος αμυντικος που ορισμενες φορες θα δωσει και καποιους επιπλεον ποντους..
PARISINOS
Xωρις να συνιθιζω να στιγματιζω δημοσιογραφους απο ενα κειμενο, αλλωστε σπανια προσεχω ποιος γραφει τι, αλλα το εν λογω αρθρο ειναι ρεσιταλ βλακειας. πραγματικα.

Πρωτον το κυριοτερο επιχειρημα ειναι οτι η κουρσα των εξωπλισμων, την οποια ο ΠΑΟ χανει και καλα, θα κρατησει τον σαρας , μιας και αν τον διωξεις, θα χασεις της εντυπωσεις, ειναι ατοπο και αστοχο.

Ολοκληρος μπασκετικος ρεπορτερ και ακομα να καταλαβει οτι τον αν θα μεινει ο σαρας η οχι ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ απο τον ΠΑΟ. Κυριε Παπαδογιαννη ο ΠΑΟ ΥΠΟΧΡΕΟΥΤΑΙ να κρατησει σαρας μιας και εχει συμβολαιο, το οποιο μπορει να σπασει μονο απο την πλευρα του λιθουανου μεχρι της 15 ιουλιου. Μα τι διαολο, τοσο πολυπλακο ειναι που δεν το πιανει κανενας? blink.gif

ο σαρας θα μεινει αν γουστρει. Αν δεν γουσταρει θα φυγει. Τωρα τι μπλεκει κουρσες εξωπλισμων , μαχες εντυπωσεων κλπ...

Τωρα για την κοντη ομαδα. Αν ο ΠΑΟ παρει ενα κλασσικο τριαρι οπως ακολυγεται, θα παιζει με διαμαντιδη 196, σπαν η νικολας 193, τριαρι ας πουμε ντλεφινο 198, φωτση τσαρτσαρη 2.09 και πεκοβιτς μπατιστ 210-205.

ΑΝ αυτη η ομαδα ειναι κοντη, εγω παω πασο.

Τωρα για την αντικατασταση ουινστον- νικολας, προφανως ο κυριος παπαδογιαννης δεν καταλαβε οτι ο ανθρωπος του ΠΑΟ μαλλον θα εννουοσε οτι θα παρει την θεση ξενου του ουινστον, την δευτερη θεση αμερικανου. Δεν πιστευω κανεις σοβαρος ανθρωπος στον ΠΑΟ να εννωει σοβαρα οτι ο 193 νικολας θα χρησιμοποιειται στο 3 και στο 4 οπως ο 201 ουιστον. 68.gif
Big Ticket
QUOTE(PARISINOS @ Jun 26 2008, 15:14 ) *
Xωρις να συνιθιζω να στιγματιζω δημοσιογραφους απο ενα κειμενο, αλλωστε σπανια προσεχω ποιος γραφει τι, αλλα το εν λογω αρθρο ειναι ρεσιταλ βλακειας. πραγματικα.

Πρωτον το κυριοτερο επιχειρημα ειναι οτι η κουρσα των εξωπλισμων, την οποια ο ΠΑΟ χανει και καλα, θα κρατησει τον σαρας , μιας και αν τον διωξεις, θα χασεις της εντυπωσεις, ειναι ατοπο και αστοχο.

Ολοκληρος μπασκετικος ρεπορτερ και ακομα να καταλαβει οτι τον αν θα μεινει ο σαρας η οχι ΔΕΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ απο τον ΠΑΟ. Κυριε Παπαδογιαννη ο ΠΑΟ ΥΠΟΧΡΕΟΥΤΑΙ να κρατησει σαρας μιας και εχει συμβολαιο, το οποιο μπορει να σπασει μονο απο την πλευρα του λιθουανου μεχρι της 15 ιουλιου. Μα τι διαολο, τοσο πολυπλακο ειναι που δεν το πιανει κανενας? blink.gif

ο σαρας θα μεινει αν γουστρει. Αν δεν γουσταρει θα φυγει. Τωρα τι μπλεκει κουρσες εξωπλισμων , μαχες εντυπωσεων κλπ...

Τωρα για την κοντη ομαδα. Αν ο ΠΑΟ παρει ενα κλασσικο τριαρι οπως ακολυγεται, θα παιζει με διαμαντιδη 196, σπαν η νικολας 193, τριαρι ας πουμε ντλεφινο 198, φωτση τσαρτσαρη 2.09 και πεκοβιτς μπατιστ 210-205.

ΑΝ αυτη η ομαδα ειναι κοντη, εγω παω πασο.

Τωρα για την αντικατασταση ουινστον- νικολας, προφανως ο κυριος παπαδογιαννης δεν καταλαβε οτι ο ανθρωπος του ΠΑΟ μαλλον θα εννουοσε οτι θα παρει την θεση ξενου του ουινστον, την δευτερη θεση αμερικανου. Δεν πιστευω κανεις σοβαρος ανθρωπος στον ΠΑΟ να εννωει σοβαρα οτι ο 193 νικολας θα χρησιμοποιειται στο 3 και στο 4 οπως ο 201 ουιστον. 68.gif


Φιλε εισαι ωραιος! Εχεις σωστη σκεψη κ συμφωνω μαζι σου! Να γραφεις πιο συχνα ομως γιατι εγω βαριεμαι να γραφω...
Kar66
Αναλύσεις επί αναλύσεων, Λεμπρόν, 4άρια, 5άρια, δεν κάνει ο ένας, δεν κάνει ο άλλος. Λένε όλοι για τον Παπαδογιάννη και τον κάθε Παπαδογιάννη, αλλά συνεχώς ανακυκλώνεται εδω μέσα από αρκετούς μια συζήτηση που χρησιμοποιεί φράσεις σε Α ενικό: "Εγώ δεν θέλω τον τάδε", "ελπίζω μην έρθει ο δείνα", "εγω θέλω αυτόν, εκείνον, τον άλλον" και όλοι ξέρουν τι πρέπει και τι δεν πρέπει να κάνει ο κ. Ομπράντοβιτς.

Όταν όμως ανακοινώθηκε ο Νίκολας όλοι, πλήν ενός που το είχε πει από τον Απρίλιο νομίζω, δεν περίμενε μια τέτοια κίνηση. Λοιπόν, καθημερινά από τις 8-10 σελίδες που γράφονται, οι 7-8 είναι χωρίς ουσία, γεμάτες με ευσεβείς πόθους, τρελά σενάρια, γεμάτα με αναλύσεις "προπονητών" που ξέρουν τι πρέπει ή όχι να κάνει ο αληθινός προπονητής της ομάδας. Αφού υπάρχει αυτή η συμπεριφορά, αφήστε επιτέλους και τον Παπαδογιάννη να γράφει και αυτός αυτά που πιστεύει.

Έλεος, μπορεί να το έχει παρακάνει λίγο με το πόσο πολύ επιτίθεται στο Ελληνικό πρωτάθλημα με εκφράσεις του στυλ "χαίρομαι αν ελληνική ομάδα χάνει από ξένη", τυφλωμένος από τον - ως ένα βαθμό δικαιολογημένο - εκνευρισμό του για τους χούλιγκανς. Δεκτόν. Αλλά είναι παράλληλα από τους αρχαιότερους μπασκετικούς δημοσιογράφους στην Ελλάδα και ένας εκ των 3 ΑΝΤΕ 4 που ξέρουν από μπάσκετ.

Πολλοί εδώ αναγκαζόμαστε να διαβάζουμε τα τρελά σενάρια, ξανά και ξανά και ξανά και ξανά. Λίγο ανοχή λοιπόν και απο μερικούς προς στους δημοσιογράφους.
Big Ticket
QUOTE(Kar66 @ Jun 26 2008, 16:06 ) *
Αναλύσεις επί αναλύσεων, Λεμπρόν, 4άρια, 5άρια, δεν κάνει ο ένας, δεν κάνει ο άλλος. Λένε όλοι για τον Παπαδογιάννη και τον κάθε Παπαδογιάννη, αλλά συνεχώς ανακυκλώνεται εδω μέσα από αρκετούς μια συζήτηση που χρησιμοποιεί φράσεις σε Α ενικό: "Εγώ δεν θέλω τον τάδε", "ελπίζω μην έρθει ο δείνα", "εγω θέλω αυτόν, εκείνον, τον άλλον" και όλοι ξέρουν τι πρέπει και τι δεν πρέπει να κάνει ο κ. Ομπράντοβιτς.

Όταν όμως ανακοινώθηκε ο Νίκολας όλοι, πλήν ενός που το είχε πει από τον Απρίλιο νομίζω, δεν περίμενε μια τέτοια κίνηση. Λοιπόν, καθημερινά από τις 8-10 σελίδες που γράφονται, οι 7-8 είναι χωρίς ουσία, γεμάτες με ευσεβείς πόθους, τρελά σενάρια, γεμάτα με αναλύσεις "προπονητών" που ξέρουν τι πρέπει ή όχι να κάνει ο αληθινός προπονητής της ομάδας. Αφού υπάρχει αυτή η συμπεριφορά, αφήστε επιτέλους και τον Παπαδογιάννη να γράφει και αυτός αυτά που πιστεύει.

Έλεος, μπορεί να το έχει παρακάνει λίγο με το πόσο πολύ επιτίθεται στο Ελληνικό πρωτάθλημα με εκφράσεις του στυλ "χαίρομαι αν ελληνική ομάδα χάνει από ξένη", τυφλωμένος από τον - ως ένα βαθμό δικαιολογημένο - εκνευρισμό του για τους χούλιγκανς. Δεκτόν. Αλλά είναι παράλληλα από τους αρχαιότερους μπασκετικούς δημοσιογράφους στην Ελλάδα και ένας εκ των 3 ΑΝΤΕ 4 που ξέρουν από μπάσκετ.

Πολλοί εδώ αναγκαζόμαστε να διαβάζουμε τα τρελά σενάρια, ξανά και ξανά και ξανά και ξανά. Λίγο ανοχή λοιπόν και απο μερικούς προς στους δημοσιογράφους.


Κατ'αρχας εγω ειχα αναφερει απο τις 6 Απριλιου οτι χρειαζομαστε εναν παιχτη σαν τον Νικολας κ οχι απαραιτητα τον ιδιο. Μαλλον εμενα εννοεις.
Για τους δημοσιογραφους γενικα κ ειδικα εχω να πω τα εξης:
Πολλοι δεν εχουν ιδεα απο αθλητισμο κ απλα ειναι παπαγαλακια κ εξυπηρετουν συμφεροντα.
Η πλειοψηφια ειναι ανθρωποι που , αφου ειναι η δουλεια τους, ασχολουνται συνεχως με τον αθλητισμο (απο εξω) κ ξερουν αρκετα πραγματα, παρ'ολα αυτα δεν τα καταφερνουν κ τοσο καλα. Γιατι?
Γιατι ,εκτος ισως απειροελαχιστων εξαιρεσεων, ειναι πολυ χαμηλου νοητικου κ πνευματικου επιπεδου.
Ποιος σοβαρος με σπουδες ανθρωπος θα ασχοληθει με την αθλητικη δημοσιογραφια?

Λοιπον εδω μεσα, εκτος απο την σαβουρα, θα βρεις κ αποψεις απο ανθρωπους ευφυεις κ μορφωμενους που αγαπουν τον αθλητισμο κ δεν χρειαζονται να ακουσουν την γνωμη κανενος δημοσιογραφου!!!

Μονο πληροφοριες χρειαζομαστε απο αυτους αλλα κ παλι πρωτα τα μαθαινουμε εμεις απο το εξωτερικο κ μετα αυτοι!
morfi
QUOTE(Big Ticket @ Jun 26 2008, 16:29 ) *
Η πλειοψηφια ειναι ανθρωποι που , αφου ειναι η δουλεια τους, ασχολουνται συνεχως με τον αθλητισμο (απο εξω)

Eνώ εσύ είσαι από πολύ μέσα;

QUOTE(Big Ticket @ Jun 26 2008, 16:29 ) *
Γιατι ,εκτος ισως απειροελαχιστων εξαιρεσεων, ειναι πολυ χαμηλου νοητικου κ πνευματικου επιπεδου.

Και εσύ δεν κάνεις παρέα με άτομα που έχουν χαμηλότερη νοημοσύνη από σένα, ε;

btw, οκ, πολλοί μπορεί να κατέχουν αρκετά απλά το λόγο, αλλά αυτό που λες από που βγαίνει; Απ'το ότι έχουν διαφορετική άποψη από εσένα όπως τώρα ο Παπαδογιάννης;

QUOTE(Big Ticket @ Jun 26 2008, 16:29 ) *
Ποιος σοβαρος με σπουδες ανθρωπος θα ασχοληθει με την αθλητικη δημοσιογραφια?

Σαν να λέμε, ποιός σοβαρός και μορφωμένος άνθρωπος θα κάτσει να ασχοληθεί σοβαρά με τον αθλητισμό ή στη περίπτωση μας με ένα αθλητικό φόρουμ...

QUOTE(Big Ticket @ Jun 26 2008, 16:29 ) *
Λοιπον εδω μεσα, εκτος απο την σαβουρα, θα βρεις κ αποψεις απο ανθρωπους ευφυεις κ μορφωμενους που αγαπουν τον αθλητισμο κ δεν χρειαζονται να ακουσουν την γνωμη κανενος δημοσιογραφου!!!

Ξέχασες να του πεις ότι θα βρεί και κάποιους που θεωρούν τους δημοσιογράφους χαμηλής νοημοσύνης αλλά οι ίδιοι βαριούνται να γράψουν τη γνώμη τους γι'αυτό και λένε στους άλλους να γράφουν περισσότερο (!).

Kαι παρεμπιπτόντως, προσέξτε τους χαρακτηρισμούς σας. Πολλοί διαβάζουν αυτό το φόρουμ.
basketikos2813
QUOTE(Big Ticket @ Jun 26 2008, 16:29 ) *
Κατ'αρχας εγω ειχα αναφερει απο τις 6 Απριλιου οτι χρειαζομαστε εναν παιχτη σαν τον Νικολας κ οχι απαραιτητα τον ιδιο. Μαλλον εμενα εννοεις.
Για τους δημοσιογραφους γενικα κ ειδικα εχω να πω τα εξης:
Πολλοι δεν εχουν ιδεα απο αθλητισμο κ απλα ειναι παπαγαλακια κ εξυπηρετουν συμφεροντα.
Η πλειοψηφια ειναι ανθρωποι που , αφου ειναι η δουλεια τους, ασχολουνται συνεχως με τον αθλητισμο (απο εξω) κ ξερουν αρκετα πραγματα, παρ'ολα αυτα δεν τα καταφερνουν κ τοσο καλα. Γιατι?
Γιατι ,εκτος ισως απειροελαχιστων εξαιρεσεων, ειναι πολυ χαμηλου νοητικου κ πνευματικου επιπεδου.
Ποιος σοβαρος με σπουδες ανθρωπος θα ασχοληθει με την αθλητικη δημοσιογραφια?

Λοιπον εδω μεσα, εκτος απο την σαβουρα, θα βρεις κ αποψεις απο ανθρωπους ευφυεις κ μορφωμενους που αγαπουν τον αθλητισμο κ δεν χρειαζονται να ακουσουν την γνωμη κανενος δημοσιογραφου!!!

Μονο πληροφοριες χρειαζομαστε απο αυτους αλλα κ παλι πρωτα τα μαθαινουμε εμεις απο το εξωτερικο κ μετα αυτοι!


με την αθλητικη δημοσιογραφια ασχολουνται ανθρωποι οι οποιοι συνηθως ειχαν ονειρο να διαπρεψουν στον αθλητισμο αλλα λογω συγκιριων δεν τα καταφεραν...αυτοι αποτελουν και το μεγαλυτερο ποσοστο των αθλητικογραφων...δεν ειναι δυνατον να μηδενιζουμε τα παντα υποτιμωντας τοσο πολυ το επιπεδο της ελληνικης δημοσιογραφιας..μπορει πραγματι να μην ειναι ολα αγγελικα πλασμενα αλλα εσυ πηγαινεις στο αλλο ακρο...
Big Ticket
QUOTE(morfi @ Jun 26 2008, 16:39 ) *
Eνώ εσύ είσαι από πολύ μέσα;
1)Και εσύ δεν κάνεις παρέα με άτομα που έχουν χαμηλότερη νοημοσύνη από σένα, ε;

2) btw, οκ, πολλοί μπορεί να κατέχουν αρκετά απλά το λόγο, αλλά αυτό που λες από που βγαίνει; Απ'το ότι έχουν διαφορετική άποψη από εσένα όπως τώρα ο Παπαδογιάννης;
3)Σαν να λέμε, ποιός σοβαρός και μορφωμένος άνθρωπος θα κάτσει να ασχοληθεί σοβαρά με τον αθλητισμό ή στη περίπτωση μας με ένα αθλητικό φόρουμ...
4)Ξέχασες να του πεις ότι θα βρεί και κάποιους που θεωρούν τους δημοσιογράφους χαμηλής νοημοσύνης αλλά οι ίδιοι βαριούνται να γράψουν τη γνώμη τους γι'αυτό και λένε στους άλλους να γράφουν περισσότερο (!).

5)Kαι παρεμπιπτόντως, προσέξτε τους χαρακτηρισμούς σας. Πολλοί διαβάζουν αυτό το φόρουμ.


1)Φυσικα κ κανω, αλλιως θα ημουν ολομοναχος (αστειο), αλλα η χαμηλη νοημοσυνη οταν συνδιαζεται με υψηλη αυτοπεποιθηση ειναι ανυποφορη!

2)Δεν ειναι θεμα διαφορετικης αποψης. Αλλωστε κ εγω ο ιδιος πολλες φορες αλλαζω γνωμη για ενα θεμα αρα μπορω να δεχτω διαφορετικες αποψεις! Το θεμα με τον Παπαδογιαννη ειναι οτι ελεγε ασυναρτησιες!
Το γιατι αναλυεται σε παραπανω ποστς, διαβασε το.

3)Εγω μιλησα για το θεμα του επαγγελματος. Δεν μπορει ενας σοβαρος κ μορφωμενος ανθρωπος να εχει χομπι τον αθλητισμο?
Καποιος που ειχε ονειρο να γινει αθλητης αλλα για διαφορους λογους δεν το καταφερε (οπως κ εγω)
κ ειναι ικανος πνευματικα δεν γινεται δημοσιογραφος. Αν σωνει κ καλα θελει να ασχοληθει με τον αθλητισμο κ να ρισκαρει αλλα πραγματα, γινεται μανατζερ η προπονητης η κατι τετοιο!
Κ επειδη τιποτα σε αυτον τον κοσμο δεν ειναι 100% , υπαρχουν κ εξαιρεσεις.Αλλα δεν εχει νοημα να μιλαμε για αυτες...

4)Βρησκεις κατι κακο σε αυτο? Γραφω πολυ αργα κ δεν εχω την υπομονη να γραφω μεγαλα κειμενα...

5)Δεν εκφραστηκα καθολου ασχημα.Ισως λιγο σκληρα. Κ αν η βλακεια συγχωρειται η γλυωτητα , η ρουφιανια , η παραπληροφορηση ΟΧΙ!

edit by morfi: Σου απάντησα εδώ.
thrylos7
Μετά από αγωνιώδη αναζήτηση για να να βρω ένα σοβαρό ποστ το οποίο δεν επαναλαμβάνει για μια ακόμη φορά τα ίδια πράγματα, δεν κάνει τις ίδιες αφελείς (ρητορικές, υπό φυσιολογικές συνθήκες) ερωτήσεις, δεν πετάει απλώς ένα, ή περισσότερα ονόματα, τα οποία είναι ζήτημα αν ο poster τα έχει δει έστω μια φορά να παίζουν, δεν αναλώνεται σε διάφορες συγκρίσεις με οπαδικό τουπέ, δεν αφορίζει τους πάντες και τα πάντα που δε συμπνέουν με την άποψη του γράφοντος, έπεσα πάνω στο ποστ του Κar66. Δεν έχει άμεση σχέση με τις μεταγραφές, αλλά είναι το πιο on-topic post απ' όλα... 41.gif
monterei
Εγω λεω να σταματησουμε να κανουμε υποδειξεις ο ενας στον αλλον και να περιμενουμε να δουμε τι θα αποφασισει ο Ζελικο. Οσο αφορα για τον Κετσμαν μια χαρα ειναι για αναπληρωματικος στη θεση 3 καλυτερος απο ΟΥΙΝΣΤΟΝ και πιο ψημενος. Εμενα ομως μου φαινεται πως αν θελει τεοιο παιχτη θα παρει τον SATO που εχει ιδιο προφιλ αλλα πιο μπασκετικο απο τον Κετσμαν.
t0ny3
μολις διαβασα ο τι η μπαρτσελονα δε θελει τον ουκιτς και αυτος θα παει στους ραπτορς.αυτο διευκολυνει την υποθεση του ντελφινο. 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif

QUOTE
Δεν θέλει τον Ούκιτς

Οι Ράπτορς πρόκειται να βγάλουν από τη δύσκολη θέση την Μπαρτσελόνα και θα την βοηθήσουν να απαλλαγεί από τον Ρόκο Λένι Ούκιτς. Ο παίκτης που βάσει συμβολαίου επιστρέφει στο πρωτάθλημα της Ισπανίας, πρόκειται να πάει στο ΝΒΑ.

Ο Κροάτης είχε επιλεγεί στο ντραφτ από το Τορόντο και η ομάδα σχεδιάζει να του προσφέρει μία θέση στο ρόστερ της, οπότε η Μπάρτσα δεν είναι υποχρεωμένη να του προσφέρει επαγγελματική στέγη.

superbasket.gr
ironman
QUOTE(t0ny3 @ Jun 26 2008, 19:00 ) *
μολις διαβασα ο τι η μπαρτσελονα δε θελει τον ουκιτς και αυτος θα παει στους ραπτορς.αυτο διευκολυνει την υποθεση του ντελφινο. 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif


απο κι ως που;; huh.gif ο ουκιτς ειναι ασσος τι σχεση εχει με τον ντελφινο;;
εγω θα λεγα οτι διευκολυνει τη φυγη του σαρας προς τη βαρκελωνη...
t0ny3
η μπαρτσα θα παρει μακινταιρ μαλλον και ετσι κι αλλιως δεν μπορει να κανει μεγαλη προταση.το ειχα διαβασει στο superbasket.gr οπου ελεγε πολλα θα κρινει ο ουκιτς για την υποθεση του ντελφινο.εγραφε οτι αν παει τοροντο αυτο ειναι καλο γιατι ο παο θα μπορεσει να παρει τον ντελφινο πιο ευκολα
reignman
σωστα... ετσι και αλλιως ο Ουκιτς και ο Ντελφινο παιζουν στην ιδια θεση.
ugly_tocktock.gif
t0ny3
QUOTE(reignman @ Jun 26 2008, 19:45 ) *
σωστα... ετσι και αλλιως ο Ουκιτς και ο Ντελφινο παιζουν στην ιδια θεση.
ugly_tocktock.gif


ξερω οτι παιζουν διαφορετικες θεσεις απλως λεω οτι ειχα διαβασει πριν καποιες μερες στο superbasket.gr.ενταξει μη με φατε κιολας
saniboy
QUOTE(ironman @ Jun 26 2008, 19:32 ) *
απο κι ως που;; huh.gif ο ουκιτς ειναι ασσος τι σχεση εχει με τον ντελφινο;;
εγω θα λεγα οτι διευκολυνει τη φυγη του σαρας προς τη βαρκελωνη...

...εχει παρει Μακ Ινταιρ, αλλα γιατι οχι αν αρκεστει ο Σαρας σε κανα 2,5 εφυγε ...

Στα του 3αριου ,εμπιστευομαι απολυτα ΠΡΑΣΙΝΗ που κανει λογω για Κετσμαν.
Προφανως ο Ζοτς κρινει οτι δεν χωραει πρωτοκλασσατο 3αρι στην ομαδα,διαφορετικα δεν νομιζω να φορτωνεται εναν ακομα Χατζηβρεττα ετσι απλα..

wink.gif
t0ny3
να τι ειχα διαβασει στο superbasket.gr
QUOTE
Η δεύτερη παράμετρος – σύμφωνα πάντα με τους Καναδούς – ακούει στο όνομα Ρόκο Λένι Ούκιτς. Τα δικαιώματα του Κροάτη για το ΝΒΑ ανήκουν στους Τορόντο Ράπτορς, οι οποίοι σκέφτονται πολύ σοβαρά την περίπτωση να τον οδηγήσουν φέτος στην άλλη πλευρά του Ατλαντικού. Το συμβόλαιό του με τη Λοτομάτικα Ρόμα λήγει στις 30 Ιουνίου. Οι Ράπτορς θεωρούν ότι είναι παίκτες που θα μοιράζονται ουσιαστικά τον ίδιο ρόλο, οπότε θα πρέπει να επιλέξουν. Και επιπλέον αν όντως προχωρήσουν με τον Ούκιτς, το πιθανότερο είναι πως και ο ίδιος ο Ντελφίνο θα αντιληφθεί ότι θα στοιχίσει σε δικό του χρόνο παραμονής στο παρκέ.

http://www.superbasket.gr/?c=139&a=104560


αποκλειται να μην παρουμε πρωτοκλασατο 3αρι.γιατι αλλωστε να μη χωραει???τι θελει ο ζελικο να την παθουμε οπως φετος??χρειαζομαστε 3αρι που να ποσταρει,να βλεπει γηπεδο,να παιζει αμυνα και να σουταρει καλα.ο κετσμαν ειναι πολυ λιγος για βασικο 3αρι.δε λεω καλος παικτης δουλευταρας αλλα ποιον θα βαζουμε βασικο στη θεση 3??τον νικολας???αφου ειναι 2αρι.οχι αποκλειται.ο κετσμαν εκανε για αντικαταστατης του μπετσιροβιτς ωστε να παιζει λιγο και να ειναι 2ος χατζηβρετας
Giorgos#4
QUOTE(t0ny3 @ Jun 26 2008, 19:59 ) *
να τι ειχα διαβασει στο superbasket.gr
αποκλειται να μην παρουμε πρωτοκλασατο 3αρι.γιατι αλλωστε να μη χωραει???τι θελει ο ζελικο να την παθουμε οπως φετος??χρειαζομαστε 3αρι που να ποσταρει,να βλεπει γηπεδο,να παιζει αμυνα και να σουταρει καλα.ο κετσμαν ειναι πολυ λιγος για βασικο 3αρι.δε λεω καλος παικτης δουλευταρας αλλα ποιον θα βαζουμε βασικο στη θεση 3??τον νικολας???αφου ειναι 2αρι.οχι αποκλειται.ο κετσμαν εκανε για αντικαταστατης του μπετσιροβιτς ωστε να παιζει λιγο και να ειναι 2ος χατζηβρετας



θυμιστε μου μονο μια χρονια που εκανε καλη μεταγγραφη ο οσφπ και δεν πηραμε παικταρα μετα!
ακομα και οταν πηραν ματσε ειχαμε παρει σισκα και αποδειχτηκε πολυ καλυτερος ! εγω προσωπικα προτιμω για 3αρι σε στυλ ευρωπαικο και οχι αμερικανο απο nba
Giorgos#4
Για ντελφινο δεν νομιζω να ειναι τοσο σημανικος στους ραπτορς καθως στην θεση του παιζουν οι Μουν,Παρκερ και Καπόνο κυριως
t0ny3
ο ντελφινο δεν ειναι στυλ ευρωπαικο???ο ναχμπαρ,ο γκιριτσεκ???αφου βλεπεις ο ζελικο δεν κινηγαει αμερικανο.
George_13
QUOTE
απο κι ως που;; ο ουκιτς ειναι ασσος τι σχεση εχει με τον ντελφινο;;
εγω θα λεγα οτι διευκολυνει τη φυγη του σαρας προς τη βαρκελωνη...


Ρε μανία εσείς οι Ολυμπιακοί να φύγει ο Σάρας. Ο Σάρας δεν πάει πουθενά!!!! Αφού έχει πει ότι ήταν παιδικό του όνειρο να παίξει στον ΠΑΟ, όπως και ο Χαλπερίν στον ΟΣΦΠ. tongue.gif tongue.gif

QUOTE
δεν πετάει απλώς ένα, ή περισσότερα ονόματα, τα οποία είναι ζήτημα αν ο poster τα έχει δει έστω μια φορά να παίζουν

Δεν είναι κακό να λέμε ονόματα έστω κι αν δεν παίζουν, εκφράζουμε τις επιθυμίες μας και κουβεντιάζουμε μπασκετικά για αυτούς τους παίκτες, εστώ κι αν ο Ζοτς δεν τους γουστάρει καθόλου. Που είναι το κακό; Εννοείται ότι οι επιθυμίες μας είναι λογικές.
Μ' αυτό το σκεπτικό προτείνω τους Fizer και Batista της Μακάμπι. Πολύ καλοί παίκτες αρκεί να έχουν κοινωτικό διαβατήριο. Ειδικά ο Fizer (αν δεν τον έχει επιρεάσει ο περσινός του τραυματισμός) είναι παικτούρα.
Archigos
Με τον Ουκιτς οι Ραπτορς καλυπτουν το κενο στο ασσο.Ετσι στα ντραφτ μπορει να διαλεξουν SF πραγμα που θα διευκολυνει την φυγει του Ντελφινο.Ετσι βοηθαει.
saniboy
QUOTE(Archigos @ Jun 26 2008, 20:28 ) *
Με τον Ουκιτς οι Ραπτορς καλυπτουν το κενο στο ασσο.Ετσι στα ντραφτ μπορει να διαλεξουν SF πραγμα που θα διευκολυνει την φυγει του Ντελφινο.Ετσι βοηθαει.

Εδιωξαν με ανταλλαγη τον ΤJ Ford για να τον αντικαταστησουν με τον Ουκιτς ,δεν νομιζω χρειαζονται και αλλον ασσο η χρονια δεν βγαινει μονο με Calderon,αν και το ντραφτ πικ τους ειναι χαμηλα 68.gif
Prasini-Thyella
Στο forum των Raptors οι οπαδοί τους έγραφαν πως θέλουν μεν τον Ντελφίνο αλλά έχουν πολλές άλλες λύσεις και έτσι εύχονταν καλή επιτυχία στον Αργεντίνο σε περίπτωση που φύγει και εν προκειμένω στον Παναθηναϊκό, καθώς είχε ανοιχτεί πάλι σχετικό thread.

Προσωπικά πιστεύω οτι ταιριάζει σε μια ομάδα σαν εμάς ο Ντελφίνο και γι αυτό δεν ακούστηκε τυχαία το όνομα του...Μακάρι να αποκτηθεί.
Gilbert Arenas
'' σε λιγη ωρα στο www.gazzeta.gr,ενας μπασκετμπολιστασ του Παναθηναικου αποχαιρετα τον κοσμο και δηλωνει <<φευγω με τις καλυτερες αναμνησεις>> '' wink.gif wink.gif wink.gif wink.gif wink.gif τι κουλο ειναι αυτο????λετε να εχουμε παλι καμμια δυσαρεστη εκπληξη?????? 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif
james
Λετε να ειναι ο Σαρας??? blink.gif blink.gif blink.gif

Τωρα που το ξανασκεφτομαι ο Σαρας ειναι πολυ ντιβα για να κανει κατι τετοιο smile.gif smile.gif Κανας αλλος θα ειναι, στυλ Ουινστον, Ζιζιτς κτλ
Gilbert Arenas
QUOTE(james @ Jun 26 2008, 21:50 ) *
Λετε να ειναι ο Σαρας??? blink.gif blink.gif blink.gif



παρακαλαω να μην ειναι..... sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif μακαρι να ειναι ο Ντικουδης.......η ο Σανι..... tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
rchos
μην αρχιζουμε εικασιες.περιμενετε και σε λιγο θα σας λυθει η απορια.αν και το πιο πιθανο ειναι να εχουν καναν ντικουδη η καποιον αλλον απο αυτους που εχει ηδη γινει γνωστο οτι φευγουν.
traveller
QUOTE(Ginobili @ Jun 26 2008, 11:39 ) *
blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif Μιλάμε ο άνθρωπος...δεν ξέρει τι λέει....Ασχετοσύνη στο τετράγωνο!!!!


Sε αυτό το επίπεδο οι δημοσιογράφοι μόνο άσχετοι δεν είναι.

Πιθανόν να είναι πολύ χειρότερα πράγματα αλλά άσχετοι δεν είναι.

Βέβαια πλέον είναι πολύ πιο υποψιασμένος ο κόσμος και δε μπορούν με την ίδια ευκολία, όπως στο παρελθόν, να διαμορφώνουν την κοινή γνώμη.

Ο συγκεκριμένος στη σειρά των play offs με τον Ολυμπιακό είχε γράψει ΤΑ απίστευτα και όταν τελικά το πήραμε , δε βρέθηκε να γράψει μια καλή κουβέντα.
Έμεινε στα της ατμόσφαιρας (στο πνεύμα του Βασιλόπουλου κι αυτός... rolleyes.gif )

Διάβασα μόνο το κομμάτι για το Λιθουανό μια και για τον ΜακΙντάιρ, δεν υφίσταται θέμα.

Σε ότι αφορά τον Σάρας με βρήκε σύμφωνο άλλωστε τα ίδια είχα γράψει εδώ και ένα μήνα περίπου.

Αυτό είναι όλο, τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.
Green Warrior
Ποντάρω στον Σάνι icon_drunk.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.