Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ-Μεταγραφές volume 2
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
louie
QUOTE (ptstein @ Jul 4 2013, 17:01 ) *
Χωρις να δινω ιδιαιτερη βαση απλα το παραθετω...http://trifillakia.blogspot.gr/2013/07/unfair.html
Επισης και το pamesports πριν λιγο καιρο-το οποιο βεβαια σπανιως πεφτει μεσα-ειχε γραψει οτι υπαρχει μια σημαντικη οικονομικη εκκρεμότητα http://www.pamesports.gr/247269/kolash-sto...agrafiko-pazari
Περιμενουμε να δουμε...ας μην κανουμε υποθεσεις.


μαλιστα. ενταξει το πρωτο το μπλογκ το εχω διαβασει λιγες φορες και εχω καταλαβει οτι πολλες φορες γραφει με προσωπικες εκτιμησεις και οχι με πληροφοριες. οποτε το θεμα με τον ομπραντοβιτς καπως ετσι μου ακουγεται. τωρα για το δευτερο παντου ακουω οτι στα λεφτα εχουν συμφωνησει καιρο τωρα και οτι υπαρχουν μικρολεπτομερειες που απομενουν. βεβαια κανεις δεν λεει ποιες ειναι αυτες και ειναι κι αυτο ενα θεμα. αντε να τελειωνει κι αυτη η ιστορια και οι αλλες εκρεμμοτητες(σοφο και γενικα τα 5αρια) για να παρουμε μια πιο σιγουρη εικονα της ομαδας που θα δουμε

κατι ασχετο παιδια, ξερετε πως μπορω να προσθεσω φωτο στο αβαταρ. γιατι εχω βαλει και δεν μου την δειχνει
Kanzler
1) Θα χαρω εαν μεινει ο Διαμαντιδης στον Παναθηναικο, διοτι θα ειναι καλο για τον Παναθηναικο και συνεπως για το ελληνικο Μπασκετ. Καλυτερα να μηνει στον ΠΑΟ και ας ειναι υπερπληρωμενος, παρα να παει σε μια ξενη ομαδα η οποια θα ειναι αντιπαλος για την κορυφη της Ευρωπης.

2) Τον Καλαθη τον θεωρω πολυ καλο Playmaker. Εαν θα ερθει στον Παναθηναικο δεν με απασχολει ομως και τοσο. Η γνωμη μου ειναι οτι θα ειναι καλυτερα για τον Καλαθη να μεινει στην Lokomotiv για εναν χρονο ακομα. Η Lokomotiv θα παιξει στην Euroleague και ο Καλαθης θα ειναι ο βασικος της Playmaker, το αφεντικο, θα εχει ολες της ελευθεριες που χρειαζεται για να παιξει καλα και να γινει ακομα πιο καλος.

3) Ο Καλαθης δεν χρειαζεται αυτη τη στιγμη τον Παναθηναικο. Ποτε δεν τον χρειαζοταν ειναι η γνωμη μου. Ουτε τον Obradovic χρειαζοταν, ουτε την Εθνικη Ελλαδας, ηταν ενα απο τα μεγαλυτερα ταλεντα στην Αμερικη (σε αντιθεση με τον Διαμαντιδη που χωρις την Εθνικη δεν θα ειχε κανει τετοια καριερα. Το ετος 2000 ειχε παιξει στην Εθνικη Νεων ο Διαμαντιδης. Υπενθυμιζω το εξης: στην ηλικια εως 19 ετων ο Διαμαντιδης ηταν δυο κλασεις χειροτερος απο τον Καλαθη, και εως την ηλικα 23 ετων μια κλαση χειροτερος). Ο Καλαθης εχει τοσο ταλεντο που και να μην βρει ομαδα στο ΝΒΑ θα κανει καριερα στην Ευρωπη (ηδη κανει). Ομως ουτε ο Παναθηναικος χρειαζεται τον Καλαθη σημερα. Ο Παναθηναικος χρειαζεται περισσοτερο εναν καλο ψηλο παρα εναν καλο Playmaker. Με εναν καλο ψηλο θα κερδιζει περισσοτερο ο Παναθηναικος παρα με εναν καλο Playmaker.

4) Ο ψηλος πρεπει να ειναι τεσσαροπενταρι. Το καλυτερο τεσσαροπενταρι στην Ευρωπη ειναι ο Μπουρουσης, μετα ο Μαυροκεφαλιδης. Τον Σοφοκλη να τον κρατησετε. Με Φωτση, Μπουρουση, Σχορτσανιτη, Lasme και Gist ο Παναθηναικος θα εχει το καλυτερο Frontcourt στην ιστορια της Euroleague.

5) Το θεμα με τον Καλαθη μηπως ειναι μονο ενα κολπο για να μεινει ο Ukic με λιγοτερα λεφτα?
ptstein
QUOTE (louie @ Jul 4 2013, 17:07 ) *
κατι ασχετο παιδια, ξερετε πως μπορω να προσθεσω φωτο στο αβαταρ. γιατι εχω βαλει και δεν μου την δειχνει


Κατω απ το logo του blog υπαρχει ενα μαυρο πλαισιο...πας εκει που λεει My controls και μετα αριστερα στη σελιδα θα βρεις την επιλογη edit avatar settings.
louie
ενταξει παιδια τελος... ανακοινωθηκε ο διαμαντιδης πανω που το συζηταγαμε!
silversurfer
BTW ο Ούκιτς έκανε δηλώσεις για την κλήρωση. Νομίζω αν υπήρχε έστω και μια πιθανότητα να φύγει αυτό θα ήταν μέγιστο επικοινωνιακό φάουλ κ τον ΔΓ δεν τον έχω να κάνει τέτοια..
Επίσης όσο δεν υπάρχει ανακοίνωση ΔΔ τόσο θα αυξάνουν οι φήμες, οι οποίες με το ιντερνετ είναι τόσο μα τόσο εύκολο να διαδοθούν. Έτσι είναι όμως, όσο καθυστερείς κάτι τόσο δημιουργείς υπόνοιες. Και μπορεί όντως η αλήθεια να είναι επικοινωνιακή και να περιμένει ο ΔΓ την φυγή Σπανούλη για να το παίξει σωτήρας και να εκθειάσει εαυτόν και ΔΔ αλλά νομίζω πως δεν έχει να κερδίσει κ κάτι. Για όλους μας ο 3D είναι τα πάντα όλα κ όποτε έρθει η ανακοίνωση πιστεύω θα έχει την ίδια βαρύτητα.

EDIT: Δύο χρόνια λένε η ανανέωση.. Μήπως εκεί κόλλαγαν?? Σημασία έχει ότι τέλος καλό όλα καλά και πλέον μένει να μάθουμε λίγο παρασκήνιο.
A.CAB
http://www.superbasket.gr/permalink/184543.html

Για δύο χρόνια τελικά.
Κάτι μου λέει ότι για τον τρίτο χρόνο ήταν το όλο ζήτημα. Παίζει να θεωρούταν αλμυρός (1,5εκ) για 36 χρονών.
Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν.

Για να δούμε και τι θα γίνει με Σχορσιανίτη-Ούκιτς.
ptstein
http://www.paobc.gr/page.ashx?pid=2&aid=4474 Να περασουν οι επομενοι...
TROGGS
QUOTE(louie @ Jul 4 2013, 17:27 ) *
ενταξει παιδια τελος... ανακοινωθηκε ο διαμαντιδης πανω που το συζηταγαμε!



...2 χρονια ??? καλα αφου εκεινος ειπε οτι μπορει να παιξει και τρια !!!!
dru_15
Μεχρι τωρα παντως κανεις δεν εχει παραπονο απο τους χειρισμους της διοικησης. Πρεπει για μια φορα να βγαλουμε το καπελο στην διοικηση και τον Δ.Γ. γιατι κρατησε τις κολωνες της περασμενης σεζον και απεκτησε 3 μεταγραφες που ανεβαζουν το επιπεδο.
AKRG
QUOTE (TROGGS @ Jul 4 2013, 17:37 ) *
...2 χρονια ??? καλα αφου εκεινος ειπε οτι μπορει να παιξει και τρια !!!!


Είχε πει ότι δυο εώς τρία χρόνια μπορεί ακόμα να παίζει.
silversurfer
Να δείτε τώρα που θα μας βρωμάει που είναι μόνο για 2.. Μετά αυτή την εξέλιξη και τη μη φυγεί του (όχι ότι ακούστηκε ποτέ κάτι) τώρα που ο Ζοτς είναι αλλού και όχι άνεργος πιστεύω ακράδαντα ότι δεν θα φύγει ποτέ. Αν θελήσει στα 35 νέο συμβόλαιο για 1-2 χρόνια θα το έχει δεν είναι και ο ΔΓ χαζός.

A.CAB
QUOTE(vaggelis roum @ Jul 4 2013, 17:39 ) *
Μεχρι τωρα παντως κανεις δεν εχει παραπονο απο τους χειρισμους της διοικησης. Πρεπει για μια φορα να βγαλουμε το καπελο στην διοικηση και τον Δ.Γ. γιατι κρατησε τις κολωνες της περασμενης σεζον και απεκτησε 3 μεταγραφες που ανεβαζουν το επιπεδο.


Συμφωνώ με εξαίρεση το Μασιούλις βέβαια.
louie
QUOTE (A.CAB @ Jul 4 2013, 17:53 ) *
Συμφωνώ με εξαίρεση το Μασιούλις βέβαια.


βεβαια και η απομακρυνση του μασιουλης εγινε ηθελημενα ως μερος του πλανου και οχι απο λαθος χειρισμους. ως τωρα παιρνουν αριστα στον σχεδιασμο. και μην ξεχναμε το ποσα θεματα ειχαν να λυσουν αφου ολα τα σημαντικα συμβολαια εληγαν. να δουμε τι θα γινει και στο 5αρι αφου μεχρι αυριο εχουν δικαιωμα να ανανεωσουν τον σοφο αν θελουν και τοτε θα δρομολογηθουν λογικα οι εξελιξεις
sni79per


A.CAB
QUOTE(louie @ Jul 4 2013, 17:59 ) *
βεβαια και η απομακρυνση του μασιουλης εγινε ηθελημενα ως μερος του πλανου και οχι απο λαθος χειρισμους. ως τωρα παιρνουν αριστα στον σχεδιασμο. και μην ξεχναμε το ποσα θεματα ειχαν να λυσουν αφου ολα τα σημαντικα συμβολαια εληγαν. να δουμε τι θα γινει και στο 5αρι αφου μεχρι αυριο εχουν δικαιωμα να ανανεωσουν τον σοφο αν θελουν και τοτε θα δρομολογηθουν λογικα οι εξελιξεις


Εννοείτε πως είναι βάση σχεδιασμού. Απλά εγώ διαφώνω με αυτό το κομμάτι του σχεδιασμού (τουλάχιστον μέχρι να δούμε για ποιανού τη θέση αφήσαμε το Μασιούλις).
dru_15
QUOTE(A.CAB @ Jul 4 2013, 17:53 ) *
Συμφωνώ με εξαίρεση το Μασιούλις βέβαια.

Καλα δεν μπορουμε να τα θελουμε ολα. μακαρι να εμενε και να φυγουν και αυτοι που πρεπει. αλλα δεν ξερουμε αν οντως φυγουν. τουλαχιστον μεχρι τωρα εχουμε μεταγραφικες επιτυχιες.
AKRG
Βάσει σχεδιασμού ήταν και η απομάκρυνση Πέρπερογλου πέρσι τέτοιο καιρό και αποδειχθηκε οτι ήταν σωστή κι ας μη μας άρεσε στην αρχή. Ας δούμε τι έχουν κατα νου και ας τους κρίνουμε στο τέλος..
Η απώλεια του Μασιούλις δεν με αγχώνει καθόλου αν αναλογιστώ οτι ΕΜΕΙΝΑΝ οι : ΔΔ - ΓΚΙΣΤ - ΛΑΣΜΕ - ΟΥΚΙΤΣ και ήρθαν ΦΩΤΣΗΣ - Γιάνκοβιτς - Παππάς μέχρι τώρα ...
A.CAB
QUOTE(andykrg @ Jul 4 2013, 18:17 ) *
Βάσει σχεδιασμού ήταν και η απομάκρυνση Πέρπερογλου πέρσι τέτοιο καιρό και αποδειχθηκε οτι ήταν σωστή κι ας μη μας άρεσε στην αρχή. Ας δούμε τι έχουν κατα νου και ας τους κρίνουμε στο τέλος..


Θα ακουστώ ως ο κακός της υπόθεσης αν και δεν είμαι μιας και συμφωνώ με ότι λες απλά για τον αντίλογο...
Βάσει σχεδιασμού ήταν και η μεταγραφή του Κίτσεν και του μύθου Άρμστρονγκ! wink.gif
Γι' αυτό λέω μέχρι να δω πως θα συμπληρωθεί το ρόστερ.
Gino_Bill
Νομίζω ότι η καθυστέρηση είχε να κάνει με τη διάρκεια αλλά από την πλευρά του παίκτη. Απ όσο μπορώ να ψυχολογήσω τον ΔΔ, θα θέλει να βλέπει την πορεία του χρόνο με το χρόνο από εδώ και στο εξής. Δε θέλει να "κοροιδέψει", υπογράφοντας για χρήματα που δε θα μπορεί να υποστηρίξει αγωνιστικά. Αν βαστάει ακόμη στα 35 του, θα υπογράψει για άλλον 1 χρόνο, και στα 36 του το ίδιο κ.ο.κ. Με μειωμένο φυσικά συμβόλαιο, αλλά η θέληση και των δύο πλευρών είναι να πορευτούν μαζί για όσο αντέξουν (οικονομικά ο ένας, αθλητικά ο άλλος).
ThreeDi
Αφού κλείσαμε άλλο ένα θέμα που δεν υπήρξε ποτέ, πάμε να αποδεσμεύσουμε τον Σοφο. tongue.gif

ΥΓ. Παπαδογιαννη, θα σου δώσω το καπέλο μου να το φας σαν τον Ρόμπαξ.
louie
QUOTE (ThreeDi @ Jul 4 2013, 18:33 ) *
Αφού κλείσαμε άλλο ένα θέμα που δεν υπήρξε ποτέ, πάμε να αποδεσμεύσουμε τον Σοφο. tongue.gif

ΥΓ. Παπαδογιαννη, θα σου δώσω το καπέλο μου να το φας σαν τον Ρόμπαξ.


χαχαχα απανωτα εγκεφαλικα θα εχει παθει ο παπαδογιαννης. αυριο θα βγαλει αρθρο για την εξαφανιση της καρετα-καρετα και θα κατηγορει τον διαμαντιδη και το γεγονος οτι εφυγε απο την εθνικη σαν υπαιτιο...
zozexroninho1982
Πάντως ο Δημητράκης μας έχει βάλει τα γυαλιά... Κάθε μέρα και μια ανακοίνωση... Αύριο τι θα έχει?
Γι Γιανλιάν για Σέντερ? biggrin.gif
ThreeDi
Γιατί ο Διαμαντίδης δεν έκανε τριετές αλλά διετές; Μήπως περιμένει να σιγουρευτεί για το αν θα πετύχει στη Φενέρ ο Ομπράντοβιτς; Μήπως επειδή δεν έχει φιλοδοξίες, προτιμά τη σιγουριά που του παρέχει ο Παναθηναϊκός; Γιατί ο Διαμαντίδης προτίμησε για διακοπές την Μύκονο και όχι την Χαλκιδική; Γιατί ο Διαμαντίδης θα παίρνει 1,5εκ ευρώ για κάθε χρονο που παίζει; Μήπως δεν παίζει στην Εθνική επειδή δεν τον πληρώνουν ανάλογα; Γιατί η Τσσκα θέλει να σπάσει το συμβόλαιο του και να τον φέρει στη Μόσχα; Μήπως αληθεύει η φήμη οτι ο Μεσίνα είναι μακρινός του θείος; Μήπως αληθεύει η φήμη οτι ερωτεύτηκε Τουρκάλα και τελικά προτιμήσει την Μπαντβιτ και τον Δ. Ιτούδη;
louie
QUOTE (ThreeDi @ Jul 4 2013, 18:56 ) *
Γιατί ο Διαμαντίδης δεν έκανε τριετές αλλά διετές; Μήπως περιμένει να σιγουρευτεί για το αν θα πετύχει στη Φενέρ ο Ομπράντοβιτς; Μήπως επειδή δεν έχει φιλοδοξίες, προτιμά τη σιγουριά που του παρέχει ο Παναθηναϊκός; Γιατί ο Διαμαντίδης προτίμησε για διακοπές την Μύκονο και όχι την Χαλκιδική; Γιατί ο Διαμαντίδης θα παίρνει 1,5εκ ευρώ για κάθε χρονο που παίζει; Μήπως δεν παίζει στην Εθνική επειδή δεν τον πληρώνουν ανάλογα; Γιατί η Τσσκα θέλει να σπάσει το συμβόλαιο του και να τον φέρει στη Μόσχα; Μήπως αληθεύει η φήμη οτι ο Μεσίνα είναι μακρινός του θείος; Μήπως αληθεύει η φήμη οτι ερωτεύτηκε Τουρκάλα και τελικά προτιμήσει την Μπαντβιτ και τον Δ. Ιτούδη;


για να καταλαβουν ολοι, αν τυχον δεν ξερει καποιος, αυτα που γραφεις ειναι ενα υποθετικο αρθρο που θα εγραφε ο παπαδογιαννης. αυτο με τον ομπραντοβιτς και την φενερ το ανεφερε ηδη δλδ
ThreeDi
QUOTE (louie @ Jul 4 2013, 19:14 ) *
για να καταλαβουν ολοι, αν τυχον δεν ξερει καποιος, αυτα που γραφεις ειναι ενα υποθετικο αρθρο που θα εγραφε ο παπαδογιαννης. αυτο με τον ομπραντοβιτς και την φενερ το ανεφερε ηδη δλδ


Το πρόβλημα είναι πως η πραγματικότητα στο τι θα γράψει ξεπερνά την φαντασία. laugh.gif

Τέλοσπάντων, αρκετά ασχοληθήκαμε.
Dreamerpanos
Κάποιος να πει στον Παπαδογιάννη και τους διάφορους Παπαδογιάννηδες ότι ο άνθρωπος βγήκε και είπε:Δεν αντέχει το σώμα μου να παίζει χειμώνα-καλοκαίρι πλέον.....απλά ο παραλογισμός του Διαμαντίδη τον έφτασε σε σημείο να κόψει τα καλοκαίρια και όχι τους χειμώνες tongue.gif
sleepei2
QUOTE (A.CAB @ Jul 4 2013, 17:24 ) *
Θα ακουστώ ως ο κακός της υπόθεσης αν και δεν είμαι μιας και συμφωνώ με ότι λες απλά για τον αντίλογο...
Βάσει σχεδιασμού ήταν και η μεταγραφή του Κίτσεν και του μύθου Άρμστρονγκ! wink.gif
Γι' αυτό λέω μέχρι να δω πως θα συμπληρωθεί το ρόστερ.


Πραγματικά ο Αρμστρονγκ απο τους χειρότερους "μπασκετμπολίστες" όλων των εποχών ever την εβλεπε την μπαλα σαν βομβα και δεν ηξερε τι να την κανει όσο για την άμυνα που έπαιζε άστο να πάει άστο.
Πάντως τον παραδέχομαι γιατί στον αγώνα εκτός με την Καντού που εμείς παλεύαμε να προκριθούμε και ήδη τον είχαμε διώξει αντι να μπει στο αεροπλάνο για Αμερική όταν τον χρειαστήκαμε έστω να συμπληρώνει το ρόστερ με τόσους τραυματισμούς μας ακολούθησε και έπαιξε όπως ξέρει βέβαια αλλά έπαιξε.Δεν θα το έκανε σχεδον κανείς ούτε ερασιτέχνης ούτε επαγγελματίας οπότε αν και για το μπασκετ ήταν παλτάρα για μένα RESPECT μόνο για αυτή του την κίνηση και χαλάλι όλο αυτό το κείμενο που με πήρε κανένα 10λεπτο να το γράψω.
A.CAB
QUOTE(sleepei2 @ Jul 4 2013, 19:54 ) *
Πραγματικά ο Αρμστρονγκ απο τους χειρότερους "μπασκετμπολίστες" όλων των εποχών ever την εβλεπε την μπαλα σαν βομβα και δεν ηξερε τι να την κανει όσο για την άμυνα που έπαιζε άστο να πάει άστο.
Πάντως τον παραδέχομαι γιατί στον αγώνα εκτός με την Καντού που εμείς παλεύαμε να προκριθούμε και ήδη τον είχαμε διώξει αντι να μπει στο αεροπλάνο για Αμερική όταν τον χρειαστήκαμε έστω να συμπληρώνει το ρόστερ με τόσους τραυματισμούς μας ακολούθησε και έπαιξε όπως ξέρει βέβαια αλλά έπαιξε.Δεν θα το έκανε σχεδον κανείς ούτε ερασιτέχνης ούτε επαγγελματίας οπότε αν και για το μπασκετ ήταν παλτάρα για μένα RESPECT μόνο για αυτή του την κίνηση και χαλάλι όλο αυτό το κείμενο που με πήρε κανένα 10λεπτο να το γράψω.


Τα θυμάμαι. Πρέπει να 'ταν καλός τυπάκος. Αλλά ο γίγαντας δεν ήξερε που παν' τα τέσσερα. Πρωτοφανής τρικυμία όταν βρισκόταν μέσα σε παρκέ με 9 τύπους ακόμα. Γενικά τον έχω βάλει τόσο ψηλά σε δείκτη αμπαλοσύνης που δεν ξέρω ποιός έδωσε την εντολή να τον πάρουμε και τι είχε καταναλώσει εκείνη την εποχή. Άραγε παίζει κάπου πλέον; Συνέχισε μετά το Νοέμβρη;

Και μιας και πιάσαμε το θέμα των αποτυχημένων μεταγραφών ο Κίτσεν που βρίσκεται; Νομίζω έχουμε ακόμα συμβόλαιο μαζί του. Αυτός έφερνε σε πολύ Τέπις όσον αφορά τα προσόντα και την ατολμία.
Dreamerpanos
Ο Άρμστρονγκ παίζει στους Santa Cruz Warriors στην D-League και ο Κίτσεν νομίζω είχαμε οψιόν για τον 2ο χρόνο συμβολαίου του οπότε....γεια σας....
sleepei2
Επίσης για να καταλαβουμε τη σημασια ενος γεμάτου και ποιοτικού ρόστερ και σε σχεση με την κλήρωση σκεφτείτε ποιες ομάδες θα παλέψουν για το φαιναλ φορ.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ
ΤΣΣΚΑ
ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ
ΡΕΑΛ
ΜΑΚΑΜΠΙ
ΦΕΝΕΡ(με Ζοτς και τα εκατομμυρια να χορεύουν πάλι το ροστερ της θα πεταει)
ΚΑΙ Ο ΠΕΡΣΙΝΟΣ...
Έχουμε δηλαδή 7 ομάδες με φοβερα ροστερ συν όποια άλλη ξεπεταχτεί για τέσσερις θέσεις

οπότε καλό είναι που κάνουμε νωρίς τον προγραμματισμό μας γιατι προβλέπεται από τις δυσκολότερες σεζόν αν και μας αρέσουν τα δύσκολα.

Κρατάμε Ούκιτς που μας έβγαλε ασπροπρόσωπους στα δύσκολα,κρατάμε Σόφο Ελληνας και στη μερα του μπορεί να μας βοηθήσει όσο κανένας(αν και ειναι λιγοστές αυτές οι μέρες) και παίρνουμε 1-2 μεταγραφάρες η μια σε θέση 5 σίγουρα και....ΕΠΤΑΣΤΕΡΟΙ!!!

Ουκιτς/ΔΔ
Κάρυ/Παππάς
Μπράμος/Γιάνκοβιτς
Φώτσης/Γκιστ
Λάσμε/Σόφο ΕΔΩ ΠΟΝΑΜΕ ΒΑΣΙΚΟ ΨΗΛΟ 2.10 ΚΑΙ ΠΑΝΩ!!!ΝΤΕΙΒΙΣ ΑΚΟΥΣ?

Αλλιώς χωρίς μεταγραφές ή με αντικατάσταση Ούκιτς και Σόφο θα παιζουν και οι
Ξανθόπουλος,Σκορδίλης και Γιαννόπουλος σφήνες






Nik Tepits
Κατι μου λεει οτι ο ΔΔ θα παιξει πολυ στο 3 φετος, που ειναι και πιο ξεκουραστη θεση απο 1/2. Βεβαια αμα τιθεται θεμα αναγκης επιστρεφει στην γνωριμη του θεση. Εαν αυτο το σεναριο στεκει, θα κινηθουμε για αλλον ενα βαρβατο ασσοδυο, και στη θεση 3 θα παιζουν Μπραμος, ΔΔ και Γιανκοβιτς. Ο Ουκιτς, αφου εκανε δηλωσεις σημερα για την κληρωση, μενει 100%.
Ο Καλαθης εαν ερθει θα ναι του χρονου, που θα ναι και ελευθερος, και ληγει και το συμβολαιο του Ουκιτς.

Στη θεση 5, μακαρι να μην ανανεωσουμε τον Σοφο, δεν τον μπορω να τον βλεπω αλλο να σπαταλαει επιθεσεις και στην αμυνα ναι αορατος. Δεν ακουγεται κανενα ονομα, περιεργο δεν ειναι? Προεδρε χτυπα Ντειβις!

Ο Λαφαγιετ που ηταν κοντα μας πριν απο λιγο καιρο, ανανεωσε?

Dreamerpanos
http://www.eurohoops.net/2013/07/flopping/29374

As Maccabi Tel Aviv and two other – unnamed at the moment – teams are ready to make their offers for Sofoklis Schortsanitis, they will have to wait almost until the last minute in order to learn if they can get the player or not. Shortsanitis’ contract has an option for next season, Panathinaikos can use it until the 5th of July – tomorrow Friday – and the team asked from the side of the player to meet for the first time on the same day. It’s expected that the Greens will offer Sofo a new contract with a smaller salary, but that remains to be seen in the next hours.
SkyFall
QUOTE (Dreamerpanos @ Jul 4 2013, 22:32 ) *
http://www.eurohoops.net/2013/07/flopping/29374

As Maccabi Tel Aviv and two other – unnamed at the moment – teams are ready to make their offers for Sofoklis Schortsanitis, they will have to wait almost until the last minute in order to learn if they can get the player or not. Shortsanitis’ contract has an option for next season, Panathinaikos can use it until the 5th of July – tomorrow Friday – and the team asked from the side of the player to meet for the first time on the same day. It’s expected that the Greens will offer Sofo a new contract with a smaller salary, but that remains to be seen in the next hours.


απο Τη Νίκη Τη Μπάκουλη 77.gif
μετά το ρεπορτάζ της οτι ο Λάσμε πάει τσσκα δεν την ξαναδίάβασα για φέτος.
εγώ απ΄ότι έμαθα ο σόφο δεν δέχτηκε την μείωση και φεύγει.
looser
QUOTE(Ginobili @ Jul 4 2013, 10:36 ) *
Πολύ απλοικά το θέτεις...Αυτό ισχύει σε εξαιρετικά σπάνιες περιπτώσεις..όταν ο δημιουργός δεν είναι απλά καλός οργανωτής...αλλά ΠΑΙΚΤΟΥΡΑ...μαέστρος..όπως ο Παπαλουκάς..όταν είσαι Καλάθης...γελάνε και τα παρδαλά κατσίκια με το γύρω γύρω όλοι που κάνεις στην μπασκέτα...και αυτό υποτίθεται είναι στήσιμο και οργάνωση..

Εντελως φιλικα, εχοντας δει και τα προηγουμενα ποστ σου για τον Καλαθη ειναι πολυ δυσκολο να συζητησουμε για την περιπτωση του Νικ οταν εισαι τοσο προκατειλημμενος μαζι του και παικτικα τον εχεις καταταξει στην συνειδηση σου σαν τον Μπακατσια... peace.gif

Πολυ απλα να στο θεσω, πιστευω οτι κατα την γνωμη μου, αν ερχοταν στον ΠΑΟ και εξασφαλιζαμε οτι δεν θα ψαχνοταν να φυγει καθε καλοκαιρι για ΝΒΑ, θα γινοταν με πολυ ευκολια ο διαδοχος του ΔΔ στο πνρ τοσο σε δημιουργια οσο και σε εκτελεση.

Ετσι πιστευω εγω αλλα και αλλοι μεσα στο φορουμ που επισης τον πιστευουν παρα πολυ σαν παικτη. Προφανως και ο Πεδουλακης. Γιατι δεν μπορει να ειναι καψουρα μονο του ΔΓ ο Νικ.
doctorjekil
QUOTE(Number11 @ Jul 4 2013, 14:42 ) *
Μπορείς να το μοιραστείς μαζί μας? biggrin.gif

Επειδη δεν βρηκα το βιντεο απο το σεμιναριο στην Ελλαδα κοιτα απο το σεμιναριο στην Σερβια,στο 0:50:20 λεει για το ''γυρω γυρω ολοι''του Καλαθη,εμενα μου το ειχε εξηγησει και αναλυτικα γιατι τον ειχα ρωτησει....ετσι για να μην βγαζουνε καποιοι συμπερασματα απο μονοι τους http://www.youtube.com/watch?v=jdqm0ntewFA
AZ1980
QUOTE(doctorjekil @ Jul 5 2013, 00:13 ) *
Επειδη δεν βρηκα το βιντεο απο το σεμιναριο στην Ελλαδα κοιτα απο το σεμιναριο στην Σερβια,στο 0:50:20 λεει για το ''γυρω γυρω ολοι''του Καλαθη,εμενα μου το ειχε εξηγησει και αναλυτικα γιατι τον ειχα ρωτησει....ετσι για να μην βγαζουνε καποιοι συμπερασματα απο μονοι τους http://www.youtube.com/watch?v=jdqm0ntewFA


Eκπληκτικό βίντεο!

Μακάρι να ρθει πάντως ο Καλάθης, είτε φέτος είτε του χρόνου, αν αποφασίσει να μείνει Ευρώπη πιστεύω πως είναι ότι καλύτερο θα μπορούσαμε να χουμε ως βασικό στήριγμα στη δύσκολη μετά-ΔΔ εποχή. Παικταράς.


bball.gif
Reggie Miller 31
Καμιά άλλη αποκάλυψη για μεταγραφές θα κάνει ο κ. Παπαδογιάννης;;;;; Άμα πια με τα κόμπλεξ και τις γραφικότητες του καθενός... ΔΔ μένει και ξύδι σε όποιον έκανε όνειρα! Πάμε και για έναν ψηλό και ένα 2αρι και βλέπω το Μιλάνο να πλησιάζει...

silversurfer
Καλημέρα! Για πάμε, για δώστε τροφή από κάτι που ακούσατε ή διαβάσατε να δούμε τι παίζει για τις επόμενες κινήσεις μας..
whaler
Σημαντική μέρα για Σόφο σήμερα, λήγει η προθεσμία που έχει ο Παναθηναϊκος για χρήση της οψιον του.
PanosNer
QUOTE (doctorjekil @ Jul 5 2013, 02:13 ) *
Επειδη δεν βρηκα το βιντεο απο το σεμιναριο στην Ελλαδα κοιτα απο το σεμιναριο στην Σερβια,στο 0:50:20 λεει για το ''γυρω γυρω ολοι''του Καλαθη,εμενα μου το ειχε εξηγησει και αναλυτικα γιατι τον ειχα ρωτησει....ετσι για να μην βγαζουνε καποιοι συμπερασματα απο μονοι τους [url="[/url]


Πολύ καλό βιντεάκι. w00t.gif
Ε δε μπορείς να πιστέψεις ότι παίχτες του βεληνεκούς του Καλάθη κάνουν ότι τους κατέβει. Βασικά, δε θα έπαιζε δευτερόλεπτο επί Ομπράντοβιτς. Επίσης, οι αδυναμίες του ήταν (λίγο) στο σουτ και στη ψυχολογία (που επηρέαζε το σουτ) και όχι τόσο στη δημιουργία. Επίσης, στα drives ο Καλάθης μοιάζει με τον Ούκιτς γιατί έχουν πολύ μικρό περιθώριο λάθους.
Απορώ ένας παίχτης στυλ Καλάθη να θέλει NBA. Νομίζω ότι έχει χωνέψει πολύ το ευρωπαϊκό μπάσκετ γενικά. Τεσπά μπορεί να θέλει να πάει με το φίλο του τον Κουφό.
PanosNer
Επιβεβαίωση του forum. wav.gif
Πολυτέλεια για 3ος center. Αν και ήταν καλό εργαλείο για κάποια λεπτά (που έδειχνε το ταλέντο του). Αντι-Σχορτσιανίτης?
SkyFall
να ζήσουμε να τον θυμόμαστε
Ginobili
QUOTE(boumtze-boumtze @ Jul 5 2013, 12:30 ) *

41.gif

Ωραία...άντε να βρούμε ένα ξένο 5αρακι τώρα για μπακ απ του Λασμε!!!

Υ.Γ Σημειώνω ότι δεν έχω καμία αντιπάθεια για τον ΣΟΦΟ,ίσα ίσα που φέτος τον είδα να προσπαθεί περισσότερο απ'ότι περίμενα.Μέχρι και βουτιές στο παρκέ τον είδαμε να κάνει για να σώσει την μπάλα...
Απλά...δεν προσφέρει,δεν μπορεί να μας δώσει αυτά που χρειαζόμαστε.Κακός αμυντικός πολύ,λίγες βοήθειες,όσο παιρνάει ο καιρός βγάζει περισσότερους τραυματισμούς και η φυσική του κατάσταση χειροτερεύει.Δεν μπορείς να στηριχτείς πάνω του.
SkyFall
QUOTE (Ginobili @ Jul 5 2013, 14:34 ) *
41.gif

Ωραία...άντε να βρούμε ένα ξένο 5αρακι τώρα για μπακ απ του Λασμε!!!

Υ.Γ Σημειώνω ότι δεν έχω καμία αντιπάθεια για τον ΣΟΦΟ,ίσα ίσα που φέτος τον είδα να προσπαθεί περισσότερο απ'ότι περίμενα.Μέχρι και βουτιές στο παρκέ τον είδαμε να κάνει για να σώσει την μπάλα...
Απλά...δεν προσφέρει,δεν μπορεί να μας δώσει αυτά που χρειαζόμαστε.Κακός αμυντικός πολύ,λίγες βοήθειες,όσο παιρνάει ο καιρός βγάζει περισσότερους τραυματισμούς και η φυσική του κατάσταση χειροτερεύει.Δεν μπορείς να στηριχτείς πάνω του.


συμφωνώ 100% (για πρώτη φορά tongue.gif )

ο luca zoric της Μάλαγα είναι ελεύθερος?
t0ny3
Μου αρεσει που το φετινο καλοκαιρι εχει πολυ ζουμι, χωρις το περσινο αγχος. Καθε μερα εχουμε και μια εξελιξη! biggrin.gif

Τελος στους φοβους μας για τον Σοφο. Η αληθεια ειναι πως ημουν απο αυτους που τον πιστευαν περισυ που υπεγραψε, αλλα μας απογοητευσε ολους. Πιστευα με τον παραγοντα οτι χτιστηκε μια νεα ομαδα και οτι βρισκεται στον αντιπαλο σταρατοπεδο θα ηθελε να αποδειξει πολλα και ηταν η ευκαιρια του. Δυστυχως ταλαιπωρηθηκε και απο πολλους τραυματισμους ολη τη χρονια, ας μην το ξεχανμε και ποτε δεν εδωσε αυτα που περιμεναμε. Η παρουσια του στους τελικους ηταν για λυπηση. Κακα τα ψεματα τρεμαμε ολοι οταν εμπαινε στο παρκε...

Ο Βουγιουκας θα ηταν οτι καλυτερο τωρα, αλλα και ενας ξενος αθλητικος παικτης πχ Ντορσευ θα ταιριαζε πολυ, αν και δεν θα ειχαμε παιχνιδι με την πλατη, ελπιζω τουλαχιστον ο αντικαταστατης του να μπορει να δινει ποιοτικα λεπτα οταν καθεται στον παγκο ο Λασμε.

Edit: http://www.xxsports.gr/%CE%B4%CF%8E%CF%81%...AF%CF%83%CF%84/

Δεν το ξερω το site , αλλα τωρα μην αρχισουμε το παραμυθι με τον Μαικ. Οχι αλλους φοβους...
sni79per
τι αλλο θες απτη ζωη,την ''κοπανας'' απτη δουλεια 1 ωριτσα νωριτερα,κανεις λογκ ιν κ βλεπεις αμεσως χαρμοσυνες ειδησεις.
αντε να ρθει κ το ντελιβερι να το γιορτασω. biggrin.gif
πολυ αργει να το ανεβασει το κυβερνητικο ονσπορτς...

εντιτ ανεβηκε...
doctorjekil
QUOTE(SkyFall @ Jul 5 2013, 14:38 ) *
συμφωνώ 100% (για πρώτη φορά tongue.gif )

ο luca zoric της Μάλαγα είναι ελεύθερος?

Ο Ζοριτς ειναι πολυ καλη λυση και ειναι ελευθερος αλλα τον θελουν πολλες ομαδες(Μπαρτσα.Ρεαλ.Τσσκα)
dru_15
Σερμαντινι με ενα πολυ χαμηλο λογικο συμβολαιο..? guns.gif
silversurfer
ΤραβαπαρεΝτορσυΤΩΡΑναμηνπερναειτιποτα!

φυσικά θέλουμε και κάποιον ψηλο με πλάτη αλλά γενικά νομίζω οτι η πλάτη εχει αρχισει να αποτελει μικροτερο παραγοντα στην ευρωπη.. 2-3 παιζουν καλα κ αυτο επειδη ειναι 2.10 κ πανω..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.